Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Amager: TRACKS T5 banestævne 28.5.2019
Tårnby Stadion
Vælg mænd discipliner
100 m
400 m
800 m
3000 m
Vælg kvinder discipliner
100 m
400 m
800 m
3000 m
M 100 m
Vind: +1.7
Finale A
Finale
Vind: +1.7
1
Frederik Regli
Frederik Regli ('90)
90
Frederiksberg IF
11.30
PB
2
Sebastian Valentin Buschardt
Sebastian Valentin Buschardt ('97)
97
BAC
11.37
SB
3
Mikkel Klejnstrup
Mikkel Klejnstrup ('86)
86
Hvidovre AM
11.40
SB
4
Emil Grovn
Emil Grovn ('98)
98
Frederiksberg IF
11.72
SB
5
Troels Kaas
Troels Kaas ('95)
95
BAC
11.73
PB
6
Kristoffer Bonde Pedersen
Kristoffer Bonde Pedersen ('91)
91
KIF
11.86
SB
M 400 m
Finale A
Finale
1
Yusuf Alin
Yusuf Alin ('95)
95
Amager AC
51.31
SB
2
Mikkel Klejnstrup
Mikkel Klejnstrup ('86)
86
Hvidovre AM
51.84
SB
3
Neloo Falck
Neloo Falck ('03)
03
KIF
53.07
PB
Finale B
1
Villads Schou
Villads Schou ('01)
01
KIF
54.47
PB
2
Klaus Præst Jaqué
Klaus Præst Jaqué ('92)
92
Aalborg AM
55.29
SB
3
Yousef Bellouch
Yousef Bellouch ('98)
98
Frederiksberg IF
58.12
PB
4
Martin Højland Nielsen
Martin Højland Nielsen ('93)
93
KIF
1:00.01
SB
Finale C
1
Jesper Nørremark
Jesper Nørremark ('72)
72
Hvidovre AM
1:01.27
SB
M 800 m
Finale A
Finale
1
Rasmus Gregersen
Rasmus Gregersen ('95)
95
Odense Atletik
1:55.07
2
Marquis Caldwell
Marquis Caldwell ('90)
90
If Gullfoss / USA
1:58.59
PB
3
Søren Bøge Edlund Jøhnk
Søren Bøge Edlund Jøhnk ('97)
97
BAC
1:58.88
SB
4
Thor Friis Skifte
Thor Friis Skifte ('97)
97
Odense Atletik
2:02.59
SB
5
Martin Holbøl Kristensen
Martin Holbøl Kristensen ('92)
92
Skive AM
2:03.46
SB
6
Marc Lövgren Karlsson
Marc Lövgren Karlsson ('74)
74
/ SWE
2:04.04
SB
7
Henrik Gregersen
Henrik Gregersen ('80)
80
Amager AC
2:05.58
SB
Frederik Fürstenberg
Frederik Fürstenberg ('93)
93
Sparta
DNF
Mads Jørgensen
Mads Jørgensen ('88)
88
Frederiksberg IF
DNF
Emil Skovhøj
Emil Skovhøj ('91)
91
Amager AC
DNF
Finale B
1
Gustav b Andersen
Gustav b Andersen ('04)
04
Amager AC
2:09.48
PB
2
Hjalte Dalskov
Hjalte Dalskov ('05)
05
Fremad Holbæk
2:09.81
PB
3
Simon Lessél
Simon Lessél ('90)
90
AK Brøndby
2:14.91
PB
4
Michael Pilegaard Hansen
Michael Pilegaard Hansen ('67)
67
BAC
2:20.12
SB
5
Henrik Larsen
Henrik Larsen ('64)
64
Blovstrød Løverne
2:29.83
SB
Finale C
1
Henrik Saaby Christensen
Henrik Saaby Christensen ('49)
49
Blovstrød Løverne
2:36.81
DR70
SB
M 3000 m
Finale A
Finale
1
Joel Ibler Lillesø
Joel Ibler Lillesø ('03)
03
BAC
8:28.97
DUR-16
PB
2
Theis Læssøe
Theis Læssøe ('93)
93
Amager AC
8:39.24
PB
3
Patrick Leese
Patrick Leese ('88)
88
Frederiksberg IF
8:40.15
SB
4
Axel Vang Christensen
Axel Vang Christensen ('04)
04
FIF Hillerød
8:41.06
PB
5
Jeppe Harboe
Jeppe Harboe ('92)
92
Sparta
8:45.93
SB
6
Thomas Svare Ehlers
Thomas Svare Ehlers ('89)
89
NBRO
8:50.63
SB
7
Morten Green
Morten Green ('87)
87
8:50.88
PB
8
Mads Henriksen
Mads Henriksen ('94)
94
Sparta
8:52.45
PB
9
Jonas Frimer Kristiansen
Jonas Frimer Kristiansen ('90)
90
Sparta
8:52.57
PB
10
Frederik Bruun Jensen
Frederik Bruun Jensen ('94)
94
NBRO
8:53.20
PB
11
Frederik Tronier Kapper
Frederik Tronier Kapper ('95)
95
Sparta
8:59.50
SB
12
Gustav Mørch
Gustav Mørch ('02)
02
Blovstrød Løverne
9:01.77
PB
13
Emil Skovhøj
Emil Skovhøj ('91)
91
Amager AC
9:09.17
PB
14
Philip Grundt Hansen
Philip Grundt Hansen ('04)
04
BAC
9:15.47
PB
15
Christoffer Vienberg
Christoffer Vienberg ('94)
94
Blovstrød Løverne
9:16.79
PB
16
Jonas Brandsbjerg
Jonas Brandsbjerg ('76)
76
Blovstrød Løverne
9:28.49
17
Malthe Poulsen
Malthe Poulsen
00
Blovstrød Løverne
9:31.22
SB
Anton Østdal
Anton Østdal ('01)
01
BAC
DNF
Finale B
1
Jeppe Haghfelt
Jeppe Haghfelt ('03)
03
Sparta
9:31.82
PB
2
Alex Pedersen
Alex Pedersen ('93)
93
klubløs
9:36.35
PB
3
Nikolaj Holdt Mikkelsen
Nikolaj Holdt Mikkelsen ('73)
73
Sparta
9:39.03
SB
4
Kasper Pontoppidan Jensen
Kasper Pontoppidan Jensen ('99)
99
IK Hellas
9:40.14
PB
5
René Anda Nielsen
René Anda Nielsen ('83)
83
NBRO
9:46.04
PB
6
Anders Spanggaard
Anders Spanggaard ('82)
82
Sparta
9:47.35
PB
7
Jakob Lund Frisk
Jakob Lund Frisk ('03)
03
Blovstrød Løverne
9:51.00
PB
8
Kent Nørmark
Kent Nørmark ('71)
71
Sparta
9:51.54
SB
9
Sebastian Hansen
Sebastian Hansen ('01)
01
Hvidovre AM
9:52.04
PB
10
Oliver Bredgaard
Oliver Bredgaard ('96)
96
Sparta
9:52.44
PB
11
Frank O'Carroll
Frank O'Carroll ('77)
77
Sparta / IRL
9:52.62
SB
12
Theis Munktved
Theis Munktved ('02)
02
Blovstrød Løverne
9:53.31
PB
13
Mathias Sikora
Mathias Sikora
00
Hvidovre AM
9:58.45
SB
14
Bo Rahbæk
Bo Rahbæk ('81)
81
Sparta
9:59.77
PB
15
Finn Adser
Finn Adser ('72)
72
BAC
10:00.44
SB
16
Christopher Strandgaard
Christopher Strandgaard ('06)
06
Frederiksberg IF
10:31.18
17
Jakob Rønhoff Hyllegaard
Jakob Rønhoff Hyllegaard ('78)
78
BAC
10:33.51
SB
18
Lucas Jeppesen
Lucas Jeppesen ('04)
04
Korsør AM
11:00.81
SB
Finale C
1
Thomas Petersen
Thomas Petersen ('68)
68
Blovstrød Løverne
10:28.98
PB
2
Laurits Pantmann
Laurits Pantmann ('03)
03
BAC
10:29.70
PB
3
Carsten Siggaard
Carsten Siggaard ('64)
64
Blovstrød Løverne
10:31.29
SB
4
Mattias Kalvåg
Mattias Kalvåg ('85)
85
Blovstrød Løverne
10:39.02
PB
5
Jacob Søgaard Hansen
Jacob Søgaard Hansen ('70)
70
NBRO
10:42.05
SB
6
Per le Fevre Hansen
Per le Fevre Hansen ('68)
68
Blovstrød Løverne
10:43.30
SB
Finale D
1
Christian Thodsen
Christian Thodsen ('75)
75
Blovstrød Løverne
11:05.79
PB
2
Christian Haslund
Christian Haslund ('77)
77
Blovstrød Løverne
11:32.30
PB
3
Jens Larsen
Jens Larsen ('63)
63
Trongårdens IF
11:41.86
SB
4
Thyge Arum
Thyge Arum ('61)
61
Greve Atletik
11:47.96
PB
K 100 m
Vind: +2.3
Finale A
Finale
Vind: +2.3
1
Camilla Motzkus
Camilla Motzkus ('97)
97
Odense Atletik
12.46
w
2
Anna Krab Scheibelein
Anna Krab Scheibelein ('98)
98
KIF
12.75
w
3
Ashley Gnanogoh
Ashley Gnanogoh ('05)
05
BAK
12.84
w
Finale B
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Katrine Lund
Katrine Lund ('90)
90
KIF
13.45
2
Kirstine Rædkjær
Kirstine Rædkjær ('91)
91
Hvidovre AM
13.56
3
Rebekka Lütken
Rebekka Lütken ('97)
97
AK Brøndby
13.82
K 400 m
Finale A
Finale
1
Majken Lützen
Majken Lützen ('03)
03
BAK
58.76
2
Freja Blom Thomsen
Freja Blom Thomsen ('99)
99
Odense Atletik
58.77
3
Anna Krab Scheibelein
Anna Krab Scheibelein ('98)
98
KIF
58.91
4
Alda Sigurðsdóttir Lamhauge
Alda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)
98
Frederiksberg IF
1:03.43
Finale B
1
Katrine Lund
Katrine Lund ('90)
90
KIF
1:02.16
PB
2
Maria Venborg
Maria Venborg ('91)
91
KIF
1:05.92
PB
K 800 m
Finale A
Finale
1
Cecilie Møller-Jensen
Cecilie Møller-Jensen ('01)
01
BAC
2:16.81
2
Marie Falkebo Jensen
Marie Falkebo Jensen ('03)
03
Sparta
2:18.88
3
Elisabeth Thorsti Møller Rønnstad
Elisabeth Thorsti Møller Rønnstad ('04)
04
Sparta
2:25.33
4
Filippa Zäll
Filippa Zäll ('03)
03
/ SWE
2:26.17
Finale B
1
Wilma Birch Johansson
Wilma Birch Johansson ('99)
99
KIF
2:30.44
PB
2
Clara Spaanheden
Clara Spaanheden ('05)
05
Korsør AM
2:33.05
PB
3
Anna Bjaaland Andersen
Anna Bjaaland Andersen ('06)
06
Amager AC
2:35.39
PB
4
Laura Nielsen
Laura Nielsen ('04)
04
Korsør AM
2:36.55
PB
5
Annika Winther
Annika Winther ('72)
72
Blovstrød Løverne
2:36.96
PB
6
Kathrine Dahl Larsen
Kathrine Dahl Larsen ('79)
79
Frederiksberg IF
2:39.69
PB
7
Madeleine A. A. Rasmussen
Madeleine A. A. Rasmussen ('05)
05
Sparta
2:42.58
8
Ada Nissen Thyrsted
Ada Nissen Thyrsted ('06)
06
Amager AC
2:45.02
PB
K 3000 m
Finale A
Finale
1
Caroline Amalie Jensen
Caroline Amalie Jensen ('99)
99
Holte Atletik
10:33.41
2
Kathrine Højgaard Hansen
Kathrine Højgaard Hansen ('95)
95
Sparta
10:41.55
3
Laura Amira Kassem
Laura Amira Kassem ('97)
97
10:47.08
4
Asta Lunde Larsen
Asta Lunde Larsen ('03)
03
Holte Atletik
10:50.97
5
Sarah Glad
Sarah Glad ('03)
03
Sparta
10:57.70
6
Emily Oron Lexner
Emily Oron Lexner ('97)
97
Blovstrød Løverne
11:01.86
7
Mathilde Winther
Mathilde Winther ('02)
02
Blovstrød Løverne
11:26.23
Finale B
1
Karina Berner-Magnusson
Karina Berner-Magnusson ('74)
74
Sparta
11:26.81
2
Simone Marer
Simone Marer ('03)
03
Blovstrød Løverne
11:35.01
3
Freja Lunde Larsen
Freja Lunde Larsen
00
Holte Atletik
11:52.34
4
Tine Broksø
Tine Broksø ('71)
71
Blovstrød Løverne
11:56.75
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open