Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Sollentuna SWE: Folksam GP 18.6.2019

M 100 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1
Christopher Belcher
Christopher Belcher ('94)
USA10.15
  
 
2
Cejhae Greene
Cejhae Greene ('95)
ANT10.19
  
 SB
3
Kemar Hyman
Kemar Hyman ('89)
CAY10.22
  
 
5
Bismark Boateng
Bismark Boateng ('92)
CAN10.39
  
 
Finale B
Vind: +0.9
Vind: +0.9
6
Milo Wahlgren
Milo Wahlgren ('02)
SWE10.94
  
 
7
Amadou Sussoho
Amadou Sussoho ('95)
SWE11.03
  
 
8
Anders Pihlblad
Anders Pihlblad ('98)
SWE11.08
  
 
Finale C
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1
Zion Eriksson
Zion Eriksson ('02)
SWE10.83
  
 
2
Jonathan Holm
Jonathan Holm ('94)
SWE11.12
  
 
3
Oskar Motta
Oskar Motta ('98)
SWE11.12
  
 SB
4
Isak Barrow
Isak Barrow ('96)
SWE11.14
  
 
5
William Gardell
William Gardell ('01)
SWE11.22
  
 
6
Oskar Edlund
Oskar Edlund ('02)
SWE11.26
  
 
7
Kidus Yohannes Getahun
Kidus Yohannes Getahun ('98)
SWE11.32
  
 SB
8
Ludvig All
Ludvig All ('02)
SWE11.42
  
 
Finale D
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1
Martin Hagberg
Martin Hagberg ('01)
SWE11.16
  
 
2
Marcus Hagerud
Marcus Hagerud ('01)
SWE11.35
  
 
3
Albin Boestad
Albin Boestad ('97)
SWE11.45
  
 
4
Anton Runemar
Anton Runemar ('02)
SWE11.49
  
 SB
5
Oliver Papinski
Oliver Papinski ('02)
SWE11.59
  
 
6
Edvard Hansson
Edvard Hansson ('02)
SWE11.70
  
 PB
8
Sebastian Isakson
Sebastian Isakson ('02)
SWE12.05
  
 
M 200 m    
Vind: +2.5

Finale A

Finale
Vind: +2.5
5
Gustav Magnusson
Gustav Magnusson 
SWE23.08 w
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Rabah Yousif
Rabah Yousif ('86)
GBR46.04
  
 SB
2
Onkabetse Nkobolo
Onkabetse Nkobolo ('93)
BOT46.56
  
 
3
Martyn Rooney
Martyn Rooney ('87)
GBR47.69
  
 SB
6
Erik Back
Erik Back ('94)
FIN48.93
  
 
7
Joakim Karlsson
Joakim Karlsson ('97)
SWE49.41
  
 
8
Andreas Movin
Andreas Movin ('96)
SWE49.68
  
 
Finale B
6
Kevin Duvert
Kevin Duvert ('98)
SWE51.20
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
2
Mouad Zahafi
Mouad Zahafi ('98)
MAR1:46.59
  
 SB
3
Thomas Roth
Thomas Roth ('91)
NOR1:46.98
  
 
4
Abedin Mujezinovic
Abedin Mujezinovic ('93)
BIH1:47.78
  
 
6
Giordano Benedetti
Giordano Benedetti ('89)
ITA1:48.76
  
 SB
Duran Faro
Duran Faro ('94)
RSA DNF
  
 
Andreas Roth
Andreas Roth ('93)
NOR DNF
  
 
Finale B
1Christian Sand ClausenChristian Sand Clausen ('96)DEN1:51.25
  
 
5
Rasmus Kisel
Rasmus Kisel ('96)
EST1:52.05
  
 
6
Gustav Berlin
Gustav Berlin ('95)
SWE1:52.40
  
 SB
7William DevantierWilliam Devantier DEN1:52.83
  
 SB
8
Yared Kidane
Yared Kidane ('99)
ERI1:52.93
  
 
9
Warsame Doley
Warsame Doley ('98)
SWE1:52.97
  
 SB
Johan Eriksson
Johan Eriksson ('88)
SWE DNF
  
 
Finale C
1
Alexander Nyström
Alexander Nyström ('03)
SWE1:52.59
  
 PB
2
Albert Nygren
Albert Nygren ('01)
SWE1:54.48
  
 SB
3
Gustav Bivstedt
Gustav Bivstedt ('96)
SWE1:55.07
  
 SB
4
Aleksej Pirgholizadeh
Aleksej Pirgholizadeh ('94)
SWE1:55.23
  
 
5
Henry Jacobson
Henry Jacobson ('99)
SWE1:55.33
  
 SB
6
Simen Seeberg-Rommetveit
Simen Seeberg-Rommetveit 
NOR1:55.34
  
 
7
Deniss Salmijanov
Deniss Salmijanov ('98)
EST1:55.45
  
 
8
Erik Rosqvist
Erik Rosqvist ('98)
SWE1:55.73
  
 
9
Mathias Söder
Mathias Söder ('99)
SWE1:57.88
  
 SB
Anton Sjölund
Anton Sjölund ('01)
SWE DNF
  
 
Finale D
3
Max Bechtel
Max Bechtel ('01)
SWE1:57.18
  
 PB
6
Viktor Frisk
Viktor Frisk ('03)
SWE1:58.96
  
 
7
Kevin Bodén
Kevin Bodén ('02)
SWE1:59.62
  
 
9
Felix Davidsson-Berndtsson
Felix Davidsson-Berndtsson ('96)
SWE2:10.44
  
 PB
Hassein Jirrabey
Hassein Jirrabey ('93)
SOM DNF
  
 
Esbjörn Eriksson
Esbjörn Eriksson ('03)
SWE DNF
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
2
Jinson Johnson
Jinson Johnson ('91)
IND3:39.69
  
 
3
Elzan Bibić
Elzan Bibić ('99)
SRB3:39.89
  
 
4
Paul Renaudie
Paul Renaudie ('90)
FRA3:40.00
  
 PB
5
Ferdinand Kvan Edman
Ferdinand Kvan Edman ('93)
NOR3:40.37
  
 SB
8
Balázs Vindics
Balázs Vindics ('94)
HUN3:43.07
  
 
9
Tom Erling Kårbø
Tom Erling Kårbø ('89)
NOR3:43.77
  
 PB
11
Emil Danielsson
Emil Danielsson ('97)
SWE3:50.40
  
 
12
Dario Ivanovski
Dario Ivanovski ('97)
MKD3:51.43
  
 SB
Gergő Kiss
Gergő Kiss ('95)
HUN DNF
  
 
Adam Czerwiński
Adam Czerwiński ('88)
POL DNF
  
 
Finale B
2
Alexander Nilsson
Alexander Nilsson ('95)
SWE3:48.35
  
 PB
3
Sondre Juven
Sondre Juven ('99)
NOR3:49.07
  
 SB
5
Olavi Allase
Olavi Allase ('93)
EST3:50.15
  
 
6
Simon Wallenlind
Simon Wallenlind ('97)
SWE3:51.25
  
 SB
7
Abdelfath Yassin
Abdelfath Yassin ('95)
SWE3:51.51
  
 
8
Johan Walldén
Johan Walldén ('87)
SWE3:51.76
  
 SB
10
Hampus Börjesson
Hampus Börjesson ('94)
SWE3:54.55
  
 SB
Emil Blomberg
Emil Blomberg ('92)
SWE DNF
  
 
Finale C
1
Henrik Hanssen
Henrik Hanssen ('97)
NOR3:55.74
  
 SB
2
Mathias Flak
Mathias Flak ('99)
NOR3:56.14
  
 PB
4
Daniel Gleimar
Daniel Gleimar ('92)
SWE3:57.17
  
 SB
7
Marius Ingebrigtsen
Marius Ingebrigtsen ('02)
NOR4:02.91
  
 PB
9
Faustin Mugabo
Faustin Mugabo 
SWE4:09.23
  
 PB
10
William Wickholm
William Wickholm ('98)
SWE4:10.41
  
 SB
11
Samuel Eriksson Lidbrink
Samuel Eriksson Lidbrink ('99)
SWE4:19.82
  
 SB
Albin Wallenius
Albin Wallenius ('03)
SWE DNF
  
 
Simen Seeberg-Rommetveit
Simen Seeberg-Rommetveit 
NOR DNF
  
 
M 5000 m    

Finale A

Finale
1
Narve Gilje Nordås
Narve Gilje Nordås ('98)
NOR14:08.69
  
 PB
4
Erik Lomås
Erik Lomås ('93)
NOR14:23.01
  
 PB
9
Lars Lunde
Lars Lunde ('97)
NOR14:39.96
  
 PB
11
Odd Gundersen Sagbakken
Odd Gundersen Sagbakken ('97)
NOR14:47.10
  
 PB
13
Gustav Norlander
Gustav Norlander ('99)
SWE15:13.37
  
 PB
15
Heshlu Andemariam
Heshlu Andemariam ('97)
SWE15:41.84
  
 SB
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Ben Buckingham
Ben Buckingham ('91)
AUS8:31.38
  
 PB
2
Tolosa Nurgi
Tolosa Nurgi ('94)
ETH8:32.26
  
 SB
3
Amor Benyahia
Amor Benyahia ('85)
TUN8:33.42
  
 
5
Jacob Boutera
Jacob Boutera ('96)
NOR8:43.96
  
 PB
6
Brian Fay
Brian Fay ('98)
IRL8:45.60
  
 PB
7
Abduljaleel Hir
Abduljaleel Hir ('95)
NOR8:50.83
  
 PB
8
Ashley Smith
Ashley Smith ('96)
RSA8:55.24
  
 
10
Fredrik Sandvik
Fredrik Sandvik ('98)
NOR8:58.84
  
 PB
13
Ola Martin Gåsvær
Ola Martin Gåsvær ('98)
NOR9:21.23
  
 PB
15
Olof Silvander
Olof Silvander ('99)
SWE9:35.95
  
 
16
Liam Harris
Liam Harris ('97)
IRL9:52.85
  
 
Zak Seddon
Zak Seddon ('94)
GBR DNF
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Jeffery Gibson
Jeffery Gibson ('90)
BAH49.94
  
 
4
Jehue Gordon
Jehue Gordon ('91)
TTO50.61
  
 
5
Denys Nechyporenko
Denys Nechyporenko ('90)
UKR51.24
  
 
7
Joachim Sandberg
Joachim Sandberg ('95)
NOR52.88
  
 
Finale B
2
Jonni Blomqvist
Jonni Blomqvist ('98)
FIN52.97
  
 SB
3
Håvard Becker
Håvard Becker ('99)
NOR53.61
  
 
8
Kristian Efremov
Kristian Efremov ('90)
MKD59.03
  
 SB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Hsiang Chun-Hsien 
Hsiang Chun-Hsien  ('93)
TPE2.09
  
 
3
Oskar Lundqvist
Oskar Lundqvist ('97)
SWE2.02
  
 
4
Hampus Carlens
Hampus Carlens ('99)
SWE1.97
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Uladzislau Bulakhau
Uladzislau Bulakhau ('99)
BLR7.70 w
+3.2
  
 
2
Amund Høıe Sjursen
Amund Høıe Sjursen ('96)
NOR7.57
+1.2
  
 SB
4
Rickard Willman
Rickard Willman ('94)
SWE7.17
+0.6
  
 
5
Victor Pettersson
Victor Pettersson ('97)
SWE7.07
+1.8
  
 
6
Oskar Erixon
Oskar Erixon ('99)
SWE6.99
+1.8
  
 PB
7
Alexander Nyman
Alexander Nyman 
SWE6.90 w
+2.2
  
 
Finale B
3
Carl af Forselles
Carl af Forselles ('01)
SWE6.89
+1.3
  
 
4
Gustav Magnusson
Gustav Magnusson 
SWE6.83
+1.4
  
 
5
Andreas Gustafsson
Andreas Gustafsson ('97)
SWE6.79
+1.9
  
 
6
Kevin Fankl
Kevin Fankl ('95)
SWE6.56
+0.7
  
 SB
7
Rasmus Elfgaard
Rasmus Elfgaard ('94)
SWE6.39
-0.1
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
SWE14.40
  
 =PB
3
Andreas Gustafsson
Andreas Gustafsson ('97)
SWE12.53
  
 
Rasmus Elfgaard
Rasmus Elfgaard ('94)
SWE NM
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
2
Fedrick Dacres
Fedrick Dacres ('94)
JAM66.79
  
 
 
66.17  X  X66.23  X66.79  
3
Christoph Harting
Christoph Harting ('90)
GER64.13
  
 
 
  X  X  X63.7164.1361.69  
4
Robert Urbanek
Robert Urbanek ('87)
POL63.96
  
 SB
 
61.0361.59  X63.96 SB55.7160.36  
5
Danijel Furtula
Danijel Furtula ('92)
MNE61.39
  
 
 
59.9360.9060.72  X61.3958.59  
6
Gudni Valur Gudnason
Gudni Valur Gudnason ('95)
ISL59.33
  
 
 
57.0259.33  X  X  X  X  
K 100 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1
Crystal Emmanuel
Crystal Emmanuel ('91)
CAN11.21
  
 
2
Tebogo Mamathu
Tebogo Mamathu ('95)
RSA11.43
  
 
3
Javianne Oliver
Javianne Oliver ('94)
USA11.52
  
 
4
Fatou Sowe
Fatou Sowe ('93)
GAM11.75
  
 
6
Ingvild Meinseth
Ingvild Meinseth ('99)
NOR11.88
  
 
8
Maja Almgren
Maja Almgren ('98)
SWE12.08
  
 
Finale B
Vind: +0.7
Vind: +0.7
2
Sara Wiss
Sara Wiss ('87)
FIN12.11
  
 
3
Gabriella Holmström
Gabriella Holmström 
SWE12.12
  
 
4
Emma Jansson
Emma Jansson ('97)
SWE12.17
  
 SB
5
Greta Deltin
Greta Deltin 
SWE12.32
  
 SB
7
Charlotte Andersson
Charlotte Andersson 
SWE12.50
  
 
8
Leticia Buchli
Leticia Buchli ('02)
SWE12.95
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Emily Diamond
Emily Diamond ('91)
GBR52.82
  
 
2
Maggie Barrie
Maggie Barrie ('96)
SLE53.17
  
 
3
Evelin Nádházy
Evelin Nádházy ('95)
HUN53.44
  
 =SB
6
Milja Thureson
Milja Thureson ('94)
FIN55.59
  
 SB
7
Sandra Knezevic
Sandra Knezevic ('92)
SWE56.10
  
 
8
Ebba Svantesson
Ebba Svantesson ('97)
SWE56.59
  
 
Finale B
2
June Sæbøe Tveit
June Sæbøe Tveit ('99)
NOR55.79
  
 PB
3
Lovisa Linde
Lovisa Linde ('98)
SWE56.19
  
 SB
4
Klara Helander
Klara Helander ('95)
SWE56.40
  
 SB
5
Rebecca Högberg
Rebecca Högberg ('84)
SWE56.92
  
 SB
6
Lova Perman
Lova Perman ('03)
SWE57.77
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
2
Hedda Hynne
Hedda Hynne ('90)
NOR2:02.61
  
 SB
5
Carley Thomas
Carley Thomas 
AUS2:03.58
  
 
6
Yusneysi Santiusti
Yusneysi Santiusti ('84)
ITA2:03.73
  
 SB
7
Bianka Bartha-Kéri
Bianka Bartha-Kéri ('94)
HUN2:04.46
  
 
Aneta Lemiesz
Aneta Lemiesz ('81)
POL DNF
  
 
Finale B
1
Malin Edland
Malin Edland ('99)
NOR2:08.66
  
 SB
2
Sanne Njaastad
Sanne Njaastad 
NOR2:08.78
  
 SB
5
Vilde Våge Henriksen
Vilde Våge Henriksen 
NOR2:11.10
  
 SB
6
Madeleine Björlin-Delmar
Madeleine Björlin-Delmar ('96)
SWE2:11.17
  
 
7
Sofia Johansson
Sofia Johansson ('98)
SWE2:13.35
  
 SB
8
Greta Graziani
Greta Graziani ('94)
SWE2:14.33
  
 
9Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN2:14.85
  
 
Lovisa Linde
Lovisa Linde ('98)
SWE DNF
  
 
Finale C
1
Heini Ikonen
Heini Ikonen ('99)
FIN2:13.45
  
 PB
3
Klara Frih
Klara Frih ('02)
SWE2:14.82
  
 SB
4
Karen Johanne Jøsendal
Karen Johanne Jøsendal ('94)
NOR2:15.90
  
 SB
5
Linnéa Ericsson Bäckvall
Linnéa Ericsson Bäckvall ('02)
SWE2:16.00
  
 
11
Filippa Ramberg
Filippa Ramberg ('97)
SWE2:20.53
  
 SB
12
Maja Björnsson
Maja Björnsson ('03)
SWE2:23.23
  
 SB
Caroline Larsson
Caroline Larsson ('01)
SWE DNF
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Palakeezh Unnikrishnan Chithra
Palakeezh Unnikrishnan Chithra ('95)
IND4:12.65
  
 SB
2
Mercy Cherono
Mercy Cherono ('91)
KEN4:13.34
  
 SB
5
Sarah Billings
Sarah Billings ('98)
AUS4:17.93
  
 
7
Mina Marie Anglero
Mina Marie Anglero ('97)
NOR4:19.96
  
 PB
9
Andrea Modin Engesæth
Andrea Modin Engesæth ('01)
NOR4:26.79
  
 PB
11
Fanny Dusabimana
Fanny Dusabimana ('93)
RWA4:30.81
  
 PB
14
Olivia Weslien
Olivia Weslien ('97)
SWE4:38.37
  
 
Ida Holm
Ida Holm ('93)
SWE DNF
  
 
Tamara Tverdostup
Tamara Tverdostup ('79)
UKR DNF
  
 
K 5000 m    

Finale A

Finale
2Maja AlmMaja Alm ('88)DEN16:04.88
  
 SB
4
Emma Kirkeberg Mørk
Emma Kirkeberg Mørk ('02)
NOR16:51.69
  
 PB
5
Kristine Lande Dommersnes
Kristine Lande Dommersnes ('99)
NOR17:10.33
  
 PB
6
María Caballero
María Caballero ('87)
PAR17:23.64
  
 SB
Emilia Lillemo
Emilia Lillemo 
SWE DNF
  
 
Tamara Tverdostup
Tamara Tverdostup ('79)
UKR DNF
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1
Evonne Britton
Evonne Britton ('91)
USA12.95 w
  
 
2
Kendell Williams
Kendell Williams ('95)
USA13.03 w
  
 
3
Vanessa Clerveaux
Vanessa Clerveaux ('94)
HAI13.34 w
  
 
8
Josefine Sandelius
Josefine Sandelius ('94)
SWE14.20 w
  
 
Finale B
Vind: +1.9
Vind: +1.9
2
Josefine Sandelius
Josefine Sandelius ('94)
SWE14.24
  
 
3
Lovisa Östervall
Lovisa Östervall ('97)
SWE14.29
  
 
4
Maria Södergren
Maria Södergren ('98)
SWE14.80
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Nicola McDermott
Nicola McDermott ('96)
AUS1.92
  
 
2
Yuliya Chumachenko
Yuliya Chumachenko ('94)
UKR1.90
  
 
7
Kendell Williams
Kendell Williams ('95)
USA1.79
  
 
9
Sommer Lecky
Sommer Lecky 
IRL1.79
  
 
11
Ella Junnila
Ella Junnila ('98)
FIN1.75
  
 
11
Evelina Erlandsson
Evelina Erlandsson ('94)
SWE1.75
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
2
Romana Maláčová
Romana Maláčová ('87)
CZE4.38
  
 
3
Alyona Lutkovskaya
Alyona Lutkovskaya ('96)
RUS4.28
  
 SB
4
Saga Andersson
Saga Andersson 
FIN4.08
  
 
5
Hilma Hindsberg
Hilma Hindsberg ('02)
SWE3.50
  
 
Elin Olsson
Elin Olsson ('93)
SWE NH
  
 
K Trespring     

Finale A

Finale
5
Fatima Koné
Fatima Koné ('99)
SWE12.49
-0.1
  
 
7
Emilia Sjöstrand
Emilia Sjöstrand ('02)
SWE11.99
-0.3
  
 
8
Lisa Weyhenmeyer
Lisa Weyhenmeyer 
SWE11.66
-0.1
  
 
9
Klara Pedersen
Klara Pedersen ('97)
SWE11.10
+0.2
  
 SB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
3
Eleni Larsson
Eleni Larsson ('93)
SWE57.35
  
 
4
Rebecka Hallerth
Rebecka Hallerth ('96)
SWE56.01
  
 
5
Hanna Mårtensson
Hanna Mårtensson ('96)
SWE55.73
  
 
6
Michaela Norrbelius
Michaela Norrbelius ('97)
SWE54.23
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Li Huei-Chun 
Li Huei-Chun  ('99)
TPE51.15
  
 
2
Matilda Elfgaard
Matilda Elfgaard ('92)
SWE44.19
  
 SB
3
Klara Rådbo
Klara Rådbo ('01)
SWE40.74
  
 
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1
Molly Skugge
Molly Skugge ('03)
SWE53.25
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020