Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Minsk BLR: 2nd European Games, Dinamo Stadium 23‐28.6.2019

M 100 m    
28.6. Vind: -0.9

Finale A

Finale
28.6.Vind: -0.9
1
Serhiy Smelyk
Serhiy Smelyk ('87)
UKR10.44
  0.143
 
2
Zdeněk Stromšík
Zdeněk Stromšík ('94)
CZE10.44
  0.142
 
3
Jeremy Leroux
Jeremy Leroux ('94)
FRA10.58
  0.139
 
4
Michael Pohl
Michael Pohl ('89)
GER10.61
  0.131
 
5
Roberto Rigali
Roberto Rigali ('95)
ITA10.64
  0.161
 =SB
6
Maksim Hrabarenka
Maksim Hrabarenka ('98)
BLR10.77
  0.139
 
M 110 m hæk    
28.6. Vind: +0.3

Finale A

Finale
28.6.Vind: +0.3
1
Vitali Parakhonka
Vitali Parakhonka ('93)
BLR13.55
  0.151
 SB
2
Maximilian Bayer
Maximilian Bayer ('90)
GER13.80
  0.147
 
3
Artem Shamatryn
Artem Shamatryn ('91)
UKR14.05
  0.168
 SB
4
Hassane Fofana
Hassane Fofana ('92)
ITA14.10
  0.164
 
5
David Ryba
David Ryba ('99)
CZE14.27
  0.170
 
6
Simon Krauss
Simon Krauss ('92)
FRA14.33
  0.141
 
M Højdespring    
28.6.

Finale A

Finale
28.6.
1
Maksim Nedasekau
Maksim Nedasekau ('98)
BLR2.25
  
 
2
Andrii Protsenko
Andrii Protsenko ('88)
UKR2.24
  
 SB
3
Falk Wendrich
Falk Wendrich ('95)
GER2.17
  
 
4
Martin Heindl
Martin Heindl ('92)
CZE2.12
  
 
5
William Aubatin
William Aubatin ('95)
FRA2.05
  
 
6
Nicolas De Luca
Nicolas De Luca ('93)
ITA2.00
  
 
M 4 x 400 m stafet mix    
26.6.

Finale A

Finale
26.6.
1
 
  
UKR3:16.65
  0.161
 
2
 
  
FRA3:17.53
  0.197
 
3
 
  
GER3:19.88
  0.189
 
4
 
  
GRE3:20.81
  0.195
 
5
 
  
TUR3:20.93
  0.189
 
6
 
  
POR3:24.13
  0.182
 
K 100 m    
28.6. Vind: +0.4

Finale A

Finale
28.6.Vind: +0.4
1
Krystsina Tsimanouskaya
Krystsina Tsimanouskaya ('96)
BLR11.46
  0.142
 
2
Johanelis Herrera Abreu
Johanelis Herrera Abreu ('95)
ITA11.77
  0.145
 
3
Hrystyna Stuy
Hrystyna Stuy ('88)
UKR11.79
  0.173
 
4
Klára Seidlová
Klára Seidlová ('94)
CZE11.79
  0.138
 
5
Stella Akakpo
Stella Akakpo ('94)
FRA11.80
  0.233
 
6
Sina Mayer
Sina Mayer ('95)
GER11.86
  0.160
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
28.6. Vind: -0.7

Finale A

Finale
28.6.Vind: -0.7
1
Elvira Herman
Elvira Herman ('97)
BLR12.86
  0.141
 
2
Fanny Quenot
Fanny Quenot ('90)
FRA13.13
  0.182
 
3
Hanna Plotitsyna
Hanna Plotitsyna ('87)
UKR13.14
  0.144
 
4
Franziska Hofmann
Franziska Hofmann ('94)
GER13.39
  0.139
 
5
Giulia Pennella
Giulia Pennella ('89)
ITA13.52
  0.181
 
6
Helena Jiranová
Helena Jiranová ('95)
CZE13.55
  0.152
 
K Længdespring    
28.6.

Finale A

Finale
28.6.
1
Maryna Bekh-Romanchuk
Maryna Bekh-Romanchuk ('95)
UKR6.79 w
+4.8
  
 
2
Nastassia Mironchyk-Ivanova
Nastassia Mironchyk-Ivanova ('89)
BLR6.59
+1.4
  
 
3
Rougui Sow
Rougui Sow ('95)
FRA6.39
+0.9
  
 
4
Melanie Bauschke
Melanie Bauschke ('88)
GER5.89 w
+2.9
  
 
5
Anna Křížková
Anna Křížková ('94)
CZE5.86 w
+4.9
  
 
6
Giulia Latini
Giulia Latini ('91)
ITA5.61
-0.7
  
 PB
K Spydkast 600 gram    
28.6.

Finale A

Finale
28.6.
1
Tatsiana Khaladovich
Tatsiana Khaladovich ('91)
BLR67.22
  
 SB
2
Annika Fuchs
Annika Fuchs ('97)
GER57.94
  
 
3
Irena Šedivá
Irena Šedivá ('92)
CZE58.46
  
 
4
Hanna Hatsko
Hanna Hatsko ('90)
UKR54.64
  
 
5
Sara Jemai
Sara Jemai ('92)
ITA56.27
  
 
6
Alexia Kogut Kubiak
Alexia Kogut Kubiak ('88)
FRA51.54
  
 
M 100 m    
26.6. Vind: +0.7

Finale A

Finale
26.6.Vind: +0.7
3
Michael Pohl
Michael Pohl ('89)
GER10.43
  0.138
 
4
Jeremy Leroux
Jeremy Leroux ('94)
FRA10.47
  0.145
 
5
Kayhan Özer
Kayhan Özer ('98)
TUR10.52
  0.149
 
6
Ioánnis Nifadópoulos
Ioánnis Nifadópoulos ('90)
GRE10.58
  0.144
 
M 110 m hæk    
26.6. Vind: +0.2

Finale A

Finale
26.6.Vind: +0.2
1
Konstadínos Douvalídis
Konstadínos Douvalídis ('87)
GRE13.46
  0.137
 =SB
4
Simon Krauss
Simon Krauss ('92)
FRA14.11
  0.149
 
5
Bohdan Chornomaz
Bohdan Chornomaz ('96)
UKR14.21
  0.145
 SB
6
Vitor Korst
Vitor Korst ('96)
POR15.10
  0.200
 PB
M Højdespring    
26.6.

Finale A

Finale
26.6.
1
Andrii Protsenko
Andrii Protsenko ('88)
UKR2.16
  
 
1
Alperen Acet
Alperen Acet ('98)
TUR2.13
  
 
3
Falk Wendrich
Falk Wendrich ('95)
GER2.11
  
 
4
William Aubatin
William Aubatin ('95)
FRA2.05
  
 
5
Tiago Pereira
Tiago Pereira ('93)
POR2.05
  
 
6
Adónios Mérlos
Adónios Mérlos ('99)
GRE1.95
  
 
K 100 m    
26.6. Vind: +1.1

Finale A

Finale
26.6.Vind: +1.1
1
Rafailía Spanoudáki-Hatziríga
Rafailía Spanoudáki-Hatziríga ('94)
GRE11.42
  0.124
 SB
2
Lorène Dorcas Bazolo
Lorène Dorcas Bazolo ('83)
POR11.47
  0.155
 
3
Stella Akakpo
Stella Akakpo ('94)
FRA11.52
  0.134
 SB
4
Mizgin Ay
Mizgin Ay 
TUR11.62
  0.147
 SB
5
Sina Mayer
Sina Mayer ('95)
GER11.64
  0.184
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
26.6. Vind: +0.2

Finale A

Finale
26.6.Vind: +0.2
1
Hanna Plotitsyna
Hanna Plotitsyna ('87)
UKR13.11
  0.155
 SB
2
Fanny Quenot
Fanny Quenot ('90)
FRA13.24
  0.177
 
3
Franziska Hofmann
Franziska Hofmann ('94)
GER13.30
  0.133
 
4
Olimpia Barbosa
Olimpia Barbosa ('95)
POR13.57
  0.189
 
5
Kiriakí Samáni
Kiriakí Samáni ('95)
GRE13.91
  0.185
 
6
Emel Şanlı-Kircin
Emel Şanlı-Kircin ('93)
TUR14.38
  0.158
 SB
K Længdespring    
26.6.

Finale A

Finale
26.6.
1
Evelise Veiga
Evelise Veiga ('96)
POR6.38
+0.8
  
 
2
Maryna Bekh-Romanchuk
Maryna Bekh-Romanchuk ('95)
UKR6.64
-0.6
  
 
3
Rougui Sow
Rougui Sow ('95)
FRA6.07
+0.4
  
 
4
Efthimía Kolokithá
Efthimía Kolokithá ('87)
GRE6.13
+0.1
  
 
5
Melanie Bauschke
Melanie Bauschke ('88)
GER5.90
0.0
  
 SB
6
Tuğba Danişmaz
Tuğba Danişmaz ('99)
TUR5.66
-0.8
  
 
K Spydkast 600 gram    
26.6.

Finale A

Finale
26.6.
1
Eda Tuğsuz
Eda Tuğsuz ('97)
TUR62.49
  
 
2
Hanna Hatsko
Hanna Hatsko ('90)
UKR57.20
  
 
3
Annika Fuchs
Annika Fuchs ('97)
GER56.91
  
 
4
Alexia Kogut Kubiak
Alexia Kogut Kubiak ('88)
FRA53.75
  
 SB
5
Sofía Ifantídou
Sofía Ifantídou ('85)
GRE52.10
  
 
6
Claudia Ferreira
Claudia Ferreira ('98)
POR51.38
  
 
M 100 m    
26.6. Vind: +0.6

Finale A

Finale
26.6.Vind: +0.6
1
Zdeněk Stromšík
Zdeněk Stromšík ('94)
CZE10.36
  0.139
 
2
Dmitriy Lopin
Dmitriy Lopin ('91)
RUS10.43
  0.147
 
3
Federico Cattaneo
Federico Cattaneo ('93)
ITA10.48
  0.135
 
4
Ángel David Rodríguez
Ángel David Rodríguez ('80)
ESP10.49
  0.150
 SB
5
Maksim Hrabarenka
Maksim Hrabarenka ('98)
BLR10.54
  0.138
 SB
6
Dániel Szabó
Dániel Szabó ('97)
HUN10.56
  0.131
 
M 110 m hæk    
26.6. Vind: +1.1

Finale A

Finale
26.6.Vind: +1.1
1
Hassane Fofana
Hassane Fofana ('92)
ITA13.52
  0.174
 
2
Artem Makarenko
Artem Makarenko ('97)
RUS13.71
  0.150
 PB
3
Yidiel Contreras
Yidiel Contreras ('92)
ESP13.74
  0.145
 SB
4
Vitali Parakhonka
Vitali Parakhonka ('93)
BLR14.05
  0.153
 
5
David Ryba
David Ryba ('99)
CZE14.16
  0.179
 
6
Dániel Eszes
Dániel Eszes ('99)
HUN14.26
  0.148
 
M Højdespring    
26.6.

Finale A

Finale
26.6.
1
Andrei Skabeika
Andrei Skabeika ('95)
BLR2.12
  
 
1
Péter Bakosi
Péter Bakosi ('93)
HUN2.10
  
 
3
Ilya Ivanyuk
Ilya Ivanyuk ('93)
RUS2.02
  
 
3
Nicolas De Luca
Nicolas De Luca ('93)
ITA2.01
  
 
K 100 m    
26.6. Vind: +1.0

Finale A

Finale
26.6.Vind: +1.0
1
Krystsina Tsimanouskaya
Krystsina Tsimanouskaya ('96)
BLR11.42
  0.173
 
2
Johanelis Herrera Abreu
Johanelis Herrera Abreu ('95)
ITA11.59
  0.130
 
3
Klára Seidlová
Klára Seidlová ('94)
CZE11.69
  0.142
 
4
Jennifer Akiniymika
Jennifer Akiniymika ('01)
RUS11.72
  0.208
 
5
Klaudia Sorok
Klaudia Sorok ('98)
HUN11.74
  0.178
 
6
Cristina Lara
Cristina Lara ('95)
ESP11.76
  0.147
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
26.6. Vind: -1.1

Finale A

Finale
26.6.Vind: -1.1
1
Elvira Herman
Elvira Herman ('97)
BLR12.93
  0.142
 
2
Gréta Kerekes
Gréta Kerekes ('92)
HUN13.27
  0.135
 
3
Caridad Jerez
Caridad Jerez ('91)
ESP13.52
  0.122
 
4
Giulia Pennella
Giulia Pennella ('89)
ITA13.55
  0.196
 
5
Helena Jiranová
Helena Jiranová ('95)
CZE13.62
  0.168
 
K Længdespring    
26.6.

Finale A

Finale
26.6.
1
Nastassia Mironchyk-Ivanova
Nastassia Mironchyk-Ivanova ('89)
BLR6.76
+1.2
  
 SB
2
Fatima Diame
Fatima Diame ('96)
ESP6.58
-0.8
  
 SB
3
Petra Beáta Farkas
Petra Beáta Farkas ('99)
HUN6.24
+0.8
  
 
5
Anna Křížková
Anna Křížková ('94)
CZE5.96
+1.3
  
 
6
Laura Strati
Laura Strati ('90)
ITA4.93
+0.6
  
 
K Spydkast 600 gram    
26.6.

Finale A

Finale
26.6.
1
Tatsiana Khaladovich
Tatsiana Khaladovich ('91)
BLR61.66
  
 
2
Irena Šedivá
Irena Šedivá ('92)
CZE61.03
  
 PB
3
Arantxa Moreno
Arantxa Moreno ('95)
ESP55.28
  
 
4
Angéla Moravcsik
Angéla Moravcsik ('96)
HUN56.10
  
 PB
5
Sara Jemai
Sara Jemai ('92)
ITA55.65
  
 
M 100 m    
25.6. Vind: -1.5

Finale A

Finale
25.6.Vind: -1.5
1
Ján Volko
Ján Volko ('96)
SVK10.45
  0.134
 
2
Roberto Rigali
Roberto Rigali ('95)
ITA10.65
  0.146
 
3
Ioánnis Nifadópoulos
Ioánnis Nifadópoulos ('90)
GRE10.73
  0.147
 
4
Sylvain Chuard
Sylvain Chuard ('96)
SUI10.83
  0.140
 
5
Maciej Brzeziński
Maciej Brzeziński ('93)
POL10.98
  0.148
 
6
Elvijs Misāns
Elvijs Misāns ('89)
LAT11.01
  0.109
 
M 110 m hæk    
25.6. Vind: -0.3

Finale A

Finale
25.6.Vind: -0.3
2
Konstadínos Douvalídis
Konstadínos Douvalídis ('87)
GRE13.46
  0.132
 SB
3
Artur Noga
Artur Noga ('88)
POL14.16
  0.152
 
4
Brahian Peña
Brahian Peña ('94)
SUI14.19
  0.135
 
5
Marco Adrien Drozda
Marco Adrien Drozda ('94)
SVK15.32
  0.125
 SB
M Højdespring    
25.6.

Finale A

Finale
25.6.
1
Adónios Mérlos
Adónios Mérlos ('99)
GRE2.12
  
 
2
Nicolas De Luca
Nicolas De Luca ('93)
ITA2.10
  
 
3
Rihards Bremze
Rihards Bremze ('01)
LAT2.12
  
 PB
4
Roman Sieber
Roman Sieber ('92)
SUI2.06
  
 
5
Tomáš Zeman
Tomáš Zeman ('96)
SVK2.03
  
 =SB
5
Karol Hoffmann
Karol Hoffmann ('89)
POL1.93
  
 PB
M 4 x 400 m stafet mix    
25.6.

Finale A

Finale
25.6.
1
 
  
SVK3:20.43
  0.165
 
2
 
  
ITA3:22.41
  0.176
 
3
 
  
GRE3:22.88
  0.292
 
4
 
  
SUI3:23.34
  0.185
 
5
 
  
LAT3:31.83
  0.173
 
6
 
  
POL3:37.13
  0.220
 
K 100 m    
25.6. Vind: +1.6

Finale A

Finale
25.6.Vind: +1.6
1
Rafailía Spanoudáki-Hatziríga
Rafailía Spanoudáki-Hatziríga ('94)
GRE11.44
  0.131
 SB
2
Sindija Bukša
Sindija Bukša ('97)
LAT11.62
  0.203
 SB
3
Johanelis Herrera Abreu
Johanelis Herrera Abreu ('95)
ITA11.69
  0.159
 
4
Samantha Dagry
Samantha Dagry ('94)
SUI11.81
  0.141
 =SB
5
Monika Weigertová
Monika Weigertová ('92)
SVK11.82
  0.177
 PB
6
Katarzyna Tuniewicz
Katarzyna Tuniewicz ('95)
POL11.86
  0.137
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
25.6. Vind: +0.6

Finale A

Finale
25.6.Vind: +0.6
1
Noemi Zbären
Noemi Zbären ('94)
SUI13.26
  0.161
 SB
2
Urszula Bhebhe
Urszula Bhebhe ('92)
POL13.97
  0.127
 
3
Lucia Vadlejch
Lucia Vadlejch ('88)
SVK14.13
  0.145
 SB
4
Ilona Dramačonoka
Ilona Dramačonoka ('92)
LAT14.67
  0.201
 SB
5
Kiriakí Samáni
Kiriakí Samáni ('95)
GRE16.68
  0.182
 
K Længdespring    
25.6.

Finale A

Finale
25.6.
1
Lauma Grīva
Lauma Grīva ('84)
LAT6.12
-1.0
  
 
2
Angelika Faka
Angelika Faka ('96)
POL5.78
+0.6
  
 
3
Efthimía Kolokithá
Efthimía Kolokithá ('87)
GRE6.08
-0.5
  
 
4
Giulia Latini
Giulia Latini ('91)
ITA5.13
-1.1
  
 PB
5
Céline Schwarzentruber
Céline Schwarzentruber ('98)
SUI5.77
-0.9
  
 SB
6
Jana Velďáková
Jana Velďáková ('81)
SVK5.68
+1.1
  
 
K Spydkast 600 gram    
25.6.

Finale A

Finale
25.6.
1
Madara Palameika
Madara Palameika ('87)
LAT60.10
  
 
2
Sofía Ifantídou
Sofía Ifantídou ('85)
GRE54.44
  
 
3
Karolina Bołdysz
Karolina Bołdysz ('93)
POL56.42
  
 PB
4
Sara Jemai
Sara Jemai ('92)
ITA55.27
  
 
5
Lena Meyer
Lena Meyer ('99)
SUI42.51
  
 
6
Julia Hanuliaková
Julia Hanuliaková 
SVK44.45
  
 
M 100 m    
25.6. Vind: +0.5

Finale A

Finale
25.6.Vind: +0.5
1
Carlos Nascimento
Carlos Nascimento ('94)
POR10.42
  0.168
 
2
Stephen Gaffney
Stephen Gaffney ('93)
IRL10.62
  0.139
 
3
Andreas Hadjitheoris
Andreas Hadjitheoris ('95)
CYP10.63
  0.116
 
4
Dániel Szabó
Dániel Szabó ('97)
HUN10.63
  0.151
 
5Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN10.65
  0.155
 
6
Stanimir Minchev
Stanimir Minchev ('97)
BUL11.09
  0.154
 SB
M 110 m hæk    
25.6. Vind: -0.7

Finale A

Finale
25.6.Vind: -0.7
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN13.89
  0.120
 SB
2
Gerard O'Donnell
Gerard O'Donnell ('88)
IRL14.29
  0.134
 
3
Dániel Eszes
Dániel Eszes ('99)
HUN14.37
  0.138
 
4
Anastasios Vasileiou
Anastasios Vasileiou ('97)
CYP15.01
  0.178
 
5
Vitor Korst
Vitor Korst ('96)
POR15.21
  0.165
 PB
M Højdespring    
25.6.

Finale A

Finale
25.6.
1
Tihomir Ivanov
Tihomir Ivanov ('94)
BUL2.26
  
 SB
2
Tiago Pereira
Tiago Pereira ('93)
POR2.12
  
 
3
Dimítrios Hondrokoúkis
Dimítrios Hondrokoúkis ('88)
CYP2.15
  
 
3
Péter Bakosi
Péter Bakosi ('93)
HUN2.00
  
 
5
Nelvin Appiah
Nelvin Appiah ('01)
IRL2.05
  
 
6Simon HansenSimon Hansen ('98)DEN1.91
  
 
M 4 x 400 m stafet mix    
25.6.

Finale A

Finale
25.6.
1
 
  
IRL3:24.14
  0.202
 
2Danmark Danmark  3:24.72
  0.197
NR 
3
 
  
HUN3:25.04
  0.172
 
4
 
  
POR3:26.22
  0.188
 
5
 
  
BUL3:30.07
  0.202
 
6
 
  
CYP3:33.80
  0.225
 
K 100 m    
25.6. Vind: -1.3

Finale A

Finale
25.6.Vind: -1.3
1
Inna Eftimova
Inna Eftimova ('88)
BUL11.62
  0.131
 SB
2
Lorène Dorcas Bazolo
Lorène Dorcas Bazolo ('83)
POR11.62
  0.148
 
3
Ramona Papaioannou
Ramona Papaioannou ('89)
CYP11.74
  0.135
 
4Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN11.76
  0.142
 
5
Anasztázia Nguyen
Anasztázia Nguyen ('93)
HUN11.85
  0.169
 
6
Niamh Whelan
Niamh Whelan ('90)
IRL11.87
  0.124
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
25.6. Vind: -1.1

Finale A

Finale
25.6.Vind: -1.1
1
Gréta Kerekes
Gréta Kerekes ('92)
HUN13.16
  
 
2
Sarah Lavin
Sarah Lavin ('94)
IRL13.32
  
 
3
Olimpia Barbosa
Olimpia Barbosa ('95)
POR13.69
  
 
4Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN14.03
  
 
5
Natalia Christofi
Natalia Christofi ('97)
CYP14.11
  
 
6
Iva Aleksandrova
Iva Aleksandrova ('94)
BUL14.28
  
 
K Længdespring    
25.6.

Finale A

Finale
25.6.
1
Evelise Veiga
Evelise Veiga ('96)
POR6.58
+0.1
  
 =SB
2
Petra Beáta Farkas
Petra Beáta Farkas ('99)
HUN6.17
-0.3
  
 
4
Milena Mitkova
Milena Mitkova ('90)
BUL6.02
0.0
  
 
5
Nektaria Panagi
Nektaria Panagi ('90)
CYP6.19
-0.3
  
 
6
Sophie Meredith
Sophie Meredith ('01)
IRL5.61
-0.6
  
 
K Spydkast 600 gram    
25.6.

Finale A

Finale
25.6.
1
Claudia Ferreira
Claudia Ferreira ('98)
POR52.34
  
 PB
2
Mikhaela Petkova
Mikhaela Petkova ('99)
BUL50.71
  
 PB
3
Angéla Moravcsik
Angéla Moravcsik ('96)
HUN54.92
  
 
4Marie VestergaardMarie Vestergaard ('91)DEN50.14
  
 
5
Georgia Papadopoulou
Georgia Papadopoulou ('03)
CYP42.62
  
 
6
Grace Casey
Grace Casey ('99)
IRL39.17
  
 
M 100 m    
25.6. Vind: +1.4

Finale A

Finale
25.6.Vind: +1.4
1
Kayhan Özer
Kayhan Özer ('98)
TUR10.47
  0.145
 
2
Ángel David Rodríguez
Ángel David Rodríguez ('80)
ESP10.51
  0.150
 SB
3
Ionut Andrei Neagoe
Ionut Andrei Neagoe ('94)
ROU10.54
  0.157
 
4
Kostas Skrabulis
Kostas Skrabulis ('92)
LTU10.68
  0.110
 
5
Jure Grkman
Jure Grkman ('99)
SLO10.73
  0.163
 SB
6
Tony Nõu
Tony Nõu ('98)
EST10.97
  0.157
 SB
M 110 m hæk    
25.6. Vind: +0.7

Finale A

Finale
25.6.Vind: +0.7
1
Yidiel Contreras
Yidiel Contreras ('92)
ESP13.81
  0.138
 SB
2
Mikdat Sevler
Mikdat Sevler ('98)
TUR14.11
  0.130
 
3
Cosmin Ilie Dumitrache
Cosmin Ilie Dumitrache ('94)
ROU14.21
  0.175
 
5
Johannes Treiel
Johannes Treiel ('98)
EST14.68
  0.163
 
6
Martynas Vrašinskas
Martynas Vrašinskas ('95)
LTU14.70
  0.147
 
M Højdespring    
25.6.

Finale A

Finale
25.6.
1
Adrijus Glebauskas
Adrijus Glebauskas ('94)
LTU2.22
  
 
2
Alperen Acet
Alperen Acet ('98)
TUR2.20
  
 =SB
3
Karl Lumi
Karl Lumi ('85)
EST2.12
  
 
4
Mihai Donisan
Mihai Donisan ('88)
ROU2.08
  
 
5
Alexis Sastre
Alexis Sastre ('93)
ESP2.10
  
 
6
Axel Luxa
Axel Luxa ('97)
SLO1.80
  
 
M 4 x 400 m stafet mix    
25.6.

Finale A

Finale
25.6.
1
 
  
ESP3:20.58
  0.189
 
2
 
  
TUR3:21.44
  0.245
 
3
 
  
ROU3:21.68
  0.179
 
4
 
  
EST3:24.11
  0.232
 
 
  
LTU DQ
  0.183
 
 
  
SLO DQ
  0.188
 
K 100 m    
25.6. Vind: -0.5

Finale A

Finale
25.6.Vind: -0.5
1
Maja Mihalinec
Maja Mihalinec ('89)
SLO11.42
  0.138
 
2
Mizgin Ay
Mizgin Ay 
TUR11.63
  0.151
 SB
3
Marina Andreea Baboi
Marina Andreea Baboi ('99)
ROU11.70
  0.151
 
4
Cristina Lara
Cristina Lara ('95)
ESP11.71
  0.130
 
5
Karolina Deliautaitė
Karolina Deliautaitė ('95)
LTU11.89
  0.158
 
6
Maarja Kalev
Maarja Kalev ('90)
EST12.27
  0.134
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
25.6. Vind: +0.6

Finale A

Finale
25.6.Vind: +0.6
1
Caridad Jerez
Caridad Jerez ('91)
ESP13.28
  0.119
 
2
Kreete Verlin
Kreete Verlin ('97)
EST13.71
  0.134
 SB
3
Rasa Mažeikaitė
Rasa Mažeikaitė ('97)
LTU14.74
  0.158
 
4
Şevval Ayaz
Şevval Ayaz 
TUR15.13
  0.199
 
5
Anamaria Nesteriuc
Anamaria Nesteriuc ('93)
ROU15.44
  0.153
 
K Længdespring    
25.6.

Finale A

Finale
25.6.
1
Florentina Costina Iusco
Florentina Costina Iusco ('96)
ROU6.43
+0.2
  
 
2
Jogailė Petrokaitė
Jogailė Petrokaitė ('95)
LTU6.10
0.0
  
 
3
Fatima Diame
Fatima Diame ('96)
ESP6.22
+0.2
  
 
4
Tuğba Danişmaz
Tuğba Danişmaz ('99)
TUR6.12
+0.6
  
 
5
Neja Filipič
Neja Filipič ('95)
SLO5.99
0.0
  
 
6
Merilyn Uudmäe
Merilyn Uudmäe ('91)
EST5.75
+0.1
  
 
K Spydkast 600 gram    
25.6.

Finale A

Finale
25.6.
1
Eda Tuğsuz
Eda Tuğsuz ('97)
TUR61.71
  
 
2
Liveta Jasiūnaitė
Liveta Jasiūnaitė ('94)
LTU55.74
  
 
3
Mirell Luik
Mirell Luik ('97)
EST53.81
  
 SB
4
Arantxa Moreno
Arantxa Moreno ('95)
ESP52.27
  
 
5
Zoja Šušteršič
Zoja Šušteršič 
SLO49.15
  
 
6
Ioana Valentina Plavan
Ioana Valentina Plavan ('98)
ROU48.88
  
 
M 100 m    
23.6. Vind: +1.2

Finale A

Finale
23.6.Vind: +1.2
1
Ján Volko
Ján Volko ('96)
SVK10.38
  0.143
 =SB
2
Michael Pohl
Michael Pohl ('89)
GER10.54
  0.145
 
3
Ioánnis Nifadópoulos
Ioánnis Nifadópoulos ('90)
GRE10.54
  0.168
 
4
Bence Boros
Bence Boros ('96)
HUN10.63
  0.180
 
5
Sylvain Chuard
Sylvain Chuard ('96)
SUI10.79
  0.132
 
6
Andreas Hadjitheoris
Andreas Hadjitheoris ('95)
CYP10.80
  0.130
 
M 110 m hæk    
23.6. Vind: -0.8

Finale A

Finale
23.6.Vind: -0.8
1
Konstadínos Douvalídis
Konstadínos Douvalídis ('87)
GRE13.72
  0.150
 
2
Maximilian Bayer
Maximilian Bayer ('90)
GER13.80
  0.185
 
3
Brahian Peña
Brahian Peña ('94)
SUI14.36
  0.131
 
4
Bálint Szeles
Bálint Szeles ('98)
HUN14.57
  0.168
 
5
Elvis Kryoukov
Elvis Kryoukov ('92)
CYP15.25
  0.144
 
6
Marco Adrien Drozda
Marco Adrien Drozda ('94)
SVK15.49
  0.136
 SB
M Højdespring    
23.6.

Finale A

Finale
23.6.
1
Dimítrios Hondrokoúkis
Dimítrios Hondrokoúkis ('88)
CYP2.13
  
 
1
Falk Wendrich
Falk Wendrich ('95)
GER2.11
  
 
3
Péter Bakosi
Péter Bakosi ('93)
HUN2.11
  
 
3
Adónios Mérlos
Adónios Mérlos ('99)
GRE2.09
  
 
5
Lukáš Beer
Lukáš Beer ('89)
SVK2.08
  
 
M 4 x 400 m stafet mix    
23.6.

Finale A

Finale
23.6.
1
 
  
GER3:21.90
  0.186
 
2
 
  
SVK3:22.65
  0.188
 
3
 
  
GRE3:24.26
  0.251
 
4
 
  
SUI3:24.82
  0.171
 
5
 
  
HUN3:26.12
  0.169
 
6
 
  
CYP3:32.61
  
 
K 100 m    
23.6. Vind: -1.2

Finale A

Finale
23.6.Vind: -1.2
1
Rafailía Spanoudáki-Hatziríga
Rafailía Spanoudáki-Hatziríga ('94)
GRE11.61
  0.121
 
2
Ramona Papaioannou
Ramona Papaioannou ('89)
CYP11.70
  0.163
 
3
Sina Mayer
Sina Mayer ('95)
GER11.93
  0.164
 
4
Monika Weigertová
Monika Weigertová ('92)
SVK11.99
  0.186
 
5
Petra Beáta Farkas
Petra Beáta Farkas ('99)
HUN12.08
  0.181
 
6
Samantha Dagry
Samantha Dagry ('94)
SUI12.13
  0.142
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
23.6. Vind: +1.9

Finale A

Finale
23.6.Vind: +1.9
1
Gréta Kerekes
Gréta Kerekes ('92)
HUN13.16
  0.139
 
2
Franziska Hofmann
Franziska Hofmann ('94)
GER13.32
  0.133
 
3
Noemi Zbären
Noemi Zbären ('94)
SUI13.35
  0.207
 
4
Natalia Christofi
Natalia Christofi ('97)
CYP14.01
  0.159
 SB
5
Kiriakí Samáni
Kiriakí Samáni ('95)
GRE14.04
  0.169
 
6
Lucia Vadlejch
Lucia Vadlejch ('88)
SVK14.17
  0.152
 SB
K Længdespring    
23.6.

Finale A

Finale
23.6.
1
Jana Velďáková
Jana Velďáková ('81)
SVK6.08
-1.0
  
 
2
Nektaria Panagi
Nektaria Panagi ('90)
CYP6.04
-0.9
  
 
3
Anasztázia Nguyen
Anasztázia Nguyen ('93)
HUN6.17
-0.3
  
 
4
Efthimía Kolokithá
Efthimía Kolokithá ('87)
GRE6.14
-0.3
  
 
5
Melanie Bauschke
Melanie Bauschke ('88)
GER5.78
-1.3
  
 SB
6
Valérie Reggel
Valérie Reggel ('87)
SUI5.56
+0.6
  
 
K Spydkast 600 gram    
23.6.

Finale A

Finale
23.6.
1
Annika Fuchs
Annika Fuchs ('97)
GER58.23
  
 
2
Annabella Bogdán
Annabella Bogdán ('92)
HUN54.70
  
 SB
3
Sofía Ifantídou
Sofía Ifantídou ('85)
GRE52.12
  
 
4
Lena Meyer
Lena Meyer ('99)
SUI46.08
  
 SB
5
Georgia Papadopoulou
Georgia Papadopoulou ('03)
CYP40.98
  
 
6
Julia Hanuliaková
Julia Hanuliaková 
SVK40.23
  
 
M 100 m    
23.6. Vind: -0.4

Finale A

Finale
23.6.Vind: -0.4
1
Dmitriy Lopin
Dmitriy Lopin ('91)
RUS10.61
  
 
2
Jeremy Leroux
Jeremy Leroux ('94)
FRA10.62
  
 
3
Federico Cattaneo
Federico Cattaneo ('93)
ITA10.63
  
 
4
Ionut Andrei Neagoe
Ionut Andrei Neagoe ('94)
ROU10.66
  
 
5
Jure Grkman
Jure Grkman ('99)
SLO10.85
  
 SB
6
Hans-Christian Hausenberg
Hans-Christian Hausenberg ('98)
EST11.12
  
 
M 110 m hæk    
23.6. Vind: +1.4

Finale A

Finale
23.6.Vind: +1.4
1
Hassane Fofana
Hassane Fofana ('92)
ITA13.60
  0.148
 
2
Artem Makarenko
Artem Makarenko ('97)
RUS13.88
  0.161
 
3
Marvin Pistol
Marvin Pistol ('96)
FRA14.29
  0.200
 
4
Cosmin Ilie Dumitrache
Cosmin Ilie Dumitrache ('94)
ROU14.30
  0.171
 
5
Filip Jakob Demšar
Filip Jakob Demšar 
SLO14.36
  0.171
 
6
Johannes Treiel
Johannes Treiel ('98)
EST21.63
  0.140
 
M Højdespring    
23.6.

Finale A

Finale
23.6.
1
Ilya Ivanyuk
Ilya Ivanyuk ('93)
RUS2.26
  
 
1
Mihai Donisan
Mihai Donisan ('88)
ROU2.18
  
 
3
Karl Lumi
Karl Lumi ('85)
EST2.11
  
 
4
William Aubatin
William Aubatin ('95)
FRA2.10
  
 
5
Nicolas De Luca
Nicolas De Luca ('93)
ITA2.00
  
 
6
Axel Luxa
Axel Luxa ('97)
SLO1.90
  
 
M 4 x 400 m stafet mix    
23.6.

Finale A

Finale
23.6.
1
 
  
SLO3:20.66
  0.187
 
2
 
  
RUS3:21.02
  0.196
 
3
 
  
FRA3:21.08
  0.156
 
4
 
  
ITA3:23.19
  0.212
 
5
 
  
EST3:25.88
  0.236
 
6
 
  
ROU3:25.96
  0.201
 
K 100 m    
23.6. Vind: +0.6

Finale A

Finale
23.6.Vind: +0.6
1
Maja Mihalinec
Maja Mihalinec ('89)
SLO11.36
  0.149
 
2
Jennifer Akiniymika
Jennifer Akiniymika ('01)
RUS11.74
  0.172
 
3
Johanelis Herrera Abreu
Johanelis Herrera Abreu ('95)
ITA11.75
  0.164
 
4
Nasrane Bacar
Nasrane Bacar ('92)
FRA11.75
  0.154
 SB
5
Marina Andreea Baboi
Marina Andreea Baboi ('99)
ROU11.79
  0.178
 
6
Maarja Kalev
Maarja Kalev ('90)
EST12.11
  0.178
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
23.6. Vind: 0.0

Finale A

Finale
23.6.Vind: 0.0
1
Fanny Quenot
Fanny Quenot ('90)
FRA13.17
  0.217
 
2
Joni Tomičić Prezelj
Joni Tomičić Prezelj ('93)
SLO13.32
  0.178
 
3
Giulia Pennella
Giulia Pennella ('89)
ITA13.35
  0.175
 
5
Kreete Verlin
Kreete Verlin ('97)
EST13.98
  0.131
 
6
Anamaria Nesteriuc
Anamaria Nesteriuc ('93)
ROU14.34
  0.166
 SB
K Længdespring    
23.6.

Finale A

Finale
23.6.
1
Yelena Sokolova
Yelena Sokolova ('86)
RUS6.76
-0.7
  
 SB
2
Florentina Costina Iusco
Florentina Costina Iusco ('96)
ROU6.44
-0.3
  
 
3
Neja Filipič
Neja Filipič ('95)
SLO5.99
0.0
  
 
4
Pauline Lett
Pauline Lett ('91)
FRA5.88
-1.2
  
 
5
Laura Strati
Laura Strati ('90)
ITA6.23
+1.0
  
 
6
Kreete Verlin
Kreete Verlin ('97)
EST5.76
-1.4
  
 
K Spydkast 600 gram    
23.6.

Finale A

Finale
23.6.
1
Yekaterina Starygina
Yekaterina Starygina ('95)
RUS63.57
  
 PB
2
Liina Laasma
Liina Laasma ('92)
EST61.88
  
 
3
Alexia Kogut Kubiak
Alexia Kogut Kubiak ('88)
FRA51.56
  
 
4
Zoja Šušteršič
Zoja Šušteršič 
SLO51.10
  
 
5
Sara Jemai
Sara Jemai ('92)
ITA52.68
  
 
6
Ioana Valentina Plavan
Ioana Valentina Plavan ('98)
ROU49.71
  
 
M 100 m    
23.6. Vind: -1.1

Finale A

Finale
23.6.Vind: -1.1
1
Zdeněk Stromšík
Zdeněk Stromšík ('94)
CZE10.50
  0.151
 
2
Stephen Gaffney
Stephen Gaffney ('93)
IRL10.67
  0.142
 
3
Stanislau Darahakupets
Stanislau Darahakupets ('97)
BLR10.69
  0.138
 
4
Kostas Skrabulis
Kostas Skrabulis ('92)
LTU10.77
  0.101
 
5
Elvijs Misāns
Elvijs Misāns ('89)
LAT10.96
  0.152
 
6
Maciej Brzeziński
Maciej Brzeziński ('93)
POL10.97
  0.184
 
M 110 m hæk    
23.6. Vind: -0.3

Finale A

Finale
23.6.Vind: -0.3
1
Vitali Parakhonka
Vitali Parakhonka ('93)
BLR13.68
  0.135
 
2
Artur Noga
Artur Noga ('88)
POL13.91
  0.157
 
3
David Ryba
David Ryba ('99)
CZE14.02
  0.162
 PB
4
Gerard O'Donnell
Gerard O'Donnell ('88)
IRL14.15
  0.142
 
5
Rapolas Saulius
Rapolas Saulius ('96)
LTU14.35
  0.158
 
6
Kristaps Sietiņš
Kristaps Sietiņš ('93)
LAT15.45
  0.164
 
M Højdespring    
23.6.

Finale A

Finale
23.6.
1
Maksim Nedasekau
Maksim Nedasekau ('98)
BLR2.27
  
 
1
Adrijus Glebauskas
Adrijus Glebauskas ('94)
LTU2.14
  
 
3
Martin Heindl
Martin Heindl ('92)
CZE2.08
  
 
3
Nelvin Appiah
Nelvin Appiah ('01)
IRL2.02
  
 
5
Karol Hoffmann
Karol Hoffmann ('89)
POL1.90
  
 PB
6
Rihards Bremze
Rihards Bremze ('01)
LAT2.04
  
 =PB
M 4 x 400 m stafet mix    
23.6.

Finale A

Finale
23.6.
1
 
  
CZE3:19.05
  0.228
 
2
 
  
BLR3:22.74
  0.161
 
3
 
  
LTU3:23.75
  0.181
 
4
 
  
IRL3:24.37
  0.194
 
5
 
  
LAT3:30.40
  0.165
 
6
 
  
POL3:31.60
  0.197
 
K 100 m    
23.6. Vind: +1.1

Finale A

Finale
23.6.Vind: +1.1
1
Krystsina Tsimanouskaya
Krystsina Tsimanouskaya ('96)
BLR11.36
  0.174
 SB
2
Sindija Bukša
Sindija Bukša ('97)
LAT11.67
  0.186
 SB
3
Marcela Pírková
Marcela Pírková ('96)
CZE11.75
  0.179
 
4
Niamh Whelan
Niamh Whelan ('90)
IRL11.79
  0.124
 SB
5
Karolina Deliautaitė
Karolina Deliautaitė ('95)
LTU11.84
  0.213
 
6
Katarzyna Tuniewicz
Katarzyna Tuniewicz ('95)
POL12.06
  0.148
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
23.6. Vind: -1.5

Finale A

Finale
23.6.Vind: -1.5
1
Elvira Herman
Elvira Herman ('97)
BLR12.89
  0.136
 
2
Sarah Lavin
Sarah Lavin ('94)
IRL13.46
  0.126
 
3
Helena Jiranová
Helena Jiranová ('95)
CZE13.72
  0.216
 
4
Urszula Bhebhe
Urszula Bhebhe ('92)
POL14.16
  0.142
 
5
Ilona Dramačonoka
Ilona Dramačonoka ('92)
LAT14.70
  0.183
 SB
6
Rasa Mažeikaitė
Rasa Mažeikaitė ('97)
LTU14.93
  0.389
 
K Længdespring    
23.6.

Finale A

Finale
23.6.
1
Nastassia Mironchyk-Ivanova
Nastassia Mironchyk-Ivanova ('89)
BLR6.71
+0.1
  
 SB
2
Lauma Grīva
Lauma Grīva ('84)
LAT6.12
+0.1
  
 
3
Magdalena Żebrowska
Magdalena Żebrowska ('96)
POL6.15
+1.3
  
 
4
Jogailė Petrokaitė
Jogailė Petrokaitė ('95)
LTU6.13
+0.5
  
 
5
Anna Křížková
Anna Křížková ('94)
CZE5.94
-0.4
  
 
6
Sophie Meredith
Sophie Meredith ('01)
IRL5.74
-1.2
  
 
K Spydkast 600 gram    
23.6.

Finale A

Finale
23.6.
1
Madara Palameika
Madara Palameika ('87)
LAT63.22
  
 SB
2
Liveta Jasiūnaitė
Liveta Jasiūnaitė ('94)
LTU59.38
  
 
3
Nikola Ogrodníková
Nikola Ogrodníková ('90)
CZE59.49
  
 
4
Grace Casey
Grace Casey ('99)
IRL40.11
  
 
5
Tatsiana Khaladovich
Tatsiana Khaladovich ('91)
BLR64.37
  
 
6
Karolina Bołdysz
Karolina Bołdysz ('93)
POL53.41
  
 
M 100 m    
23.6. Vind: -1.4

Finale A

Finale
23.6.Vind: -1.4
1
Carlos Nascimento
Carlos Nascimento ('94)
POR10.35
  0.163
 
2
Jak Ali Harvey
Jak Ali Harvey ('89)
TUR10.42
  0.161
 
3
Serhiy Smelyk
Serhiy Smelyk ('87)
UKR10.55
  0.139
 
4
Ángel David Rodríguez
Ángel David Rodríguez ('80)
ESP10.78
  0.146
 
5
Stanimir Minchev
Stanimir Minchev ('97)
BUL11.21
  0.164
 
M 110 m hæk    
23.6. Vind: +1.3

Finale A

Finale
23.6.Vind: +1.3
1
Yidiel Contreras
Yidiel Contreras ('92)
ESP13.86
  0.148
 SB
2Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN13.95
  0.159
 SB
3
Artem Shamatryn
Artem Shamatryn ('91)
UKR14.21
  0.164
 SB
4
Mikdat Sevler
Mikdat Sevler ('98)
TUR14.35
  0.145
 
5
Stanislav Stankov
Stanislav Stankov ('99)
BUL14.36
  0.153
 
6
Vitor Korst
Vitor Korst ('96)
POR15.51
  0.206
 PB
M Højdespring    
23.6.

Finale A

Finale
23.6.
1Simon HansenSimon Hansen ('98)DEN1.94
  
 PB
2
Bogdan Bondarenko
Bogdan Bondarenko ('89)
UKR2.21
  
 
3
Paulo Conceição
Paulo Conceição ('93)
POR2.13
  
 
5
Alexis Sastre
Alexis Sastre ('93)
ESP2.10
  
 
M 4 x 400 m stafet mix    
23.6.

Finale A

Finale
23.6.
1
 
  
UKR3:17.31
  0.164
 
2
 
  
POR3:19.63
  0.220
 
3
 
  
TUR3:20.31
  0.234
 
4
 
  
ESP3:22.99
  0.150
 
5Danmark Danmark  3:27.68
  0.209
 
6
 
  
BUL3:29.25
  0.184
 
K 100 m    
23.6. Vind: -1.3

Finale A

Finale
23.6.Vind: -1.3
1
Lorène Dorcas Bazolo
Lorène Dorcas Bazolo ('83)
POR11.63
  0.164
 
2
Inna Eftimova
Inna Eftimova ('88)
BUL11.71
  0.134
 SB
3Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN11.73
  0.148
 
4
Mizgin Ay
Mizgin Ay 
TUR11.75
  0.152
 
5
Hrystyna Stuy
Hrystyna Stuy ('88)
UKR11.83
  0.188
 
6
Estela García
Estela García ('89)
ESP11.89
  0.149
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
23.6. Vind: +0.3

Finale A

Finale
23.6.Vind: +0.3
1
Hanna Plotitsyna
Hanna Plotitsyna ('87)
UKR13.14
  0.144
 
2
Olimpia Barbosa
Olimpia Barbosa ('95)
POR13.44
  0.186
 
3
Şevval Ayaz
Şevval Ayaz 
TUR13.60
  0.178
 
4
Teresa Errandonea
Teresa Errandonea ('94)
ESP13.80
  0.138
 SB
5Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN13.89
  0.169
 
6
Iva Aleksandrova
Iva Aleksandrova ('94)
BUL14.22
  0.210
 
K Længdespring    
23.6.

Finale A

Finale
23.6.
1
Maryna Bekh-Romanchuk
Maryna Bekh-Romanchuk ('95)
UKR6.58
-0.5
  
 
2
Evelise Veiga
Evelise Veiga ('96)
POR6.40
-0.9
  
 
3
Milena Mitkova
Milena Mitkova ('90)
BUL5.90
-1.0
  
 
4
Fatima Diame
Fatima Diame ('96)
ESP5.86
-0.7
  
 
5
Tuğba Danişmaz
Tuğba Danişmaz ('99)
TUR5.77
-0.1
  
 
K Spydkast 600 gram    
23.6.

Finale A

Finale
23.6.
1
Eda Tuğsuz
Eda Tuğsuz ('97)
TUR60.35
  
 
2
Hanna Hatsko
Hanna Hatsko ('90)
UKR58.46
  
 
3
Lidia Parada
Lidia Parada ('93)
ESP52.17
  
 SB
4Marie VestergaardMarie Vestergaard ('91)DEN52.31
  
 SB
5
Mikhaela Petkova
Mikhaela Petkova ('99)
BUL44.23
  
 SB
6
Jessica Barreira
Jessica Barreira ('97)
POR43.61
  
 

Seneste resultater

10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80