Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Gibraltar GIB: 18th NatWest International Island Games, Lathbury Sports Complex 7‐12.7.2019

M 100 m    
11.7. Vind: +0.5

Finale A

Finale
11.7.Vind: +0.5
1
Joe Chadwick
Joe Chadwick ('01)
GBR10.82
  
 PB
2
Jeavhon Jackson
Jeavhon Jackson ('98)
JAM10.94
  
 PB
3
Tyler Johnson
Tyler Johnson ('98)
USA11.01
  
 SB
4
Zachary Price
Zachary Price ('02)
GBR11.03
  
 
5Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)DEN11.12
  
 PB
6
Emil Thölix
Emil Thölix ('95)
FIN11.15
  
 
7
Gavin Bodrell
Gavin Bodrell 
GBR11.18
  
 SB
8
Lucas Rive
Lucas Rive 
GBR11.31
  
 PB
Semifinale11.7.
Semi 1
11.7. Vind: +2.4
11.7.Vind: +2.4
1
Jeavhon Jackson
Jeavhon Jackson ('98)
JAM10.95 w
Q
  
 
2
Tyler Johnson
Tyler Johnson ('98)
USA11.01 w
Q
  
 
3
Gavin Bodrell
Gavin Bodrell 
GBR11.14 w
Q
  
 
4
Lucas Rive
Lucas Rive 
GBR11.19 w
Q
  
 
5
Eric Sjölund
Eric Sjölund 
FIN11.23 w
  
 
6
Thomas Riley
Thomas Riley ('85)
GBR11.23 w
  
 
7
Jones Cameron
Jones Cameron 
USA11.29 w
  
 
8
Daniel Örevik
Daniel Örevik ('97)
SWE11.49 w
  
 
Semi 2
11.7. Vind: +2.9
11.7.Vind: +2.9
1
Joe Chadwick
Joe Chadwick ('01)
GBR11.02 w
Q
  
 
2
Zachary Price
Zachary Price ('02)
GBR11.03 w
Q
  
 
3
Emil Thölix
Emil Thölix ('95)
FIN11.08 w
Q
  
 
4Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)DEN11.21 w
Q
  
 
5
Craig Gill
Craig Gill ('02)
GIB11.21 w
  
 
6
Scott Maciver
Scott Maciver ('01)
GBR11.32 w
  
 
7
Brandon Atchison
Brandon Atchison 
GBR11.38 w
  
 
8
Robert Thomas
Robert Thomas 
GBR11.45 w
  
 
Indledende heats10.7.
Indledende 1
10.7. Vind: -1.0
10.7.Vind: -1.0
1
Jeavhon Jackson
Jeavhon Jackson ('98)
JAM11.16
Q
  
 PB
2
Emil Thölix
Emil Thölix ('95)
FIN11.43
Q
  
 
3
Brandon Atchison
Brandon Atchison 
GBR11.55
Q
  
 PB
4
Jones Cameron
Jones Cameron 
USA11.55
Q
  
 PB
5
Lucas Rive
Lucas Rive 
GBR11.55
Q
  
 PB
8
Noel Montelin
Noel Montelin ('01)
SWE12.07
  
 
Indledende 2
10.7. Vind: -1.7
10.7.Vind: -1.7
1
Joe Chadwick
Joe Chadwick ('01)
GBR11.30
Q
  
 
2
Tyler Johnson
Tyler Johnson ('98)
USA11.36
Q
  
 SB
3
Gavin Bodrell
Gavin Bodrell 
GBR11.43
Q
  
 SB
4Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)DEN11.45
Q
  
 
5
Craig Gill
Craig Gill ('02)
GIB11.50
Q
  
 SB
6
Angus Davren
Angus Davren ('01)
GBR11.71
  
 PB
Indledende 3
10.7. Vind: -1.3
10.7.Vind: -1.3
1
Zachary Price
Zachary Price ('02)
GBR11.26
Q
  
 
2
Thomas Riley
Thomas Riley ('85)
GBR11.43
Q
  
 SB
3
Daniel Örevik
Daniel Örevik ('97)
SWE11.51
Q
  
 
4
Scott Maciver
Scott Maciver ('01)
GBR11.55
Q
  
 PB
5
Eric Sjölund
Eric Sjölund 
FIN11.60
Q
  
 PB
6
Robert Thomas
Robert Thomas 
GBR11.66
Q
  
 PB
7
Sean Collado
Sean Collado ('95)
GIB11.88
  
 SB
M 200 m    
8.7. Vind: -7.3

Finale A

Finale
8.7.Vind: -7.3
1
Jessy Franco
Jessy Franco ('98)
GIB22.47
  
 SB
2
Joe Chadwick
Joe Chadwick ('01)
GBR22.72
  
 
3
Tyler Johnson
Tyler Johnson ('98)
USA23.08
  
 
4
Karim Murray
Karim Murray 
JAM23.22
  
 
5
Jerai Torres
Jerai Torres ('94)
GIB23.36
  
 
6
Emil Thölix
Emil Thölix ('95)
FIN23.40
  
 
7
Jack Lemaire
Jack Lemaire 
GBR23.55
  
 
8
Zachary Price
Zachary Price ('02)
GBR23.56
  
 
Semifinale8.7.
Semi 1
8.7. Vind: -5.3
8.7.Vind: -5.3
1
Jessy Franco
Jessy Franco ('98)
GIB22.56
  
 SB
2
Joe Chadwick
Joe Chadwick ('01)
GBR22.66
  
 
3
Tyler Johnson
Tyler Johnson ('98)
USA22.69
  
 
4
Jack Lemaire
Jack Lemaire 
GBR22.88
  
 PB
5
Gabriel Vikic
Gabriel Vikic ('02)
SWE23.00
  
 
6
Eric Sjölund
Eric Sjölund 
FIN23.34
  
 PB
Semi 2
8.7. Vind: -5.1
8.7.Vind: -5.1
1
Jerai Torres
Jerai Torres ('94)
GIB22.56
Q
  
 SB
2
Karim Murray
Karim Murray 
JAM22.65
Q
  
 PB
3
Emil Thölix
Emil Thölix ('95)
FIN22.84
Q
  
 
4
Zachary Price
Zachary Price ('02)
GBR22.89
  
 
5Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)DEN23.04
  
 
7
Brandon Atchison
Brandon Atchison 
GBR23.58
  
 
Indledende heats8.7.
Indledende 1
8.7. Vind: -3.6
8.7.Vind: -3.6
1
Joe Chadwick
Joe Chadwick ('01)
GBR22.68
Q
  
 
2
Jessy Franco
Jessy Franco ('98)
GIB22.90
Q
  
 SB
3
Tyler Johnson
Tyler Johnson ('98)
USA23.08
Q
  
 
4Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)DEN23.80
Q
  
 
6
Noel Montelin
Noel Montelin ('01)
SWE24.66
  
 SB
Brandon Williams
Brandon Williams ('96)
USA DNF
  
 
Indledende 2
8.7. Vind: -3.6
8.7.Vind: -3.6
1
Jerai Torres
Jerai Torres ('94)
GIB22.80
Q
  
 SB
3
Brandon Atchison
Brandon Atchison 
GBR23.43
Q
  
 PB
4
Eric Sjölund
Eric Sjölund 
FIN23.49
Q
  
 PB
6Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN24.33
  
 
Indledende 3
8.7. Vind: -4.8
8.7.Vind: -4.8
1
Karim Murray
Karim Murray 
JAM22.88
Q
  
 PB
2
Zachary Price
Zachary Price ('02)
GBR23.23
Q
  
 
3
Jack Lemaire
Jack Lemaire 
GBR23.29
Q
  
 PB
4
Emil Thölix
Emil Thölix ('95)
FIN23.31
Q
  
 
5
Gabriel Vikic
Gabriel Vikic ('02)
SWE23.41
Q
  
 
M 400 m    
11.7.

Finale A

Finale
11.7.
1
Jessy Franco
Jessy Franco ('98)
GIB48.34
  
 SB
2
Sherlock Brooks
Sherlock Brooks 
CAY49.31
  
 
3
Seumas Mackay
Seumas Mackay ('01)
GBR49.76
  
 
4
Sam Dawkins
Sam Dawkins ('93)
GBR50.03
  
 SB
5
Karim Murray
Karim Murray 
JAM50.42
  
 
6
Charles Livingston
Charles Livingston 
GBR50.51
  
 
7
Peter Curtis
Peter Curtis 
GBR50.82
  
 
Indledende heats10.7.
Indledende 1
10.7.
10.7.
1
Sam Dawkins
Sam Dawkins ('93)
GBR50.04
Q
  
 SB
2
Peter Curtis
Peter Curtis 
GBR50.34
Q
  
 PB
3
Gabriel Vikic
Gabriel Vikic ('02)
SWE50.90
  
 SB
6
Lucas Mattsson
Lucas Mattsson ('94)
FIN55.46
  
 SB
7
Sean Penalver
Sean Penalver ('96)
GIB57.35
  
 PB
Indledende 2
10.7.
10.7.
1
Sherlock Brooks
Sherlock Brooks 
CAY49.04
Q
  
 PB
1
Seumas Mackay
Seumas Mackay ('01)
GBR49.04
Q
  
 PB
3
Charles Livingston
Charles Livingston 
GBR49.88
Q
  
 PB
4
Rhys Owen
Rhys Owen 
GBR51.13
  
 PB
Indledende 3
10.7.
10.7.
1
Jessy Franco
Jessy Franco ('98)
GIB49.91
Q
  
 SB
2
Karim Murray
Karim Murray 
JAM50.57
Q
  
 
M 800 m    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Seumas Mackay
Seumas Mackay ('01)
GBR1:53.18
  
 SB
2
David Mullarkey
David Mullarkey 
GBR1:55.71
  
 
2
Michael Smikle
Michael Smikle 
CAY1:55.71
  
 
4
Alex Rowe
Alex Rowe ('92)
AUS1:55.86
  
 SB
5
Xavier Torras
Xavier Torras 
ESP1:57.34
  
 
6
William Brown
William Brown 
GBR1:58.02
  
 PB
7
Rhys Owen
Rhys Owen 
GBR1:58.83
  
 
8
Cameron Payas
Cameron Payas ('98)
GIB1:59.20
  
 SB
Indledende heats8.7.
Indledende 1
8.7.
8.7.
1
Seumas Mackay
Seumas Mackay ('01)
GBR1:57.50
Q
  
 SB
2
Michael Smikle
Michael Smikle 
CAY1:58.12
Q
  
 
3
Rhys Owen
Rhys Owen 
GBR1:58.14
Q
  
 PB
4Julian GregersenJulian Gregersen ('98)DEN2:01.86
  
 
Indledende 2
8.7.
8.7.
2
Cameron Payas
Cameron Payas ('98)
GIB2:01.10
Q
  
 SB
Indledende 3
8.7.
8.7.
1
David Mullarkey
David Mullarkey 
GBR1:56.73
Q
  
 
2
Xavier Torras
Xavier Torras 
ESP1:56.91
Q
  
 PB
3
Alex Rowe
Alex Rowe ('92)
AUS1:56.92
Q
  
 SB
4
Michael MacMillan
Michael MacMillan ('98)
GBR1:58.46
  
 SB
5
Samuel Maher
Samuel Maher ('99)
GBR2:00.35
  
 PB
7
Oscar Owen-Berghmark
Oscar Owen-Berghmark ('98)
SWE2:03.63
  
 PB
M 1500 m    
12.7.

Finale A

Finale
12.7.
1
David Mullarkey
David Mullarkey 
GBR3:55.13
  
 
2
Elliott Dorey
Elliott Dorey ('94)
GBR3:55.24
  
 
3
Iolo Hughes
Iolo Hughes ('96)
GBR3:55.68
  
 
4
Henry Mcluckie
Henry Mcluckie ('02)
GBR3:56.53
  
 SB
5
Samuel Maher
Samuel Maher ('99)
GBR3:59.00
  
 
6
Alex Rowe
Alex Rowe ('92)
AUS3:59.46
  
 SB
7
Cameron Payas
Cameron Payas ('98)
GIB3:59.53
  
 
8
Richard Bartram
Richard Bartram ('98)
GBR3:59.82
  
 SB
9
Michael MacMillan
Michael MacMillan ('98)
GBR4:03.11
  
 
10
Stephen Garrett
Stephen Garrett 
USA4:04.07
  
 
Indledende heats10.7.
Indledende 1
10.7.
10.7.
1
Samuel Maher
Samuel Maher ('99)
GBR3:59.70
Q
  
 
2
Harvey Dixon
Harvey Dixon ('93)
GIB4:00.37
Q
  
 SB
3
David Mullarkey
David Mullarkey 
GBR4:00.46
Q
  
 
4
Michael MacMillan
Michael MacMillan ('98)
GBR4:00.76
Q
  
 PB
5
Richard Bartram
Richard Bartram ('98)
GBR4:01.77
Q
  
 SB
6Julian GregersenJulian Gregersen ('98)DEN4:02.36
  
 PB
9
Oscar Owen-Berghmark
Oscar Owen-Berghmark ('98)
SWE4:19.34
  
 PB
Indledende 2
10.7.
10.7.
1
Henry Mcluckie
Henry Mcluckie ('02)
GBR3:59.57
Q
  
 SB
2
Iolo Hughes
Iolo Hughes ('96)
GBR4:00.09
Q
  
 
3
Elliott Dorey
Elliott Dorey ('94)
GBR4:00.39
Q
  
 
4
Connor Maclean
Connor Maclean ('97)
IRL4:00.57
Q
  
 
5
Cameron Payas
Cameron Payas ('98)
GIB4:00.78
Q
  
 
6
Stephen Garrett
Stephen Garrett 
USA4:01.56
Q
  
 PB
7
Alex Rowe
Alex Rowe ('92)
AUS4:01.67
Q
  
 SB
M 5000 m    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Elliott Dorey
Elliott Dorey ('94)
GBR15:24.84
  
 PB
2
Harvey Dixon
Harvey Dixon ('93)
GIB15:25.56
  
 SB
3
Daniel Eckersley
Daniel Eckersley ('86)
GBR15:29.61
  
 SB
9Christian Lind NielsenChristian Lind Nielsen ('91)DEN16:22.97
  
 PB
12René Anda NielsenRené Anda Nielsen ('83)DEN16:36.87
  
 PB
M 10000 m    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Alan Corlett
Alan Corlett ('90)
GBR32:06.26
  
 
2
Daniel Antonsson
Daniel Antonsson ('93)
SWE32:15.41
  
 
3
Fred Grönwall
Fred Grönwall ('81)
SWE32:16.13
  
 
7Martin Møller JohansenMartin Møller Johansen DEN33:44.53
  
 PB
8René Anda NielsenRené Anda Nielsen ('83)DEN34:24.26
  
 PB
12
Ando Õitspuu
Ando Õitspuu ('88)
EST35:45.87
  
 SB
14
Kalev Õisnurm
Kalev Õisnurm ('70)
EST38:46.65
  
 
M Halvmaraton    
14.7.

Finale A

Finale
14.7.
1
Ollie Lockley
Ollie Lockley ('93)
GBR1:06:54
  
 
2
Alan Corlett
Alan Corlett ('90)
GBR1:07:37
  
 PB
3
Fred Grönwall
Fred Grönwall ('81)
SWE1:09:18
  
 SB
4
Daniel Antonsson
Daniel Antonsson ('93)
SWE1:10:52
  
 SB
5
Arnold Rogers
Arnold Rogers ('90)
GIB1:10:58
  
 PB
6
Harvey Dixon
Harvey Dixon ('93)
GIB1:11:27
  
 PB
7
Max Costley
Max Costley ('94)
GBR1:12:07
  
 PB
9Martin Møller JohansenMartin Møller Johansen DEN1:13:29
  
 PB
16Christian Lind NielsenChristian Lind Nielsen ('91)DEN1:18:08
  
 PB
18
Kalev Õisnurm
Kalev Õisnurm ('70)
EST1:18:27
  
 SB
20René Anda NielsenRené Anda Nielsen ('83)DEN1:18:47
  
 
22
Ando Õitspuu
Ando Õitspuu ('88)
EST1:22:28
  
 SB
24
Raigo Saar
Raigo Saar ('83)
EST1:27:16
  
 SB
M 3000 m forh.    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Daniel Eckersley
Daniel Eckersley ('86)
GBR9:29.12
  
 
2
Max Costley
Max Costley ('94)
GBR9:43.35
  
 PB
6
Raigo Saar
Raigo Saar ('83)
EST11:18.89
  
 PB
M 110 m hæk    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Peter Irving
Peter Irving ('83)
GBR16.08
  
 PB
M 400 m hæk    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
James Forman
James Forman ('91)
GBR52.71
  
 
2
Sam Wallbridge
Sam Wallbridge ('97)
GBR53.89
  
 
3
Peter Curtis
Peter Curtis 
GBR54.44
  
 
4
Charles Livingston
Charles Livingston 
GBR56.35
  
 
Indledende heats8.7.
Indledende 1
8.7.
8.7.
1
James Forman
James Forman ('91)
GBR54.62
Q
  
 
2
Sam Wallbridge
Sam Wallbridge ('97)
GBR56.07
Q
  
 
3
Charles Livingston
Charles Livingston 
GBR56.85
Q
  
 
4
Jeavhon Jackson
Jeavhon Jackson ('98)
JAM58.21
Q
  
 SB
Indledende 2
8.7.
8.7.
1
Peter Curtis
Peter Curtis 
GBR54.39
Q
  
 PB
2
Peter Irving
Peter Irving ('83)
GBR55.82
Q
  
 SB
5
Lucas Mattsson
Lucas Mattsson ('94)
FIN1:00.40
  
 SB
M Højdespring    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Louis Gordon
Louis Gordon ('01)
CAY2.02
  
 
2
Ben Le Rougetel
Ben Le Rougetel 
GBR1.99
  
 SB
3
James Margrave
James Margrave 
GBR1.99
  
 PB
6
Angus Davren
Angus Davren ('01)
GBR1.85
  
 SB
8
Johan Burvall
Johan Burvall ('02)
SWE1.80
  
 
11
Sebastian Diaz Vargas
Sebastian Diaz Vargas 
FIN1.75
  
 PB
12
Evan Campbell
Evan Campbell 
GBR1.75
  
 
13
Gustav Melén
Gustav Melén ('82)
SWE1.65
  
 
M Længdespring    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Ross Jeffs
Ross Jeffs ('91)
GBR7.23
+0.8
  
 PB
2
Carl Morgan
Carl Morgan ('86)
CAY7.15
-0.2
  
 SB
3
Louis Gordon
Louis Gordon ('01)
CAY6.93
+0.7
  
 PB
4
Daniel Örevik
Daniel Örevik ('97)
SWE6.89
+0.2
  
 
5
Sean Walterson
Sean Walterson ('99)
GBR6.88
+1.6
  
 PB
6
Dale Garland
Dale Garland ('80)
GBR6.86 w
+3.3
  
 
7
Jordan Kelly
Jordan Kelly ('93)
GBR6.84
-2.9
  
 SB
9Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN6.28
+1.1
  
 
Robert Thomas
Robert Thomas 
GBR NM
  
 
M Trespring    
12.7.

Finale A

Finale
12.7.
1
Carl Morgan
Carl Morgan ('86)
CAY15.33
+2.0
  
 SB
2
Ross Jeffs
Ross Jeffs ('91)
GBR14.32
+1.8
  
 PB
3
Daniel Örevik
Daniel Örevik ('97)
SWE14.22 w
+2.2
  
 
5
Johan Burvall
Johan Burvall ('02)
SWE12.96
+0.3
  
 PB
Jordan Kelly
Jordan Kelly ('93)
GBR NM
  
 
M Kuglestød    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Genro Paas
Genro Paas ('79)
EST14.82
  
 
2
Erik Larsson
Erik Larsson ('80)
SWE13.87
  
 
3
Patrick Harris
Patrick Harris 
USA12.58
  
 PB
4
Herkki Leemet
Herkki Leemet ('88)
EST12.18
  
 SB
M Diskoskast 2.0 kg    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Herkki Leemet
Herkki Leemet ('88)
EST40.20
  
 SB
2
Nathan Thomas
Nathan Thomas ('98)
GBR40.02
  
 PB
4
Erik Larsson
Erik Larsson ('80)
SWE39.25
  
 SB
5
Koit Simso
Koit Simso ('89)
EST38.03
  
 
6
Patrick Harris
Patrick Harris 
USA37.55
  
 PB
K 100 m    
8.7. Vind: -5.1

Finale A

Finale
8.7.Vind: -5.1
1
Sara Wiss
Sara Wiss ('87)
FIN12.83
  
 
3
Katie Dinwoodie
Katie Dinwoodie ('03)
GBR12.97
  
 
4
Taylah Spence
Taylah Spence 
GBR13.01
  
 
6
Linn Gustafsson
Linn Gustafsson ('97)
FIN13.16
  
 
7
Bethan Pilley
Bethan Pilley ('94)
GBR13.30
  
 PB
8
Faye Cox
Faye Cox 
GBR13.49
  
 
Semifinale8.7.
Semi 1
8.7. Vind: -3.5
8.7.Vind: -3.5
1
Sara Wiss
Sara Wiss ('87)
FIN12.51
Q
  
 
1
Katie Dinwoodie
Katie Dinwoodie ('03)
GBR12.51
Q
  
 
4
Shianne Smith
Shianne Smith ('85)
BER13.11
  
 SB
7Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)DEN13.65
  
 
Semi 2
8.7. Vind: -2.9
8.7.Vind: -2.9
1
Taylah Spence
Taylah Spence 
GBR12.63
Q
  
 PB
4
Linn Gustafsson
Linn Gustafsson ('97)
FIN12.83
Q
  
 SB
5
Faye Cox
Faye Cox 
GBR13.04
Q
  
 PB
7Alda Sigurðsdóttir LamhaugeAlda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)DEN13.51
  
 
Indledende heats8.7.
Indledende 1
8.7. Vind: -4.9
8.7.Vind: -4.9
1
Katie Dinwoodie
Katie Dinwoodie ('03)
GBR12.93
Q
  
 
2
Sara Wiss
Sara Wiss ('87)
FIN12.96
Q
  
 
3
Taylah Spence
Taylah Spence 
GBR13.29
Q
  
 PB
4Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)DEN13.95
Q
  
 
Indledende 2
8.7. Vind: -4.3
8.7.Vind: -4.3
3
Shianne Smith
Shianne Smith ('85)
BER13.31
Q
  
 SB
Indledende 3
8.7. Vind: -4.8
8.7.Vind: -4.8
2
Linn Gustafsson
Linn Gustafsson ('97)
FIN13.05
Q
  
 SB
3
Faye Cox
Faye Cox 
GBR13.38
Q
  
 PB
6Alda Sigurðsdóttir LamhaugeAlda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)DEN13.76
Q
  
 
K 200 m    
11.7. Vind: +0.4

Finale A

Finale
11.7.Vind: +0.4
1
Katie Dinwoodie
Katie Dinwoodie ('03)
GBR24.64
  
 PB
2
Taylah Spence
Taylah Spence 
GBR24.65
  
 PB
3
Abigail Galpin
Abigail Galpin 
GBR24.99
  
 PB
4
Danneika Lyn
Danneika Lyn ('02)
CAY25.15
  
 PB
5
Ashleigh Lachenicht
Ashleigh Lachenicht 
GBR25.43
  
 PB
6
Faye Cox
Faye Cox 
GBR25.48
  
 PB
Semifinale11.7.
Semi 1
11.7. Vind: +3.3
11.7.Vind: +3.3
1
Danneika Lyn
Danneika Lyn ('02)
CAY25.55 w
Q
  
 
2
Katie Dinwoodie
Katie Dinwoodie ('03)
GBR25.73 w
Q
  
 
3
Ffion Roberts
Ffion Roberts 
GBR26.03 w
Q
  
 
4
Bella Lindgren De Flon
Bella Lindgren De Flon ('03)
SWE26.28 w
  
 
6
Adina Renlund
Adina Renlund ('01)
FIN26.81 w
  
 
8Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)DEN27.12 w
  
 
Semi 2
11.7. Vind: +2.6
11.7.Vind: +2.6
1
Taylah Spence
Taylah Spence 
GBR25.31 w
Q
  
 
2
Abigail Galpin
Abigail Galpin 
GBR25.57 w
Q
  
 
3
Ashleigh Lachenicht
Ashleigh Lachenicht 
GBR25.62 w
Q
  
 
4
Faye Cox
Faye Cox 
GBR25.77 w
Q
  
 
7Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)DEN26.77 w
  
 
Indledende heats10.7.
Indledende 1
10.7. Vind: +1.6
10.7.Vind: +1.6
1
Katie Dinwoodie
Katie Dinwoodie ('03)
GBR25.85
Q
  
 
2
Taylah Spence
Taylah Spence 
GBR25.91
Q
  
 PB
4Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)DEN26.40
Q
  
 PB
7
Ida-Maria Sjölund
Ida-Maria Sjölund ('03)
FIN28.48
  
 PB
8
Zyanne Hook
Zyanne Hook ('96)
GIB27.17
  
 SB
Indledende 2
10.7. Vind: +1.0
10.7.Vind: +1.0
1
Danneika Lyn
Danneika Lyn ('02)
CAY25.60
Q
  
 PB
2
Ashleigh Lachenicht
Ashleigh Lachenicht 
GBR25.68
Q
  
 PB
3
Ffion Roberts
Ffion Roberts 
GBR26.16
Q
  
 PB
4
Bella Lindgren De Flon
Bella Lindgren De Flon ('03)
SWE26.35
Q
  
 PB
5
Lucy Woodward
Lucy Woodward 
GBR26.50
Q
  
 PB
8
Laura Bevington
Laura Bevington ('99)
GIB27.71
  
 SB
Indledende 3
10.7. Vind: +0.2
10.7.Vind: +0.2
1
Abigail Galpin
Abigail Galpin 
GBR25.84
Q
  
 PB
2
Faye Cox
Faye Cox 
GBR26.18
Q
  
 PB
5
Adina Renlund
Adina Renlund ('01)
FIN26.83
Q
  
 PB
6
Zyanne Hook
Zyanne Hook ('96)
GIB26.88
Q
  
 SB
7Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)DEN26.96
Q
  
 
K 400 m    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Ashleigh Lachenicht
Ashleigh Lachenicht 
GBR56.02
  
 PB
2
Indi Gallagher
Indi Gallagher 
GBR57.43
  
 SB
3
Ffion Roberts
Ffion Roberts 
GBR58.53
  
 
6
Anni Nylund
Anni Nylund ('02)
FIN59.68
  
 
8
Bella Lindgren De Flon
Bella Lindgren De Flon ('03)
SWE1:03.64
  
 
Indledende heats8.7.
Indledende 1
8.7.
8.7.
1
Ashleigh Lachenicht
Ashleigh Lachenicht 
GBR57.36
Q
  
 PB
4Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN1:00.32
  
 
Indledende 2
8.7.
8.7.
1
Pearl Morgan
Pearl Morgan ('98)
CAY59.38
Q
  
 SB
2
Indi Gallagher
Indi Gallagher 
GBR59.80
Q
  
 SB
4Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)DEN1:01.08
  
 =SB
6
Zyanne Hook
Zyanne Hook ('96)
GIB1:03.21
  
 SB
Indledende 3
8.7.
8.7.
1
Ffion Roberts
Ffion Roberts 
GBR58.80
Q
  
 
3
Bella Lindgren De Flon
Bella Lindgren De Flon ('03)
SWE59.36
Q
  
 PB
4
Anni Nylund
Anni Nylund ('02)
FIN59.48
Q
  
 SB
K 800 m    
12.7.

Finale A

Finale
12.7.
1
Rachael Franklin
Rachael Franklin ('91)
GBR2:09.87
  
 SB
2Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)DEN2:13.53
  
 SB
3
Katie Rowe
Katie Rowe ('97)
GBR2:15.31
  
 PB
4
Yasmin Lookess
Yasmin Lookess ('99)
GBR2:16.37
  
 PB
5Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN2:16.94
  
 
6
Shauna Mann
Shauna Mann ('02)
GIB2:17.45
  
 
Indledende heats10.7.
Indledende 1
10.7.
10.7.
1
Rachael Franklin
Rachael Franklin ('91)
GBR2:15.64
Q
  
 SB
2Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN2:16.95
Q
  
 
3
Katie Rowe
Katie Rowe ('97)
GBR2:17.80
Q
  
 
7
Maria Söderlund
Maria Söderlund ('99)
FIN2:36.89
  
 SB
Indledende 2
10.7.
10.7.
1Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)DEN2:15.27
Q
  
 SB
2
Shauna Mann
Shauna Mann ('02)
GIB2:17.15
Q
  
 PB
3
Yasmin Lookess
Yasmin Lookess ('99)
GBR2:17.31
Q
  
 PB
8
Jennifer Laveryd
Jennifer Laveryd 
SWE2:44.91
  
 PB
K 1500 m    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Rachael Franklin
Rachael Franklin ('91)
GBR4:31.06
  
 
2Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)DEN4:37.75
  
 SB
9
Maria Söderlund
Maria Söderlund ('99)
FIN5:26.26
  
 SB
10Johanne MøllerJohanne Møller DEN5:31.83
  
 PB
K 5000 m    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Sarah Mercier
Sarah Mercier ('90)
GBR17:16.81
  
 SB
2
Marina Olives
Marina Olives 
ESP17:21.75
  
 PB
3Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)DEN18:30.97
  
 SB
5
Sofie Kindberg
Sofie Kindberg ('91)
SWE19:38.92
  
 
7Johanne MøllerJohanne Møller DEN21:14.17
  
 PB
K 10000 m    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Sarah Mercier
Sarah Mercier ('90)
GBR37:47.48
  
 SB
2
Jenny James
Jenny James ('80)
GBR38:20.85
  
 SB
3Sarah VallinSarah Vallin ('88)SWE40:57.87
  
 PB
4
Sofie Kindberg
Sofie Kindberg ('91)
SWE41:25.32
  
 PB
5
Kim Baglietto
Kim Baglietto ('92)
GIB41:33.16
  
 SB
6
Ida Söderdahl
Ida Söderdahl ('96)
SWE43:34.15
  
 PB
K ½ marathon    
13.7.

Finale A

Finale
13.7.
1
Charlotte Metcalfe
Charlotte Metcalfe 
GBR1:24:15
  
 SB
5Sarah VallinSarah Vallin ('88)SWE1:27:08
  
 
7
Emma Montiel
Emma Montiel ('75)
GIB1:27:29
  
 SB
9Rigmor Napoleonsdótt ArgeRigmor Napoleonsdótt Arge ('69)DEN1:29:12
  
 PB
11
Alison Edwards
Alison Edwards ('69)
GIB1:30:00
  
 SB
15
Kim Baglietto
Kim Baglietto ('92)
GIB1:37:17
  
 SB
Hannah Howard
Hannah Howard ('85)
GBR DNF
  
 
Jenny James
Jenny James ('80)
GBR DNF
  
 
Sofie Kindberg
Sofie Kindberg ('91)
SWE DNF
  
 
Ida Söderdahl
Ida Söderdahl ('96)
SWE DNF
  
 
K 3000 m forh.    
11.7.

Finale A

Finale
11.7.
1
Marina Olives
Marina Olives 
ESP10:58.28
  
 PB
K 400 m hæk    
11.7.

Finale A

Finale
11.7.
1
Aimee Cringle
Aimee Cringle ('99)
GBR1:03.58
  
 PB
2
Shianne Smith
Shianne Smith ('85)
BER1:04.49
  
 
K Højdespring    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Teele Treiel
Teele Treiel ('92)
EST1.74
  
 PB
3Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)DEN1.56
  
 
8
Kadri Pulk
Kadri Pulk ('90)
EST1.40
  
 SB
Anna Östergren
Anna Östergren ('02)
SWE NH
  
 
K Længdespring    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Kärt Õunapuu
Kärt Õunapuu 
EST6.19 w
+3.7
  
 
2
Moa Örevik
Moa Örevik ('03)
SWE5.90 w
+6.5
  
 
3
Bethan Pilley
Bethan Pilley ('94)
GBR5.79 w
+3.3
  
 
4
Aimee Cringle
Aimee Cringle ('99)
GBR5.72 w
+4.1
  
 
5
Anissa Owen
Anissa Owen 
CAY5.69 w
+4.3
  
 
6
Lucy Woodward
Lucy Woodward 
GBR5.53 w
+6.8
  
 
7
Shianne Smith
Shianne Smith ('85)
BER5.45 w
+6.6
  
 
8Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)DEN5.34 w
+6.1
  
 
8
Aijah Lewis
Aijah Lewis 
CAY5.34 w
+3.8
  
 
14Edna Maria DebesEdna Maria Debes ('97)DEN4.98 w
+5.2
  
 
K Trespring     
11.7.

Finale A

Finale
11.7.
1
Moa Örevik
Moa Örevik ('03)
SWE11.44 w
+4.0
  
 
5Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)DEN10.86 w
+3.2
  
 
6Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN10.70
-0.2
  
 PB
10
Kadri Pulk
Kadri Pulk ('90)
EST9.27 w
+3.4
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Linda Kivistik
Linda Kivistik ('91)
EST13.84
  
 SB
2
Airike Kapp
Airike Kapp ('99)
EST11.92
  
 SB
3Lýdia Poula SimonsenLýdia Poula Simonsen ('01)DEN11.18
  
 PB
4
Linn Gustafsson
Linn Gustafsson ('97)
FIN10.78
  
 PB
12
Henrika Österlund
Henrika Österlund 
FIN8.04
  
 PB
13
Hanna Jakobsson
Hanna Jakobsson ('98)
SWE7.82
  
 PB
15
Anna Östergren
Anna Östergren ('02)
SWE6.76
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    
11.7.

Finale A

Finale
11.7.
1
Linda Kivistik
Linda Kivistik ('91)
EST41.89
  
 SB
2
Airike Kapp
Airike Kapp ('99)
EST40.82
  
 
7
Henrika Österlund
Henrika Österlund 
FIN27.23
  
 PB
10
Anna Östergren
Anna Östergren ('02)
SWE19.07
  
 PB

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7