Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Kortrijk BEL: 22th Guldendensporenmeeting 13.7.2019

M 100 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1
Usheoritse Itsekiri
Usheoritse Itsekiri ('98)
NGR10.19
  
 
2
Asafa Powell
Asafa Powell ('82)
JAM10.25
  
 
3
Kirara Shiraishi
Kirara Shiraishi ('96)
JPN10.29
  
 
4
Aska Cambridge
Aska Cambridge ('93)
JPN10.31
  
 
6
Jeffrey Vanan
Jeffrey Vanan ('92)
SUR10.59
  
 
Charles Niesen
Charles Niesen ('94)
BEL DNF
  
 
Finale B
Vind: +3.4
Vind: +3.4
1
Stephen Gaffney
Stephen Gaffney ('93)
IRL10.44 w
  
 
2
Jung Jin Su 
Jung Jin Su  ('93)
AUS10.56 w
  
 
3
Ugnius Savickas
Ugnius Savickas ('92)
LTU10.58 w
  
 
4
Jerome Laporal
Jerome Laporal ('93)
FRA10.67 w
  
 
5
Franck Keita
Franck Keita ('93)
BEL11.00 w
  
 
6
Aaron Cadden
Aaron Cadden ('96)
IRL11.01 w
  
 
Christophe Van Hecke
Christophe Van Hecke ('91)
BEL DNFw
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +2.7
Vind: +2.7
2
Jung Jin Su 
Jung Jin Su  ('93)
AUS10.71 w
  
 
3
Ugnius Savickas
Ugnius Savickas ('92)
LTU10.73 w
  
 
4
Charles Niesen
Charles Niesen ('94)
BEL10.74 w
  
 
5
Jerome Laporal
Jerome Laporal ('93)
FRA10.81 w
  
 
Indledende 2
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1
Aaron Cadden
Aaron Cadden ('96)
IRL10.98
  
 SB
M 200 m    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1
Rasheed Dwyer
Rasheed Dwyer ('89)
JAM20.40
  
 
2
Femi Ogunode
Femi Ogunode ('91)
QAT20.41
  
 SB
3
Usheoritse Itsekiri
Usheoritse Itsekiri ('98)
NGR20.53
  
 PB
4
Akeem Bloomfield
Akeem Bloomfield ('97)
JAM20.83
  
 
Finale B
Vind: +3.1
Vind: +3.1
1
Kirara Shiraishi
Kirara Shiraishi ('96)
JPN20.45 w
  
 
2
Vernon Norwood
Vernon Norwood ('92)
USA20.67 w
  
 
3
Djamil Skandar Athmani
Djamil Skandar Athmani ('92)
ALG21.12 w
  
 
Kenji Fujimitsu
Kenji Fujimitsu ('86)
JPN DNFw
  
 
Finale C
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1
Stephen Gaffney
Stephen Gaffney ('93)
IRL20.93
  
 PB
2
Niclas Baker
Niclas Baker ('94)
GBR21.04
  
 PB
3
Jeffrey Vanan
Jeffrey Vanan ('92)
SUR21.25
  
 
4
Pieter Conradie
Pieter Conradie ('94)
RSA21.69
  
 
5
Brandon Arrey
Brandon Arrey ('96)
IRL22.12
  
 
Finale D
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1
Ugnius Savickas
Ugnius Savickas ('92)
LTU21.39
  
 SB
2
Michael Rossaert
Michael Rossaert ('95)
BEL21.66
  
 SB
3
Asamti Badji
Asamti Badji ('95)
BEL21.67
  
 
Finale E
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1
Aaron Cadden
Aaron Cadden ('96)
IRL22.00
  
 SB
2
Luke Lennon-Ford
Luke Lennon-Ford ('89)
IRL22.04
  
 
3
Wolf Belien
Wolf Belien ('01)
BEL22.05
  
 SB
5
Christophe Van Hecke
Christophe Van Hecke ('91)
BEL22.12
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Slimane Moula
Slimane Moula ('99)
ALG46.66
  
 
2
Takamasa Kitagawa
Takamasa Kitagawa ('96)
JPN47.28
  
 
3
Pieter Conradie
Pieter Conradie ('94)
RSA47.49
  
 
4
Brandon Arrey
Brandon Arrey ('96)
IRL47.94
  
 
5
Lesedi Mokgobinyana
Lesedi Mokgobinyana ('93)
RSA48.26
  
 
Finale B
1
Niclas Baker
Niclas Baker ('94)
GBR47.18
  
 SB
2
Asamti Badji
Asamti Badji ('95)
BEL47.46
  
 
3
Luke Lennon-Ford
Luke Lennon-Ford ('89)
IRL47.87
  
 
4
Imram Kamara
Imram Kamara ('96)
SLE48.84
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Jamie Webb
Jamie Webb ('94)
GBR1:46.22
  
 
2
Riad El Chenini
Riad El Chenini ('97)
TUN1:46.60
  
 
3
Antoine Gakeme
Antoine Gakeme ('91)
BDI1:46.64
  
 SB
4
Jamal Al-Hayrani
Jamal Al-Hayrani ('93)
QAT1:46.98
  
 
5
Rynardt van Rensburg
Rynardt van Rensburg ('92)
RSA1:47.32
  
 
6
Kabelo Mohlosi
Kabelo Mohlosi ('93)
RSA1:47.34
  
 
7
Ramzi Abdenouz
Ramzi Abdenouz ('93)
ALG1:47.35
  
 
8
Guy Learmonth
Guy Learmonth ('92)
GBR1:47.43
  
 
9
Sho Kawamoto
Sho Kawamoto ('93)
JPN1:48.31
  
 
10
Peter Bol
Peter Bol ('94)
AUS1:50.56
  
 
Lesedi Mokgobinyana
Lesedi Mokgobinyana ('93)
RSA DNF
  
 
Finale B
1
Joe Reid
Joe Reid ('96)
GBR1:47.86
  
 
2
Žan Rudolf
Žan Rudolf ('93)
SLO1:48.05
  
 
3
Hugo Houyez
Hugo Houyez ('95)
FRA1:48.58
  
 
4
Aurele Vandeputte
Aurele Vandeputte ('95)
BEL1:48.73
  
 
5
Amos Bartelsmeyer
Amos Bartelsmeyer ('94)
GER1:48.88
  
 
6
Matthew Scott
Matthew Scott ('97)
AUS1:49.39
  
 
7
Evans Biwott
Evans Biwott ('95)
KEN1:50.66
  
 
Brad Mathas
Brad Mathas ('93)
NZL DNF
  
 
Khalid Benmahdi
Khalid Benmahdi ('88)
ALG DNF
  
 
Jan Van Den Broeck
Jan Van Den Broeck ('89)
BEL DNF
  
 
Finale C
1
Hrístos Kotítsas
Hrístos Kotítsas ('96)
GRE1:49.82
  
 
2
Clément Dhainaut
Clément Dhainaut ('97)
FRA1:52.66
  
 
3
Ruan Jonck
Ruan Jonck ('96)
RSA1:53.02
  
 SB
4
Julien Duchateau
Julien Duchateau ('90)
FRA1:54.93
  
 
Finale D
1
Patrick Taylor
Patrick Taylor ('96)
GBR1:51.03
  
 SB
2
Quentin Kebron
Quentin Kebron ('92)
BEL1:52.40
  
 
3
Pierre Lechat
Pierre Lechat ('99)
FRA1:52.44
  
 
4William DevantierWilliam Devantier DEN1:53.12
  
 
5
Abdelouakil Mustapha
Abdelouakil Mustapha ('96)
FRA1:53.22
  
 SB
6
Corentin Le Clezio
Corentin Le Clezio ('99)
FRA1:54.23
  
 
Finale E
1
Thibaut Terrier
Thibaut Terrier 
FRA1:51.28
  
 
3
Guillaume Brasselet
Guillaume Brasselet ('98)
FRA1:52.03
  
 
4
Samy Achab
Samy Achab ('01)
FRA1:52.15
  
 
5
Trygve Feidje Mjelde
Trygve Feidje Mjelde ('94)
NOR1:52.42
  
 PB
6
Anders Bjørndal
Anders Bjørndal ('95)
NOR1:53.30
  
 
7
Benoît Looten
Benoît Looten ('95)
FRA1:53.48
  
 
8
Arthur Bruyneel
Arthur Bruyneel ('94)
BEL1:54.05
  
 SB
Finale F
1
Lasse Funck
Lasse Funck ('01)
GER1:55.37
  
 
2
Keyvan Siadat
Keyvan Siadat ('97)
FRA1:55.63
  
 
Finale G
1
Sami Belhaissi
Sami Belhaissi ('02)
FRA1:55.66
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Rorey Hunter
Rorey Hunter ('93)
AUS3:40.52
  
 
2
James Hansen
James Hansen ('93)
AUS3:41.16
  
 SB
3
Salim Keddar
Salim Keddar ('93)
ALG3:41.33
  
 
4
Azeddine Habz
Azeddine Habz ('93)
FRA3:42.00
  
 
5
George Mills
George Mills ('99)
GBR3:42.17
  
 
6
Abderrahmane Anou
Abderrahmane Anou ('91)
ALG3:42.57
  
 
7
Jonny Davies
Jonny Davies ('94)
GBR3:42.78
  
 SB
8
Mohamed-Amine El Bouajaji
Mohamed-Amine El Bouajaji ('97)
FRA3:42.86
  
 
9
Maximilian Thorwirth
Maximilian Thorwirth ('95)
GER3:44.25
  
 
10
Rami Guerra
Rami Guerra ('98)
FRA3:44.33
  
 
11
Luc Bruchet
Luc Bruchet ('91)
CAN3:45.21
  
 SB
12
Matt Baxter
Matt Baxter ('94)
NZL3:45.33
  
 SB
13
Ali Hamdi
Ali Hamdi ('89)
BEL3:46.18
  
 
14
Amin Cheniti
Amin Cheniti ('93)
ALG3:48.57
  
 
Finale B
1
Andrew Coscoran
Andrew Coscoran ('96)
IRL3:41.19
  
 PB
2
Jerry Motsau
Jerry Motsau ('90)
RSA3:41.58
  
 SB
3
Chakib Lachgar
Chakib Lachgar ('89)
MAR3:42.71
  
 
4
Alexandre Saddedine
Alexandre Saddedine ('94)
FRA3:43.02
  
 SB
5
Matthew Wigelsworth
Matthew Wigelsworth ('96)
GBR3:43.73
  
 
6
Yani Khelaf
Yani Khelaf ('98)
FRA3:44.90
  
 
7
Andrew Smith
Andrew Smith ('95)
GBR3:45.00
  
 SB
9
Dominic Brown
Dominic Brown ('94)
GBR3:46.37
  
 
10
Yorben Ruiter
Yorben Ruiter ('95)
NED3:46.93
  
 
Ruan Jonck
Ruan Jonck ('96)
RSA DNF
  
 
Finale C
1
Thomas Desrumaux
Thomas Desrumaux ('94)
FRA3:45.54
  
 
2
Francois Barrer
Francois Barrer ('93)
FRA3:46.08
  
 SB
3
Adam Pyke
Adam Pyke ('95)
AUS3:46.70
  
 SB
4
Cameron Procevait
Cameron Procevait ('93)
CAN3:47.45
  
 
5
Mael Gouyette
Mael Gouyette ('99)
FRA3:47.62
  
 
6
Luan Munnik
Luan Munnik 
RSA3:48.14
  
 
7
Julien Marie
Julien Marie ('95)
FRA3:49.74
  
 
8
Victor Palumbo
Victor Palumbo ('93)
USA3:50.32
  
 
9
Steffen Baxheinrich
Steffen Baxheinrich ('99)
GER3:51.38
  
 
10
Antoine Martinet
Antoine Martinet ('92)
FRA3:52.13
  
 
11
Kevin Benallou
Kevin Benallou ('90)
FRA3:55.52
  
 
Said Mhaimer
Said Mhaimer ('97)
MAR DNF
  
 
Jonny Davies
Jonny Davies ('94)
GBR DNF
  
 
Stephen Kiplagat
Stephen Kiplagat ('99)
KEN DNF
  
 
David Verbrugghe
David Verbrugghe ('87)
FRA DNF
  
 
Evans Biwott
Evans Biwott ('95)
KEN DNF
  
 
Finale D
1
Yaser Salem Bagharab
Yaser Salem Bagharab ('98)
QAT3:44.82
  
 PB
2
Necho Tayachew
Necho Tayachew ('96)
ISR3:45.52
  
 SB
3
Eduardo Gregorio
Eduardo Gregorio ('89)
URU3:45.58
  
 PB
4
Maximilian Feist
Maximilian Feist ('99)
GER3:45.71
  
 PB
5
Dennis Gerhard
Dennis Gerhard ('95)
GER3:45.75
  
 PB
6
Paul Lascabettes
Paul Lascabettes ('96)
FRA3:45.90
  
 PB
7
Alexis Jacq
Alexis Jacq ('95)
FRA3:45.98
  
 PB
8
Thomas Campos
Thomas Campos ('99)
FRA3:46.18
  
 PB
9
Grant Anderson
Grant Anderson ('98)
GBR3:53.45
  
 
Matt Baxter
Matt Baxter ('94)
NZL DNF
  
 
Julien Duchateau
Julien Duchateau ('90)
FRA DNF
  
 
Sylvain Quirion
Sylvain Quirion ('88)
FRA DNF
  
 
Finale E
1
Omar Kenani
Omar Kenani ('87)
ALG3:46.57
  
 SB
2
Cyril Meersseman
Cyril Meersseman ('01)
FRA3:52.59
  
 
3
Alon Abarjel
Alon Abarjel ('99)
ISR3:53.01
  
 SB
4
Mehdi Hammami
Mehdi Hammami ('97)
TUN3:53.49
  
 PB
5
Michael Simon
Michael Simon ('82)
FRA3:53.84
  
 
6
Oussama Mekhissi
Oussama Mekhissi ('97)
FRA3:54.40
  
 
7
Sebastien Jean Leopold
Sebastien Jean Leopold ('92)
FRA3:54.56
  
 PB
8
Ruben Van Praet
Ruben Van Praet ('91)
BEL3:55.79
  
 
Finale F
1
Andre Theillier
Andre Theillier ('89)
FRA3:53.08
  
 SB
2
Victor Boudin
Victor Boudin ('97)
FRA3:53.43
  
 PB
3
Vincent Visbecq
Vincent Visbecq ('93)
FRA3:53.67
  
 PB
4
Yehonatan Haim
Yehonatan Haim 
ISR3:53.84
  
 PB
5
Quentin Cambier
Quentin Cambier ('95)
FRA3:54.22
  
 SB
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Benjamin Kiplagat
Benjamin Kiplagat ('89)
UGA8:26.79
  
 SB
2
Stephen Kiplagat
Stephen Kiplagat ('99)
KEN8:31.23
  
 PB
3
Mohamed Amine Jihnaoui
Mohamed Amine Jihnaoui ('97)
TUN8:38.66
  
 
4
Mario Bazán
Mario Bazán ('87)
PER8:38.84
  
 
5
Ryuma Aoki
Ryuma Aoki ('97)
JPN8:40.83
  
 
6
Johannes Motschmann
Johannes Motschmann ('94)
GER8:43.58
  
 
7
Abdellah Riahi
Abdellah Riahi ('94)
FRA8:43.86
  
 PB
8
José Gregorio Peña
José Gregorio Peña ('87)
VEN8:48.25
  
 
9
Doug Musson
Doug Musson ('94)
GBR8:50.01
  
 
10
Alvaro Gutierrez
Alvaro Gutierrez ('88)
ESP8:53.41
  
 SB
11
Hicham Sigueni
Hicham Sigueni ('93)
MAR8:58.61
  
 
12
Ricardo Estremera
Ricardo Estremera ('86)
PUR9:04.76
  
 
13
Tumisang Monnatlala
Tumisang Monnatlala ('95)
RSA9:05.97
  
 
Jorge Blanco
Jorge Blanco ('93)
ESP DNF
  
 
James Nipperess
James Nipperess ('90)
AUS DNF
  
 
Finale B
1
Ahmed Jaziri
Ahmed Jaziri ('97)
TUN8:36.05
  
 PB
2
Sylvain Chaumelle
Sylvain Chaumelle ('90)
FRA8:57.35
  
 PB
3
Clement Duigou
Clement Duigou ('96)
FRA8:58.85
  
 
4
Thomas Fontenelle
Thomas Fontenelle ('87)
FRA9:06.27
  
 
5
Sascha van Staa
Sascha van Staa ('92)
GER9:06.47
  
 SB
6
Carlos Gallego
Carlos Gallego ('88)
ESP9:08.95
  
 SB
7
Remi Liberse
Remi Liberse ('94)
FRA9:09.29
  
 
8
Alfredo González
Alfredo González ('98)
ESP9:09.59
  
 
9
Hedy Khemaissia
Hedy Khemaissia ('96)
FRA9:12.77
  
 SB
10
Maxence Verpraet
Maxence Verpraet ('97)
FRA9:13.42
  
 
11
Jeffrey De Freitas
Jeffrey De Freitas ('91)
FRA9:17.31
  
 
12
Camille Duret
Camille Duret ('86)
FRA9:18.11
  
 
13
Antoine Rollet
Antoine Rollet ('90)
FRA9:21.67
  
 
14
Paul Ziswiller
Paul Ziswiller ('99)
FRA9:23.30
  
 
Leo Fontana
Leo Fontana ('95)
FRA DNF
  
 
Jeremy Carrier
Jeremy Carrier ('92)
FRA DNF
  
 
M 110 m hæk    
1
Andrew Riley
Andrew Riley ('88)
JAM13.81
  
 
2
Deuce Carter
Deuce Carter ('90)
JAM13.88
  
 
3Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN13.91
  
 
4
Alex Al-Ameen
Alex Al-Ameen ('89)
NGR14.00
  
 
5
Dylan Caty
Dylan Caty ('97)
FRA14.35
  
 
6
Jules de Bont
Jules de Bont ('94)
NED14.38
  
 SB
Ahmad Al-Moualed
Ahmad Al-Moualed ('88)
KSA DNF
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Natsuki Yamakawa
Natsuki Yamakawa ('95)
JPN7.65 w
+2.1
  
 
2
Ramone Bailey
Ramone Bailey ('91)
JAM7.50
+0.9
  
 
3
Shane Howard
Shane Howard ('94)
IRL7.46
+1.1
  
 
4
Colm Bourke
Colm Bourke ('94)
IRL7.31
+1.8
  
 
5
Sam Healy
Sam Healy ('96)
IRL7.30
+1.1
  
 
6
Jeroen Gonnissen
Jeroen Gonnissen ('98)
BEL7.01 w
+2.1
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Ashinia Miller
Ashinia Miller ('93)
JAM19.68
  
 
2
Matthias Quintelier
Matthias Quintelier ('97)
BEL16.66
  
 
3
Chad Wright
Chad Wright ('91)
JAM16.58
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Chad Wright
Chad Wright ('91)
JAM58.77
  
 
2
Basil Bingham
Basil Bingham ('94)
JAM55.95
  
 
K 100 m    
Vind: +2.3

Finale A

Finale
Vind: +2.3
1
Morolake Akinosun
Morolake Akinosun ('94)
USA11.27 w
  
 
2
Natalliah Whyte
Natalliah Whyte ('97)
JAM11.27 w
  
 
3
Tebogo Mamathu
Tebogo Mamathu ('95)
RSA11.29 w
  
 
4
Risqat Fabunmi-Alade
Risqat Fabunmi-Alade ('94)
GBR11.86 w
  
 
5
Nicky van Leuveren
Nicky van Leuveren ('90)
NED11.87 w
  
 
6
Fanny Appes Ekanga
Fanny Appes Ekanga ('89)
CMR11.99 w
  
 
Finale B
Vind: +1.2
Vind: +1.2
2
Shimada Bajon
Shimada Bajon ('88)
NED12.22
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1
Tebogo Mamathu
Tebogo Mamathu ('95)
RSA11.42
  
 
2
Risqat Fabunmi-Alade
Risqat Fabunmi-Alade ('94)
GBR11.78
  
 
3
Fanny Appes Ekanga
Fanny Appes Ekanga ('89)
CMR11.84
  
 
4
Hanne Claus
Hanne Claus ('99)
BEL11.93
  
 
Indledende 2
Vind: +2.1
Vind: +2.1
1
Shimada Bajon
Shimada Bajon ('88)
NED12.21 w
  
 
2
Lynn Beck
Lynn Beck ('01)
BEL12.28 w
  
 
K 200 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1
Morolake Akinosun
Morolake Akinosun ('94)
USA22.94
  
 SB
2
Tessa van Schagen
Tessa van Schagen ('94)
NED23.61
  
 SB
3
Justine Palframan
Justine Palframan ('93)
RSA23.93
  
 
4
Asha Ruth
Asha Ruth ('91)
USA24.04
  
 
Finale B
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1
Nicky van Leuveren
Nicky van Leuveren ('90)
NED23.59 w
  
 
2
Risqat Fabunmi-Alade
Risqat Fabunmi-Alade ('94)
GBR24.26 w
  
 
Finale C
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1
Amy Allcock
Amy Allcock ('93)
GBR23.71
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Moroko Galefele
Moroko Galefele ('97)
BOT52.34
  
 
2
Courtney Okolo
Courtney Okolo ('94)
USA52.47
  
 
3
Amy Allcock
Amy Allcock ('93)
GBR52.87
  
 
4
Sage Watson
Sage Watson ('94)
CAN53.01
  
 SB
Finale B
1
Assia Raziki
Assia Raziki ('96)
MAR53.01
  
 SB
2
Junelle Bromfield
Junelle Bromfield ('98)
JAM53.25
  
 
3
Asha Ruth
Asha Ruth ('91)
USA55.01
  
 
4
Justine Palframan
Justine Palframan ('93)
RSA56.61
  
 
Finale C
1
Naomi van den Broeck
Naomi van den Broeck ('96)
BEL56.08
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Eunice Sum
Eunice Sum ('88)
KEN2:03.08
  
 
2
Esther Chebet
Esther Chebet ('97)
UGA2:03.68
  
 SB
3
Alena Brooks
Alena Brooks ('91)
TTO2:05.15
  
 
4
Claire Mooney
Claire Mooney ('92)
IRL2:05.36
  
 
5
Justine Fedronic
Justine Fedronic ('91)
FRA2:05.39
  
 
6
Corane Gazeau
Corane Gazeau ('96)
FRA2:07.22
  
 
7
Olga Kosichenko
Olga Kosichenko ('87)
USA2:07.23
  
 
8
Athina Bouakira
Athina Bouakira ('91)
FRA2:08.20
  
 
9
Ayal Dagnachew
Ayal Dagnachew ('01)
ETH2:09.72
  
 
Assia Raziki
Assia Raziki ('96)
MAR DNF
  
 
Finale B
1
Hala Hamidi
Hala Hamidi ('98)
TUN2:05.75
  
 PB
2
Yume Kitamura
Yume Kitamura ('95)
JPN2:06.90
  
 
3
Carole Rieb
Carole Rieb ('89)
FRA2:07.49
  
 
4
Emma Sextius
Emma Sextius ('94)
FRA2:07.72
  
 
5
Vanessa Scaunet
Vanessa Scaunet ('96)
BEL2:08.72
  
 
6
Amy O'Donoghue
Amy O'Donoghue ('94)
IRL2:08.72
  
 SB
7
Airi Ikezaki
Airi Ikezaki ('98)
JPN2:08.81
  
 
8
Stephanie Herrick
Stephanie Herrick ('87)
USA2:11.27
  
 SB
9
Marwa Benzahra
Marwa Benzahra ('96)
MAR2:18.52
  
 
Mireille Rossaert
Mireille Rossaert ('90)
BEL DNF
  
 
Finale C
1
Konstadína Yiannopoúlou
Konstadína Yiannopoúlou ('94)
GRE2:04.56
  
 SB
2
Lorea Ibarzabal
Lorea Ibarzabal ('94)
ESP2:05.47
  
 PB
3
Clarisse Moh
Clarisse Moh ('86)
FRA2:05.82
  
 SB
4
Jenna Wyns
Jenna Wyns ('93)
BEL2:09.23
  
 
5
Riku Kikuchi
Riku Kikuchi ('97)
JPN2:09.62
  
 
Isaura Rossaert
Isaura Rossaert ('92)
BEL DNF
  
 
Mathilde Deswaef
Mathilde Deswaef ('99)
BEL DNF
  
 
Finale D
1
Agathe Delahoutre
Agathe Delahoutre ('97)
FRA2:11.25
  
 
2
Gylliane Botty
Gylliane Botty ('04)
BEL2:12.21
  
 PB
3
Laura Hansen
Laura Hansen ('90)
GER2:12.94
  
 SB
4
Pia Malin Jensen
Pia Malin Jensen ('94)
GER2:13.23
  
 
5
Stécy Dolay
Stécy Dolay ('93)
FRA2:13.28
  
 
6
Marta Alexandra Chylinski
Marta Alexandra Chylinski ('86)
BEL2:13.72
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Biri Abera
Biri Abera 
ETH4:11.62
  
 
2
Dominique Scott Efurd
Dominique Scott Efurd ('92)
RSA4:11.98
  
 SB
3
Natalia Evangelidou
Natalia Evangelidou ('91)
CYP4:17.30
  
 SB
4
Elodie Normand
Elodie Normand ('88)
FRA4:18.81
  
 
5
Charlotte Mouchet
Charlotte Mouchet ('96)
FRA4:19.72
  
 SB
6
Reimi Yoshimura
Reimi Yoshimura 
JPN4:21.65
  
 
7
Meggie Sullivan
Meggie Sullivan ('88)
USA4:22.68
  
 
8
Anais Bourgoin
Anais Bourgoin ('96)
FRA4:22.78
  
 
9
Lucie Lerebourg
Lucie Lerebourg ('94)
FRA4:23.66
  
 
10
Anastasía-Panayióta Marinákou
Anastasía-Panayióta Marinákou ('96)
GRE4:24.83
  
 
11
Soumaya Boussaïd
Soumaya Boussaïd ('80)
TUN4:26.95
  
 
12
Angelín Figueroa
Angelín Figueroa ('94)
PUR4:31.14
  
 
Finale B
1
Alice Mitard
Alice Mitard ('98)
FRA4:22.01
  
 PB
2
Rosie Donegan
Rosie Donegan ('93)
AUS4:23.03
  
 PB
3
Dagmar Smid
Dagmar Smid ('97)
NED4:24.39
  
 
4
Aude Korotchansky
Aude Korotchansky ('91)
FRA4:25.89
  
 
5
Justine Tinck
Justine Tinck ('99)
BEL4:25.99
  
 SB
6
Eugenie Morel
Eugenie Morel ('99)
FRA4:27.11
  
 SB
7
Laura Mendez
Laura Mendez ('88)
ESP4:27.31
  
 SB
8
Stécy Dolay
Stécy Dolay ('93)
FRA4:29.30
  
 SB
9
Aude Clavier
Aude Clavier ('99)
FRA4:29.71
  
 PB
10
Emmanuelle Gerbeaux
Emmanuelle Gerbeaux ('91)
FRA4:30.10
  
 
11
Margaux Sieracki
Margaux Sieracki ('99)
FRA4:31.79
  
 
Lucie Lerebourg
Lucie Lerebourg ('94)
FRA DNF
  
 
Zenobie Vangansbeke
Zenobie Vangansbeke ('92)
BEL DNF
  
 
Manon Guillermin
Manon Guillermin ('98)
FRA DNF
  
 
Fatima Charkaoui
Fatima Charkaoui ('92)
FRA DNF
  
 
Olga Kosichenko
Olga Kosichenko ('87)
USA DNF
  
 
Finale C
1
Verena Meisl
Verena Meisl ('01)
GER4:28.11
  
 PB
2
Esther Jacobitz
Esther Jacobitz ('97)
GER4:32.65
  
 SB
3
Emma Vandeghinste
Emma Vandeghinste ('03)
BEL4:33.40
  
 SB
4
Juliane Sormain
Juliane Sormain ('97)
FRA4:35.15
  
 
5
Sarah Schmitz
Sarah Schmitz ('98)
GER4:35.67
  
 
6
Amal Bouyij
Amal Bouyij ('98)
FRA4:35.72
  
 
7
Selma Benfarès
Selma Benfarès ('99)
FRA4:36.60
  
 
8
Noor Dekker
Noor Dekker ('97)
NED4:37.36
  
 PB
9
Asenath Etile
Asenath Etile ('90)
FRA4:37.73
  
 SB
10
Eugenie Lorain
Eugenie Lorain 
FRA4:39.77
  
 SB
K 5000 m    

Finale A

Finale
1
Mercy Cherono
Mercy Cherono ('91)
KEN15:05.22
  
 SB
2
Mercy Wanjiru
Mercy Wanjiru ('99)
KEN15:06.92
  
 PB
4
Rachel Cliff
Rachel Cliff ('88)
CAN15:47.62
  
 
5
Erica Digby
Erica Digby ('89)
CAN16:01.48
  
 
6
Hanne Verbruggen
Hanne Verbruggen ('93)
BEL16:10.09
  
 PB
7
Kirsten Lee
Kirsten Lee ('93)
CAN16:42.75
  
 
Britt Ummels
Britt Ummels ('93)
NED DNF
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1
Mako Fukube
Mako Fukube ('95)
JPN13.47 w
  
 
2
Masumi Aoki
Masumi Aoki ('94)
JPN13.52 w
  
 
3
Michelle Jenneke
Michelle Jenneke ('93)
AUS13.54 w
  
 
4
Devynne Charlton
Devynne Charlton ('95)
BAH13.64 w
  
 
5
Lily Ann O'Hora
Lily Ann O'Hora ('94)
IRL13.72 w
  
 
6
Petra McDonald
Petra McDonald ('84)
BAH14.12 w
  
 
Chloe Beaucarne
Chloe Beaucarne ('97)
BEL DNFw
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Tissanna Hickling
Tissanna Hickling ('98)
JAM6.65
+1.4
  
 
2
Sha'Keela Saunders
Sha'Keela Saunders ('93)
USA6.43 w
+3.5
  
 
3
Tay-Leiha Clark
Tay-Leiha Clark ('98)
AUS6.32
+2.0
  
 SB
4
Eva Bastmeijer
Eva Bastmeijer ('95)
NED6.09
+1.3
  
 
5
Angelica Berriot
Angelica Berriot ('99)
FRA6.05
+1.0
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Vanessa Sterckendries
Vanessa Sterckendries ('95)
BEL65.24
  
 

Seneste resultater

10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80