Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Leverkusen GER: Bayer-Classics 24.7.2019

M 100 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
2
Asafa Powell
Asafa Powell ('82)
JAM10.02
  
 SB
3
Ojie Edoburun
Ojie Edoburun ('96)
GBR10.08
  
 SB
4
Julian Reus
Julian Reus ('88)
GER10.13
  
 SB
5
Hassan Taftian
Hassan Taftian ('93)
IRI10.18
  
 
6
Egwero Ogho-Ogene
Egwero Ogho-Ogene ('88)
NGR10.22
  
 =SB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Arthur Gue Cissé
Arthur Gue Cissé ('96)
CIV10.08
  
 
2
Egwero Ogho-Ogene
Egwero Ogho-Ogene ('88)
NGR10.34
  
 
3
Philipp Trutenat
Philipp Trutenat ('97)
GER10.46
  
 
4
Roger Gurski
Roger Gurski ('97)
GER10.53
  
 
5
Nico Menzel
Nico Menzel ('96)
GER10.92
  
 
Indledende 2
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Ojie Edoburun
Ojie Edoburun ('96)
GBR10.25
  
 
2
Hassan Taftian
Hassan Taftian ('93)
IRI10.34
  
 
3
Jalen Miller
Jalen Miller ('95)
USA10.40
  
 
4
Julian Wagner
Julian Wagner ('98)
GER10.46
  
 
5
Daniel Hoffmann
Daniel Hoffmann ('95)
GER10.68
  
 
6
Timo Lange
Timo Lange ('96)
GER10.94
  
 
Indledende 3
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Asafa Powell
Asafa Powell ('82)
JAM10.23
  
 
2
Julian Reus
Julian Reus ('88)
GER10.25
  
 SB
3
Hussein Al-Sheiba
Hussein Al-Sheiba ('86)
KUW10.99
  
 SB
M 110 m hæk    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1
Yaqoub Al-Yoha
Yaqoub Al-Yoha ('93)
KUW13.44
  
 
2
Damian Czykier
Damian Czykier ('92)
POL13.51
  
 
3
Paolo Dal Molin
Paolo Dal Molin ('87)
ITA13.66
  
 
4Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN13.73
  
 SB
5
Erik Balnuweit
Erik Balnuweit ('88)
GER13.80
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1
Yaqoub Al-Yoha
Yaqoub Al-Yoha ('93)
KUW13.49
  
 
2
Paolo Dal Molin
Paolo Dal Molin ('87)
ITA13.78
  
 
3
Erik Balnuweit
Erik Balnuweit ('88)
GER13.90
  
 SB
4Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN13.91
  
 
Indledende 2
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1
Michael O'Hara
Michael O'Hara ('96)
JAM13.67
  
 PB
2
Damian Czykier
Damian Czykier ('92)
POL13.76
  
 
3
David King
David King ('94)
GBR13.94
  
 
4
René Mählmann
René Mählmann ('93)
GER14.34
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Chris Baker
Chris Baker ('91)
GBR2.25
  
 
 
2.14
  O
2.18
  O
2.22
  O
2.24
  O
2.25
  O
2.26
  X
2.28
(X)
2.30
XXX
2
Douwe Amels
Douwe Amels ('91)
NED2.25
  
 SB
 
2.10
  O
2.14
  O
2.18
  O
2.22
  O
2.24
  X
2.25 SB
  O
2.26
  X
2.28
(X)
2.30
XXX
       
3
Hamdi Mahamat Alamine Saleh
Hamdi Mahamat Alamine Saleh ('97)
QAT2.22
  
 SB
 
2.10
  O
2.14
 XO
2.18
XXO
2.22 SB
  O
2.25
XXX
   
4
Falk Wendrich
Falk Wendrich ('95)
GER2.18
  
 
 
2.05
  O
2.10
  O
2.14
  O
2.18
  O
2.22
XXX
   
5
Mateusz Przybylko
Mateusz Przybylko ('92)
GER2.18
  
 
 
2.10
 XO
2.14
  O
2.18
  O
2.22
XXX
    
6
Edgar Rivera
Edgar Rivera ('91)
MEX2.14
  
 
 
2.14
 XO
2.18
XXX
      
7
Torsten Sanders
Torsten Sanders ('94)
GER2.10
  
 
 
2.05
  O
2.10
  O
2.14
XXX
     
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Torben Blech
Torben Blech ('95)
GER5.80
  
 PB
 
5.30
  O
5.50
 XO
5.60
 XO
5.70
 XO
5.80 PB
  O
5.85
XXX
  
3
Raphael Holzdeppe
Raphael Holzdeppe ('89)
GER5.80
  
 SB
 
5.50
 XO
5.70
 XO
5.80 SB
XXO
5.85
XXX
    
4
Ernest John Obiena
Ernest John Obiena ('95)
PHI5.70
  
 
 
5.30
  O
5.50
  O
5.60
  O
5.70
 XO
5.80
XXX
   
5
Arnaud Art
Arnaud Art ('93)
BEL5.70
  
 SB
 
5.30
  O
5.50 SB
 XO
5.60 SB
  O
5.70 SB
XXO
5.75
XXX
   
6
Bo Kanda Lita Baehre
Bo Kanda Lita Baehre ('99)
GER5.60
  
 
 
5.30
  O
5.50
XXO
5.60
 XO
5.70
XXX
    
7
Melker Svärd Jacobsson
Melker Svärd Jacobsson ('94)
SWE5.50
  
 =SB
 
5.50 =SB
  O
5.70
XXX
      
8
Karsten Dilla
Karsten Dilla ('89)
GER5.50
  
 
 
5.30
 XO
5.50
XXO
5.60
XXX
     
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Tomasz Jaszczuk
Tomasz Jaszczuk ('92)
POL8.03
+0.5
  
 SB
 
7.63
 -1.0
7.99 SB
 1.1
  X
 0.7
8.03 SB
 0.5
8.03
 2.8
7.86
 0.9
  
2
Marcel Kirstges
Marcel Kirstges ('91)
GER7.65
+1.8
  
 SB
 
7.23
 -1.1
7.45
 0.9
5.88
 0.6
  X7.48
 0.6
7.65 SB
 1.8
  
3
Felix Streng
Felix Streng ('95)
GER7.39
+0.2
  
 
3
Sascha Menn
Sascha Menn ('95)
GER7.10
+0.6
  
 
 
7.01
 -1.0
  X
 1.5
  X
 -0.2
7.10
 0.6
6.05
 2.2
  X
 2.1
  
K 100 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1
Yasmin Kwadwo
Yasmin Kwadwo ('90)
GER11.25
  
 PB
2
Laura Müller
Laura Müller ('95)
GER11.29
  
 
3
Jennifer Montag
Jennifer Montag ('98)
GER11.36
  
 SB
4
Sophia Junk
Sophia Junk ('99)
GER11.48
  
 
5
Tiffany Eidner
Tiffany Eidner ('97)
GER11.88
  
 
6
Imke Daalmann
Imke Daalmann ('99)
GER12.04
  
 =PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1
Yasmin Kwadwo
Yasmin Kwadwo ('90)
GER11.56
  
 
2
Sophia Junk
Sophia Junk ('99)
GER11.62
  
 
3
Janina Kölsch
Janina Kölsch ('91)
GER12.10
  
 
4
Alina Kuß
Alina Kuß ('96)
GER12.18
  
 
Indledende 2
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
Laura Müller
Laura Müller ('95)
GER11.31
  
 
2
Jennifer Montag
Jennifer Montag ('98)
GER11.37
  
 SB
3
Tiffany Eidner
Tiffany Eidner ('97)
GER11.76
  
 
4
Imke Daalmann
Imke Daalmann ('99)
GER12.04
  
 PB
5
Jovanna Klaczynski
Jovanna Klaczynski ('94)
GER12.22
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Finale 1
Vind: -0.8
Vind: -0.8
1
Michelle Jenneke
Michelle Jenneke ('93)
AUS13.28
  
 
2
Neele Schuten
Neele Schuten ('99)
GER13.58
  
 
3
Anna Maiwald
Anna Maiwald ('90)
GER13.73
  
 
4
Mareike Arndt
Mareike Arndt ('92)
GER13.76
  
 
5
Viktoria Müller
Viktoria Müller ('96)
GER13.97
  
 
6
Lisa Maihöfer
Lisa Maihöfer ('98)
GER14.10
  
 
Finale 2
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1
Michelle Jenneke
Michelle Jenneke ('93)
AUS13.06
  
 
2
Neele Schuten
Neele Schuten ('99)
GER13.37
  
 
3
Anna Maiwald
Anna Maiwald ('90)
GER13.52
  
 SB
4
Mareike Arndt
Mareike Arndt ('92)
GER13.56
  
 
5
Lisa Maihöfer
Lisa Maihöfer ('98)
GER13.80
  
 
6
Viktoria Müller
Viktoria Müller ('96)
GER13.85
  
 

Seneste resultater

10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020
28.12SkiveSkivekast 7-20
19.12SkiveSkivekast 6-20
15.12SæbyKlubmesterskaber SIK 80