Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Aarhus: 3.8.2019
Vælg mænd discipliner
800 m
5000 m
Vælg kvinder discipliner
1500 m
5000 m
M 800 m
Finale A
Finale
1
Christoffer Frost-Jensen Johansen
Christoffer Frost-Jensen Johansen ('97)
97
BAC
1:52.64
M 5000 m
Finale A
Finale
1
Theophile Bigirimana
Theophile Bigirimana ('93)
93
Aalborg AM / RWA
14:43.34
PB
Niels Peter Nielsen
Niels Peter Nielsen ('87)
87
AGF Atletik
15:09.79
SB
Morten Stilling
Morten Stilling ('87)
87
VEXA HLM Running
15:21.16
PB
Thorkild Sundstrup
Thorkild Sundstrup ('80)
80
Aarhus Fremad
15:22.74
SB
Henrik Strange Brok
Henrik Strange Brok ('89)
89
VEXA HLM Running
15:31.00
Jakob Riis
Jakob Riis ('82)
82
Aarhus 1900
15:53.44
Lars Rossen Hansen
Lars Rossen Hansen ('98)
98
16:12.20
PB
Mads Klinksgaard
Mads Klinksgaard ('79)
79
Aalborg Øst RRC
16:13.24
PB
Amanuel Goitom
Amanuel Goitom ('91)
91
VEXA HLM Running
16:29.93
Martin Patwary
Martin Patwary ('97)
97
AGF Atletik
17:30.63
K 1500 m
Finale A
Finale
1
Maja Alm
Maja Alm ('88)
88
AGF Atletik
4:21.77
Karoline Kalsmose Jakobsen
Karoline Kalsmose Jakobsen ('07)
07
Aarhus 1900
5:52.94
PB
Grethe Dahl Larsen
Grethe Dahl Larsen ('66)
66
Skive AM
6:08.92
PB
Finale B
1
Josefine Rytter
Josefine Rytter ('94)
94
BAC
4:31.29
2
Line K Schulz
Line K Schulz ('96)
96
Aarhus 1900
4:37.70
K
K 5000 m
Finale A
Finale
1
Alberte Kjær Pedersen
Alberte Kjær Pedersen ('98)
98
AGF Atletik
16:41.74
Lea Tybirk
Lea Tybirk ('89)
89
Aarhus Fremad
18:04.17
PB
Hanne Loff
Hanne Loff ('85)
85
Sparta
20:49.34
PB
Asta Hubeck-Graudal
Asta Hubeck-Graudal ('80)
80
22:45.20
PB
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open