Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Paris FRA: Meeting Paris, IAAF Diamond League, Stade Sébastien Charléty 24.8.2019

M 200 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1
Noah Lyles
Noah Lyles ('97)
USA19.65
  
 
2
Ramil Guliyev
Ramil Guliyev ('90)
TUR20.01
  
 
3
Aaron Brown
Aaron Brown ('92)
CAN20.13
  
 
4
Alex Quiñónez
Alex Quiñónez ('89)
ECU20.25
  
 
5
Christophe Lemaitre
Christophe Lemaitre ('90)
FRA20.40
  
 SB
6
Divine Oduduru
Divine Oduduru ('96)
NGR20.50
  
 
7
Mickael-Méba Zeze
Mickael-Méba Zeze ('94)
FRA20.88
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Brandon McBride
Brandon McBride ('94)
CAN1:43.78
  
 SB
3
Michael Saruni
Michael Saruni ('95)
KEN1:44.41
  
 
4
Collins Kipruto
Collins Kipruto ('94)
KEN1:44.59
  
 PB
5
Clayton Murphy
Clayton Murphy ('95)
USA1:44.93
  
 
6
Pierre-Ambroise Bosse
Pierre-Ambroise Bosse ('92)
FRA1:45.07
  
 SB
7
Mostafa Smaili
Mostafa Smaili ('97)
MAR1:45.23
  
 
9
Gabriel Tual
Gabriel Tual ('98)
FRA1:45.84
  
 PB
10
Abubaker Haydar Abdalla
Abubaker Haydar Abdalla ('96)
QAT1:46.33
  
 
Harun Abda
Harun Abda ('90)
USA DNF
  pace
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
2
Ayanleh Souleiman
Ayanleh Souleiman ('92)
DJI3:30.66
  
 SB
3
Filip Ingebrigtsen
Filip Ingebrigtsen ('93)
NOR3:31.06
  
 
4
Jakob Ingebrigtsen
Jakob Ingebrigtsen 
NOR3:31.33
  
 
5
Bethwel Birgen
Bethwel Birgen ('88)
KEN3:31.45
  
 SB
6
Abdelaati Iguider
Abdelaati Iguider ('87)
MAR3:31.64
  
 SB
7
Taoufik Makhloufi
Taoufik Makhloufi ('88)
ALG3:31.77
  
 SB
9
Samuel Tefera
Samuel Tefera ('99)
ETH3:31.82
  
 
11
Rabie Doukkana
Rabie Doukkana ('87)
FRA3:33.11
  
 PB
12
Charles Simotwo
Charles Simotwo ('95)
KEN3:33.27
  
 
14
Nick Willis
Nick Willis ('83)
NZL3:37.33
  
 SB
15
Alexis Miellet
Alexis Miellet ('95)
FRA3:38.94
  
 
16
Ferguson Cheruiyot
Ferguson Cheruiyot ('89)
KEN3:42.46
  
 SB
Mounir Akbache
Mounir Akbache ('86)
FRA DNF
  pace
 
Brimin Kiprotich
Brimin Kiprotich ('99)
KEN DNF
  pace
 
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Soufiane El Bakkali
Soufiane El Bakkali ('96)
MAR8:06.64
  
 
2
Benjamin Kigen
Benjamin Kigen ('93)
KEN8:07.09
  
 
3
Lamecha Girma
Lamecha Girma 
ETH8:08.63
  
 
4
Chala Beyo
Chala Beyo ('96)
ETH8:09.36
  
 
5
Conseslus Kipruto
Conseslus Kipruto ('94)
KEN8:13.75
  
 SB
6
Nicholas Bett
Nicholas Bett ('96)
KEN8:14.18
  
 
7
Stanley Kebenei
Stanley Kebenei ('89)
USA8:14.20
  
 SB
8
Ibrahim Ezzaydouny
Ibrahim Ezzaydouny ('91)
ESP8:14.49
  
 PB
9
Abraham Kibiwot
Abraham Kibiwot ('96)
KEN8:15.66
  
 
10
Djilali Bedrani
Djilali Bedrani ('93)
FRA8:16.91
  
 
11
Amos Kirui
Amos Kirui ('98)
KEN8:17.07
  
 SB
12
Andy Bayer
Andy Bayer ('90)
USA8:17.69
  
 
13
Lawrence Kemboi
Lawrence Kemboi ('93)
KEN8:19.60
  
 
14
Albert Chemutai
Albert Chemutai ('99)
UGA8:23.79
  
 
15
Mohammed Tindoufti
Mohammed Tindoufti ('93)
MAR8:24.74
  
 
16
Wilberforce Kones
Wilberforce Kones ('93)
KEN8:29.05
  
 
17
Abdelhamid Zerrifi
Abdelhamid Zerrifi ('86)
FRA8:33.19
  
 
18
John Koech
John Koech ('95)
BRN8:40.80
  
 
Barnabas Kipyego
Barnabas Kipyego ('95)
KEN DNF
  
 
M 110 m hæk    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1
Daniel Roberts
Daniel Roberts ('98)
USA13.08
  
 
2
Orlando Ortega
Orlando Ortega ('91)
ESP13.14
  
 
3
Freddie Crittenden
Freddie Crittenden ('94)
USA13.17
  
 PB
4
Ronald Levy
Ronald Levy ('92)
JAM13.22
  
 SB
5
Pascal Martinot-Lagarde
Pascal Martinot-Lagarde ('91)
FRA13.24
  
 SB
6
Grant Holloway
Grant Holloway ('97)
USA13.25
  
 
7
Xie Wenjun 
Xie Wenjun  ('90)
CHN13.46
  
 
8
Sergey Shubenkov
Sergey Shubenkov ('90)
RUS13.88
  
 
Finale B
Vind: +2.1
Vind: +2.1
1
Dimitri Bascou
Dimitri Bascou ('87)
FRA13.38 w
  
 
2
Konstadínos Douvalídis
Konstadínos Douvalídis ('87)
GRE13.52 w
  
 
3
Gregor Traber
Gregor Traber ('92)
GER13.56 w
  
 
4
Aurel Manga
Aurel Manga ('92)
FRA13.61 w
  
 
5
Ludovic Payen
Ludovic Payen ('95)
FRA13.79 w
  
 
6
Benjamin Sedecias
Benjamin Sedecias ('95)
FRA13.86 w
  
 
7
Nicholas Hough
Nicholas Hough ('93)
AUS13.98 w
  
 
Michael O'Hara
Michael O'Hara ('96)
JAM DNFw
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Karsten Warholm
Karsten Warholm ('96)
NOR47.26
  
 
2
Ludvy Vaillant
Ludvy Vaillant ('95)
FRA48.30
  
 PB
3
Kyron McMaster
Kyron McMaster ('97)
IVB48.33
  
 SB
4
Yasmani Copello
Yasmani Copello ('87)
TUR48.47
  
 SB
5
TJ Holmes
TJ Holmes ('95)
USA49.04
  
 
6
Dave Kendziera
Dave Kendziera ('94)
USA49.16
  
 
7
Thomas Barr
Thomas Barr ('92)
IRL49.32
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Michael Mason
Michael Mason ('86)
CAN2.28
  
 
 
2.15
  O
2.19
  O
2.23
  O
2.26
  O
2.28
  O
2.30
XXX
  
2
Andrii Protsenko
Andrii Protsenko ('88)
UKR2.28
  
 =SB
 
2.15
  O
2.19
  O
2.23
  O
2.26
 XO
2.28 =SB
XXO
2.30
XXX
  
3
Ilya Ivanyuk
Ilya Ivanyuk ('93)
RUS2.28
  
 
 
2.15
  O
2.19
  O
2.23
  O
2.26
XXO
2.28
XXO
2.30
XXX
  
4
Mateusz Przybylko
Mateusz Przybylko ('92)
GER2.26
  
 
 
2.15
  O
2.19
  O
2.23
  O
2.26
 XO
2.28
XXX
   
4
Jeron Robinson
Jeron Robinson ('91)
USA2.26
  
 
 
2.19
  O
2.23
  O
2.26
 XO
2.28
XXX
    
6
Mathew Sawe
Mathew Sawe ('88)
KEN2.23
  
 
 
2.15
  O
2.19
  O
2.23
  O
2.26
XXX
    
7
Tihomir Ivanov
Tihomir Ivanov ('94)
BUL2.23
  
 
 
2.15
  O
2.19
 XO
2.23
  O
2.26
XXX
    
7
Ryo Sato
Ryo Sato ('94)
JPN2.23
  
 
 
2.15
  O
2.19
 XO
2.23
  O
2.26
XXX
    
9
Joel Castro
Joel Castro ('91)
PUR2.19
  
 
 
2.15
  O
2.19
  O
2.23
  X
2.26
  XX
    
9
Brandon Starc
Brandon Starc ('93)
AUS2.19
  
 
 
2.15
  O
2.19
  O
2.23
XXX
     
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Sam Kendricks
Sam Kendricks ('92)
USA6.00
  
 
 
5.45
  O
5.60
  O
5.70
  O
5.80
  O
5.86
 XO
6.00
XXO
  
2
Augusto Dutra
Augusto Dutra ('90)
BRA5.80
  
 SB
 
5.45
  O
5.60
  O
5.70
 XO
5.80 SB
XXO
5.86
XXX
   
3
Emmanouíl Karalís
Emmanouíl Karalís ('99)
GRE5.70
  
 
 
5.45
  O
5.60
  O
5.70
 XO
5.80
XXX
    
4
Ben Broeders
Ben Broeders ('95)
BEL5.60
  
 
 
5.30
 XO
5.45
  O
5.60
  O
5.70
XXX
    
5
Chris Nilsen
Chris Nilsen ('98)
USA5.60
  
 
 
5.30
XXO
5.45
  O
5.60
 XO
5.70
XXX
    
6
Renaud Lavillenie
Renaud Lavillenie ('86)
FRA5.60
  
 
 
5.60
XXO
5.70
XXX
      
7
Konstadínos Filippídis
Konstadínos Filippídis ('86)
GRE5.45
  
 
 
5.30
  O
5.45
  O
5.60
XXX
     
7
Sondre Guttormsen
Sondre Guttormsen ('99)
NOR5.45
  
 
 
5.45
  O
5.60
XXX
      
7
Alioune Sène
Alioune Sène ('96)
FRA5.45
  
 
 
5.30
  O
5.45
  O
5.60
XXX
     
10
Cole Walsh
Cole Walsh ('95)
USA5.45
  
 
 
5.30
  O
5.45
 XO
5.60
XXX
     
M Trespring    

Finale A

Finale
1
Will Claye
Will Claye ('91)
USA18.06
+0.4
  
 
 
17.36
 -0.3
17.39
 -1.8
  X
 0.2
17.71
 0.7
18.06
 0.4
16.07
 0.7
  
2
Christian Taylor
Christian Taylor ('90)
USA17.82
+0.2
  
 =SB
 
16.51
 -0.5
17.08
 0.1
17.38
 0.4
17.49
 0.2
17.82 =SB
 0.2
  X
 0.6
  
3
Omar Craddock
Omar Craddock ('91)
USA17.28
+0.9
  
 
 
16.64
 -0.8
17.03
 -0.8
  X
 0.5
17.04
 0.3
17.28
 0.9
  X
 0.7
  
4
Fabrice Zango Hugues
Fabrice Zango Hugues ('93)
BUR17.14
-0.7
  
 
 
  X
 -0.7
16.98
 -0.8
  X
 1.0
16.6817.14
 -0.7
  X
 0.4
  
5
Benjamin Compaoré
Benjamin Compaoré ('87)
FRA17.05
+0.9
  
 SB
 
16.60
 -1.0
17.05 SB
 0.9
16.44
 -0.1
15.92
 0.3
  X
 0.3
   
6
Zhu Yaming 
Zhu Yaming  ('94)
CHN16.99
-0.1
  
 
 
16.71
 -0.9
16.95
 -1.3
  X
 -0.3
16.89
 -0.4
16.99
 -0.1
16.98
 1.0
  
7
Nelson Évora
Nelson Évora ('84)
POR16.82
-1.0
  
 
 
  X
 -0.2
16.16
 0.2
16.82
 -1.0
  X  X
 0.6
  X
 1.0
  
8
Alexis Copello
Alexis Copello ('85)
AZE16.64
+0.2
  
 
 
  X
 -0.2
16.53
 -1.1
16.64
 0.2
  X
 0.3
  X
 0.7
16.42
 0.9
  
9
Jean-Marc Pontvianne
Jean-Marc Pontvianne ('94)
FRA16.63
+0.3
  
 
 
16.61
 -0.6
16.63
 0.3
  X
 0.5
     
10
Chris Benard
Chris Benard ('90)
USA16.62
+0.5
  
 
 
  X
 -1.1
  X
 0.2
16.62
 0.5
     
11
Harold Correa
Harold Correa ('88)
FRA16.32
-0.2
  
 
 
16.32
 -0.2
16.18
 -0.9
16.32
 -0.7
     
12
Yoann Rapinier
Yoann Rapinier ('89)
FRA16.27
-1.5
  
 
 
15.50
 0.3
16.27
 -1.5
  X
 -0.8
     
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Tom Walsh
Tom Walsh ('92)
NZL22.44
  
 SB
 
22.44 SB22.1022.2122.31  X  X  
2
Joe Kovacs
Joe Kovacs ('89)
USA22.11
  
 
 
21.8221.6722.1121.70  X21.38  
3
Darlan Romani
Darlan Romani ('91)
BRA21.56
  
 
 
21.0321.3521.56  X21.4220.95  
4
Michał Haratyk
Michał Haratyk ('92)
POL21.34
  
 
 
21.1220.9821.3420.84  X20.65  
5
Tomáš Staněk
Tomáš Staněk ('91)
CZE21.30
  
 SB
 
19.8020.0321.30 SB  X  X  X  
6
Filip Mihaljević
Filip Mihaljević ('94)
CRO21.22
  
 
 
19.8121.01  X  X20.8921.22  
7
Konrad Bukowiecki
Konrad Bukowiecki ('97)
POL21.20
  
 
 
20.7920.3120.3620.4521.1521.20  
8
Bob Bertemes
Bob Bertemes ('93)
LUX21.20
  
 
 
19.5520.4821.08  X  X21.20  
9
Frederic Dagee
Frederic Dagee ('92)
FRA20.24
  
 
 
  X19.6220.24     
M Triathlon    

Finale A

Finale
1
Kevin Mayer
Kevin Mayer ('92)
FRA2886
  
 PB
2
Pieter Braun
Pieter Braun ('93)
NED2629
  
 PB
3
Kai Kazmirek
Kai Kazmirek ('91)
GER2621
  
 PB
4
Jorge Ureña
Jorge Ureña ('93)
ESP2606
  
 PB
4
Devon Williams
Devon Williams ('94)
USA2606
  
 PB
Thomas Van Der Plaetsen
Thomas Van Der Plaetsen ('90)
BEL DNF
  
 
K 100 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1
Elaine Thompson
Elaine Thompson ('92)
JAM10.98
  
 
2
Marie Josée Ta Lou
Marie Josée Ta Lou ('88)
CIV11.13
  
 
3
Dafne Schippers
Dafne Schippers ('92)
NED11.15
  
 
4
Teahna Daniels
Teahna Daniels ('97)
USA11.16
  
 
5
Aleia Hobbs
Aleia Hobbs ('96)
USA11.16
  
 
6
Jonielle Smith
Jonielle Smith ('96)
JAM11.17
  
 
7
Carolle Zahi
Carolle Zahi ('94)
FRA11.25
  
 
8
Natalliah Whyte
Natalliah Whyte ('97)
JAM11.25
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Stephenie Ann McPherson
Stephenie Ann McPherson ('88)
JAM51.11
  
 
2
Kendall Ellis
Kendall Ellis ('96)
USA51.21
  
 
3
Shakima Wimbley
Shakima Wimbley ('95)
USA51.50
  
 
4
Phyllis Francis
Phyllis Francis ('92)
USA51.56
  
 
5
Lisanne de Witte
Lisanne de Witte ('92)
NED51.83
  
 
6
Christine Botlogetswe
Christine Botlogetswe ('95)
BOT52.02
  
 
7
Deborah Sananes
Deborah Sananes ('95)
FRA52.04
  
 
8
Amandine Brossier
Amandine Brossier ('95)
FRA53.29
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Hanna Green
Hanna Green ('94)
USA1:58.39
  
 
2
Natoya Goule
Natoya Goule ('91)
JAM1:58.59
  
 
3
Winnie Nanyondo
Winnie Nanyondo ('93)
UGA1:58.83
  
 SB
4
Olha Lyakhova
Olha Lyakhova ('92)
UKR1:59.13
  
 SB
5
Kate Grace
Kate Grace ('88)
USA1:59.33
  
 SB
6
Raevyn Rogers
Raevyn Rogers ('96)
USA1:59.50
  
 
7
Gudaf Tsegay
Gudaf Tsegay ('97)
ETH1:59.52
  
 PB
8
Renelle Lamote
Renelle Lamote ('93)
FRA2:00.40
  
 SB
9
Morgan Mitchell
Morgan Mitchell ('94)
AUS2:00.87
  
 
10
Nelly Jepkosgei
Nelly Jepkosgei ('91)
BRN2:01.94
  
 
Chanelle Price
Chanelle Price ('90)
USA DNF
  pace
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
2
Ekateríni Stefanídi
Ekateríni Stefanídi ('90)
GRE4.75
  
 
 
4.65
  O
4.75
 XO
4.82
XXX
     
3
Sandi Morris
Sandi Morris ('92)
USA4.75
  
 
 
4.55
 XO
4.65
  O
4.75
 XO
4.82
XXX
    
4
Anzhelika Sidorova
Anzhelika Sidorova ('91)
RUS4.75
  
 
 
4.55
  O
4.65
  O
4.75
XXO
4.82
XXX
    
5
Robeilys Peinado
Robeilys Peinado ('97)
VEN4.65
  
 
 
4.25
  O
4.40
XXO
4.55
  O
4.65
  O
4.75
XXX
   
6
Katie Nageotte
Katie Nageotte ('91)
USA4.65
  
 
 
4.55
 XO
4.65
XXO
4.75
XXX
     
7
Yarisley Silva
Yarisley Silva ('87)
CUB4.55
  
 
 
4.40
  O
4.55
  O
4.65
XXX
     
8
Ninon Guillon-Romarin
Ninon Guillon-Romarin ('95)
FRA4.40
  
 
 
4.40
  O
4.55
XXX
      
Angelica Bengtsson
Angelica Bengtsson ('93)
SWE NH
  
 
 
4.40
XXX
       
Eliza McCartney
Eliza McCartney ('96)
NZL NH
  
 
 
4.25
XXX
       
Jenn Suhr
Jenn Suhr ('82)
USA NH
  
 
 
4.55
XXX
       
K Trespring     

Finale A

Finale
1
Yulimar Rojas
Yulimar Rojas ('95)
VEN15.05
-0.7
  
 
 
14.55
 0.4
15.05
 -0.7
  X
 1.3
14.93
 -0.2
12.53
 0.1
14.81
 0.1
  
2
Liadagmis Povea
Liadagmis Povea ('96)
CUB14.75
+0.4
  
 
 
14.75
 0.4
14.42
 0.2
14.61
 1.1
14.60
 -0.8
    
3
Keturah Orji
Keturah Orji ('96)
USA14.72
+1.7
  
 PB
 
14.53
 0.3
  X
 2.4
  X
 -0.4
14.72 PB
 1.7
  X
 -1.1
13.72  
4
Shanieka Ricketts
Shanieka Ricketts ('92)
JAM14.71
+1.0
  
 
 
  X
 0.2
14.71
 1.0
14.70
 -1.2
14.57
 1.4
14.59
 -0.6
14.49
 -1.2
  
5
Ana Peleteiro
Ana Peleteiro ('95)
ESP14.59
+0.4
  
 PB
 
14.26
 -0.8
14.59 PB
 0.4
  X
 -0.8
  X
 1.8
14.49
 -0.6
  X
 -0.6
  
6
Kimberly Williams
Kimberly Williams ('88)
JAM14.45
+1.2
  
 
 
14.17
 0.4
  X
 0.8
14.22
 -0.7
14.45
 1.2
14.0514.24
 -1.5
  
7
Olha Saladukha
Olha Saladukha ('83)
UKR14.30
+0.3
  
 
 
13.98
 -0.9
14.30
 0.3
  X
 -0.4
  X
 1.1
  X
 -0.6
13.84
 -0.6
  
8
Olga Rypakova
Olga Rypakova ('84)
KAZ14.16
+0.4
  
 
 
14.16
 0.4
  X  X
 -2.0
14.13
 1.1
  X
 0.4
  X
 -0.9
  
9
Paraskeví Papahrístou
Paraskeví Papahrístou ('89)
GRE13.90
-0.4
  
 
 
13.90
 -0.4
  X
 2.3
11.78
 -1.2
     
10
Yanis David
Yanis David ('97)
FRA13.43
-0.7
  
 
 
13.43
 -0.7
12.4913.35
 -1.1
     
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Denia Caballero
Denia Caballero ('90)
CUB66.91
  
 
 
64.7666.91  X  X  X  X  
2
Sandra Perković
Sandra Perković ('90)
CRO65.01
  
 
 
  X  X64.65  X64.1465.01  
3
Feng Bin 
Feng Bin  ('94)
CHN64.60
  
 
 
62.8761.1164.6062.0163.5764.01  
5
Valarie Allman
Valarie Allman ('95)
USA63.69
  
 
 
57.8063.6962.79  X63.52  X  
6
Mélina Robert-Michon
Mélina Robert-Michon ('79)
FRA62.62
  
 SB
 
61.11  X  X61.2362.62 SB59.21  
7
Nadine Müller
Nadine Müller ('85)
GER62.32
  
 
 
62.32  X  X61.7761.7862.24  
M 110 m hæk    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
2
Devon Williams
Devon Williams ('94)
USA13.81
  
  2
4
Kai Kazmirek
Kai Kazmirek ('91)
GER14.29
  
 SB 4
5
Pieter Braun
Pieter Braun ('93)
NED14.35
  
  5
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Kevin Mayer
Kevin Mayer ('92)
FRA7.50
+1.4
  
  1
 
7.50
 1.4
  X
 -0.6
      
2
Kai Kazmirek
Kai Kazmirek ('91)
GER7.39
-1.3
  
  2
 
7.33
 2.0
7.39
 -1.3
7.19     
3
Pieter Braun
Pieter Braun ('93)
NED7.38
-1.0
  
  3
 
7.05
 -0.7
7.38
 -1.0
  X     
4
Jorge Ureña
Jorge Ureña ('93)
ESP7.27
0.0
  
  4
 
7.19
 -1.3
7.12
 -1.3
7.27
 -1.1
     
5
Devon Williams
Devon Williams ('94)
USA7.25
0.0
  
  5
 
7.01
 -0.8
  X
 -0.2
7.25
 -1.2
     
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Kevin Mayer
Kevin Mayer ('92)
FRA17.08
  
 PB 1
 
17.08 PB       
2
Pieter Braun
Pieter Braun ('93)
NED15.07
  
  2
 
  X14.2215.07     
3
Kai Kazmirek
Kai Kazmirek ('91)
GER14.78
  
  3
 
14.1514.7614.78     
4
Jorge Ureña
Jorge Ureña ('93)
ESP14.15
  
 SB 4
 
13.7414.15 SB13.56     
5
Devon Williams
Devon Williams ('94)
USA14.08
  
  5
 
13.3414.0813.96     
6
Thomas Van Der Plaetsen
Thomas Van Der Plaetsen ('90)
BEL13.36
  
  6
 
13.36  X  X     
M 100 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1
Hassan Taftian
Hassan Taftian ('93)
IRI10.03
  
=NR =PB
2
Emre Zafer Barnes
Emre Zafer Barnes ('88)
TUR10.19
  
 SB
3
Gavin Smellie
Gavin Smellie ('86)
CAN10.25
  
 
4
Jerome Blake
Jerome Blake ('95)
CAN10.26
  
 
5
Amaury Golitin
Amaury Golitin ('97)
FRA10.27
  
 
6
Bismark Boateng
Bismark Boateng ('92)
CAN10.29
  
 
7
Marvin René
Marvin René ('95)
FRA10.34
  
 
8
Diogo Antunes
Diogo Antunes ('92)
POR10.34
  
 
Finale B
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1
Dylan Rigot
Dylan Rigot ('89)
FRA10.52
  
 
2
Yazaldes Nascimento
Yazaldes Nascimento ('86)
POR10.53
  
 
3
Ryan Zeze
Ryan Zeze ('98)
FRA10.57
  
 
4
Frederico Curvelo
Frederico Curvelo ('97)
POR10.69
  
 
5
Carlos Nascimento
Carlos Nascimento ('94)
POR10.71
  
 
6
Jeremy Leroux
Jeremy Leroux ('94)
FRA10.72
  
 
7Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN10.77
  
 
8Albert RanningAlbert Ranning ('98)DEN10.98
  
 
Finale C
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN10.45
  
 PB
2
Pol Retamal
Pol Retamal ('99)
ESP10.53
  
 PB
3Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)DEN10.56
  
 
4
Mauro Triana
Mauro Triana ('95)
ESP10.66
  
 
5
Gregory Mornet
Gregory Mornet ('87)
FRA10.70
  
 
6
Ancuiam Lopes
Ancuiam Lopes ('91)
POR10.77
  
 
7Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)DEN10.78
  
 
K 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Jonielle Smith
Jonielle Smith ('96)
JAM11.31
  
 
2
Diana Vaisman
Diana Vaisman ('98)
ISR11.44
  
 
3
Orphee Neola
Orphee Neola ('91)
FRA11.49
  
 
4
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
NOR11.52
  
 
5Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN11.57
  
 
6
Sarah Richard Mingas
Sarah Richard Mingas ('98)
FRA11.72
  
 
7Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)DEN11.73
  
 
Finale B
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1
Eva Berger
Eva Berger ('95)
FRA11.52
  
 PB
2
Cynthia Leduc
Cynthia Leduc ('97)
FRA11.56
  
 
3
Maroussia Pare
Maroussia Pare ('96)
FRA11.57
  
 
4Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN11.77
  
 
5
Carmen Marco
Carmen Marco ('99)
ESP11.83
  
 
Finale C
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Gal Kadmon
Gal Kadmon 
ISR11.76
  
 PB
2Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)DEN11.83
  
 SB
3
Ingvild Meinseth
Ingvild Meinseth ('99)
NOR11.93
  
 
4Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN11.97
  
 
5
Juman Jubran
Juman Jubran ('93)
ISR12.61
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020