M 100 m Vind: -1.5 Finale A Finale | Vind: -1.5 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Filippo Tortu Filippo Tortu ('98) | 98 | ITA | 10.21 | |||||||||||
2 | Abdul Hakim Sani Brown Abdul Hakim Sani Brown ('99) | 99 | JPN | 10.28 | |||||||||||
3 | Cameron Burrell Cameron Burrell ('94) | 94 | USA | 10.37 | |||||||||||
4 | Churandy Martina Churandy Martina ('84) | 84 | NED | 10.39 | |||||||||||
5 | Demek Kemp Demek Kemp ('96) | 96 | USA | 10.40 | |||||||||||
6 | Julian Forte Julian Forte ('93) | 93 | JAM | 10.41 | |||||||||||
7 | Kyree King Kyree King ('94) | 94 | USA | 10.49 | |||||||||||
8 | Kevin Kranz Kevin Kranz ('98) | 98 | GER | 10.54 | |||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Abbas Abubaker Abbas Abubaker ('96) | 96 | BRN | 45.04 | |||||||||||
2 | Nathon Allen Nathon Allen ('95) | 95 | JAM | 45.43 | |||||||||||
3 | Akeem Bloomfield Akeem Bloomfield ('97) | 97 | JAM | 45.74 | |||||||||||
4 | Liemarvin Bonevacia Liemarvin Bonevacia ('89) | 89 | NED | 46.29 | |||||||||||
5 | Terrence Agard Terrence Agard ('90) | 90 | NED | 46.37 | |||||||||||
6 | Rafał Omelko Rafał Omelko ('89) | 89 | POL | 46.61 | |||||||||||
7 | Edoardo Scotti Edoardo Scotti | 00 | ITA | 46.67 | |||||||||||
Obi Igbokwe Obi Igbokwe ('97) | 97 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Khallifah Rosser Khallifah Rosser ('95) | 95 | USA | 46.54 | SB | ||||||||||
2 | Vladimir Aceti Vladimir Aceti ('98) | 98 | ITA | 46.71 | SB | ||||||||||
3 | Michele Tricca Michele Tricca ('93) | 93 | ITA | 46.82 | |||||||||||
4 | Daniele Corsa Daniele Corsa ('96) | 96 | ITA | 47.01 | |||||||||||
5 | Lorenzo Benati Lorenzo Benati ('02) | 02 | ITA | 47.63 | |||||||||||
6 | Giuseppe Leonardi Giuseppe Leonardi ('96) | 96 | ITA | 48.18 | |||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Collins Kipruto Collins Kipruto ('94) | 94 | KEN | 1:44.42 | PB | ||||||||||
1 | Catalin Tecuceanu Catalin Tecuceanu ('99) | 99 | ROU | 1:47.85 | PB | ||||||||||
2 | Michael Saruni Michael Saruni ('95) | 95 | KEN | 1:45.38 | |||||||||||
2 | Abdessalam Machmach Abdessalam Machmach ('89) | 89 | ITA | 1:48.07 | PB | ||||||||||
3 | Isaiah Harris Isaiah Harris ('96) | 96 | USA | 1:45.55 | SB | ||||||||||
3 | Giovanni Filippi Giovanni Filippi ('98) | 98 | ITA | 1:48.30 | PB | ||||||||||
4 | Alfred Kipketer Alfred Kipketer ('96) | 96 | KEN | 1:45.57 | |||||||||||
4 | David Nikolli David Nikolli ('94) | 94 | ALB | 1:48.54 | PB | ||||||||||
5 | Jonathan Kitilit Jonathan Kitilit ('94) | 94 | KEN | 1:45.81 | |||||||||||
5 | Mor Seck Mor Seck ('85) | 85 | SEN | 1:49.10 | SB | ||||||||||
6 | Michał Rozmys Michał Rozmys ('95) | 95 | POL | 1:46.26 | |||||||||||
6 | Mattia Moretti Mattia Moretti ('92) | 92 | ITA | 1:49.57 | SB | ||||||||||
7 | Abedin Mujezinovic Abedin Mujezinovic ('93) | 93 | BIH | 1:46.33 | SB | ||||||||||
7 | Kanda Brian Abakpereh Kanda Brian Abakpereh ('95) | 95 | ITA | 1:50.01 | |||||||||||
8 | Stefano Migliorati Stefano Migliorati ('94) | 94 | ITA | 1:46.82 | PB | ||||||||||
8 | Leonardo Tesini Leonardo Tesini ('96) | 96 | ITA | 1:52.78 | |||||||||||
9 | Simone Barontini Simone Barontini ('99) | 99 | ITA | 1:46.87 | PB | ||||||||||
10 | Tony van Diepen Tony van Diepen ('96) | 96 | NED | 1:47.07 | |||||||||||
11 | Mark English Mark English ('93) | 93 | IRL | 1:53.79 | |||||||||||
Gergő Kiss Gergő Kiss ('95) | 95 | HUN | DNF | pace | |||||||||||
Riccardo Tamassia Riccardo Tamassia ('93) | 93 | ITA | DNF | ||||||||||||
Enrico Riccobon Enrico Riccobon ('95) | 95 | ITA | DNF | ||||||||||||
M 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Michael Kibet Michael Kibet ('99) | 99 | KEN | 13:11.08 | PB | ||||||||||
2 | Erick Kiptanui Erick Kiptanui ('90) | 90 | KEN | 13:11.51 | PB | ||||||||||
3 | Patrick Tiernan Patrick Tiernan ('94) | 94 | AUS | 13:15.01 | |||||||||||
4 | Tadese Worku Tadese Worku ('02) | 02 | ETH | 13:18.17 | PB | ||||||||||
5 | Shadrack Kipchirchir Shadrack Kipchirchir ('89) | 89 | USA | 13:26.62 | SB | ||||||||||
6 | Juan Antonio Pérez Juan Antonio Pérez ('88) | 88 | ESP | 13:31.84 | SB | ||||||||||
7 | Luc Bruchet Luc Bruchet ('91) | 91 | CAN | 13:33.21 | |||||||||||
8 | Mike Foppen Mike Foppen ('96) | 96 | NED | 13:34.99 | |||||||||||
9 | Soufiane Bouchikhi Soufiane Bouchikhi ('90) | 90 | BEL | 13:41.05 | |||||||||||
10 | Amanal Petros Amanal Petros ('95) | 95 | GER | 13:41.06 | |||||||||||
11 | Florian Orth Florian Orth ('89) | 89 | GER | 13:49.86 | |||||||||||
12 | Sebastian Hendel Sebastian Hendel ('95) | 95 | GER | 13:51.62 | SB | ||||||||||
13 | Pietro Riva Pietro Riva ('97) | 97 | ITA | 13:51.95 | SB | ||||||||||
14 | Yuta Bando Yuta Bando ('96) | 96 | JPN | 13:55.39 | |||||||||||
15 | Hideyuki Tanaka Hideyuki Tanaka ('90) | 90 | JPN | 13:56.47 | |||||||||||
16 | Jean Marie Vianney Niyomukiza Jean Marie Vianney Niyomukiza ('98) | 98 | BDI | 14:06.83 | |||||||||||
17 | Hiroki Matsueda Hiroki Matsueda ('93) | 93 | JPN | 14:39.17 | |||||||||||
Kiprotich Peter Kiprotich Peter ('98) | 98 | KEN | DNF | ||||||||||||
Marouan Razine Marouan Razine ('91) | 91 | ITA | DNF | ||||||||||||
M 110 m hæk Vind: -0.2 Finale A Finale | Vind: -0.2 | ||||||||||||||
1 | Orlando Bennett Orlando Bennett ('99) | 99 | JAM | 13.49 | |||||||||||
2 | Andrew Riley Andrew Riley ('88) | 88 | JAM | 13.56 | |||||||||||
3 | Lorenzo Perini Lorenzo Perini ('94) | 94 | ITA | 13.66 | |||||||||||
4 | Shuhei Ishikawa Shuhei Ishikawa ('95) | 95 | JPN | 13.79 | |||||||||||
5 | Vitali Parakhonka Vitali Parakhonka ('93) | 93 | BLR | 13.83 | |||||||||||
6 | Paolo Dal Molin Paolo Dal Molin ('87) | 87 | ITA | 13.84 | |||||||||||
7 | Aurel Manga Aurel Manga ('92) | 92 | FRA | 13.88 | |||||||||||
8 | Devon Williams Devon Williams ('94) | 94 | USA | 14.03 | |||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ben Broeders Ben Broeders ('95) | 95 | BEL | 5.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Claudio Michel Stecchi Claudio Michel Stecchi ('91) | 91 | ITA | 5.72 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Georgiy Gorokhov Georgiy Gorokhov ('93) | 93 | RUS | 5.64 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ilya Mudrov Ilya Mudrov ('91) | 91 | RUS | 5.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Mareks Ārents Mareks Ārents ('86) | 86 | LAT | 5.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Gordon Porsch Gordon Porsch ('95) | 95 | GER | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Henry Frayne Henry Frayne ('90) | 90 | AUS | 8.11 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Filippo Randazzo Filippo Randazzo ('96) | 96 | ITA | 8.07 | +1.3 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Yann Randrianasolo Yann Randrianasolo ('94) | 94 | FRA | 8.04 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kevin Ojiaku Kevin Ojiaku ('89) | 89 | ITA | 7.79 | +1.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Antonino Trio Antonino Trio ('93) | 93 | ITA | 7.79 | +1.7 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Fabian Heinle Fabian Heinle ('94) | 94 | GER | 7.78 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | László Szabó László Szabó ('91) | 91 | HUN | 7.59 | +0.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sanjin Šimic Sanjin Šimic ('92) | 92 | CRO | 7.35 | +0.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Edis Matusevičius Edis Matusevičius ('96) | 96 | LTU | 82.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Norbert Rivasz-Tóth Norbert Rivasz-Tóth ('96) | 96 | HUN | 81.90 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alexandru Novac Alexandru Novac ('97) | 97 | ROU | 79.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tanel Laanmäe Tanel Laanmäe ('89) | 89 | EST | 74.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Mauro Fraresso Mauro Fraresso ('93) | 93 | ITA | 70.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Norbert Bonvecchio Norbert Bonvecchio ('85) | 85 | ITA | 70.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Krišjānis Suntažs Krišjānis Suntažs | 00 | LAT | 68.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Roberto Bertolini Roberto Bertolini ('85) | 85 | ITA | 68.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Giovanni Bellini Giovanni Bellini ('96) | 96 | ITA | 65.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m Vind: -0.4 Finale A Finale | Vind: -0.4 | ||||||||||||||
1 | Tori Bowie Tori Bowie ('90) | 90 | USA | 11.42 | |||||||||||
2 | Maja Mihalinec Maja Mihalinec ('89) | 89 | SLO | 11.47 | |||||||||||
3 | Diana Vaisman Diana Vaisman ('98) | 98 | ISR | 11.50 | |||||||||||
4 | Tynia Gaither Tynia Gaither ('93) | 93 | BAH | 11.56 | |||||||||||
5 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 11.72 | |||||||||||
6 | Srabani Nanda Srabani Nanda ('91) | 91 | IND | 11.80 | |||||||||||
7 | Chiara Melon Chiara Melon ('99) | 99 | ITA | 11.86 | |||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Stephenie Ann McPherson Stephenie Ann McPherson ('88) | 88 | JAM | 52.04 | |||||||||||
2 | Jaide Stepter Jaide Stepter ('94) | 94 | USA | 52.10 | |||||||||||
3 | Anita Horvat Anita Horvat ('96) | 96 | SLO | 52.50 | |||||||||||
4 | Cátia Azevedo Cátia Azevedo ('94) | 94 | POR | 53.01 | |||||||||||
5 | Giancarla Dimich Trevisan Giancarla Dimich Trevisan ('93) | 93 | ITA | 53.08 | |||||||||||
6 | Chrisann Gordon Chrisann Gordon ('94) | 94 | JAM | 53.28 | |||||||||||
7 | Kateryna Klymyuk Kateryna Klymyuk ('95) | 95 | UKR | 53.39 | |||||||||||
8 | Patrycja Wyciszkiewicz Patrycja Wyciszkiewicz ('94) | 94 | POL | 53.73 | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Raphaela Boaheng Lukudo Raphaela Boaheng Lukudo ('94) | 94 | ITA | 53.47 | |||||||||||
2 | Alice Mangione Alice Mangione ('97) | 97 | ITA | 53.68 | |||||||||||
3 | Fiordaliza Cofil Fiordaliza Cofil | 00 | DOM | 53.73 | |||||||||||
4 | Virginia Troiani Virginia Troiani ('96) | 96 | ITA | 54.16 | |||||||||||
5 | Marta Milani Marta Milani ('87) | 87 | ITA | 54.62 | |||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Hedda Hynne Hedda Hynne ('90) | 90 | NOR | 2:00.53 | SB | ||||||||||
2 | Eunice Sum Eunice Sum ('88) | 88 | KEN | 2:01.13 | |||||||||||
3 | Christina Hering Christina Hering ('94) | 94 | GER | 2:01.26 | |||||||||||
4 | Katharina Trost Katharina Trost ('95) | 95 | GER | 2:01.78 | |||||||||||
5 | Renée Eykens Renée Eykens ('96) | 96 | BEL | 2:01.82 | SB | ||||||||||
6 | Sammy Watson Sammy Watson ('99) | 99 | USA | 2:02.49 | |||||||||||
7 | Eleonora Vandi Eleonora Vandi ('96) | 96 | ITA | 2:02.55 | |||||||||||
8 | Elena Bellò Elena Bellò ('97) | 97 | ITA | 2:02.68 | SB | ||||||||||
9 | Heather MacLean Heather MacLean ('95) | 95 | USA | 2:05.55 | |||||||||||
10 | Wang Chunyu Wang Chunyu ('95) | 95 | CHN | 2:08.13 | |||||||||||
11 | Sophia Favalli Sophia Favalli ('01) | 01 | ITA | 2:09.16 | |||||||||||
Aneta Lemiesz Aneta Lemiesz ('81) | 81 | POL | DNF | pace | |||||||||||
K 3000 m forh. Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Luiza Gega Luiza Gega ('88) | 88 | ALB | 9:26.73 | |||||||||||
2 | Fancy Cherono Fancy Cherono ('01) | 01 | KEN | 9:31.60 | |||||||||||
3 | Genevieve Gregson Genevieve Gregson ('89) | 89 | AUS | 9:37.67 | SB | ||||||||||
4 | Viktória Wagner-Gyürkes Viktória Wagner-Gyürkes ('92) | 92 | HUN | 9:38.58 | |||||||||||
5 | Aimee Pratt Aimee Pratt ('97) | 97 | GBR | 9:39.60 | PB | ||||||||||
6 | Mel Lawrence Mel Lawrence ('89) | 89 | USA | 9:42.07 | |||||||||||
7 | Özlem Kaya Özlem Kaya ('90) | 90 | TUR | 9:45.05 | |||||||||||
8 | María José Pérez María José Pérez ('92) | 92 | ESP | 9:47.38 | SB | ||||||||||
9 | Irene Van Der Reijken Irene Van Der Reijken ('93) | 93 | NED | 9:48.61 | |||||||||||
10 | Isabel Mattuzzi Isabel Mattuzzi ('95) | 95 | ITA | 9:49.43 | SB | ||||||||||
11 | Jessica Furlan Jessica Furlan ('90) | 90 | CAN | 9:49.72 | |||||||||||
12 | Michelle Finn Michelle Finn ('89) | 89 | IRL | 9:52.22 | |||||||||||
13 | Laura Dalla Montà Laura Dalla Montà ('93) | 93 | ITA | 9:56.21 | SB | ||||||||||
14 | Carolina Robles Carolina Robles ('91) | 91 | ESP | 9:59.41 | |||||||||||
15 | Meryem Akdağ Meryem Akdağ ('92) | 92 | TUR | 10:04.04 | SB | ||||||||||
16 | Lili Anna Tóth Lili Anna Tóth ('98) | 98 | HUN | 10:12.41 | |||||||||||
17 | Silvia Oggioni Silvia Oggioni ('95) | 95 | ITA | 10:12.84 | SB | ||||||||||
18 | Nadia Battocletti Nadia Battocletti | 00 | ITA | 10:18.44 | PB | ||||||||||
19 | Yui Yabuta Yui Yabuta ('96) | 96 | JPN | 10:18.82 | |||||||||||
Caroline Chepkurui Caroline Chepkurui ('90) | 90 | KEN | DNF | pace | |||||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87) | 87 | DEN | 54.89 | SB | ||||||||||
2 | Janieve Russell Janieve Russell ('93) | 93 | JAM | 55.25 | |||||||||||
3 | Sage Watson Sage Watson ('94) | 94 | CAN | 55.76 | |||||||||||
4 | Vera Rudakova Vera Rudakova ('92) | 92 | RUS | 55.82 | |||||||||||
5 | Yadisleidy Pedroso Yadisleidy Pedroso ('87) | 87 | ITA | 56.03 | SB | ||||||||||
6 | Tia Adana Belle Tia Adana Belle ('96) | 96 | BAR | 57.00 | |||||||||||
7 | Agata Zupin Agata Zupin ('98) | 98 | SLO | 57.85 | |||||||||||
8 | Natalia Pyrozhenko-Chornomaz Natalia Pyrozhenko-Chornomaz ('97) | 97 | UKR | 1:01.56 | |||||||||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alessia Trost Alessia Trost ('93) | 93 | ITA | 1.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Iryna Gerashchenko Iryna Gerashchenko ('95) | 95 | UKR | 1.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ana Šimić Ana Šimić ('90) | 90 | CRO | 1.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Levern Spencer Levern Spencer ('84) | 84 | LCA | 1.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Nicola McDermott Nicola McDermott ('96) | 96 | AUS | 1.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Marie-Laurence Jungfleisch Marie-Laurence Jungfleisch ('90) | 90 | GER | 1.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Yuliya Chumachenko Yuliya Chumachenko ('94) | 94 | UKR | 1.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Enrica Cipolloni Enrica Cipolloni ('90) | 90 | ITA | 1.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Liz Gleadle Liz Gleadle ('88) | 88 | CAN | 60.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Liveta Jasiūnaitė Liveta Jasiūnaitė ('94) | 94 | LTU | 57.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sara Jemai Sara Jemai ('92) | 92 | ITA | 56.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Carolina Visca Carolina Visca | 00 | ITA | 56.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ásdís Hjálmsdóttir Ásdís Hjálmsdóttir ('85) | 85 | ISL | 56.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Mackenzie Little Mackenzie Little ('96) | 96 | AUS | 54.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Zahra Bani Zahra Bani ('79) | 79 | ITA | 53.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sigrid Borge Sigrid Borge ('95) | 95 | NOR | 49.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Gedly Tugi Gedly Tugi ('01) | 01 | EST | 49.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M22 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Marco Braga Marco Braga ('99) | 99 | ITA | 3:53.93 | PB | ||||||||||
2 | Francesco Odorizzi Francesco Odorizzi ('96) | 96 | ITA | 3:54.25 | |||||||||||
3 | Federico Riva Federico Riva | 00 | ITA | 3:55.58 | |||||||||||
4 | Niccolò Galimi Niccolò Galimi ('02) | 02 | ITA | 3:56.85 | |||||||||||
5 | Riccardo Gaddoni Riccardo Gaddoni ('99) | 99 | ITA | 3:57.15 | |||||||||||
6 | Pietro Pellegrini Pietro Pellegrini ('01) | 01 | ITA | 3:57.44 | PB | ||||||||||
7 | Pietro Freiburger Pietro Freiburger ('97) | 97 | ITA | 4:01.08 | |||||||||||
8 | Lorenzo Cordioli Lorenzo Cordioli ('99) | 99 | ITA | 4:01.74 | PB | ||||||||||
9 | Riccardo Martellato Riccardo Martellato | 00 | ITA | 4:01.80 | PB | ||||||||||
10 | Ithocor Meloni Ithocor Meloni ('01) | 01 | KEN | 4:03.74 | PB | ||||||||||
11 | Marco Bonan Marco Bonan | 00 | ITA | 4:04.33 | PB | ||||||||||
12 | Mirko Tomasi Mirko Tomasi ('99) | 99 | ITA | 4:07.15 | SB | ||||||||||
13 | Marco Fontana Granotto Marco Fontana Granotto | 00 | ITA | 4:10.26 | PB | ||||||||||
Pornon Toure Pornon Toure ('99) | 99 | ITA | DNF | ||||||||||||
Abel Campeol Abel Campeol | 00 | ITA | DNF | ||||||||||||
K22 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Rebecca Mehra Rebecca Mehra ('94) | 94 | USA | 4:08.14 | PB | ||||||||||
2 | Sarah MacPherson Sarah MacPherson ('91) | 91 | CAN | 4:10.38 | |||||||||||
3 | Francesca Tommasi Francesca Tommasi ('98) | 98 | ITA | 4:14.31 | PB | ||||||||||
4 | Elisa Palmero Elisa Palmero ('99) | 99 | ITA | 4:26.84 | |||||||||||
5 | Federica Zanne Federica Zanne ('97) | 97 | ITA | 4:28.80 | SB | ||||||||||
6 | Ilaria Piazzi Ilaria Piazzi ('96) | 96 | ITA | 4:32.04 | PB | ||||||||||
7 | Federica Cortesi Federica Cortesi ('99) | 99 | ITA | 4:32.29 | SB | ||||||||||
8 | Klara Andrijašević Klara Andrijašević ('01) | 01 | CRO | 4:33.00 | SB | ||||||||||
9 | Giulia Zanne Giulia Zanne ('97) | 97 | ITA | 4:36.66 | SB | ||||||||||
10 | Chiara Facchin Chiara Facchin ('02) | 02 | ITA | 4:41.40 | PB | ||||||||||
11 | Michela Moretton Michela Moretton | 00 | ITA | 4:42.83 | PB | ||||||||||
Adrea Propp Adrea Propp ('92) | 92 | CAN | DNF |