M 100 m 12.5. Vind: +1.1 Finale A Finale | 12.5. | Vind: +1.1 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kirby Bryce Kirby Bryce | USA | 10.64 | =SB | |||||||||||||
2 | Alejandro Goldston Alejandro Goldston | USA | 10.71 | ||||||||||||||
3 | Jace Marx Jace Marx ('96) | 96 | USA | 10.76 | |||||||||||||
4 | Robbie Anderson Robbie Anderson | USA | 10.78 | ||||||||||||||
5 | Nathan Gish Nathan Gish | USA | 10.79 | PB | |||||||||||||
6 | Miguel Molas Miguel Molas | USA | 10.84 | ||||||||||||||
7 | Jay Griffin Jay Griffin | USA | 10.87 | ||||||||||||||
8 | Sam Kirkeide Sam Kirkeide ('96) | 96 | USA | 10.89 | |||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.5. Vind: +2.9 | 11.5. | Vind: +2.9 | |||||||||||||||
1 | Robbie Anderson Robbie Anderson | USA | 10.60 | w | |||||||||||||
2 | Alejandro Goldston Alejandro Goldston | USA | 10.68 | w | |||||||||||||
3 | Garen Earley Garen Earley | USA | 10.87 | w | |||||||||||||
4 | Ayo Sanusi Ayo Sanusi | USA | 10.90 | w | |||||||||||||
Indledende 2 11.5. Vind: +6.0 | 11.5. | Vind: +6.0 | |||||||||||||||
1 | Kirby Bryce Kirby Bryce | USA | 10.47 | w | |||||||||||||
2 | Will Domier Will Domier | USA | 10.72 | w | |||||||||||||
3 | Miguel Molas Miguel Molas | USA | 10.72 | w | |||||||||||||
4 | Sam Kirkeide Sam Kirkeide ('96) | 96 | USA | 10.72 | w | ||||||||||||
5 | Alex Morris Alex Morris | USA | 10.92 | w | |||||||||||||
Indledende 3 11.5. Vind: +4.4 | 11.5. | Vind: +4.4 | |||||||||||||||
1 | Jace Marx Jace Marx ('96) | 96 | USA | 10.57 | w | ||||||||||||
2 | Nathan Gish Nathan Gish | USA | 10.61 | w | |||||||||||||
3 | Jay Griffin Jay Griffin | USA | 10.62 | w | |||||||||||||
4 | Austin Lane Austin Lane | USA | 10.83 | w | |||||||||||||
5 | Junior Tovar Junior Tovar | USA | 10.92 | w | |||||||||||||
M 200 m 12.5. Vind: +0.6 Finale A Finale | 12.5. | Vind: +0.6 | |||||||||||||||
1 | Carlos Salcido Carlos Salcido | MEX | 21.06 | ||||||||||||||
2 | Alejandro Goldston Alejandro Goldston | USA | 21.47 | SB | |||||||||||||
3 | Robbie Anderson Robbie Anderson | USA | 21.50 | ||||||||||||||
4 | Ronald Sayles Ronald Sayles ('97) | 97 | USA | 21.51 | |||||||||||||
5 | Nathan Gish Nathan Gish | USA | 21.61 | ||||||||||||||
6 | Jay Griffin Jay Griffin | USA | 22.10 | ||||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.5. Vind: +1.3 | 11.5. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Carlos Salcido Carlos Salcido | MEX | 21.11 | ||||||||||||||
2 | Nathan Gish Nathan Gish | USA | 21.50 | PB | |||||||||||||
3 | Will Domier Will Domier | USA | 21.71 | PB | |||||||||||||
4 | Jace Marx Jace Marx ('96) | 96 | USA | 21.77 | |||||||||||||
5 | Kirby Bryce Kirby Bryce | USA | 21.91 | ||||||||||||||
Indledende 2 11.5. Vind: +1.8 | 11.5. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Ronald Sayles Ronald Sayles ('97) | 97 | USA | 21.36 | |||||||||||||
2 | Jay Griffin Jay Griffin | USA | 21.36 | ||||||||||||||
3 | Robbie Anderson Robbie Anderson | USA | 21.39 | PB | |||||||||||||
4 | Alejandro Goldston Alejandro Goldston | USA | 21.53 | SB | |||||||||||||
5 | Miguel Molas Miguel Molas | USA | 21.91 | PB | |||||||||||||
M 400 m 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Tyler Koss Tyler Koss | USA | 46.70 | ||||||||||||||
2 | Sedacy Walden Sedacy Walden | USA | 47.22 | ||||||||||||||
3 | Jackson Wood Jackson Wood ('97) | 97 | USA | 47.49 | |||||||||||||
4 | Mark Haywood Mark Haywood | USA | 47.54 | ||||||||||||||
5 | Ben Parmoon Ben Parmoon | USA | 48.31 | PB | |||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Tyler Koss Tyler Koss | USA | 48.37 | ||||||||||||||
2 | Mark Haywood Mark Haywood | USA | 48.78 | ||||||||||||||
Indledende 2 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Sedacy Walden Sedacy Walden | USA | 48.19 | ||||||||||||||
2 | Ben Parmoon Ben Parmoon | USA | 48.69 | ||||||||||||||
3 | Jackson Wood Jackson Wood ('97) | 97 | USA | 48.79 | |||||||||||||
4 | Caleb Hardy Caleb Hardy | USA | 48.87 | ||||||||||||||
M 800 m 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Clay Lambourne Clay Lambourne ('95) | 95 | USA | 1:47.96 | |||||||||||||
2 | Jordan Beutler Jordan Beutler | USA | 1:49.08 | PB | |||||||||||||
3 | Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96) | 96 | DEN | 1:49.77 | SB | ||||||||||||
4 | Michael Wilson Michael Wilson ('96) | 96 | GBR | 1:49.92 | |||||||||||||
5 | Josh Kerr Josh Kerr ('97) | 97 | GBR | 1:50.55 | SB | ||||||||||||
6 | Bryce Ailshie Bryce Ailshie | USA | 1:50.82 | ||||||||||||||
7 | Zac Petrie Zac Petrie | USA | 1:51.37 | ||||||||||||||
8 | Noah Horsburgh Noah Horsburgh | USA | 1:53.16 | PB | |||||||||||||
9 | Jacob Grinwis Jacob Grinwis | USA | 1:53.52 | ||||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Jordan Beutler Jordan Beutler | USA | 1:51.69 | ||||||||||||||
2 | Josh Kerr Josh Kerr ('97) | 97 | GBR | 1:51.74 | SB | ||||||||||||
3 | Michael Wilson Michael Wilson ('96) | 96 | GBR | 1:52.22 | |||||||||||||
4 | Zac Petrie Zac Petrie | USA | 1:52.27 | ||||||||||||||
5 | Bryce Ailshie Bryce Ailshie | USA | 1:52.48 | ||||||||||||||
6 | Noah Horsburgh Noah Horsburgh | USA | 1:53.50 | ||||||||||||||
7 | Jacob Grinwis Jacob Grinwis | USA | 1:54.22 | ||||||||||||||
Indledende 2 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Clay Lambourne Clay Lambourne ('95) | 95 | USA | 1:53.74 | |||||||||||||
2 | Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96) | 96 | DEN | 1:54.08 | |||||||||||||
3 | Ricky Faure Ricky Faure ('96) | 96 | USA | 1:54.92 | |||||||||||||
4 | Cade Greseth Cade Greseth | USA | 1:55.67 | ||||||||||||||
5 | Calum Kepler Calum Kepler ('96) | 96 | USA | 1:55.79 | |||||||||||||
M 1500 m 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Josh Kerr Josh Kerr ('97) | 97 | GBR | 3:44.69 | |||||||||||||
2 | Ian Crowe-Wright Ian Crowe-Wright ('95) | 95 | GBR | 3:45.55 | |||||||||||||
3 | Cole Rockhold Cole Rockhold ('95) | 95 | USA | 3:45.85 | |||||||||||||
4 | Addison DeHaven Addison DeHaven | USA | 3:48.75 | ||||||||||||||
5 | Brody Smith Brody Smith ('97) | 97 | USA | 3:49.43 | PB | ||||||||||||
6 | Andrew Rafla Andrew Rafla ('96) | 96 | USA | 3:49.69 | |||||||||||||
7 | Ty Jordan Ty Jordan | USA | 3:50.22 | ||||||||||||||
8 | Jeff Lautenslager Jeff Lautenslager ('96) | 96 | NZL | 3:50.47 | |||||||||||||
9 | Melika Ghali Melika Ghali ('95) | 95 | CAN | 3:50.61 | SB | ||||||||||||
10 | Patrick Sullivan Patrick Sullivan | USA | 3:52.08 | PB | |||||||||||||
11 | Tom Richardson Tom Richardson ('94) | 94 | GBR | 3:53.41 | SB | ||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Josh Kerr Josh Kerr ('97) | 97 | GBR | 3:56.84 | |||||||||||||
Indledende 2 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Brody Smith Brody Smith ('97) | 97 | USA | 3:54.13 | |||||||||||||
2 | Ian Crowe-Wright Ian Crowe-Wright ('95) | 95 | GBR | 3:54.36 | |||||||||||||
3 | Cole Rockhold Cole Rockhold ('95) | 95 | USA | 3:54.76 | |||||||||||||
4 | Andrew Rafla Andrew Rafla ('96) | 96 | USA | 3:55.25 | |||||||||||||
5 | Jeff Lautenslager Jeff Lautenslager ('96) | 96 | NZL | 3:55.65 | |||||||||||||
M 5000 m 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Cole Rockhold Cole Rockhold ('95) | 95 | USA | 13:55.36 | |||||||||||||
2 | Dillon Maggard Dillon Maggard ('95) | 95 | USA | 13:55.85 | |||||||||||||
3 | Jacob Bilvado Jacob Bilvado | USA | 14:02.17 | ||||||||||||||
4 | Ian Crowe-Wright Ian Crowe-Wright ('95) | 95 | GBR | 14:07.30 | PB | ||||||||||||
5 | Andrew Johnston Andrew Johnston | USA | 14:09.15 | SB | |||||||||||||
6 | Yusuke Uchikoshi Yusuke Uchikoshi ('94) | 94 | JPN | 14:09.53 | SB | ||||||||||||
7 | Mickey Davey Mickey Davey | USA | 14:10.96 | PB | |||||||||||||
8 | Eric Hamer Eric Hamer ('97) | 97 | USA | 14:16.26 | |||||||||||||
9 | Michael Downey Michael Downey | USA | 14:17.44 | PB | |||||||||||||
10 | Ahmed Muhumed Ahmed Muhumed ('98) | 98 | USA | 14:19.74 | |||||||||||||
11 | Carson Hume Carson Hume | USA | 14:20.26 | ||||||||||||||
12 | Addison DeHaven Addison DeHaven | USA | 14:23.14 | ||||||||||||||
13 | Luke Giugliano Luke Giugliano | USA | 14:24.53 | ||||||||||||||
14 | Daniel Hintz Daniel Hintz ('97) | 97 | NZL | 14:28.04 | PB | ||||||||||||
15 | Andrew Rafla Andrew Rafla ('96) | 96 | USA | 14:33.69 | |||||||||||||
16 | Andrew Milliron Andrew Milliron | USA | 14:34.78 | PB | |||||||||||||
17 | Leif Everson Leif Everson ('99) | 99 | USA | 14:37.07 | PB | ||||||||||||
18 | Melika Ghali Melika Ghali ('95) | 95 | CAN | 14:37.88 | PB | ||||||||||||
19 | Rhys Park Rhys Park ('94) | 94 | GBR | 14:38.55 | |||||||||||||
20 | Brody Smith Brody Smith ('97) | 97 | USA | 14:46.11 | SB | ||||||||||||
21 | Jonathan Glen Jonathan Glen ('96) | 96 | GBR | 14:48.40 | SB | ||||||||||||
M 10000 m 10.5. Finale A Finale | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Jerrell Mock Jerrell Mock ('95) | 95 | USA | 29:24.87 | |||||||||||||
2 | Grant Fischer Grant Fischer | USA | 29:35.20 | ||||||||||||||
3 | Eric Hamer Eric Hamer ('97) | 97 | USA | 29:38.14 | PB | ||||||||||||
4 | Luke Giugliano Luke Giugliano | USA | 29:41.47 | PB | |||||||||||||
5 | Mickey Davey Mickey Davey | USA | 29:56.51 | ||||||||||||||
6 | Luke Beattie Luke Beattie | USA | 29:59.23 | ||||||||||||||
7 | Jacob Bilvado Jacob Bilvado | USA | 30:18.62 | PB | |||||||||||||
8 | Christopher Henry Christopher Henry | USA | 30:24.52 | ||||||||||||||
9 | James Withers James Withers ('95) | 95 | USA | 30:42.31 | SB | ||||||||||||
10 | Rhys Park Rhys Park ('94) | 94 | GBR | 31:11.02 | |||||||||||||
11 | Jared Garcia Jared Garcia | USA | 31:44.76 | PB | |||||||||||||
M 3000 m forh. 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Yusuke Uchikoshi Yusuke Uchikoshi ('94) | 94 | JPN | 9:02.36 | |||||||||||||
2 | Spencer Fehlberg Spencer Fehlberg | USA | 9:02.74 | ||||||||||||||
3 | Harry Ewing Harry Ewing ('97) | 97 | NZL | 9:03.55 | |||||||||||||
4 | Andrew Milliron Andrew Milliron | USA | 9:03.76 | ||||||||||||||
5 | Adam Hendrickson Adam Hendrickson | USA | 9:13.32 | ||||||||||||||
M 110 m hæk 12.5. Vind: +1.2 Finale A Finale | 12.5. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Jalen Hunter Jalen Hunter | USA | 14.22 | ||||||||||||||
2 | Micah Fontaine Micah Fontaine | USA | 14.46 | ||||||||||||||
6 | Calvin Berstler Calvin Berstler | USA | 15.07 | PB | |||||||||||||
7 | Justin Harmon Justin Harmon | USA | 15.08 | PB | |||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.5. Vind: +0.6 | 11.5. | Vind: +0.6 | |||||||||||||||
4 | Justin Harmon Justin Harmon | USA | 15.49 | ||||||||||||||
6 | Tyler Berson Tyler Berson | USA | 17.22 | ||||||||||||||
Indledende 2 11.5. Vind: +4.3 | 11.5. | Vind: +4.3 | |||||||||||||||
1 | Micah Fontaine Micah Fontaine | USA | 14.49 | w | |||||||||||||
4 | Calvin Berstler Calvin Berstler | USA | 15.21 | w | |||||||||||||
M 400 m hæk 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Chip White Chip White | USA | 52.10 | ||||||||||||||
2 | Brandon McGuire Brandon McGuire ('98) | 98 | USA | 52.65 | PB | ||||||||||||
3 | Darius Smith Darius Smith ('95) | 95 | USA | 52.67 | |||||||||||||
4 | Jose Rubio Jose Rubio | USA | 52.81 | PB | |||||||||||||
M Højdespring 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Brent Dionisio Brent Dionisio | USA | 2.12 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Trenton Wallace Trenton Wallace | USA | 2.12 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | John Reynolds John Reynolds | USA | 2.06 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Sam Hinegardner Sam Hinegardner | USA | 2.03 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Uche Obinnah Uche Obinnah | USA | 2.03 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Leaugen Fray-Benoit Leaugen Fray-Benoit ('96) | 96 | CAN | 2.03 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Hunter Simonson Hunter Simonson | USA | 2.03 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Stephan Gelpi Stephan Gelpi | USA | 2.00 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Sam Nelson Sam Nelson | USA | 5.00 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Mitch Lipe Mitch Lipe | USA | 4.90 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Sam Hinegardner Sam Hinegardner | USA | 4.90 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Christopher Doerr Christopher Doerr | USA | 4.80 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Hayden Williams Hayden Williams | USA | 4.65 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Jason Atencio Jason Atencio | USA | 4.65 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Justin Harmon Justin Harmon | USA | 4.65 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Calvin Berstler Calvin Berstler | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Daniel Lam Daniel Lam ('94) | 94 | NED | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Tyler Berson Tyler Berson | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Tanner Battikha Tanner Battikha | USA | 7.53 | w | +2.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Isa Bynum Isa Bynum | USA | 7.42 | w | +3.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | William Nolan William Nolan | USA | 7.28 | w | +3.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Leaugen Fray-Benoit Leaugen Fray-Benoit ('96) | 96 | CAN | 7.23 | +1.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Ayo Sanusi Ayo Sanusi | USA | 7.16 | w | +5.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Alejandro Goldston Alejandro Goldston | USA | 7.07 | w | +2.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Ryan Chase Ryan Chase ('97) | 97 | USA | 7.06 | w | +2.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Dalten Fox Dalten Fox | USA | 7.04 | +2.0 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Caleb Seeton Caleb Seeton ('95) | 95 | USA | 6.61 | +2.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Dustin Ethridge Dustin Ethridge | USA | 3.87 | +1.9 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | John Reynolds John Reynolds | USA | 15.57 | w | +2.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | William Nolan William Nolan | USA | 14.87 | +2.0 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Daniel Baumgardt Daniel Baumgardt | USA | 14.44 | +0.4 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kyle Brost Kyle Brost | USA | 14.43 | +1.5 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Isa Bynum Isa Bynum | USA | 14.41 | w | +2.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Mostafa Amer Hassan Mostafa Amer Hassan ('95) | 95 | EGY | 18.72 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | David Hirschmann David Hirschmann ('95) | 95 | GER | 17.81 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Austin Blaho Austin Blaho | USA | 17.52 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Alex Blaho Alex Blaho | USA | 16.66 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Joseph Munoz Joseph Munoz | USA | 16.49 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Garrett Coalson Garrett Coalson | USA | 16.48 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jackson Spalding Jackson Spalding | USA | 16.14 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Josh Barclay Josh Barclay | USA | 16.13 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Kyle Morris Kyle Morris ('98) | 98 | USA | 16.08 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | David Hirschmann David Hirschmann ('95) | 95 | GER | 55.20 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Mostafa Amer Hassan Mostafa Amer Hassan ('95) | 95 | EGY | 53.77 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Logan Feasline Logan Feasline | USA | 52.13 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Bailey King Bailey King ('98) | 98 | USA | 51.85 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Jackson Spalding Jackson Spalding | USA | 51.35 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Alex Blaho Alex Blaho | USA | 50.70 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Damon Unland Damon Unland ('94) | 94 | USA | 60.68 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Oran Wasserman Oran Wasserman ('95) | 95 | ISR | 53.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Sindri Hrafn Gudmundsson Sindri Hrafn Gudmundsson ('95) | 95 | ISL | 78.14 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Parker Spearman Parker Spearman | USA | 66.35 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kyle Morris Kyle Morris ('98) | 98 | USA | 62.01 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Beau Clafton Beau Clafton | USA | 55.24 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Tikamp 9.5. Finale A Finale | 9.5. | ||||||||||||||||
1 | Calvin Berstler Calvin Berstler | USA | 7203 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Daniel Lam Daniel Lam ('94) | 94 | NED | 6975 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Tyler Berson Tyler Berson | USA | 6616 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Justin Harmon Justin Harmon | USA | 6447 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Eric Lundgren Eric Lundgren | USA | 6400 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Air Force Air Force | THA | 3:10.00 | ||||||||||||||
Sedacy Walden, Zach Dicken, Chip White, Tyler Koss | |||||||||||||||||
K 100 m 12.5. Vind: +2.3 Finale A Finale | 12.5. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Ashley Henderson Ashley Henderson ('95) | 95 | USA | 11.04 | w | ||||||||||||
2 | Destiny Smith-Barnett Destiny Smith-Barnett ('96) | 96 | LBR | 11.40 | w | ||||||||||||
3 | Simone Glenn Simone Glenn ('96) | 96 | USA | 11.42 | w | ||||||||||||
4 | Rochene Smith Rochene Smith ('95) | 95 | JAM | 11.43 | w | ||||||||||||
5 | Kaysha Love Kaysha Love ('97) | 97 | USA | 11.68 | w | ||||||||||||
6 | Jerayah Davis Jerayah Davis ('96) | 96 | USA | 11.74 | w | ||||||||||||
7 | Callista Fletcher Callista Fletcher | USA | 11.86 | w | |||||||||||||
8 | Cecily Edwards Cecily Edwards | USA | 11.91 | w | |||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.5. Vind: +3.2 | 11.5. | Vind: +3.2 | |||||||||||||||
1 | Ashley Henderson Ashley Henderson ('95) | 95 | USA | 11.10 | w | ||||||||||||
2 | Simone Glenn Simone Glenn ('96) | 96 | USA | 11.30 | w | ||||||||||||
3 | Kaysha Love Kaysha Love ('97) | 97 | USA | 11.37 | w | ||||||||||||
4 | Callista Fletcher Callista Fletcher | USA | 11.67 | w | |||||||||||||
5 | Marybeth Sant Marybeth Sant ('95) | 95 | USA | 11.71 | w | ||||||||||||
6 | Melinda Ferenczi Melinda Ferenczi ('97) | 97 | HUN | 12.08 | w | ||||||||||||
7 | Andira Ferguson Andira Ferguson ('98) | 98 | BAH | 12.09 | w | ||||||||||||
Indledende 2 11.5. Vind: +4.0 | 11.5. | Vind: +4.0 | |||||||||||||||
1 | Destiny Smith-Barnett Destiny Smith-Barnett ('96) | 96 | LBR | 11.25 | w | ||||||||||||
2 | Rochene Smith Rochene Smith ('95) | 95 | JAM | 11.34 | w | ||||||||||||
3 | Jerayah Davis Jerayah Davis ('96) | 96 | USA | 11.49 | w | ||||||||||||
4 | Cecily Edwards Cecily Edwards | USA | 11.64 | w | |||||||||||||
5 | Lettia Wilson Lettia Wilson | USA | 11.68 | w | |||||||||||||
6 | Destiny Longmire Destiny Longmire ('98) | 98 | USA | 12.01 | w | ||||||||||||
7 | Erynn Caldwell Erynn Caldwell | USA | 12.18 | w | |||||||||||||
K 200 m 12.5. Vind: +0.3 Finale A Finale | 12.5. | Vind: +0.3 | |||||||||||||||
1 | Ashley Henderson Ashley Henderson ('95) | 95 | USA | 22.59 | SB | ||||||||||||
2 | Simone Glenn Simone Glenn ('96) | 96 | USA | 23.30 | SB | ||||||||||||
3 | Lisa-Anne Barrow Lisa-Anne Barrow ('96) | 96 | BAR | 23.39 | PB | ||||||||||||
4 | Jessica Ozoude Jessica Ozoude ('98) | 98 | USA | 23.69 | |||||||||||||
5 | Kaysha Love Kaysha Love ('97) | 97 | USA | 23.78 | PB | ||||||||||||
6 | Jalyn Harris Jalyn Harris ('99) | 99 | USA | 23.82 | PB | ||||||||||||
7 | Rochene Smith Rochene Smith ('95) | 95 | JAM | 23.95 | |||||||||||||
8 | Destiny Smith-Barnett Destiny Smith-Barnett ('96) | 96 | LBR | 24.01 | SB | ||||||||||||
9 | Najia Hudspeth Najia Hudspeth ('96) | 96 | USA | 24.11 | |||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.5. Vind: +3.7 | 11.5. | Vind: +3.7 | |||||||||||||||
1 | Ashley Henderson Ashley Henderson ('95) | 95 | USA | 22.67 | w | ||||||||||||
2 | Simone Glenn Simone Glenn ('96) | 96 | USA | 23.23 | w | ||||||||||||
3 | Njeri Omawahleh Njeri Omawahleh ('95) | 95 | USA | 23.98 | w | ||||||||||||
4 | Jordan Edmonds Jordan Edmonds ('97) | 97 | USA | 24.20 | w | ||||||||||||
5 | Tyra Lea Tyra Lea ('95) | 95 | USA | 24.44 | w | ||||||||||||
6 | Aubrey Ridgeway Aubrey Ridgeway | USA | 24.94 | w | |||||||||||||
Indledende 2 11.5. Vind: +2.4 | 11.5. | Vind: +2.4 | |||||||||||||||
1 | Lisa-Anne Barrow Lisa-Anne Barrow ('96) | 96 | BAR | 23.23 | w | ||||||||||||
2 | Jessica Ozoude Jessica Ozoude ('98) | 98 | USA | 23.34 | w | ||||||||||||
3 | Kaysha Love Kaysha Love ('97) | 97 | USA | 23.58 | w | ||||||||||||
4 | Jalyn Harris Jalyn Harris ('99) | 99 | USA | 23.74 | w | ||||||||||||
5 | Melinda Ferenczi Melinda Ferenczi ('97) | 97 | HUN | 24.50 | w | ||||||||||||
6 | Marybeth Sant Marybeth Sant ('95) | 95 | USA | 24.75 | w | ||||||||||||
Indledende 3 11.5. Vind: +2.1 | 11.5. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Najia Hudspeth Najia Hudspeth ('96) | 96 | USA | 23.47 | w | ||||||||||||
2 | Rochene Smith Rochene Smith ('95) | 95 | JAM | 23.66 | w | ||||||||||||
3 | Destiny Smith-Barnett Destiny Smith-Barnett ('96) | 96 | LBR | 23.84 | w | ||||||||||||
4 | Callista Fletcher Callista Fletcher | USA | 24.03 | w | |||||||||||||
5 | Nailah Harris-Murillo Nailah Harris-Murillo ('95) | 95 | USA | 24.53 | w | ||||||||||||
6 | Lovenie Dantes Lovenie Dantes | USA | 24.73 | w | |||||||||||||
K 400 m 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Lisa-Anne Barrow Lisa-Anne Barrow ('96) | 96 | BAR | 52.11 | PB | ||||||||||||
2 | Najia Hudspeth Najia Hudspeth ('96) | 96 | USA | 53.37 | |||||||||||||
3 | Jalyn Harris Jalyn Harris ('99) | 99 | USA | 53.59 | PB | ||||||||||||
4 | Nylia Hudspeth Nylia Hudspeth ('96) | 96 | USA | 54.69 | |||||||||||||
5 | Maja Pogorevc Maja Pogorevc ('96) | 96 | SLO | 54.82 | SB | ||||||||||||
6 | Tyra Lea Tyra Lea ('95) | 95 | USA | 55.00 | |||||||||||||
7 | Jasmine Chesson Jasmine Chesson | USA | 55.09 | ||||||||||||||
8 | Lakin Hatcher Lakin Hatcher ('97) | 97 | USA | 55.73 | |||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Najia Hudspeth Najia Hudspeth ('96) | 96 | USA | 54.72 | |||||||||||||
2 | Jalyn Harris Jalyn Harris ('99) | 99 | USA | 55.06 | |||||||||||||
3 | Nailah Harris-Murillo Nailah Harris-Murillo ('95) | 95 | USA | 55.36 | SB | ||||||||||||
4 | Maja Pogorevc Maja Pogorevc ('96) | 96 | SLO | 55.70 | |||||||||||||
5 | Kimberley Efonye Kimberley Efonye ('94) | 94 | BEL | 56.60 | |||||||||||||
Indledende 2 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Jasmine Chesson Jasmine Chesson | USA | 54.35 | ||||||||||||||
2 | Tyra Lea Tyra Lea ('95) | 95 | USA | 54.93 | |||||||||||||
3 | Njeri Omawahleh Njeri Omawahleh ('95) | 95 | USA | 56.55 | |||||||||||||
4 | Melina Harris Melina Harris ('96) | 96 | USA | 56.94 | SB | ||||||||||||
Indledende 3 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Lisa-Anne Barrow Lisa-Anne Barrow ('96) | 96 | BAR | 54.58 | |||||||||||||
2 | Nylia Hudspeth Nylia Hudspeth ('96) | 96 | USA | 55.12 | |||||||||||||
3 | Lakin Hatcher Lakin Hatcher ('97) | 97 | USA | 55.92 | |||||||||||||
4 | Michelle Gould Michelle Gould | USA | 56.38 | ||||||||||||||
5 | Lovenie Dantes Lovenie Dantes | USA | 56.51 | ||||||||||||||
K 800 m 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Avi'Tal Wilson-Perteete Avi'Tal Wilson-Perteete ('99) | 99 | USA | 2:02.87 | PB | ||||||||||||
2 | Sadi Henderson Sadi Henderson ('96) | 96 | USA | 2:05.56 | |||||||||||||
3 | Kristie Schoffield Kristie Schoffield ('99) | 99 | USA | 2:06.00 | PB | ||||||||||||
4 | Elisa Rovere Elisa Rovere ('96) | 96 | ITA | 2:07.25 | PB | ||||||||||||
5 | Amy Pfaff Amy Pfaff | USA | 2:08.58 | ||||||||||||||
6 | Kerry White Kerry White ('94) | 94 | NZL | 2:11.16 | |||||||||||||
7 | Angela Wilson Angela Wilson | USA | 2:11.26 | ||||||||||||||
8 | Karen Christensen Karen Christensen | USA | 2:12.26 | PB | |||||||||||||
9 | Roxy Trotter Roxy Trotter | USA | 2:13.27 | SB | |||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Avi'Tal Wilson-Perteete Avi'Tal Wilson-Perteete ('99) | 99 | USA | 2:12.84 | |||||||||||||
2 | Roxy Trotter Roxy Trotter | USA | 2:13.40 | SB | |||||||||||||
3 | Karen Christensen Karen Christensen | USA | 2:13.82 | SB | |||||||||||||
4 | Ellie Leather Ellie Leather ('98) | 98 | GBR | 2:14.16 | |||||||||||||
Indledende 2 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Sadi Henderson Sadi Henderson ('96) | 96 | USA | 2:11.66 | |||||||||||||
2 | Kristie Schoffield Kristie Schoffield ('99) | 99 | USA | 2:11.69 | |||||||||||||
3 | Kerry White Kerry White ('94) | 94 | NZL | 2:12.47 | |||||||||||||
Indledende 3 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Amy Pfaff Amy Pfaff | USA | 2:10.11 | ||||||||||||||
2 | Angela Wilson Angela Wilson | USA | 2:10.30 | PB | |||||||||||||
3 | Elisa Rovere Elisa Rovere ('96) | 96 | ITA | 2:10.48 | |||||||||||||
4 | Steffi Jones Steffi Jones | USA | 2:14.73 | ||||||||||||||
K 1500 m 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Alexis Fuller Alexis Fuller ('97) | 97 | USA | 4:20.40 | |||||||||||||
2 | Allie Ostrander Allie Ostrander ('96) | 96 | USA | 4:20.82 | |||||||||||||
3 | Tylee Newman Tylee Newman ('94) | 94 | USA | 4:23.99 | PB | ||||||||||||
4 | Carina Gillespie Carina Gillespie | USA | 4:26.29 | ||||||||||||||
5 | Mahala Norris Mahala Norris ('98) | 98 | USA | 4:26.89 | PB | ||||||||||||
6 | Kieran Casey Kieran Casey | USA | 4:27.51 | ||||||||||||||
7 | Dominique Ward Dominique Ward | USA | 4:27.78 | ||||||||||||||
8 | Lauren Hamilton Lauren Hamilton ('85) | 85 | USA | 4:31.59 | PB | ||||||||||||
9 | Ellie Leather Ellie Leather ('98) | 98 | GBR | 4:32.44 | PB | ||||||||||||
10 | Giulianna Vessa Giulianna Vessa | USA | 4:37.68 | ||||||||||||||
11 | Emily Person Emily Person | USA | 4:39.66 | ||||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Allie Ostrander Allie Ostrander ('96) | 96 | USA | 4:36.76 | |||||||||||||
2 | Tylee Newman Tylee Newman ('94) | 94 | USA | 4:37.03 | |||||||||||||
3 | Lauren Hamilton Lauren Hamilton ('85) | 85 | USA | 4:38.18 | |||||||||||||
4 | Dominique Ward Dominique Ward | USA | 4:38.41 | ||||||||||||||
Indledende 2 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Alexis Fuller Alexis Fuller ('97) | 97 | USA | 4:36.69 | |||||||||||||
2 | Carina Gillespie Carina Gillespie | USA | 4:36.95 | ||||||||||||||
3 | Ellie Leather Ellie Leather ('98) | 98 | GBR | 4:36.96 | |||||||||||||
4 | Mahala Norris Mahala Norris ('98) | 98 | USA | 4:37.16 | |||||||||||||
5 | Kieran Casey Kieran Casey | USA | 4:37.44 | ||||||||||||||
K 5000 m 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Allie Ostrander Allie Ostrander ('96) | 96 | USA | 15:44.11 | SB | ||||||||||||
2 | Alice Wright Alice Wright ('94) | 94 | GBR | 15:54.17 | SB | ||||||||||||
3 | Jaci Smith Jaci Smith ('97) | 97 | USA | 15:59.40 | PB | ||||||||||||
4 | Carina Gillespie Carina Gillespie | USA | 16:25.17 | PB | |||||||||||||
5 | Grace McConnochie Grace McConnochie ('94) | 94 | NZL | 16:26.99 | PB | ||||||||||||
6 | Jennifer Sandoval Jennifer Sandoval ('98) | 98 | USA | 16:35.94 | |||||||||||||
7 | Minttu Hukka Minttu Hukka ('95) | 95 | FIN | 16:37.18 | PB | ||||||||||||
8 | Emily Martin Emily Martin | USA | 16:39.92 | SB | |||||||||||||
9 | Alex Buck Alex Buck | USA | 16:40.86 | PB | |||||||||||||
10 | Mahala Norris Mahala Norris ('98) | 98 | USA | 16:41.61 | PB | ||||||||||||
11 | Tavia Dutson Tavia Dutson | USA | 16:44.42 | ||||||||||||||
12 | Lindsey Adams Lindsey Adams ('97) | 97 | USA | 16:45.07 | PB | ||||||||||||
13 | Ali Kallner Ali Kallner | USA | 16:45.52 | PB | |||||||||||||
14 | Kashley Carter Kashley Carter ('97) | 97 | USA | 16:48.67 | |||||||||||||
15 | Darby Gilfillan Darby Gilfillan | USA | 16:51.95 | ||||||||||||||
16 | Erin Mullins Erin Mullins | USA | 16:55.11 | PB | |||||||||||||
17 | Olivia Johnson Olivia Johnson | USA | 16:58.23 | PB | |||||||||||||
18 | Sanne Holland Sanne Holland | USA | 16:59.13 | SB | |||||||||||||
19 | Jordan Jacob Jordan Jacob | USA | 17:00.48 | ||||||||||||||
20 | Kendall Kelly Kendall Kelly | USA | 17:03.79 | ||||||||||||||
21 | Maria Mettler Maria Mettler ('99) | 99 | USA | 17:05.26 | |||||||||||||
22 | Elizabeth Weiler Elizabeth Weiler ('93) | 93 | USA | 17:05.75 | SB | ||||||||||||
23 | Malia Pivec Malia Pivec | USA | 17:09.33 | ||||||||||||||
24 | Quinn DeStefano Quinn DeStefano | USA | 17:11.55 | PB | |||||||||||||
25 | Teri Brady Teri Brady | USA | 17:18.34 | ||||||||||||||
26 | Cassidy Towner Cassidy Towner | USA | 17:20.07 | ||||||||||||||
27 | Solana Quistorff Solana Quistorff | USA | 17:20.20 | PB | |||||||||||||
K 10000 m 10.5. Finale A Finale | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Ednah Kurgat Ednah Kurgat ('91) | 91 | KEN | 32:31.55 | PB | ||||||||||||
2 | Weini Kelati Weini Kelati ('96) | 96 | ERI | 32:41.92 | NR | PB | |||||||||||
3 | Clare O'Brien Clare O'Brien ('99) | 99 | AUS | 34:00.33 | AU20R | PB | |||||||||||
4 | Gracie Tostenson Gracie Tostenson | USA | 34:14.11 | PB | |||||||||||||
5 | Emily Venters Emily Venters ('99) | 99 | USA | 34:16.66 | PB | ||||||||||||
6 | Morgin Coonfield Morgin Coonfield | USA | 35:15.34 | ||||||||||||||
7 | Darby Gilfillan Darby Gilfillan | USA | 36:08.21 | ||||||||||||||
8 | Marissa Suan Marissa Suan | USA | 36:14.89 | PB | |||||||||||||
9 | Kelsey Girardelli Kelsey Girardelli | USA | 36:21.02 | PB | |||||||||||||
10 | Nicole Hahn Nicole Hahn | USA | 36:25.95 | PB | |||||||||||||
11 | Teri Brady Teri Brady | USA | 36:50.89 | PB | |||||||||||||
12 | Ashley Bock Ashley Bock | USA | 37:02.03 | ||||||||||||||
13 | Quinn DeStefano Quinn DeStefano | USA | 37:05.72 | PB | |||||||||||||
K 3000 m forh. 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Cierra Simmons Cierra Simmons ('95) | 95 | USA | 9:56.60 | PB | ||||||||||||
2 | Charlotte Prouse Charlotte Prouse ('97) | 97 | CAN | 9:59.25 | |||||||||||||
3 | Anna McDonald
Anna McDonald
('95) | 95 | USA | 10:13.34 | |||||||||||||
4 | Minttu Hukka Minttu Hukka ('95) | 95 | FIN | 10:16.38 | |||||||||||||
5 | Sanne Holland Sanne Holland | USA | 10:23.74 | SB | |||||||||||||
6 | Lindsey Adams Lindsey Adams ('97) | 97 | USA | 10:31.64 | PB | ||||||||||||
7 | Ali Kallner Ali Kallner | USA | 10:33.86 | PB | |||||||||||||
8 | Kyra Lopez Kyra Lopez ('97) | 97 | USA | 10:34.89 | |||||||||||||
9 | McKenna Evans McKenna Evans | USA | 10:38.82 | PB | |||||||||||||
10 | Shanna Burns Shanna Burns | USA | 10:41.45 | ||||||||||||||
11 | Malia Pivec Malia Pivec | USA | 10:45.63 | PB | |||||||||||||
12 | Heather Holt Heather Holt | 00 | USA | 10:46.65 | PB | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 12.5. Vind: +1.0 Finale A Finale | 12.5. | Vind: +1.0 | |||||||||||||||
1 | Jasmyne Graham Jasmyne Graham ('97) | 97 | USA | 13.10 | |||||||||||||
2 | Destinee Rocker Destinee Rocker ('99) | 99 | USA | 13.21 | PB | ||||||||||||
3 | Jaela Williams Jaela Williams ('97) | 97 | USA | 13.80 | |||||||||||||
4 | Ariana Williams Ariana Williams | USA | 14.03 | ||||||||||||||
5 | Kolbi Sims Kolbi Sims | USA | 14.17 | PB | |||||||||||||
6 | Amari Norris Amari Norris | USA | 14.18 | ||||||||||||||
7 | Talie Bonds Talie Bonds ('98) | 98 | USA | 14.19 | |||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.5. Vind: +3.5 | 11.5. | Vind: +3.5 | |||||||||||||||
1 | Morgan Lewis Morgan Lewis ('99) | 99 | USA | 13.23 | w | ||||||||||||
2 | Brittany Brown Brittany Brown ('89) | 89 | USA | 13.69 | w | ||||||||||||
3 | Kolbi Sims Kolbi Sims | USA | 14.15 | w | |||||||||||||
4 | Olivia Leavitt Olivia Leavitt | USA | 14.21 | w | |||||||||||||
5 | Jordan Brandt Jordan Brandt ('99) | 99 | USA | 14.22 | w | ||||||||||||
6 | Tijana Antić Tijana Antić ('95) | 95 | SRB | 14.24 | w | ||||||||||||
Indledende 2 11.5. Vind: +1.1 | 11.5. | Vind: +1.1 | |||||||||||||||
1 | Destinee Rocker Destinee Rocker ('99) | 99 | USA | 13.34 | PB | ||||||||||||
2 | Amari Norris Amari Norris | USA | 14.13 | ||||||||||||||
3 | Ariana Williams Ariana Williams | USA | 14.14 | ||||||||||||||
4 | Asia Smith Asia Smith ('99) | 99 | USA | 14.24 | PB | ||||||||||||
5 | Agnese Mulatero Agnese Mulatero ('97) | 97 | ITA | 14.35 | SB | ||||||||||||
Tieara Norman Tieara Norman ('98) | 98 | USA | DQ | ||||||||||||||
Indledende 3 11.5. Vind: +2.7 | 11.5. | Vind: +2.7 | |||||||||||||||
1 | Jasmyne Graham Jasmyne Graham ('97) | 97 | USA | 13.12 | w | ||||||||||||
2 | Jaela Williams Jaela Williams ('97) | 97 | USA | 13.95 | w | ||||||||||||
3 | Talie Bonds Talie Bonds ('98) | 98 | USA | 13.99 | w | ||||||||||||
4 | Heidi Pfoor Heidi Pfoor ('96) | 96 | USA | 14.42 | w | ||||||||||||
5 | Kyndol Craver Kyndol Craver | USA | 14.44 | w | |||||||||||||
K 400 m hæk 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Karoline Maria Sauer Karoline Maria Sauer ('97) | 97 | GER | 59.21 | SB | ||||||||||||
2 | Kyra Mohns Kyra Mohns ('96) | 96 | USA | 59.97 | |||||||||||||
3 | Nora Beinlich Nora Beinlich ('97) | 97 | GER | 1:00.81 | SB | ||||||||||||
4 | Jordan Brandt Jordan Brandt ('99) | 99 | USA | 1:00.83 | |||||||||||||
5 | Annemarie Carlson Annemarie Carlson | USA | 1:00.86 | ||||||||||||||
6 | Jasmine Young Jasmine Young ('96) | 96 | USA | 1:01.00 | PB | ||||||||||||
7 | Jasmyne Graham Jasmyne Graham ('97) | 97 | USA | 1:01.05 | |||||||||||||
8 | Heidi Pfoor Heidi Pfoor ('96) | 96 | USA | 1:01.36 | |||||||||||||
9 | Kayla Rees Kayla Rees | USA | 1:02.00 | PB | |||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Karoline Maria Sauer Karoline Maria Sauer ('97) | 97 | GER | 59.98 | SB | ||||||||||||
2 | Annemarie Carlson Annemarie Carlson | USA | 1:00.99 | ||||||||||||||
3 | Kyra Mohns Kyra Mohns ('96) | 96 | USA | 1:01.31 | |||||||||||||
4 | Jasmine Young Jasmine Young ('96) | 96 | USA | 1:01.39 | PB | ||||||||||||
5 | Jasmyne Graham Jasmyne Graham ('97) | 97 | USA | 1:01.85 | |||||||||||||
6 | Hannah Davis Hannah Davis | USA | 1:03.21 | ||||||||||||||
Indledende 2 11.5. | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Nora Beinlich Nora Beinlich ('97) | 97 | GER | 1:01.43 | |||||||||||||
2 | Heidi Pfoor Heidi Pfoor ('96) | 96 | USA | 1:01.44 | |||||||||||||
3 | Jordan Brandt Jordan Brandt ('99) | 99 | USA | 1:02.15 | |||||||||||||
4 | Kayla Rees Kayla Rees | USA | 1:02.57 | PB | |||||||||||||
5 | Aryn Maxwell Aryn Maxwell | USA | 1:02.72 | ||||||||||||||
7 | Tieara Norman Tieara Norman ('98) | 98 | USA | 1:13.31 | |||||||||||||
K Højdespring 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Autumn Gardner Autumn Gardner | USA | 1.83 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Shelley Spires Shelley Spires ('96) | 96 | USA | 1.80 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | McKenzie Wright McKenzie Wright | USA | 1.77 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Lea Halmans Lea Halmans ('99) | 99 | GER | 1.77 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Ada'ora Chigbo Ada'ora Chigbo ('99) | 99 | GBR | 1.71 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jennifer Christensen Jennifer Christensen | USA | 1.71 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Varvara Klyuchnikova Varvara Klyuchnikova ('96) | 96 | RUS | 1.66 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Talie Bonds Talie Bonds ('98) | 98 | USA | 1.61 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Talia Marquez Talia Marquez | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Kathryn Tomczak Kathryn Tomczak ('97) | 97 | USA | 4.11 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kaitlin Heri Kaitlin Heri | USA | 4.11 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Marissa Berry Marissa Berry ('97) | 97 | USA | 4.01 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jerni Self Jerni Self | USA | 3.91 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Aliya Simpson Aliya Simpson | USA | 3.81 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Gabrielle Palmer Gabrielle Palmer | USA | 3.81 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Josie Spitz Josie Spitz | USA | 3.81 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Rachel Craft Rachel Craft ('98) | 98 | USA | 3.81 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Katherine Whiting Katherine Whiting | USA | 3.71 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Amber Mallet Amber Mallet | USA | 3.71 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Gabby Smith Gabby Smith ('93) | 93 | USA | 3.59 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Noelina Isabel Madarieta Noelina Isabel Madarieta ('96) | 96 | ARG | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Destiny Longmire Destiny Longmire ('98) | 98 | USA | 6.24 | w | +4.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jaela Williams Jaela Williams ('97) | 97 | USA | 6.17 | +1.6 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ja'la Henderson Ja'la Henderson ('97) | 97 | USA | 6.13 | w | +4.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jasmyne Graham Jasmyne Graham ('97) | 97 | USA | 6.12 | w | +2.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Cambree Harbaugh Cambree Harbaugh ('95) | 95 | USA | 6.10 | w | +5.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Lisa-Anne Barrow Lisa-Anne Barrow ('96) | 96 | BAR | 6.06 | w | +3.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Nicole Iloanya Nicole Iloanya ('95) | 95 | USA | 6.00 | w | +3.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kelsey Johnson-Upshaw Kelsey Johnson-Upshaw | USA | 5.98 | w | +3.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Lea Halmans Lea Halmans ('99) | 99 | GER | 5.94 | w | +2.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Talia Marquez Talia Marquez | USA | 5.73 | w | +3.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Asia Smith Asia Smith ('99) | 99 | USA | 5.72 | w | +4.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Amelia Harvey Amelia Harvey | USA | 5.71 | +1.2 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Alexis Atkins Alexis Atkins | USA | 5.71 | w | +2.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Jerayah Davis Jerayah Davis ('96) | 96 | USA | 5.67 | w | +2.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Jelena McNown Jelena McNown ('95) | 95 | USA | 5.66 | +2.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Whitney Skabelund Whitney Skabelund | USA | 5.65 | w | +5.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Jestena Mattson Jestena Mattson ('97) | 97 | USA | 5.60 | w | +3.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Níki Xidóna Níki Xidóna ('98) | 98 | GRE | 5.49 | w | +3.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Stella Clemens Stella Clemens ('97) | 97 | GER | 5.49 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
K Trespring 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Ja'la Henderson Ja'la Henderson ('97) | 97 | USA | 13.37 | +0.9 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Nicole Iloanya Nicole Iloanya ('95) | 95 | USA | 12.96 | +1.7 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Brittany Graves Brittany Graves ('96) | 96 | CAN | 12.58 | +1.6 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Brittany Brown Brittany Brown ('89) | 89 | USA | 12.42 | +1.8 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Cambree Harbaugh Cambree Harbaugh ('95) | 95 | USA | 12.32 | +2.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Dezirae Pennington Dezirae Pennington | USA | 12.28 | +1.8 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Lindsay Read Lindsay Read | USA | 12.06 | +1.8 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Tijana Antić Tijana Antić ('95) | 95 | SRB | 11.76 | +1.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Amelia Harvey Amelia Harvey | USA | 11.19 | +1.2 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Brenn Flint Brenn Flint ('97) | 97 | USA | 16.65 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Olivia Moriconi Olivia Moriconi ('96) | 96 | CAN | 16.28 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Mackenna Howard Mackenna Howard ('96) | 96 | USA | 15.92 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Maria Muzzio Maria Muzzio ('98) | 98 | USA | 15.31 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kayla Hopkins Kayla Hopkins ('96) | 96 | USA | 15.21 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Yazmin Torres Yazmin Torres ('95) | 95 | MEX | 14.93 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Cassidy Osborne-Butler Cassidy Osborne-Butler | USA | 14.74 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Brandi French Brandi French ('97) | 97 | USA | 14.72 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Maia Garren Maia Garren ('98) | 98 | USA | 14.48 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Hannah Carr Hannah Carr ('96) | 96 | USA | 13.96 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Courtney Hutchinson Courtney Hutchinson ('94) | 94 | USA | 13.68 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Linnéa Jönsson Linnéa Jönsson ('95) | 95 | SWE | 12.72 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Maria Muzzio Maria Muzzio ('98) | 98 | USA | 53.50 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Brenn Flint Brenn Flint ('97) | 97 | USA | 52.79 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Yazmin Torres Yazmin Torres ('95) | 95 | MEX | 51.95 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kelcey Bedard Kelcey Bedard | USA | 51.58 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Hannah Carr Hannah Carr ('96) | 96 | USA | 49.57 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Michala Zilkey Michala Zilkey | USA | 48.63 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Olivia Moriconi Olivia Moriconi ('96) | 96 | CAN | 47.49 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Aisiah Tuiasosopo Aisiah Tuiasosopo | USA | 45.20 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Maia Garren Maia Garren ('98) | 98 | USA | 45.09 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Coryne Mckenney Coryne Mckenney ('96) | 96 | USA | 44.73 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Anushi Desai Anushi Desai ('96) | 96 | IND | 44.60 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Cari Acosta Cari Acosta | USA | 42.96 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Mackenna Howard Mackenna Howard ('96) | 96 | USA | 42.35 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Tori Bailey Tori Bailey | USA | 42.14 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Tara Park Tara Park ('95) | 95 | GBR | 40.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Aisiah Tuiasosopo Aisiah Tuiasosopo | USA | 63.69 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kelcey Bedard Kelcey Bedard | USA | 63.57 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Linnéa Jönsson Linnéa Jönsson ('95) | 95 | SWE | 60.81 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Emelda Malm-Annan Emelda Malm-Annan ('97) | 97 | GHA | 60.51 | NU23R | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Aimee Larrabee Aimee Larrabee | USA | 58.02 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kendra Noneman Kendra Noneman | USA | 56.61 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Maia Garren Maia Garren ('98) | 98 | USA | 55.05 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Maria Muzzio Maria Muzzio ('98) | 98 | USA | 54.35 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Vanja Spaić Vanja Spaić ('95) | 95 | BIH | 51.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Mia Estes Mia Estes | USA | 48.33 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Alexandra Bohlman Alexandra Bohlman | USA | 44.71 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Katia Coquis Katia Coquis ('96) | 96 | ESP | 44.69 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Michelle Traynham Michelle Traynham | USA | 44.37 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Sierra Rodriguez Sierra Rodriguez | USA | 42.88 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Liz Gaffney Liz Gaffney | USA | 42.35 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Stephanie Crapse Stephanie Crapse | USA | 42.21 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Kylee Vandenberg Kylee Vandenberg | USA | 39.95 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Stella Clemens Stella Clemens ('97) | 97 | GER | 37.11 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Lea Halmans Lea Halmans ('99) | 99 | GER | 33.74 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Syvkamp 9.5. Finale A Finale | 9.5. | ||||||||||||||||
1 | Jestena Mattson Jestena Mattson ('97) | 97 | USA | 5511 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kolbi Sims Kolbi Sims | USA | 5402 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kyra Mohns Kyra Mohns ('96) | 96 | USA | 5391 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Stella Clemens Stella Clemens ('97) | 97 | GER | 5289 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Asia Smith Asia Smith ('99) | 99 | USA | 5110 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Gabby Smith Gabby Smith ('93) | 93 | USA | 5082 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Talie Bonds Talie Bonds ('98) | 98 | USA | 5049 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Níki Xidóna Níki Xidóna ('98) | 98 | GRE | 4962 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Talia Marquez Talia Marquez | USA | 4885 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Alyssa Hirschi Alyssa Hirschi | USA | 4633 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Allison Dickey Allison Dickey | USA | 4615 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | San Diego St. San Diego St. | USA | 44.23 | ||||||||||||||
Rochene Smith, Simone Glenn, Callista Fletcher, Ashley Henderson | |||||||||||||||||
2 | Nevada Nevada | USA | 44.56 | ||||||||||||||
Destiny Smith-Barnett, Najia Hudspeth, Jasmyne Graham, Kaysha Love | |||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | San Diego St. San Diego St. | USA | 3:37.39 | ||||||||||||||
Lakin Hatcher, Tyra Lea, Jalyn Harris, Lisa-Anne Barrow |