Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingborg SWE: 8.7.2016

M 60 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)DEN8.12
  
 
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)DEN8.26
  
 
Magnus Emil KnudsenMagnus Emil Knudsen ('03)DEN9.15
  
 SB
Peter Grevy EjstrupPeter Grevy Ejstrup ('04)DEN10.14
  
 PB
M 80 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN10.05
  
 PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN10.14
  
 
M 100 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
Peter TrajkovskiPeter Trajkovski ('96)DEN11.24
  
 
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN11.57
  
 
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN11.95
  
 
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN11.96
  
 PB
M 200 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN22.87
  
 
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN23.06
  
 
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)DEN23.09
  
 PB
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)DEN23.14
  
 SB
Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen DEN23.25
  
 SB
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)DEN25.67
  
 PB
Jakob H B AndersenJakob H B Andersen ('03)DEN30.21
  
 PB
Peter Grevy EjstrupPeter Grevy Ejstrup ('04)DEN35.19
  
 
M 300 m    

Finale A

Finale
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN40.09
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)DEN51.98
  
 PB
Oliver ThernøeOliver Thernøe ('96)DEN53.52
  
 PB
Martin JespersenMartin Jespersen ('92)DEN55.16
  
 SB
M 600 m    

Finale A

Finale
Jakob H B AndersenJakob H B Andersen ('03)DEN1:50.40
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
2
Anton Wretström
Anton Wretström ('97)
SWE1:56.40
  
 PB
Oliver ThernøeOliver Thernøe ('96)DEN2:05.93
  
 
M 3000 m    

Finale A

Finale
Louis CantbyLouis Cantby ('01)DEN10:04.71
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN1.41
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)DEN3.85
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN6.10 w
+2.5
  
 
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)DEN5.85
+0.2
  
 SB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN5.72
+0.6
  
 =PB
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN5.58
+0.8
  
 PB
M Kuglestød    

Finale A

Finale
Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)DEN13.71
  
 PB
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)DEN46.40
  
 
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
6
Mattias Grundström
Mattias Grundström ('93)
SWE45.78
  
 SB
Jonathan GrovesJonathan Groves ('93)DEN53.60
  
 
K 60 m    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN8.39
  
 =PB
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN8.53
  
 
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)DEN8.86
  
 PB
Flora ChalmerFlora Chalmer ('03)DEN8.87
  
 
Regitze SteenbergRegitze Steenberg ('03)DEN9.06
  
 PB
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)DEN9.25
  
 
Rebecca Dahl KokkegårdRebecca Dahl Kokkegård ('03)DEN9.59
  
 PB
Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)DEN9.71
  
 PB
K 80 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)DEN10.90
  
 SB
Nicola MallingNicola Malling ('01)DEN10.94
  
 SB
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)DEN10.96
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN10.98
  
 PB
Anna MichaelsenAnna Michaelsen ('02)DEN11.02
  
 PB
Anna MichaelsenAnna Michaelsen ('02)DEN11.08
  
 
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)DEN11.09
  
 PB
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)DEN11.11
  
 PB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN11.18
  
 
K 100 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
Sofie Binou NielsenSofie Binou Nielsen ('97)DEN13.20
  
 
K 200 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)DEN28.08
  
 PB
Helena RingHelena Ring ('02)DEN28.10
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN28.38
  
 PB
Helena RingHelena Ring ('02)DEN28.75
  
 
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)DEN28.79
  
 
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen DEN28.91
  
 PB
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)DEN28.99
  
 PB
Flora ChalmerFlora Chalmer ('03)DEN29.16
  
 
Regitze SteenbergRegitze Steenberg ('03)DEN29.44
  
 PB
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)DEN29.70
  
 
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)DEN30.60
  
 
Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)DEN30.61
  
 PB
Rebecca Dahl KokkegårdRebecca Dahl Kokkegård ('03)DEN33.06
  
 
K 300 m    

Finale A

Finale
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN45.10
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
Helena RingHelena Ring ('02)DEN1:04.26
  
 
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen DEN1:06.39
  
 PB
K 600 m    

Finale A

Finale
Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)DEN1:54.31
  
 
Regitze SteenbergRegitze Steenberg ('03)DEN1:54.85
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
6
Elsa Olsson
Elsa Olsson ('98)
SWE2:25.77
  
 SB
Caroline VegebergCaroline Vegeberg ('98)DEN2:20.00
  
 
Anna Sofie FrændeAnna Sofie Frænde ('01)DEN2:29.71
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN4:53.87
  
 PB
K 3000 m    

Finale A

Finale
4
Lisa Ekberg
Lisa Ekberg ('02)
SWE11:30.89
  
 PB
8
My Sänneskog
My Sänneskog ('96)
SWE11:49.65
  
 SB
Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN10:40.86
  
 PB
Anna Sofie FrændeAnna Sofie Frænde ('01)DEN11:40.15
  
 PB
K 300 m hæk    

Finale A

Finale
1
Sanna Sandström
Sanna Sandström 
SWE49.26
  
 PB
K 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN12.30
  
 PB
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN12.45
  
 
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)DEN13.13
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN1.55
  
 
Flora ChalmerFlora Chalmer ('03)DEN1.53
  
 
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)DEN1.31
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
Nicola MallingNicola Malling ('01)DEN3.13
  
 
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen DEN2.83
  
 
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)DEN2.59
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
Sofie RasmussenSofie Rasmussen DEN5.34
+0.3
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN5.12
+0.4
  
 
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)DEN4.79
+0.2
  
 
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)DEN4.74
0.0
  
 
Helena RingHelena Ring ('02)DEN4.74
+0.3
  
 
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)DEN4.29
+1.9
  
 
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen DEN4.28
+0.7
  
 
Signe Grevy EjstrupSigne Grevy Ejstrup ('01)DEN4.20
+1.9
  
 PB
Sofie SkovgaardSofie Skovgaard ('93)DEN4.03
-1.1
  
 
Anna MichaelsenAnna Michaelsen ('02)DEN4.02
+0.6
  
 
K Trespring     

Finale A

Finale
Sofie RasmussenSofie Rasmussen DEN10.81
+0.5
  
 
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)DEN10.10
  
 =PB
Rebecca Dahl KokkegårdRebecca Dahl Kokkegård ('03)DEN9.38
  
 
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)DEN8.27
  
 
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)DEN8.16
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)DEN50.98
  
 
Tenna RiberTenna Riber ('95)DEN43.01
  
 
Cathrine TrodsøeCathrine Trodsøe ('99)DEN38.62
  
 
Mathilde HammerrupMathilde Hammerrup DEN16.91
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)DEN41.40
  
 
D17 800 m    

Finale A

Finale
4
Christoffer Wockats
Christoffer Wockats 
SWE2:11.88
  
 SB
D17 3000 m    

Finale A

Finale
1
Michael Nordahl
Michael Nordahl ('01)
SWE9:31.90
  
 PB
D17 Trespring    

Finale A

Finale
2
Erik Ovesson
Erik Ovesson ('99)
SWE12.16 w
+2.8
  
 
P17 1500m Steeplechase    

Finale A

Finale
3
Julia Arnhult
Julia Arnhult ('01)
SWE5:30.12
  
 SB
4
Amani Ismael
Amani Ismael 
SWE5:33.81
  
 PB
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1
Kelly Jöraas
Kelly Jöraas 
SWE34.72
  
 PB
1
Leah Wahlström
Leah Wahlström ('02)
SWE33.83
  
 PB
4
Julia Nilsson
Julia Nilsson 
SWE47.95
  
 PB
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1
Emma Kling
Emma Kling 
SWE26.62
  
 PB
D15 300 m hæk 76.2 cm    

Finale A

Finale
1
Philip Ryding
Philip Ryding ('01)
SWE44.93
  
 PB
2
Erik Buiten
Erik Buiten ('01)
SWE46.98
  
 PB
D15 Trespring    

Finale A

Finale
3
Christoffer Wockats
Christoffer Wockats 
SWE10.58 w
+3.1
  
 
P15 Trespring     

Finale A

Finale
3
Lisa Holmberg
Lisa Holmberg ('02)
SWE10.72
+0.6
  
 PB
5
Alfrida Kilvik
Alfrida Kilvik ('01)
SWE10.06
+2.0
  
 PB
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
7
Liliana Bugay
Liliana Bugay ('01)
SWE31.68
  
 PB
D14 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Daniel Adolfsson
Daniel Adolfsson ('02)
SWE1.64
  
 PB
P14 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
2
Johanna Wirebro
Johanna Wirebro ('02)
SWE31.52
  
 PB
4
Alva Hilding
Alva Hilding ('02)
SWE28.37
  
 PB

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7