Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
København: Østerbro 14.4.2019
Vælg mænd discipliner
Halvmaraton
Vælg kvinder discipliner
Halvmaraton
M Halvmaraton
Finale A
Finale
1
Abdi Daud Roble
Abdi Daud Roble ('90)
90
/ SOM
1:08:14
SB
2
Christian Birch Okkels
Christian Birch Okkels ('89)
89
HRC
1:08:59
SB
3
Kasper Laumann Hartlev
Kasper Laumann Hartlev ('91)
91
HRC
1:09:41
SB
4
Simon Holbek Kønigsfeldt
Simon Holbek Kønigsfeldt ('86)
86
HRC
1:09:58
5
Martin Egebjerg Olesen
Martin Egebjerg Olesen ('95)
95
HRC
1:10:15
SB
6
Jacob Larsen
Jacob Larsen ('81)
81
NBRO
1:10:28
SB
7
Thomas Møller Lorentzen
Thomas Møller Lorentzen ('86)
86
Sparta
1:10:43
PB
8
Jonas Frimer Kristiansen
Jonas Frimer Kristiansen ('90)
90
Sparta
1:10:55
PB
9
Morten Stilling
Morten Stilling ('87)
87
VEXA HLM Running
1:11:00
PB
10
Josef Hamber
Josef Hamber ('82)
82
/ SWE
1:12:15
PB
11
Simon Juul
Simon Juul ('90)
90
NBRO
1:12:30
PB
12
Jesper Andkjær Larsen
Jesper Andkjær Larsen ('77)
77
HRC
1:13:13
13
Mads Kragh
Mads Kragh ('88)
88
Sparta
1:13:23
PB
14
Rasmus Jessing
Rasmus Jessing ('78)
78
NBRO
1:14:12
PB
15
Christian Gaaei Jensen
Christian Gaaei Jensen ('88)
88
Sparta
1:14:20
SB
16
Anders Rømer Hesselbjerg
Anders Rømer Hesselbjerg ('83)
83
NBRO
1:14:53
SB
17
Jens Larsen
Jens Larsen ('95)
95
Trongårdens IF
1:15:07
PB
18
Stefán Guðmundsson
Stefán Guðmundsson ('70)
70
Snik Atletik / ISL
1:15:10
19
Kenth Fransson
Kenth Fransson ('82)
82
/ SWE
1:15:24
SB
20
Kristian Thygesen Nerstrøm
Kristian Thygesen Nerstrøm ('83)
83
1:15:53
PB
21
Brian Arreborg Hansen
Brian Arreborg Hansen ('83)
83
Sparta
1:15:54
SB
22
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('80)
80
Aalborg AM
1:16:17
PB
23
Alexander Prien
Alexander Prien ('94)
94
Uden klubtilhørsforhold
1:16:49
PB
24
Rasmus Vidø
Rasmus Vidø ('80)
80
Team DistanceRunning.dk
1:16:53
SB
25
David Rørdam
David Rørdam ('87)
87
NBRO
1:17:11
SB
26
Morten Bjaaland Andersen
Morten Bjaaland Andersen ('79)
79
Sparta
1:17:18
SB
K Halvmarathon
Finale A
Finale
1
Sandra Hartvich Lorentzen
Sandra Hartvich Lorentzen ('87)
87
THS
1:20:14
PB
2
Marie Aagaard Poulsen
Marie Aagaard Poulsen ('96)
96
Aarhus 1900
1:21:02
PB
3
Rikke Due-Andersen
Rikke Due-Andersen ('72)
72
Køge Atletik
1:21:40
SB
4
Kathrine Højgaard Hansen
Kathrine Højgaard Hansen ('95)
95
Sparta
1:22:55
PB
5
Anna Luna Carlsen
Anna Luna Carlsen ('90)
90
1:23:07
PB
7
Nete Bækgaard
Nete Bækgaard ('92)
92
1:24:24
PB
8
Maria Ebbesen Sørum
Maria Ebbesen Sørum ('88)
88
NBRO
1:24:44
SB
9
Karina Sørensen
Karina Sørensen ('82)
82
Snik Atletik
1:25:44
SB
10
Sarah Emilie Dijohn
Sarah Emilie Dijohn ('95)
95
Sparta
1:25:53
PB
11
Sarah Vallin
Sarah Vallin ('88)
88
Bragdið / SWE
1:26:37
PB
12
Henriette Thomsen
Henriette Thomsen ('91)
91
Sparta
1:28:53
PB
13
Rikke Heinesen
Rikke Heinesen ('81)
81
THS
1:29:19
PB
14
Mette Riis
Mette Riis ('67)
67
1:29:24
SB
15
Henriette Thoning
Henriette Thoning ('87)
87
1:29:28
PB
16
Johanne Prisak
Johanne Prisak ('92)
92
Sparta
1:29:32
PB
17
Camilla Prisak Pedersen
Camilla Prisak Pedersen ('94)
94
Sparta
1:29:36
PB
18
Pia Joan Sørensen
Pia Joan Sørensen ('67)
67
Sparta
1:29:45
SB
20
Ninkie Bendtsen
Ninkie Bendtsen ('71)
71
Sparta
1:30:07
PB
21
Tina Klausen
Tina Klausen ('75)
75
1:30:19
PB
22
Camilla Holm
Camilla Holm ('74)
74
AC Pain
1:30:22
PB
23
Lisa Bjurström
Lisa Bjurström ('86)
86
Sparta / SWE
1:31:00
PB
24
Louise Lund Nielsen
Louise Lund Nielsen ('87)
87
VO2RC
1:31:35
SB
25
Birgitte Rubek
Birgitte Rubek ('67)
67
AC Pain
1:33:07
PB
26
Camilla Balle Bech
Camilla Balle Bech ('94)
94
Sparta
1:33:45
27
Pia Chanette Jensen
Pia Chanette Jensen ('75)
75
Sparta
1:33:55
PB
28
Natasha Hemicke Wang Langer
Natasha Hemicke Wang Langer ('89)
89
1:34:08
PB
29
Annemarie Eldholm
Annemarie Eldholm ('70)
70
/ SWE
1:35:06
SB
30
Karina Otto
Karina Otto ('90)
90
NBRO
1:35:14
PB
31
Amelie Lorentzson
Amelie Lorentzson ('87)
87
Sparta / SWE
1:36:25
PB
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open