Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: 7.5.2016

M 80 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF10.80
  
 PB
Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF10.84
  
 
Benjamin Leth RosemkildeBenjamin Leth Rosemkilde ('04)Holte Atletik10.92
  
 PB
Benjamin Leth RosemkildeBenjamin Leth Rosemkilde ('04)Holte Atletik10.93
  
 PB
Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF10.94
  
 PB
Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC10.99
  
 PB
Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF11.01
  
 PB
Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC11.02
  
 PB
Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF11.05
  
 PB
Benjamin Leth RosemkildeBenjamin Leth Rosemkilde ('04)Holte Atletik11.12
  
 
Hans Erland ThomsenHans Erland Thomsen ('03)Hvidovre AM11.19
  
 PB
Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC11.27
  
 
Hans Erland ThomsenHans Erland Thomsen ('03)Hvidovre AM11.28
  
 
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta11.35
  
 PB
Elias Dahl LunøeElias Dahl Lunøe ('03)Sparta11.50
  
 SB
Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 11.50
  
 PB
Mads Østerberg-HansenMads Østerberg-Hansen ('03)Amager AC11.50
  
 PB
Elias Dahl LunøeElias Dahl Lunøe ('03)Sparta11.54
  
 
Villum NobeliusVillum Nobelius ('04)Køge Atletik11.68
  
 PB
Anton Juhl SeitzbergAnton Juhl Seitzberg ('03)Fremad Holbæk11.68
  
 PB
Jógvan GullfossJógvan Gullfoss ('04)Færøerne11.92
  
 PB
Oliver VeselinovskiOliver Veselinovski ('03)Sparta11.99
  
 SB
Johan Chr HolstJohan Chr Holst ('03)Amager AC12.07
  
 SB
Ruben Lønborg BrandtRuben Lønborg Brandt ('04)FIF Hillerød12.16
  
 PB
Benjamin Gulmann KjellerupBenjamin Gulmann Kjellerup ('04)Trongårdens IF 12.24
  
 PB
Oliver BaaschOliver Baasch ('03)Amager AC12.35
  
 PB
Viggo Peter Vermund GereViggo Peter Vermund Gere ('03)Helsingør IF12.51
  
 SB
August Edvard JohansenAugust Edvard Johansen ('04)Frederiksberg IF12.53
  
 PB
Viktor Willingshøj StæhrViktor Willingshøj Stæhr ('04)IK Hellas12.57
  
 PB
Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)Amager AC12.60
  
 PB
Assan AshrafAssan Ashraf ('04)If Gullfoss12.61
  
 PB
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM12.76
  
 PB
Lukas R. LundhofLukas R. Lundhof ('04)KIF13.26
  
 PB
Tobias ZornigTobias Zornig ('04)BAK13.29
  
 PB
Mads Emil SvenssonMads Emil Svensson ('03)KIF13.36
  
 
Jonas LyckJonas Lyck ('04)Fredensborg AK13.41
  
 PB
Julius KleinJulius Klein ('04)BAC13.61
  
 PB
M 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190011.10
  
 
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta11.15
  
 PB
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta11.23
  
 SB
Mathias SkouMathias Skou ('86)KIF11.26
  
 SB
Emil StrømEmil Strøm ('93)Sparta11.27
  
 SB
Lukas BredoLukas Bredo ('97)BAK11.28
  
 SB
Dennis SkødtDennis Skødt ('94)Skive AM11.29
  
 SB
Emil StrømEmil Strøm ('93)Sparta11.30
  
 
Mathias SkouMathias Skou ('86)KIF11.31
  
 SB
Dennis SkødtDennis Skødt ('94)Skive AM11.31
  
 
Mathias KirkMathias Kirk ('96)Vejle IF11.33
  
 PB
Jacob WolfgangJacob Wolfgang ('81)KIF11.34
  
 SB
Lukas BredoLukas Bredo ('97)BAK11.35
  
 
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik11.35
  
 PB
Mathias KirkMathias Kirk ('96)Vejle IF11.36
  
 
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik11.36
  
 SB
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)Sparta / CUB11.39
  
 SB
Jakob H. AndersenJakob H. Andersen ('97)11.40
  
 SB
Jakob H. AndersenJakob H. Andersen ('97)11.41
  
 SB
Jacob WolfgangJacob Wolfgang ('81)KIF11.44
  
 SB
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)Sparta / CUB11.45
  
 SB
Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM11.45
  
 PB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM11.47
  
 PB
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.50
  
 SB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM11.51
  
 SB
Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF11.62
  
 PB
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK11.62
  
 PB
Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM11.63
  
 
Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF11.65
  
 PB
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.66
  
 
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik11.69
  
 PB
Christian TrajkovskiChristian Trajkovski ('65)Hvidovre AM11.69
  
 SB
Mikkel RamlowMikkel Ramlow Sparta11.73
  
 SB
Vincent PlasVincent Plas ('01)Sparta11.74
  
 SB
Christian JepsenChristian Jepsen ('93)Frederiksberg IF11.74
  
 SB
Vincent PlasVincent Plas ('01)Sparta11.76
  
 
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik11.81
  
 PB
Mikkel RamlowMikkel Ramlow Sparta11.83
  
 
Rasmus AalundRasmus Aalund Fremad Holbæk11.89
  
 SB
Jesper ReicheJesper Reiche ('85)Frederiksberg IF11.91
  
 SB
Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF11.92
  
 SB
Rasmus AalundRasmus Aalund Fremad Holbæk11.95
  
 
Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)Hvidovre AM12.01
  
 PB
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta12.02
  
 SB
Asbjørn MagnussenAsbjørn Magnussen ('98)Frederiksberg IF12.02
  
 PB
Simon HvelplundSimon Hvelplund ('84)Sparta12.05
  
 SB
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta12.06
  
 PB
Marc Hanselmann NielsenMarc Hanselmann Nielsen ('99)Sparta12.07
  
 SB
Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)Hvidovre AM12.07
  
 PB
Christian CorneliusChristian Cornelius Sparta12.09
  
 PB
Asbjørn MagnussenAsbjørn Magnussen ('98)Frederiksberg IF12.12
  
 
Martin PanduroMartin Panduro ('94)KIF12.27
  
 PB
Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF12.37
  
 PB
Kristian KolbyeKristian Kolbye ('96)Amager AC12.40
  
 PB
Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM12.43
  
 SB
Gabriel LaustenGabriel Lausten Sparta12.53
  
 SB
Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið12.59
  
 PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik12.61
  
 PB
Mads LarsenMads Larsen BAC12.63
  
 PB
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)Sparta12.64
  
 SB
Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið12.69
  
 SB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik12.73
  
 
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)Sparta12.77
  
 PB
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)Sparta12.83
  
 
Thomas Moraes BengtssonThomas Moraes Bengtsson ('01)Sparta12.84
  
 PB
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)Sparta12.87
  
 SB
Cami EsfandiariCami Esfandiari ('02)Holte Atletik12.91
  
 PB
Daniel Wagner JørgensenDaniel Wagner Jørgensen ('93)Vejle IF12.93
  
 SB
Thomas Moraes BengtssonThomas Moraes Bengtsson ('01)Sparta12.98
  
 PB
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)Frederiksberg IF13.04
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik13.06
  
 PB
Jacob RasmussenJacob Rasmussen Amager AC13.10
  
 PB
Bjørn Van OvereemBjørn Van Overeem Sparta13.14
  
 SB
Noa Bak-PedersenNoa Bak-Pedersen ('96)Frederiksberg IF13.32
  
 PB
Olaf DammOlaf Damm ('86)AGF Atletik13.49
  
 PB
Oskar RømerOskar Rømer BAK13.60
  
 SB
Aske BrunAske Brun ('02)Gentofte IK13.63
  
 PB
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia13.74
  
 SB
Lucas KolvigLucas Kolvig ('02)KIF15.22
  
 
Tobias LyckTobias Lyck ('02)Fredensborg AK15.75
  
 PB
M 200 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta22.84
  
 SB
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)Sparta / CUB22.90
  
 PB
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC23.17
  
 SB
Jakob H. AndersenJakob H. Andersen ('97)23.17
  
 SB
Markus LarsenMarkus Larsen ('97)Sparta23.40
  
 SB
Mikkel RamlowMikkel Ramlow Sparta23.51
  
 PB
Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM23.56
  
 SB
Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Fremad Holbæk23.70
  
 SB
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta23.86
  
 SB
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik24.15
  
 SB
Villads ClausenVillads Clausen ('98)Amager AC25.27
  
 SB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik25.27
  
 PB
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)Frederiksberg IF26.11
  
 PB
Thomas Gregorio SallyThomas Gregorio Sally Sparta26.27
  
 PB
Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið26.37
  
 PB
Cami EsfandiariCami Esfandiari ('02)Holte Atletik26.55
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik26.75
  
 PB
Kasper MejlholmKasper Mejlholm Aalborg AM26.94
  
 PB
Oskar RømerOskar Rømer BAK26.96
  
 PB
Aske BrunAske Brun ('02)Gentofte IK27.48
  
 PB
Benjamin Leth RosemkildeBenjamin Leth Rosemkilde ('04)Holte Atletik27.86
  
 PB
Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC27.93
  
 PB
Hans Erland ThomsenHans Erland Thomsen ('03)Hvidovre AM28.51
  
 PB
Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC28.59
  
 PB
Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC28.86
  
 PB
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)Frederiksberg IF29.19
  
 PB
Oliver VeselinovskiOliver Veselinovski ('03)Sparta29.27
  
 SB
Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta29.54
  
 PB
Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 29.59
  
 PB
Anton Juhl SeitzbergAnton Juhl Seitzberg ('03)Fremad Holbæk29.78
  
 PB
Lucas KolvigLucas Kolvig ('02)KIF30.43
  
 PB
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta30.50
  
 PB
Johan Chr HolstJohan Chr Holst ('03)Amager AC30.72
  
 SB
Jógvan GullfossJógvan Gullfoss ('04)Færøerne31.11
  
 PB
August Edvard JohansenAugust Edvard Johansen ('04)Frederiksberg IF31.33
  
 PB
Christian VeselinovskiChristian Veselinovski ('04)Sparta32.56
  
 PB
Peter Grevy EjstrupPeter Grevy Ejstrup ('04)Sparta35.06
  
 PB
M 300 m    

Finale A

Finale
Marquis CaldwellMarquis Caldwell ('90)If Gullfoss / USA34.20
  
 PB
Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM35.14
  
 PB
Emil StrømEmil Strøm ('93)Sparta35.59
  
 SB
Mathias KirkMathias Kirk ('96)Vejle IF35.63
  
 PB
Philip BraunPhilip Braun ('90)Sparta35.69
  
 SB
Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190036.18
  
 PB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM36.24
  
 SB
Nicholas SchrøderNicholas Schrøder ('95)Amager AC36.59
  
 PB
Simon HvelplundSimon Hvelplund ('84)Sparta36.75
  
 SB
Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF36.75
  
 PB
Andreas BruseliusAndreas Bruselius ('95)Vejle IF37.19
  
 PB
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta37.20
  
 PB
William DevantierWilliam Devantier Sparta37.34
  
 SB
Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)Sparta37.67
  
 PB
Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)Hvidovre AM37.73
  
 PB
Christian TrajkovskiChristian Trajkovski ('65)Hvidovre AM38.31
  
 SB
Nicholai ZickertNicholai Zickert ('84)Amager AC38.40
  
 SB
Martin PanduroMartin Panduro ('94)KIF38.43
  
 SB
Luca DellantonioLuca Dellantonio ('90)Sparta38.81
  
 SB
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)BAC39.09
  
 SB
Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF39.35
  
 SB
Jesper WiingaardJesper Wiingaard ('69)Greve Atletik41.99
  
 PB
Kim VilborgKim Vilborg ('72)Greve Atletik42.14
  
 SB
Jannik B. JessenJannik B. Jessen ('63)Frederiksberg IF46.57
  
 PB
M 600 m    

Finale A

Finale
Frederik LeeFrederik Lee ('04)AGF Atletik1:44.28
  
 PB
Hans Erland ThomsenHans Erland Thomsen ('03)Hvidovre AM1:48.07
  
 
Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF1:48.70
  
 PB
William ElsnerWilliam Elsner ('03)KIF1:49.16
  
 PB
Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)Amager AC1:50.83
  
 PB
Elias Barré PedersenElias Barré Pedersen ('03)FIF Hillerød1:52.45
  
 PB
Villum NobeliusVillum Nobelius ('04)Køge Atletik1:53.12
  
 PB
Lauge RasmussenLauge Rasmussen ('03)Trongårdens IF 1:53.15
  
 PB
Anton Juhl SeitzbergAnton Juhl Seitzberg ('03)Fremad Holbæk1:53.55
  
 PB
Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas1:54.16
  
 PB
Mads Østerberg-HansenMads Østerberg-Hansen ('03)Amager AC1:57.76
  
 PB
Noah Borgen MorellNoah Borgen Morell ('04)IK Olympia1:59.11
  
 PB
Christian VeselinovskiChristian Veselinovski ('04)Sparta1:59.17
  
 PB
Aksel Frimodt-MøllerAksel Frimodt-Møller ('04)BAC2:01.94
  
 PB
Viktor Willingshøj StæhrViktor Willingshøj Stæhr ('04)IK Hellas2:08.46
  
 PB
Jonas LyckJonas Lyck ('04)Fredensborg AK2:09.64
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)BAC1:56.24
  
 SB
Andreas BruseliusAndreas Bruselius ('95)Vejle IF1:56.76
  
 SB
Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19001:56.95
  
 =PB
Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)KIF1:56.96
  
 PB
Rasmus GregersenRasmus Gregersen ('95)Odense Atletik 1:57.27
  
 SB
Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)Odense Atletik 1:59.35
  
 PB
Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)Sparta2:00.54
  
 PB
Morten FagerlundMorten Fagerlund ('86)Herning LK2:01.22
  
 SB
Jean Bosco NshimiyimanaJean Bosco Nshimiyimana ('95)Hvidovre AM2:01.62
  
 SB
Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM2:02.90
  
 PB
Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell IK Olympia2:05.06
  
 PB
Oliver ThernøeOliver Thernøe ('96)Korsør AM2:06.25
  
 SB
Søren BrasenSøren Brasen ('84)KIF2:06.46
  
 SB
Mohamed HersiMohamed Hersi ('94)Frederiksberg IF2:06.61
  
 PB
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM2:07.54
  
 PB
Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM2:08.45
  
 PB
Jonathan MogensenJonathan Mogensen Amager AC2:09.00
  
 SB
Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta2:09.13
  
 PB
Mikkel StampeMikkel Stampe Helsingør IF2:09.56
  
 SB
Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC2:10.56
  
 PB
Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta2:11.06
  
 PB
Jacob Weel RosboJacob Weel Rosbo BAC2:12.33
  
 PB
Anders BangAnders Bang ('02)BAC2:12.45
  
 PB
Martin Højland NielsenMartin Højland Nielsen ('93)KIF2:13.34
  
 PB
Louis HermannLouis Hermann ('99)Sparta2:13.63
  
 SB
Christoffer VienbergChristoffer Vienberg ('94)Blovstrød Løverne2:14.19
  
 PB
Henrik Bierbum BacherHenrik Bierbum Bacher ('86)Sparta2:15.02
  
 SB
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM2:15.45
  
 PB
Noah Grunnet NouriNoah Grunnet Nouri ('02)BAC2:18.33
  
 PB
Mads MørchMads Mørch ('01)Holte Atletik2:18.58
  
 PB
Kasper MejlholmKasper Mejlholm Aalborg AM2:20.37
  
 PB
Kasper Pontoppidan JensenKasper Pontoppidan Jensen ('99)IK Hellas2:21.63
  
 SB
Bertil SteffensenBertil Steffensen ('01)Vejle IF2:21.95
  
 PB
Nikolaj DonsNikolaj Dons ('02)Hvidovre AM2:22.45
  
 PB
Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)BAC2:24.96
  
 PB
Hugin JacobsenHugin Jacobsen ('02)Færøerne2:37.01
  
 PB
Reuben HamannReuben Hamann ('02)KIF2:43.33
  
 PB
Tobias LyckTobias Lyck ('02)Fredensborg AK2:56.95
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM4:14.21
  
 PB
Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta4:14.67
  
 PB
Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta4:25.10
  
 PB
Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM4:25.76
  
 PB
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta4:32.77
  
 PB
Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)BAK4:41.00
  
 PB
Nikolaj DonsNikolaj Dons ('02)Hvidovre AM4:43.31
  
 PB
Frederik LeeFrederik Lee ('04)AGF Atletik4:43.47
  
 PB
Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)BAC4:50.81
  
 PB
Hans Erland ThomsenHans Erland Thomsen ('03)Hvidovre AM4:56.51
  
 PB
Jeppe HaghfeltJeppe Haghfelt ('03)Sparta4:59.68
  
 PB
Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)Amager AC5:16.73
  
 PB
Lauge RasmussenLauge Rasmussen ('03)Trongårdens IF 5:19.82
  
 PB
Noah Borgen MorellNoah Borgen Morell ('04)IK Olympia5:24.39
  
 PB
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)Frederiksberg IF6:00.37
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta8:44.71
  
 PB
Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)Aalborg AM9:00.44
  
 SB
Rasmus Isager HansenRasmus Isager Hansen ('89)Aarhus 19009:04.87
  
 PB
Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM9:06.55
  
 SB
Max BoderskovMax Boderskov ('87)9:07.90
  
 PB
Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Frederiksberg IF9:09.56
  
 SB
Sebastian Rahbech StensvigSebastian Rahbech Stensvig ('99)Skive AM9:10.91
  
 SB
Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)Sparta9:13.70
  
 PB
Mohamed HersiMohamed Hersi ('94)Frederiksberg IF9:16.34
  
 PB
Simon HolstSimon Holst ('98)Amager AC9:17.54
  
 SB
Christoffer VienbergChristoffer Vienberg ('94)Blovstrød Løverne9:19.49
  
 PB
Casper GiversenCasper Giversen ('97)Aarhus 19009:30.43
  
 PB
Louis CantbyLouis Cantby ('01)Sparta9:35.80
  
 PB
Emil SkovhøjEmil Skovhøj ('91)Amager AC9:37.74
  
 PB
Louis HermannLouis Hermann ('99)Sparta9:42.57
  
 SB
Jacob Weel RosboJacob Weel Rosbo BAC9:47.34
  
 PB
Martin KlausenMartin Klausen ('72)Fremad Holbæk9:48.24
  
 PB
Rógvi KárasonRógvi Kárason ('98)Bragdið9:58.96
  
 PB
Morten BachMorten Bach Sparta10:14.34
  
 PB
Bo AntvorskovBo Antvorskov ('61)Amager AC10:22.61
  
 SB
Kim LeeKim Lee ('76)AGF Atletik10:48.80
  
 PB
Yousef BellouchYousef Bellouch ('98)Frederiksberg IF10:51.31
  
 PB
M 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta15.65
  
 PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta15.83
  
 PB
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)Frederiksberg IF16.52
  
 PB
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)Frederiksberg IF16.72
  
 SB
Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið16.75
  
 PB
Aksel Øbakke LangeAksel Øbakke Lange ('02)Greve Atletik17.39
  
 PB
Aksel Øbakke LangeAksel Øbakke Lange ('02)Greve Atletik17.73
  
 SB
Reuben HamannReuben Hamann ('02)KIF20.66
  
 PB
M 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC13.49
  
 PB
Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC13.79
  
 
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF13.97
  
 PB
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta14.50
  
 PB
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF14.81
  
 SB
Magnus Emil KnudsenMagnus Emil Knudsen ('03)Helsingør IF15.21
  
 SB
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta15.34
  
 PB
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta15.71
  
 SB
Lukas Rask Baad GrønbækLukas Rask Baad Grønbæk ('03)IK Olympia15.82
  
 PB
Lauge RasmussenLauge Rasmussen ('03)Trongårdens IF 16.76
  
 PB
Benjamin Gulmann KjellerupBenjamin Gulmann Kjellerup ('04)Trongårdens IF 17.05
  
 PB
Ruben Lønborg BrandtRuben Lønborg Brandt ('04)FIF Hillerød17.31
  
 PB
Aksel Frimodt-MøllerAksel Frimodt-Møller ('04)BAC19.09
  
 PB
David SparrevohnDavid Sparrevohn ('04)BAC25.34
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta1.86
  
 SB
Anders BeierAnders Beier ('99)HGF AM1.80
  
 PB
Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.77
  
 
Villads ClausenVillads Clausen ('98)Amager AC1.77
  
 PB
Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið1.64
  
 PB
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)Sparta1.61
  
 PB
Mikkel Eggert StrandMikkel Eggert Strand ('98)Helsingør IF1.60
  
 SB
Johan SchadeJohan Schade Korsør AM1.55
  
 PB
Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF1.50
  
 PB
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta1.50
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik1.45
  
 SB
Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)BAC1.45
  
 =PB
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19001.45
  
 SB
Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC1.41
  
 =PB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF1.38
  
 
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.30
  
 PB
Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC1.30
  
 =PB
Reuben HamannReuben Hamann ('02)KIF1.30
  
 PB
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)Frederiksberg IF1.25
  
 PB
Anton Juhl SeitzbergAnton Juhl Seitzberg ('03)Fremad Holbæk1.20
  
 SB
August Edvard JohansenAugust Edvard Johansen ('04)Frederiksberg IF1.20
  
 PB
Tobias LyckTobias Lyck ('02)Fredensborg AK1.05
  
 =PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
Oliver DurafourOliver Durafour ('97)BAK4.30
  
 SB
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta4.30
  
 PB
Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen KIF3.80
  
 PB
Mikkel Eggert StrandMikkel Eggert Strand ('98)Helsingør IF3.50
  
 PB
Christian Munch SkylvChristian Munch Skylv ('01)Sparta3.40
  
 PB
Aksel Øbakke LangeAksel Øbakke Lange ('02)Greve Atletik3.00
  
 PB
Jonathan ThulstrupJonathan Thulstrup ('01)Sparta2.50
  
 PB
Magnus Emil KnudsenMagnus Emil Knudsen ('03)Helsingør IF1.80
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK6.82
+0.2
  
 PB
Daniel Wagner JørgensenDaniel Wagner Jørgensen ('93)Vejle IF6.53
0.0
  
 PB
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik6.51
0.0
  
 SB
Martin LindebjergMartin Lindebjerg Fremad Holbæk6.12
+0.3
  
 PB
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)Sparta6.03
+0.5
  
 PB
Peter RasmussenPeter Rasmussen ('98)Amager AC6.02
+0.9
  
 PB
Christian CorneliusChristian Cornelius Sparta5.92
+1.9
  
 PB
Aksel Øbakke LangeAksel Øbakke Lange ('02)Greve Atletik5.51
+1.0
  
 PB
Nikolai Lysholdt PetersenNikolai Lysholdt Petersen ('01)Sparta5.39
+1.0
  
 PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik5.32
+0.2
  
 SB
Luke BasiliadisLuke Basiliadis ('02)Sparta5.04
+0.6
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik5.04
+1.9
  
 PB
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19004.53
+0.1
  
 SB
Tore Haugan EngbergTore Haugan Engberg ('02)BAC3.97
0.0
  
 PB
Nikolaj DonsNikolaj Dons ('02)Hvidovre AM3.95
-0.4
  
 PB
Lucas KolvigLucas Kolvig ('02)KIF3.50
0.0
  
 PB
M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF10.12
  
 
M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Wilhelm KoppWilhelm Kopp ('03)Sparta10.14
  
 PB
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta8.69
  
 PB
Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan8.35
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
Jimmie BerkJimmie Berk ('89)Sparta12.53
  
 SB
M Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta34.06
  
 PB
Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC28.43
  
 PB
Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC22.90
  
 PB
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM20.19
  
 PB
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 19.82
  
 PB
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta19.60
  
 PB
Elias Dahl LunøeElias Dahl Lunøe ('03)Sparta18.04
  
 PB
Noah Borgen MorellNoah Borgen Morell ('04)IK Olympia17.62
  
 PB
William ElsnerWilliam Elsner ('03)KIF17.00
  
 PB
Julius KleinJulius Klein ('04)BAC16.44
  
 PB
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF16.41
  
 PB
Oliver VeselinovskiOliver Veselinovski ('03)Sparta16.36
  
 SB
Jógvan GullfossJógvan Gullfoss ('04)Færøerne13.42
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Andreas Espenhain-HansenAndreas Espenhain-Hansen ('01)Helsingør IF43.14
  
 SB
Ronni JensenRonni Jensen ('80)Aarhus 190043.10
  
 
Martin IversenMartin Iversen ('56)Hvidovre AM41.69
  
 
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik36.38
  
 
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta35.19
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik29.82
  
 PB
Ture LundTure Lund ('72)Helsingør IF26.81
  
 SB
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190026.32
  
 PB
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia23.25
  
 
Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC22.34
  
 PB
Lucas KolvigLucas Kolvig ('02)KIF17.43
  
 PB
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM46.71
  
 
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK36.40
  
 
Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC32.80
  
 PB
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF32.04
  
 SB
Bo Eske NielsenBo Eske Nielsen ('62)Sparta31.38
  
 SB
Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF29.20
  
 PB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta46.95
  
 PB
Frederik RiberFrederik Riber ('97)Køge Atletik43.85
  
 SB
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)Køge Atletik46.58
  
 SB
Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190044.78
  
 PB
Mikkel JørgensenMikkel Jørgensen ('95)Amager AC36.59
  
 SB
Michael KureMichael Kure ('71)Amager AC28.47
  
 SB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia45.01
  
 PB
Nikolaj Tang KurtNikolaj Tang Kurt ('01)Herlev Atletik37.82
  
 SB
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik34.07
  
 
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM61.27
  
 
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK54.41
  
 PB
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK53.98
  
 
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK43.49
  
 
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF39.50
  
 SB
Bjørn Van OvereemBjørn Van Overeem Sparta32.43
  
 PB
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
August Nabe HallbergAugust Nabe Hallberg ('98)Sparta / EST51.88
  
 PB
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Jonathan GrovesJonathan Groves ('93)Sparta55.39
  
 SB
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta35.63
  
 PB
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta35.49
  
 PB
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF34.11
  
 PB
Elias Dahl LunøeElias Dahl Lunøe ('03)Sparta32.15
  
 PB
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta31.50
  
 PB
Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC30.39
  
 PB
Viggo Peter Vermund GereViggo Peter Vermund Gere ('03)Helsingør IF28.13
  
 PB
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 26.48
  
 PB
Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC25.58
  
 SB
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta24.85
  
 PB
Noah Borgen MorellNoah Borgen Morell ('04)IK Olympia24.11
  
 PB
Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF23.22
  
 SB
Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta23.00
  
 PB
Oliver VeselinovskiOliver Veselinovski ('03)Sparta22.51
  
 PB
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta22.42
  
 SB
Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta20.99
  
 PB
Christian VeselinovskiChristian Veselinovski ('04)Sparta19.40
  
 PB
Wilhelm KoppWilhelm Kopp ('03)Sparta18.90
  
 SB
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM17.47
  
 PB
Sebastian ThulstrupSebastian Thulstrup ('04)Sparta16.86
  
 PB
Peter Grevy EjstrupPeter Grevy Ejstrup ('04)Sparta7.82
  
 PB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta47.65
  
 PB
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia42.72
  
 PB
Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01)Sparta42.19
  
 SB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik37.49
  
 PB
Aksel Øbakke LangeAksel Øbakke Lange ('02)Greve Atletik32.97
  
 PB
Hugin JacobsenHugin Jacobsen ('02)Færøerne18.55
  
 PB
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM50.14
  
 PB
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta48.85
  
 PB
Christian CorneliusChristian Cornelius Sparta48.42
  
 PB
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM47.63
  
 SB
André Skovshoved-JustesenAndré Skovshoved-Justesen ('99)Fremad Holbæk39.10
  
 PB
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF32.92
  
 SB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Lukas BjørnvadLukas Bjørnvad ('95)Roar Atletik59.29
  
 SB
Mads ChristiansenMads Christiansen ('97)Sparta52.50
  
 SB
Waldemar SvejstrupWaldemar Svejstrup ('97)Frederiksberg IF45.23
  
 PB
Michael KureMichael Kure ('71)Amager AC40.63
  
 SB
Nicolaj GrueNicolaj Grue ('98)Fremad Holbæk38.75
  
 PB
Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC35.23
  
 PB
K 80 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta11.19
  
 =PB
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta11.22
  
 
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta11.23
  
 
Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið11.51
  
 PB
Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið11.56
  
 PB
Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið11.60
  
 
Jasmin HenriksenJasmin Henriksen ('03)Greve Atletik11.63
  
 PB
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta11.65
  
 PB
Jasmin HenriksenJasmin Henriksen ('03)Greve Atletik11.66
  
 PB
Regitze SteenbergRegitze Steenberg ('03)Sparta11.70
  
 PB
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta11.74
  
 PB
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik11.79
  
 PB
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK11.79
  
 PB
Såra IversenSåra Iversen ('03)Færøerne11.95
  
 PB
Regitze SteenbergRegitze Steenberg ('03)Sparta11.95
  
 SB
Marie Kaare NordstrømMarie Kaare Nordstrøm ('03)BAK12.00
  
 PB
Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)Sparta12.05
  
 PB
Erna Krett HansenErna Krett Hansen ('03)Færøerne12.06
  
 PB
Rebekka SchaldemoseRebekka Schaldemose ('03)Sparta12.19
  
 SB
Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið12.19
  
 PB
Julie SvareJulie Svare ('03)Amager AC12.39
  
 PB
Olivia Helleskov BatkoOlivia Helleskov Batko ('03)Sparta12.41
  
 PB
Silla JørgensenSilla Jørgensen ('04)Amager AC12.42
  
 PB
Nanna SchaldemoseNanna Schaldemose ('04)Sparta12.51
  
 PB
Vera K. DalsgaardVera K. Dalsgaard ('04)KIF12.52
  
 PB
Julie Yun Mei JensenJulie Yun Mei Jensen ('03)Holte Atletik12.53
  
 PB
Kathrine RogersKathrine Rogers ('03)Frederiksberg IF12.56
  
 PB
Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta12.59
  
 PB
Sara Flindt GrønningSara Flindt Grønning ('03)Sparta12.60
  
 PB
Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)Sparta12.61
  
 PB
Isabel MøllerIsabel Møller ('03)Amager AC12.64
  
 PB
Bianca WillisBianca Willis ('82)KIF / USA12.70
  
 PB
Helene Sonne EknerHelene Sonne Ekner ('04)Amager AC12.85
  
 PB
Lise DamsøLise Damsø ('04)AK Brøndby13.14
  
 PB
Sofia R OlesenSofia R Olesen ('04)BAC13.15
  
 PB
Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK13.19
  
 SB
Izabela DjekicIzabela Djekic ('04)KIF13.25
  
 PB
Mathilde Aguilar SkelbergMathilde Aguilar Skelberg ('03)Frederiksberg IF13.68
  
 PB
K 100 m    
Vind: -1.9

Finale A

Finale
Vind: -1.9
Martha TraoréMartha Traoré ('95)Sparta12.42
  
 SB
Martha TraoréMartha Traoré ('95)Sparta12.49
  
 SB
Kamille Busch HansenKamille Busch Hansen Hvidovre AM12.61
  
 SB
Kamille Busch HansenKamille Busch Hansen Hvidovre AM12.79
  
 
Monika Elisabeth BenserudMonika Elisabeth Benserud ('96)Randers Freja / NOR12.80
  
 PB
Amalie Brammer KristiansenAmalie Brammer Kristiansen ('99)Skive AM12.82
  
 SB
Monika Elisabeth BenserudMonika Elisabeth Benserud ('96)Randers Freja / NOR12.82
  
 PB
Amalie Brammer KristiansenAmalie Brammer Kristiansen ('99)Skive AM13.02
  
 
Olivia TuokilaOlivia Tuokila Sparta / FIN13.04
  
 SB
Anne PorsholdAnne Porshold ('95)Aarhus 190013.16
  
 SB
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta13.17
  
 SB
Mette B. JepsenMette B. Jepsen ('70)Hvidovre AM13.18
  
 SB
Mathilde YttesenMathilde Yttesen ('01)Amager AC13.22
  
 SB
Anne PorsholdAnne Porshold ('95)Aarhus 190013.22
  
 SB
Mathilde YttesenMathilde Yttesen ('01)Amager AC13.23
  
 
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta13.26
  
 PB
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK13.33
  
 PB
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta13.34
  
 PB
Olivia TuokilaOlivia Tuokila Sparta / FIN13.35
  
 
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF13.37
  
 SB
Sofie Binou NielsenSofie Binou Nielsen ('97)Korsør AM13.43
  
 SB
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta13.49
  
 
Viktoria DommerViktoria Dommer ('01)Sparta13.50
  
 =PB
Viktoria DommerViktoria Dommer ('01)Sparta13.52
  
 SB
Tina Bischoff GellinTina Bischoff Gellin ('98)Holte Atletik13.59
  
 SB
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK13.59
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta13.66
  
 PB
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta13.71
  
 SB
Isabella SørensenIsabella Sørensen AK Brøndby13.73
  
 PB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta13.76
  
 
Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Hvidovre AM13.76
  
 SB
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)Sparta13.78
  
 
Lili KökényLili Kökény ('01)Sparta13.78
  
 PB
Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Hvidovre AM13.83
  
 
Sofie RasmussenSofie Rasmussen KIF13.88
  
 PB
Isabella SørensenIsabella Sørensen AK Brøndby13.91
  
 PB
Hildur PoulsenHildur Poulsen ('97)Færøerne13.98
  
 SB
Simone HjortSimone Hjort ('99)Sparta13.99
  
 SB
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta14.02
  
 
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta14.04
  
 PB
Silje KristensenSilje Kristensen ('97)Korsør AM14.10
  
 SB
Annika K EppersAnnika K Eppers ('02)Sparta14.12
  
 PB
Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)Frederiksberg IF14.14
  
 PB
Sofie RasmussenSofie Rasmussen KIF14.24
  
 
Anne Sofie NexøAnne Sofie Nexø ('89)Sparta14.25
  
 SB
Esther ArceEsther Arce ('02)Amager AC14.45
  
 =PB
Regitze FriisRegitze Friis ('02)Amager AC14.47
  
 PB
Signe LarsenSigne Larsen ('02)FIF Hillerød14.47
  
 SB
Rau PetersenRau Petersen ('02)FIF Hillerød14.53
  
 PB
Urd Reginsdóttir á LoftiUrd Reginsdóttir á Lofti ('01)Færøerne14.79
  
 PB
Andrea Kirstina MøllerAndrea Kirstina Møller ('02)Hvidovre AM15.06
  
 
Unna Ró JacobsenUnna Ró Jacobsen ('02)Frederiksberg IF15.14
  
 SB
Ya Chernoh KamaraYa Chernoh Kamara KIF15.21
  
 SB
Manar AshrafManar Ashraf ('02)If Gullfoss15.39
  
 PB
Mille Majkjær MikkelsenMille Majkjær Mikkelsen ('02)Amager AC15.71
  
 =SB
Ya Kaday KamaraYa Kaday Kamara KIF15.72
  
 
Josefine JørgensenJosefine Jørgensen ('02)Amager AC15.84
  
 PB
Sarah BardrumSarah Bardrum ('02)Amager AC16.26
  
 PB
K 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Kamille Busch HansenKamille Busch Hansen Hvidovre AM25.94
  
 PB
Olivia TuokilaOlivia Tuokila Sparta / FIN26.34
  
 SB
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta26.42
  
 PB
Mathilde YttesenMathilde Yttesen ('01)Amager AC26.64
  
 SB
Sofie Binou NielsenSofie Binou Nielsen ('97)Korsør AM27.53
  
 SB
Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta27.63
  
 PB
Betty-Marie Njor BoisenBetty-Marie Njor Boisen Sparta27.65
  
 PB
Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Hvidovre AM27.68
  
 SB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF27.84
  
 PB
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta27.88
  
 PB
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg BAC27.98
  
 PB
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM28.02
  
 PB
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK28.07
  
 PB
Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik28.07
  
 PB
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta28.10
  
 PB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta28.33
  
 PB
Lili KökényLili Kökény ('01)Sparta28.36
  
 PB
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta28.56
  
 PB
Hildur PoulsenHildur Poulsen ('97)Færøerne28.61
  
 PB
Luka Lund KristiansenLuka Lund Kristiansen ('01)BAC28.85
  
 PB
Simone HjortSimone Hjort ('99)Sparta29.01
  
 SB
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK29.09
  
 PB
Annika K EppersAnnika K Eppers ('02)Sparta29.20
  
 PB
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen Greve Atletik29.31
  
 SB
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik29.38
  
 PB
Josefine Bach Jensen BangJosefine Bach Jensen Bang BAC29.64
  
 PB
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta29.68
  
 PB
Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið30.02
  
 PB
Urd Reginsdóttir á LoftiUrd Reginsdóttir á Lofti ('01)Færøerne30.11
  
 PB
Unna Ró JacobsenUnna Ró Jacobsen ('02)Frederiksberg IF30.23
  
 PB
Andrea Kirstina MøllerAndrea Kirstina Møller ('02)Hvidovre AM30.42
  
 SB
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)Sparta30.50
  
 PB
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta30.50
  
 PB
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK30.56
  
 SB
Nanna KristiansenNanna Kristiansen ('03)HGF AM30.57
  
 PB
Laura Juul PallesenLaura Juul Pallesen ('03)Amager AC30.63
  
 SB
Regitze FriisRegitze Friis ('02)Amager AC30.72
  
 PB
Astrid Jager LykkeAstrid Jager Lykke ('02)BAC31.06
  
 PB
Erna Krett HansenErna Krett Hansen ('03)Færøerne31.09
  
 PB
Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta31.16
  
 PB
Marie Kaare NordstrømMarie Kaare Nordstrøm ('03)BAK31.20
  
 PB
Karoline BygwraaKaroline Bygwraa ('03)KIF31.30
  
 SB
Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)KIF31.42
  
 SB
Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK31.53
  
 PB
Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið31.58
  
 PB
Julie SvareJulie Svare ('03)Amager AC31.60
  
 PB
Ingrid Sofie Bach Jensen BangIngrid Sofie Bach Jensen Bang ('03)BAC31.65
  
 PB
Wilma Winther BotheWilma Winther Bothe ('01)FIF Hillerød31.71
  
 PB
Isabel MøllerIsabel Møller ('03)Amager AC31.93
  
 PB
Anna Erika Grønbek HamborAnna Erika Grønbek Hambor ('04)Køge Atletik32.04
  
 PB
Helene Sonne EknerHelene Sonne Ekner ('04)Amager AC32.19
  
 PB
Kathrine RogersKathrine Rogers ('03)Frederiksberg IF32.20
  
 PB
Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)Sparta32.21
  
 PB
Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)Sparta32.53
  
 PB
Ya Chernoh KamaraYa Chernoh Kamara KIF32.92
  
 SB
Rebecca Dahl KokkegårdRebecca Dahl Kokkegård ('03)Sparta32.97
  
 PB
Ya Kaday KamaraYa Kaday Kamara KIF34.22
  
 SB
Sofia R OlesenSofia R Olesen ('04)BAC35.11
  
 PB
K 300 m    

Finale A

Finale
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta41.49
  
 PB
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta42.09
  
 SB
Stephanie SaavedraStephanie Saavedra ('89)Sparta / ESP42.20
  
 PB
Viktoria DommerViktoria Dommer ('01)Sparta43.54
  
 SB
Cecilie Anna NæsbyCecilie Anna Næsby Sparta43.83
  
 PB
Cecilie Biltofft JensenCecilie Biltofft Jensen ('94)Frederiksberg IF45.26
  
 PB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik46.40
  
 PB
Kjerstin TetzlafKjerstin Tetzlaf ('91)Sparta47.09
  
 PB
K 600 m    

Finale A

Finale
Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta1:41.06
  
 PB
Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF1:41.97
  
 PB
Emma Kiplagat KondrupEmma Kiplagat Kondrup ('04)Kolding KFUM 1:42.17
  
 PB
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik1:47.67
  
 PB
Alma SøttrupAlma Søttrup ('03)BAK1:48.12
  
 PB
Maria B. BrorsenMaria B. Brorsen ('03)KIF1:50.09
  
 PB
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta1:52.70
  
 PB
Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF1:54.08
  
 PB
Rebekka SchaldemoseRebekka Schaldemose ('03)Sparta1:54.93
  
 PB
Rie OreskovRie Oreskov ('03)Frederiksberg IF1:55.12
  
 PB
Regitze SteenbergRegitze Steenberg ('03)Sparta1:56.64
  
 PB
Lia Palmberg NordhaldLia Palmberg Nordhald ('03)BAC1:58.25
  
 PB
Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)Sparta2:01.58
  
 PB
Helene Sonne EknerHelene Sonne Ekner ('04)Amager AC2:01.79
  
 PB
Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið2:02.41
  
 PB
Kajsa Grønberg ChristensenKajsa Grønberg Christensen ('04)Blovstrød Løverne2:09.18
  
 PB
Astrid Koch HollingberyAstrid Koch Hollingbery ('04)BAC2:29.42
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)Sparta2:22.43
  
 PB
Cecilie Møller-JensenCecilie Møller-Jensen ('01)BAC2:25.32
  
 PB
Emilie Bøg EkholmEmilie Bøg Ekholm ('02)IK Hellas2:27.12
  
 PB
Cecilie BoesdalCecilie Boesdal ('01)Sparta2:27.79
  
 SB
Matilde WillerMatilde Willer Sparta2:29.04
  
 SB
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM2:32.10
  
 SB
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK2:32.75
  
 PB
Frida UhrskovFrida Uhrskov ('01)Helsingør IF2:32.97
  
 PB
Therese Helk OlesenTherese Helk Olesen ('99)Skive AM2:33.26
  
 PB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 19002:33.74
  
 PB
Augusta Maria Grønbo ChristensenAugusta Maria Grønbo Christensen Blovstrød Løverne2:35.46
  
 SB
Unna Ró JacobsenUnna Ró Jacobsen ('02)Frederiksberg IF2:37.95
  
 PB
Isabella SørensenIsabella Sørensen AK Brøndby2:39.46
  
 PB
Laura RothschildLaura Rothschild ('02)KIF2:39.59
  
 PB
Urd Reginsdóttir á LoftiUrd Reginsdóttir á Lofti ('01)Færøerne2:47.15
  
 
Annika IsaksenAnnika Isaksen ('02)Færøerne2:56.40
  
 
Henriette SkavinHenriette Skavin ('89)Sparta3:04.30
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
Emma Kiplagat KondrupEmma Kiplagat Kondrup ('04)Kolding KFUM 4:49.28
  
 PB
Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)Sparta4:50.05
  
 PB
Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta4:57.07
  
 PB
Alma SøttrupAlma Søttrup ('03)BAK5:14.25
  
 PB
Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)Sparta5:15.92
  
 PB
Emilie Bøg EkholmEmilie Bøg Ekholm ('02)IK Hellas5:18.40
  
 SB
Ulrikke Juul SøeborgUlrikke Juul Søeborg ('03)Helsingør IF5:26.66
  
 PB
Unna Ró JacobsenUnna Ró Jacobsen ('02)Frederiksberg IF5:33.58
  
 SB
Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF5:35.36
  
 PB
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5:41.84
  
 PB
Regitze SteenbergRegitze Steenberg ('03)Sparta5:44.63
  
 PB
Frida Schou KristensenFrida Schou Kristensen ('04)BAC5:45.25
  
 PB
Nanna ElmerNanna Elmer ('03)KIF5:45.38
  
 PB
Matilde AndersenMatilde Andersen ('04)Greve Atletik5:53.13
  
 PB
Laura H. WeichmannLaura H. Weichmann ('02)KIF5:56.07
  
 SB
Astrid Koch HollingberyAstrid Koch Hollingbery ('04)BAC7:00.36
  
 PB
K 3000 m    

Finale A

Finale
Clara KallClara Kall ('99)HMRC10:02.60
  
 PB
Pernille Bak LarsenPernille Bak Larsen ('91)Aarhus 190010:11.22
  
 PB
Amanda Gerner AmalooAmanda Gerner Amaloo Sparta10:34.52
  
 PB
Augusta KorsgaardAugusta Korsgaard ('97)Sparta10:58.92
  
 PB
Nanna Leegaard KruseNanna Leegaard Kruse ('87)11:03.62
  
 PB
Mia KolmosMia Kolmos ('88)AK 7311:05.04
  
 PB
Kamilla KajbækKamilla Kajbæk ('99)BAK11:11.01
  
 PB
Sarah Bruun NielsenSarah Bruun Nielsen ('99)Aalborg AM11:12.09
  
 PB
K 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
Jasmin HenriksenJasmin Henriksen ('03)Greve Atletik10.91
  
 PB
Bianca WillisBianca Willis ('04)KIF12.93
  
 PB
Izabela DjekicIzabela Djekic ('04)KIF13.96
  
 PB
Lise DamsøLise Damsø ('04)AK Brøndby15.80
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta15.26
  
 SB
K Højdespring    

Finale A

Finale
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta1.60
  
 PB
Alice Kirk DamsgaardAlice Kirk Damsgaard ('01)Sparta1.56
  
 =PB
Caroline Tarrasson HansenCaroline Tarrasson Hansen Sparta1.45
  
 PB
Lia Palmberg NordhaldLia Palmberg Nordhald ('03)BAC1.43
  
 PB
Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)Frederiksberg IF1.41
  
 PB
Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið1.40
  
 SB
Josefine Bach Jensen BangJosefine Bach Jensen Bang BAC1.40
  
 SB
Wilma Winther BotheWilma Winther Bothe ('01)FIF Hillerød1.38
  
 PB
Ingrid Sofie Bach Jensen BangIngrid Sofie Bach Jensen Bang ('03)BAC1.37
  
 SB
Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta1.37
  
 PB
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM1.35
  
 SB
Laura Juul PallesenLaura Juul Pallesen ('03)Amager AC1.34
  
 PB
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta1.34
  
 PB
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK1.31
  
 PB
Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM1.31
  
 PB
Rie OreskovRie Oreskov ('03)Frederiksberg IF1.31
  
 PB
Sofie Guldborg NielsenSofie Guldborg Nielsen ('02)Aabenraa IG 1.30
  
 
Urd Reginsdóttir á LoftiUrd Reginsdóttir á Lofti ('01)Færøerne1.30
  
 PB
Nanna KristiansenNanna Kristiansen ('03)HGF AM1.28
  
 PB
Erna Krett HansenErna Krett Hansen ('03)Færøerne1.28
  
 PB
Kathrine RogersKathrine Rogers ('03)Frederiksberg IF1.25
  
 PB
Helene Sonne EknerHelene Sonne Ekner ('04)Amager AC1.20
  
 PB
Julie SvareJulie Svare ('03)Amager AC1.20
  
 PB
Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF1.20
  
 PB
Karoline BygwraaKaroline Bygwraa ('03)KIF1.20
  
 PB
Nikoline Treumer AmmitzbøllNikoline Treumer Ammitzbøll ('03)Frederiksberg IF1.20
  
 SB
Olivia Helleskov BatkoOlivia Helleskov Batko ('03)Sparta1.20
  
 PB
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)Sparta1.20
  
 SB
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK1.20
  
 =PB
Nanna SchaldemoseNanna Schaldemose ('04)Sparta1.15
  
 PB
Mathilde Aguilar SkelbergMathilde Aguilar Skelberg ('03)Frederiksberg IF1.15
  
 PB
K Stangspring    

Finale A

Finale
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK3.30
  
 PB
Caroline RannersCaroline Ranners ('95)Sparta3.30
  
 SB
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta2.90
  
 PB
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK2.70
  
 PB
Kate LadefogedKate Ladefoged ('98)Amager AC2.50
  
 SB
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)Aarhus 19002.40
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta5.55
+0.9
  
 PB
Sofie RasmussenSofie Rasmussen KIF5.37
+1.9
  
 PB
Anne PorsholdAnne Porshold ('95)Aarhus 19005.18
+0.7
  
 SB
Simone B. LautrupSimone B. Lautrup ('98)IK Hellas5.15
0.0
  
 PB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta5.14
+1.1
  
 PB
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)Sparta5.13
0.0
  
 SB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF5.06
-0.2
  
 PB
Simone HjortSimone Hjort ('99)Sparta5.03
+0.2
  
 SB
Sarah Winther JensenSarah Winther Jensen ('99)Skive AM4.96
0.0
  
 SB
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)BAC4.92
+1.4
  
 SB
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)Sparta4.72
+1.9
  
 PB
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM4.66
+1.2
  
 
Annika K EppersAnnika K Eppers ('02)Sparta4.62
+0.9
  
 PB
Josefine Bach Jensen BangJosefine Bach Jensen Bang BAC4.56
0.0
  
 PB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik4.54
0.0
  
 PB
Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik4.53
0.0
  
 SB
Signe LarsenSigne Larsen ('02)FIF Hillerød4.53
+1.5
  
 PB
Alberthe Wiedemann SimonsenAlberthe Wiedemann Simonsen ('02)Sparta4.47
+1.1
  
 PB
Lili KökényLili Kökény ('01)Sparta4.44
0.0
  
 PB
Sara DebesardottirSara Debesardottir ('98)Færøerne4.30
0.0
  
 SB
Sofie SkovgaardSofie Skovgaard ('93)Greve Atletik4.27
+1.2
  
 SB
Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Hvidovre AM4.26
0.0
  
 
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM4.14
+0.8
  
 PB
Unna Ró JacobsenUnna Ró Jacobsen ('02)Frederiksberg IF4.14
+1.1
  
 
Sofie Guldborg NielsenSofie Guldborg Nielsen ('02)Aabenraa IG 4.06
+1.8
  
 PB
Selma NattestadSelma Nattestad ('02)Amager AC4.04
+0.8
  
 PB
Sarah BardrumSarah Bardrum ('02)Amager AC3.68
+0.4
  
 PB
Ya Chernoh KamaraYa Chernoh Kamara KIF3.58
+1.3
  
 SB
Astrid Jager LykkeAstrid Jager Lykke ('02)BAC3.49
+1.0
  
 PB
Manar AshrafManar Ashraf ('02)If Gullfoss3.45
0.0
  
 PB
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Klara Thers-SonneKlara Thers-Sonne ('04)Sparta10.91
  
 PB
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia10.06
  
 PB
Lea Strand MortensenLea Strand Mortensen ('03)Køge Atletik9.95
  
 PB
Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)Sparta9.80
  
 PB
Rebecca Dahl KokkegårdRebecca Dahl Kokkegård ('03)Sparta8.99
  
 SB
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik8.38
  
 PB
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta8.32
  
 PB
Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið8.32
  
 PB
Karoline BygwraaKaroline Bygwraa ('03)KIF8.26
  
 
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)Sparta8.10
  
 PB
Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK7.98
  
 PB
Sara Flindt GrønningSara Flindt Grønning ('03)Sparta7.85
  
 PB
Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM7.51
  
 PB
Nikoline Treumer AmmitzbøllNikoline Treumer Ammitzbøll ('03)Frederiksberg IF7.50
  
 PB
Nanna SchaldemoseNanna Schaldemose ('04)Sparta7.24
  
 PB
Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)Sparta7.14
  
 PB
Anna Erika Grønbek HamborAnna Erika Grønbek Hambor ('04)Køge Atletik7.00
  
 PB
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta6.98
  
 PB
Mathilde Aguilar SkelbergMathilde Aguilar Skelberg ('03)Frederiksberg IF6.66
  
 PB
Matilde AndersenMatilde Andersen ('04)Greve Atletik6.22
  
 PB
Isabel MøllerIsabel Møller ('03)Amager AC5.45
  
 PB
Marie Kaare NordstrømMarie Kaare Nordstrøm ('03)BAK5.25
  
 PB
Kathrine RogersKathrine Rogers ('03)Frederiksberg IF5.24
  
 PB
Sofia R OlesenSofia R Olesen ('04)BAC4.79
  
 PB
Astrid Koch HollingberyAstrid Koch Hollingbery ('04)BAC4.79
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta11.40
  
 PB
Maria Thorndal ThomsenMaria Thorndal Thomsen Aalborg AM11.28
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF11.21
  
 
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta9.63
  
 
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta9.48
  
 PB
Sofie Guldborg NielsenSofie Guldborg Nielsen ('02)Aabenraa IG 8.98
  
 PB
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta8.92
  
 
Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Sparta8.79
  
 PB
Josephine Manzenski HansenJosephine Manzenski Hansen ('01)IK Hellas8.60
  
 
Emilie BankEmilie Bank ('02)Sparta7.83
  
 
Annika IsaksenAnnika Isaksen ('02)Færøerne7.72
  
 PB
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM7.44
  
 
Marie E. Molander PedersenMarie E. Molander Pedersen ('01)Frederiksberg IF7.40
  
 
Regitze FriisRegitze Friis ('02)Amager AC7.38
  
 
Ya Kaday KamaraYa Kaday Kamara KIF7.18
  
 
Wilma Winther BotheWilma Winther Bothe ('01)FIF Hillerød7.00
  
 PB
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM31.56
  
 PB
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta26.81
  
 PB
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta21.99
  
 SB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190020.73
  
 
Regitze FriisRegitze Friis ('02)Amager AC19.21
  
 SB
Helene Sonne EknerHelene Sonne Ekner ('04)Amager AC18.20
  
 PB
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM18.07
  
 PB
Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)Sparta17.16
  
 PB
Sofie Guldborg NielsenSofie Guldborg Nielsen ('02)Aabenraa IG 16.17
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM38.96
  
 
Cathrine TrodsøeCathrine Trodsøe ('99)Odense Atletik 37.42
  
 SB
Ane RiberAne Riber ('99)Køge Atletik35.41
  
 SB
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM33.62
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF28.42
  
 PB
Maria Thorndal ThomsenMaria Thorndal Thomsen Aalborg AM28.04
  
 
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM27.67
  
 
Kristel Høj WaltherKristel Høj Walther ('87)Odense Atletik 27.55
  
 PB
Christine TillingChristine Tilling ('99)BAC20.78
  
 SB
Frida Lisa JersøFrida Lisa Jersø ('97)Frederiksberg IF15.56
  
 PB
K Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia30.70
  
 PB
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik29.31
  
 PB
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK25.08
  
 PB
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta23.64
  
 PB
Sara Flindt GrønningSara Flindt Grønning ('03)Sparta22.86
  
 PB
Rie OreskovRie Oreskov ('03)Frederiksberg IF20.79
  
 PB
Annemarie ØstergaardAnnemarie Østergaard ('03)BAC20.50
  
 SB
Klara Thers-SonneKlara Thers-Sonne ('04)Sparta19.20
  
 PB
Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)Sparta18.36
  
 PB
Rebecca Dahl KokkegårdRebecca Dahl Kokkegård ('03)Sparta17.72
  
 SB
Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta17.34
  
 PB
Såra IversenSåra Iversen ('03)Færøerne17.32
  
 PB
Olivia Helleskov BatkoOlivia Helleskov Batko ('03)Sparta17.20
  
 PB
Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)Sparta16.51
  
 PB
Emilie Mossin NørregaardEmilie Mossin Nørregaard ('03)Sparta15.35
  
 PB
Nanna ElmerNanna Elmer ('03)KIF12.63
  
 PB
Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)KIF12.61
  
 SB
Mathilde Aguilar SkelbergMathilde Aguilar Skelberg ('03)Frederiksberg IF10.89
  
 SB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF34.98
  
 PB
Maria Thorndal ThomsenMaria Thorndal Thomsen Aalborg AM34.45
  
 PB
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta31.64
  
 PB
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM28.70
  
 PB
Caroline Tarrasson HansenCaroline Tarrasson Hansen Sparta27.93
  
 SB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik26.81
  
 
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190025.12
  
 PB
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta24.16
  
 PB
Rikke NeubertRikke Neubert BAC23.74
  
 SB
Unna Ró JacobsenUnna Ró Jacobsen ('02)Frederiksberg IF22.93
  
 PB
Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið21.32
  
 SB
Annika IsaksenAnnika Isaksen ('02)Færøerne19.95
  
 PB
Rau PetersenRau Petersen ('02)FIF Hillerød18.27
  
 PB
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK17.62
  
 
Astrid FalkencroneAstrid Falkencrone ('02)Amager AC15.23
  
 PB
Josefine JørgensenJosefine Jørgensen ('02)Amager AC8.69
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Amalie TaagebyAmalie Taageby ('98)IK Hellas26.31
  
 PB
D17 110 m hæk 91.4 cm    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1
Anton Olsson
Anton Olsson ('99)
/ SWE16.49
  
 PB
P15 100 m    
Indledende heats
Indledende 3
Vind: -0.6
Vind: -0.6
2
Anna Lundmark
Anna Lundmark ('01)
/ SWE13.26
  
 PB
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
4
Emilia Münchmeyer
Emilia Münchmeyer ('02)
/ SWE32.82
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020