Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Indendørs 4-kamp 4.1.2020 Inde

M 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta6.03
  
 PB
2Emil FrændeEmil Frænde Sparta6.13
  
 PB
3Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)Sparta / CUB6.18
  
 PB
4Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta6.30
  
 PB
5Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta6.51
  
 PB
6Mathias AstrupMathias Astrup ('99)Sparta6.77
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta6.06
  
 PB
2Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta6.13
  
 PB
3Emil FrændeEmil Frænde Sparta6.16
  
 PB
4Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta6.23
  
 PB
5Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)Sparta / CUB6.27
  
 PB
6Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta6.33
  
 PB
7Mathias AstrupMathias Astrup ('99)Sparta6.44
  
 PB
8Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)Sparta6.47
  
 PB
9Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta6.60
  
 PB
K22 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19009.69
  
 
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta10.30
  
 SB
K22 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta1.60
  
 PB
2Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19001.54
  
 =SB
K22 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta5.31
  
 SB
2Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19004.94
  
 
K22 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta12.30
  
 SB
2Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19009.77
  
 =PB
D19 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Léon DemirayLéon Demiray ('01)Sparta7.50
  
 PB
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 1
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik9.34
  
 PB
2Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19009.59
  
 
D19 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19003.60
  
 =SB
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik3.30
  
 =PB
D19 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19005.42
  
 SB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik NM
  
 
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik11.49
  
 =PB
2Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190010.89
  
 =PB
P19 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta6.83
  
 =PB
Indledende heats
Indledende 1
1Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta6.92
  
 PB
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19009.17
  
 PB
P19 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19001.54
  
 SB
P19 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19005.38
  
 =SB
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19009.76
  
 =PB
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta7.46
  
 PB
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta8.49
  
 PB
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja8.61
  
 
3Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta9.45
  
 SB
4Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA10.22
  
 =PB
D17 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja3.90
  
 =PB
2Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta3.70
  
 =SB
3Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta3.50
  
 =PB
4Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA2.60
  
 =PB
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta6.28
  
 =SB
2Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta6.26
  
 =PB
3Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja5.71
  
 
4Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA5.11
  
 =PB
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja14.28
  
 =SB
2Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta12.97
  
 PB
3Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta12.15
  
 =PB
4Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta9.85
  
 =PB
5Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA9.34
  
 =PB
P17 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta7.00
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta6.71
  
 =PB
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta6.92
  
 =PB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta9.10
  
 =SB
2Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta9.23
  
 =SB
3Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA9.50
  
 SB
3Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta9.50
  
 =PB
3Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK9.50
  
 
6Ditte Tibert StoltzeDitte Tibert Stoltze ('03)DELTA10.97
  
 SB
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta1.63
  
 =SB
2Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta1.54
  
 PB
3Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK1.48
  
 
4Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta1.45
  
 =PB
5Ditte Tibert StoltzeDitte Tibert Stoltze ('03)DELTA1.42
  
 =SB
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta5.66
  
 PB
2Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta5.36
  
 PB
3Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA5.35
  
 
4Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5.19
  
 PB
5Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK5.11
  
 SB
6Ditte Tibert StoltzeDitte Tibert Stoltze ('03)DELTA3.77
  
 =SB
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta12.67
  
 =PB
2Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA11.54
  
 SB
3Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta11.20
  
 PB
4Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK10.76
  
 =PB
5Ditte Tibert StoltzeDitte Tibert Stoltze ('03)DELTA9.74
  
 PB
6Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta9.71
  
 =SB
D16 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta NH
  
 
P16 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta DNF
  
 
P16 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF NM
  
 
D15 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta10.63
  
 PB
2Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta11.32
  
 PB
3Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta11.57
  
 PB
Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta DNF
  
 
D15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta2.40
  
 =PB
2Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta2.20
  
 =PB
3Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta1.80
  
 PB
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta5.11
  
 PB
2Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta4.73
  
 =PB
3Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta4.39
  
 PB
4Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta4.06
  
 PB
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta10.29
  
 =PB
2Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta9.31
  
 PB
3Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta7.05
  
 PB
4Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta5.76
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF10.03
  
 
2Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta10.24
  
 =SB
3Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta10.41
  
 =SB
4Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF10.68
  
 =PB
5Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta10.70
  
 PB
6Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 11.38
  
 
7Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta11.87
  
 PB
8Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA12.73
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.45
  
 =SB
2Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta1.45
  
 =SB
3Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta1.42
  
 =SB
4Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta1.39
  
 =PB
4Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta1.39
  
 PB
6Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF1.39
  
 =PB
7Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 1.39
  
 
8Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta1.36
  
 =PB
9Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA1.30
  
 PB
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 4.75
  
 PB
2Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta4.71
  
 PB
3Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta4.66
  
 PB
4Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta4.60
  
 PB
5Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF4.49
  
 
6Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta4.45
  
 PB
7Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF4.42
  
 
8Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA4.30
  
 
9Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta4.26
  
 =SB
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta10.31
  
 PB
2Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta9.71
  
 =SB
3Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF9.26
  
 PB
4Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta9.05
  
 PB
5Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta8.88
  
 SB
6Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF8.73
  
 
7Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta6.74
  
 =SB
8Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA5.92
  
 PB
M45 60 m hæk 99.1 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF10.84
  
 SB
M45 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF4.89
  
 SB
M45 Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF7.23
  
 SB
M50 60 m hæk 91.4 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69)DELTA9.23
  
 PB
M50 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69)DELTA3.00
  
 PB
M50 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69)DELTA5.32
  
 SB
M50 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69)DELTA10.62
  
 SB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020