Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: 27.11.2019 Inde

M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja23.63
  
 SB
2Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91)Randers Freja25.06
  
 SB
3Regin Arnason JensenRegin Arnason Jensen ('98)Aalborg AM25.10
  
 PB
4Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad26.13
  
 PB
5Lasse VosegaardLasse Vosegaard ('99)Aarhus Fremad26.19
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mohamed OmarMohamed Omar ('93)Randers Freja2:30.37
  
 PB
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jens SørensenJens Sørensen ('91)Randers Freja4.03
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja26.96
  
 SB
2Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad28.32
  
 PB
6Krista Amalie IsaksenKrista Amalie Isaksen ('96)Aalborg AM28.88
  
  Mixed competition
D19 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Florian ArensbachFlorian Arensbach ('01)Randers Freja25.38
  
 PB
2Skujlt Skujlt  Aarhus Fremad26.69
  
 PB
D19 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Florian ArensbachFlorian Arensbach ('01)Randers Freja2:20.81
  
 PB
D17 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Khalid Alnab AbdulleKhalid Alnab Abdulle ('03)Randers Freja2:17.05
  
 PB
P17 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Benedicte Skytte VosegaardBenedicte Skytte Vosegaard ('03)Aarhus Fremad29.18
  
 PB
D15 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja25.23
  
 PB
D15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja3.23
  
 SB
2Anders NyborgAnders Nyborg ('05)Randers Freja3.13
  
 PB
P15 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF26.86
  
 SB
2Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja27.61
  
 SB
3Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja28.61
  
 PB
4Frederikke K. MadsenFrederikke K. Madsen ('05)Randers Freja29.38
  
 PB
P15 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:32.04
  
 PB
2Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja2:48.81
  
 SB
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja7.97
  
 PB
2Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja8.07
  
 PB
3Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja8.23
  
 PB
4Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM8.50
  
 PB
5Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja9.03
  
 PB
D13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja2:17.87
  
 PB
2Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja2:18.01
  
 PB
3Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja2:27.10
  
 PB
4Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja2:36.20
  
 PB
5Markus Haaning NielsenMarkus Haaning Nielsen ('06)Viborg AM2:36.82
  
 PB
6Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM2:42.09
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja1.60
  
 PB
D13 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja2.63
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja5.27
  
 PB
2Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja5.02
  
 PB
3Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja4.96
  
 PB
4Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM4.08
  
 PB
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja12.13
  
 PB
2Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja10.93
  
 PB
3Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja7.71
  
 PB
4Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja6.68
  
 PB
5Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM6.66
  
 PB
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lærke SindalLærke Sindal ('06)Randers Freja8.43
  
 PB
2Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja8.82
  
 PB
3Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja8.95
  
 PB
P13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja2:42.56
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja1.35
  
 SB
P13 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Isabella ScherwinIsabella Scherwin ('06)Randers Freja2.23
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja4.97
  
 PB
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja12.24
  
 PB
2Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja8.56
  
 PB
D12 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja8.85
  
 PB
2Kristian Mygind HjorthKristian Mygind Hjorth ('07)Skanderborg Atletik9.11
  
 PB
3Johannes Wilhelm BuschJohannes Wilhelm Busch ('07)Viborg AM9.32
  
 PB
4Mads f MøllerMads f Møller ('07)Stoholm Atletik9.49
  
 PB
5Nikolaj AndersenNikolaj Andersen ('07)Randers Freja9.75
  
 PB
6Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja10.55
  
 PB
D12 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja2:37.51
  
 PB
2Nikolaj AndersenNikolaj Andersen ('07)Randers Freja2:49.30
  
 PB
3Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja3:45.99
  
 PB
D12 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja4.40
  
 PB
2Mads f MøllerMads f Møller ('07)Stoholm Atletik4.11
  
 PB
3Kristian Mygind HjorthKristian Mygind Hjorth ('07)Skanderborg Atletik3.97
  
 PB
4Johannes Wilhelm BuschJohannes Wilhelm Busch ('07)Viborg AM3.94
  
 PB
5Nikolaj AndersenNikolaj Andersen ('07)Randers Freja3.91
  
 PB
6Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja3.56
  
 PB
D12 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mads f MøllerMads f Møller ('07)Stoholm Atletik8.07
  
 PB
2Nikolaj AndersenNikolaj Andersen ('07)Randers Freja7.63
  
 PB
3Kristian Mygind HjorthKristian Mygind Hjorth ('07)Skanderborg Atletik7.02
  
 PB
4Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja5.84
  
 PB
5Johannes Wilhelm BuschJohannes Wilhelm Busch ('07)Viborg AM5.74
  
 PB
6Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja5.74
  
 PB
P12 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja9.00
  
 PB
2Sille PadkjærSille Padkjær ('07)Randers Freja10.58
  
 PB
P12 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 2:33.34
  
 SB
2Astrid KirkegaardAstrid Kirkegaard ('07)Viborg AM3:07.62
  
 PB
P12 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja4.03
  
 PB
2Sille PadkjærSille Padkjær ('07)Randers Freja3.56
  
 PB
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja7.91
  
 PB
2Sille PadkjærSille Padkjær ('07)Randers Freja6.20
  
 PB
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andreas LaursenAndreas Laursen ('08)Viborg AM9.14
  
 PB
2Emil EskildsenEmil Eskildsen ('08)Aarhus 19009.17
  
 PB
3Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM9.26
  
 PB
4Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM9.47
  
 PB
5Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik9.50
  
 PB
6Julius SørensenJulius Sørensen ('08)Aalborg AM10.17
  
 PB
7Lucas JønsholtLucas Jønsholt ('08)Viborg AM10.41
  
 PB
8Peter LyngbergPeter Lyngberg ('08)Aalborg AM11.05
  
 PB
D11 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM2:46.92
  
 PB
2Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM2:50.12
  
 PB
3Emil EskildsenEmil Eskildsen ('08)Aarhus 19002:55.55
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emil EskildsenEmil Eskildsen ('08)Aarhus 19004.06
  
 PB
2Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik3.94
  
 PB
3Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM3.91
  
 PB
4Andreas LaursenAndreas Laursen ('08)Viborg AM3.83
  
 PB
5Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM3.70
  
 PB
6Julius SørensenJulius Sørensen ('08)Aalborg AM3.50
  
 PB
7Lucas JønsholtLucas Jønsholt ('08)Viborg AM2.92
  
 PB
8Peter LyngbergPeter Lyngberg ('08)Aalborg AM2.88
  
 
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Julius SørensenJulius Sørensen ('08)Aalborg AM8.68
  
 PB
2Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM7.57
  
 PB
3Emil EskildsenEmil Eskildsen ('08)Aarhus 19007.14
  
 PB
4Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik6.73
  
 PB
5Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM6.44
  
 PB
6Andreas LaursenAndreas Laursen ('08)Viborg AM5.91
  
 PB
7Peter LyngbergPeter Lyngberg ('08)Aalborg AM5.76
  
 
8Lucas JønsholtLucas Jønsholt ('08)Viborg AM5.75
  
 PB
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM8.84
  
 PB
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja9.21
  
 PB
3Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM9.22
  
 PB
4Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja9.44
  
 PB
5Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja9.50
  
 PB
6Esther AiniellEsther Ainiell ('08)Viborg AM9.53
  
 PB
7Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja9.83
  
 PB
8Andrea NielsenAndrea Nielsen ('08)Randers Freja10.16
  
 PB
P11 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja2:54.58
  
 PB
P11 Stangspring    

Finale A

Finale
1Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja1.53
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM4.42
  
 
2Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM4.18
  
 PB
3Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja3.80
  
 PB
4Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja3.76
  
 PB
5Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja3.58
  
 PB
6Esther AiniellEsther Ainiell ('08)Viborg AM3.54
  
 PB
7Andrea NielsenAndrea Nielsen ('08)Randers Freja3.54
  
 PB
8Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja3.38
  
 PB
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM8.47
  
 
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja7.89
  
 PB
3Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM7.68
  
 PB
4Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja6.92
  
 PB
5Andrea NielsenAndrea Nielsen ('08)Randers Freja5.77
  
 PB
6Esther AiniellEsther Ainiell ('08)Viborg AM5.65
  
 PB
7Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja4.81
  
 PB
8Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja4.72
  
 PB
D10 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rasmus PlatzRasmus Platz ('09)Randers Freja8.30
  
 PB
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM8.96
  
 PB
3Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM9.71
  
 PB
4Frederik LagoniFrederik Lagoni ('09)Randers Freja10.08
  
 PB
5Rasmus DufresneRasmus Dufresne ('09)Randers Freja10.55
  
 PB
6Kaj H. MikkelsenKaj H. Mikkelsen ('09)Skanderborg Atletik11.04
  
 PB
D10 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rasmus PlatzRasmus Platz ('09)Randers Freja2:53.11
  
 PB
2Frederik LagoniFrederik Lagoni ('09)Randers Freja3:11.31
  
 PB
3Rasmus DufresneRasmus Dufresne ('09)Randers Freja3:19.84
  
 PB
4Kaj H. MikkelsenKaj H. Mikkelsen ('09)Skanderborg Atletik3:22.25
  
 PB
D10 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM4.00
  
 PB
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM3.76
  
 PB
3Frederik LagoniFrederik Lagoni ('09)Randers Freja3.55
  
 PB
4Rasmus DufresneRasmus Dufresne ('09)Randers Freja3.52
  
 PB
5Rasmus PlatzRasmus Platz ('09)Randers Freja3.37
  
 PB
6Kaj H. MikkelsenKaj H. Mikkelsen ('09)Skanderborg Atletik3.07
  
 PB
D10 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rasmus PlatzRasmus Platz ('09)Randers Freja6.43
  
 PB
2Frederik LagoniFrederik Lagoni ('09)Randers Freja5.79
  
 PB
3Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM5.56
  
 PB
4Rasmus DufresneRasmus Dufresne ('09)Randers Freja5.51
  
 PB
5Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM5.38
  
 PB
6Kaj H. MikkelsenKaj H. Mikkelsen ('09)Skanderborg Atletik5.00
  
 PB
P10 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM9.13
  
 PB
2Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja9.43
  
 PB
3Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM9.53
  
 PB
4Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM10.05
  
 PB
4Hana DubicanacHana Dubicanac ('09)Skive AM10.05
  
 PB
6Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM10.08
  
 PB
7Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM10.26
  
 PB
8Frida Hasselbalch MikkelsenFrida Hasselbalch Mikkelsen ('09)Skanderborg Atletik10.47
  
 PB
9Ingeborg AndersenIngeborg Andersen ('09)Randers Freja10.93
  
 PB
10Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja11.11
  
 PB
P10 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM2:43.17
  
 PB
2Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM2:49.99
  
 PB
3Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM3:05.43
  
 PB
4Hana DubicanacHana Dubicanac ('09)Skive AM3:17.92
  
 PB
5Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM3:22.61
  
 PB
6Frida Hasselbalch MikkelsenFrida Hasselbalch Mikkelsen ('09)Skanderborg Atletik3:31.53
  
 PB
7Ingeborg AndersenIngeborg Andersen ('09)Randers Freja3:34.62
  
 PB
8Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja3:38.19
  
 PB
P10 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM1.28
  
 PB
2Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM1.25
  
 PB
3Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM1.15
  
 
P10 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM3.90
  
 PB
2Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja3.59
  
 PB
3Hana DubicanacHana Dubicanac ('09)Skive AM3.52
  
 PB
4Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM3.47
  
 PB
5Ingeborg AndersenIngeborg Andersen ('09)Randers Freja2.87
  
 PB
6Frida Hasselbalch MikkelsenFrida Hasselbalch Mikkelsen ('09)Skanderborg Atletik2.80
  
 PB
7Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja2.75
  
 PB
P10 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja8.59
  
 PB
2Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM6.89
  
 PB
3Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM6.63
  
 PB
4Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM5.97
  
 
5Hana DubicanacHana Dubicanac ('09)Skive AM5.85
  
 PB
6Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja5.47
  
 PB
7Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM5.07
  
 PB
8Frida Hasselbalch MikkelsenFrida Hasselbalch Mikkelsen ('09)Skanderborg Atletik5.00
  
 PB
9Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM4.48
  
 PB
10Ingeborg AndersenIngeborg Andersen ('09)Randers Freja4.13
  
 PB
D9 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ludvig Møller
Ludvig Møller ('10)
Skanderborg Atletik6.86
  
 PB
2
Kristian Salling-Poulsen
Kristian Salling-Poulsen ('10)
Randers Freja6.96
  
 PB
3
Erik Nørgaard
Erik Nørgaard ('10)
Randers Freja7.14
  
 PB
4
Alvin Juul Eskildsen
Alvin Juul Eskildsen ('10)
Randers Freja7.29
  
 PB
5
Otto Møller
Otto Møller ('10)
Randers Freja7.32
  
 PB
6
Benjamin A. Christensen
Benjamin A. Christensen ('10)
Randers Freja7.38
  
 PB
7
Rasmus Olesen
Rasmus Olesen ('10)
Randers Freja7.42
  
 PB
8
Lauge Risom Nielsen
Lauge Risom Nielsen ('10)
Viborg AM7.50
  
 PB
9
Olav Holst Gretlund
Olav Holst Gretlund ('10)
Randers Freja7.51
  
 PB
10
Axel Borup Nielsen
Axel Borup Nielsen ('10)
Randers Freja7.55
  
 PB
10
Karl Gnudtzmann
Karl Gnudtzmann ('10)
Randers Freja7.55
  
 PB
12
Sofus Vintther
Sofus Vintther ('10)
Randers Freja8.14
  
 PB
13
Asger Milo
Asger Milo ('10)
Randers Freja8.61
  
 PB
D9 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Erik Nørgaard
Erik Nørgaard ('10)
Randers Freja2:03.10
  
 PB
2
Olav Holst Gretlund
Olav Holst Gretlund ('10)
Randers Freja2:11.10
  
 PB
3
Alvin Juul Eskildsen
Alvin Juul Eskildsen ('10)
Randers Freja2:22.90
  
 PB
4
Lauge Risom Nielsen
Lauge Risom Nielsen ('10)
Viborg AM2:23.03
  
 PB
5
Kristian Salling-Poulsen
Kristian Salling-Poulsen ('10)
Randers Freja2:23.30
  
 PB
6
Axel Borup Nielsen
Axel Borup Nielsen ('10)
Randers Freja2:24.20
  
 PB
7
Rasmus Olesen
Rasmus Olesen ('10)
Randers Freja2:25.30
  
 PB
8
Asger Milo
Asger Milo ('10)
Randers Freja2:30.30
  
 PB
9
Otto Møller
Otto Møller ('10)
Randers Freja2:32.60
  
 PB
10
Karl Gnudtzmann
Karl Gnudtzmann ('10)
Randers Freja2:35.70
  
 PB
11
Sofus Vintther
Sofus Vintther ('10)
Randers Freja3:31.10
  
 PB
D9 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alvin Juul Eskildsen
Alvin Juul Eskildsen ('10)
Randers Freja2.23
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Kristian Salling-Poulsen
Kristian Salling-Poulsen ('10)
Randers Freja3.67
  
 PB
2
Alvin Juul Eskildsen
Alvin Juul Eskildsen ('10)
Randers Freja3.27
  
 PB
3
Erik Nørgaard
Erik Nørgaard ('10)
Randers Freja3.19
  
 PB
4
Benjamin A. Christensen
Benjamin A. Christensen ('10)
Randers Freja3.11
  
 PB
5
Otto Møller
Otto Møller ('10)
Randers Freja3.02
  
 PB
6
Lauge Risom Nielsen
Lauge Risom Nielsen ('10)
Viborg AM2.81
  
 PB
7
Karl Gnudtzmann
Karl Gnudtzmann ('10)
Randers Freja2.79
  
 PB
8
Olav Holst Gretlund
Olav Holst Gretlund ('10)
Randers Freja2.75
  
 PB
9
Ludvig Møller
Ludvig Møller ('10)
Skanderborg Atletik2.73
  
 PB
10
Axel Borup Nielsen
Axel Borup Nielsen ('10)
Randers Freja2.71
  
 PB
11
Sofus Vintther
Sofus Vintther ('10)
Randers Freja2.50
  
 PB
12
Asger Milo
Asger Milo ('10)
Randers Freja2.34
  
 PB
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Kristian Salling-Poulsen
Kristian Salling-Poulsen ('10)
Randers Freja6.34
  
 PB
2
Otto Møller
Otto Møller ('10)
Randers Freja5.91
  
 PB
3
Benjamin A. Christensen
Benjamin A. Christensen ('10)
Randers Freja5.59
  
 PB
4
Ludvig Møller
Ludvig Møller ('10)
Skanderborg Atletik5.58
  
 PB
5
Alvin Juul Eskildsen
Alvin Juul Eskildsen ('10)
Randers Freja5.56
  
 PB
6
Erik Nørgaard
Erik Nørgaard ('10)
Randers Freja4.77
  
 PB
7
Karl Gnudtzmann
Karl Gnudtzmann ('10)
Randers Freja4.75
  
 PB
8
Sofus Vintther
Sofus Vintther ('10)
Randers Freja4.74
  
 PB
9
Olav Holst Gretlund
Olav Holst Gretlund ('10)
Randers Freja4.64
  
 PB
10
Rasmus Olesen
Rasmus Olesen ('10)
Randers Freja4.54
  
 PB
11
Axel Borup Nielsen
Axel Borup Nielsen ('10)
Randers Freja4.53
  
 PB
12
Lauge Risom Nielsen
Lauge Risom Nielsen ('10)
Viborg AM4.51
  
 PB
13
Asger Milo
Asger Milo ('10)
Randers Freja3.95
  
 PB
P9 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sarah Villum Grevsen
Sarah Villum Grevsen ('10)
Randers Freja7.30
  
 PB
2
Sara Nielsen
Sara Nielsen ('10)
Aalborg AM7.41
  
 PB
3
Kille Vestergaard
Kille Vestergaard ('10)
Skive AM7.44
  
 PB
4
Ronja Langgaard Andersen
Ronja Langgaard Andersen ('10)
Aalborg AM7.67
  
 PB
P9 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sarah Villum Grevsen
Sarah Villum Grevsen ('10)
Randers Freja2:20.50
  
 PB
2
Kille Vestergaard
Kille Vestergaard ('10)
Skive AM2:26.10
  
 PB
3
Sara Nielsen
Sara Nielsen ('10)
Aalborg AM2:37.50
  
 PB
4
Ronja Langgaard Andersen
Ronja Langgaard Andersen ('10)
Aalborg AM2:41.20
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sarah Villum Grevsen
Sarah Villum Grevsen ('10)
Randers Freja3.45
  
 PB
2
Sara Nielsen
Sara Nielsen ('10)
Aalborg AM3.13
  
 PB
3
Ronja Langgaard Andersen
Ronja Langgaard Andersen ('10)
Aalborg AM2.90
  
 PB
4
Kille Vestergaard
Kille Vestergaard ('10)
Skive AM2.78
  
 PB
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sara Nielsen
Sara Nielsen ('10)
Aalborg AM5.72
  
 PB
2
Kille Vestergaard
Kille Vestergaard ('10)
Skive AM4.42
  
 PB
3
Sarah Villum Grevsen
Sarah Villum Grevsen ('10)
Randers Freja4.23
  
 PB
4
Ronja Langgaard Andersen
Ronja Langgaard Andersen ('10)
Aalborg AM4.01
  
 PB
D8 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM7.12
  
 PB
2
Victor Juul Giessing
Victor Juul Giessing ('11)
Aalborg AM7.15
  
 PB
3
Victor Mikkelstrup
Victor Mikkelstrup ('11)
Randers Freja7.25
  
 PB
4
Sebastian Hove Markussen
Sebastian Hove Markussen ('11)
Aalborg AM8.36
  
 PB
D8 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM2:12.30
  
 PB
2
Victor Mikkelstrup
Victor Mikkelstrup ('11)
Randers Freja2:16.06
  
 PB
3
Victor Juul Giessing
Victor Juul Giessing ('11)
Aalborg AM2:18.90
  
 PB
4
Sebastian Hove Markussen
Sebastian Hove Markussen ('11)
Aalborg AM2:48.50
  
 PB
D8 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Victor Mikkelstrup
Victor Mikkelstrup ('11)
Randers Freja3.23
  
 PB
2
Victor Juul Giessing
Victor Juul Giessing ('11)
Aalborg AM3.19
  
 PB
3
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM3.19
  
 PB
4
Sebastian Hove Markussen
Sebastian Hove Markussen ('11)
Aalborg AM2.58
  
 PB
D8 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM5.19
  
 PB
2
Victor Juul Giessing
Victor Juul Giessing ('11)
Aalborg AM5.17
  
 PB
3
Victor Mikkelstrup
Victor Mikkelstrup ('11)
Randers Freja4.64
  
 PB
4
Sebastian Hove Markussen
Sebastian Hove Markussen ('11)
Aalborg AM3.51
  
 PB
P8 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gry Dahl
Gry Dahl ('11)
Skive AM7.93
  
 PB
2
Ingrid Mikkelsen
Ingrid Mikkelsen ('11)
Skanderborg Atletik8.27
  
 PB
3
Bjørk Bruun
Bjørk Bruun ('11)
Skive AM8.37
  
 PB
P8 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gry Dahl
Gry Dahl ('11)
Skive AM2:45.50
  
 PB
2
Ingrid Mikkelsen
Ingrid Mikkelsen ('11)
Skanderborg Atletik2:49.70
  
 PB
P8 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gry Dahl
Gry Dahl ('11)
Skive AM2.62
  
 PB
2
Ingrid Mikkelsen
Ingrid Mikkelsen ('11)
Skanderborg Atletik2.35
  
 PB
3
Bjørk Bruun
Bjørk Bruun ('11)
Skive AM2.31
  
 PB
P8 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gry Dahl
Gry Dahl ('11)
Skive AM4.80
  
 PB
2
Bjørk Bruun
Bjørk Bruun ('11)
Skive AM3.35
  
 PB
3
Ingrid Mikkelsen
Ingrid Mikkelsen ('11)
Skanderborg Atletik2.75
  
 PB
D7 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Christian Mathiassen
Christian Mathiassen ('12)
Randers Freja8.11
  
 PB
2
Rasmus Lagoni
Rasmus Lagoni ('13)
Randers Freja8.47
  
 PB
3
Linus Muray
Linus Muray ('12)
Randers Freja8.85
  
 PB
4
Anton Müller
Anton Müller ('13)
Randers Freja9.59
  
 PB
5
Steen K. Horsleben
Steen K. Horsleben ('13)
Randers Freja9.82
  
 PB
6
Oliver Vendelboe
Oliver Vendelboe ('13)
Randers Freja10.16
  
 PB
7
Erik Nielsen
Erik Nielsen ('13)
Randers Freja10.23
  
 PB
D7 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Christian Mathiassen
Christian Mathiassen ('12)
Randers Freja2:42.10
  
 PB
2
Rasmus Lagoni
Rasmus Lagoni ('13)
Randers Freja2:46.50
  
 PB
3
Anton Müller
Anton Müller ('13)
Randers Freja3:06.20
  
 PB
4
Oliver Vendelboe
Oliver Vendelboe ('13)
Randers Freja3:14.20
  
 PB
5
Linus Muray
Linus Muray ('12)
Randers Freja3:23.60
  
 PB
6
Steen K. Horsleben
Steen K. Horsleben ('13)
Randers Freja3:25.30
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Christian Mathiassen
Christian Mathiassen ('12)
Randers Freja2.50
  
 PB
2
Rasmus Lagoni
Rasmus Lagoni ('13)
Randers Freja2.38
  
 PB
3
Linus Muray
Linus Muray ('12)
Randers Freja2.19
  
 PB
4
Anton Müller
Anton Müller ('13)
Randers Freja1.85
  
 PB
5
Steen K. Horsleben
Steen K. Horsleben ('13)
Randers Freja1.81
  
 PB
6
Erik Nielsen
Erik Nielsen ('13)
Randers Freja1.80
  
 PB
7
Oliver Vendelboe
Oliver Vendelboe ('13)
Randers Freja1.71
  
 PB
D7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Christian Mathiassen
Christian Mathiassen ('12)
Randers Freja5.16
  
 PB
2
Rasmus Lagoni
Rasmus Lagoni ('13)
Randers Freja4.80
  
 PB
3
Linus Muray
Linus Muray ('12)
Randers Freja4.49
  
 PB
4
Anton Müller
Anton Müller ('13)
Randers Freja3.48
  
 PB
5
Steen K. Horsleben
Steen K. Horsleben ('13)
Randers Freja2.88
  
 PB
6
Erik Nielsen
Erik Nielsen ('13)
Randers Freja2.78
  
 PB
7
Oliver Vendelboe
Oliver Vendelboe ('13)
Randers Freja2.51
  
 PB
P7 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja7.62
  
 PB
2
Juliane Abildgaard
Juliane Abildgaard ('12)
Randers Freja8.12
  
 PB
3
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja8.61
  
 PB
4
Asta Rindebæk
Asta Rindebæk ('12)
Randers Freja8.64
  
 PB
5
Laura B. Ingstrup
Laura B. Ingstrup ('12)
Randers Freja8.70
  
 PB
6
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja8.88
  
 PB
7
Filuca H. Hansen
Filuca H. Hansen ('12)
Randers Freja9.19
  
 PB
P7 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja2:24.90
  
 PB
2
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja2:37.70
  
 PB
3
Juliane Abildgaard
Juliane Abildgaard ('12)
Randers Freja2:48.50
  
 PB
4
Laura B. Ingstrup
Laura B. Ingstrup ('12)
Randers Freja2:57.50
  
 PB
5
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja3:06.00
  
 PB
6
Filuca H. Hansen
Filuca H. Hansen ('12)
Randers Freja3:10.60
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Juliane Abildgaard
Juliane Abildgaard ('12)
Randers Freja2.52
  
 PB
2
Laura B. Ingstrup
Laura B. Ingstrup ('12)
Randers Freja2.47
  
 PB
3
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja2.47
  
 PB
4
Filuca H. Hansen
Filuca H. Hansen ('12)
Randers Freja2.34
  
 PB
5
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja2.26
  
 PB
6
Asta Rindebæk
Asta Rindebæk ('12)
Randers Freja2.22
  
 PB
7
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja2.14
  
 PB
P7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Laura B. Ingstrup
Laura B. Ingstrup ('12)
Randers Freja6.60
  
 PB
2
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja5.21
  
 PB
3
Juliane Abildgaard
Juliane Abildgaard ('12)
Randers Freja4.66
  
 PB
4
Asta Rindebæk
Asta Rindebæk ('12)
Randers Freja3.54
  
 PB
5
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja3.16
  
 PB
6
Filuca H. Hansen
Filuca H. Hansen ('12)
Randers Freja3.08
  
 PB
7
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja2.46
  
 PB
M45 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja3.43
  
 PB

Seneste resultater

16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3