Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Reykjavik ISL: 18‐19.1.2020 Inde

M 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
10Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN7.38
  
 SB
19William A. HelmsdalWilliam A. Helmsdal ('02)DEN8.07
  
 PB
Indledende ?
18.1.
18.1.
15Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim DEN7.62
  
 =PB
M 200 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
7Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN24.01
  
 SB
12Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)DEN27.01
  
 PB
M 400 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
2Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim DEN53.70
  
 PB
M 800 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
3Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim DEN2:06.95
  
 SB
M 3000 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
3Jóan Petur JoensenJóan Petur Joensen ('87)DEN12:41.72
  
 PB
4Markus HvannasteinMarkus Hvannastein ('84)DEN12:42.75
  
 PB
5Martin SivertsenMartin Sivertsen ('73)DEN14:00.88
  
 SB
6Simun Paetur FossáSimun Paetur Fossá ('79)DEN19:10.30
  
 PB
M Længdespring    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
8Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN6.35
  
 PB
11William A. HelmsdalWilliam A. Helmsdal ('02)DEN5.84
  
 PB
K 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
9Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)DEN8.28
  
 SB
K 200 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
10Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)DEN27.25
  
 PB
Indledende ?
19.1.
19.1.
9Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN27.20
  
 PB
K 400 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
2Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN59.26
  
 SB
K 800 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
4Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)DEN2:28.30
  
 PB
K 1500 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)DEN4:47.54
  
 SB
K Højdespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
4Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)DEN1.56
  
 SB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.53 SB
  O
1.56 SB
  O
1.59
XXX
  
K Længdespring    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
9Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)DEN4.86
  
 SB
 
  X4.86 SB  X     
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
3Lýdia Poula SimonsenLýdia Poula Simonsen ('01)DEN10.29
  
 SB
 
10.22 SB9.7710.29 SB8.959.649.65  
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN8.65
  
 PB
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
3Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)DEN7.45
  
 PB
 
6.23 PB6.44 PB7.20 PB7.44 PB7.007.45 PB  
D17 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
8Miso BuhaMiso Buha ('03)DEN7.86
  
 SB
D17 Længdespring    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
4Miso BuhaMiso Buha ('03)DEN5.65
  
 PB
D17 Trespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Miso BuhaMiso Buha ('03)DEN12.66
  
 SB
P17 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
5Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN8.65
  
 SB
11Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)DEN9.02
  
 SB
P17 200 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
4Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN29.60
  
 SB
6Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)DEN31.20
  
 SB
P17 Længdespring    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
7Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)DEN4.26
  
 PB
 
  X  X4.18 PB4.26 PB3.974.21  
12Børka Berg JørgensenBørka Berg Jørgensen ('04)DEN4.00
  
 SB
P17 Trespring     
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
2Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN10.12
  
 SB
 
9.83 SB9.739.94 SB9.869.8210.12 SB  
9Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)DEN8.77
  
 PB
 
8.77 PB8.008.75  X7.938.41  
D15 200 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)DEN25.31
  
 PB
D15 400 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)DEN54.61
  
 PB
P15 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
16Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)DEN9.07
  
 PB
27Kristina Verlandsdót HayfieldKristina Verlandsdót Hayfield ('05)DEN9.64
  
 PB
P15 200 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
8Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)DEN29.49
  
 PB
13Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)DEN30.36
  
 PB
P15 400 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
3Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)DEN1:08.87
  
 PB
P15 800 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)DEN2:36.32
  
 SB
2Kristina Verlandsdót HayfieldKristina Verlandsdót Hayfield ('05)DEN2:48.46
  
 PB
P15 Længdespring    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
13Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)DEN3.97
  
 PB
 
3.76 PB3.463.97 PB     
P14 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
5Jóhanna PedersenJóhanna Pedersen ('05)DEN9.02
  
 PB
P14 200 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
6Jóhanna PedersenJóhanna Pedersen ('05)DEN30.96
  
 PB
P14 Længdespring    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
9Jóhanna PedersenJóhanna Pedersen ('05)DEN3.91
  
 PB
 
3.91 PB3.803.873.70    
D13 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
17Christian Sunnvardss AndreasenChristian Sunnvardss Andreasen ('07)DEN9.97
  
 PB
D13 200 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
11Christian Sunnvardss AndreasenChristian Sunnvardss Andreasen ('07)DEN33.20
  
 PB
D13 600 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
13Christian Sunnvardss AndreasenChristian Sunnvardss Andreasen ('07)DEN2:13.84
  
 PB
D12 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
3Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)DEN9.46
  
 PB
3Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)DEN9.46
  
 PB
13Símeon B NielsenSímeon B Nielsen ('08)DEN10.65
  
 PB
D12 600 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
4Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)DEN2:03.98
  
 PB
D12 800 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)DEN2:10.96
  
 PB
D12 Højdespring    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
2Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)DEN1.32
  
 PB
 
1.03 PB
  O
1.10 PB
  O
1.17 PB
  O
1.22 PB
  O
1.27 PB
  O
1.32 PB
  O
1.37
XXX
 
8Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)DEN1.17
  
 PB
 
1.03 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.17 PB
 XO
1.22
XXX
    
12Símeon B NielsenSímeon B Nielsen ('08)DEN1.03
  
 PB
 
1.03 PB
XXO
1.10
XXX
      
D12 Længdespring 1 m zone    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)DEN3.94
  
 PB
 
3.77 PB3.86 PB3.94 PB     
10Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)DEN3.22
  
 PB
 
2.91 PB3.22 PB2.00     
13Símeon B NielsenSímeon B Nielsen ('08)DEN2.63
  
 PB
 
2.63 PB  X2.51     
D12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
4Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)DEN6.34
  
 PB
 
5.80 PB6.34 PB5.26     
9Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)DEN5.82
  
 PB
 
5.82 PB5.305.62     
13Símeon B NielsenSímeon B Nielsen ('08)DEN4.84
  
 PB
 
4.73 PB4.504.84 PB     
P12 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
8Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)DEN9.44
  
 PB
28Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)DEN11.10
  
 PB
P12 600 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
11Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)DEN2:12.17
  
 PB
19Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)DEN2:21.75
  
 PB
P12 Højdespring    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
15Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)DEN1.10
  
 PB
 
1.03 PB
XXO
1.10 PB
 XO
      
22Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)DEN1.03
  
 PB
 
1.03 PB
  O
1.10
XXX
      
P12 Længdespring 1 m zone    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
12Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)DEN3.42
  
 PB
 
3.29 PB3.173.42 PB     
22Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)DEN2.93
  
 PB
 
2.67 PB2.552.93 PB     
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
10Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)DEN6.46
  
 PB
 
5.33 PB6.46 PB5.83     
22Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)DEN5.78
  
 PB
 
5.48 PB5.57 PB5.78 PB     
D11 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
15
Jóhan Á Fløtti Syderbø
Jóhan Á Fløtti Syderbø ('09)
DEN11.32
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
17
Jóhan Á Fløtti Syderbø
Jóhan Á Fløtti Syderbø ('09)
DEN2.62
  
 PB
 
2.40 PB2.48 PB2.62 PB     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
13
Jóhan Á Fløtti Syderbø
Jóhan Á Fløtti Syderbø ('09)
DEN5.67
  
 PB
 
5.67 PB5.165.58     
P11 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
16
Rannvá Ryan
Rannvá Ryan ('10)
DEN10.90
  
 PB
P11 600 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
16
Rannvá Ryan
Rannvá Ryan ('10)
DEN2:35.29
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
16
Rannvá Ryan
Rannvá Ryan ('10)
DEN2.67
  
 PB
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
18
Rannvá Ryan
Rannvá Ryan ('10)
DEN4.34
  
 PB

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7