M 60 m Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Raymond Ekevwo Raymond Ekevwo ('99) | 99 | NGR | 6.53 | PB | ||||||||||
2 | Christopher Grant Christopher Grant ('98) | 98 | JAM | 6.64 | PB | ||||||||||
3 | Marcellus Moore Marcellus Moore ('02) | 02 | USA | 6.72 | SB | ||||||||||
4 | Samson Colebrooke Samson Colebrooke ('97) | 97 | BAH | 6.74 | |||||||||||
5 | Keshawn Andrews Keshawn Andrews | USA | 6.74 | PB | |||||||||||
6 | Demarius Smith Demarius Smith ('98) | 98 | USA | 6.78 | |||||||||||
7 | Roman Turner Roman Turner ('98) | 98 | USA | 6.82 | |||||||||||
Indledende heats | 1.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Samson Colebrooke Samson Colebrooke ('97) | 97 | BAH | 6.72 | |||||||||||
1 | Demarius Smith Demarius Smith ('98) | 98 | USA | 6.78 | |||||||||||
2 | Roman Turner Roman Turner ('98) | 98 | USA | 6.75 | =SB | ||||||||||
2 | Marcellus Moore Marcellus Moore ('02) | 02 | USA | 6.79 | SB | ||||||||||
3 | Keshawn Andrews Keshawn Andrews | USA | 6.76 | =PB | |||||||||||
3 | Tyler Davis Tyler Davis | 00 | USA | 6.81 | SB | ||||||||||
4 | Matthew Boling Matthew Boling | 00 | USA | 6.76 | |||||||||||
4 | Keshawn Andrews Keshawn Andrews | USA | 6.81 | ||||||||||||
5 | Oraine Palmer Oraine Palmer ('95) | 95 | JAM | 6.77 | =SB | ||||||||||
5 | Kwabena Lynn Kwabena Lynn ('02) | 02 | USA | 6.90 | |||||||||||
6 | Rieker Daniel Rieker Daniel | USA | 6.78 | =PB | |||||||||||
6 | Marrel Parker Marrel Parker | USA | 6.98 | SB | |||||||||||
7 | Kwabena Lynn Kwabena Lynn ('02) | 02 | USA | 6.85 | |||||||||||
8 | Quoi Ellis Quoi Ellis | 00 | USA | 6.93 | |||||||||||
Indledende 2 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Kristoffer HariKristoffer Hari ('97) | 97 | DEN | 6.65 | =DR | =PB | |||||||||
1 | Terrance Laird Terrance Laird ('98) | 98 | USA | 6.77 | PB | ||||||||||
2 | Gaston Bouchereau Gaston Bouchereau | USA | 6.78 | ||||||||||||
2 | Roman Turner Roman Turner ('98) | 98 | USA | 6.83 | |||||||||||
3 | Tyler Davis Tyler Davis | 00 | USA | 6.78 | PB | ||||||||||
3 | Quoi Ellis Quoi Ellis | 00 | USA | 6.84 | PB | ||||||||||
4 | Micaiah Harris Micaiah Harris ('98) | 98 | USA | 6.81 | |||||||||||
4 | Joe Fahnbulleh Joe Fahnbulleh ('01) | 01 | USA | 6.85 | |||||||||||
5 | DJ Henderson DJ Henderson | USA | 6.82 | PB | |||||||||||
6 | Julanie Walker Julanie Walker ('95) | 95 | JAM | 6.84 | |||||||||||
7 | Josh Oglesby Josh Oglesby ('99) | 99 | USA | 6.84 | SB | ||||||||||
Indledende 3 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Raymond Ekevwo Raymond Ekevwo ('99) | 99 | NGR | 6.63 | |||||||||||
1 | Kristoffer HariKristoffer Hari ('97) | 97 | DEN | 6.70 | |||||||||||
2 | Christopher Grant Christopher Grant ('98) | 98 | JAM | 6.72 | |||||||||||
2 | Matthew Boling Matthew Boling | 00 | USA | 6.79 | |||||||||||
3 | Marcellus Moore Marcellus Moore ('02) | 02 | USA | 6.74 | SB | ||||||||||
3 | Rieker Daniel Rieker Daniel | USA | 6.83 | ||||||||||||
4 | Demarius Smith Demarius Smith ('98) | 98 | USA | 6.75 | |||||||||||
4 | Ala'Juwan Robinson Ala'Juwan Robinson ('01) | 01 | USA | 6.98 | |||||||||||
5 | Jackson Webb Jackson Webb ('97) | 97 | USA | 6.77 | |||||||||||
5 | Wyatt Duvall Wyatt Duvall | USA | 6.98 | SB | |||||||||||
6 | Terrance Laird Terrance Laird ('98) | 98 | USA | 6.79 | |||||||||||
6 | Dorien Simon Dorien Simon | USA | 7.00 | ||||||||||||
7 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 6.81 | |||||||||||
8 | Joe Fahnbulleh Joe Fahnbulleh ('01) | 01 | USA | 6.94 | |||||||||||
Indledende 4 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Jackson Webb Jackson Webb ('97) | 97 | USA | 6.78 | |||||||||||
2 | Josh Oglesby Josh Oglesby ('99) | 99 | USA | 6.81 | SB | ||||||||||
3 | Denzel Downing Denzel Downing | USA | 6.90 | ||||||||||||
Indledende 5 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | DJ Henderson DJ Henderson | USA | 6.85 | ||||||||||||
2 | Joseph Sheffield Joseph Sheffield ('99) | 99 | USA | 6.89 | |||||||||||
3 | Jason Reese Jason Reese | USA | 6.95 | ||||||||||||
M 200 m Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Micaiah Harris Micaiah Harris ('98) | 98 | USA | 20.49 | PB | ||||||||||
2 | Matthew Boling Matthew Boling | 00 | USA | 20.90 | PB | ||||||||||
3 | Julanie Walker Julanie Walker ('95) | 95 | JAM | 21.36 | PB | ||||||||||
4 | Oraine Palmer Oraine Palmer ('95) | 95 | JAM | 21.60 | SB | ||||||||||
Finale B 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Terrance Laird Terrance Laird ('98) | 98 | USA | 20.77 | |||||||||||
2 | Cameron Miller Cameron Miller | 00 | USA | 20.79 | PB | ||||||||||
3 | Nylo Clarke Nylo Clarke ('98) | 98 | USA | 21.46 | PB | ||||||||||
4 | Xavier Nairne Xavier Nairne | 00 | JAM | 21.81 | PB | ||||||||||
Finale C 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 20.83 | PB | ||||||||||
2 | Samson Colebrooke Samson Colebrooke ('97) | 97 | BAH | 20.98 | PB | ||||||||||
3 | Dylan Peebles Dylan Peebles ('98) | 98 | USA | 21.25 | |||||||||||
Finale D 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Joe Fahnbulleh Joe Fahnbulleh ('01) | 01 | USA | 21.07 | |||||||||||
2 | Terry Brown Terry Brown | USA | 21.66 | ||||||||||||
3 | Delano Dunkley Delano Dunkley ('98) | 98 | JAM | 21.67 | PB | ||||||||||
4 | Jayson Ashford Jayson Ashford ('98) | 98 | USA | 21.75 | |||||||||||
Finale E 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Tyler Davis Tyler Davis | 00 | USA | 21.10 | PB | ||||||||||
2 | Charles Lewis Charles Lewis | 00 | USA | 21.24 | |||||||||||
3 | Joseph Sheffield Joseph Sheffield ('99) | 99 | USA | 21.52 | SB | ||||||||||
Finale F 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Demarius Smith Demarius Smith ('98) | 98 | USA | 21.23 | PB | ||||||||||
2 | Brandon Smiley Brandon Smiley ('99) | 99 | USA | 21.28 | |||||||||||
3 | Rieker Daniel Rieker Daniel | USA | 21.40 | SB | |||||||||||
4 | Tylin Jackson Tylin Jackson | 00 | USA | 21.43 | |||||||||||
Finale G 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Justin Becker Justin Becker ('99) | 99 | USA | 21.50 | PB | ||||||||||
2 | Cameron Mahorn Cameron Mahorn | USA | 21.84 | PB | |||||||||||
3 | Jevony Murray Jevony Murray ('98) | 98 | JAM | 21.93 | SB | ||||||||||
4 | Justes Nance Justes Nance ('98) | 98 | USA | 22.08 | SB | ||||||||||
Finale H 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Moyo Oyebamiji Moyo Oyebamiji | USA | 21.67 | SB | |||||||||||
2 | Jon Maas Jon Maas ('98) | 98 | USA | 21.69 | SB | ||||||||||
3 | Marcellus Moore Marcellus Moore ('02) | 02 | USA | 21.84 | SB | ||||||||||
4 | Rashad Swank-Jones Rashad Swank-Jones ('97) | 97 | USA | 22.12 | PB | ||||||||||
Finale I 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Ala'Juwan Robinson Ala'Juwan Robinson ('01) | 01 | USA | 21.99 | PB | ||||||||||
2 | John Burt John Burt ('97) | 97 | USA | 22.10 | SB | ||||||||||
Finale J 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Denzel Downing Denzel Downing | USA | 22.11 | ||||||||||||
M 400 m Inde | Inde | ||||||||||||||
Finale C 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Jon Maas Jon Maas ('98) | 98 | USA | 47.56 | PB | ||||||||||
2 | Travean Caldwell Travean Caldwell ('97) | 97 | USA | 47.83 | SB | ||||||||||
3 | Jacob Miller Jacob Miller | USA | 47.91 | PB | |||||||||||
Finale D 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Jayson Ashford Jayson Ashford ('98) | 98 | USA | 47.58 | PB | ||||||||||
2 | Moyo Oyebamiji Moyo Oyebamiji | USA | 48.15 | PB | |||||||||||
3 | Miles Zoltak Miles Zoltak | USA | 48.55 | PB | |||||||||||
Finale E 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Julian Body Julian Body ('98) | 98 | USA | 47.68 | PB | ||||||||||
2 | Dawson Guillory Dawson Guillory | USA | 48.31 | PB | |||||||||||
Finale F 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | James Milholen James Milholen ('99) | 99 | USA | 47.86 | PB | ||||||||||
2 | Lesley Mahlakoane Lesley Mahlakoane ('96) | 96 | RSA | 47.93 | |||||||||||
3 | Antonio Hoyte-Small Antonio Hoyte-Small | 00 | BAR | 48.28 | PB | ||||||||||
4 | Justin Davis Justin Davis ('98) | 98 | USA | 48.30 | SB | ||||||||||
Finale G 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Jonathan Harvey Jonathan Harvey ('97) | 97 | USA | 48.43 | PB | ||||||||||
2 | Nick Hilson Nick Hilson ('97) | 97 | USA | 48.61 | SB | ||||||||||
Finale H 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Jonathan Jones Jonathan Jones ('99) | 99 | BAR | 46.04 | SB | ||||||||||
1 | Karson Lippert Karson Lippert | USA | 48.49 | PB | |||||||||||
2 | Tyler Terry Tyler Terry ('97) | 97 | USA | 46.54 | PB | ||||||||||
2 | Tim Lambert Tim Lambert | 00 | USA | 48.84 | PB | ||||||||||
3 | Jalen Brown Jalen Brown | USA | 46.61 | PB | |||||||||||
4 | Ashton Hicks Ashton Hicks | 00 | USA | 47.08 | SB | ||||||||||
Finale I 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Jeremy Farr Jeremy Farr | 00 | JAM | 47.21 | PB | ||||||||||
1 | Jacob Brunsman Jacob Brunsman | 00 | USA | 48.80 | SB | ||||||||||
2 | Hunter Woodhall Hunter Woodhall ('99) | 99 | USA | 47.44 | SB | ||||||||||
2 | Caleb Johnson Caleb Johnson | USA | 49.03 | PB | |||||||||||
3 | Lakyron Mays Lakyron Mays | 00 | USA | 47.95 | SB | ||||||||||
M 800 m Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | James West James West ('96) | 96 | GBR | 1:49.69 | PB | ||||||||||
2 | Justin Pacifico Justin Pacifico ('98) | 98 | USA | 1:49.76 | SB | ||||||||||
3 | Crayton Carrozza Crayton Carrozza ('99) | 99 | USA | 1:50.21 | PB | ||||||||||
4 | Kieran Taylor Kieran Taylor ('97) | 97 | USA | 1:50.99 | |||||||||||
5 | Luis Peralta Luis Peralta ('99) | 99 | DOM | 1:51.45 | PB | ||||||||||
6 | Brandon McGorty Brandon McGorty ('99) | 99 | USA | 1:52.15 | SB | ||||||||||
7 | Chase Pareti Chase Pareti | USA | 1:53.21 | ||||||||||||
Finale B 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Travis Hodge Travis Hodge ('98) | 98 | USA | 1:50.28 | PB | ||||||||||
2 | Garrett Calhoun Garrett Calhoun ('98) | 98 | USA | 1:51.35 | PB | ||||||||||
3 | Jonathan Schmidt Jonathan Schmidt ('99) | 99 | GER | 1:51.60 | PB | ||||||||||
4 | Matt Rizzo Matt Rizzo | USA | 1:51.73 | PB | |||||||||||
5 | Johnelle Joe Johnelle Joe ('98) | 98 | USA | 1:52.32 | PB | ||||||||||
6 | Cash Merutka Cash Merutka | 00 | USA | 1:53.31 | PB | ||||||||||
Finale C 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Jacob Miley Jacob Miley | USA | 1:52.51 | ||||||||||||
2 | Robert Kuhlmann Robert Kuhlmann | USA | 1:53.32 | SB | |||||||||||
3 | Joshua Dick Joshua Dick | USA | 1:53.58 | PB | |||||||||||
4 | Tanner Blackmore Tanner Blackmore | USA | 1:54.34 | PB | |||||||||||
5 | Dylan Quisenberry Dylan Quisenberry | USA | 1:55.38 | SB | |||||||||||
6 | Donovan Josey Donovan Josey | USA | 1:55.93 | PB | |||||||||||
Finale D 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Liam Walsh Liam Walsh ('02) | 02 | CAN | 1:52.83 | PB | ||||||||||
2 | Sean Prendeville Sean Prendeville | USA | 1:53.02 | PB | |||||||||||
3 | Dylan Brenneman Dylan Brenneman ('99) | 99 | USA | 1:54.11 | PB | ||||||||||
4 | Kobe Christiansen Kobe Christiansen ('99) | 99 | USA | 1:54.67 | PB | ||||||||||
5 | TJ Bleichner TJ Bleichner | USA | 1:54.93 | SB | |||||||||||
M 1 mile Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Davis Bove Davis Bove | 00 | USA | 4:08.88 | PB | ||||||||||
2 | Charles Hicks Charles Hicks ('01) | 01 | GBR | 4:10.53 | PB | ||||||||||
3 | Ryan Smeeton Ryan Smeeton ('98) | 98 | CAN | 4:10.70 | SB | ||||||||||
4 | Isaiah Priddey Isaiah Priddey | 00 | NZL | 4:10.84 | SB | ||||||||||
5 | Alec Haines Alec Haines ('98) | 98 | USA | 4:11.09 | SB | ||||||||||
6 | Luke George Luke George ('99) | 99 | USA | 4:11.30 | PB | ||||||||||
7 | Hugh Brittenham Hugh Brittenham ('01) | 01 | USA | 4:12.11 | PB | ||||||||||
8 | Clayton Mendez Clayton Mendez ('99) | 99 | USA | 4:12.81 | PB | ||||||||||
9 | Kyle Griffith Kyle Griffith | USA | 4:13.42 | SB | |||||||||||
Finale B 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Hadley Splechter Hadley Splechter ('01) | 01 | USA | 4:10.56 | PB | ||||||||||
2 | Ayrton Ledesma Ayrton Ledesma ('97) | 97 | MEX | 4:10.77 | PB | ||||||||||
3 | Alex Maier Alex Maier | 00 | USA | 4:10.90 | PB | ||||||||||
4 | Victor Shitsama Victor Shitsama ('98) | 98 | KEN | 4:11.74 | PB | ||||||||||
5 | Wesley John Wesley John ('01) | 01 | USA | 4:12.61 | PB | ||||||||||
6 | Stevenson Noah Stevenson Noah ('98) | 98 | USA | 4:13.03 | PB | ||||||||||
7 | Tucker Desko Tucker Desko ('97) | 97 | USA | 4:13.60 | PB | ||||||||||
8 | Mike Rohlinger Mike Rohlinger ('99) | 99 | USA | 4:15.44 | PB | ||||||||||
9 | Carter Persyn Carter Persyn ('97) | 97 | USA | 4:15.53 | PB | ||||||||||
10 | Evan Rogers Evan Rogers | USA | 4:15.77 | PB | |||||||||||
M 3000 m Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Cole Hocker Cole Hocker ('01) | 01 | USA | 8:15.41 | PB | ||||||||||
2 | Garek Bielaczyc Garek Bielaczyc ('98) | 98 | USA | 8:17.64 | PB | ||||||||||
3 | Ethan Powell Ethan Powell ('99) | 99 | USA | 8:19.56 | PB | ||||||||||
4 | Nick Deal Nick Deal ('98) | 98 | USA | 8:20.47 | PB | ||||||||||
5 | Evan Burke Evan Burke ('01) | 01 | CAN | 8:21.26 | PB | ||||||||||
6 | Tyler Bowling Tyler Bowling | USA | 8:22.54 | ||||||||||||
7 | Eric Coston Eric Coston ('98) | 98 | USA | 8:24.45 | PB | ||||||||||
8 | Sam Bowers Sam Bowers ('99) | 99 | USA | 8:25.13 | PB | ||||||||||
9 | Tommy McDonough Tommy McDonough | USA | 8:26.47 | PB | |||||||||||
10 | Haftu Knight Haftu Knight | USA | 8:26.69 | PB | |||||||||||
11 | Chase Condra Chase Condra | 00 | USA | 8:26.95 | PB | ||||||||||
12 | Colin Schaefer Colin Schaefer | USA | 8:29.76 | PB | |||||||||||
13 | Bailey McIntire Bailey McIntire | USA | 8:31.80 | ||||||||||||
14 | Cruz Gomez Cruz Gomez | USA | 8:32.88 | PB | |||||||||||
15 | Kobe Yepez Kobe Yepez | USA | 8:33.60 | PB | |||||||||||
16 | Preston Cates Preston Cates | USA | 8:35.77 | SB | |||||||||||
Finale B 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Austin Tamagno Austin Tamagno ('97) | 97 | USA | 8:22.60 | PB | ||||||||||
2 | Carter Christman Carter Christman | USA | 8:25.52 | PB | |||||||||||
3 | Cooper Schroeder Cooper Schroeder | 00 | USA | 8:28.13 | PB | ||||||||||
4 | Jack Rogers Jack Rogers ('97) | 97 | USA | 8:29.69 | PB | ||||||||||
5 | David Lutgen David Lutgen ('99) | 99 | USA | 8:30.38 | PB | ||||||||||
6 | Jack Thomas Jack Thomas | 00 | USA | 8:31.65 | PB | ||||||||||
7 | Cavan Wilson Cavan Wilson | USA | 8:33.29 | PB | |||||||||||
8 | Blake Lowery Blake Lowery | USA | 8:33.73 | PB | |||||||||||
9 | Graham Brown Graham Brown | USA | 8:33.75 | SB | |||||||||||
10 | Marquette Wilhite Marquette Wilhite | USA | 8:34.97 | ||||||||||||
11 | Nick Kenville Nick Kenville ('98) | 98 | USA | 8:36.72 | PB | ||||||||||
12 | Tyler Phillips Tyler Phillips ('97) | 97 | USA | 8:37.62 | PB | ||||||||||
13 | John Bradley John Bradley ('98) | 98 | USA | 8:38.06 | SB | ||||||||||
14 | Hayden Dressel Hayden Dressel | USA | 8:40.80 | PB | |||||||||||
15 | Jack Moore Jack Moore | 00 | USA | 8:44.64 | PB | ||||||||||
16 | Kerby Depenbusch Kerby Depenbusch ('99) | 99 | USA | 8:44.83 | SB | ||||||||||
17 | Taylor Scarbrough Taylor Scarbrough | USA | 8:45.27 | ||||||||||||
M 60 m hæk Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Eric Edwards Jr. Eric Edwards Jr. | 00 | USA | 7.66 | PB | ||||||||||
2 | Carl Elliot III Carl Elliot III ('98) | 98 | USA | 7.76 | PB | ||||||||||
3 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 7.76 | |||||||||||
4 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 7.78 | |||||||||||
5 | Tre'Bien Gilbert Tre'Bien Gilbert ('99) | 99 | USA | 7.79 | PB | ||||||||||
6 | Arthur Price Arthur Price ('96) | 96 | USA | 7.81 | PB | ||||||||||
7 | John Burt John Burt ('97) | 97 | USA | 7.84 | |||||||||||
8 | Oscar Smith Oscar Smith ('01) | 01 | BAH | 7.86 | |||||||||||
Indledende heats | 1.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Oscar Smith Oscar Smith ('01) | 01 | BAH | 7.81 | PB | ||||||||||
2 | John Burt John Burt ('97) | 97 | USA | 7.85 | |||||||||||
3 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 7.86 | |||||||||||
4 | Isaiah Lucas Isaiah Lucas ('98) | 98 | USA | 7.96 | PB | ||||||||||
5 | Isaiah Levingston Isaiah Levingston ('98) | 98 | USA | 8.05 | |||||||||||
6 | Osaji Skyers Osaji Skyers | USA | 8.10 | PB | |||||||||||
Indledende 2 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Eric Edwards Jr. Eric Edwards Jr. | 00 | USA | 7.72 | |||||||||||
2 | Tre'Bien Gilbert Tre'Bien Gilbert ('99) | 99 | USA | 7.89 | SB | ||||||||||
3 | Bryce Douglas Bryce Douglas | USA | 8.08 | ||||||||||||
4 | Charles Brockman III Charles Brockman III ('99) | 99 | USA | 8.20 | |||||||||||
5 | Jonathan Harvey Jonathan Harvey ('97) | 97 | USA | 8.23 | SB | ||||||||||
6 | Craig Clark Craig Clark | USA | 8.34 | SB | |||||||||||
Indledende 3 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 7.79 | |||||||||||
2 | Arthur Price Arthur Price ('96) | 96 | USA | 7.88 | SB | ||||||||||
3 | Carl Elliot III Carl Elliot III ('98) | 98 | USA | 7.92 | |||||||||||
4 | Medric Roberson Medric Roberson | USA | 8.10 | =SB | |||||||||||
5 | Dainon Wray Dainon Wray ('99) | 99 | USA | 8.11 | |||||||||||
RC Walbrook RC Walbrook | USA | DQ | |||||||||||||
M Højdespring Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Clayton Brown Clayton Brown ('96) | 96 | JAM | 2.25 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Darius Carbin Darius Carbin ('98) | 98 | USA | 2.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Vernon Turner Vernon Turner ('98) | 98 | USA | 2.22 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tejaswin Shankar Tejaswin Shankar ('98) | 98 | IND | 2.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ben Milligan Ben Milligan ('97) | 97 | USA | 2.16 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kyle Alcime Kyle Alcime ('99) | 99 | BAH | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Dontavious Hill Dontavious Hill | 00 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Taylor Smith Taylor Smith ('95) | 95 | USA | 2.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Haze Farmer Haze Farmer ('01) | 01 | USA | 5.30 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | James Courson James Courson | USA | 5.20 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Cameron Reed Cameron Reed | USA | 5.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Warren Miller Warren Miller | USA | 5.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | JT Herrscher JT Herrscher | 00 | USA | 5.05 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Collin Lark Collin Lark | USA | 5.05 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Max Manson Max Manson | 00 | USA | 4.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Rayvon Grey Rayvon Grey ('97) | 97 | USA | 8.09 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | LaQuan Nairn LaQuan Nairn ('96) | 96 | BAH | 7.94 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Isaiah Griffith Isaiah Griffith ('98) | 98 | USA | 7.79 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | JuVaughn Harrison JuVaughn Harrison ('99) | 99 | USA | 7.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kasin Pendergrass Anderson Kasin Pendergrass Anderson ('98) | 98 | USA | 7.56 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | O'Brien Wasome O'Brien Wasome ('97) | 97 | JAM | 7.46 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jathan Belaire Jathan Belaire | USA | 7.36 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Garry Williams Garry Williams ('98) | 98 | USA | 7.35 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jace Attuso Jace Attuso ('98) | 98 | USA | 7.33 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jah Strange Jah Strange ('98) | 98 | USA | 7.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Rayvon Allen Rayvon Allen ('99) | 99 | USA | 7.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Tamar Greene Tamar Greene ('98) | 98 | BAH | 7.11 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Ryan Tennant Ryan Tennant | USA | 7.06 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Jalen Chance Jalen Chance | USA | 7.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Marrel Parker Marrel Parker | USA | 7.02 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
20 | RC Walbrook RC Walbrook | USA | 6.56 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | O'Brien Wasome O'Brien Wasome ('97) | 97 | JAM | 16.38 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Clayton Brown Clayton Brown ('96) | 96 | JAM | 16.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tamar Greene Tamar Greene ('98) | 98 | BAH | 15.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jelaani Davis Jelaani Davis ('99) | 99 | USA | 15.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Christian Miller Christian Miller ('98) | 98 | USA | 15.77 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jah Strange Jah Strange ('98) | 98 | USA | 15.47 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Rayvon Allen Rayvon Allen ('99) | 99 | USA | 15.47 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jonathan Miller Jonathan Miller | 00 | BAR | 15.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Khalil Hassan Khalil Hassan | USA | 14.83 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Adrian Piperi Adrian Piperi ('99) | 99 | USA | 20.20 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Connor Bandel Connor Bandel ('97) | 97 | USA | 18.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jalil Brewer Jalil Brewer ('98) | 98 | USA | 18.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Cooper Campbell Cooper Campbell ('99) | 99 | USA | 18.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Cameron Lewis Cameron Lewis ('97) | 97 | USA | 17.97 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Bradley Daboub Bradley Daboub | USA | 17.83 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Diego Trevino Diego Trevino | USA | 16.83 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Torrey Hickel Torrey Hickel ('97) | 97 | USA | 16.55 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Devin Roberson Devin Roberson ('01) | 01 | USA | 16.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Bryant Parlin Bryant Parlin | USA | 15.98 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Colin Echols Colin Echols ('97) | 97 | USA | 20.57 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Max McKhann Max McKhann | 00 | USA | 19.59 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jake Norris Jake Norris ('99) | 99 | GBR | 19.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Erik Ebel Erik Ebel ('99) | 99 | USA | 19.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kyle Brown Kyle Brown ('01) | 01 | USA | 19.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Max Lydum Max Lydum ('96) | 96 | USA | 18.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Eddie Jeans Eddie Jeans ('98) | 98 | GBR | 18.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Syvkamp Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Johannes Erm Johannes Erm ('98) | 98 | EST | 6114 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Karel Tilga Karel Tilga ('98) | 98 | EST | 6019 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kyle Garland Kyle Garland | 00 | USA | 5994 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | T.J. Lawson T.J. Lawson ('97) | 97 | USA | 5885 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kristo Simulask Kristo Simulask ('98) | 98 | EST | 5664 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Edgaras Benkunskas Edgaras Benkunskas ('99) | 99 | LTU | 5631 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Aaron Booth Aaron Booth ('96) | 96 | NZL | 5614 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jacob Mally Jacob Mally ('98) | 98 | USA | 5181 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Philip Frank Philip Frank | CAN | 5159 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jason Edwards Jason Edwards ('98) | 98 | USA | 4899 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | William Edmonds William Edmonds ('97) | 97 | USA | 4825 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Garrett Lee Garrett Lee | USA | 4658 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 4488 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 4079 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Texas Texas | USA | 3:07.85 | ||||||||||||
Jon Maas, Jonathan Jones, Micaiah Harris, Moyo Oyebamiji | |||||||||||||||
2 | Florida Florida | USA | 3:08.07 | ||||||||||||
Denzel Villaman, Cory Poole, Joe Fahnbulleh, Jacob Miley | |||||||||||||||
3 | Arkansas Arkansas | USA | 3:09.16 | ||||||||||||
Travean Caldwell, Jeremy Farr, Lesley Mahlakoane, James Milholen | |||||||||||||||
4 | Oregon Oregon | USA | 3:11.35 | ||||||||||||
DJ Henderson, Rieker Daniel, Jacob Miller, Jonathan Harvey | |||||||||||||||
K 60 m Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Julien Alfred Julien Alfred ('01) | 01 | LCA | 7.15 | |||||||||||
2 | Brianna Duncan Brianna Duncan ('98) | 98 | USA | 7.21 | PB | ||||||||||
3 | Semira Killebrew Semira Killebrew ('01) | 01 | USA | 7.29 | =PB | ||||||||||
4 | Thelma Davies Thelma Davies | 00 | USA | 7.31 | |||||||||||
5 | Symone Mason Symone Mason ('99) | 99 | USA | 7.33 | |||||||||||
6 | Aaliyah Birmingham Aaliyah Birmingham ('97) | 97 | USA | 7.35 | SB | ||||||||||
7 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 7.46 | |||||||||||
8 | Jasmin Reed Jasmin Reed | 00 | USA | 7.53 | |||||||||||
Indledende heats | 1.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Brianna Duncan Brianna Duncan ('98) | 98 | USA | 7.24 | PB | ||||||||||
1 | Grace Stark Grace Stark ('01) | 01 | USA | 7.45 | |||||||||||
2 | Aaliyah Birmingham Aaliyah Birmingham ('97) | 97 | USA | 7.37 | |||||||||||
2 | Tamara Kuykendall Tamara Kuykendall ('98) | 98 | USA | 7.55 | SB | ||||||||||
3 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 7.40 | PB | ||||||||||
3 | Alexa Rossum Alexa Rossum ('01) | 01 | USA | 7.63 | |||||||||||
4 | Arria Minor Arria Minor ('01) | 01 | USA | 7.60 | |||||||||||
4 | Danyel White Danyel White ('98) | 98 | USA | 7.67 | |||||||||||
5 | Brandeé Johnson Brandeé Johnson ('98) | 98 | USA | 7.62 | PB | ||||||||||
5 | Sekayi Bracey Sekayi Bracey ('97) | 97 | USA | 7.70 | |||||||||||
6 | Amanda Van Buren Amanda Van Buren ('98) | 98 | USA | 7.63 | |||||||||||
7 | Destiny Charles Destiny Charles ('99) | 99 | USA | 7.69 | PB | ||||||||||
8 | Kira White Kira White ('98) | 98 | USA | 7.71 | |||||||||||
Indledende 2 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Semira Killebrew Semira Killebrew ('01) | 01 | USA | 7.31 | |||||||||||
1 | Kerris Roberts Kerris Roberts | USA | 7.59 | ||||||||||||
2 | Symone Mason Symone Mason ('99) | 99 | USA | 7.34 | |||||||||||
2 | Iman Brown Iman Brown ('99) | 99 | USA | 7.62 | |||||||||||
3 | Jasmin Reed Jasmin Reed | 00 | USA | 7.51 | |||||||||||
3 | Kira White Kira White ('98) | 98 | USA | 7.72 | |||||||||||
4 | Grace Stark Grace Stark ('01) | 01 | USA | 7.57 | |||||||||||
4 | Camille Christopher Camille Christopher | 00 | USA | 7.72 | |||||||||||
5 | Tamara Kuykendall Tamara Kuykendall ('98) | 98 | USA | 7.63 | |||||||||||
5 | Camille Hensarling Camille Hensarling ('01) | 01 | USA | 7.75 | |||||||||||
6 | Alexa Rossum Alexa Rossum ('01) | 01 | USA | 7.66 | |||||||||||
6 | Sarah Little Sarah Little | USA | 7.80 | ||||||||||||
Indledende 3 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Julien Alfred Julien Alfred ('01) | 01 | LCA | 7.23 | |||||||||||
1 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 7.40 | =PB | ||||||||||
2 | Thelma Davies Thelma Davies | 00 | USA | 7.34 | |||||||||||
2 | Arria Minor Arria Minor ('01) | 01 | USA | 7.62 | |||||||||||
3 | Kerris Roberts Kerris Roberts | USA | 7.52 | ||||||||||||
3 | Amanda Van Buren Amanda Van Buren ('98) | 98 | USA | 7.67 | |||||||||||
4 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 7.53 | |||||||||||
4 | Alysah Hickey Alysah Hickey ('01) | 01 | USA | 7.75 | SB | ||||||||||
5 | Iman Brown Iman Brown ('99) | 99 | USA | 7.60 | |||||||||||
5 | Patrice Moody Patrice Moody ('98) | 98 | JAM | 7.80 | SB | ||||||||||
6 | Sekayi Bracey Sekayi Bracey ('97) | 97 | USA | 7.64 | |||||||||||
7 | Hope Igbinoghene Hope Igbinoghene ('01) | 01 | USA | 7.73 | SB | ||||||||||
8 | Camille Christopher Camille Christopher | 00 | USA | 7.78 | |||||||||||
Indledende 4 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Wurrie Njadoe Wurrie Njadoe ('97) | 97 | USA | 7.65 | |||||||||||
2 | Destiny Charles Destiny Charles ('99) | 99 | USA | 7.73 | |||||||||||
3 | Hope Igbinoghene Hope Igbinoghene ('01) | 01 | USA | 7.74 | |||||||||||
4 | Brandeé Johnson Brandeé Johnson ('98) | 98 | USA | 7.74 | |||||||||||
5 | Brooke Givens Brooke Givens | USA | 7.76 | ||||||||||||
K 200 m Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Thelma Davies Thelma Davies | 00 | USA | 22.96 | PB | ||||||||||
2 | Kennedy Simon Kennedy Simon | 00 | USA | 23.44 | PB | ||||||||||
3 | Semira Killebrew Semira Killebrew ('01) | 01 | USA | 23.65 | PB | ||||||||||
4 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 23.74 | PB | ||||||||||
Finale B 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Julien Alfred Julien Alfred ('01) | 01 | LCA | 23.08 | NR | PB | |||||||||
2 | Taylor Manson Taylor Manson ('99) | 99 | USA | 23.84 | |||||||||||
3 | Dai'lyn Merriweather Dai'lyn Merriweather | USA | 23.94 | SB | |||||||||||
4 | Iman Brown Iman Brown ('99) | 99 | USA | 24.06 | SB | ||||||||||
Finale C 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Symone Mason Symone Mason ('99) | 99 | USA | 23.48 | PB | ||||||||||
2 | Danyel White Danyel White ('98) | 98 | USA | 23.91 | SB | ||||||||||
3 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 23.93 | SB | ||||||||||
4 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 23.94 | |||||||||||
Finale D 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 24.08 | SB | ||||||||||
2 | Rosey Effiong Rosey Effiong ('01) | 01 | USA | 24.09 | PB | ||||||||||
3 | Kimisha Chambers Kimisha Chambers ('96) | 96 | JAM | 24.24 | SB | ||||||||||
4 | Ja'Leesa Giles Ja'Leesa Giles ('99) | 99 | USA | 24.47 | |||||||||||
Finale E 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Destiny Charles Destiny Charles ('99) | 99 | USA | 24.14 | PB | ||||||||||
2 | Micaiah Ransby Micaiah Ransby ('98) | 98 | USA | 24.72 | SB | ||||||||||
Finale F 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Kiya Oviosun Kiya Oviosun | 00 | USA | 24.18 | PB | ||||||||||
2 | Jae'Nisa Heckstall Jae'Nisa Heckstall ('99) | 99 | USA | 24.55 | PB | ||||||||||
3 | Brooke Givens Brooke Givens | USA | 24.65 | PB | |||||||||||
Finale G 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Kerris Roberts Kerris Roberts | USA | 24.18 | PB | |||||||||||
2 | Kennedy Blackmon Kennedy Blackmon ('99) | 99 | USA | 24.25 | SB | ||||||||||
3 | Myia Dorsey Myia Dorsey ('98) | 98 | ISV | 24.76 | SB | ||||||||||
4 | Shafiqua Maloney Shafiqua Maloney ('99) | 99 | VIN | 24.99 | SB | ||||||||||
Finale H 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Camille Christopher Camille Christopher | 00 | USA | 24.29 | PB | ||||||||||
2 | Jasmin Reed Jasmin Reed | 00 | USA | 24.36 | SB | ||||||||||
3 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 24.57 | |||||||||||
4 | Hannah Waller Hannah Waller ('98) | 98 | USA | 24.66 | SB | ||||||||||
Finale I 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Arria Minor Arria Minor ('01) | 01 | USA | 24.35 | |||||||||||
2 | Amanda Van Buren Amanda Van Buren ('98) | 98 | USA | 24.47 | SB | ||||||||||
3 | Myra Mack Myra Mack | USA | 24.58 | ||||||||||||
4 | Christina Ollison Christina Ollison ('98) | 98 | USA | 24.79 | PB | ||||||||||
Finale J 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Alia Armstrong Alia Armstrong | 00 | USA | 24.38 | PB | ||||||||||
2 | Alexa Rossum Alexa Rossum ('01) | 01 | USA | 24.80 | SB | ||||||||||
Finale K 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Daszay Freeman Daszay Freeman | 00 | JAM | 24.52 | PB | ||||||||||
2 | Emily Sloan Emily Sloan | 00 | USA | 24.67 | PB | ||||||||||
3 | Jurnee Woodward Jurnee Woodward ('99) | 99 | USA | 24.72 | SB | ||||||||||
Finale L 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Sekayi Bracey Sekayi Bracey ('97) | 97 | USA | 24.86 | PB | ||||||||||
2 | Brooke Jaworski Brooke Jaworski ('01) | 01 | USA | 24.91 | PB | ||||||||||
K 400 m Inde | Inde | ||||||||||||||
Finale D 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Gabriella Beauvais Gabriella Beauvais | USA | 54.26 | PB | |||||||||||
2 | Brooke Jaworski Brooke Jaworski ('01) | 01 | USA | 54.29 | PB | ||||||||||
3 | Christina Ollison Christina Ollison ('98) | 98 | USA | 54.91 | PB | ||||||||||
4 | Shafiqua Maloney Shafiqua Maloney ('99) | 99 | VIN | 55.45 | SB | ||||||||||
Finale E 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Jurnee Woodward Jurnee Woodward ('99) | 99 | USA | 54.80 | |||||||||||
2 | Rosey Effiong Rosey Effiong ('01) | 01 | USA | 54.80 | PB | ||||||||||
3 | Carolyn Wilson Carolyn Wilson ('99) | 99 | USA | 55.18 | SB | ||||||||||
4 | Micaiah Ransby Micaiah Ransby ('98) | 98 | USA | 55.54 | SB | ||||||||||
Finale F 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Amber Anning Amber Anning | 00 | GBR | 53.11 | SB | ||||||||||
1 | Lavaun Stephenson Lavaun Stephenson ('98) | 98 | JAM | 55.49 | PB | ||||||||||
2 | Serenity Douglas Serenity Douglas ('98) | 98 | USA | 53.61 | SB | ||||||||||
2 | Victoria Powell Victoria Powell ('98) | 98 | USA | 56.38 | SB | ||||||||||
3 | Hannah Waller Hannah Waller ('98) | 98 | USA | 54.06 | SB | ||||||||||
3 | Morgan O'Neal Morgan O'Neal ('99) | 99 | USA | 56.69 | PB | ||||||||||
4 | Jai'lyn Merriweather Jai'lyn Merriweather | USA | 55.97 | ||||||||||||
4 | Jennifer Dietrich Jennifer Dietrich | USA | 56.74 | PB | |||||||||||
Finale G 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Kennedy Simon Kennedy Simon | 00 | USA | 52.20 | PB | ||||||||||
1 | Samara Miller Samara Miller ('97) | 97 | USA | 55.57 | SB | ||||||||||
2 | Doneisha Anderson Doneisha Anderson | 00 | BAH | 53.26 | |||||||||||
2 | Saran Kouyeth Saran Kouyeth | USA | 55.67 | PB | |||||||||||
3 | Paris Peoples Paris Peoples | 00 | USA | 53.47 | PB | ||||||||||
3 | Nicholette Dixon Nicholette Dixon ('99) | 99 | USA | 55.81 | SB | ||||||||||
4 | Myra Mack Myra Mack | USA | 56.05 | PB | |||||||||||
Finale H 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Taylor Manson Taylor Manson ('99) | 99 | USA | 52.59 | PB | ||||||||||
1 | Akia Guerrier Akia Guerrier ('98) | 98 | TKS | 56.18 | SB | ||||||||||
2 | Ashlan Best Ashlan Best ('99) | 99 | CAN | 53.53 | PB | ||||||||||
2 | Annie Leszczynska Annie Leszczynska | 00 | AUS | 56.49 | PB | ||||||||||
3 | Morgan Burks-Magee Morgan Burks-Magee ('99) | 99 | USA | 54.12 | SB | ||||||||||
3 | Ella Robinson Ella Robinson | 00 | USA | 56.59 | PB | ||||||||||
4 | Kalaya Ali Kalaya Ali ('01) | 01 | USA | 56.62 | SB | ||||||||||
5 | Chelsea Zoller Chelsea Zoller ('97) | 97 | SUI | 57.59 | SB | ||||||||||
K 800 m Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Susan Ejore Susan Ejore ('95) | 95 | KEN | 2:04.77 | PB | ||||||||||
2 | Julia Heymach Julia Heymach ('98) | 98 | USA | 2:04.94 | PB | ||||||||||
3 | Amber Tanner Amber Tanner ('98) | 98 | USA | 2:05.72 | SB | ||||||||||
4 | Katy-Ann McDonald Katy-Ann McDonald | 00 | GBR | 2:06.79 | SB | ||||||||||
5 | Imogen Barrett Imogen Barrett ('99) | 99 | AUS | 2:07.43 | PB | ||||||||||
6 | Kassidy Johnson Kassidy Johnson ('99) | 99 | USA | 2:07.45 | SB | ||||||||||
7 | Macy Heinz Macy Heinz | USA | 2:07.46 | PB | |||||||||||
8 | Kaytlyn Larson Kaytlyn Larson ('97) | 97 | USA | 2:09.55 | PB | ||||||||||
9 | Kennedy Thomson Kennedy Thomson ('98) | 98 | CAN | 2:13.54 | SB | ||||||||||
Finale B 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Kathryn Gillespie Kathryn Gillespie ('96) | 96 | GBR | 2:06.71 | PB | ||||||||||
2 | Valery Tobias Valery Tobias | 00 | USA | 2:08.43 | |||||||||||
3 | Alexandra Ferguson Alexandra Ferguson ('99) | 99 | USA | 2:08.62 | PB | ||||||||||
4 | Abbie Harrelson Abbie Harrelson | USA | 2:09.04 | PB | |||||||||||
5 | Maddie Salek Maddie Salek ('99) | 99 | USA | 2:09.91 | PB | ||||||||||
6 | Gabija Galvydytė Gabija Galvydytė | 00 | LTU | 2:10.02 | PB | ||||||||||
7 | Jordan Oakes Jordan Oakes ('99) | 99 | USA | 2:10.69 | PB | ||||||||||
8 | Ariane Ballner Ariane Ballner ('96) | 96 | GER | 2:11.79 | SB | ||||||||||
Finale C 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Anna Marian Block Anna Marian Block | USA | 2:11.46 | SB | |||||||||||
2 | Ellie Tate Ellie Tate ('01) | 01 | USA | 2:12.09 | PB | ||||||||||
3 | Gabby Hentemann Gabby Hentemann ('01) | 01 | USA | 2:14.29 | PB | ||||||||||
4 | Jayden Fiebiger Jayden Fiebiger | 00 | USA | 2:14.68 | PB | ||||||||||
Finale D 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Hannah Carroll Hannah Carroll | USA | 2:13.97 | PB | |||||||||||
2 | Carly Kleefeld Carly Kleefeld | USA | 2:14.08 | PB | |||||||||||
K 1 mile Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Christina Aragon Christina Aragon ('97) | 97 | USA | 4:46.30 | PB | ||||||||||
2 | Jordan Oakes Jordan Oakes ('99) | 99 | USA | 4:47.98 | PB | ||||||||||
5 | Aneta Konieczek Aneta Konieczek ('97) | 97 | POL | 4:54.66 | PB | ||||||||||
K 3000 m Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Meagan Hathaway Meagan Hathaway | USA | 9:43.08 | PB | |||||||||||
2 | Caramia Mestler Caramia Mestler | USA | 9:47.98 | PB | |||||||||||
3 | Adoette Vaughan Adoette Vaughan | 00 | USA | 9:48.05 | PB | ||||||||||
4 | Emily Culley Emily Culley | USA | 9:48.92 | PB | |||||||||||
5 | Ginger Murnieks Ginger Murnieks | USA | 9:50.38 | PB | |||||||||||
6 | Ellie Hall Ellie Hall ('01) | 01 | USA | 9:51.76 | PB | ||||||||||
7 | Megan Slamkowski Megan Slamkowski ('98) | 98 | USA | 9:53.31 | PB | ||||||||||
8 | Jaybe Shufelberger Jaybe Shufelberger | 00 | USA | 9:53.65 | PB | ||||||||||
9 | Abbey Zane Abbey Zane | USA | 10:03.29 | SB | |||||||||||
10 | Isabelle Christiansen Isabelle Christiansen | USA | 10:05.34 | ||||||||||||
11 | Kami Hankins Kami Hankins | USA | 10:05.48 | PB | |||||||||||
12 | Katherine Ruck Katherine Ruck | USA | 10:08.78 | PB | |||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 7.92 | |||||||||||
2 | Alia Armstrong Alia Armstrong | 00 | USA | 8.07 | PB | ||||||||||
3 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 8.13 | SB | ||||||||||
4 | Grace Stark Grace Stark ('01) | 01 | USA | 8.16 | SB | ||||||||||
5 | Imani Carothers Imani Carothers ('99) | 99 | USA | 8.21 | |||||||||||
6 | Emily Sloan Emily Sloan | 00 | USA | 8.23 | SB | ||||||||||
7 | Kimisha Chambers Kimisha Chambers ('96) | 96 | JAM | 8.39 | |||||||||||
8 | Daszay Freeman Daszay Freeman | 00 | JAM | 8.41 | |||||||||||
Indledende heats | 1.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Imani Carothers Imani Carothers ('99) | 99 | USA | 8.18 | PB | ||||||||||
2 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 8.22 | |||||||||||
3 | Emily Sloan Emily Sloan | 00 | USA | 8.28 | SB | ||||||||||
4 | Kimisha Chambers Kimisha Chambers ('96) | 96 | JAM | 8.47 | |||||||||||
5 | Brandeé Johnson Brandeé Johnson ('98) | 98 | USA | 8.49 | |||||||||||
6 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 8.70 | |||||||||||
Indledende 2 1.2. | 1.2. | ||||||||||||||
1 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 7.98 | |||||||||||
2 | Alia Armstrong Alia Armstrong | 00 | USA | 8.16 | PB | ||||||||||
3 | Grace Stark Grace Stark ('01) | 01 | USA | 8.29 | |||||||||||
4 | Daszay Freeman Daszay Freeman | 00 | JAM | 8.49 | |||||||||||
5 | Camri Austin Camri Austin ('98) | 98 | USA | 8.50 | |||||||||||
6 | Timetria Mitchell Timetria Mitchell ('98) | 98 | USA | 8.55 | SB | ||||||||||
K Højdespring Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Abigail O'Donoghue Abigail O'Donoghue ('99) | 99 | USA | 1.88 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Janae Moffitt Janae Moffitt ('97) | 97 | USA | 1.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Shanae McKenzie Shanae McKenzie ('96) | 96 | JAM | 1.78 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Nyagoa Bayak Nyagoa Bayak ('01) | 01 | USA | 1.78 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Falyn Reaugh Falyn Reaugh ('99) | 99 | CAN | 1.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Shelby Tyler Shelby Tyler ('01) | 01 | USA | 1.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Tori Sloan Tori Sloan | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Janique Burgher Janique Burgher | 00 | JAM | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Kayla Smith Kayla Smith ('97) | 97 | USA | 4.37 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bailee McCorkle Bailee McCorkle | USA | 4.27 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Elien Vekemans Elien Vekemans ('01) | 01 | BEL | 4.17 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Lisa Gunnarsson Lisa Gunnarsson ('99) | 99 | SWE | 4.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Julia Fixsen Julia Fixsen | 00 | USA | 4.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Lauren Martinez Lauren Martinez ('96) | 96 | USA | 4.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ariádni Adamopoúlou Ariádni Adamopoúlou | 00 | GRE | 4.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Olivia Buntin Olivia Buntin | USA | 4.07 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jessica Bray Jessica Bray | USA | 4.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Kaitlyn Banas Kaitlyn Banas ('99) | 99 | USA | 3.97 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Kaitlyn Merritt Kaitlyn Merritt ('97) | 97 | USA | 3.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Meagan Gray Meagan Gray ('97) | 97 | USA | 3.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Laurel Wong Laurel Wong | USA | 3.82 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Gabby Carson Gabby Carson | USA | 3.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Grace Ridgeway Grace Ridgeway ('99) | 99 | USA | 3.67 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Rhesa Foster Rhesa Foster ('98) | 98 | USA | 6.34 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mercy Uyoyo Abire Mercy Uyoyo Abire ('97) | 97 | NGR | 6.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Essence Thomas Essence Thomas ('99) | 99 | USA | 6.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Taishia Pryce Taishia Pryce ('97) | 97 | JAM | 6.24 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Symone Washington Symone Washington | 00 | USA | 6.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kala Penn Kala Penn ('98) | 98 | IVB | 6.07 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Georgia Wahl Georgia Wahl | USA | 6.05 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sophia Falco Sophia Falco ('99) | 99 | USA | 5.98 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Asia Young Asia Young ('98) | 98 | USA | 5.92 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Alysah Hickey Alysah Hickey ('01) | 01 | USA | 5.90 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Nura Muhammad Nura Muhammad | USA | 5.85 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Serena Bolden Serena Bolden ('01) | 01 | USA | 5.82 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Jaden Mattox Jaden Mattox | USA | 5.74 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Aria Small Aria Small ('99) | 99 | BAR | 5.73 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Miya Wilson Miya Wilson | USA | 5.70 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Ryan Roane Ryan Roane ('99) | 99 | USA | 5.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Camille Hensarling Camille Hensarling ('01) | 01 | USA | 5.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Saara Hakanen Saara Hakanen ('99) | 99 | FIN | 5.64 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Dominique Ruotolo Dominique Ruotolo | 00 | USA | 5.60 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Jasmine Moore Jasmine Moore ('01) | 01 | USA | 13.90 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lexi Ellis Lexi Ellis ('99) | 99 | USA | 13.56 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kala Penn Kala Penn ('98) | 98 | IVB | 13.38 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Titiana Marsh Titiana Marsh ('99) | 99 | USA | 13.31 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Mikeisha Welcome Mikeisha Welcome | 00 | VIN | 13.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Dominique Ruotolo Dominique Ruotolo | 00 | USA | 12.97 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Mercy Uyoyo Abire Mercy Uyoyo Abire ('97) | 97 | NGR | 12.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Taishia Pryce Taishia Pryce ('97) | 97 | JAM | 12.86 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Aria Small Aria Small ('99) | 99 | BAR | 12.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Konstadína Roméou Konstadína Roméou ('97) | 97 | GRE | 12.60 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Allanah Lee Allanah Lee | 00 | USA | 12.42 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Georgia Wahl Georgia Wahl | USA | 12.41 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Jaimie Robinson Jaimie Robinson ('99) | 99 | USA | 12.29 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Saara Hakanen Saara Hakanen ('99) | 99 | FIN | 12.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Ryan Roane Ryan Roane ('99) | 99 | USA | 12.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Meia Gordon Meia Gordon ('98) | 98 | USA | 16.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Thea JensenThea Jensen ('99) | 99 | DEN | 15.75 | DUR-21 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Emily Stauffer Emily Stauffer ('98) | 98 | USA | 15.66 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Maddie Rabing Maddie Rabing ('98) | 98 | USA | 15.49 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Elena Bruckner Elena Bruckner ('98) | 98 | USA | 15.39 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tori McKinley Tori McKinley | USA | 14.98 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Lauren Jones Lauren Jones ('99) | 99 | USA | 14.54 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Faith Ette Faith Ette | 00 | USA | 14.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Emily Offenheiser Emily Offenheiser | 00 | USA | 14.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Maura Huwalt Maura Huwalt ('01) | 01 | USA | 13.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jocelynn Budwig Jocelynn Budwig | USA | 13.94 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Marilyn Nwora Marilyn Nwora ('01) | 01 | USA | 13.77 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Amber Hart Amber Hart | USA | 13.66 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Kiana Phelps Kiana Phelps ('97) | 97 | USA | 13.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Madi Malone Madi Malone ('99) | 99 | USA | 21.92 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Helene Sofie Ingvaldsen Helene Sofie Ingvaldsen ('96) | 96 | NOR | 20.60 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jordan McClendon Jordan McClendon ('96) | 96 | USA | 20.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Wiggan Amara Wiggan Amara | USA | 20.09 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ashley Petr Ashley Petr ('97) | 97 | USA | 19.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Elena Bruckner Elena Bruckner ('98) | 98 | USA | 18.99 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Sydney Oberdiek Sydney Oberdiek ('99) | 99 | USA | 18.75 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Lauren Jones Lauren Jones ('99) | 99 | USA | 18.69 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Shaelyn Ward Shaelyn Ward ('97) | 97 | USA | 18.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Maddie Rabing Maddie Rabing ('98) | 98 | USA | 17.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Emily Stauffer Emily Stauffer ('98) | 98 | USA | 17.78 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | CeCilya Johnson CeCilya Johnson ('97) | 97 | USA | 17.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Femkamp Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Lauren Taubert Lauren Taubert ('98) | 98 | USA | 4352 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Anna Hall Anna Hall ('01) | 01 | USA | 4202 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Mathilde Rey Mathilde Rey | 00 | SUI | 4142 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Amanda Marie Grefstad Frøynes Amanda Marie Grefstad Frøynes ('98) | 98 | NOR | 4062 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | G'Auna Edwards G'Auna Edwards ('99) | 99 | USA | 4004 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nikki Stephens Nikki Stephens ('98) | 98 | USA | 4003 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Ariel Okorie Ariel Okorie ('98) | 98 | USA | 3940 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Natosha Jordan Natosha Jordan | USA | 3865 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Bailey Golden Bailey Golden ('99) | 99 | USA | 3806 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Lavinja Jürgens Lavinja Jürgens | 00 | GER | 3783 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Rebecca Coan Rebecca Coan ('97) | 97 | USA | 3722 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Madison Langley-Walker Madison Langley-Walker ('99) | 99 | USA | 3630 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Jayla Ellis Jayla Ellis | USA | 3578 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | J'alyiea Smith J'alyiea Smith | 00 | USA | 3527 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Keira McCarrell Keira McCarrell ('99) | 99 | CAN | 3464 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Megan Mann Megan Mann ('99) | 99 | USA | 3412 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Arielle Mack Arielle Mack ('99) | 99 | USA | 3307 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Florida Florida | USA | 3:33.31 | ||||||||||||
Taylor Manson, Nikki Stephens, Doneisha Anderson | |||||||||||||||
2 | Arkansas Arkansas | USA | 3:33.45 | ||||||||||||
Paris Peoples, Morgan Burks-Magee, Tiana Wilson | |||||||||||||||
3 | Texas Texas | USA | 3:35.03 | ||||||||||||
Serenity Douglas, Kennedy Simon, Julien Alfred | |||||||||||||||
4 | LSU LSU | USA | 3:35.88 | ||||||||||||
, Symone Mason, Brittley Humphrey, Jurnee Woodward | |||||||||||||||
M 1 mile Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Cooper Teare Cooper Teare ('99) | 99 | USA | 4:00.21 | SB | ||||||||||
2 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 4:02.19 | SB | ||||||||||
3 | Juan Diego Castro Juan Diego Castro | 00 | CRC | 4:03.35 | PB | ||||||||||
4 | Martin Prodanov Martin Prodanov ('99) | 99 | BUL | 4:04.02 | SB | ||||||||||
5 | Jack Yearian Jack Yearian ('97) | 97 | USA | 4:07.72 | SB | ||||||||||
6 | David Principe David Principe ('98) | 98 | USA | 4:08.99 | SB | ||||||||||
7 | Brendan Hebert Brendan Hebert | USA | 4:13.35 | ||||||||||||
M 3000 m Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Jackson Mestler Jackson Mestler ('97) | 97 | USA | 7:58.89 | PB | ||||||||||
2 | Thomas George Thomas George ('96) | 96 | GBR | 8:00.21 | PB | ||||||||||
3 | Jaret Carpenter Jaret Carpenter ('98) | 98 | USA | 8:01.67 | SB | ||||||||||
4 | Charles Hunter Charles Hunter ('96) | 96 | AUS | 8:02.41 | SB | ||||||||||
5 | Emmanuel Cheboson Emmanuel Cheboson ('96) | 96 | KEN | 8:02.84 | PB | ||||||||||
6 | Matt Young Matt Young ('98) | 98 | USA | 8:03.05 | PB | ||||||||||
7 | Curt Eckstein Curt Eckstein | USA | 8:06.50 | SB | |||||||||||
8 | Sam Worley Sam Worley ('98) | 98 | USA | 8:08.10 | PB | ||||||||||
9 | Callum Bolger Callum Bolger | USA | 8:08.65 | PB | |||||||||||
10 | Michael Vernau Michael Vernau | USA | 8:08.71 | PB | |||||||||||
11 | Connor Lane Connor Lane ('99) | 99 | USA | 8:11.75 | PB | ||||||||||
12 | Brody Smith Brody Smith ('97) | 97 | USA | 8:20.53 | SB | ||||||||||
13 | Ryan Murphy Ryan Murphy ('98) | 98 | USA | 8:22.82 | SB | ||||||||||
14 | Meikael Beaudoin Rousseau Meikael Beaudoin Rousseau | 00 | USA | 8:22.83 | PB | ||||||||||
K 1 mile Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Ella Donaghu Ella Donaghu ('98) | 98 | USA | 4:33.71 | PB | ||||||||||
2 | Jessica Lawson Jessica Lawson ('99) | 99 | USA | 4:35.56 | PB | ||||||||||
3 | Carina Viljoen Carina Viljoen ('97) | 97 | RSA | 4:36.33 | SB | ||||||||||
4 | Krissy Gear Krissy Gear ('99) | 99 | USA | 4:37.20 | PB | ||||||||||
5 | Katie Izzo Katie Izzo ('96) | 96 | USA | 4:37.47 | PB | ||||||||||
6 | Joyce Kimeli Joyce Kimeli ('97) | 97 | KEN | 4:38.86 | PB | ||||||||||
7 | Carmela Cardama Carmela Cardama ('96) | 96 | ESP | 4:42.13 | PB | ||||||||||
8 | Sarah Chapman Sarah Chapman ('98) | 98 | GBR | 4:42.65 | PB | ||||||||||
9 | Jessica Pascoe Jessica Pascoe ('97) | 97 | AUS | 4:43.18 | PB | ||||||||||
10 | Amanda Gehrich Amanda Gehrich ('97) | 97 | USA | 4:47.91 | SB | ||||||||||
11 | Maddy Reed Maddy Reed ('98) | 98 | USA | 4:49.57 | SB | ||||||||||
K 3000 m Inde 1.2. Finale A Finale | Inde 1.2. | ||||||||||||||
1 | Abby Gray Abby Gray ('98) | 98 | USA | 9:16.98 | PB | ||||||||||
2 | Jessica Drop Jessica Drop ('98) | 98 | USA | 9:18.64 | SB | ||||||||||
3 | Samantha Drop Samantha Drop ('98) | 98 | USA | 9:26.50 | PB | ||||||||||
4 | Grace Connolly Grace Connolly ('01) | 01 | USA | 9:33.31 | PB | ||||||||||
5 | Alex Cruz Alex Cruz | USA | 9:34.99 | PB | |||||||||||
6 | Isabelle Brauer Isabelle Brauer ('96) | 96 | SWE | 9:41.93 | PB | ||||||||||
7 | Destiny Collins Destiny Collins ('98) | 98 | USA | 9:45.18 | SB | ||||||||||
8 | Claudine Blancaflor Claudine Blancaflor | USA | 9:46.59 | ||||||||||||
9 | Julia Palin Julia Palin | USA | 9:46.99 | PB | |||||||||||
10 | Madeline Vondra Madeline Vondra | USA | 9:51.09 | PB | |||||||||||
11 | Moria O'Shea Moria O'Shea ('98) | 98 | USA | 9:52.52 | SB | ||||||||||
12 | Caitlin McQuilkin-Bell Caitlin McQuilkin-Bell ('97) | 97 | NZL | 9:56.56 | SB | ||||||||||
13 | Lindsey Payne Lindsey Payne | USA | 9:57.95 | PB | |||||||||||
14 | Emma Lucas Emma Lucas | USA | 10:03.95 | PB |