Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: DM Mangekamp inde 1‐2.2.2020 Inde

M Syvkamp    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
3Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF4930
  
 PB 3
 
5Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta4833
  
 SB 5
 
7Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM3852
  
 SB 7
 
M22 Syvkamp    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19005059
  
 PB 1
 
2Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta5024
  
 PB 2
 
3Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM4892
  
 SB 3
 
4Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta4720
  
 SB 4
 
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)SpartaDNF
  
 
 
K22 800 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange Sparta DNF
  
 
Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM DNF
  
 
K22 Femkamp    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta3689
  
DUR-22 PB 1
 
9,769,7613,395,492.25,88
2Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19003173
  
 PB 2
 
3Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange Sparta2969
  
 SB 3
 
4Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM2379
  
 SB 4
 
D19 Syvkamp U20    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta4979
  
 PB 1
 
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta4564
  
 PB 2
 
3Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19004564
  
 PB 3
 
4Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik4256
  
 PB 4
 
5Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM3649
  
 PB 5
 
6Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF3565
  
 PB 6
 
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 1900DNF
  
 
 
P19 Femkamp    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19003544
  
 PB 1
 
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta3529
  
 SB 2
 
3Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM3160
  
 PB 3
 
4Line KoldLine Kold ('01)AK Holstebro2341
  
 PB 4
 
D17 Femkamp U18    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja3617
  
DUR-17 PB 1
 
8,233,9014,461,873.00,69
2Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta3179
  
 PB 2
3Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM3154
  
 PB 3
4Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC3128
  
 PB 4
5Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas2877
  
 PB 5
6Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja2816
  
 PB 6
P17 Femkamp U18    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta3816
  
NU18R DUR-17 PB 1
 
8,891,7312,625,302.33,73
2Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta3495
  
 PB 2
 
3Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta3284
  
 PB 3
 
4Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF3075
  
 PB 4
 
5Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK772797
  
 PB 5
 
6Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM2792
  
 PB 6
 
7Ditte Tibert StoltzeDitte Tibert Stoltze ('03)DELTA2407
  
 SB 8
 
8Katrine Mejls RamsgaardKatrine Mejls Ramsgaard ('04)AK Holstebro2251
  
 PB 9
 
9Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja2061
  
 PB 10
 
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTADNF
  
  7
 
D15 Stangspring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta NH
  
 
 
2.10
XXX
       
Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta NH
  
 
 
2.10
XXX
       
D15 Firekamp    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19002747
  
 PB 1
2Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja2303
  
 PB 2
3Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM1917
  
 PB 3
4Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta8
  
 PB 4
Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta DNF
  
 
P15 Firekamp    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja2442
  
 PB 1
2Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF2433
  
 PB 2
3Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF2295
  
 PB 3
4Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta2292
  
 PB 4
5Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta2230
  
 PB 5
6Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta2230
  
 PB 6
7Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC2213
  
 PB 7
8Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 2135
  
 PB 8
9Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK771939
  
 PB 9
10Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19001871
  
 PB 10
11Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF1818
  
 PB 11
12Ida StrandosIda Strandos ('06)Frederiksberg IF1683
  
 PB 12
13Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1673
  
 PB 13
 
11,641,429,073.15,55
14Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF1118
  
 PB 14
Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta DNF
  
  15
M45 Femkamp    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF2834
  
 PB 1
M50 Femkamp    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Benny MachonBenny Machon ('67)AK Holstebro2339
  
 PB 1
M55 Femkamp    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC2421
  
 PB 1
Peter LuchtPeter Lucht ('65)Aarhus Fremad DNF
  
 
M60 Femkamp    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød3231
  
 PB 1
M65 Femkamp    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Jesper JørgensenJesper Jørgensen ('55)Sparta2597
  
 PB 1
2Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC2320
  
 PB 2
M 60 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta7.41
  
 SB 1
2Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF7.55
  
  2
3Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM8.12
  
  3
M 1000 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF2:51.18
  
 PB 1
2Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta2:58.72
  
 SB 2
3Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM3:07.90
  
 SB 3
M 60 m hæk    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta8.60
  
 SB 1
2Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF9.68
  
 PB 2
3Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM11.32
  
 SB 3
M Højdespring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF1.90
  
 PB 1
 
1.69 PB
  O
1.72 PB
  O
1.75 PB
  O
1.78 PB
  O
1.81 PB
  O
1.84 PB
  O
1.87 PB
  O
1.90 PB
XXO
1.93
XXX
       
2Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta1.87
  
  2
 
1.78
  O
1.81
  O
1.84
  O
1.87
  O
1.90
XXX
   
3Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM1.78
  
 SB 3
 
1.60 SB
  O
1.66 SB
 XO
1.69 SB
  O
1.72 SB
  O
1.75 SB
  O
1.78 SB
XXO
  
M Stangspring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF4.80
  
 =SB 1
 
4.50
  O
4.60
  O
4.80 =SB
  O
4.90
XXX
    
2Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.80
  
 PB 2
 
4.50
  O
4.60
 XO
4.80 PB
  O
4.90
XXX
    
3Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta4.10
  
 SB 3
 
3.50 SB
 XO
3.60 SB
  O
3.70 SB
  O
3.80 SB
XXO
3.90 SB
 XO
4.00 SB
  O
4.10 SB
 XO
4.20
XXX
M Længdespring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta6.86
  
 =SB 1
 
  –  –6.86 =SB     
2Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF6.67
  
 PB 2
 
6.586.67 PB6.66     
3Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM5.21
  
 SB 3
 
5.21 SB  –  –     
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF11.53
  
  1
 
10.5911.5111.53     
2Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM10.86
  
 SB 2
 
10.86 SB10.73  –     
3Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta9.66
  
 SB 3
 
9.66 SB9.159.49     
M22 60 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta7.16
  
 SB 1
2Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta7.20
  
 PB 2
3Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta7.32
  
 PB 3
4Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM7.39
  
 SB 4
5Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19007.43
  
 SB 5
M22 1000 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta2:45.97
  
 SB 1
2Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19002:49.47
  
 PB 2
3Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM2:52.91
  
 SB 3
4Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta2:55.37
  
 SB 4
M22 60 m hæk    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.37
  
 PB 1
2Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19008.54
  
 PB 2
3Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta8.77
  
 SB 3
4Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta9.05
  
  4
M22 Højdespring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19001.90
  
 SB 1
 
1.78 SB
  O
1.81 SB
  O
1.84 SB
  O
1.87 SB
 XO
1.90 SB
  O
1.93
XXX
  
2Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta1.81
  
 SB 2
 
1.75 SB
 XO
1.78 SB
  O
1.81 SB
  O
1.84
XXX
    
3Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM1.78
  
 SB 3=
 
1.69 SB
  O
1.72 SB
  O
1.75 SB
  O
1.78 SB
  O
1.81
XXX
   
3Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta1.78
  
 SB 3=
 
1.75 SB
  O
1.78 SB
  O
1.81
XXX
     
5Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta1.72
  
 SB 5
 
1.66 SB
 XO
1.69 SB
 XO
1.72 SB
  O
1.75
XXX
    
M22 Stangspring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta4.40
  
  1
 
4.20
XXO
4.30
  O
4.40
  O
     
2Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19004.20
  
 PB 2
 
3.70 PB
  O
3.80 PB
  O
3.90 PB
  O
4.00 PB
  O
4.10 PB
  O
4.20 PB
  O
4.30
XXX
 
3Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta4.00
  
 =PB 3
 
3.60 SB
  O
3.70 SB
  O
3.80 SB
 XO
3.90 SB
XXO
4.00 =PB
  O
4.10
XXX
  
4Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM3.90
  
 =SB 4
 
3.60
  O
3.70 =SB
  O
3.80 SB
  O
3.90
XXX
    
M22 Længdespring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta6.65
  
 PB 1
 
6.35 SB6.37 SB6.65 PB     
2Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta6.62
  
 SB 2
 
  –6.32 SB6.62 SB     
3Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM6.49
  
 SB 3
 
  –  –6.49 SB     
4Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19006.19
  
 SB 4
 
5.85 SB6.19 SB  –     
5Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta6.04
  
 SB 5
 
4.10 SB5.57 SB6.04 SB     
M22 Kuglestød 7.26 kg    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190013.30
  
 SB 1
 
12.59 SB13.30 SB13.07     
2Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta12.79
  
 PB 2
 
11.55 SB12.79 PB11.38     
3Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta12.55
  
 PB 3
 
12.44 PB12.1912.55 PB     
4Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM12.26
  
 SB 4
 
11.66 SB12.26 SB11.75     
5Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta12.17
  
 SB 5
 
12.17 SB  –11.31     
K22 800 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta2:25.88
  
 SB 1
2Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19002:45.22
  
 PB 2
K22 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange Sparta9.03
  
 SB 1
2Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19009.44
  
 SB 2
3Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta9.76
  
 SB 3
4Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM9.84
  
 SB 4
K22 Højdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta1.60
  
 =PB 1
 
1.45
  O
1.48
  O
1.51
  O
1.54
  O
1.57
 XO
1.60 =PB
XXO
1.63
XXX
 
2Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19001.54
  
 =SB 2
 
1.39
  O
1.42
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
  O
1.54 =SB
XXO
1.57
XXX
 
3Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange Sparta1.48
  
  3
 
1.48
XXO
1.51
XXX
      
4Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM1.48
  
 SB 4
 
1.39 SB
  O
1.42 SB
  O
1.45 SB
 XO
1.48 SB
XXO
1.51
XXX
   
K22 Længdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange Sparta5.55
  
 SB 1
 
3.74 SB5.26 SB5.55 SB     
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta5.49
  
 SB 2
 
5.49 SB  –5.48     
3Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19005.21
  
 SB 3
 
4.894.925.21 SB     
4Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM4.71
  
 SB 4
 
4.71 SB4.71 =SB4.65     
K22 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta13.39
  
 PB 1
 
12.60 SB13.39 PB12.37     
2Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange Sparta13.35
  
 PB 2
 
13.35 PB13.1812.46     
3Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM10.40
  
 PB 3
 
10.40 PB9.8810.12     
4Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190010.40
  
 PB 4
 
9.54  –10.40 PB     
D19 60 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik7.20
  
 PB 1
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta7.41
  
 PB 2
3Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19007.49
  
 PB 3
4Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta7.55
  
 PB 4
5Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF7.62
  
 PB 5
6Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19007.68
  
 PB 6
7Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM8.81
  
  7
D19 1000 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19002:55.13
  
 PB 1
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta2:59.13
  
 PB 2
3Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM3:03.06
  
 PB 3
4Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta3:04.48
  
 SB 4
5Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik3:18.80
  
 SB 5
6Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF3:31.52
  
 PB 6
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta8.53
  
 PB 1
2Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF8.73
  
  2
3Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19008.77
  
 =PB 3
4Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta8.83
  
 PB 4
5Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik9.35
  
  5
6Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19009.42
  
 PB 6
7Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM9.97
  
  7
D19 Højdespring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta1.81
  
 PB 1
 
1.63
  O
1.66
  O
1.69
  O
1.72
  O
1.75
  O
1.78
 XO
1.81 PB
  O
1.84
XXX
2Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19001.78
  
  2
 
1.75
 XO
1.78
  O
      
3Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19001.78
  
 SB 3
 
1.66
  O
1.69
  O
1.72
 XO
1.75 =SB
  O
1.78 SB
XXO
1.81
XXX
  
4Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik1.75
  
 PB 4
 
1.63
  O
1.66
  O
1.69
 XO
1.72 PB
 XO
1.75 PB
  O
1.78
XXX
  
5Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM1.72
  
 PB 5
 
1.60
  O
1.63
  O
1.66
XXO
1.69
  O
1.72 PB
XXO
1.75
XXX
  
6Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta1.69
  
 SB 6
 
1.57 SB
  O
1.60 SB
  O
1.63 SB
  O
1.66 SB
  O
1.69 SB
 XO
1.72
XXX
  
7Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF1.57
  
 SB 7
 
1.57 SB
  O
1.60
XXX
      
D19 Stangspring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19004.40
  
 PB 1
 
4.10
  O
4.20
  O
4.30 =SB
  O
4.40 PB
  O
4.50
XXX
   
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta4.40
  
  2
 
3.90
  O
4.00
  O
4.10
  O
4.20
  O
4.30
  O
4.40
 XO
4.50
XXX
 
3Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta4.00
  
 =PB 3
 
3.50
  O
3.60
XXO
3.70
  O
3.80
XXO
3.90
  O
4.00 =PB
XXO
4.10
XXX
 
4Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM3.50
  
 SB 4
 
3.20
XXO
3.30
XXO
3.40 =SB
 XO
3.50 SB
  O
3.60
XXX
   
5Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik3.30
  
 =PB 5
 
2.80
  O
3.00
  O
3.20
  O
3.30 =PB
  O
3.40
XXX
   
6Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF2.70
  
  6
 
2.30
  O
2.50
XXO
2.60
  O
2.70
  O
2.80
XXX
   
D19 Længdespring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta6.44
  
 PB 1
 
6.29 =SB6.41 PB6.44 PB     
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik6.14
  
  2
 
6.146.02  –     
3Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19006.11
  
 PB 3
 
6.03 PB6.10 PB6.11 PB     
4Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta6.01
  
 PB 4
 
5.82 PB6.01 PB5.98     
5Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19005.96
  
 PB 5
 
5.62 PB5.88 PB5.96 PB     
6Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM5.77
  
 PB 6
 
5.35 PB5.56 PB5.77 PB     
7Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF5.28
  
 SB 7
 
5.13 SB  –5.28 SB     
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta13.74
  
  1
 
13.6313.74  –     
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta13.01
  
  2
 
12.64  –13.01     
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik12.67
  
  3
 
  –12.2712.67     
4Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190012.11
  
 PB 4
 
11.2011.7212.11 PB     
5Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM10.92
  
 PB 5
 
10.92 PB10.2610.79     
6Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF10.76
  
  6
 
10.76  –  –     
7Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 190010.71
  
 PB 7
 
8.90 PB10.71 PB  –     
P19 800 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19002:27.89
  
 SB 1
2Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM2:34.16
  
 PB 2
3Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta2:38.54
  
 SB 3
4Line KoldLine Kold ('01)AK Holstebro2:44.02
  
 PB 4
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19008.80
  
 PB 1
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta9.03
  
 SB 2
3Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM9.55
  
  3
4Line KoldLine Kold ('01)AK Holstebro10.35
  
  4
P19 Højdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta1.54
  
 SB 1
 
1.39
  O
1.42
  O
1.45 =SB
  O
1.48 SB
  O
1.51 SB
XXO
1.54 SB
  O
1.57
XXX
 
2Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM1.54
  
  2
 
1.45
  O
1.48
 XO
1.51
  O
1.54
 XO
1.57
XXX
   
3Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19001.48
  
  3
 
1.45
  O
1.48
 XO
1.51
XXX
     
4Line KoldLine Kold ('01)AK Holstebro1.30
  
 PB 4
 
1.30 PB
  O
1.33
XXX
      
P19 Længdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19005.66
  
 PB 1
 
5.345.49 SB5.66 PB     
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta5.56
  
 SB 2
 
5.405.385.56 SB     
3Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM5.02
  
 PB 3
 
4.93 PB5.02 PB4.80     
4Line KoldLine Kold ('01)AK Holstebro4.60
  
 PB 4
 
4.58 PB4.60 PB4.58     
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta11.86
  
 PB 1
 
10.9111.54 PB11.86 PB     
2Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19009.94
  
 PB 2
 
8.419.289.94 PB     
3Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM9.38
  
 =PB 3
 
8.529.259.38 =PB     
4Line KoldLine Kold ('01)AK Holstebro6.49
  
 PB 4
 
6.35 PB6.49 PB6.44     
D17 1000 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC2:58.76
  
 PB 1
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja3:00.69
  
 PB 2
3Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM3:00.76
  
 PB 3
4Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja3:01.84
  
 PB 4
5Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta3:02.17
  
 PB 5
6Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas3:03.30
  
 PB 6
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja8.23
  
  1
2Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta8.35
  
 PB 2
3Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC8.92
  
 PB 3
4Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM8.95
  
 PB 4
5Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas9.07
  
 SB 5
6Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja9.10
  
  6
D17 Højdespring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas1.69
  
 PB =
 
1.60 SB
  O
1.63 SB
  O
1.66 PB
  O
1.69 PB
  O
1.72
XXX
   
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja1.87
  
 PB 1
 
1.69
  O
1.72
  O
1.75
  O
1.78
  O
1.81
  O
1.84
 XO
1.87 PB
 XO
1.90
XXX
2Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM1.84
  
 PB 2
 
1.66
  O
1.69
  O
1.72
  O
1.75
  O
1.78 SB
  O
1.81 SB
 XO
1.84 PB
  O
1.87
XXX
3Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja1.69
  
  3
 
1.63
  O
1.66
  O
1.69
  O
1.72
XXX
    
5Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC1.69
  
 PB 5
 
1.51 SB
  O
1.57 SB
  O
1.60 SB
  O
1.63 SB
  O
1.66 =PB
 XO
1.69 PB
XXO
1.72
XXX
 
6Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta1.66
  
 SB 6
 
1.60 SB
  O
1.63 SB
  O
1.66 SB
  O
1.69
XXX
    
D17 Stangspring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta3.90
  
 PB 1
 
2.70
  O
3.00
  O
3.10
  O
3.20
 XO
3.30
  O
3.40
  O
3.50 =PB
  O
3.60 PB
XXO
3.70 PB
  O
3.80 PB
 XO
3.90 PB
  O
4.00
XXX
    
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja3.90
  
 =PB 2
 
3.50
  O
3.60
  O
3.70
  O
3.80
  O
3.90 =PB
 XO
4.00
XXX
  
3Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC3.70
  
 PB 3
 
3.20
  O
3.30
  O
3.40
  O
3.50 =PB
XXO
3.60 PB
 XO
3.70 PB
 XO
3.80
XXX
 
4Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM3.50
  
  4
 
3.10
  O
3.20
  O
3.30
  O
3.40
  O
3.50
  O
3.60
XXX
  
5Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas3.40
  
  5
 
3.00
  O
3.10
  O
3.20
  O
3.30
  O
3.40
  O
3.50
XXX
  
6Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja3.20
  
  6
 
3.00
  O
3.10
  O
3.20
  O
3.30
XXX
    
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja14.46
  
 PB 1
 
12.1413.9514.46 PB     
2Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC12.17
  
 PB 2
 
  –9.6312.17 PB     
3Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM11.85
  
 =PB 3
 
  –11.27 SB11.85 =PB     
4Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta10.87
  
  4
 
  –  –10.87     
5Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas10.61
  
  5
 
9.9210.5310.61     
6Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja10.30
  
 PB 6
 
10.28 PB10.2610.30 PB     
P17 800 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta2:30.40
  
 PB 1
2Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta2:31.04
  
 PB 2
3Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta2:33.73
  
 PB 3
4Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF2:34.62
  
 PB 4
5Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM2:43.90
  
 PB 5
6Ditte Tibert StoltzeDitte Tibert Stoltze ('03)DELTA2:45.18
  
 SB 6
7Katrine Mejls RamsgaardKatrine Mejls Ramsgaard ('04)AK Holstebro2:51.15
  
 SB 7
8Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK772:51.36
  
 PB 8
9Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja3:20.17
  
 PB 9
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde
Inde
Finale 1
2.2.
2.2.
1Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta9.08
  
 SB 1
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta9.38
  
 PB 2
3Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF9.58
  
 PB 3
4Ditte Tibert StoltzeDitte Tibert Stoltze ('03)DELTA10.65
  
 PB 4
5Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja11.45
  
  5
Finale 2
2.2.
2.2.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta8.89
  
 PB 1
2Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA9.22
  
 PB 2
3Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK779.65
  
 PB 3
4Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM9.75
  
  4
5Katrine Mejls RamsgaardKatrine Mejls Ramsgaard ('04)AK Holstebro11.07
  
 SB 5
P17 Højdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta1.73
  
 =SB 1
 
1.49
  O
1.52
  O
1.55
  O
1.61
  O
1.64
  O
1.67
  O
1.73 =SB
  O
1.76
XXX
2Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta1.52
  
  2
 
1.40
 XO
1.43
  O
1.46
 XO
1.49
 XO
1.52
 XO
1.55
XXX
  
3Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK771.52
  
  3
 
1.46
  O
1.49
  O
1.52
XXO
1.55
XXX
    
4Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF1.52
  
 PB 4
 
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
  O
1.49
XXO
1.52 PB
XXO
1.55
XXX
5Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM1.49
  
  5
 
1.40
  O
1.43
  O
1.46
 XO
1.49
  O
1.52
XXX
   
6Katrine Mejls RamsgaardKatrine Mejls Ramsgaard ('04)AK Holstebro1.43
  
  6
 
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
XXX
   
7Ditte Tibert StoltzeDitte Tibert Stoltze ('03)DELTA1.40
  
  7=
 
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
XXX
  
7Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA1.40
  
 SB 7=
 
1.40 SB
  O
       
9Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta1.40
  
  9
 
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
XXO
1.43
XXX
  
10Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja1.37
  
 SB 10
 
1.28 SB
  O
1.31 SB
  O
1.34 SB
  O
1.37 SB
  O
1.40
XXX
   
P17 Længdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA5.62
  
  1
 
5.625.595.59     
2Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta5.51
  
  2
 
5.513.744.33     
3Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5.46
  
 PB 3
 
  –5.46 PB  –     
4Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta5.30
  
  4
 
4.875.305.11     
5Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF5.02
  
 PB 5
 
4.98 PB5.02 PB4.87     
6Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK774.64
  
  6
 
4.504.644.51     
7Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM4.31
  
  7
 
4.304.314.26     
8Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja4.23
  
 PB 8
 
3.994.144.23 PB     
9Katrine Mejls RamsgaardKatrine Mejls Ramsgaard ('04)AK Holstebro3.90
  
 SB 9
 
3.88 SB3.733.90 SB     
10Ditte Tibert StoltzeDitte Tibert Stoltze ('03)DELTA3.66
  
  10
 
  –3.563.66     
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta12.62
  
  1
 
12.4912.6212.61     
2Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta10.70
  
  2
 
  –10.2810.70     
3Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta10.52
  
 PB 3
 
9.79 PB10.52 PB10.13     
4Ditte Tibert StoltzeDitte Tibert Stoltze ('03)DELTA10.35
  
 PB 4
 
  –9.93 PB10.35 PB     
5Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja10.34
  
 PB 5
 
9.37 SB10.34 PB9.48     
6Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM9.75
  
 PB 6
 
9.75 PB9.169.66     
7Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA9.25
  
  7
 
9.25  –  –     
8Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK778.94
  
 PB 8
 
8.82 PB8.94 PB8.65     
9Katrine Mejls RamsgaardKatrine Mejls Ramsgaard ('04)AK Holstebro8.70
  
  9
 
8.258.707.62     
10Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF8.59
  
 PB 10
 
7.58 SB8.59 PB7.96     
D15 1000 m    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja3:08.15
  
 PB 1
2Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19003:11.76
  
 PB 2
3Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM3:28.21
  
 PB 3
4Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta4:02.99
  
 PB 4
D15 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19008.88
  
 PB 1
2Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja10.05
  
 PB 2
3Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta10.75
  
  3
4Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM11.28
  
  4
5Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta12.19
  
 PB 5
D15 Højdespring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM1.51
  
 PB 1
 
1.30
  O
1.36
  O
1.39
  O
1.42
  O
1.45
 XO
1.48
XXO
1.51 PB
XXO
1.54
XXX
2Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja1.48
  
 PB 2
 
1.39 PB
  O
1.42 PB
  O
1.45 PB
  O
1.48 PB
  O
1.51
XXX
   
3Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19001.48
  
 PB 3
 
1.36 PB
  O
1.39 PB
 XO
1.42 PB
  O
1.45 PB
  O
1.48 PB
  O
1.51
XXX
  
4Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta1.27
  
  4
 
1.24
  O
1.27
  O
1.30
XXX
     
D15 Stangspring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19003.30
  
 =PB 1
 
2.70
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00
  O
3.10
XXO
3.20
  O
3.30 =PB
 XO
3.40
XXX
2Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM2.80
  
 PB 2
 
2.20
 XO
2.30
  O
2.40
  O
2.50
  O
2.60 =PB
 XO
2.70 PB
 XO
2.80 PB
 XO
2.90
XXX
3Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja2.70
  
 PB 3
 
2.20
  O
2.30
  O
2.40 =PB
  O
2.50 PB
  O
2.60 PB
  O
2.70 PB
 XO
2.80
XXX
 
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190012.16
  
 PB 1
 
  –11.15 PB12.16 PB     
2Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja10.63
  
 PB 2
 
10.63 PB  –10.19     
3Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM9.78
  
 PB 3
 
9.73 PB9.78 PB  –     
4Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta5.53
  
  4
 
5.535.405.27     
P15 800 m    
Inde
Inde
Finale 1
1.2.
1.2.
1Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC2:37.89
  
 SB 1
2Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK772:48.42
  
 PB 2
3Ida StrandosIda Strandos ('06)Frederiksberg IF2:51.50
  
 PB 3
4Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19003:00.98
  
 PB 4
5Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF3:02.48
  
 PB 5
6Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF3:05.75
  
 PB 6
7Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF3:15.55
  
 PB 7
Finale 2
1.2.
1.2.
1Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF2:25.31
  
 SB 1
2Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja2:35.32
  
 PB 2
3Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta2:42.87
  
 PB 3
4Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF2:48.71
  
 SB 4
5Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 2:50.39
  
 PB 5
6Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta2:52.90
  
 PB 6
7Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta2:54.09
  
 SB 7
P15 60 m hæk 76.2 cm    
Inde
Inde
Finale 1
1.2.
1.2.
1Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta9.76
  
 PB 1
2Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta9.95
  
 =PB 2
3Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF10.12
  
  3
4Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC10.13
  
 PB 4
5Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190010.33
  
 PB 5
6Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja10.38
  
  6=
6Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta10.38
  
 PB 6=
8Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 10.79
  
 PB 8
Finale 2
1.2.
1.2.
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF9.73
  
 PB 1
2Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta10.16
  
 PB 2
3Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF10.91
  
 PB 3
4Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK7710.94
  
  4
5Ida StrandosIda Strandos ('06)Frederiksberg IF11.35
  
 PB 5
6Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF11.64
  
 PB 6
7Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF13.42
  
 PB 7
P15 Højdespring    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta1.51
  
  1
 
1.36
  O
1.39
  O
1.42
 XO
1.45
 XO
1.48
 XO
1.51
XXO
1.54
XXX
 
2Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja1.48
  
 =PB 2
 
1.36
  O
1.39
  O
1.42
  O
1.45
  O
1.48 =PB
  O
1.51
XXX
  
3Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.48
  
  3
 
1.42
  O
1.45
XXO
1.48
 XO
1.51
XXX
    
4Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 1.45
  
 PB 4
 
1.33
 XO
1.36
  O
1.39
  O
1.42 PB
XXO
1.45 PB
XXO
1.48
XXX
  
5Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta1.42
  
 PB 5=
 
1.27
  O
1.30
  O
1.33
  O
1.36
 XO
1.39 =PB
  O
1.42 PB
  O
1.45
XXX
 
5Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC1.42
  
 PB 5=
 
1.24 SB
  O
1.27 SB
  O
1.30 SB
  O
1.33 SB
  O
1.36 SB
  O
1.39 SB
 XO
1.42 PB
  O
1.45
XXX
7Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.42
  
 PB 7
 
1.30
  O
1.33
  O
1.36
 XO
1.39
 XO
1.42 PB
  O
1.45
XXX
  
8Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta1.42
  
 PB 8
 
1.30
  O
1.33
  O
1.36 =PB
XXO
1.39 PB
  O
1.42 PB
XXO
1.45
XXX
  
9Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK771.39
  
  9
 
1.33
  O
1.36
 XO
1.39
  O
1.42
XXX
    
10Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19001.39
  
 PB 10
 
1.21 SB
  O
1.24 SB
  O
1.27 SB
  O
1.30 PB
  O
1.33 PB
 XO
1.36 PB
 XO
1.39 PB
 XO
1.42
XXX
11Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF1.39
  
  11
 
1.33
 XO
1.36
 XO
1.39
XXO
1.42
XXX
    
12Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF1.39
  
 SB 12
 
1.21
  O
1.24
  O
1.27
  O
1.30
  O
1.33
 XO
1.36 SB
XXO
1.39 SB
XXO
1.42
XXX
13Ida StrandosIda Strandos ('06)Frederiksberg IF1.33
  
 PB 13
 
1.21
  O
1.24
  O
1.27
  O
1.30 =PB
  O
1.33 PB
XXO
1.36
XXX
  
14Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF1.00
  
 PB 14
 
1.00 PB
  O
       
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 1.2.

Finale A

Finale
Inde 1.2.
1Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta10.77
  
  1
 
10.2110.77  –     
2Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja10.65
  
  2
 
9.4410.5610.65     
3Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 10.13
  
  3
 
10.1310.01  –     
4Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta9.75
  
 PB 4
 
9.75 PB9.448.64     
5Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF9.36
  
  5
 
8.368.249.36     
6Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta9.24
  
 PB 6
 
9.24 PB8.429.10     
7Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF9.07
  
  7
 
7.699.079.05     
8Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF8.87
  
  8
 
8.488.838.87     
9Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF8.86
  
  9
 
8.538.86  –     
10Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF8.37
  
 PB 10
 
7.87 PB7.388.37 PB     
11Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK778.18
  
 PB 11
 
8.18 PB7.827.54     
12Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC7.92
  
 PB 12
 
7.92 PB7.487.22     
13Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19007.41
  
 PB 13
 
6.607.41 PB6.13     
14Ida StrandosIda Strandos ('06)Frederiksberg IF6.71
  
  14
 
6.716.066.46     
M45 1000 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF3:06.45
  
 SB 1
M45 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF10.75
  
 SB 1
M45 Højdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF1.57
  
 SB 1
 
1.42 SB
  O
1.45 SB
  O
1.48 SB
  O
1.51 SB
  O
1.54 SB
  O
1.57 SB
 XO
1.60
XXX
 
M45 Længdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF4.82
  
  1
 
4.654.824.76     
M45 Kuglestød 7.26 kg    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF7.52
  
 SB 1
 
7.52 SB7.046.49     
M50 1000 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Benny MachonBenny Machon ('67)AK Holstebro3:47.64
  
 SB 1
M50 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Benny MachonBenny Machon ('67)AK Holstebro12.66
  
 PB 1
M50 Højdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Benny MachonBenny Machon ('67)AK Holstebro1.39
  
 SB 1
 
1.30 SB
  O
1.33 SB
  O
1.36 SB
  O
1.39 SB
 XO
1.42
XXX
   
M50 Længdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Benny MachonBenny Machon ('67)AK Holstebro4.65
  
 SB 1
 
4.49 SB4.65 SB4.41     
M50 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Benny MachonBenny Machon ('67)AK Holstebro9.19
  
 PB 1
 
9.19 PB8.578.80     
M55 1000 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC4:10.11
  
 PB 1
M55 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC12.66
  
 PB 1
2Peter LuchtPeter Lucht ('65)Aarhus Fremad14.58
  
 PB 2
M55 Højdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC1.33
  
 SB 1
 
1.21
  O
1.24
  O
1.27
 XO
1.30
 XO
1.33 SB
  O
1.36
XXX
  
2Peter LuchtPeter Lucht ('65)Aarhus Fremad1.18
  
 SB 2
 
1.18 SB
  O
1.21
XXX
      
M55 Længdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Peter LuchtPeter Lucht ('65)Aarhus Fremad4.23
  
 SB 1
 
3.67 SB4.04 SB4.23 SB     
2Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC3.97
  
 SB 2
 
3.51 SB3.74 SB3.97 SB     
M55 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC10.79
  
  1
 
9.8810.7910.70     
2Peter LuchtPeter Lucht ('65)Aarhus Fremad8.93
  
 SB 2
 
8.29 SB8.93 SB8.68     
M60 60m Hurdles (84cm, 8.00m)    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød10.86
  
 PB 1
M60 Højdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød1.39
  
  1
 
1.36
  O
1.39
  O
1.42
XXX
     
M60 Længdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød4.43
  
 SB 1
 
4.35 SB4.43 SB      
M60 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød3.56
  
  1
M65 1000 m    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Jesper JørgensenJesper Jørgensen ('55)Sparta4:11.84
  
 PB 1
2Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC4:34.43
  
 SB 2
M65 60m Hurdles (84cm, 8.00m)    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC13.24
  
 PB 1
2Jesper JørgensenJesper Jørgensen ('55)Sparta14.37
  
 PB 2
M65 Højdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Jesper JørgensenJesper Jørgensen ('55)Sparta1.36
  
 PB 1
 
1.42 PB
  O
       
2Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC1.18
  
 SB 2
 
1.36 SB
  O
1.39 SB
  O
1.42
XXX
     
M65 Længdespring    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Jesper JørgensenJesper Jørgensen ('55)Sparta3.69
  
 PB 1
 
3.57 PB3.69 PB3.42     
2Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC3.53
  
 SB 2
 
3.16 SB3.44 SB3.53 SB     
M65 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød10.01
  
  1
 
9.959.4310.01     
1Jesper JørgensenJesper Jørgensen ('55)Sparta7.86
  
 PB 1
 
7.00 PB7.17 PB7.86 PB     
2Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC7.67
  
 SB 2
 
7.67 SB7.077.56     

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020