Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Odense: Indestævne 11.2.2020 Inde
Vælg mænd discipliner
60 m
200 m
3000 m
Vælg kvinder discipliner
60 m
200 m
3000 m
M 60 m
Inde
Finale A
Finale
Inde
1
Frederik Grud Agerbæk Madsen
Frederik Grud Agerbæk Madsen ('02)
02
Odense Atletik
7.65
PB
4
Steffen Mertov
Steffen Mertov ('94)
94
Odense Atletik
8.45
5
Thomas Jørgensen
Thomas Jørgensen ('90)
90
Odense Atletik
8.48
PB
M 200 m
Inde
Finale A
Finale
Inde
1
Steffen Udengaard Knudsen
Steffen Udengaard Knudsen ('98)
98
Aarhus 1900
22.51
2
Karl Mfeketo
Karl Mfeketo ('96)
96
Odense Atletik
23.89
PB
3
Frederik Grud Agerbæk Madsen
Frederik Grud Agerbæk Madsen ('02)
02
Odense Atletik
24.62
PB
4
Jeppe Emil Kristensen
Jeppe Emil Kristensen ('99)
99
Odense Atletik
24.85
PB
M 3000 m
Inde
Finale A
Finale
Inde
1
Mikkel Dahl-Jessen
Mikkel Dahl-Jessen ('94)
94
AGF Atletik
7:58.99
PB
2
Peter Gerner Ejersbo
Peter Gerner Ejersbo ('95)
95
Odense Atletik
8:40.42
PB
3
Emil Deleuran Hansen
Emil Deleuran Hansen ('97)
97
Odense Atletik
8:47.51
PB
4
Thor Friis Skifte
Thor Friis Skifte ('97)
97
Odense Atletik
9:31.48
PB
5
Henrik Lau
Henrik Lau ('71)
71
Odense Atletik
9:52.20
Martin Eisemann de Almeida
Martin Eisemann de Almeida ('93)
93
Odense Atletik
DNF
Mikael Johnsen
Mikael Johnsen ('92)
92
AGF Atletik
DNF
K 60 m
Inde
Finale A
Finale
Inde
2
Louise Malmqvist
Louise Malmqvist ('96)
96
Odense Atletik
7.96
SB
3
Camilla Motzkus
Camilla Motzkus ('97)
97
Odense Atletik
8.02
K 200 m
Inde
Finale A
Finale
Inde
5
Louise Malmqvist
Louise Malmqvist ('96)
96
Odense Atletik
25.17
PB
6
Cecilie Carlsen
Cecilie Carlsen ('03)
03
Odense Atletik
27.03
K 3000 m
Inde
Finale A
Finale
Inde
6
Annika Fabrin
Annika Fabrin ('96)
96
Odense Atletik
10:37.10
PB
7
Anne-Sophie Bork Rasmussen
Anne-Sophie Bork Rasmussen ('97)
97
Odense Atletik
11:19.50
SB
Head to head
×
Seneste resultater
16.4
Haderslev
Løbestævne
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1