Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Landsmesterskaberne i atletik 15.2.2020 Inde
Langvang Atletik- og Multihal

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik7.65
  
 
1Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 7.14
  
 SB
2Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 7.19
  
 
3Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM7.29
  
 PB
4Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja7.36
  
 
5Andreas SchouAndreas Schou ('98)Korsør AM7.43
  
 
6Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad7.65
  
 
8David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Aalborg AM8.01
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 7.14
  
 PB
2Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM7.33
  
 PB
3Andreas SchouAndreas Schou ('98)Korsør AM7.41
  
 PB
4Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad7.70
  
 
5Jonathan Skaarup NørgaardJonathan Skaarup Nørgaard ('95)SAK777.80
  
 =SB
6Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM7.85
  
 SB
7Lasse VosegaardLasse Vosegaard ('99)Aarhus Fremad7.92
  
 
Indledende 2
1Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 7.21
  
 SB
2Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja7.25
  
 
3Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik7.64
  
 PB
4David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Aalborg AM7.78
  
 
5Jacob Qvist JensenJacob Qvist Jensen ('95)Aarhus Fremad7.95
  
 PB
6Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF8.18
  
 
M 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM23.15
  
 SB
2Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja23.53
  
 
3Jacob Qvist JensenJacob Qvist Jensen ('95)Aarhus Fremad25.08
  
 PB
Finale 2
1Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 23.09
  
 
2David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Aalborg AM25.05
  
 
3Jonathan Skaarup NørgaardJonathan Skaarup Nørgaard ('95)SAK7725.12
  
 SB
Finale 3
1Mohamed OmarMohamed Omar ('93)Randers Freja25.71
  
 PB
2Mathias BøgelundMathias Bøgelund ('92)Aalborg AM26.18
  
 PB
Finale 4
1Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 22.94
  
 PB
2Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik24.59
  
 PB
3Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF26.83
  
 
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Patrik SchneidgenPatrik Schneidgen ('94)Randers Freja / SVK2:04.12
  
 SB
2Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM2:07.65
  
 PB
3Emil Hviid PedersenEmil Hviid Pedersen Esbjerg AM2:10.37
  
 PB
4Lars LindbjergLars Lindbjerg ('94)Aalborg AM2:12.91
  
 
5Kenneth Holm PetersenKenneth Holm Petersen ('82)Aarhus 19002:15.02
  
 PB
6Andreas SchouAndreas Schou ('98)Korsør AM2:17.90
  
 PB
7Mathias BøgelundMathias Bøgelund ('92)Aalborg AM2:26.49
  
 
8Mohamed OmarMohamed Omar ('93)Randers Freja2:29.84
  
 
9Rune Egede PedersenRune Egede Pedersen ('92)Esbjerg AM2:58.73
  
 PB
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 19004:17.68
  
 PB
2Rasmus Meldgaard KristensenRasmus Meldgaard Kristensen ('96)Aalborg AM4:24.95
  
 PB
3Jens LoffJens Loff ('90)Aarhus 19004:27.47
  
 PB
4Christian AndersenChristian Andersen ('95)Aarhus 19004:31.79
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.72
  
 
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andreas AsklundAndreas Asklund ('98)Kolding KFUM 1.80
  
 SB
 
1.60 SB
  O
1.70 SB
  O
1.75 SB
  O
1.80 SB
XXO
1.85
XXX
   
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja1.40
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
     
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.81
  
 PB
 
4.50
  O
4.70
  O
4.81 PB
XXO
4.90
XXX
    
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja2.60
  
 =SB
 
2.50
  O
2.60 =SB
 XO
2.70
XXX
     
Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik NH
  
 
 
2.50
XXX
       
Jens SørensenJens Sørensen ('91)Randers Freja NH
  
 
 
2.50
XXX
       
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM6.24
  
 
 
6.036.106.126.24    
2Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM6.22
  
 
 
  X6.085.866.22    
3Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik5.69
  
 SB
 
5.69 SB5.60  X  X    
4Andreas SchouAndreas Schou ('98)Korsør AM5.63
  
 PB
 
5.54 PB5.63 PB5.63 =PB5.56    
5Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM5.60
  
 PB
 
5.15 PB5.60 PB  X4.15    
6Sebastian MackaySebastian Mackay Vidar Atletik5.46
  
 PB
 
5.46 PB4.154.715.06    
7Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad5.36
  
 
 
5.365.184.795.14    
8Lasse VosegaardLasse Vosegaard ('99)Aarhus Fremad4.32
  
 PB
 
4.20 PB4.023.924.32 PB    
9Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja4.06
  
 SB
 
4.06 SB3.83  X3.93    
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian MackaySebastian Mackay Vidar Atletik11.89
  
 PB
 
10.76 PB11.55 PB11.5011.89 PB    
2Esaipiriyan VaithilingamEsaipiriyan Vaithilingam HGF AM10.13
  
 PB
 
  X9.78 PB10.13 PB10.05    
3Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja9.21
  
 SB
 
8.558.94 SB9.21 SB8.79    
M Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
6Per MortensenPer Mortensen ('54)SAK776.16
  
 PB
 
5.61 PB5.77 PB6.07 PB6.16 PB    
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM12.49
  
 PB
 
12.03 PB12.20 PB12.49 PB11.52    
2Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 9.92
  
 PB
 
9.92 PB9.589.649.22    
3Joachim LundJoachim Lund ('85)Kolding KFUM 8.68
  
 SB
 
  X  X8.68 SB  X    
4Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 8.30
  
 PB
 
6.91 PB7.60 PB  X8.30 PB    
5Andreas SchouAndreas Schou ('98)Korsør AM7.46
  
 PB
 
6.99 PB7.46 PB7.46 =PB  X    
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad8.46
  
 PB
2Silje KristensenSilje Kristensen ('97)Korsør AM9.14
  
 SB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad27.77
  
 PB
2Silje KristensenSilje Kristensen ('97)Korsør AM30.69
  
 SB
3Natasja ThomsenNatasja Thomsen ('95)SIK8032.97
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Camilla SkovmoseCamilla Skovmose ('88)3:33.73
  
 PB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19004:34.88
  
 SB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Liv CantbyLiv Cantby ('99)Korsør AM3.86
  
 PB
 
3.86 PB3.62  –  –    
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Liv CantbyLiv Cantby ('99)Korsør AM10.19
  
 PB
 
10.12 PB10.00  X10.19 PB    
2Dorte RousingDorte Rousing ('75)Randers Freja9.37
  
 PB
 
9.28 PB9.099.37 PB  X    
D19 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 7.36
  
 
2Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk7.70
  
 PB
3William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 7.71
  
 PB
3Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 7.71
  
 PB
5Rasmus Fjelde ChristensenRasmus Fjelde Christensen ('02)Kolding KFUM 8.09
  
 PB
6Kevin Holm-JensenKevin Holm-Jensen ('02)Odense Atletik 9.41
  
 PB
D19 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
1William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 24.17
  
 PB
2Florian ArensbachFlorian Arensbach ('01)Randers Freja25.03
  
 PB
3Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk25.65
  
 
Finale 2
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 24.24
  
 PB
2Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 25.07
  
 SB
3Kevin Holm-JensenKevin Holm-Jensen ('02)Odense Atletik 30.59
  
 PB
D19 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK771:57.39
  
 PB
2Sebastian Tarp MouritzenSebastian Tarp Mouritzen ('02)SAK772:10.35
  
 
3Florian ArensbachFlorian Arensbach ('01)Randers Freja2:19.52
  
 
4Kevin Holm-JensenKevin Holm-Jensen ('02)Odense Atletik 2:34.41
  
 PB
D19 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM4:02.65
  
 SB
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk9.90
  
 
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 9.84
  
 PB
 
9.66 PB9.559.509.84 PB    
2Martin RasmussenMartin Rasmussen ('02)NG&IF 9.25
  
 PB
 
8.73 PB9.25 PB8.37     
3Rasmus Fjelde ChristensenRasmus Fjelde Christensen ('02)Kolding KFUM 7.63
  
 PB
 
7.63 PB7.53  X7.58    
P19 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM8.07
  
 PB
2Sofie StubbenSofie Stubben ('02)Haderslev IF9.03
  
 PB
P19 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM29.37
  
 PB
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie StubbenSofie Stubben ('02)Haderslev IF12.20
  
 PB
P19 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Line Damsgaard AndersenLine Damsgaard Andersen ('99)SAK771.60
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
XXX
     
1Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM1.55
  
 
 
1.50
 XO
1.55
 XO
1.60
XXX
     
P19 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sara HarsmannSara Harsmann ('02)Aarhus 19003.10
  
 SB
 
2.80
  O
2.90
  O
3.00 =SB
 XO
3.10 SB
  O
3.25
XXX
   
2Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM2.50
  
 
 
2.30
  O
2.40
  O
2.50
 XO
2.60
XXX
    
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF10.09
  
 
 
9.86  X  X10.09    
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)Aalborg AM7.66
  
 
2August Lund JessenAugust Lund Jessen ('03)Haderslev IF7.90
  
 PB
3Jens-Kristian Damgaard JensenJens-Kristian Damgaard Jensen ('04)8.02
  
 PB
4Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja8.57
  
 PB
D17 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1August Lund JessenAugust Lund Jessen ('03)Haderslev IF26.09
  
 PB
2Jens-Kristian Damgaard JensenJens-Kristian Damgaard Jensen ('04)26.15
  
 PB
3Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)Hvide Sande28.52
  
 PB
D17 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Khalid Alnab AbdulleKhalid Alnab Abdulle ('03)Randers Freja2:07.51
  
 PB
2Milan AxelgardMilan Axelgard ('04)Haderslev IF2:10.45
  
 PB
D17 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Milan AxelgardMilan Axelgard ('04)Haderslev IF4:37.18
  
 
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jens-Kristian Damgaard JensenJens-Kristian Damgaard Jensen ('04)10.87
  
 
D17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)Hvide Sande1.55
  
 
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
XXX
    
D17 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)Hvide Sande9.85
  
 SB
 
9.85 SB  X9.679.39    
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)Hvide Sande11.07
  
 PB
 
10.71 PB11.07 PB9.8010.29    
2Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja10.88
  
 PB
 
10.149.4010.1810.88 PB    
3Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)Aalborg AM9.57
  
 PB
 
8.969.32 PB9.45 PB9.57 PB    
4Jens-Kristian Damgaard JensenJens-Kristian Damgaard Jensen ('04)8.53
  
 
 
7.367.287.568.53    
P17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM8.02
  
 
2Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM8.21
  
 
3Sara OlsenSara Olsen ('04)Vejle IF8.29
  
 
4Camilla SassCamilla Sass ('04)Skive AM8.59
  
 
5Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM8.63
  
 
6Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 8.85
  
 
7Emma D. HansenEmma D. Hansen ('04)Aabenraa IG 9.67
  
 
8Anna JacobsenAnna Jacobsen ('04)Aabenraa IG 11.13
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM7.97
  
 PB
2Sara OlsenSara Olsen ('04)Vejle IF8.26
  
 PB
3Camilla SassCamilla Sass ('04)Skive AM8.63
  
 
4Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 8.86
  
 
Indledende 2
1Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM8.27
  
 
2Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM8.56
  
 
3Emma D. HansenEmma D. Hansen ('04)Aabenraa IG 9.55
  
 PB
4Anna JacobsenAnna Jacobsen ('04)Aabenraa IG 10.64
  
 PB
P17 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Sara OlsenSara Olsen ('04)Vejle IF27.55
  
 PB
2Camilla SassCamilla Sass ('04)Skive AM30.39
  
 SB
3Laura NielsenLaura Nielsen ('04)Korsør AM32.01
  
 PB
4Anna JacobsenAnna Jacobsen ('04)Aabenraa IG 39.41
  
 PB
Finale 2
1Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM27.28
  
 
2Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 30.66
  
 PB
P17 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM2:19.51
  
 PB
2Laura NielsenLaura Nielsen ('04)Korsør AM2:52.22
  
 PB
3Olivia Vilstrup RoienOlivia Vilstrup Roien ('04)SAK772:53.56
  
 PB
4Emma D. HansenEmma D. Hansen ('04)Aabenraa IG 2:55.15
  
 PB
P17 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura NielsenLaura Nielsen ('04)Korsør AM6:10.71
  
 PB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja11.46
  
 
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja1.40
  
 SB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40 SB
XXO
1.45
XXX
    
P17 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophia Bagger BohnSophia Bagger Bohn ('04)Aarhus 19002.90
  
 =PB
 
2.60
 XO
2.80 =SB
  O
2.90 =PB
XXO
3.00
XXX
    
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM5.36
  
 
 
5.365.165.32  X    
2Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM4.59
  
 
 
4.594.01  X4.49    
3Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja4.20
  
 
 
4.044.124.20  X    
4Olivia Vilstrup RoienOlivia Vilstrup Roien ('04)SAK774.09
  
 
 
  X3.874.004.09    
5Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 3.88
  
 PB
 
3.88 PB3.643.423.58    
6Emma D. HansenEmma D. Hansen ('04)Aabenraa IG 3.61
  
 PB
 
3.26 PB3.43 PB3.61 PB3.57    
7Anna JacobsenAnna Jacobsen ('04)Aabenraa IG 3.09
  
 PB
 
2.78 PB2.90 PB2.843.09 PB    
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM12.69
  
 
 
11.6712.4012.6912.50    
2Emma Sjøberg WolffEmma Sjøberg Wolff ('04)Aarhus 190010.16
  
 PB
 
10.119.759.6610.16 PB    
3Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja9.06
  
 
 
9.06  X  X  X    
4Olivia Vilstrup RoienOlivia Vilstrup Roien ('04)SAK777.63
  
 
 
7.28  X7.387.63    
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rasmus Jensen PaghRasmus Jensen Pagh ('05)Kolding KFUM 7.81
  
 
2Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja7.91
  
 
3Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aabenraa IG 7.94
  
 PB
4Niels SkovsgårdNiels Skovsgård ('05)Dybvad IK 7.95
  
 PB
5Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja8.02
  
 
6Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM8.45
  
 
7Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM8.46
  
 
8William Raun PerregaardWilliam Raun Perregaard ('06)Vidar Atletik9.14
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja8.01
  
 
2Niels SkovsgårdNiels Skovsgård ('05)Dybvad IK 8.03
  
 =PB
3Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM8.36
  
 PB
4William Raun PerregaardWilliam Raun Perregaard ('06)Vidar Atletik8.85
  
 PB
5Emil AmslerEmil Amsler ('06)Aalborg AM8.86
  
 PB
Indledende 2
1Rasmus Jensen PaghRasmus Jensen Pagh ('05)Kolding KFUM 7.76
  
 PB
2Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aabenraa IG 7.95
  
 PB
3Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja7.98
  
 
4Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM8.10
  
 PB
D15 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja25.13
  
 PB
2Emil AmslerEmil Amsler ('06)Aalborg AM30.54
  
 PB
Finale 2
1Rasmus Jensen PaghRasmus Jensen Pagh ('05)Kolding KFUM 24.97
  
 PB
2Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aabenraa IG 25.90
  
 PB
3Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja25.95
  
 PB
4Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('06)Korsør AM34.95
  
 PB
D15 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja2:22.38
  
 
2Marius M SzwedMarius M Szwed ('05)Aalborg AM2:22.88
  
 PB
3Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja2:28.33
  
 
4Bjørn Urfe TopBjørn Urfe Top ('05)Aabenraa IG 2:34.27
  
 PB
5Valdemar Anker BirkerValdemar Anker Birker ('06)Aabenraa IG 2:58.97
  
 PB
D15 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja5:23.49
  
 PB
2Gustav BodekærGustav Bodekær ('05)Fremad Holbæk5:27.48
  
 PB
3Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('06)Korsør AM5:51.58
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19001.64
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.58
  O
1.61 =PB
  O
1.64 PB
 XO
1.66
XXX
 
2Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja1.61
  
 
 
1.45
  O
1.50
XXO
1.55
  O
1.58
  O
1.61
XXO
1.64
XXX
  
3Emil AmslerEmil Amsler ('06)Aalborg AM1.40
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
   
D15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19003.50
  
 =PB
 
2.70
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00
  O
3.10
 XO
3.20
  O
3.30 =PB
  O
3.40 PB
  O
3.50
  XX
       
1Benjamin CoppBenjamin Copp ('04)Aarhus 19003.20
  
 PB
 
2.60
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00 =PB
  O
3.10 PB
  O
3.20 PB
 XO
3.30
XXX
2Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19003.00
  
 =PB
 
2.60
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00 =PB
  O
3.10
XXX
  
3Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja2.80
  
 PB
 
2.30
  O
2.40
  O
2.50
  O
2.60
 XO
2.70 =PB
XXO
2.80 PB
  O
2.90
XXX
 
4Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja2.60
  
 
 
2.30
  O
2.40
  O
2.50
  O
2.60
 XO
2.70
XXX
   
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja5.11
  
 
 
4.885.054.805.11    
2Niels SkovsgårdNiels Skovsgård ('05)Dybvad IK 4.90
  
 
 
4.814.904.764.90    
3Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja4.70
  
 
 
4.514.624.544.70    
4Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM4.69
  
 
 
  X4.434.444.69    
5William Raun PerregaardWilliam Raun Perregaard ('06)Vidar Atletik4.22
  
 PB
 
4.22 PB4.083.833.31    
6Emil AmslerEmil Amsler ('06)Aalborg AM4.12
  
 
 
4.12  X4.064.08    
7Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM3.74
  
 PB
 
3.74 PB  X2.572.60    
8Valdemar Anker BirkerValdemar Anker Birker ('06)Aabenraa IG 3.58
  
 PB
 
3.45 PB3.55 PB3.58 PB3.29    
9Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('06)Korsør AM3.06
  
 PB
 
2.77 PB3.06 PB2.602.39    
D15 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja10.67
  
 PB
 
9.8810.139.9110.67 PB    
2Niels SkovsgårdNiels Skovsgård ('05)Dybvad IK 10.41
  
 PB
 
  X10.09 PB10.41 PB10.21    
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM11.28
  
 
 
10.9910.7711.2810.74    
2Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190011.13
  
 
 
10.8511.13  X  X    
3Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aabenraa IG 11.06
  
 PB
 
10.46 PB9.4911.06 PB10.18    
4Gustav BodekærGustav Bodekær ('05)Fremad Holbæk6.30
  
 PB
 
6.11 PB6.13 PB6.30 PB4.43    
5Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM6.09
  
 PB
 
5.91 PB6.09 PB5.924.95    
6Valdemar Anker BirkerValdemar Anker Birker ('06)Aabenraa IG 6.02
  
 PB
 
5.46 PB5.165.48 PB6.02 PB    
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lærke SindalLærke Sindal ('06)Randers Freja8.23
  
 
2Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK778.31
  
 
3Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF8.45
  
 
4Frederikke K. MadsenFrederikke K. Madsen ('05)Randers Freja8.50
  
 PB
5Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja8.52
  
 
6Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM8.55
  
 
7Lily PenstoftLily Penstoft ('06)Skanderborg Atletik8.69
  
 
8Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM8.76
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja8.37
  
 PB
2Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM8.58
  
 
3Thilde Willemse JørgensenThilde Willemse Jørgensen ('05)Aalborg AM9.40
  
 PB
4Stine JakobsenStine Jakobsen ('06)SIK8010.15
  
 PB
5Katrine Trangbæk HansenKatrine Trangbæk Hansen ('06)SAK7710.23
  
 PB
6Laura Fisker KochLaura Fisker Koch ('06)SAK7713.84
  
 
Indledende 2
1Lærke SindalLærke Sindal ('06)Randers Freja8.27
  
 
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM8.50
  
 PB
3Lily PenstoftLily Penstoft ('06)Skanderborg Atletik8.65
  
 
4Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19008.78
  
 
5Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 19008.80
  
 
6Ria NylanderRia Nylander ('06)Randers Freja10.22
  
 PB
Indledende 3
1Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK778.35
  
 
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF8.43
  
 
3Frederikke K. MadsenFrederikke K. Madsen ('05)Randers Freja8.51
  
 PB
4Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja8.93
  
 
5Johanne BentinJohanne Bentin ('06)Aabenraa IG 9.43
  
 PB
P15 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Lærke SindalLærke Sindal ('06)Randers Freja26.83
  
 PB
2Amalie RavnAmalie Ravn ('06)SAK7728.93
  
 PB
3Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik28.94
  
 PB
4Ida SøndergaardIda Søndergaard ('06)Aarhus 190032.07
  
 PB
Finale 2
1Lily PenstoftLily Penstoft ('06)Skanderborg Atletik29.55
  
 PB
2Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM30.68
  
 PB
3Leonora HjerresenLeonora Hjerresen ('05)Hjørring Atletik33.16
  
 PB
Finale 3
1Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK7728.17
  
 
2Clara SpaanhedenClara Spaanheden ('05)Korsør AM30.18
  
 PB
3Nicole Torra CorreaNicole Torra Correa ('05)Hjørring Atletik32.71
  
 PB
Finale 4
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM28.15
  
 PB
2Frederikke K. MadsenFrederikke K. Madsen ('05)Randers Freja28.35
  
 PB
3Mai Fanth-JensenMai Fanth-Jensen ('06)Hjørring Atletik33.75
  
 PB
P15 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Clara SpaanhedenClara Spaanheden ('05)Korsør AM2:35.51
  
 PB
2Ellen OlesenEllen Olesen ('06)Hjørring Atletik2:36.52
  
 PB
3Frederikke K. MadsenFrederikke K. Madsen ('05)Randers Freja2:36.90
  
 PB
4Christiane Lund PoulsenChristiane Lund Poulsen ('05)Aalborg AM2:48.23
  
 PB
5Tilde NielsenTilde Nielsen ('06)Dybvad IK 2:51.95
  
 PB
6Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik2:53.85
  
 SB
7Mai Fanth-JensenMai Fanth-Jensen ('06)Hjørring Atletik3:01.70
  
 PB
8Nicole Torra CorreaNicole Torra Correa ('05)Hjørring Atletik3:02.19
  
 PB
9Sophia TrykSophia Tryk ('06)Aalborg AM3:10.32
  
 PB
10Stine JakobsenStine Jakobsen ('06)SIK803:10.75
  
 PB
P15 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Clara SpaanhedenClara Spaanheden ('05)Korsør AM5:23.98
  
 PB
2Nicoline Dalum NørgaardNicoline Dalum Nørgaard ('06)Aalborg AM5:35.87
  
 PB
3Amalie RavnAmalie Ravn ('06)SAK776:03.57
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja9.55
  
 PB
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF9.97
  
 
3Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 190010.21
  
 
4Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF11.47
  
 PB
Finale B
1Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190010.67
  
 
2Signe FrederiksenSigne Frederiksen ('06)Hvide Sande11.23
  
 PB
3Katrine Trangbæk HansenKatrine Trangbæk Hansen ('06)SAK7713.92
  
 PB
4Stine JakobsenStine Jakobsen ('06)SIK8015.07
  
 
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.50
  
 
 
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
 XO
1.53
XXX
  
2Signe FrederiksenSigne Frederiksen ('06)Hvide Sande1.44
  
 =PB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.38 SB
XXO
1.41 SB
  O
1.44 =PB
  O
1.47
XXX
  
3Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.38
  
 
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
XXX
     
4Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK771.38
  
 
 
1.30
  O
1.35
 XO
1.38
XXO
1.41
XXX
    
5Signe KnudsenSigne Knudsen ('06)SAK771.35
  
 PB
 
1.25
  O
1.30 =PB
  O
1.35 PB
XXO
1.38
XXX
    
6Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja1.30
  
 
 
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXX
     
7Thilde Willemse JørgensenThilde Willemse Jørgensen ('05)Aalborg AM1.25
  
 =PB
 
1.25 =PB
  O
       
8Ida SøndergaardIda Søndergaard ('06)Aarhus 19001.20
  
 
 
1.20
  O
1.25
XXX
      
Stine JakobsenStine Jakobsen ('06)SIK80 NH
  
 
 
1.10
XXX
       
P15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja2.90
  
 PB
2Isabella ScherwinIsabella Scherwin ('06)Randers Freja2.40
  
 PB
3Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM2.40
  
 =PB
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja5.21
  
 PB
 
4.61 PB4.90 PB4.855.21 PB    
2Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK774.67
  
 
 
4.674.34  X  X    
3Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF4.66
  
 
 
4.464.664.51  X    
4Frederikke K. MadsenFrederikke K. Madsen ('05)Randers Freja4.64
  
 PB
 
4.054.64 PB4.404.30    
5Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 19004.36
  
 
 
4.024.36  X4.14    
6Amalie RavnAmalie Ravn ('06)SAK774.35
  
 PB
 
4.35 PB4.003.844.14    
7Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM4.23
  
 
 
4.104.154.234.09    
8Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM4.21
  
 
 
4.183.774.214.18    
9Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja4.14
  
 
 
3.873.693.984.14    
10Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF4.07
  
 PB
 
3.74 PB4.07 PB4.033.96    
11Ellen OlesenEllen Olesen ('06)Hjørring Atletik3.82
  
 
 
3.293.183.823.53    
12Ann Louise MadsenAnn Louise Madsen ('06)Dybvad IK 3.69
  
 PB
 
3.66 PB3.32  X3.69 PB    
13Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik3.61
  
 
 
3.373.203.333.61    
14Leonora HjerresenLeonora Hjerresen ('05)Hjørring Atletik3.56
  
 PB
 
3.48 PB3.173.343.56 PB    
15Mai Fanth-JensenMai Fanth-Jensen ('06)Hjørring Atletik3.33
  
 PB
 
3.05 PB3.13 PB3.33 PB3.30    
16Ria NylanderRia Nylander ('06)Randers Freja3.32
  
 
 
3.253.32  X2.86    
17Katrine Trangbæk HansenKatrine Trangbæk Hansen ('06)SAK773.30
  
 PB
 
2.97 PB3.30 PB2.902.56    
18Nicole Torra CorreaNicole Torra Correa ('05)Hjørring Atletik3.29
  
 
 
  X3.29  X3.08    
19Laura Fisker KochLaura Fisker Koch ('06)SAK773.05
  
 PB
 
3.05 PB2.902.962.85    
20Sophia TrykSophia Tryk ('06)Aalborg AM2.91
  
 PB
 
2.722.91 PB2.732.04    
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM9.41
  
 PB
 
9.41 PB9.309.30  X    
2Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM9.10
  
 
 
9.029.109.038.50    
3Signe FrederiksenSigne Frederiksen ('06)Hvide Sande9.03
  
 PB
 
8.07 PB7.358.80 PB9.03 PB    
4Anne V. JensenAnne V. Jensen ('05)Dybvad IK 8.64
  
 PB
 
8.64 PB8.498.598.29    
5Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 19008.40
  
 PB
 
8.18 PB8.40 PB8.257.80    
6Johanne BentinJohanne Bentin ('06)Aabenraa IG 8.18
  
 PB
 
7.99 PB8.18 PB8.16  X    
7Tilde NielsenTilde Nielsen ('06)Dybvad IK 7.54
  
 PB
 
7.50 PB7.257.54 PB  X    
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM9.98
  
 
 
9.909.329.879.98    
2Anne V. JensenAnne V. Jensen ('05)Dybvad IK 8.28
  
 
 
7.777.988.288.19    
3Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF8.17
  
 
 
8.178.007.09     
4Ellen OlesenEllen Olesen ('06)Hjørring Atletik8.07
  
 PB
 
7.738.00 PB7.988.07 PB    
5Signe FrederiksenSigne Frederiksen ('06)Hvide Sande7.91
  
 PB
 
7.20 PB7.60 PB7.91 PB     
6Thilde Willemse JørgensenThilde Willemse Jørgensen ('05)Aalborg AM7.87
  
 SB
 
7.40 SB7.87 SB  X7.85    
7Ann Louise MadsenAnn Louise Madsen ('06)Dybvad IK 7.77
  
 PB
 
7.417.547.77 PB7.14    
8Ida SøndergaardIda Søndergaard ('06)Aarhus 19007.47
  
 
 
7.477.37  X  X    
9Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK777.12
  
 
 
6.606.727.117.12    
10Leonora HjerresenLeonora Hjerresen ('05)Hjørring Atletik7.00
  
 PB
 
7.00 PB6.966.196.34    
11Nicole Torra CorreaNicole Torra Correa ('05)Hjørring Atletik6.96
  
 PB
 
6.796.566.536.96 PB    
12Signe KnudsenSigne Knudsen ('06)SAK776.82
  
 
 
6.446.136.826.63    
13Katrine Trangbæk HansenKatrine Trangbæk Hansen ('06)SAK776.56
  
 PB
 
6.50 PB5.535.966.56 PB    
14Mai Fanth-JensenMai Fanth-Jensen ('06)Hjørring Atletik6.37
  
 PB
 
6.25 PB6.25 =PB6.37 PB6.19    
15Ria NylanderRia Nylander ('06)Randers Freja6.30
  
 PB
 
6.05 PB6.30 PB6.105.80    
16Laura Fisker KochLaura Fisker Koch ('06)SAK775.88
  
 PB
 
5.88 PB5.185.285.69    
17Sophia TrykSophia Tryk ('06)Aalborg AM4.84
  
 PB
 
  X4.84 PB4.794.77    
D14 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19009.00
  
 
2Niels SkovsgårdNiels Skovsgård ('05)Dybvad IK 9.50
  
 PB
3Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 190010.07
  
 
4Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM10.12
  
 
5Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja10.21
  
 
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19008.48
  
 PB
2Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19008.66
  
 PB
3Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja8.70
  
 PB
4Johannes Wilhelm BuschJohannes Wilhelm Busch ('07)Viborg AM9.29
  
 PB
5Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK779.35
  
 PB
6Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja9.47
  
 PB
7Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande9.59
  
 =PB
8Mikkel LarsenMikkel Larsen ('07)Dybvad IK 9.62
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19008.52
  
 PB
2Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19008.97
  
 
3Mikkel LarsenMikkel Larsen ('07)Dybvad IK 9.65
  
 PB
4Anders VejlgaardAnders Vejlgaard ('07)Hvide Sande9.88
  
 
5Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM9.91
  
 
6Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande9.96
  
 
Indledende 2
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja8.86
  
 
2Johannes Wilhelm BuschJohannes Wilhelm Busch ('07)Viborg AM9.31
  
 PB
3Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK779.39
  
 PB
4Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja9.56
  
 PB
5Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande9.59
  
 PB
6Simon KlixbüllSimon Klixbüll ('07)Aarhus 19009.89
  
 
D13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja2:32.40
  
 PB
2Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja2:40.77
  
 PB
3Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK772:47.72
  
 
4Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande3:00.84
  
 PB
5Joachim OlsenJoachim Olsen ('07)NG&IF 3:01.81
  
 PB
6Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM3:16.33
  
 
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande11.71
  
 
2Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande12.73
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19001.60
  
 PB
 
1.35 SB
  O
1.38 =PB
  O
1.41 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50 PB
  O
1.55 PB
  O
1.60 PB
  O
1.63
XXX
2Mikkel LarsenMikkel Larsen ('07)Dybvad IK 1.38
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35 PB
 XO
1.38 PB
XXO
1.41
XXX
3Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande1.35
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXO
1.35
XXO
1.38
XXX
   
4Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande1.30
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25 PB
XXO
1.30 PB
  O
1.35
XXX
  
5Joachim OlsenJoachim Olsen ('07)NG&IF 1.20
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25
XXX
     
D13 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande2.00
  
 PB
 
1.80 =PB
  O
1.90 PB
 XO
2.00 PB
 XO
2.10
XXX
    
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19004.78
  
 
 
4.504.784.51     
2Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja4.78
  
 
 
4.444.104.78     
3Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19004.59
  
 PB
 
4.59 PB4.454.21     
4Mads V. JensenMads V. Jensen ('07)Dybvad IK 4.44
  
 PB
 
4.38 PB4.194.44 PB     
5Mikkel LarsenMikkel Larsen ('07)Dybvad IK 4.08
  
 PB
 
4.08 PB4.043.99     
6Joachim OlsenJoachim Olsen ('07)NG&IF 3.90
  
 PB
 
3.90 PB  X      
7Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja3.85
  
 PB
 
3.74 PB3.85 PB3.75     
8Johannes Wilhelm BuschJohannes Wilhelm Busch ('07)Viborg AM3.82
  
 
 
3.82  X3.51     
9Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK773.80
  
 
 
3.803.663.70     
10Simon KlixbüllSimon Klixbüll ('07)Aarhus 19003.78
  
 
 
3.633.783.78     
11Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande3.73
  
 
 
3.50  X3.73     
12Anders VejlgaardAnders Vejlgaard ('07)Hvide Sande3.53
  
 PB
 
3.45 PB3.53 PB3.40     
13Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM3.45
  
 
 
3.453.343.12     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mads V. JensenMads V. Jensen ('07)Dybvad IK 9.96
  
 PB
 
9.96 PB9.659.86     
2Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK778.81
  
 PB
 
8.148.248.81 PB     
3Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja8.14
  
 PB
 
7.73 PB7.618.14 PB     
4Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19008.04
  
 PB
 
  X7.73 PB8.04 PB     
5Joachim OlsenJoachim Olsen ('07)NG&IF 7.50
  
 PB
 
6.25 SB7.50 PB      
6Anders VejlgaardAnders Vejlgaard ('07)Hvide Sande7.45
  
 PB
 
7.45 PB7.407.26     
7Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande7.45
  
 
 
  X6.877.45     
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja8.67
  
 PB
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK808.72
  
 
3Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM8.80
  
 
4Kirstine LorenzenKirstine Lorenzen ('07)Haderslev IF9.03
  
 
5Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK779.12
  
 
6Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM9.38
  
 PB
7Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK809.40
  
 
8Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 9.47
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK808.77
  
 
2Kirstine LorenzenKirstine Lorenzen ('07)Haderslev IF8.98
  
 PB
3Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK779.16
  
 
4Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK809.67
  
 =PB
5Gunhild GjøtrupGunhild Gjøtrup ('07)Randers Freja10.54
  
 PB
6Maj Ibsen LerkeMaj Ibsen Lerke ('07)Randers Freja10.88
  
 PB
P13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM2:24.35
  
 PB
2Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 2:27.14
  
 PB
3Nynne DegnNynne Degn ('07)Hvide Sande3:02.02
  
 PB
4Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 3:17.47
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8010.42
  
 PB
2Julie Bjerre JensenJulie Bjerre Jensen ('07)SAK7711.65
  
 
3Lotus WorupLotus Worup ('07)Skanderborg Atletik11.87
  
 
4Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM12.09
  
 
5Nynne DegnNynne Degn ('07)Hvide Sande12.37
  
 PB
6Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK8012.82
  
 PB
7Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande12.97
  
 
Indledende heats
Indledende 2
1Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja8.83
  
 PB
2Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM9.36
  
 PB
3Nanna HjelmborgNanna Hjelmborg ('07)SAK779.52
  
 PB
4Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande9.66
  
 PB
5Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM9.91
  
 
6Ingeborg Haaning LorenzenIngeborg Haaning Lorenzen ('07)Haderslev IF10.50
  
 
Indledende 3
1Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM8.88
  
 
2Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK809.26
  
 PB
3Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 9.44
  
 PB
4Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM9.51
  
 
5Cecilie Ellehauge SørensenCecilie Ellehauge Sørensen ('07)Randers Freja10.48
  
 
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lotus WorupLotus Worup ('07)Skanderborg Atletik1.52
  
 PB
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK801.52
  
 PB
3Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK771.43
  
 PB
4Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK801.40
  
 PB
5Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande1.25
  
 
P13 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK771.70
  
 PB
 
1.60 PB
  O
1.70 PB
  O
1.80
XXX
     
2Nanna HjelmborgNanna Hjelmborg ('07)SAK771.70
  
 PB
 
1.60 PB
XXO
1.70 PB
  O
1.80
XXX
     
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK804.62
  
 PB
 
4.394.54 PB4.62 PB     
2Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM4.24
  
 
 
3.984.244.08     
3Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK804.18
  
 PB
 
4.01 PB4.18 PB3.88     
4Julie Bjerre JensenJulie Bjerre Jensen ('07)SAK774.09
  
 
 
3.974.064.09     
5Lotus WorupLotus Worup ('07)Skanderborg Atletik4.06
  
 PB
 
3.89 PB3.97 PB4.06 PB     
6Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja4.04
  
 PB
 
4.004.03 =PB4.04 PB     
7Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM4.04
  
 
 
4.043.934.01     
8Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 4.00
  
 
 
4.003.983.93     
9Nynne DegnNynne Degn ('07)Hvide Sande4.00
  
 PB
 
3.95 PB4.00 PB3.92     
10Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM3.98
  
 PB
 
3.753.98 PB3.78     
11Nanna HjelmborgNanna Hjelmborg ('07)SAK773.98
  
 
 
3.713.733.98     
12Kirstine LorenzenKirstine Lorenzen ('07)Haderslev IF3.96
  
 PB
 
3.66 PB3.643.96 PB     
13Ingeborg Haaning LorenzenIngeborg Haaning Lorenzen ('07)Haderslev IF3.43
  
 PB
 
3.32 PB3.43 PB3.02     
14Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK803.41
  
 PB
 
3.343.41 PB3.31     
15Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM3.34
  
 
 
3.343.113.20     
16Cecilie Ellehauge SørensenCecilie Ellehauge Sørensen ('07)Randers Freja3.25
  
 PB
 
3.25 PB3.143.12     
17Gunhild GjøtrupGunhild Gjøtrup ('07)Randers Freja3.21
  
 PB
 
3.21 PB3.053.13     
18Maj Ibsen LerkeMaj Ibsen Lerke ('07)Randers Freja3.03
  
 PB
 
3.03 PB2.912.95     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 11.14
  
 
 
10.5611.1410.63     
2Nynne DegnNynne Degn ('07)Hvide Sande9.43
  
 PB
 
10.20 PB10.23 PB9.43     
3Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK809.79
  
 PB
 
9.79 PB9.318.42     
4Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM9.47
  
 PB
 
8.648.909.47 PB     
5Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 8.72
  
 
 
8.278.378.72     
6Kirstine LorenzenKirstine Lorenzen ('07)Haderslev IF8.44
  
 PB
 
8.44 PB8.37      
7Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande8.00
  
 
 
8.007.737.70     
8Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK808.00
  
 PB
 
7.338.00 PB7.64     
9Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja7.84
  
 
 
7.847.697.78     
10Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM7.62
  
 
 
7.557.547.62     
11Julie Bjerre JensenJulie Bjerre Jensen ('07)SAK777.60
  
 
 
6.847.527.60     
12Ingeborg Haaning LorenzenIngeborg Haaning Lorenzen ('07)Haderslev IF7.21
  
 PB
 
7.21 PB7.01      
13Nanna HjelmborgNanna Hjelmborg ('07)SAK776.26
  
 
 
6.046.265.41     
14Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM5.64
  
 
 
5.635.225.64     
D12 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emil EskildsenEmil Eskildsen ('08)Aarhus 19008.79
  
 PB
2Magnus NergaardMagnus Nergaard ('08)Fremad Holbæk8.82
  
 PB
3Nicolas OlesenNicolas Olesen ('08)SAK779.05
  
 
4Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik9.33
  
 =PB
5Louis NielsenLouis Nielsen ('08)Korsør AM9.36
  
 PB
6Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik9.61
  
 
7Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM9.79
  
 
8Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK7710.02
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Magnus NergaardMagnus Nergaard ('08)Fremad Holbæk8.88
  
 PB
2Emil EskildsenEmil Eskildsen ('08)Aarhus 19008.98
  
 PB
3Nicolas OlesenNicolas Olesen ('08)SAK779.04
  
 PB
4Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik9.33
  
 PB
5Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik9.48
  
 
6Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM10.52
  
 PB
Indledende 2
1Louis NielsenLouis Nielsen ('08)Korsør AM9.41
  
 PB
2Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM9.71
  
 PB
3Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK779.81
  
 
4Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja10.22
  
 PB
5Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM10.38
  
 PB
D12 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Magnus NergaardMagnus Nergaard ('08)Fremad Holbæk2:41.76
  
 PB
2Emil EskildsenEmil Eskildsen ('08)Aarhus 19002:47.78
  
 
3Nicolas OlesenNicolas Olesen ('08)SAK772:47.81
  
 PB
4Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik3:06.06
  
 
5Louis NielsenLouis Nielsen ('08)Korsør AM3:29.00
  
 PB
6Lasse Blok MadsenLasse Blok Madsen ('08)Korsør AM3:41.34
  
 PB
D12 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM12.37
  
 PB
2Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja13.72
  
 
3Lasse Blok MadsenLasse Blok Madsen ('08)Korsør AM14.10
  
 
4Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik14.35
  
 PB
D12 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik1.26
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.18 PB
  O
1.21 PB
  O
1.24 PB
  O
1.26 PB
  O
1.28
XXX
       
2Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM1.10
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10 PB
 XO
1.15
XXX
    
3Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM1.05
  
 
 
1.00
  O
1.05
XXO
1.10
XXX
     
D12 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alvin Juul Eskildsen
Alvin Juul Eskildsen ('10)
Randers Freja2.50
  
 PB
 
2.00
  O
2.10
  O
2.20
  O
2.30
  O
2.40
  O
2.50 PB
  O
2.60
XXX
 
D12 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Magnus NergaardMagnus Nergaard ('08)Fremad Holbæk4.39
  
 
 
4.394.264.04     
2Emil EskildsenEmil Eskildsen ('08)Aarhus 19004.22
  
 =PB
 
4.22 =PB4.15  X     
3Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik4.07
  
 PB
 
4.04 PB4.04 =PB      
4Nicolas OlesenNicolas Olesen ('08)SAK773.95
  
 PB
 
3.81 PB3.583.95 PB     
5Louis NielsenLouis Nielsen ('08)Korsør AM3.76
  
 PB
 
3.55 PB3.66 PB3.76 PB     
6Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja3.73
  
 PB
 
3.503.413.73 PB     
7Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK773.65
  
 
 
3.653.623.54     
8Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM3.17
  
 PB
 
3.17 PB3.163.12     
9Lasse Blok MadsenLasse Blok Madsen ('08)Korsør AM3.10
  
 PB
 
3.10 PB3.022.48     
10Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM3.10
  
 PB
 
2.93 PB3.10 PB  X     
D12 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Louis NielsenLouis Nielsen ('08)Korsør AM7.66
  
 PB
 
7.24 PB6.807.66 PB     
2Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 7.45
  
 
 
7.237.247.45     
3Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK777.27
  
 PB
 
  X6.457.27 PB     
4Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM5.96
  
 PB
 
5.86 PB5.96 PB5.29     
5Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik5.95
  
 
 
5.955.49      
6Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik5.82
  
 PB
 
5.82 PB5.73      
7Magnus NergaardMagnus Nergaard ('08)Fremad Holbæk5.74
  
 PB
 
5.02 PB5.74 PB5.64     
8Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM5.33
  
 PB
 
4.844.965.33 PB     
9Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM5.18
  
 PB
 
5.04 PB5.18 PB  X     
P12 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM8.96
  
 
2Claire ScottClaire Scott ('08)Korsør AM9.18
  
 
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF9.47
  
 
4Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF9.49
  
 PB
5Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 9.58
  
 
6Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja9.66
  
 
7Mille JørgensenMille Jørgensen ('08)Korsør AM9.67
  
 
8Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK809.91
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Mille JørgensenMille Jørgensen ('08)Korsør AM9.64
  
 PB
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM8.78
  
 PB
2Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF9.58
  
 
3Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK809.64
  
 =PB
5Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM10.13
  
 =PB
6Louise SundbyLouise Sundby ('08)Randers Freja10.26
  
 PB
7Astrid ØfverlindAstrid Øfverlind ('08)Randers Freja11.09
  
 PB
Indledende 2
1Claire ScottClaire Scott ('08)Korsør AM9.10
  
 PB
2Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 9.55
  
 PB
3Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF9.60
  
 PB
4Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja9.63
  
 PB
5Johanne Lund PoulsenJohanne Lund Poulsen ('08)Aalborg AM9.72
  
 
6Sara MattesenSara Mattesen ('08)Korsør AM10.05
  
 PB
7Carla O'SheaCarla O'Shea ('08)SAK7711.63
  
 
P12 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Claire ScottClaire Scott ('08)Korsør AM2:56.12
  
 PB
2Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 2:58.83
  
 
3Johanne Lund PoulsenJohanne Lund Poulsen ('08)Aalborg AM3:07.03
  
 PB
4Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM3:34.22
  
 PB
P12 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja10.95
  
 PB
2Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF12.28
  
 
3Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja12.77
  
 PB
4Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 13.63
  
 PB
P12 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM1.40
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37 PB
  O
1.40 PB
  O
1.43
XXX
       
2Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK801.37
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
 XO
1.28
  O
1.31
  O
  
3Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja1.37
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.28
  O
1.31
  O
  
4Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 1.20
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
     
5Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.15
  
 
 
1.10
  O
1.15
 XO
      
6Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM1.05
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
    
P12 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.80
  
 PB
 
1.60 PB
  O
1.70 PB
  O
1.80 PB
  O
1.90
XXX
    
2Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja1.70
  
 PB
 
1.60 PB
  O
1.70 PB
  O
1.80
XXX
     
3Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM1.70
  
 PB
 
1.60 PB
  O
1.70 PB
 XO
1.80
XXX
     
Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK80 NH
  
 
 
1.60
XXX
       
P12 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM4.35
  
 PB
 
4.35 PB4.304.17     
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM4.34
  
 
 
4.344.293.99     
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF3.97
  
 
 
3.953.90      
4Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja3.76
  
 
 
3.583.633.76     
5Mille JørgensenMille Jørgensen ('08)Korsør AM3.64
  
 PB
 
3.62 PB3.64 PB3.31     
6Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 3.54
  
 PB
 
3.52 PB3.54 PB3.47     
7Andrea NielsenAndrea Nielsen ('08)Randers Freja3.46
  
 
 
  X3.353.46     
8Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF3.45
  
 PB
 
3.45 PB3.39      
9Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja3.38
  
 =PB
 
3.343.38 =PB3.10     
10Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM3.35
  
 PB
 
3.35 PB3.303.29     
11Johanne Lund PoulsenJohanne Lund Poulsen ('08)Aalborg AM3.23
  
 
 
3.233.213.20     
12Sara MattesenSara Mattesen ('08)Korsør AM3.22
  
 PB
 
2.93 PB2.793.22 PB     
13Astrid ØfverlindAstrid Øfverlind ('08)Randers Freja3.21
  
 PB
 
3.21 PB3.042.89     
14Louise SundbyLouise Sundby ('08)Randers Freja3.01
  
 PB
 
2.91 PB3.01 PB2.85     
15Carla O'SheaCarla O'Shea ('08)SAK772.78
  
 PB
 
2.602.78 PB2.71     
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ashanti JohansenAshanti Johansen ('08)Korsør AM9.39
  
 PB
 
  X7.71 PB9.39 PB     
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM8.32
  
 
 
8.328.208.11     
3Mille JørgensenMille Jørgensen ('08)Korsør AM8.26
  
 PB
 
8.26 PB8.007.69     
4Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK807.83
  
 
 
7.637.837.69     
5Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 7.28
  
 PB
 
7.28 PB7.097.27     
6Andrea NielsenAndrea Nielsen ('08)Randers Freja7.21
  
 PB
 
7.21 PB6.807.08     
7Astrid ØfverlindAstrid Øfverlind ('08)Randers Freja6.72
  
 PB
 
6.41 PB6.086.72 PB     
8Sara MattesenSara Mattesen ('08)Korsør AM5.81
  
 PB
 
5.81 PB5.705.36     
9Johanne Lund PoulsenJohanne Lund Poulsen ('08)Aalborg AM5.08
  
 
 
5.084.624.98     
10Carla O'SheaCarla O'Shea ('08)SAK774.94
  
 PB
 
4.514.634.94 PB     
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM8.77
  
 PB
2Mikkel Emil LorenzenMikkel Emil Lorenzen ('09)Haderslev IF9.07
  
 PB
3Daniel RamonDaniel Ramon ('09)SIK809.11
  
 PB
4Rasmus PlatzRasmus Platz ('09)Randers Freja9.25
  
 
5Conrad AlexisConrad Alexis ('09)Randers Freja9.33
  
 PB
6Sophus Valdemar RisomSophus Valdemar Risom ('09)NG&IF 9.55
  
 PB
7Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK809.67
  
 
8Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM9.73
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1Conrad AlexisConrad Alexis ('09)Randers Freja9.33
  
 =PB
2Sophus Valdemar RisomSophus Valdemar Risom ('09)NG&IF 9.52
  
 PB
3Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK779.68
  
 PB
4Nicklas Østergaard TrangeledNicklas Østergaard Trangeled ('09)SIK809.81
  
 PB
5Frederik LagoniFrederik Lagoni ('09)Randers Freja9.91
  
 PB
6Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM10.22
  
 PB
7Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK7710.56
  
 PB
Indledende 2
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM8.80
  
 
2Mikkel Emil LorenzenMikkel Emil Lorenzen ('09)Haderslev IF9.04
  
 PB
3Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK809.62
  
 =PB
4Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM9.67
  
 PB
5Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF9.93
  
 PB
6Aksel BengtsenAksel Bengtsen ('09)Korsør AM10.62
  
 PB
Indledende 3
1Daniel RamonDaniel Ramon ('09)SIK809.07
  
 PB
2Rasmus PlatzRasmus Platz ('09)Randers Freja9.23
  
 
3Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM9.79
  
 
4Augustus Gade SutoriusAugustus Gade Sutorius ('09)Fremad Holbæk9.89
  
 PB
5Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM10.20
  
 PB
6Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK8011.36
  
 PB
D11 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rasmus PlatzRasmus Platz ('09)Randers Freja2:43.19
  
 PB
2Daniel RamonDaniel Ramon ('09)SIK802:43.64
  
 PB
3Frederik LagoniFrederik Lagoni ('09)Randers Freja2:44.68
  
 PB
4Sophus Valdemar RisomSophus Valdemar Risom ('09)NG&IF 2:50.55
  
 PB
5Christian AndersenChristian Andersen ('09)Esbjerg AM3:00.37
  
 PB
6Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM3:03.52
  
 PB
7Augustus Gade SutoriusAugustus Gade Sutorius ('09)Fremad Holbæk3:04.58
  
 PB
8Mikkel Emil LorenzenMikkel Emil Lorenzen ('09)Haderslev IF3:11.63
  
 PB
9Rasmus DufresneRasmus Dufresne ('09)Randers Freja3:21.12
  
 
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK771.25
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
 XO
1.20
XXO
1.23 PB
  O
1.25 PB
  O
1.27
XXX
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM1.20
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20 PB
  O
1.23
XXX
 
3Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK801.15
  
 
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
  
4Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK771.15
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
XXX
   
5Sophus Valdemar RisomSophus Valdemar Risom ('09)NG&IF 1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
1.20
XXX
   
6Nicklas Østergaard TrangeledNicklas Østergaard Trangeled ('09)SIK801.15
  
 
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
XXO
1.20
XXX
  
7Daniel RamonDaniel Ramon ('09)SIK801.10
  
 PB
 
0.95
  O
1.00 =PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
   
8Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK801.10
  
 
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
 XO
1.15
XXX
   
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM3.97
  
 
 
3.843.793.97     
2Daniel RamonDaniel Ramon ('09)SIK803.89
  
 PB
 
3.72 PB3.89 PB  X     
3Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK803.76
  
 
 
  X3.76  X     
4Frederik LagoniFrederik Lagoni ('09)Randers Freja3.72
  
 PB
 
3.543.55 =PB3.72 PB     
5Sophus Valdemar RisomSophus Valdemar Risom ('09)NG&IF 3.68
  
 PB
 
3.68 PB  X      
6Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK773.66
  
 PB
 
3.603.66 PB3.57     
7Rasmus PlatzRasmus Platz ('09)Randers Freja3.64
  
 PB
 
3.64 PB3.283.42     
8Conrad AlexisConrad Alexis ('09)Randers Freja3.56
  
 PB
 
  X3.56 PB  X     
9Nicklas Østergaard TrangeledNicklas Østergaard Trangeled ('09)SIK803.54
  
 
 
3.383.543.48     
10Augustus Gade SutoriusAugustus Gade Sutorius ('09)Fremad Holbæk3.52
  
 PB
 
3.48 PB3.52 PB3.44     
11Rasmus DufresneRasmus Dufresne ('09)Randers Freja3.47
  
 
 
3.213.473.27     
12Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM3.46
  
 
 
3.463.313.02     
13Mikkel Emil LorenzenMikkel Emil Lorenzen ('09)Haderslev IF3.38
  
 PB
 
2.75 PB3.38 PB      
14Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK803.30
  
 PB
 
  X3.30 PB2.80     
15Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM3.21
  
 PB
 
3.21 PB3.102.93     
16Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF3.10
  
 PB
 
2.83 PB2.783.10 PB     
17Aksel BengtsenAksel Bengtsen ('09)Korsør AM3.03
  
 PB
 
3.03 PB2.912.90     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK808.60
  
 PB
 
8.398.60 PB8.03     
2Emil KongsbakEmil Kongsbak ('09)Dybvad IK 8.21
  
 
 
7.898.217.82     
3Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK807.58
  
 
 
6.656.707.58     
4Nicklas Østergaard TrangeledNicklas Østergaard Trangeled ('09)SIK807.54
  
 
 
6.906.577.54     
5Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM7.21
  
 PB
 
  X7.21 PB7.12     
6Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK777.13
  
 PB
 
6.736.88 PB7.13 PB     
7Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF7.13
  
 PB
 
6.85 PB6.587.13 PB     
8Mikkel Emil LorenzenMikkel Emil Lorenzen ('09)Haderslev IF7.04
  
 PB
 
6.80 PB7.04 PB      
9Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM7.02
  
 PB
 
6.82 PB6.547.02 PB     
10Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM6.83
  
 
 
6.836.806.64     
11Aksel BengtsenAksel Bengtsen ('09)Korsør AM6.82
  
 PB
 
6.25 PB6.82 PB6.05     
12Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM6.67
  
 PB
 
5.39 PB5.46 PB6.67 PB     
13Rasmus PlatzRasmus Platz ('09)Randers Freja6.26
  
 
 
6.265.685.47     
14Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM5.80
  
 PB
 
5.335.80 PB5.13     
15Rasmus DufresneRasmus Dufresne ('09)Randers Freja5.50
  
 
 
5.505.445.33     
16Frederik LagoniFrederik Lagoni ('09)Randers Freja4.89
  
 
 
4.894.854.51     
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja9.12
  
 PB
2Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM9.33
  
 
3Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM9.48
  
 PB
4Agnete Svelmøe HansenAgnete Svelmøe Hansen ('09)Haderslev IF9.95
  
 PB
5Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM9.98
  
 PB
6Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF10.01
  
 PB
7Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM10.05
  
 PB
8Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7710.22
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM9.19
  
 PB
2Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja9.25
  
 
3Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF9.93
  
 PB
4Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM9.98
  
 PB
5Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7710.10
  
 
6Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM10.35
  
 PB
Indledende 2
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM9.50
  
 
2Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM9.88
  
 PB
3Agnete Svelmøe HansenAgnete Svelmøe Hansen ('09)Haderslev IF9.99
  
 
4Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM10.16
  
 PB
5Hana DubicanacHana Dubicanac ('09)Skive AM10.22
  
 
6Mathilde Hamann AxelsenMathilde Hamann Axelsen ('09)Skive AM11.14
  
 PB
P11 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM2:43.79
  
 
2Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM2:56.38
  
 
3Hana DubicanacHana Dubicanac ('09)Skive AM3:13.91
  
 
4Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF3:20.26
  
 PB
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja1.22
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.13
  O
1.16
  O
1.19
  O
1.22 PB
  O
1.25
XXX
 
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM1.26
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.13
  O
1.16
  O
1.19
  O
1.22 PB
XXO
1.25 PB
  O
1.26 PB
XXO
1.28
XXX
      
2Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM1.22
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.13
  O
1.16
  O
1.19
  O
1.22
  O
1.25
XXX
 
4Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM1.22
  
 
 
1.10
  O
1.13
  O
1.16
 XO
1.19
 XO
1.22
  O
1.25
XXX
  
5Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM1.16
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.13 PB
  O
1.16 PB
 XO
1.19
XXX
   
6Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM1.10
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10 =PB
  O
1.13 PB
  O
1.16
XXX
    
7Hana DubicanacHana Dubicanac ('09)Skive AM1.05
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10
XXX
      
8Mathilde Hamann AxelsenMathilde Hamann Axelsen ('09)Skive AM1.00
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05
XXX
     
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM3.81
  
 
 
3.813.763.81     
2Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM3.77
  
 
 
3.753.723.77     
3Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja3.70
  
 PB
 
3.70 PB3.573.60     
4Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK773.58
  
 PB
 
3.58 PB3.373.38     
5Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM3.53
  
 PB
 
3.47 =PB3.49 PB3.53 PB     
6Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF3.50
  
 PB
 
3.38 PB3.38 =PB      
7Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM3.50
  
 
 
3.323.253.50     
8Agnete Svelmøe HansenAgnete Svelmøe Hansen ('09)Haderslev IF3.48
  
 PB
 
3.32 PB3.48 PB      
9Hana DubicanacHana Dubicanac ('09)Skive AM3.38
  
 
 
3.383.313.19     
10Mathilde Hamann AxelsenMathilde Hamann Axelsen ('09)Skive AM3.02
  
 
 
3.022.942.94     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja8.23
  
 
 
8.208.237.75     
2Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF7.82
  
 PB
 
7.82 PB6.25      
3Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM7.03
  
 
 
6.557.036.37     
4Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM6.69
  
 PB
 
6.456.466.69 PB     
5Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM6.48
  
 PB
 
6.48 PB6.046.46     
6Agnete Svelmøe HansenAgnete Svelmøe Hansen ('09)Haderslev IF5.43
  
 PB
 
4.76 PB5.43 PB      
7Mathilde Hamann AxelsenMathilde Hamann Axelsen ('09)Skive AM5.19
  
 
 
5.194.964.75     
8Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM5.07
  
 =PB
 
4.785.07 =PB4.53     
9Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM4.73
  
 PB
 
4.73 PB4.634.50     
10Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK774.55
  
 PB
 
4.194.434.55 PB     
D10 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Erik Nørgaard
Erik Nørgaard ('10)
Randers Freja9.90
  
 PB
2
Noah Thorgaard Enninful
Noah Thorgaard Enninful ('10)
HGF AM9.91
  
 PB
3
Alvin Juul Eskildsen
Alvin Juul Eskildsen ('10)
Randers Freja10.37
  
 PB
4
Malthe Vium Mariegaard
Malthe Vium Mariegaard ('10)
Fredericia AF10.64
  
 PB
5
Tobias Mikkelsen
Tobias Mikkelsen ('10)
Vejen AF10.84
  
 PB
6
Axel Borup Nielsen
Axel Borup Nielsen ('10)
Randers Freja11.09
  
 PB
7
Sofus Vintther
Sofus Vintther ('10)
Randers Freja11.57
  
 PB
8
Hjalte Kjær
Hjalte Kjær ('10)
SIK8011.98
  
 PB
D10 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Erik Nørgaard
Erik Nørgaard ('10)
Randers Freja2:49.03
  
 PB
2
Alvin Juul Eskildsen
Alvin Juul Eskildsen ('10)
Randers Freja2:59.58
  
 PB
3
Noah Thorgaard Enninful
Noah Thorgaard Enninful ('10)
HGF AM3:10.88
  
 PB
4
Magnus Christensen
Magnus Christensen ('10)
SIK803:12.01
  
 PB
5
Malthe Vium Mariegaard
Malthe Vium Mariegaard ('10)
Fredericia AF3:18.52
  
 PB
6
Axel Borup Nielsen
Axel Borup Nielsen ('10)
Randers Freja3:19.60
  
 PB
7
Tobias Mikkelsen
Tobias Mikkelsen ('10)
Vejen AF3:41.06
  
 PB
8
Sofus Vintther
Sofus Vintther ('10)
Randers Freja3:41.63
  
 PB
9
Hjalte Kjær
Hjalte Kjær ('10)
SIK804:07.50
  
 PB
D10 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alvin Juul Eskildsen
Alvin Juul Eskildsen ('10)
Randers Freja1.10
  
 PB
2
Sofus Vintther
Sofus Vintther ('10)
Randers Freja1.05
  
 PB
3
Magnus Christensen
Magnus Christensen ('10)
SIK801.00
  
 PB
4
Hjalte Kjær
Hjalte Kjær ('10)
SIK800.90
  
 PB
D10 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Erik Nørgaard
Erik Nørgaard ('10)
Randers Freja3.50
  
 PB
 
3.26 PB3.50 PB3.16     
2
Alvin Juul Eskildsen
Alvin Juul Eskildsen ('10)
Randers Freja3.39
  
 PB
 
3.39 PB3.283.36     
3
Noah Thorgaard Enninful
Noah Thorgaard Enninful ('10)
HGF AM3.37
  
 PB
 
3.25 PB2.943.37 PB     
4
Magnus Christensen
Magnus Christensen ('10)
SIK803.35
  
 PB
 
3.28 PB3.083.35 PB     
5
Malthe Vium Mariegaard
Malthe Vium Mariegaard ('10)
Fredericia AF2.94
  
 PB
 
2.56 PB2.94 PB2.48     
6
Axel Borup Nielsen
Axel Borup Nielsen ('10)
Randers Freja2.90
  
 PB
 
2.80 PB2.90 PB2.65     
7
Sofus Vintther
Sofus Vintther ('10)
Randers Freja2.54
  
 PB
 
2.292.54 PB2.46     
8Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande6.91
  
 PB
 
6.78 PB6.716.91 PB     
9Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja6.79
  
 PB
 
6.49 PB6.096.79 PB     
10Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM4.72
  
 PB
 
3.91 PB4.67 PB4.72 PB     
D10 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Noah Thorgaard Enninful
Noah Thorgaard Enninful ('10)
HGF AM6.36
  
 PB
 
6.34 PB5.466.36 PB     
2
Magnus Christensen
Magnus Christensen ('10)
SIK805.58
  
 
 
5.585.44  X     
3
Tobias Mikkelsen
Tobias Mikkelsen ('10)
Vejen AF5.44
  
 PB
 
4.29 PB5.44 PB  X     
4
Malthe Vium Mariegaard
Malthe Vium Mariegaard ('10)
Fredericia AF5.27
  
 PB
 
4.50 PB5.16 PB5.27 PB     
5
Axel Borup Nielsen
Axel Borup Nielsen ('10)
Randers Freja4.46
  
 
 
4.414.464.44     
6
Sofus Vintther
Sofus Vintther ('10)
Randers Freja4.42
  
 
 
4.424.38  X     
7
Hjalte Kjær
Hjalte Kjær ('10)
SIK804.31
  
 
 
  X4.114.31     
P10 60 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 1
1
Sophie Olesen
Sophie Olesen ('11)
SAK779.88
  
 PB
2
Freja Abildgaard
Freja Abildgaard ('10)
Fremad Holbæk10.20
  
 PB
3
Karoline Dahl Harbo
Karoline Dahl Harbo ('10)
Aarhus 190010.53
  
 PB
4
Bjørk Adamsen
Bjørk Adamsen ('10)
Kolding KFUM 10.87
  
 PB
5
Sarah Christiansen
Sarah Christiansen ('10)
SIK8010.91
  
 PB
6
Mille Schulz Jørgensen
Mille Schulz Jørgensen ('10)
Fremad Holbæk11.21
  
 PB
Indledende 2
1
Tilde Brogaard
Tilde Brogaard ('10)
Korsør AM10.20
  
 PB
2
Claudia Nodari
Claudia Nodari ('10)
Dybvad IK 10.28
  
 PB
3
Ronja Langgaard Andersen
Ronja Langgaard Andersen ('10)
Aalborg AM10.88
  
 PB
4
Laura Nielsen
Laura Nielsen ('10)
SIK8011.47
  
 PB
5
Alberte Nielsen
Alberte Nielsen ('10)
SIK8011.49
  
 PB
P10 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Bjørk Adamsen
Bjørk Adamsen ('10)
Kolding KFUM 3:08.67
  
 PB
2
Karoline Dahl Harbo
Karoline Dahl Harbo ('10)
Aarhus 19003:17.55
  
 PB
3
Freja Abildgaard
Freja Abildgaard ('10)
Fremad Holbæk3:17.82
  
 PB
4
Ronja Langgaard Andersen
Ronja Langgaard Andersen ('10)
Aalborg AM3:32.36
  
 PB
5
Signe Christensen
Signe Christensen ('10)
SIK804:04.64
  
 PB
P10 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Claudia Nodari
Claudia Nodari ('10)
Dybvad IK 1.10
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
XXO
1.13
XXX
 
2
Signe Christensen
Signe Christensen ('10)
SIK801.00
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00 PB
  O
1.05
XXX
   
3
Bjørk Adamsen
Bjørk Adamsen ('10)
Kolding KFUM 0.90
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95
XXX
     
4
Alberte Nielsen
Alberte Nielsen ('10)
SIK800.90
  
 PB
 
0.85 PB
 XO
0.90 PB
 XO
0.95
XXX
     
5
Laura Nielsen
Laura Nielsen ('10)
SIK800.90
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
XXO
0.95
XXX
     
P10 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sophie Olesen
Sophie Olesen ('11)
SAK779.99
  
 PB
1
Sophie Olesen
Sophie Olesen ('11)
SAK773.38
  
 
 
3.243.233.38     
2
Freja Abildgaard
Freja Abildgaard ('10)
Fremad Holbæk10.06
  
 PB
2
Tilde Brogaard
Tilde Brogaard ('10)
Korsør AM3.37
  
 PB
 
2.97 PB2.513.37 PB     
3
Claudia Nodari
Claudia Nodari ('10)
Dybvad IK 10.07
  
 PB
3
Claudia Nodari
Claudia Nodari ('10)
Dybvad IK 3.33
  
 SB
 
3.33 SB3.003.32     
4
Tilde Brogaard
Tilde Brogaard ('10)
Korsør AM10.29
  
 PB
4
Karoline Dahl Harbo
Karoline Dahl Harbo ('10)
Aarhus 19003.18
  
 SB
 
3.18 SB3.113.14     
5
Karoline Dahl Harbo
Karoline Dahl Harbo ('10)
Aarhus 190010.46
  
 PB
5
Freja Abildgaard
Freja Abildgaard ('10)
Fremad Holbæk3.06
  
 
 
3.062.192.11     
6
Bjørk Adamsen
Bjørk Adamsen ('10)
Kolding KFUM 11.02
  
 PB
6
Signe Christensen
Signe Christensen ('10)
SIK803.01
  
 PB
 
2.56 PB3.01 PB2.84     
7
Ronja Langgaard Andersen
Ronja Langgaard Andersen ('10)
Aalborg AM11.03
  
 PB
7
Ronja Langgaard Andersen
Ronja Langgaard Andersen ('10)
Aalborg AM2.85
  
 
 
2.852.822.82     
8
Sarah Christiansen
Sarah Christiansen ('10)
SIK8011.08
  
 PB
8
Sarah Christiansen
Sarah Christiansen ('10)
SIK802.69
  
 PB
 
2.68 PB2.602.69 PB     
9
Mille Schulz Jørgensen
Mille Schulz Jørgensen ('10)
Fremad Holbæk2.68
  
 PB
 
2.50 PB2.65 PB2.68 PB     
10
Bjørk Adamsen
Bjørk Adamsen ('10)
Kolding KFUM 2.68
  
 PB
 
2.68 PB2.302.56     
11
Laura Nielsen
Laura Nielsen ('10)
SIK802.58
  
 PB
 
2.58 PB1.901.64     
12
Alberte Nielsen
Alberte Nielsen ('10)
SIK802.41
  
 PB
 
2.41 PB2.292.33     
P10 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Claudia Nodari
Claudia Nodari ('10)
Dybvad IK 5.43
  
 PB
 
4.91 PB4.895.43 PB     
2
Tilde Brogaard
Tilde Brogaard ('10)
Korsør AM4.82
  
 PB
 
4.44 PB4.374.82 PB     
3
Signe Christensen
Signe Christensen ('10)
SIK804.55
  
 PB
 
3.63 PB4.55 PB4.26     
4
Ronja Langgaard Andersen
Ronja Langgaard Andersen ('10)
Aalborg AM4.49
  
 PB
 
4.28 PB4.264.49 PB     
5
Laura Nielsen
Laura Nielsen ('10)
SIK804.47
  
 PB
 
4.47 PB4.404.21     
6
Bjørk Adamsen
Bjørk Adamsen ('10)
Kolding KFUM 4.31
  
 PB
 
4.31 PB4.134.14     
7
Sophie Olesen
Sophie Olesen ('11)
SAK774.26
  
 PB
 
4.17 PB4.074.26 PB     
8
Freja Abildgaard
Freja Abildgaard ('10)
Fremad Holbæk4.22
  
 PB
 
4.21 PB4.22 PB4.06     
9
Alberte Nielsen
Alberte Nielsen ('10)
SIK804.16
  
 PB
 
4.03 PB4.16 PB  X     
10
Mille Schulz Jørgensen
Mille Schulz Jørgensen ('10)
Fremad Holbæk4.08
  
 PB
 
3.97 PB3.774.08 PB     
11
Sarah Christiansen
Sarah Christiansen ('10)
SIK803.05
  
 PB
 
3.05 PB2.852.90     
K65 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)Aalborg AM11.22
  
 SB
 
10.8911.0611.17 SB11.22 SB    

Seneste resultater

16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3