Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: Hvidovre Indoor 3 16.2.2020 Inde

M 50 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk6.64
  
 
Finale 2
1Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk6.74
  
 
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF5.00
  
 PB
 
4.51
  O
4.81 SB
  O
5.00 PB
  O
5.10
XXX
    
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta6.21
  
 SB
 
5.956.15 SB6.21 SB6.165.996.16  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM10.10
  
 
 
9.479.9610.109.689.609.87  
M Vægtkast 15.89 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM13.41
  
 
 
12.9513.0612.6113.4113.2513.41  
2Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM11.86
  
 PB
 
11.25 PB11.86 PB  X  X  X  X  
K 50 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF7.03
  
 PB
2Ingefred AnkerstjerneIngefred Ankerstjerne ('02)Fremad Holbæk7.48
  
 PB
3Emilie PiiEmilie Pii Greve Atletik7.90
  
 PB
Finale 2
1Ingefred AnkerstjerneIngefred Ankerstjerne ('02)Fremad Holbæk7.49
  
 
2Emilie PiiEmilie Pii Greve Atletik7.88
  
 PB
K 50 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF7.96
  
 PB
2Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF8.78
  
 PB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3.61
  
 PB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF5.30
  
 SB
 
  X5.26 SB  X4.575.055.30 SB  
2Sophie RoesslerSophie Roessler ('96)Frederiksberg IF5.23
  
 SB
 
5.15 SB5.21 SB5.155.23 SB  X  X  
3Emilie PiiEmilie Pii Greve Atletik3.85
  
 PB
 
3.85 PB3.773.553.563.623.61  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM12.65
  
 
 
12.6512.4012.43  X  X  X  
D17 50 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Anton Juhl SeitzbergAnton Juhl Seitzberg ('03)Fremad Holbæk6.50
  
 PB
2Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 6.55
  
 PB
3Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM6.78
  
 
Finale 2
1Anton Juhl SeitzbergAnton Juhl Seitzberg ('03)Fremad Holbæk6.57
  
 
2Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM6.93
  
 
D17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.81
  
 PB
 
1.67
  O
1.77 PB
XXO
1.81 PB
 XO
1.84
XXX
    
D17 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC3.71
  
 PB
 
3.41
  O
3.51
XXO
3.61
  O
3.71 PB
XXO
3.81
XXX
   
2Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA2.51
  
 
 
2.41
  O
2.51
  O
2.61
XXX
     
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF6.25
  
 PB
 
  X6.08 SB5.956.16 PB6.25 PB  X  
2Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas5.46
  
 PB
 
4.82 PB5.46 PB5.36  X5.225.34  
3Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA5.30
  
 PB
 
5.30 PB5.175.074.945.174.73  
4Viktor BokmandViktor Bokmand ('04)Trongårdens IF 5.24
  
 PB
 
4.86 SB5.24 PB5.045.125.205.12  
D17 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viktor BokmandViktor Bokmand ('04)Trongårdens IF 10.36
  
 PB
 
  X  X  X10.05 PB  X10.36 PB  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA10.59
  
 PB
 
10.47 PB10.2610.59 PB10.339.8510.36  
2Viktor BokmandViktor Bokmand ('04)Trongårdens IF 9.22
  
 
 
6.828.459.228.618.809.03  
3David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF8.60
  
 PB
 
8.60 PB  X8.308.12  X7.71  
4Hussein AliHussein Ali ('04)Amager AC5.70
  
 
 
5.485.375.475.075.705.50  
P17 50 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 7.75
  
 
2Isabella HermannIsabella Hermann ('04)Trongårdens IF 7.97
  
 
3Astrid RiordanAstrid Riordan ('04)Trongårdens IF 8.51
  
 
Finale 2
1Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 7.72
  
 
2Isabella HermannIsabella Hermann ('04)Trongårdens IF 7.98
  
 
3Astrid RiordanAstrid Riordan ('04)Trongårdens IF 8.42
  
 PB
P17 50 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik7.49
  
DUR-17 SB
1Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 11.52
  
 PB
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik5.67
  
 SB
 
  X5.67 SB  X  X  X  X  
2Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 4.63
  
 
 
4.604.54  X4.63  X  X  
3Isabella HermannIsabella Hermann ('04)Trongårdens IF 4.12
  
 PB
 
3.723.563.663.594.12 PB3.95  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 7.00
  
 
 
6.516.947.006.546.176.36  
2Astrid RiordanAstrid Riordan ('04)Trongårdens IF 4.80
  
 SB
 
4.10 SB4.22 SB4.77 SB4.264.424.80 SB  
D15 50 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik6.68
  
 PB
2Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM7.48
  
 
3Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM8.35
  
 
Finale 2
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik6.78
  
 
2Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM7.75
  
 
3Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM8.40
  
 
D15 50m Hurdles (83.8cm 8.50m)    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC9.91
  
 PB
2Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 10.22
  
 PB
3Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM11.52
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC1.37
  
 PB
 
1.22
  O
1.27
  O
1.32
  O
1.37 PB
  O
1.40
XXX
   
2Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM1.17
  
 PB
 
1.12
  O
1.17 PB
  O
1.22
XXX
     
3Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 0.97
  
 
 
0.97
  O
1.02
XXX
      
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC4.15
  
 PB
 
3.89 PB3.844.15 PB3.884.133.75  
2Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 3.89
  
 PB
 
3.42 SB  X3.70 PB3.79 PB3.80 PB3.89 PB  
D15 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 8.53
  
 
 
8.207.998.488.408.538.44  
2Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM8.27
  
 PB
 
8.27 PB7.818.02  X8.087.97  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.75
  
 PB
 
11.4611.2911.75 PB11.38  X10.90  
2Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM9.01
  
 PB
 
8.869.01 PB8.798.538.798.77  
3Erik Lange DonsErik Lange Dons ('06)Hvidovre AM7.77
  
 PB
 
7.427.77 PB  X  X7.097.51  
4Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 5.77
  
 PB
 
4.87 PB5.19 PB5.77 PB5.665.235.56  
P15 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas7.09
  
 
2Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC7.29
  
 
3Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC7.56
  
 PB
4Mathilde Sofie OlesenMathilde Sofie Olesen ('06)Greve Atletik7.58
  
 PB
5Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC7.73
  
 
6Viola Draabe BruunsgaardViola Draabe Bruunsgaard ('06)Hvidovre AM7.76
  
 
Finale B
1Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 7.69
  
 
2Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC7.81
  
 
3Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik7.94
  
 
4Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik8.00
  
 
5Hanna HorchHanna Horch ('05)Trongårdens IF 8.32
  
 PB
6Tiana JallohTiana Jalloh ('06)Trongårdens IF 8.49
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas7.00
  
 PB
2Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC7.74
  
 PB
3Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik7.84
  
 PB
4Tiana JallohTiana Jalloh ('06)Trongårdens IF 8.23
  
 
5Sophie Isabella AndersenSophie Isabella Andersen ('06)Hvidovre AM8.99
  
 
Indledende 2
1Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC7.20
  
 PB
2Mathilde Sofie OlesenMathilde Sofie Olesen ('06)Greve Atletik7.66
  
 PB
3Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC7.69
  
 =PB
4Viola Draabe BruunsgaardViola Draabe Bruunsgaard ('06)Hvidovre AM7.71
  
 PB
Indledende 3
1Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC7.61
  
 PB
2Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik7.74
  
 PB
3Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 7.79
  
 
4Hanna HorchHanna Horch ('05)Trongårdens IF 8.79
  
 
P15 50 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC8.95
  
 PB
2Caroline RinghoferCaroline Ringhofer ('06)Hvidovre AM9.37
  
 PB
3Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC9.39
  
 PB
4Mathilde Sofie OlesenMathilde Sofie Olesen ('06)Greve Atletik9.42
  
 PB
5Hanna HorchHanna Horch ('05)Trongårdens IF 12.42
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.61
  
 PB
 
1.47
  O
1.52
  O
1.57
  O
1.61 PB
 XO
1.63
XXX
   
2Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød1.47
  
 =PB
 
1.32
  O
1.37
  O
1.42
  O
1.47 =PB
XXO
1.52
XXX
   
3Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK1.42
  
 =PB
 
1.37
  O
1.42 =PB
 XO
1.47
XXX
     
4Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 1.42
  
 
 
1.32
  O
1.37
 XO
1.42
 XO
1.47
XXX
    
4Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas1.42
  
 PB
 
1.22
  O
1.27
  O
1.32
 XO
1.37
  O
1.42 PB
 XO
1.47
XXX
  
6Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC1.32
  
 =PB
 
1.22
  O
1.27
  O
1.32 =PB
 XO
1.37
XXX
    
7Caroline RinghoferCaroline Ringhofer ('06)Hvidovre AM1.22
  
 
 
1.17
  O
1.22
  O
1.27
XXX
     
P15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK2.71
  
 
 
2.61
  O
2.71
 XO
2.81
XXX
     
2Laura-Jo Buchard HansenLaura-Jo Buchard Hansen ('05)Amager AC2.51
  
 PB
 
2.41
  O
2.51 PB
  O
2.61
XXX
     
3Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC2.21
  
 PB
 
2.01
  O
2.11
  O
2.21 PB
  O
2.31
XXX
    
4Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2.21
  
 
 
2.21
  O
2.31
XXX
      
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas4.99
  
 
 
4.594.684.314.664.994.84  
2Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 4.74
  
 
 
4.714.74  X4.614.564.43  
3Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC4.63
  
 PB
 
4.61 PB4.604.494.25  X4.63 PB  
4Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 4.22
  
 
 
4.074.064.023.913.924.22  
5Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC4.17
  
 PB
 
3.933.864.10 PB3.824.17 PB3.91  
6Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC4.05
  
 
 
3.454.053.773.463.943.98  
7Caroline RinghoferCaroline Ringhofer ('06)Hvidovre AM3.98
  
 
 
3.983.983.90  X  X  X  
8Mathilde Sofie OlesenMathilde Sofie Olesen ('06)Greve Atletik3.88
  
 PB
 
3.253.88 PB3.073.653.393.63  
9Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik3.87
  
 
 
  X  X3.873.683.773.72  
10Viola Draabe BruunsgaardViola Draabe Bruunsgaard ('06)Hvidovre AM3.70
  
 PB
 
3.70 PB2.943.193.252.923.31  
11Tiana JallohTiana Jalloh ('06)Trongårdens IF 3.68
  
 PB
 
3.503.243.413.59 PB3.583.68 PB  
12Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik3.53
  
 PB
 
3.19 PB3.53 PB3.213.313.29   
13Ella BekElla Bek ('05)Hvidovre AM3.32
  
 
 
3.323.243.193.253.193.09  
14Sophie Isabella AndersenSophie Isabella Andersen ('06)Hvidovre AM3.01
  
 PB
 
3.01 PB2.972.472.862.82  X  
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 9.65
  
 
 
9.089.369.459.599.65  X  
2Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC9.16
  
 
 
9.029.079.149.169.169.16  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 10.52
  
 PB
 
10.469.5510.52 PB8.448.419.85  
2Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC9.91
  
 
 
9.919.239.829.289.02  X  
3Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 9.33
  
 
 
9.249.339.158.898.889.28  
4Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas8.92
  
 
 
8.018.278.888.728.928.74  
5Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC8.29
  
 
 
7.868.278.188.297.918.17  
6Ella BekElla Bek ('05)Hvidovre AM7.57
  
 
 
7.567.337.457.497.577.22  
7Tiana JallohTiana Jalloh ('06)Trongårdens IF 7.06
  
 
 
6.715.526.667.007.027.06  
8Sophie Isabella AndersenSophie Isabella Andersen ('06)Hvidovre AM6.99
  
 PB
 
6.095.936.99 PB6.216.296.23  
9Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06)Hvidovre AM6.89
  
 
 
6.056.526.896.286.845.96  
10Hanna HorchHanna Horch ('05)Trongårdens IF 6.80
  
 PB
 
6.396.80 PB6.765.895.196.68  
11Emilie JægerEmilie Jæger ('06)IK Hellas5.52
  
 PB
 
5.25 PB5.044.955.52 PB5.395.38  
D13 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC7.25
  
 
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 7.59
  
 PB
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta7.89
  
 
4Anton MerlinAnton Merlin ('08)Greve Atletik8.04
  
 
5Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas8.13
  
 
Finale B
1Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC8.13
  
 
2Hjalte Højmark OmkvistHjalte Højmark Omkvist ('08)IK Hellas8.63
  
 
3Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas9.05
  
 
4Frederik HardingFrederik Harding ('08)IK Hellas9.13
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC7.38
  
 
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta7.83
  
 
3Anton MerlinAnton Merlin ('08)Greve Atletik7.96
  
 PB
4Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas7.98
  
 PB
5Frederik HardingFrederik Harding ('08)IK Hellas9.12
  
 PB
Indledende 2
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 7.70
  
 PB
2Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC8.08
  
 PB
3Hjalte Højmark OmkvistHjalte Højmark Omkvist ('08)IK Hellas8.54
  
 PB
4Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas8.86
  
 PB
D13 50m Hurdles (76.2cm 8.00m)    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta10.37
  
 
2Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas10.46
  
 PB
3Frederik SonneFrederik Sonne ('07)Trongårdens IF 10.53
  
 
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.32
  
 PB
 
1.22
  O
1.27 PB
XXO
1.32 PB
  O
1.37
XXX
    
2Hjalte Højmark OmkvistHjalte Højmark Omkvist ('08)IK Hellas1.27
  
 PB
 
1.02 PB
  O
1.07 PB
  O
1.12 PB
 XO
1.17 PB
  O
1.22 PB
XXO
1.27 PB
 XO
1.32
XXX
 
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta4.66
  
 
 
4.604.494.664.49    
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC4.39
  
 
 
3.48  X4.39  X    
3Anton MerlinAnton Merlin ('08)Greve Atletik4.16
  
 PB
 
4.10 PB3.934.16 PB  X    
4Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC3.98
  
 PB
 
3.98 PB3.593.98 =PB3.94    
5Hjalte Højmark OmkvistHjalte Højmark Omkvist ('08)IK Hellas3.88
  
 PB
 
  X2.45 PB  X3.88 PB    
6Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas3.83
  
 PB
 
3.593.743.77 =PB3.83 PB    
7Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM3.83
  
 
 
3.323.83  X  X    
8Frederik SonneFrederik Sonne ('07)Trongårdens IF 3.65
  
 PB
 
3.58 PB3.423.65 PB3.50    
9Frederik HardingFrederik Harding ('08)IK Hellas3.27
  
 
 
3.27  X  X2.83    
10Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas3.26
  
 
 
3.262.472.62  X    
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta8.01
  
 
 
7.737.397.878.01    
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 7.80
  
 =PB
 
7.697.687.80 =PB7.38    
3Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC7.55
  
 PB
 
5.987.45 PB7.55 PB6.91    
4Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC6.76
  
 PB
 
6.63 PB6.046.486.76 PB    
5Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM6.74
  
 
 
6.746.115.135.50    
6Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas6.16
  
 
 
6.16  X6.015.70    
7Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas6.01
  
 
 
5.634.946.014.95    
8Hjalte Højmark OmkvistHjalte Højmark Omkvist ('08)IK Hellas5.29
  
 PB
 
5.12 PB5.29 PB4.745.10    
9Frederik HardingFrederik Harding ('08)IK Hellas4.74
  
 PB
 
4.304.72 PB4.74 PB4.74 =PB    
D13 Spydkast 400 gram    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 20.29
  
 
 
14.5714.8620.2918.64    
2Frederik SonneFrederik Sonne ('07)Trongårdens IF 19.30
  
 PB
 
19.30 PB  X14.9118.52    
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta17.90
  
 
 
17.90  X16.5514.79    
4Frederik HardingFrederik Harding ('08)IK Hellas16.92
  
 
 
14.0916.9216.7316.59    
5Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM8.63
  
 
 
11.348.6315.7215.40    
6Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas15.05
  
 PB
 
9.84 PB13.19 PB12.8515.05 PB    
P13 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik7.36
  
 PB
2Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC7.38
  
 
3Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik7.61
  
 
4Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 7.97
  
 
5Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF8.94
  
 
Finale B
1Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 8.24
  
 PB
2Leila FaljicLeila Faljic ('08)Greve Atletik8.49
  
 PB
3Aino WanjiAino Wanji ('08)Trongårdens IF 9.05
  
 PB
4Liva Adelmann ChristoffersenLiva Adelmann Christoffersen ('07)Trongårdens IF 9.09
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC7.37
  
 PB
2Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik7.54
  
 PB
3Liva Adelmann ChristoffersenLiva Adelmann Christoffersen ('07)Trongårdens IF 8.53
  
 PB
4Leila FaljicLeila Faljic ('08)Greve Atletik8.54
  
 PB
5Aino WanjiAino Wanji ('08)Trongårdens IF 9.28
  
 PB
Indledende 2
1Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik7.48
  
 PB
2Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF7.75
  
 PB
3Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 7.92
  
 PB
4Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 8.25
  
 PB
P13 50m Hurdles (76.2cm 7.65m)    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF9.85
  
 PB
2Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 10.61
  
 
3Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 10.74
  
 PB
4Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 11.08
  
 PB
5Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA12.08
  
 
6Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC12.27
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.39
  
 
 
1.32
  O
1.37
  O
1.39
  O
     
2Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.32
  
 
 
1.27
  O
1.32
  O
1.37
XXX
     
3Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA1.27
  
 PB
 
1.07
  O
1.12
  O
1.17
  O
1.22
XXX
    
4Line SvareLine Svare ('08)Amager AC1.17
  
 
 
1.17
  O
1.22
XXX
      
5Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC1.12
  
 
 
1.02
  O
1.07
XXO
1.12
XXO
1.17
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik4.71
  
 PB
 
4.71 PB4.71 =PB4.524.70    
2Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC4.62
  
 
 
4.62  X  X4.61    
3Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 3.90
  
 PB
 
3.90 PB3.823.693.89    
4Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik3.83
  
 
 
3.833.333.803.73    
5Leila FaljicLeila Faljic ('08)Greve Atletik3.65
  
 PB
 
2.473.65 PB3.333.17    
6Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 3.62
  
 
 
  X3.58  X3.62    
7Liva Adelmann ChristoffersenLiva Adelmann Christoffersen ('07)Trongårdens IF 3.40
  
 PB
 
3.40 PB3.203.133.12    
8Aino WanjiAino Wanji ('08)Trongårdens IF 3.27
  
 PB
 
2.95 PB3.27 PB3.123.20    
9Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC3.21
  
 PB
 
3.113.21 PB2.97  X    
10Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA2.72
  
 PB
 
2.45 PB2.45 =PB  X2.72 PB    
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 9.63
  
 
 
8.8810.109.638.81    
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC8.47
  
 PB
 
7.757.788.10 PB8.47 PB    
3Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA8.26
  
 
 
7.968.267.907.15    
4Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik6.94
  
 PB
 
5.98 PB6.43 PB6.94 PB6.46    
5Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 6.64
  
 PB
 
6.29 PB5.616.016.64 PB    
6Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 6.54
  
 PB
 
5.765.90 PB6.07 PB6.54 PB    
7Aino WanjiAino Wanji ('08)Trongårdens IF 6.39
  
 PB
 
6.10 PB6.39 PB5.356.33    
8Liva Adelmann ChristoffersenLiva Adelmann Christoffersen ('07)Trongårdens IF 6.36
  
 PB
 
6.32 PB5.926.066.36 PB    
9Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik5.93
  
 PB
 
5.504.845.93 PB5.58    
10Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA5.29
  
 PB
 
5.02 PB5.12 PB5.29 PB5.24    
11Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik4.42
  
 
 
4.423.664.323.36    
P13 Spydkast 400 gram    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 19.91
  
 PB
 
19.61 PB19.91 PB18.1616.56    
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC18.08
  
 PB
 
17.00 PB15.50  X18.08 PB    
3Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA16.86
  
 
 
16.8611.85  X15.06    
4Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA15.37
  
 PB
 
  X  X  X15.37 PB    
5Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 14.16
  
 
 
12.5010.5714.1610.04    
6Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik8.01
  
 
 
10.6710.7711.128.01    
D11 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC7.51
  
 PB
2Jonas GretlundJonas Gretlund ('09)Amager AC7.58
  
 PB
3
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC8.05
  
 PB
4Alvin Irmark-AndersenAlvin Irmark-Andersen ('09)Roar Atletik8.11
  
 PB
5Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC8.60
  
 
Finale B
1Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas8.56
  
 =PB
2
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas8.67
  
 
3
Alfred Brekling Brushøj
Alfred Brekling Brushøj ('10)
Amager AC9.08
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC7.74
  
 
2Alvin Irmark-AndersenAlvin Irmark-Andersen ('09)Roar Atletik8.14
  
 
3
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC8.16
  
 
4Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas8.56
  
 PB
5Elias KnakElias Knak ('09)Hvidovre AM9.94
  
 PB
Indledende 2
1Jonas GretlundJonas Gretlund ('09)Amager AC7.66
  
 
2Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC8.47
  
 
3
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas8.62
  
 
4
Alfred Brekling Brushøj
Alfred Brekling Brushøj ('10)
Amager AC8.75
  
 
D11 50m Hurdles (68.6cm 7.65m)    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC11.04
  
 PB
2
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC11.14
  
 
3Emil BirchEmil Birch ('09)Hvidovre AM11.31
  
 PB
4
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas11.54
  
 PB
5Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas11.78
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC1.19
  
 PB
2
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC1.12
  
 
3Kasper GranlundKasper Granlund ('09)Greve Atletik1.02
  
 
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonas GretlundJonas Gretlund ('09)Amager AC4.46
  
 PB
 
4.084.46 PB3.604.21    
2Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC4.24
  
 PB
 
4.12 PB4.24 PB4.17  X    
3
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC3.94
  
 PB
 
  X  X3.94 PB3.93    
4
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC3.67
  
 PB
 
3.403.493.64 PB3.67 PB    
5Alvin Irmark-AndersenAlvin Irmark-Andersen ('09)Roar Atletik3.61
  
 PB
 
3.08 PB  X3.35 PB3.61 PB    
6Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas3.49
  
 PB
 
3.30 PB3.37 PB3.183.49 PB    
7Kasper GranlundKasper Granlund ('09)Greve Atletik3.32
  
 PB
 
3.183.153.31 =PB3.32 PB    
8
Alfred Brekling Brushøj
Alfred Brekling Brushøj ('10)
Amager AC3.21
  
 PB
 
3.053.022.953.21 PB    
9
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas3.20
  
 
 
  X3.203.183.14    
10Emil BirchEmil Birch ('09)Hvidovre AM3.15
  
 
 
2.983.143.063.15    
11Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC2.85
  
 
 
2.852.80  X  X    
12Elias KnakElias Knak ('09)Hvidovre AM2.77
  
 
 
2.702.662.77  X    
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC7.41
  
 
 
6.747.206.767.41    
2Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC6.74
  
 PB
 
6.316.74 PB6.736.71    
3Alvin Irmark-AndersenAlvin Irmark-Andersen ('09)Roar Atletik6.32
  
 PB
 
5.63 PB5.536.11 PB6.32 PB    
4
Alfred Brekling Brushøj
Alfred Brekling Brushøj ('10)
Amager AC6.24
  
 PB
 
5.78 PB4.615.506.24 PB    
5Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas6.18
  
 
 
6.005.416.186.02    
6Elias KnakElias Knak ('09)Hvidovre AM4.27
  
 PB
 
4.09 PB3.563.214.27 PB    
7
Emil Keller
Emil Keller ('10)
IK Hellas4.04
  
 
 
3.544.043.392.93    
D11 Spydkast 400 gram    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kasper GranlundKasper Granlund ('09)Greve Atletik18.15
  
 
 
15.53  X18.1514.11    
2Emil BirchEmil Birch ('09)Hvidovre AM15.92
  
 
 
13.2915.9215.7814.47    
3Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas14.49
  
 PB
 
14.49 PB12.8813.6413.74    
4Elias KnakElias Knak ('09)Hvidovre AM14.26
  
 PB
 
11.72 PB12.87 PB11.0914.26 PB    
P11 50 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 1
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC7.76
  
 PB
2Karoline GatzwillerKaroline Gatzwiller ('09)Hvidovre AM8.77
  
 PB
3
Ursula Helleskov
Ursula Helleskov ('10)
Amager AC9.08
  
 
4Karen Sander FotlandKaren Sander Fotland ('09)Trongårdens IF 9.14
  
 PB
Indledende 2
1Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik8.10
  
 PB
2Sara NormannSara Normann ('09)Greve Atletik9.04
  
 PB
3Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09)Greve Atletik9.07
  
 
4
Benedikte Jensen
Benedikte Jensen ('10)
Trongårdens IF 9.97
  
 PB
P11 50m Hurdles (68.6cm 7.65m)    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC10.68
  
 PB
2Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik11.26
  
 PB
3
Ursula Helleskov
Ursula Helleskov ('10)
Amager AC11.52
  
 PB
4
Alva Wagner Toftdahl
Alva Wagner Toftdahl ('10)
Amager AC12.62
  
 PB
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ursula Helleskov
Ursula Helleskov ('10)
Amager AC1.02
  
 PB
 
0.92 PB
  O
0.97 PB
  O
1.02 PB
 XO
1.02 =PB
XXO
1.02 =PB
 XO
1.02 PB
XXO
1.07
XXX
 
2
Alva Wagner Toftdahl
Alva Wagner Toftdahl ('10)
Amager AC0.97
  
 
 
0.82
  O
0.87
  O
0.92
  O
0.97
  O
1.02
XXX
   
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC3.96
  
 PB
 
3.89 PB3.96 PB3.843.77    
2Karoline GatzwillerKaroline Gatzwiller ('09)Hvidovre AM3.46
  
 PB
 
3.46 PB3.403.413.45    
3Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik3.41
  
 PB
 
  X3.38 =PB3.41 PB  X    
4
Alva Wagner Toftdahl
Alva Wagner Toftdahl ('10)
Amager AC3.32
  
 PB
 
2.993.32 PB3.233.17    
5
Ursula Helleskov
Ursula Helleskov ('10)
Amager AC3.11
  
 
 
3.103.113.112.94    
6Karen Sander FotlandKaren Sander Fotland ('09)Trongårdens IF 3.10
  
 PB
 
2.953.10 PB2.903.01    
7Sara NormannSara Normann ('09)Greve Atletik3.07
  
 PB
 
2.99 PB3.03 PB3.07 PB2.88    
8Sille OlsenSille Olsen ('09)DELTA2.86
  
 PB
 
2.592.81 PB2.86 PB  X    
9
Benedikte Jensen
Benedikte Jensen ('10)
Trongårdens IF 2.86
  
 PB
 
2.462.68 PB2.86 PB     
10Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09)Greve Atletik2.67
  
 
 
2.672.412.522.66    
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karen Sander FotlandKaren Sander Fotland ('09)Trongårdens IF 5.84
  
 PB
 
5.75 PB5.84 PB  X4.94    
2Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC5.48
  
 =PB
 
4.834.655.385.48 =PB    
3
Benedikte Jensen
Benedikte Jensen ('10)
Trongårdens IF 5.44
  
 PB
 
5.09 PB5.44 PB5.335.26    
4Sille OlsenSille Olsen ('09)DELTA4.63
  
 
 
4.054.354.274.63    
P11 Spydkast 400 gram    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sille OlsenSille Olsen ('09)DELTA14.12
  
 PB
 
13.5014.12 PB13.6310.93    
2
Benedikte Jensen
Benedikte Jensen ('10)
Trongårdens IF 12.04
  
 PB
 
7.85 PB  X12.04 PB10.04    
3
Alva Wagner Toftdahl
Alva Wagner Toftdahl ('10)
Amager AC7.79
  
 PB
 
10.39 PB10.73 PB10.267.79    
D9 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas8.63
  
 PB
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC8.64
  
 PB
3
Aidan Kitchen
Aidan Kitchen ('11)
IK Hellas8.87
  
 
4
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas9.31
  
 
Finale B
1
Sebastian Gretlund
Sebastian Gretlund ('12)
Amager AC10.24
  
 
2
Villas Evensen
Villas Evensen ('14)
Greve Atletik11.29
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas9.28
  
 
2
Sebastian Gretlund
Sebastian Gretlund ('12)
Amager AC9.61
  
 PB
3
Daniel Spang Thomsen
Daniel Spang Thomsen ('12)
Køge Atletik10.05
  
 PB
Indledende 2
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC8.63
  
 PB
2
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas8.75
  
 
3
Aidan Kitchen
Aidan Kitchen ('11)
IK Hellas8.78
  
 PB
4
Villas Evensen
Villas Evensen ('14)
Greve Atletik11.26
  
 PB
D9 50m Hurdles (68.6cm 7.65m)    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC1.12
  
 PB
1
Aidan Kitchen
Aidan Kitchen ('11)
IK Hellas11.54
  
 PB
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC1.07
  
 PB
2
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas13.05
  
 PB
3
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas1.02
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC3.74
  
 PB
 
3.74 PB3.703.663.28    
2
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas3.69
  
 PB
 
3.363.61 PB  X3.69 PB    
3
Aidan Kitchen
Aidan Kitchen ('11)
IK Hellas3.26
  
 PB
 
3.113.26 PB3.233.09    
4
Sebastian Gretlund
Sebastian Gretlund ('12)
Amager AC2.78
  
 PB
 
2.70 PB2.78 PB2.602.64    
5
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas2.77
  
 
 
2.68  X2.602.77    
6
Daniel Spang Thomsen
Daniel Spang Thomsen ('12)
Køge Atletik2.47
  
 PB
 
2.09 PB2.47 PB  X2.12    
7
Villas Evensen
Villas Evensen ('14)
Greve Atletik1.67
  
 PB
 
1.67 PB  X  X1.44    
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Aidan Kitchen
Aidan Kitchen ('11)
IK Hellas6.06
  
 
 
6.065.765.765.73    
2
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas5.77
  
 
 
5.505.775.73  X    
3
Tobias R. Andersen
Tobias R. Andersen ('11)
Greve Atletik4.73
  
 PB
 
4.73 PB3.85  X4.24    
4
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas4.42
  
 
 
3.053.884.423.53    
5
Sebastian Gretlund
Sebastian Gretlund ('12)
Amager AC4.13
  
 
 
  X3.733.574.13    
6
Daniel Spang Thomsen
Daniel Spang Thomsen ('12)
Køge Atletik3.83
  
 PB
 
3.78 PB  X2.963.83 PB    
D9 Spydkast 400 gram    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Aidan Kitchen
Aidan Kitchen ('11)
IK Hellas14.08
  
 
 
12.6711.4014.0811.07    
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC8.73
  
 PB
 
7.92 PB8.73 PB8.347.84    
3
Tobias R. Andersen
Tobias R. Andersen ('11)
Greve Atletik5.95
  
 PB
 
5.83 PB2.943.285.95 PB    
P9 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC7.80
  
 
2Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik8.16
  
 PB
3Karoline GatzwillerKaroline Gatzwiller ('09)Hvidovre AM8.83
  
 =PB
4Sara NormannSara Normann ('09)Greve Atletik9.05
  
 PB
Finale B
1Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09)Greve Atletik9.16
  
 
2
Ursula Helleskov
Ursula Helleskov ('10)
Amager AC9.22
  
 
3Karen Sander FotlandKaren Sander Fotland ('09)Trongårdens IF 9.37
  
 
4
Benedikte Jensen
Benedikte Jensen ('10)
Trongårdens IF 9.92
  
 PB
Finale 1
1
Thea K M Smith
Thea K M Smith ('11)
Helsingør IF8.86
  
 PB
3
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas10.50
  
 PB
4
Vera Homailly Koefoed
Vera Homailly Koefoed ('11)
Hvidovre AM10.63
  
 PB
5
Alma Ertman Brøndum
Alma Ertman Brøndum ('12)
Amager AC14.28
  
 PB
Finale 2
1
Thea K M Smith
Thea K M Smith ('11)
Helsingør IF8.85
  
 PB
2
Lea Gatzwiller
Lea Gatzwiller ('11)
Hvidovre AM9.83
  
 PB
3
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas10.42
  
 PB
4
Vera Homailly Koefoed
Vera Homailly Koefoed ('11)
Hvidovre AM10.44
  
 PB
5
Alma Ertman Brøndum
Alma Ertman Brøndum ('12)
Amager AC13.27
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lea Gatzwiller
Lea Gatzwiller ('11)
Hvidovre AM2.74
  
 PB
 
2.652.74 PB2.452.68    
2
Vera Homailly Koefoed
Vera Homailly Koefoed ('11)
Hvidovre AM2.09
  
 PB
 
2.09 PB1.892.041.84    
3
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas2.03
  
 PB
 
1.87 PB1.87 =PB2.03 PB1.99    
4
Alma Ertman Brøndum
Alma Ertman Brøndum ('12)
Amager AC1.48
  
 PB
 
1.34 PB1.43 PB1.311.48 PB    
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas3.28
  
 
 
3.213.012.673.28    
2
Alma Ertman Brøndum
Alma Ertman Brøndum ('12)
Amager AC2.62
  
 PB
 
2.34 PB  X2.62 PB2.00    
P9 Spydkast 400 gram    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas7.65
  
 PB
 
5.88 PB7.65 PB6.016.77    
M55 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Calle JakobsenCalle Jakobsen ('63)FIF Hillerød6.60
  
 SB
K60 50 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Lone HjermindLone Hjermind ('58)Greve Atletik9.57
  
 PB
K60 Længdespring 1 m zone    
Inde
Inde
Finale 2
1Lone HjermindLone Hjermind ('58)Greve Atletik2.89
  
 PB
 
2.89 PB2.842.712.672.712.49  
K60 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Gerda RibjergGerda Ribjerg ('60)Fremad Holbæk10.60
  
 
 
10.4610.6010.25  X10.60  X  
2Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød9.79
  
 
 
9.18  X9.799.59  X9.59  
3Lone HjermindLone Hjermind ('58)Greve Atletik7.01
  
 SB
 
6.02 SB  X5.977.01 SB5.93   
K65 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lone SørensenLone Sørensen ('52)Odense Atletik 7.75
  
 
 
7.327.637.567.75  X7.48  
K65 Vægtkast 5.44 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lone SørensenLone Sørensen ('52)Odense Atletik 13.44
  
 PB
 
  X12.36 PB12.2812.0912.2613.44 PB  
K70 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM7.94
  
 
 
7.627.437.437.787.697.94  
K70 Vægtkast 5.44 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM10.80
  
 PB
 
10.3510.67 PB10.5710.71 PB10.5110.80 PB  

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020