Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Odense: DM Inde 22‐23.2.2020 Inde

M 60 m    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 19006.83
  
 SB
2Festus AsanteFestus Asante ('94)Sparta6.85
  
 SB
3Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM6.89
  
 PB
4Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta6.92
  
 
5Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.96
  
 SB
6Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)Hvidovre AM7.03
  
 PB
7Alex Futtrup ChristiansenAlex Futtrup Christiansen ('97)Kolding KFUM 7.06
  
 
Finale B
22.2.
22.2.
1Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik6.99
  
 SB
2Patrick Monga BifukoPatrick Monga Bifuko ('96)Aarhus 1900 / NOR7.01
  
 PB
3Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF7.17
  
 =PB
4Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM7.20
  
 
5Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM7.21
  
 
6Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Odense Atletik 7.21
  
 
7Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)Hvirlan7.23
  
 SB
Indledende heats22.2.
Indledende 1
22.2.
22.2.
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 19007.01
  
 
2Emil FrændeEmil Frænde Sparta7.10
  
 SB
3Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM7.22
  
 
4Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)Hvirlan7.24
  
 SB
5Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM7.34
  
 
6Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF7.42
  
 
7Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF7.72
  
 
Indledende 2
22.2.
22.2.
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta7.02
  
 
2Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik7.05
  
 SB
3Marius Glenner-FrandsenMarius Glenner-Frandsen ('95)KIF7.26
  
 
4Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF7.28
  
 
5Michael Noes AndersenMichael Noes Andersen ('91)Hvidovre AM7.36
  
 SB
6Frederik Grud Agerbæk MadsenFrederik Grud Agerbæk Madsen ('02)Odense Atletik 7.47
  
 PB
Indledende 3
22.2.
22.2.
1Festus AsanteFestus Asante ('94)Sparta6.90
  
 =SB
2Alex Futtrup ChristiansenAlex Futtrup Christiansen ('97)Kolding KFUM 7.04
  
 SB
3Patrick Monga BifukoPatrick Monga Bifuko ('96)Aarhus 1900 / NOR7.08
  
 
4Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Odense Atletik 7.15
  
 PB
5Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF7.17
  
 PB
6Elia Noél LattaElia Noél Latta ('02)Hvidovre AM7.30
  
 PB
7Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad7.57
  
 PB
Indledende 4
22.2.
22.2.
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM6.90
  
 PB
2Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)Hvidovre AM7.05
  
 =PB
3Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja7.24
  
 
4Dlovan BakerDlovan Baker BAK7.34
  
 
5Asger SartoAsger Sarto ('99)SAK777.45
  
 
6Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 19007.70
  
 
Indledende 5
22.2.
22.2.
1Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19007.00
  
 SB
2Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta7.04
  
 
3Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM7.18
  
 PB
4Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik7.32
  
 
5Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK777.42
  
 PB
6Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC7.45
  
 SB
M 200 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta21.98
  
 PB
2Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190021.99
  
 PB
3Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)Hvidovre AM22.40
  
 
4Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM22.54
  
 
Finale B
23.2.
23.2.
1Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik22.25
  
 PB
2Patrick Monga BifukoPatrick Monga Bifuko ('96)Aarhus 1900 / NOR22.41
  
 PB
3Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta22.41
  
DUR-16 PB
4Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM23.08
  
 
Indledende heats23.2.
Indledende 1
23.2.
23.2.
1Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)Hvidovre AM22.29
  
 
2Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Odense Atletik 23.13
  
 PB
3Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM23.57
  
 PB
Indledende 2
23.2.
23.2.
1Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik22.59
  
 
2Dlovan BakerDlovan Baker BAK23.37
  
 PB
3Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 190024.60
  
 
Indledende 3
23.2.
23.2.
1Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190022.08
  
 SB
2Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta23.22
  
 PB
3Frederik Grud Agerbæk MadsenFrederik Grud Agerbæk Madsen ('02)Odense Atletik 24.14
  
 PB
Indledende 4
23.2.
23.2.
1Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM22.40
  
 SB
2Elia Noél LattaElia Noél Latta ('02)Hvidovre AM23.14
  
 PB
3Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM24.65
  
 SB
Indledende 5
23.2.
23.2.
1Patrick Monga BifukoPatrick Monga Bifuko ('96)Aarhus 1900 / NOR22.76
  
 
2Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF22.92
  
 PB
3Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)Aarhus 190023.40
  
 SB
Indledende 6
23.2.
23.2.
1Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM22.77
  
 PB
2Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)Hvidovre AM22.84
  
 PB
3Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC23.54
  
 SB
Indledende 7
23.2.
23.2.
1Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM22.83
  
 
2Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM22.90
  
 SB
3Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC24.83
  
 PB
Indledende 8
23.2.
23.2.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta22.51
  
DUR-16 PB
2Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja23.04
  
 SB
3Alex Futtrup ChristiansenAlex Futtrup Christiansen ('97)Kolding KFUM 23.24
  
 PB
Indledende 9
23.2.
23.2.
1Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta22.12
  
 PB
2Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 22.86
  
 PB
3Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 23.15
  
 
M 400 m    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta48.51
  
 
2Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM49.46
  
 PB
3Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)Hvidovre AM50.99
  
 
4Sebastian LarvadSebastian Larvad ('01)Hvidovre AM51.92
  
 
Finale B
22.2.
22.2.
1Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM52.29
  
 PB
2Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA52.63
  
 PB
3Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 53.25
  
 =PB
4Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM53.95
  
 SB
Finale C
22.2.
22.2.
1Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 190050.70
  
 SB
2Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)SAK7753.14
  
 PB
M 800 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Andreas BubeAndreas Bube ('87)BAC1:50.70
  
 
2Christoffer Frost JohansenChristoffer Frost Johansen ('97)BAC1:51.44
  
 PB
3Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik1:52.18
  
 PB
4Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK771:54.43
  
 PB
5Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19001:57.60
  
 SB
Indledende heats22.2.
Indledende 1
22.2.
22.2.
1Andreas BubeAndreas Bube ('87)BAC1:54.94
  
 
2Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19001:58.21
  
 
3Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)Odense Atletik 2:07.14
  
 
4Lars LindbjergLars Lindbjerg ('94)Aalborg AM2:07.95
  
 PB
5Simon FestersenSimon Festersen Aabenraa IG 2:13.93
  
 PB
Indledende 2
22.2.
22.2.
1Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik1:58.66
  
 
2Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK771:59.11
  
 
3Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)BAC2:01.27
  
 
4Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta2:04.82
  
 
Indledende 3
22.2.
22.2.
1Christoffer Frost JohansenChristoffer Frost Johansen ('97)BAC1:57.35
  
 
2Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)KIF1:58.36
  
 PB
3Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM2:01.45
  
 PB
4Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM2:04.14
  
 
M 1500 m    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik4:06.09
  
 
2Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik4:06.25
  
 
3Alexander Tengblad NikolaisenAlexander Tengblad Nikolaisen ('01)Viborg AM4:06.30
  
 SB
4Alexander Krogh JohansenAlexander Krogh Johansen ('88)AGF Atletik4:07.20
  
 
5Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 4:07.45
  
 
6Magnus DewettMagnus Dewett ('95)Herning LK4:09.85
  
 SB
Finale B
22.2.
22.2.
1Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)Odense Atletik 4:15.62
  
 
2Martin PatwaryMartin Patwary ('97)AGF Atletik4:18.46
  
 
3Kasper Pontoppidan JensenKasper Pontoppidan Jensen ('99)IK Hellas4:31.50
  
 PB
4Simon FestersenSimon Festersen Aabenraa IG 4:45.01
  
 
5Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF4:54.95
  
 
M 3000 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik8:09.33
  
 
2Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 19008:14.71
  
 
3Magnus DewettMagnus Dewett ('95)Herning LK8:26.26
  
 
4Theis LæssøeTheis Læssøe ('93)Amager AC8:31.37
  
 PB
5Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 8:31.54
  
 PB
6Emil AhlbeckEmil Ahlbeck ('93)Herning LK / NOR8:47.26
  
 PB
7Emil Deleuran HansenEmil Deleuran Hansen ('97)Odense Atletik 8:53.94
  
 
Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik DNF
  
 
Finale B
23.2.
23.2.
1Alexander Krogh JohansenAlexander Krogh Johansen ('88)AGF Atletik8:43.90
  
 PB
2Michael JensenMichael Jensen ('87)AGF Atletik8:53.50
  
 
3Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta8:57.26
  
 PB
4Henrik Strange BrokHenrik Strange Brok ('89)VEXA HLM Running9:03.20
  
 
5Christian Blom NassChristian Blom Nass ('01)Odense Atletik 9:03.57
  
 
6Frederik Tronier KapperFrederik Tronier Kapper ('95)Sparta9:05.17
  
 PB
7Martin PatwaryMartin Patwary ('97)AGF Atletik9:12.22
  
 PB
8Noel MonoNoel Mono ('98)Aalborg AM9:15.20
  
 
9Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 19009:18.40
  
 
10Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)KIF9:22.43
  
 SB
11Kasper Pontoppidan JensenKasper Pontoppidan Jensen ('99)IK Hellas9:28.33
  
 PB
12Jens LoffJens Loff ('90)Aarhus 19009:42.32
  
 SB
13Simon FestersenSimon Festersen Aabenraa IG 9:52.17
  
 
14Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF10:34.22
  
 PB
Frederik FurstenbergFrederik Furstenberg ('93)Sparta DNF
  
 
M 60 m hæk    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.33
  
 PB
2Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta8.59
  
 SB
3Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta8.99
  
 SB
4Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta9.03
  
 PB
5Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19009.52
  
 
Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta DQ
  
 
M Højdespring    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Marius Hytholm Alex PetersenMarius Hytholm Alex Petersen ('01)Holte Atletik2.09
  
 PB
 
1.97 SB
  O
2.03 PB
  O
2.06 PB
  O
2.09 PB
  O
2.12
XXX
   
2Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)Aarhus 19002.06
  
 PB
 
1.88
  O
1.94
  O
2.00 =SB
XXO
2.03 =PB
  O
2.06 PB
  O
2.09
XXX
  
3Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.85
  
 
 
1.80
  O
1.85
  O
1.88
XXX
     
4Frederik ThygesenFrederik Thygesen Randers Freja1.85
  
 PB
 
1.75 PB
  O
1.80 PB
  O
1.85 PB
 XO
1.88
XXX
    
5Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19001.80
  
 
 
1.75
  O
1.80
  O
1.85
XXX
     
6Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)Sparta1.80
  
 
 
1.70
 XO
1.75
 XO
1.80
  O
1.85
XXX
    
7Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta1.75
  
 
 
1.65
  O
1.70
 XO
1.75
 XO
1.80
XXX
    
M Stangspring    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Rasmus Wejnold JørgensenRasmus Wejnold Jørgensen ('89)Sparta5.00
  
 =SB
 
4.77
  O
5.00 =SB
  O
5.18
XXX
     
2Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta4.67
  
 PB
 
4.27
  O
4.37
  O
4.47
 XO
4.57 PB
XXO
4.67 PB
 XO
4.77
XXX
  
3Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta4.67
  
 SB
 
4.37 SB
  O
4.47 SB
 XO
4.57 SB
  O
4.67 SB
XXO
4.77
XXX
   
4Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.57
  
 
 
4.47
  X
4.57
  O
4.67
XXX
     
5Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19004.57
  
 PB
 
4.27
  O
4.37
  O
4.47 PB
  O
4.57 PB
 XO
4.67
XXX
   
6Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta4.47
  
 
 
4.27
  O
4.37
  O
4.47
 XO
4.57
XXX
    
7Mathies HartmannMathies Hartmann ('95)Odense Atletik 4.37
  
 PB
 
4.27 SB
XXO
4.37 PB
 XO
4.47
XXX
     
Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF NH
  
 
 
3.87
XXX
       
Jens SørensenJens Sørensen ('91)Randers Freja NH
  
 
 
4.57
XXX
       
M Længdespring    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta7.57
  
 PB
 
7.36  X  X7.117.57 PB7.50  
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM7.28
  
 
 
7.107.157.236.29  –7.28  
3Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19007.22
  
 
 
7.177.227.127.107.15  X  
4Emil FrændeEmil Frænde Sparta6.67
  
 
 
6.676.676.576.66  X6.58  
5Daniel Wagner JørgensenDaniel Wagner Jørgensen ('93)Vejle IF6.67
  
 PB
 
6.67 PB6.52  X     
6Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta6.64
  
 
 
6.386.526.436.646.35  X  
7Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta6.50
  
 
 
6.386.156.48  X  X6.50  
8Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta6.49
  
 
 
6.496.33  X  X6.48  X  
9Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM6.48
  
 
 
5.966.48  X  –6.276.16  
10Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta6.23
  
 SB
 
5.966.046.23 SB     
11Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik6.21
  
 
 
6.036.21  X     
12Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM6.18
  
 
 
6.026.186.03     
13Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF5.86
  
 PB
 
  X  X5.86 PB     
14Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad5.42
  
 
 
4.924.845.42     
William KorsgaardWilliam Korsgaard ('01)Aarhus 1900 NM
  
 
 
  X  X  –     
M Trespring    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF14.96
  
 
 
14.45  –  X  X14.96  X  
2Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta14.44
  
 SB
 
13.7614.0613.3814.44 SB14.3513.79  
3Dennis MägiDennis Mägi ('95)Sparta13.92
  
 SB
 
13.92 SB  X  –  –  –  –  
4Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 190013.27
  
 SB
 
13.0913.12  –13.27 SB  X  –  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta17.66
  
 PB
 
16.79  X17.50 PB  X17.66 PB  X  
2Kenneth MertzKenneth Mertz ('89)Frederiksberg IF15.08
  
 SB
 
14.44 SB14.93 SB15.07 SB  X14.9715.08 SB  
3Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)Sparta13.94
  
 
 
  X13.5013.3913.94  X  X  
4Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 12.89
  
 SB
 
  X12.68 SB12.89 SB  X  X  X  
5Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190012.81
  
 
 
12.5612.6212.81  X12.3312.36  
M 3000 m kapgang    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Andreas NielsenAndreas Nielsen ('88)Aarhus 190013:53.90
  
 SB
2Jacob SørensenJacob Sørensen ('74)Sdr. Omme IF14:27.02
  
 SB
3Torben KristiansenTorben Kristiansen ('72)Sdr. Omme IF17:12.73
  
 SB
4Peer A. JensenPeer A. Jensen ('57)Phønix18:39.75
  
 SB
5Madars KleinbergsMadars Kleinbergs ('75)Sdr. Omme IF21:16.38
  
 SB
M 5000 m kapgang    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Andreas NielsenAndreas Nielsen ('88)Aarhus 190022:37.85
  
 SB
2Jacob SørensenJacob Sørensen ('74)Sdr. Omme IF24:04.92
  
 SB
3Arturo SantillanArturo Santillan ('69)Sdr. Omme IF24:33.24
  
 PB
4Asbjørn BirkelundAsbjørn Birkelund ('02)KIF26:45.45
  
 PB
5Torben KristiansenTorben Kristiansen ('72)Sdr. Omme IF28:20.44
  
 SB
M 4 x 200 m stafet    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Sparta AM Sparta AM  1:28.25
  
 
  Frederik Schou-Nielsen, Festus Asante, Sebastian Ree Pedersen, Gustav Lundholm Nielsen
2Greve Atletik Greve Atletik  1:29.69
  
 
  Peter Andersson, Tobias Andersson, Frederik Andersson, Kasper Andersson
3Aarhus 1900 Atletik/Motion Aarhus 1900 Atletik/Motion  1:33.04
  
 
  Alexander Bertelsen, Lasse Møller Alm, Malte Dam Korsbjerg, Steffen Udengaard Knudsen
4Silkeborg Atletik Klub 77 Silkeborg Atletik Klub 77  1:36.25
  
 
  Viktor Krejberg, Christoffer Gissel, Asger Sarto, Christian Bruhn
Finale B
23.2.
23.2.
1Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  1:30.08
  
 
  Jacob Chua Ziska, Kasper Olsen, Iasonas Koniaris, Mikkel Johansson
2Aalborg Atletik & Motion Aalborg Atletik & Motion  1:33.61
  
 
  Asger Østerby, Klaus Præst Jaqué, Sebastian Sund Frandsen, Jacob Aagaard Jensen
3Bagsværd Atletik Club Bagsværd Atletik Club  1:37.00
  
 
  Sebastian Valentin Buschardt, Troels Kaas, Christian Jørn Hansen, Christoffer Frost Johansen
4Aarhus Fremad Atletik Aarhus Fremad Atletik  1:39.95
  
 
  Lasse Vosegaard, Harry Thiruchelvam, Jacob Qvist Jensen, Jakob Nørremark
K 60 m    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF7.43
  
  DM 1
2
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
/ NOR7.45
  
 
3Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19007.52
  
 PB DM 2
4Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta7.60
  
 =PB DM 3
5Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 19007.79
  
 PB DM 4
6Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF7.88
  
 PB DM 5
7Louise MalmqvistLouise Malmqvist ('96)Odense Atletik 7.91
  
  DM 6
8Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta7.98
  
  DM 7
Finale B
22.2.
22.2.
1Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM7.84
  
 =PB
2Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)SAK777.97
  
 
3Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik7.98
  
 =SB
4Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF7.99
  
 
5Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta8.03
  
 
6Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange Sparta8.05
  
 
7Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja8.07
  
 
8Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 8.11
  
 
Indledende heats22.2.
Indledende 1
22.2.
22.2.
1
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
/ NOR7.54
  
 
2Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)SAK777.93
  
 
3Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja7.94
  
 SB
4Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange Sparta8.00
  
 SB
5Ida BoelIda Boel Esbjerg AM8.03
  
 SB
6Marie Qvist JensenMarie Qvist Jensen ('97)Aarhus Fremad8.25
  
 PB
7Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad8.48
  
 
Indledende 2
22.2.
22.2.
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF7.55
  
 
2Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 19007.84
  
 PB
3Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF7.91
  
 =PB
4Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta7.95
  
 PB
5Sophie RoesslerSophie Roessler ('96)Frederiksberg IF8.04
  
 =SB
6Stine GloggengichserStine Gloggengichser ('97)SAK778.36
  
 
7Sissel Lentz ChristensenSissel Lentz Christensen ('03)Odense Atletik 8.64
  
 
Indledende 3
22.2.
22.2.
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19007.55
  
 PB
2Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta7.90
  
 
3Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 7.93
  
 PB
4Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik7.98
  
 SB
5Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF7.98
  
 
6Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta8.17
  
 
7Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF8.22
  
 SB
Indledende 4
22.2.
22.2.
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta7.60
  
 PB
2Louise MalmqvistLouise Malmqvist ('96)Odense Atletik 7.83
  
 PB
3Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM7.93
  
 
4Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM8.04
  
 
5Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM8.20
  
 
6Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 8.27
  
 
K 200 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF24.31
  
 
2Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta24.98
  
 PB
3Louise MalmqvistLouise Malmqvist ('96)Odense Atletik 25.26
  
 
4Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190025.99
  
 
Finale B
23.2.
23.2.
1
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
/ NOR23.93
  
 
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta26.07
  
 PB
3Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM26.28
  
 
4Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF26.31
  
 
Indledende heats23.2.
Indledende 1
23.2.
23.2.
1
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
/ NOR24.13
  
 
2Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 26.59
  
 PB
3Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 190027.02
  
 
Indledende 2
23.2.
23.2.
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF24.44
  
 
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta26.24
  
 PB
3Anna-Marie PetrákováAnna-Marie Petráková ('98)Odense Atletik / CZE27.35
  
 PB
Indledende 3
23.2.
23.2.
1Louise MalmqvistLouise Malmqvist ('96)Odense Atletik 25.22
  
 
2Sandra BöllSandra Böll Sparta26.38
  
 
3Marie Qvist JensenMarie Qvist Jensen ('97)Aarhus Fremad27.57
  
 
Indledende 4
23.2.
23.2.
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta25.00
  
 PB
2Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF26.36
  
 
3Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad27.49
  
 PB
Indledende 5
23.2.
23.2.
1Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM26.12
  
 
2Sissel Lentz ChristensenSissel Lentz Christensen ('03)Odense Atletik 28.43
  
 
Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM DQ
  
 
Indledende 6
23.2.
23.2.
1Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190025.79
  
 PB
2Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja26.60
  
 SB
3Kirstine RædkjærKirstine Rædkjær ('91)Hvidovre AM29.02
  
 
K 400 m    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta57.31
  
 PB
2Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190057.39
  
 
3Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta57.57
  
 PB
4Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF1:00.17
  
 PB
Finale B
22.2.
22.2.
1Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM1:00.36
  
 PB
2Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM1:02.53
  
 
3Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 19001:03.01
  
 PB
4Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM1:03.37
  
 
Finale C
22.2.
22.2.
1Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik1:03.08
  
 SB
2Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)Aarhus 19001:03.76
  
 PB
3Elisabeth DorscheElisabeth Dorsche ('98)Sparta1:03.92
  
 PB
4Kirstine RædkjærKirstine Rædkjær ('91)Hvidovre AM1:08.76
  
 
Finale D
22.2.
22.2.
1Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF57.89
  
 PB
2Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta59.28
  
 PB
K 800 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19002:09.68
  
 SB
2Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta2:12.02
  
 
3Emma Kiplagat KondrupEmma Kiplagat Kondrup ('04)Kolding KFUM 2:12.17
  
 SB
4Josefine RytterJosefine Rytter ('94)BAC2:12.22
  
 SB
5Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)Sparta2:16.78
  
 SB
6Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)Treysti2:17.98
  
 SB
7Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:18.95
  
 SB
K 1500 m    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Emma Kiplagat KondrupEmma Kiplagat Kondrup ('04)Kolding KFUM 4:34.97
  
 
2Josefine RytterJosefine Rytter ('94)BAC4:35.95
  
 
3Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)Treysti4:36.96
  
 SB
4Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19004:37.59
  
 
5Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF4:42.35
  
 PB
K 3000 m    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Maja AlmMaja Alm ('88)AGF Atletik9:04.78
  
NR PB
2Helene SvaneHelene Svane ('91)Aarhus Fremad9:41.11
  
 
3Mathilde Meedom LarsenMathilde Meedom Larsen ('04)Viborg AM10:16.80
  
 
4Annika FabrinAnnika Fabrin ('96)Odense Atletik 10:17.72
  
 PB
5Susanne PallesenSusanne Pallesen ('67)Aarhus 190010:23.81
  
 SB
6Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)Treysti10:38.14
  
 SB
7Clara CarlquistClara Carlquist ('03)KTK8610:46.88
  
 PB
8Signe Salanson Jensen-SmidtSigne Salanson Jensen-Smidt ('98)AGF Atletik11:01.37
  
 SB
9Anne-Sophie Bork RasmussenAnne-Sophie Bork Rasmussen ('97)Odense Atletik 11:18.39
  
 SB
Karen Krogh JohansenKaren Krogh Johansen ('87)AGF Atletik DNF
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19008.31
  
NR PB
2Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta8.45
  
 PB
3Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF8.67
  
 
4Ida BoelIda Boel Esbjerg AM8.86
  
 
5Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta9.04
  
 
6Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta9.08
  
 
7Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM9.34
  
 PB
8Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19009.35
  
 
Indledende heats23.2.
Indledende 1
23.2.
23.2.
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19008.32
  
NR PB
2Ida BoelIda Boel Esbjerg AM8.90
  
 
3Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19009.08
  
 
4Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM9.39
  
 PB
5Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19009.40
  
 PB
6Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF9.44
  
 PB
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF DNF
  
 
Indledende 2
23.2.
23.2.
1Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta8.49
  
 PB
2Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF8.52
  
 
3Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta9.01
  
 
4Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta9.03
  
 =SB
5Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF9.53
  
 SB
6Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM9.97
  
 
K Højdespring    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.71
  
  DM 1
 
1.60
 XO
1.65
  O
1.68
  O
1.71
 XO
1.75
XXX
   
2Beatriz Ferrano ForésBeatriz Ferrano Forés ('86)1.68
  
 
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
  O
1.68
  O
1.71
XXX
   
3Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta1.68
  
  DM 2
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
  O
1.68
XXO
1.71
XXX
   
4Line Damsgaard AndersenLine Damsgaard Andersen ('99)Aarhus 19001.65
  
 =PB DM 4
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65 =PB
 XO
1.68
XXX
   
4Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19001.65
  
 PB DM 3
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65 PB
 XO
1.68
XXX
    
6Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM1.60
  
 =PB DM 5
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60 =PB
  O
1.65
XXX
    
7Sara OlsenSara Olsen ('01)Sparta1.60
  
 =SB DM 6
 
1.50
  O
1.55
 XO
1.60 =SB
XXO
1.65
XXX
    
8Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM1.50
  
 SB DM 7
 
1.45
  O
1.50 SB
 XO
1.55
XXX
     
K Stangspring    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)Sparta4.07
  
 
 
3.87
  O
4.07
  O
4.27
XXX
     
2Caroline RannersCaroline Ranners ('95)Sparta3.87
  
 PB
 
3.47 SB
  O
3.57 SB
  O
3.67 SB
  O
3.77 SB
  O
3.87 PB
  O
3.97
XXX
  
2Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta3.87
  
DUR-18 PB
 
3.37
  O
3.57 SB
  O
3.67 SB
  O
3.77 SB
  O
3.87 PB
  O
3.97
XXX
  
4Line R JensenLine R Jensen ('92)Sparta3.77
  
 
 
3.77
  O
3.87
XXX
      
5Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK3.67
  
 PB
 
3.37
  O
3.47
  O
3.57
  O
3.67 PB
  O
3.77
XXX
   
6Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta3.67
  
 
 
3.37
  O
3.57
 XO
3.67
  O
3.77
XXX
    
7Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3.37
  
 
 
3.27
  O
3.37
  O
3.47
XXX
     
8Sara HarsmannSara Harsmann ('02)Aarhus 19003.27
  
 PB
 
2.27
  O
2.87
  O
2.97
  O
3.07
  O
3.17 SB
  O
3.27 PB
XXO
3.37
XXX
 
K Længdespring    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 19006.04
  
 SB DM 1
 
5.94 SB  X5.626.04 SB6.015.88  
2Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Aarhus 1900 / GER5.82
  
 SB
 
5.635.82 SB5.74  X5.405.52  
3Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA5.71
  
  DM 2
 
5.315.515.465.355.715.52  
4Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta5.50
  
  DM 3
 
5.405.42  X5.355.50  X  
5Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM5.48
  
  DM 4
 
5.415.484.38  –  –  X  
6Jessie IpsenJessie Ipsen ('83)KIF5.42
  
 SB DM 5
 
5.235.35 SB5.42 SB5.265.255.30  
7Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF5.39
  
 SB DM 6
 
5.065.30  X4.985.39 SB5.24  
8Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta5.28
  
  DM 7
 
5.005.235.285.17  X5.08  
9Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19005.27
  
  DM 8
 
5.05  X5.27     
10Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.24
  
  DM 9
 
  X5.245.03     
11Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta5.20
  
  DM 10
 
5.133.845.20     
12Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta5.19
  
  DM 11
 
  X  X5.19     
Kvalifikation23.2.
Kval
23.2.
23.2.
1Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Aarhus 1900 / GER5.66
  
 
 
5.465.66  –     
2Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 19005.65
  
 SB
 
5.65 SB  –  –     
3Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta5.63
  
 
 
5.63  –  –     
4Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM5.51
  
 SB
 
5.17  X5.51 SB     
5Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA5.39
  
 
 
  X5.395.32     
6Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.39
  
 
 
5.395.31  –     
7Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF5.36
  
 SB
 
5.115.31 SB5.36 SB     
8Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta5.35
  
 PB
 
5.11 SB5.045.35 PB     
9Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta5.34
  
 
 
5.085.165.34     
10Jessie IpsenJessie Ipsen ('83)KIF5.31
  
 SB
 
5.31 SB5.214.97     
11Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19005.30
  
 
 
5.225.125.30     
12Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta5.30
  
 
 
5.004.945.30     
13Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF5.25
  
 
 
5.255.165.03     
14Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5.22
  
 
 
5.225.144.82     
15Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19005.19
  
 
 
4.944.955.19     
16Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta5.02
  
 
 
  X4.945.02     
17Sophie RoesslerSophie Roessler ('96)Frederiksberg IF4.96
  
 
 
4.964.84  X     
18Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19004.92
  
 
 
  X4.924.82     
19Marie Qvist JensenMarie Qvist Jensen ('97)Aarhus Fremad4.79
  
 PB
 
4.42 PB4.79 PB  X     
20Sofie TidsvildeSofie Tidsvilde ('98)Frederiksberg IF4.60
  
 
 
4.514.494.60     
K Trespring     
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 190013.12
  
 
 
  X  X13.12  X  X  X  
2Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Aarhus 1900 / GER12.92
  
 
 
  X3.9012.733.7012.92  X  X12.73
4.10       
3Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta11.58
  
 
 
11.1810.973.3011.4411.3511.2811.583.40
4Nina LundNina Lund ('01)Vejle IF11.56
  
 
 
11.54  X10.1011.3011.5111.56  
5Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta10.97
  
 
 
10.9510.6910.9310.9710.9510.87  
6Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)HGATM 10.06
  
 
 
10.06  X9.75  X  X  X  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 22.2.

Finale A

Finale
Inde 22.2.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM14.43
  
 SB
 
  X SB14.43 SB  X  X5.1813.7214.075.35
5.3513.895.1913.98    
2Anna Sofia MikkelsenAnna Sofia Mikkelsen ('91)Odense Atletik 14.22
  
 PB
 
5.22  X14.22 PB5.28 PB4.7514.19  X4.92
  X  X5.3414.09    
3Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta13.01
  
 
 
4.6912.6612.06  X4.8512.6813.014.86
4.9012.794.6513.01    
4Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM12.76
  
 
 
4.5011.8212.514.884.69  X12.184.60
4.6112.354.8312.76    
5Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange Sparta12.59
  
 
 
11.9812.29  X12.59  X  X  
6Sandra BöllSandra Böll Sparta12.56
  
 SB
 
11.96  X12.48 SB12.3012.56 SB12.06  
7Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta12.32
  
 
 
12.32  X  X11.87  X  X  
8Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta11.50
  
 
 
11.39  X11.5011.30  X  X  
9Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM9.79
  
 
 
9.519.799.30     
K 3000 m kapgang    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Liga KleinbergaLiga Kleinberga ('75)Sdr. Omme IF19:57.08
  
 SB
2Helle JensenHelle Jensen ('63)BAK20:29.49
  
 PB
3Birgit KlaprothBirgit Klaproth ('73)Phønix22:56.44
  
 PB
K 4 x 200 m stafet    
Inde 23.2.

Finale A

Finale
Inde 23.2.
1Aarhus 1900 Atletik/Motion Aarhus 1900 Atletik/Motion  1:39.98
  
 
  Mathilde Kreiberg Skou, Martha Danneskjold Rasmussen, Isabell Paprotny, Mette Graversgaard
2Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  1:40.17
  
 
  Marie Høgh Larsen, Klara Skriver Loessl, Josephine Koch Jacobsen, Emma Beiter Bomme
3Aalborg Atletik Og Motion Aalborg Atletik Og Motion  1:45.73
  
DUR-20 
  Christine Klitgaard, Mille B. Olesen, Johanne Westergaard, Line Holm Jensen
Finale B
23.2.
23.2.
1Odense Atletik-O.G.F. Odense Atletik-O.G.F.  1:50.76
  
 
  Cecilie Carlsen, Sabrina Kjær Møller, Sissel Lentz Christensen, Anna-Marie Petráková
2Aarhus Fremad Atletik Aarhus Fremad Atletik  1:52.13
  
 
  Marie Qvist Jensen, Laura Kathrine Kornum, Benedicte Skytte Vosegaard, Helene Svane

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020