Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: DMU Inde 2020 29.2‐1.3.2020 Inde

M22 60 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 19006.84
  
 
2Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.92
  
 SB
3Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik6.95
  
 SB
4Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 7.09
  
 SB
5Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik7.10
  
 =PB
6Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19007.11
  
 PB
7Emil FrændeEmil Frænde Sparta7.12
  
 
8Malachy MozejkoMalachy Mozejko Odense Atletik 7.26
  
 SB
Indledende heats29.2.
Indledende 1
29.2.
29.2.
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 19006.87
  
 
2Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik7.10
  
 PB
3Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 7.13
  
 SB
4Malachy MozejkoMalachy Mozejko Odense Atletik 7.28
  
 SB
5Lasse Hvid JørgensenLasse Hvid Jørgensen Skive AM7.36
  
 PB
Indledende 2
29.2.
29.2.
1Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik7.06
  
 
2Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19007.15
  
 
3Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta7.36
  
 
4Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan7.51
  
 PB
5Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM7.53
  
 
6Lasse VosegaardLasse Vosegaard ('99)Aarhus Fremad7.90
  
 
Indledende 3
29.2.
29.2.
1Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19007.10
  
 
2Emil FrændeEmil Frænde Sparta7.21
  
 
3Dlovan BakerDlovan Baker BAK7.30
  
 
4Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF7.50
  
 SB
5Asger SartoAsger Sarto ('99)SAK777.55
  
 
6Daniel Rømer MathiesenDaniel Rømer Mathiesen ('99)Hvidovre AM7.79
  
 PB
M22 200 m    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190022.31
  
 
2Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik22.80
  
 
3Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 23.06
  
 
4Lasse Hvid JørgensenLasse Hvid Jørgensen Skive AM23.94
  
 PB
Finale B
1.3.
1.3.
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM23.37
  
 SB
2Dlovan BakerDlovan Baker BAK23.66
  
 
3Daniel Rømer MathiesenDaniel Rømer Mathiesen ('99)Hvidovre AM25.38
  
 
4Lasse VosegaardLasse Vosegaard ('99)Aarhus Fremad26.73
  
 
Finale C
1.3.
1.3.
1Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan23.51
  
 PB
M22 400 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta50.73
  
 SB
2Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA53.02
  
 
3Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan53.20
  
 PB
Mathias AstrupMathias Astrup ('99)Sparta DNSSparta AM
  
 
Finale B
29.2.
29.2.
1Daniel Rømer MathiesenDaniel Rømer Mathiesen ('99)Hvidovre AM55.92
  
 PB
M22 800 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Jonathan MakwarthJonathan Makwarth KIF2:03.70
  
 PB
2Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM2:04.86
  
 
3Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA2:07.37
  
 PB
4Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Randers Freja2:07.64
  
 PB
5Emil Hviid PedersenEmil Hviid Pedersen Esbjerg AM2:12.45
  
 
Aksel Lylloff QvortrupAksel Lylloff Qvortrup SAK77 DNFSAK77
  
 
M22 1500 m    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Jonathan MakwarthJonathan Makwarth KIF4:08.10
  
 PB
2Julian GregersenJulian Gregersen ('98)Frederiksberg IF4:09.99
  
 SB
3Aksel Lylloff QvortrupAksel Lylloff Qvortrup SAK774:18.47
  
 PB
4Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 19004:22.78
  
 
5Simon FestersenSimon Festersen Aabenraa IG 4:41.95
  
 
M22 3000 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Julian GregersenJulian Gregersen ('98)Frederiksberg IF9:09.18
  
 PB
2Noel MonoNoel Mono ('98)Aalborg AM9:14.21
  
 
3Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 19009:23.61
  
 
4Yousef BellouchYousef Bellouch ('98)Frederiksberg IF9:32.83
  
 PB
5Simon FestersenSimon Festersen Aabenraa IG 9:51.00
  
 
M22 60 m hæk    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.35
  
 
Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta DNFSparta AM
  
 
M22 Højdespring    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.95
  
 
2Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta1.87
  
 PB
3Frederik ThygesenFrederik Thygesen Randers Freja1.87
  
 PB
4Jonas Danker LinnemannJonas Danker Linnemann Hvidovre AM1.78
  
 PB
5Andreas AsklundAndreas Asklund ('98)Kolding KFUM 1.75
  
 
6Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta1.70
  
 
M22 Stangspring    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta4.60
  
 
2Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta4.30
  
 
3Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM4.00
  
 =PB
M22 Længdespring    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19007.29
  
 
2Emil FrændeEmil Frænde Sparta6.67
  
 
M22 Trespring    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 11.68
  
 SB
2Andreas AsklundAndreas Asklund ('98)Kolding KFUM 10.80
  
 PB
3Esaipiriyan VaithilingamEsaipiriyan Vaithilingam HGF AM10.28
  
 PB
M22 Kuglestød    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM13.57
  
 PB
2Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK13.31
  
 SB
3Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta13.25
  
 PB
4Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM12.54
  
 PB
5Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta12.41
  
 
6Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM10.69
  
 PB
Lasse VosegaardLasse Vosegaard ('99)Aarhus Fremad DNSAarhus Fremad
  
 
M22 4 x 200 m stafet    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Sparta AM Sparta AM  1:32.34
  
 
2Kolding Kfum Atletik Og Motion Kolding Kfum Atletik Og Motion  1:38.81
  
 
3Fif Atletik Og Motion Fif Atletik Og Motion  1:39.93
  
 
4Silkeborg Atletik Klub 77 Silkeborg Atletik Klub 77  1:43.15
  
 
K22 60 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM7.75
  
 PB
1Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM7.77
  
 PB
2Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)SAK777.83
  
 SB
2Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF7.84
  
 
3Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF7.83
  
 PB
3Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)SAK777.88
  
 
4Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta7.96
  
 SB
4Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta8.01
  
 
5Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM8.06
  
 PB
5Ida BoelIda Boel Esbjerg AM8.06
  
 
5Ida BoelIda Boel Esbjerg AM8.06
  
 
6Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM8.07
  
 
7Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta8.08
  
 SB
7Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta8.14
  
 
8Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK8.25
  
 PB
8Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK8.34
  
 
9Alda Sigurðsdóttir LamhaugeAlda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)Hvirlan8.35
  
 SB
10Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad8.42
  
 PB
11Julie KretzschmerJulie Kretzschmer ('99)Hvidovre AM8.56
  
 
12Emilie PiiEmilie Pii Greve Atletik9.09
  
 PB
K22 200 m    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM25.74
  
 PB
2Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF26.17
  
 
3Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta26.35
  
 SB
4Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)SAK7726.55
  
 SB
5Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)KIF26.89
  
 SB
6Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190027.54
  
 PB
7Alda Sigurðsdóttir LamhaugeAlda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)Hvirlan27.76
  
 SB
Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad DQAarhus Fremad
  
 
K22 400 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)KIF59.77
  
 
2Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad1:03.01
  
 PB
3Sarah Dalsgaard NielsenSarah Dalsgaard Nielsen ('99)Aalborg AM1:10.76
  
 PB
K22 1500 m    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Signe Salanson Jensen-SmidtSigne Salanson Jensen-Smidt ('98)AGF Atletik5:08.95
  
 SB
2Emely RavnEmely Ravn Odense Atletik 5:11.75
  
 PB
K22 3000 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Signe Salanson Jensen-SmidtSigne Salanson Jensen-Smidt ('98)AGF Atletik10:51.99
  
 SB
2Emely RavnEmely Ravn Odense Atletik 10:56.66
  
 PB
K22 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Ida BoelIda Boel Esbjerg AM8.93
  
 
2Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK9.06
  
 PB
3Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta9.36
  
 
4Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19009.38
  
 PB
5Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM9.83
  
 SB
6Julie KretzschmerJulie Kretzschmer ('99)Hvidovre AM10.29
  
 
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta DNSSparta AM
  
 
K22 Højdespring    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.80
  
 PB
2Line Damsgaard AndersenLine Damsgaard Andersen ('99)Aarhus 19001.64
  
 
3Tina Bischoff GellinTina Bischoff Gellin ('98)Holte Atletik1.64
  
 
4Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19001.55
  
 SB
5Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM1.50
  
 =SB
K22 Stangspring    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
0Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta3.70
  
 =PB
0Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK3.60
  
 
K22 Længdespring    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta5.58
  
 PB
2Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta5.34
  
 
3Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta5.18
  
 PB
4Sofie TidsvildeSofie Tidsvilde ('98)Frederiksberg IF4.95
  
 SB
5Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Hvidovre AM4.73
  
 SB
K22 Trespring     
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Hvidovre AM10.06
  
 SB
K22 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM13.38
  
 PB
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta12.89
  
 
3Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta12.72
  
 
4Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta12.07
  
 
5Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM10.22
  
 
6Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta9.78
  
 PB
K22 4 x 200 m stafet    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Sparta AM Sparta AM  1:48.56
  
 
2   1:50.24
  
 
3FIF atletik og motion FIF atletik og motion  1:50.41
  
 
4Silkeborg Atletik Klub 77 Silkeborg Atletik Klub 77  1:51.77
  
 
5Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  1:52.96
  
 
6Greve Idrætsforening, Atletikafd. Greve Idrætsforening, Atletikafd.  1:56.11
  
 
D19 60 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Mikkel LinnemandMikkel Linnemand ('02)Hvidovre AM7.13
  
 =PB
2Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik7.14
  
 PB
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik7.20
  
 =PB
4Jonas Bruun GregersenJonas Bruun Gregersen ('01)Skive AM7.32
  
 
5Bertram Bing CostaBertram Bing Costa ('02)Sparta7.33
  
 
6Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta7.35
  
 
7Elia Noél LattaElia Noél Latta ('02)Hvidovre AM7.35
  
 
8Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið7.41
  
 
Indledende heats29.2.
Indledende 1
29.2.
29.2.
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik7.22
  
 
2Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta7.33
  
 
3Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið7.40
  
 
3Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK777.43
  
 
4Kilian M DavidKilian M David ('02)Aabenraa IG 7.48
  
 
4Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)SAK777.61
  
 
5Malte HansenMalte Hansen ('02)Roar Atletik7.74
  
 
Indledende 2
29.2.
29.2.
1Mikkel LinnemandMikkel Linnemand ('02)Hvidovre AM7.13
  
 PB
2Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik7.16
  
 PB
5Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 7.54
  
 PB
6Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk7.77
  
 
Indledende 3
29.2.
29.2.
1Bertram Bing CostaBertram Bing Costa ('02)Sparta7.26
  
 
2Jonas Bruun GregersenJonas Bruun Gregersen ('01)Skive AM7.28
  
 PB
3Elia Noél LattaElia Noél Latta ('02)Hvidovre AM7.31
  
 
4Frederik Grud Agerbæk MadsenFrederik Grud Agerbæk Madsen ('02)Odense Atletik 7.52
  
 
5Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF7.54
  
 PB
6Ammer AlalawiAmmer Alalawi ('02)Skive AM7.82
  
 PB
D19 200 m    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Mikkel LinnemandMikkel Linnemand ('02)Hvidovre AM22.68
  
 PB
2Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik22.83
  
 PB
3Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190023.23
  
 PB
4Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik23.31
  
 
Finale B
1.3.
1.3.
1Elia Noél LattaElia Noél Latta ('02)Hvidovre AM23.37
  
 
2Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið23.80
  
 PB
3Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)SAK7724.15
  
 PB
4Kilian M DavidKilian M David ('02)Aabenraa IG 24.27
  
 PB
Finale C
1.3.
1.3.
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 23.76
  
 PB
3William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 24.38
  
 
4Thomas Jersild OlsenThomas Jersild Olsen ('01)Holte Atletik24.55
  
 PB
Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM24.02
  
 PB
Finale D
1.3.
1.3.
1Frederik Grud Agerbæk MadsenFrederik Grud Agerbæk Madsen ('02)Odense Atletik 24.02
  
 PB
2Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM24.81
  
 PB
3Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk24.84
  
 PB
4Ammer AlalawiAmmer Alalawi ('02)Skive AM25.92
  
 PB
D19 400 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Sebastian LarvadSebastian Larvad ('01)Hvidovre AM51.50
  
 PB
2Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM52.26
  
 PB
3Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)SAK7752.74
  
 PB
4Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 53.79
  
 
Finale B
29.2.
29.2.
1Mads MørchMads Mørch ('01)Holte Atletik52.51
  
 PB
2Thomas Jersild OlsenThomas Jersild Olsen ('01)Holte Atletik53.85
  
 PB
3William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 54.08
  
 PB
4Villads SchouVillads Schou ('01)KIF54.34
  
 PB
Finale C
29.2.
29.2.
Florian ArensbachFlorian Arensbach ('01)Randers Freja DQRanders Freja
  
 
D19 800 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK771:58.73
  
 
2Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM1:59.78
  
 
3Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)BAC2:00.24
  
 
4Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM2:02.48
  
 
5Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta2:04.89
  
 SB
6Villads SchouVillads Schou ('01)KIF2:06.89
  
 
7Sebastian Tarp MouritzenSebastian Tarp Mouritzen ('02)SAK772:09.21
  
 PB
8Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)AGF Atletik2:14.83
  
 PB
9Elias Kongsted MisanderElias Kongsted Misander ('02)KIF2:17.38
  
 
D19 1500 m    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK773:53.49
  
 PB
2Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta4:00.65
  
 PB
3Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM4:04.17
  
 
4Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)BAC4:04.37
  
 PB
5Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM4:06.66
  
 
6Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM4:06.82
  
 PB
7Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta4:16.26
  
 SB
Finale B
1.3.
1.3.
1Emil Aaskov PallesenEmil Aaskov Pallesen ('01)AGF Atletik4:10.52
  
 SB
2Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta4:16.07
  
 PB
3Louis CantbyLouis Cantby ('01)Sparta4:24.98
  
 PB
4Sebastian Tarp MouritzenSebastian Tarp Mouritzen ('02)SAK774:27.16
  
 PB
5Rasmus JensenRasmus Jensen ('01)Skive AM4:34.77
  
 PB
6Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)AGF Atletik4:51.12
  
 PB
7Elias Kongsted MisanderElias Kongsted Misander ('02)KIF5:00.04
  
 SB
D19 3000 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta8:44.90
  
 PB
2Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM8:57.77
  
 
3Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta9:25.31
  
 PB
4Niklas Faaborg AndersenNiklas Faaborg Andersen ('02)AGF Atletik9:35.59
  
 
5Johan EnevoldsenJohan Enevoldsen ('01)Viborg AM9:54.94
  
 PB
6Rasmus JensenRasmus Jensen ('01)Skive AM9:57.28
  
 PB
7Frederik Mangor MadsenFrederik Mangor Madsen ('02)Viborg AM10:05.63
  
 PB
8Jonas SchmidtJonas Schmidt ('01)Odense Atletik / GER10:14.99
  
 PB
Alexander Tengblad NikolaisenAlexander Tengblad Nikolaisen ('01)Viborg AM DNSViborg AM
  
 
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta8.60
  
 =PB
2Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19008.68
  
 PB
3Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta8.69
  
 
4Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta8.96
  
 
5Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF9.19
  
 
6Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið9.48
  
 
7Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk10.19
  
 
D19 Højdespring    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Marius Hytholm Alex PetersenMarius Hytholm Alex Petersen ('01)Holte Atletik2.00
  
 
2Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)Sparta1.90
  
 PB
3Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19001.78
  
 =SB
4Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta1.70
  
 SB
5Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM1.70
  
 
Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 1900 DNSAarhus 1900
  
 
D19 Stangspring    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta4.50
  
 
2Bertram Bing CostaBertram Bing Costa ('02)Sparta4.40
  
 PB
3Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19004.30
  
 
4Jonathan ThulstrupJonathan Thulstrup ('01)Sparta4.00
  
 =PB
5Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta3.90
  
 
6Thor WiskumThor Wiskum ('02)Holte Atletik3.70
  
 PB
7Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM3.60
  
 =PB
D19 Længdespring    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1William KorsgaardWilliam Korsgaard ('01)Aarhus 19006.52
  
 
2Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK776.48
  
 PB
3Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 19006.40
  
 PB
4Bertram Bing CostaBertram Bing Costa ('02)Sparta6.26
  
 
5Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið6.15
  
 
6Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta6.14
  
 
7Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)Sparta5.66
  
 
D19 Trespring    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 190013.35
  
 SB
2Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7711.71
  
 
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC14.41
  
 PB
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta14.10
  
 
3Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA13.73
  
 
4Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta13.66
  
 PB
5Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik12.78
  
 
6Mathias B RasmussenMathias B Rasmussen ('02)BAK12.69
  
 PB
7Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190011.68
  
 
8Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM11.06
  
 PB
9Patrick Overgaard BlauertPatrick Overgaard Blauert ('02)SAK7710.72
  
 PB
10Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF10.26
  
 
D19 4 x 200 m stafet    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  1:32.06
  
NR 
2Silkeborg Atletik Klub 77 Silkeborg Atletik Klub 77  1:36.34
  
 
3Holte Atletik Holte Atletik  1:37.22
  
 
4Sparta AM Sparta AM  1:38.55
  
 
Skive A.M. Skive A.M.   DQSkive AM
  
 
P19 60 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 19007.79
  
 =PB
1Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 19007.80
  
 
2Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta7.87
  
 
2Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta7.92
  
 
2Emilie FlorinEmilie Florin ('01)Helsingør IF7.92
  
 PB
3Emilie FlorinEmilie Florin ('01)Helsingør IF7.89
  
 PB
4Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM7.96
  
 PB
4Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM7.97
  
 PB
5Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM8.05
  
 SB
5Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM8.06
  
 
6Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)Aabenraa IG 8.07
  
 
6Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta8.07
  
 
6Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta8.07
  
 
7Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)Aabenraa IG 8.15
  
 
8Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)HGATM 8.19
  
 PB
8Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)HGATM 8.25
  
 
9Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið8.25
  
 SB
10Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta8.33
  
 
11Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik8.37
  
 SB
12Misja B. JepsenMisja B. Jepsen ('01)Hvidovre AM8.40
  
 PB
13Katrine Vad MortensenKatrine Vad Mortensen ('01)SAK778.41
  
 
14Signe RaahaugeSigne Raahauge ('02)Aabenraa IG 8.49
  
 
15Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)Sparta8.54
  
 
16Sofie StubbenSofie Stubben ('02)Haderslev IF9.04
  
 
P19 200 m    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 190026.14
  
 
Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM26.47
  
 PB
Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)Aabenraa IG 26.50
  
 SB
Emilie FlorinEmilie Florin ('01)Helsingør IF26.59
  
 PB
Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti26.81
  
 PB
Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik26.87
  
 PB
Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið27.15
  
 PB
Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Vejle IF27.33
  
 PB
Misja B. JepsenMisja B. Jepsen ('01)Hvidovre AM27.38
  
 PB
Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 190027.46
  
 
Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)HGATM 27.54
  
 
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM27.89
  
 SB
Signe RaahaugeSigne Raahauge ('02)Aabenraa IG 28.69
  
 PB
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 1900 DNSAarhus 1900
  
 
P19 400 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190057.48
  
 
2Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti58.01
  
 PB
3Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik59.56
  
 PB
4Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)Sparta1:00.53
  
 PB
5Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 19001:01.63
  
 PB
6Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Vejle IF1:02.49
  
 SB
7Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM1:02.91
  
 
P19 800 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti2:24.38
  
 SB
2Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)Sparta2:24.53
  
 
3Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:25.90
  
 
4Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta2:36.02
  
 PB
5Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM2:36.89
  
 
6Isabella Matilda JensenIsabella Matilda Jensen ('01)Sparta2:37.22
  
 PB
P19 1500 m    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Mie GamMie Gam ('01)Viborg AM4:51.64
  
 SB
2Marie Møller SchmidtMarie Møller Schmidt ('01)Viborg AM5:01.46
  
 SB
3Isabella Matilda JensenIsabella Matilda Jensen ('01)Sparta5:24.30
  
 PB
4Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta5:32.13
  
 PB
P19 3000 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Mie GamMie Gam ('01)Viborg AM10:20.28
  
 SB
2Marie Møller SchmidtMarie Møller Schmidt ('01)Viborg AM10:33.38
  
 
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19008.85
  
 
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta9.06
  
 
3Line KoldLine Kold ('01)AK Holstebro10.10
  
 PB
4Louise Wrisberg KæstelLouise Wrisberg Kæstel ('01)Holte Atletik10.31
  
 SB
P19 Højdespring    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Sara Bleibach OlsenSara Bleibach Olsen ('01)Sparta1.58
  
 
2Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)Frederiksberg IF1.55
  
 =SB
2Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM1.55
  
 =SB
4Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið1.55
  
 
P19 Stangspring    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
0Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta3.60
  
 
2Sara HarsmannSara Harsmann ('02)Aarhus 19003.20
  
 
3Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK3.10
  
 SB
4Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM2.60
  
 =PB
P19 Længdespring    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta5.46
  
 
2Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19005.35
  
 
3Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta5.31
  
 SB
4Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta5.20
  
 =SB
5Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM5.04
  
 PB
6Louise Wrisberg KæstelLouise Wrisberg Kæstel ('01)Holte Atletik4.99
  
 SB
7Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)Sparta4.94
  
 
8Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið4.82
  
 
9Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM4.58
  
 PB
Katrine Vad MortensenKatrine Vad Mortensen ('01)SAK77 NMSAK77
  
 
P19 Trespring     
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Nina LundNina Lund ('01)Vejle IF11.69
  
 PB
2Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta11.50
  
 
3Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)HGATM 9.97
  
 
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta12.28
  
 PB
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta11.73
  
 
3Lýdia Poula SimonsenLýdia Poula Simonsen ('01)Hvirlan11.11
  
 PB
4Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK10.60
  
 PB
5Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF10.34
  
 
6Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta9.83
  
 
7Margaret DarkwaMargaret Darkwa ('02)BAK9.64
  
 PB
8Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19009.00
  
 
P19 4 x 200 m stafet    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Sparta AM Sparta AM  1:45.89
  
 
2Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  1:47.64
  
 
3Aaig - Atletik & Triathlon Aaig - Atletik & Triathlon  1:52.91
  
 
4   2:00.88
  
 
D17 60 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta7.13
  
 
2Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta7.23
  
 
3Mikkel David MarklundMikkel David Marklund ('04)BAK7.24
  
 PB
4Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM7.30
  
 PB
5Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja7.30
  
 
6Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM7.31
  
 
7Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta7.32
  
 PB
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta DNSSparta AM
  
 
Indledende heats29.2.
Indledende 1
29.2.
29.2.
1Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta7.21
  
 
2Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM7.28
  
 PB
3Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta7.35
  
 =PB
4Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF7.46
  
 PB
5Christoffer ErritsøChristoffer Erritsø ('03)Aarhus 19007.57
  
 PB
6Mathias TouillonMathias Touillon ('04)Hvidovre AM7.70
  
 PB
7Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM7.85
  
 PB
8Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja8.65
  
 
Indledende 2
29.2.
29.2.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta7.15
  
 
2Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM7.35
  
 PB
3Ali Basim Al-TimimiAli Basim Al-Timimi ('03)Skive AM7.45
  
 
4Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 19007.53
  
 PB
5Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta7.56
  
 PB
6Marius HyldborgMarius Hyldborg ('04)SAK777.76
  
 PB
August Lund JessenAugust Lund Jessen ('03)Haderslev IF DQHaderslev IF
  
 
Indledende 3
29.2.
29.2.
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja7.25
  
 =PB
2Mikkel David MarklundMikkel David Marklund ('04)BAK7.27
  
 PB
3Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta7.37
  
 PB
4Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF7.42
  
 =PB
5August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF7.70
  
 =PB
6Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 7.74
  
 PB
7Christian MersebachChristian Mersebach ('04)Gentofte IK8.02
  
 PB
8Jeppe Skærlund SvendsenJeppe Skærlund Svendsen ('04)Helsingør IF8.10
  
 
D17 200 m    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta22.89
  
 
2Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta23.01
  
 PB
3Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta23.53
  
 PB
4Mikkel David MarklundMikkel David Marklund ('04)BAK23.83
  
 PB
Finale B
1.3.
1.3.
1Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM23.83
  
 PB
2Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 190024.56
  
 
3Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan25.16
  
 SB
Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM DNSSkive AM
  
 
Finale C
1.3.
1.3.
1Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM25.17
  
 PB
2Mathias TouillonMathias Touillon ('04)Hvidovre AM25.29
  
 PB
3August Lund JessenAugust Lund Jessen ('03)Haderslev IF26.13
  
 
Finale D
1.3.
1.3.
1Christoffer ErritsøChristoffer Erritsø ('03)Aarhus 190024.55
  
 PB
2Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas24.91
  
 PB
D17 400 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta51.13
  
 PB
2Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)Aalborg AM53.54
  
 
3Kaspar HenriksenKaspar Henriksen ('03)Odense Atletik 53.65
  
 
4Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas56.59
  
 
Finale B
29.2.
29.2.
1Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM56.51
  
 
D17 800 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Samuel Emil Gobina SigalaSamuel Emil Gobina Sigala ('03)AK Holstebro2:02.18
  
 
2Jonathan Drechsler SigvardsenJonathan Drechsler Sigvardsen ('04)Viborg AM2:02.54
  
 PB
3Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta2:02.93
  
 PB
4Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)Skive AM2:04.24
  
 PB
5Gustav BendsenGustav Bendsen ('03)KIF2:04.27
  
 
Finale B
29.2.
29.2.
1Khalid Alnab AbdulleKhalid Alnab Abdulle ('03)Randers Freja2:08.55
  
 
2Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas2:08.81
  
 PB
3Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)Amager AC2:13.08
  
 SB
4Mads Hjorth HansenMads Hjorth Hansen ('04)Gentofte IK2:22.97
  
 PB
Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)Aalborg AM DNSDybvad
  
 
D17 1500 m    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Jonathan Drechsler SigvardsenJonathan Drechsler Sigvardsen ('04)Viborg AM4:13.61
  
 PB
2Samuel Emil Gobina SigalaSamuel Emil Gobina Sigala ('03)AK Holstebro4:14.15
  
 
3Martin MøllgaardMartin Møllgaard ('03)Frederiksberg IF4:15.87
  
 PB
4Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)Skive AM4:20.24
  
 
5Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas4:21.61
  
 PB
6Gustav BendsenGustav Bendsen ('03)KIF4:22.49
  
 PB
7Martin GlerupMartin Glerup ('03)SAK774:26.83
  
 
8Jeppe HaghfeltJeppe Haghfelt ('03)Sparta4:28.78
  
 PB
9Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)Amager AC4:29.14
  
 PB
10Milan AxelgardMilan Axelgard ('04)Haderslev IF4:33.82
  
 
11Martin Nedergaard ThomsenMartin Nedergaard Thomsen ('04)Sparta4:37.74
  
 PB
12Cilius JørgensenCilius Jørgensen ('04)Gentofte IK5:04.94
  
 
D17 3000 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Martin MøllgaardMartin Møllgaard ('03)Frederiksberg IF9:22.91
  
 SB
2Mikkel Schnedler RasmussenMikkel Schnedler Rasmussen ('03)AGF Atletik9:27.03
  
 PB
3Martin GlerupMartin Glerup ('03)SAK779:30.00
  
 
4Jeppe HaghfeltJeppe Haghfelt ('03)Sparta9:32.88
  
 PB
5Lucas JeppesenLucas Jeppesen ('04)Korsør AM9:43.34
  
 PB
6Milan AxelgardMilan Axelgard ('04)Haderslev IF9:48.17
  
 PB
7Martin Nedergaard ThomsenMartin Nedergaard Thomsen ('04)Sparta10:04.38
  
 PB
8Nicolaj Præstiin AndersenNicolaj Præstiin Andersen ('03)AGF Atletik10:13.44
  
 PB
9Oliver Uldahl BruunOliver Uldahl Bruun ('03)AGF Atletik10:17.67
  
 PB
10Noah BrendholdtNoah Brendholdt ('04)Skive AM10:25.69
  
 
11Cilius JørgensenCilius Jørgensen ('04)Gentofte IK11:02.54
  
 PB
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta8.27
  
 PB
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja8.36
  
 
3Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC8.88
  
 PB
4Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM8.96
  
 
5Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas8.98
  
 SB
6Kaspar HenriksenKaspar Henriksen ('03)Odense Atletik 9.15
  
 SB
7Christoffer ErritsøChristoffer Erritsø ('03)Aarhus 19009.20
  
 PB
8Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja9.35
  
 
D17 Højdespring    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM1.80
  
 
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja1.80
  
 
3Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.77
  
 
4Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja1.71
  
 
5Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas1.68
  
 
6Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA1.65
  
 
7Mathias MogensenMathias Mogensen ('04)Aarhus 19001.45
  
 
Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)Hvide Sande NHHvide Sande KFUM
  
 
D17 Stangspring    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Sebastian MonneretSebastian Monneret ('03)Amager AC4.00
  
 PB
2Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta3.90
  
 PB
3Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM3.80
  
 PB
4Benjamin CoppBenjamin Copp ('04)Aarhus 19003.40
  
 PB
4Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas3.40
  
 
6Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja3.30
  
 =PB
D17 Længdespring    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta6.79
  
 
2Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta6.47
  
 PB
3Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta6.32
  
 PB
4Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF6.16
  
 
5Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF6.10
  
 
6Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta6.08
  
 PB
7Kaspar HenriksenKaspar Henriksen ('03)Odense Atletik 5.64
  
 
8Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA5.25
  
 
9Marius HyldborgMarius Hyldborg ('04)SAK775.19
  
 PB
10Jeppe Skærlund SvendsenJeppe Skærlund Svendsen ('04)Helsingør IF4.84
  
 
11Michael Ølund LauritzenMichael Ølund Lauritzen ('04)Odense Atletik 4.34
  
 
Christian ReusingChristian Reusing ('04)AK Heden NMAK Heden
  
 
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas NMHellas
  
 
Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM NMSkive AM
  
 
D17 Trespring    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta13.36
  
 PB
2Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan12.76
  
 SB
3Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja11.94
  
 PB
4Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA11.15
  
 PB
5Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas10.90
  
 
6Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK9.50
  
 PB
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta14.70
  
 PB
2Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta14.41
  
 PB
3Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja14.39
  
 
4Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta13.06
  
 PB
5Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM11.78
  
 
6William ElsnerWilliam Elsner ('03)KIF11.71
  
 PB
7Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA10.83
  
 PB
8Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja10.45
  
 
9Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)Hvide Sande10.34
  
 
10Rasmus Magaard MadsenRasmus Magaard Madsen ('04)Odense Atletik 9.95
  
 PB
11Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta9.49
  
 
12Jeppe Skærlund SvendsenJeppe Skærlund Svendsen ('04)Helsingør IF7.95
  
 
Mikkel David MarklundMikkel David Marklund ('04)BAK DNSBallerup AK
  
 
D17 4 x 200 m stafet    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Sparta AM Sparta AM  1:33.74
  
 
2Aarhus 1900 Atletik/Motion Aarhus 1900 Atletik/Motion  1:40.19
  
 
3Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  1:41.42
  
 
Kif-København Kif-København   DQKøbenhavns IF
  
 
P17 60 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta7.69
  
 
2Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta7.84
  
 
3Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF7.91
  
 =PB
4Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta7.92
  
 PB
5Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF7.93
  
 
6Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta7.97
  
 
7Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 8.13
  
 
8Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19008.16
  
 
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta7.65
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta7.81
  
 PB
Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF7.91
  
 PB
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta7.93
  
 PB
Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF7.94
  
 
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta7.95
  
 =PB
Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 8.05
  
 
Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19008.08
  
 =PB
Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM8.11
  
 
Ida Clara Bøgelund JakobsenIda Clara Bøgelund Jakobsen ('04)Aarhus 19008.12
  
 PB
Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 8.22
  
 
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK8.23
  
 
Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19008.23
  
 SB
Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja8.24
  
 
Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF8.24
  
 
Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM8.24
  
 PB
Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM8.25
  
 
Sara OlsenSara Olsen ('04)Vejle IF8.29
  
 
Ida Hebsgaard GertsenIda Hebsgaard Gertsen ('03)Helsingør IF8.33
  
 
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM8.39
  
 
Freja JensenFreja Jensen ('03)SAK778.46
  
 =SB
Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK8.46
  
 
Laura Kirstine MortensenLaura Kirstine Mortensen ('04)Helsingør IF8.52
  
 
Signe Xin Von RosenSigne Xin Von Rosen ('04)BAC8.54
  
 =PB
P17 200 m    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta25.03
  
 PB
2Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta25.60
  
 
3Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro25.63
  
 PB
4Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF25.71
  
 PB
5Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM26.03
  
 PB
6Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF26.30
  
 
7Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta26.55
  
 
8Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 26.75
  
 
9Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM26.83
  
 
10Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja26.87
  
 PB
11Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 190027.22
  
 
12Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK27.79
  
 
13Amalie QuistgaardAmalie Quistgaard ('04)Skive AM27.93
  
 SB
14Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF28.20
  
 
15Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM28.25
  
 
16Sara OlsenSara Olsen ('04)Vejle IF28.30
  
 
17Kristine KildehøjKristine Kildehøj ('04)HGF AM28.60
  
 
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik DNSGreve Atletik
  
 
P17 400 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
0Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM59.73
  
 PB
1Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta58.45
  
 PB
2Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 59.40
  
 PB
3Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM1:00.93
  
 PB
4Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik1:02.21
  
 SB
5Amalie QuistgaardAmalie Quistgaard ('04)Skive AM1:04.29
  
 PB
6Kristine KildehøjKristine Kildehøj ('04)HGF AM1:07.36
  
 PB
P17 800 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF2:14.95
  
 
2Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM2:19.73
  
 
3Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta2:22.87
  
 SB
4Ida DuelundIda Duelund ('04)Haderslev IF2:24.82
  
 PB
5Laura Røhl Guldbæk ArentsenLaura Røhl Guldbæk Arentsen ('03)Kolding KFUM 2:25.19
  
 PB
6Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF2:25.46
  
 PB
7Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM2:29.72
  
 
8Esther KirkebyEsther Kirkeby ('04)KIF2:30.16
  
 SB
9Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta2:30.59
  
 SB
Emma Kiplagat KondrupEmma Kiplagat Kondrup ('04)Kolding KFUM DNSKolding KFUM
  
 
P17 1500 m    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF4:43.77
  
 
2Mathilde Meedom LarsenMathilde Meedom Larsen ('04)Viborg AM4:44.10
  
 PB
3Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM4:45.44
  
 PB
4Freja Riegels JakobsenFreja Riegels Jakobsen ('04)Esbjerg AM4:46.95
  
 PB
5Ida DuelundIda Duelund ('04)Haderslev IF4:58.66
  
 PB
6Amalie Bro PedersenAmalie Bro Pedersen ('04)Viborg AM5:02.46
  
 PB
7Sophie Olivia KortnumSophie Olivia Kortnum ('04)Viborg AM5:02.97
  
 
8Esther KirkebyEsther Kirkeby ('04)KIF5:04.21
  
 PB
9Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF5:06.56
  
 SB
10Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM5:15.41
  
 
11Laura Røhl Guldbæk ArentsenLaura Røhl Guldbæk Arentsen ('03)Kolding KFUM 5:17.06
  
 
12Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta5:20.93
  
 
13Sarah GladSarah Glad ('03)Sparta5:28.46
  
 SB
14Hazal BayramHazal Bayram ('04)Esbjerg AM5:34.97
  
 
P17 3000 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Mathilde Meedom LarsenMathilde Meedom Larsen ('04)Viborg AM10:07.78
  
 
2Freja Riegels JakobsenFreja Riegels Jakobsen ('04)Esbjerg AM10:08.71
  
 PB
3Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM10:21.46
  
 PB
4Sophie Olivia KortnumSophie Olivia Kortnum ('04)Viborg AM10:34.72
  
 PB
5Amalie Bro PedersenAmalie Bro Pedersen ('04)Viborg AM11:09.27
  
 
6Sarah GladSarah Glad ('03)Sparta11:50.98
  
 SB
7Celina KaarupCelina Kaarup ('04)AGF Atletik12:09.93
  
 PB
8Emma FokdalEmma Fokdal ('04)Gentofte IK12:49.92
  
 PB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta8.55
  
 PB
1Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta8.69
  
 PB
2Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro8.65
  
 PB
2Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro8.74
  
 PB
3Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik8.78
  
 
3Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik8.79
  
 
4Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta8.82
  
 PB
4Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta8.92
  
 
5Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA9.23
  
 
5Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA9.34
  
 
6Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta9.35
  
 PB
6Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta9.41
  
 
7Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM9.81
  
 
7Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM9.94
  
 
8Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja11.22
  
 PB
8Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja11.72
  
 
Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK77 DQSAK77
  
 
P17 Højdespring    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta1.70
  
 
2Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19001.63
  
 
3Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK1.60
  
 =PB
4Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM1.54
  
 =SB
5Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK771.51
  
 
6Katrine Mejls RamsgaardKatrine Mejls Ramsgaard ('04)AK Holstebro1.51
  
 SB
7Smilla Hytholm Alex PetersenSmilla Hytholm Alex Petersen ('04)Holte Atletik1.45
  
 
8Emilie Rosenstand LouEmilie Rosenstand Lou ('03)Holte Atletik1.45
  
 SB
9Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja1.35
  
 
P17 Stangspring    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Sophia Bagger BohnSophia Bagger Bohn ('04)Aarhus 19003.10
  
 PB
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta3.00
  
 PB
3Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF3.00
  
 PB
4Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM2.60
  
 PB
5Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK772.40
  
 
P17 Længdespring    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik5.72
  
 SB
2Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta5.71
  
 PB
3Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA5.59
  
 
4Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5.50
  
 PB
5Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK5.46
  
 PB
6Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM5.42
  
 
7Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta5.41
  
 
8Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta5.36
  
 
9Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF5.16
  
 PB
10Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19005.06
  
 PB
11Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK5.04
  
 
12Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM4.84
  
 
13Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja4.80
  
 
14Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM4.53
  
 
15Freja JensenFreja Jensen ('03)SAK774.48
  
 SB
16Signe Xin Von RosenSigne Xin Von Rosen ('04)BAC4.43
  
 
17Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM4.33
  
 
18Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið3.82
  
 
P17 Trespring     
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF11.19
  
 
2Smilla Hytholm Alex PetersenSmilla Hytholm Alex Petersen ('04)Holte Atletik10.69
  
 
3Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið10.28
  
 SB
4Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM9.54
  
 
5Børka Berg JørgensenBørka Berg Jørgensen ('04)Hvirlan8.92
  
 SB
6Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið8.59
  
 
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta13.27
  
 
2Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia12.54
  
 
3Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM11.90
  
 
4Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta11.55
  
 PB
5Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta11.40
  
 PB
6Signe BrusgaardSigne Brusgaard ('04)Skive AM10.85
  
 
7Ida Clara Bøgelund JakobsenIda Clara Bøgelund Jakobsen ('04)Aarhus 190010.44
  
 PB
8Emma Sjøberg WolffEmma Sjøberg Wolff ('04)Aarhus 190010.18
  
 PB
9Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM9.89
  
 
10Maya Marie AvnshøjMaya Marie Avnshøj ('04)Odense Atletik 9.64
  
 PB
11Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM9.58
  
 
12Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja8.98
  
 
13Smilla Mygind KristensenSmilla Mygind Kristensen ('04)KIF8.89
  
 
14Caroline Mejdal SvenstrupCaroline Mejdal Svenstrup ('04)Skive AM8.62
  
 
15Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM8.60
  
 
P17 4 x 200 m stafet    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Sparta AM Sparta AM  1:41.90
  
 
2Aalborg Atletik og Motion Aalborg Atletik og Motion  1:50.26
  
 
3Aarhus 1900 Atletik/Motion Aarhus 1900 Atletik/Motion  1:51.54
  
 
4Herning Gf, Atletik/Motion Herning Gf, Atletik/Motion  1:57.18
  
 
5Randers Freja atletik og motion Randers Freja atletik og motion  1:57.54
  
 
Silkeborg Atletik Klub 77 Silkeborg Atletik Klub 77   DQSAK77
  
 
D15 60 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik7.34
  
 PB
2Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK7.46
  
 
3Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro7.51
  
 PB
4Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik7.56
  
 
5Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik7.62
  
 PB
6Hakeem AliHakeem Ali ('05)Sparta7.63
  
 
7Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK777.68
  
 
8Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta7.70
  
 
Indledende heats29.2.
Indledende 1
29.2.
29.2.
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik7.41
  
 
2Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik7.54
  
 PB
3Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK777.66
  
 PB
4Ludvig ElmedalLudvig Elmedal ('06)Fremad Holbæk7.72
  
 PB
5Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF7.85
  
 PB
6Rouault EdwinRouault Edwin ('06)Frederiksberg IF7.98
  
 PB
7Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF8.04
  
 PB
8Jonathan Leighton ThomsenJonathan Leighton Thomsen ('05)Aalborg AM8.15
  
 
Indledende 2
29.2.
29.2.
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK7.47
  
 
2Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro7.56
  
 PB
3Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK7.73
  
 
4Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta7.74
  
 PB
5Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja7.87
  
 PB
6Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM8.09
  
 PB
7Noah ØstergaardNoah Østergaard ('06)Gentofte IK8.10
  
 PB
Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF DNSKøbenhavns IF
  
 
Indledende 3
29.2.
29.2.
1Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik7.66
  
 
2Hakeem AliHakeem Ali ('05)Sparta7.68
  
 
3Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta7.69
  
 =PB
4Gustav Frydenlund ThomsenGustav Frydenlund Thomsen ('05)SAK777.84
  
 PB
5Rasmus Jensen PaghRasmus Jensen Pagh ('05)Kolding KFUM 7.84
  
 
6Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja7.94
  
 
7Grzegorz RobaczykGrzegorz Robaczyk ('05)Aalborg AM8.13
  
 
8Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC8.22
  
 
D15 200 m    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK23.51
  
 PB
2Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik24.50
  
 PB
3Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK7725.02
  
 
Hakeem AliHakeem Ali ('05)Sparta DNSSparta AM
  
 
Finale B
1.3.
1.3.
1Rasmus Jensen PaghRasmus Jensen Pagh ('05)Kolding KFUM 24.56
  
 PB
2Mathias SchultzMathias Schultz ('05)IK Olympia24.65
  
 PB
3Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik24.87
  
 PB
4Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja25.25
  
 
Finale C
1.3.
1.3.
1Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro24.45
  
 PB
2Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið24.83
  
 PB
3Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK24.88
  
 PB
Finale D
1.3.
1.3.
1Gustav Frydenlund ThomsenGustav Frydenlund Thomsen ('05)SAK7725.39
  
 PB
2Ludvig ElmedalLudvig Elmedal ('06)Fremad Holbæk25.65
  
 PB
D15 800 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið2:07.48
  
 PB
2Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)Fremad Holbæk2:12.42
  
 PB
3Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas2:12.79
  
 PB
4Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja2:16.96
  
 PB
5Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM2:17.95
  
 PB
Finale B
29.2.
29.2.
1Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 2:16.82
  
 PB
2Otto Johannes V. KraghOtto Johannes V. Kragh ('06)Vejle IF2:21.35
  
 PB
3Carlos Ørn Tange PaldanCarlos Ørn Tange Paldan ('05)Frederiksberg IF2:31.44
  
 PB
4Villads Emil RosenstandVillads Emil Rosenstand ('06)Frederiksberg IF2:38.55
  
 PB
D15 1500 m    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM4:26.46
  
 PB
2Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta4:28.73
  
 PB
3Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)Fremad Holbæk4:29.65
  
 PB
4Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 4:38.01
  
 PB
5Christopher StrandgaardChristopher Strandgaard ('06)Sparta4:40.99
  
 PB
6William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta4:45.02
  
 PB
7Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta4:45.08
  
 PB
Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið DNSHvidovre AM
  
 
Finale B
1.3.
1.3.
1Gustav Røn-BusskovGustav Røn-Busskov ('05)AGF Atletik4:40.64
  
 PB
2Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF4:41.09
  
 PB
3Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM4:43.07
  
 PB
4Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Hvidovre AM4:48.88
  
 PB
5Carl da Cunha LassenCarl da Cunha Lassen ('05)Hvidovre AM4:54.19
  
 PB
6Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja5:11.64
  
 PB
7Villads Emil RosenstandVillads Emil Rosenstand ('06)Frederiksberg IF5:22.93
  
 PB
D15 3000 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM9:39.60
  
 PB
2Christopher StrandgaardChristopher Strandgaard ('06)Sparta9:48.02
  
 PB
3Gustav Røn-BusskovGustav Røn-Busskov ('05)AGF Atletik9:55.63
  
 
4Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF10:04.14
  
 PB
5Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)Fremad Holbæk10:06.77
  
 PB
6William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta10:07.44
  
 PB
7Rune Ib HansenRune Ib Hansen ('05)Viborg AM10:10.42
  
 
8Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM10:11.75
  
 PB
9Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Hvidovre AM10:18.39
  
 PB
10Carlos Ørn Tange PaldanCarlos Ørn Tange Paldan ('05)Frederiksberg IF10:26.89
  
 PB
11Niklas Aratz Villà PáramoNiklas Aratz Villà Páramo ('06)Vejle IF11:29.44
  
 PB
D15 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik8.50
  
 PB
2Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik8.90
  
 PB
3Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19008.99
  
 
4Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK9.02
  
 
5Niels SkovsgårdNiels Skovsgård ('05)Dybvad IK 9.75
  
 
6Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF9.80
  
 
7Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19009.84
  
 
8Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM9.85
  
 
Indledende heats1.3.
Indledende 1
1.3.
1.3.
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik8.55
  
 PB
2Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik8.92
  
 PB
3Niels SkovsgårdNiels Skovsgård ('05)Dybvad IK 9.61
  
 
4Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF9.79
  
 PB
5Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja10.15
  
 
6Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta10.38
  
 PB
7Anders Christian NicolaisenAnders Christian Nicolaisen ('05)Odense Atletik 10.96
  
 PB
Indledende 2
1.3.
1.3.
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19009.17
  
 
2Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK9.22
  
 
3Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19009.89
  
 
4Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM9.90
  
 
5Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta10.48
  
 
6Bertram Wolff LarsenBertram Wolff Larsen ('06)Helsingør IF10.53
  
 
D15 Højdespring    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1David Tony Gobina SigalaDavid Tony Gobina Sigala ('05)AK Holstebro1.87
  
 PB
2Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja1.76
  
 PB
3Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK1.73
  
 =PB
4Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19001.67
  
 PB
5Kristian Tinglef SvenstrupKristian Tinglef Svenstrup ('05)SAK771.64
  
 
6Jonathan Leighton ThomsenJonathan Leighton Thomsen ('05)Aalborg AM1.55
  
 PB
7Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 1.45
  
 SB
8Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM1.45
  
 
9Emil AmslerEmil Amsler ('06)Aalborg AM1.35
  
 
D15 Stangspring    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Anders NyborgAnders Nyborg ('05)Randers Freja3.70
  
 PB
2Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19003.50
  
 PB
3Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19003.00
  
 =PB
4Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM2.60
  
 
4Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja2.60
  
 
6Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK2.40
  
 
6Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja2.40
  
 
D15 Længdespring    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK6.34
  
 PB
2Hakeem AliHakeem Ali ('05)Sparta5.74
  
 
3Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik5.73
  
 PB
4Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik5.71
  
 PB
5Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta5.70
  
 
6Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK5.62
  
 PB
7David Tony Gobina SigalaDavid Tony Gobina Sigala ('05)AK Holstebro5.61
  
 
8Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro5.30
  
 
9Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja5.21
  
 
10Rouault EdwinRouault Edwin ('06)Frederiksberg IF5.12
  
 PB
11Kristian Tinglef SvenstrupKristian Tinglef Svenstrup ('05)SAK775.09
  
 PB
12Carl-Emil JensenCarl-Emil Jensen ('06)Herlev Atletik4.97
  
 
13Niels SkovsgårdNiels Skovsgård ('05)Dybvad IK 4.81
  
 
14Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM4.67
  
 
15Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja4.57
  
 
Otto Johannes V. KraghOtto Johannes V. Kragh ('06)Vejle IF DNSVejle IF
  
 
D15 Trespring    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja11.47
  
 PB
2Noah ØstergaardNoah Østergaard ('06)Gentofte IK11.26
  
 PB
3Kristian Tinglef SvenstrupKristian Tinglef Svenstrup ('05)SAK7710.78
  
 
4Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja10.68
  
 PB
5Niels SkovsgårdNiels Skovsgård ('05)Dybvad IK 10.58
  
 PB
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik13.55
  
 
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik13.05
  
 PB
3Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro12.35
  
 PB
4Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM12.10
  
 PB
5Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190011.59
  
 
6Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.37
  
 
7Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.30
  
 PB
8Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta10.53
  
 
9Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik10.19
  
 
10Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta10.17
  
 
11Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM9.96
  
 PB
12Valdemar KoppValdemar Kopp ('06)Sparta9.75
  
 
13Carl-Emil JensenCarl-Emil Jensen ('06)Herlev Atletik9.70
  
 
14Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC9.37
  
 
15Grzegorz RobaczykGrzegorz Robaczyk ('05)Aalborg AM8.68
  
 
D15 4 x 200 m stafet    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
0Ballerup Atletik Klub Ballerup Atletik Klub  1:43.91
  
 
1Silkeborg Atletik Klub 77 Silkeborg Atletik Klub 77  1:43.56
  
 
2Holte Atletik Holte Atletik  1:45.11
  
 
3Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja  1:46.25
  
 
4Athletikklubben Holstebro Athletikklubben Holstebro  1:50.90
  
 
Sparta AM Sparta AM   DQSparta AM
  
 
P15 60 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK7.89
  
 
2Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF8.01
  
 
3Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)Holte Atletik8.10
  
 =SB
4Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik8.13
  
 
5Lærke SindalLærke Sindal ('06)Randers Freja8.17
  
 PB
6Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas8.19
  
 
7Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik8.36
  
 
8Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK778.41
  
 
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK7.86
  
 
Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF8.02
  
 
Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik8.10
  
 PB
Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)Holte Atletik8.14
  
 
Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas8.16
  
 PB
Lærke SindalLærke Sindal ('06)Randers Freja8.23
  
 
Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK778.32
  
 
Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik8.36
  
 
Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC8.37
  
 
Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC8.40
  
 
Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta8.41
  
 
Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM8.44
  
 PB
Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF8.48
  
 
Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK8.51
  
 
Malika B. JensenMalika B. Jensen ('06)KIF8.53
  
 
Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM8.55
  
 
Frederikke K. MadsenFrederikke K. Madsen ('05)Randers Freja8.57
  
 
Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja8.57
  
 
Natasha BurkalNatasha Burkal ('06)Helsingør IF8.57
  
 PB
Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19008.72
  
 PB
Johanna Kreiberg SkouJohanna Kreiberg Skou ('05)Aarhus 19008.72
  
 
Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19008.78
  
 
Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05)SG Atletik8.78
  
 
Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta DNSSparta AM
  
 
P15 200 m    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Lærke SindalLærke Sindal ('06)Randers Freja26.31
  
 PB
2Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik26.51
  
 
3Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)Holte Atletik26.75
  
 
4Cecilie Augustinus-JensenCecilie Augustinus-Jensen ('06)Odense Atletik 27.23
  
 PB
5Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik27.59
  
 PB
6Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM27.76
  
 PB
7Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta27.88
  
 
8Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK27.99
  
 
9Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta28.07
  
 PB
10Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK7728.14
  
 
11Frederikke K. MadsenFrederikke K. Madsen ('05)Randers Freja28.35
  
 =PB
12Johanna Kreiberg SkouJohanna Kreiberg Skou ('05)Aarhus 190028.80
  
 
13Natasha BurkalNatasha Burkal ('06)Helsingør IF28.94
  
 PB
14Vilma Bahne JessenVilma Bahne Jessen ('05)Frederiksberg IF29.66
  
 
15Cornelia Hav SteenCornelia Hav Steen ('05)Holte Atletik29.83
  
 PB
16Caroline Rom VestergaardCaroline Rom Vestergaard ('05)Aalborg Øst RRC33.70
  
 PB
P15 800 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF2:22.19
  
 PB
2Luna Haugaard ChristensenLuna Haugaard Christensen ('05)BAK2:28.46
  
 PB
3Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM2:29.15
  
 PB
4Nicoline Vejen ØstergaardNicoline Vejen Østergaard ('06)Skive AM2:31.84
  
 PB
5Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:32.73
  
 
6Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC2:35.66
  
 SB
7Thilde Sigga Agger NielsenThilde Sigga Agger Nielsen ('05)Viborg AM2:37.52
  
 PB
8Frederikke K. MadsenFrederikke K. Madsen ('05)Randers Freja2:39.97
  
 
9Anna Bjaaland AndersenAnna Bjaaland Andersen ('06)Amager AC2:40.25
  
 PB
10Kamille My Bak MadsenKamille My Bak Madsen ('05)Svendborg GF Atletik2:41.40
  
 PB
11Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik2:43.70
  
 
P15 1500 m    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta4:34.78
  
 PB
2Clara SpaanhedenClara Spaanheden ('05)Korsør AM5:02.90
  
 PB
3Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 5:04.77
  
 PB
4Julie Meiner-DuedahlJulie Meiner-Duedahl ('05)Aarhus 19005:15.45
  
 
5Laura Maria ThomsenLaura Maria Thomsen ('06)Frederiksberg IF5:16.51
  
 PB
6Madeleine A. A. RasmussenMadeleine A. A. Rasmussen ('05)Sparta5:20.36
  
 PB
7Nicoline Vejen ØstergaardNicoline Vejen Østergaard ('06)Skive AM5:20.48
  
 PB
8Greta KeisalaGreta Keisala ('06)Frederiksberg IF5:21.44
  
 PB
9Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF5:22.06
  
 PB
10Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK5:25.13
  
 PB
11Anna Bjaaland AndersenAnna Bjaaland Andersen ('06)Amager AC5:25.65
  
 PB
12Kamille My Bak MadsenKamille My Bak Madsen ('05)Svendborg GF Atletik5:33.44
  
 PB
13Nicoline Dalum NørgaardNicoline Dalum Nørgaard ('06)Aalborg AM5:40.82
  
 
14Thilde Sigga Agger NielsenThilde Sigga Agger Nielsen ('05)Viborg AM5:41.55
  
 
15Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF5:49.04
  
 PB
Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik DNFGreve Atletik
  
 
Annika Holther OlesenAnnika Holther Olesen ('05)BAK DNFBallerup AK
  
 
P15 3000 m    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta9:54.75
  
 PB
2Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 10:50.95
  
 PB
3Clara SpaanhedenClara Spaanheden ('05)Korsør AM10:54.33
  
 PB
4Julie Meiner-DuedahlJulie Meiner-Duedahl ('05)Aarhus 190011:00.45
  
 PB
5Laura Maria ThomsenLaura Maria Thomsen ('06)Frederiksberg IF11:03.10
  
 PB
6Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja11:26.30
  
 PB
7Madeleine A. A. RasmussenMadeleine A. A. Rasmussen ('05)Sparta11:29.56
  
 PB
8Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF11:31.30
  
 PB
9Greta KeisalaGreta Keisala ('06)Frederiksberg IF12:07.58
  
 PB
10Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF12:36.72
  
 PB
11Josefine HauchJosefine Hauch ('05)Trongårdens IF 12:45.78
  
 PB
Annika Holther OlesenAnnika Holther Olesen ('05)BAK DNFBallerup AK
  
 
P15 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK9.24
  
 
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja9.41
  
 
2Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja9.33
  
 
2Maja Dahl StøttrupMaja Dahl Støttrup ('05)Aarhus 19009.57
  
 
3Maja Dahl StøttrupMaja Dahl Støttrup ('05)Aarhus 19009.56
  
 
3Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF9.83
  
 
4Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF9.75
  
 
4Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK9.94
  
 
5Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 19009.91
  
 
5Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta9.95
  
 PB
6Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta9.96
  
 
6Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta10.00
  
 
7Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta10.06
  
 
7Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 190010.13
  
 
8Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta10.27
  
 
8Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta11.34
  
 
9Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05)SG Atletik10.28
  
 
10Anne Sofie MichelsenAnne Sofie Michelsen ('05)Aabenraa IG 10.47
  
 
11Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190010.64
  
 
12Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja10.79
  
 
13Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik10.81
  
 
14Mathilde Sofie OlesenMathilde Sofie Olesen ('06)Greve Atletik10.96
  
 
15Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF11.06
  
 
Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta DNSSparta AM
  
 
Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF DNFVejle IF
  
 
P15 Højdespring    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.59
  
 
2Isabel Josefina B. FarupIsabel Josefina B. Farup ('05)Holte Atletik1.59
  
 =PB
3Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.59
  
 PB
4Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM1.53
  
 PB
5Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.47
  
 
5Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta1.47
  
 
5Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK1.47
  
 PB
8Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød1.47
  
 =PB
9Bjørk Busk-MohrBjørk Busk-Mohr ('05)Aarhus 19001.47
  
 
10Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.47
  
 PB
11Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19001.47
  
 
12Anne Sofie MichelsenAnne Sofie Michelsen ('05)Aabenraa IG 1.44
  
 =PB
13Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja1.44
  
 
14Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta1.38
  
 
15Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19001.30
  
 
P15 Stangspring    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC3.10
  
 PB
2Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.00
  
 PB
3Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK2.90
  
 PB
4Isabella ScherwinIsabella Scherwin ('06)Randers Freja2.40
  
 =PB
5Laura-Jo Buchard HansenLaura-Jo Buchard Hansen ('05)Amager AC2.40
  
 
6Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM2.20
  
 
6Talulah AxelssonTalulah Axelsson ('06)KIF2.20
  
 
P15 Længdespring    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas5.28
  
 PB
2Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK5.28
  
 PB
3Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta5.25
  
 PB
4Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK5.06
  
 PB
5Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta4.97
  
 PB
6Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 4.90
  
 PB
7Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta4.88
  
 PB
8Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja4.86
  
 
9Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF4.82
  
 PB
10Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja4.79
  
 
11Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK774.78
  
 
12Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik4.74
  
 
13Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05)SG Atletik4.73
  
 PB
14Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM4.57
  
 
15Johanna Kreiberg SkouJohanna Kreiberg Skou ('05)Aarhus 19004.47
  
 
16Frederikke K. MadsenFrederikke K. Madsen ('05)Randers Freja4.33
  
 
17Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM4.31
  
 
18Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta3.78
  
 
P15 Trespring     
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)HGF AM9.88
  
 PB
2Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 9.61
  
 
3Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 9.56
  
 
4Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM9.51
  
 PB
5Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM9.47
  
 PB
6Anne Sofie MichelsenAnne Sofie Michelsen ('05)Aabenraa IG 9.35
  
 
7Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC9.17
  
 
8Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 19008.86
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 29.2.

Finale A

Finale
Inde 29.2.
1Fiona Svane MilneFiona Svane Milne ('05)Odense Atletik 12.23
  
 
2Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta11.12
  
 PB
3Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta10.84
  
 
4Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 10.38
  
 
5Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM10.26
  
 PB
6Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta10.18
  
 PB
7Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 9.93
  
 
8Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta9.74
  
 
9Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja9.47
  
 
10Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC9.45
  
 
11Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC9.42
  
 PB
12Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF9.27
  
 
13Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas9.21
  
 
14Julie RasmussenJulie Rasmussen ('06)Holte Atletik9.20
  
 =PB
15Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF9.00
  
 
16Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF9.00
  
 
17Mie SühlerMie Sühler ('06)IK Olympia8.92
  
 PB
18Esther Alice RavnEsther Alice Ravn ('06)Frederiksberg IF8.36
  
 
P15 4 x 200 m stafet    
Inde 1.3.

Finale A

Finale
Inde 1.3.
1Sparta AM Sparta AM  1:51.40
  
 
2Holte Atletik Holte Atletik  1:52.20
  
 
3Aarhus 1900 Atletik/Motion Aarhus 1900 Atletik/Motion  1:55.62
  
 
4FIF atletik og motion FIF atletik og motion  1:56.66
  
 
5Ballerup Atletik Klub Ballerup Atletik Klub  1:57.17
  
 
6Silkeborg Atletik Klub 77 Silkeborg Atletik Klub 77  1:57.29
  
 
7Trongårdens Idræts Forening Trongårdens Idræts Forening  2:00.69
  
 
Randers Freja atletik og motion Randers Freja atletik og motion   DQRanders Freja
  
 

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7