Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: 1900 Halvmarathon og Kvartmarathon 28.9.2019

M Halvmaraton    

Finale A

Finale
1Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 19001:09:14
  
 PB
2Jens Emil Sloth NielsenJens Emil Sloth Nielsen ('98)Aarhus 19001:10:25
  
 PB
3Ulrik Heltmann JensenUlrik Heltmann Jensen ('84)DEN1:10:40
  
 SB
4Robin OstenfeldtRobin Ostenfeldt ('99)SAK771:13:51
  
 PB
5Tor Toftgaard MadsenTor Toftgaard Madsen DEN1:15:54
  
 PB
6Rasmus Kirketerp CarlsenRasmus Kirketerp Carlsen ('92)Aarhus 1900 Tri1:17:41
  
 PB
7Henrik HahnHenrik Hahn ('86)DEN1:17:44
  
 
8Mark WermuthMark Wermuth ('84)DEN1:18:29
  
 PB
9Jeppe Torp HeyJeppe Torp Hey DEN1:18:29
  
 PB
10Hans-Henrik DamgaardHans-Henrik Damgaard ('79)AGF Atletik1:18:47
  
 PB
11Jens Søndergaard JensenJens Søndergaard Jensen ('86)AGF Atletik1:18:50
  
 SB
12Klaus ChristensenKlaus Christensen ('93)RUNAAR1:19:49
  
 
13Michael DunvaldMichael Dunvald ('88)Aarhus 19001:20:02
  
 SB
14David Smedegaård BondeDavid Smedegaård Bonde DEN1:20:04
  
 PB
15Anders Bøtker LarsenAnders Bøtker Larsen ('93)RUNAAR1:20:08
  
 PB
16Ricki KristensenRicki Kristensen ('86)RUNAAR1:20:09
  
 
17Jakob Worm BisfortJakob Worm Bisfort ('80)AGF Atletik1:20:40
  
 PB
18Jakob RiisJakob Riis ('82)Aarhus 19001:20:41
  
 
19Kristian HedegaardKristian Hedegaard DEN1:21:13
  
 PB
20Morten WestergaardMorten Westergaard ('79)Aarhus 19001:21:32
  
 PB
21Laust BengtsenLaust Bengtsen ('74)Aarhus 19001:21:33
  
 
22
Yrjö Kivimäki
Yrjö Kivimäki 
FIN1:21:45
  
 PB
23Tobias VarneskovTobias Varneskov DEN1:21:47
  
 PB
24Peter HoePeter Hoe ('70)DEN1:21:50
  
 PB
25Kenneth Holm PetersenKenneth Holm Petersen ('82)Aarhus 19001:22:07
  
 PB
26Jakob NørremarkJakob Nørremark ('95)Aarhus Fremad1:22:13
  
 PB
27Jacob Rudjord TherkildsenJacob Rudjord Therkildsen ('91)Aarhus Fremad1:22:25
  
 PB
28Mathias LundkvistMathias Lundkvist ('93)Frederiksberg IF1:22:41
  
 PB
29Casper Christoffer LemcheCasper Christoffer Lemche DEN1:23:45
  
 PB
30Lukas-William KebbelLukas-William Kebbel DEN1:23:55
  
 PB
31Thien Vinh LuongThien Vinh Luong ('91)Aarhus Fremad1:24:02
  
 
32Ryan SangillRyan Sangill DEN1:24:00
  
 PB
33Kasper Arnholtz LarsenKasper Arnholtz Larsen ('90)Aarhus Fremad1:24:03
  
 PB
K ½ marathon    

Finale A

Finale
1Malene Leth BjørnMalene Leth Bjørn DEN1:18:22
  
 PB
2Lea TybirkLea Tybirk ('89)Aarhus Fremad1:22:25
  
 PB
3Benedikte Nyholm BangsgaardBenedikte Nyholm Bangsgaard ('96)AGF Atletik1:25:03
  
 
4Najaaraq LundNajaaraq Lund ('79)Aarhus Fremad1:28:02
  
 PB
5Helle BønsøeHelle Bønsøe ('80)DEN1:29:51
  
 SB
6Marie Brink RasmussenMarie Brink Rasmussen ('93)Aarhus 19001:31:56
  
 PB
7Kristine Udengaard JensenKristine Udengaard Jensen DEN1:32:55
  
 PB
8Line Røjkjær RasmussenLine Røjkjær Rasmussen ('93)SPÆN1:32:55
  
 
9Julie Overgaard PoulsenJulie Overgaard Poulsen ('92)DEN1:34:12
  
 PB
10Silja HansenSilja Hansen ('87)DEN1:34:39
  
 
11Evelyne NamandaEvelyne Namanda ('83)Aarhus 19001:36:13
  
 PB
K 10.55km    

Finale A

Finale
1Cathy LiuCathy Liu ('89)SPÆN41:08
  
 
2Katt GrasbergerKatt Grasberger ('96)Aarhus 190041:53
  
 
3Maibritt MunkMaibritt Munk ('96)Aarhus 190043:49
  
 

Seneste resultater

26.11RandersAftensstævne
25.11SilkeborgLængde i hallen
8.11SlagelseFlakkebjerg Marathon
24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
11.10TårnbyKlubstævne 18
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10FrederiksbergFIF Klubmesterskab i 3-kamp
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9KøbenhavnDM i Kapgang
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)