Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Fredensborg: Esrum Sø Rundt 25.8.2019
Vælg mænd discipliner
5 km
10 km
Vælg kvinder discipliner
5 km
10 km
M 5 km
Finale A
Finale
1
Kristian Thygesen Nerstrøm
Kristian Thygesen Nerstrøm ('83)
83
16:17
PB
2
Jim Webb
Jim Webb ('85)
85
Blovstrød Løverne
16:42
PB
M 10 km
Finale A
Finale
1
Morten Green
Morten Green ('87)
87
32:17
2
Brian Schultz
Brian Schultz
34:28
PB
3
Jonas Brandsbjerg
Jonas Brandsbjerg ('76)
76
Blovstrød Løverne
35:13
4
Asbjørn Eller Skaarup
Asbjørn Eller Skaarup ('95)
95
Trongårdens IF
36:17
5
Antonio Roca
Antonio Roca ('96)
96
NBRO / ESP
36:47
6
Mads Ingvardsen
Mads Ingvardsen
37:28
PB
K 5 km
Finale A
Finale
1
Ida Nymann Petersen
Ida Nymann Petersen ('87)
87
18:40
PB
2
Emily Oron Lexner
Emily Oron Lexner ('97)
97
Blovstrød Løverne
19:30
PB
3
Mette Sommer Fritze
Mette Sommer Fritze ('79)
79
Sparta
20:16
SB
4
Christina Hedegård Bruhn
Christina Hedegård Bruhn ('75)
75
Frederiksberg IF
21:05
SB
5
Stine Lyskov
Stine Lyskov ('87)
87
21:15
PB
6
Dorthe Gram
Dorthe Gram ('75)
75
Greve Trim
21:29
K 10 km
Finale A
Finale
1
Katrine Svane
Katrine Svane ('86)
86
Blovstrød Løverne
38:47
2
Helle Giessing
Helle Giessing ('85)
85
43:30
SB
3
Birgitte Møller-Thorsøe
Birgitte Møller-Thorsøe
43:42
PB
4
Amanda Rovelt
Amanda Rovelt ('96)
96
43:51
PB
Head to head
×
Seneste resultater
16.4
Haderslev
Løbestævne
16.4
Ballerup
Kastestævne 2
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb