Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herlev: Klubstævne 27.5.2020
Herlev Atletikstadion

     
K 40 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Victoria WulffVictoria Wulff ('14)Herlev Løbe- og Atletikklub9.2h
  
 
K Længdespring 1 m zone    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Victoria WulffVictoria Wulff ('14)Herlev Løbe- og Atletikklub1.89
  
 PB
 
1.88 PB
 0.6
1.79
 1.6
1.89 PB
 0.6
     
K Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Victoria WulffVictoria Wulff ('14)Herlev Løbe- og Atletikklub16.78
  
 PB
 
16.78 PB4.25  X     
P15 100 m    
Vind: +2.4

Finale A

Finale
Vind: +2.4
1Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Løbe- og Atletikklub14.1h w
  
 
2Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Løbe- og Atletikklub14.5h w
  
 
3Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Løbe- og Atletikklub14.7h w
  
 
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Løbe- og Atletikklub3.92
+0.9
  
 PB
 
3.84 PB
 1.3
3.92 PB
 0.9
  X     
3Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Løbe- og Atletikklub3.45
+1.4
  
 PB
 
3.45 PB
 1.4
3.10
 0.0
3.36
 1.3
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Løbe- og Atletikklub7.42
  
 PB
 
6.42 PB6.86 PB7.42 PB     
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Løbe- og Atletikklub7.25
  
 PB
 
7.25 PB6.99  X     
3Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Løbe- og Atletikklub7.14
  
 PB
 
  X7.12 PB7.14 PB     
P13 80 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Løbe- og Atletikklub11.9h
  
 
2Maja Bayer-FaberMaja Bayer-Faber ('08)Herlev Løbe- og Atletikklub12.6h
  
 
3Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Løbe- og Atletikklub12.8h
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Løbe- og Atletikklub3.93
  
 PB
 
3.81 PB
 1.2
3.93 PB
 0.0
3.76
 0.8
     
2Maja Bayer-FaberMaja Bayer-Faber ('08)Herlev Løbe- og Atletikklub3.60
  
 PB
 
3.00 PB
 0.0
3.60 PB
 0.8
3.51
 0.3
     
3Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Løbe- og Atletikklub3.57
  
 PB
 
3.53
 2.8
3.57 PB
 1.5
3.53
 0.0
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Maja Bayer-FaberMaja Bayer-Faber ('08)Herlev Løbe- og Atletikklub6.55
  
 PB
 
  X6.55 PB6.27     
3Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Løbe- og Atletikklub5.66
  
 PB
 
5.07 PB4.005.66 PB     
P13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Løbe- og Atletikklub27.54
  
 PB
 
27.54 PB27.16  X     
2Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Løbe- og Atletikklub27.35
  
 PB
 
21.22 PB23.80 PB27.35 PB     
3Maja Bayer-FaberMaja Bayer-Faber ('08)Herlev Løbe- og Atletikklub22.96
  
 PB
 
20.88 PB21.87 PB22.96 PB     

Seneste resultater

3.7AabenraaSommerstævne 2020
2.7AalborgTorsdagsstævne
2.7BallerupKlubstævne
2.7NæstvedKlubstævne
30.6Odense5000m stævne
30.6HerlevHerlev High
30.6SkiveMidsommerstævne
29.6KøbenhavnLængdespring
29.6Maribo Kastestævne
28.6RandersKastemangekamp
28.6KøbenhavnLøbestævne
27.6KøbenhavnHammer og diskos M/K
27.6LyngbyTrongårdens IF - Klubstævne 3
27.6Aarhus1900 High Jump Challenge 2
27.6BagsværdKaste Mangekamp
27.6HvidovreKortsprint Stævne
27.6KøbenhavnStangspringsstævne
26.6EsbjergKastestævne
25.6Odense10000m Odense
25.6BagsværdKlubstævne, spring
25.6GrevePre Sommerferie Stævne
25.6KøbenhavnSparta 1500 m og 5000 m
25.6NæstvedKlubstævne
25.6TårnbyKlubstævne 4
24.6KøbenhavnHammer/Diskos
24.6AarhusSprinttest Stævne
24.6GentofteGiks Interne Højdespringsstævne
24.6Maribo Klub ungdomsstævne
24.6TårnbyTårnby Klubstævne
23.6OdenseInternt stævne
23.6SlagelseStangspringsstævne
22.6Korsør Klubstævne
22.6NæstvedKlubstævne
22.6TårnbyTårnby Klubstævne
21.6KøbenhavnDM kapgang 20/30 km
21.6KøbenhavnKapgangsstævne
20.6Odense5000m løb
20.6AalborgAAM 800 meter Stævne
20.6AarhusAarhus Sprinter 3
20.6BallerupKasternes Dag
20.6FlakkebjergHMRC 5 km
20.6FrederiksbergKlubmesterskab I Stangspring
20.6HvidovreAtletikstævne
20.6KoldingRegionsstævne
20.6SæbyUoff. vestdanske ungdomsmesterskaber 3 og 5 kamp
20.6VejleSommerstævne 1
19.6BagsværdDiskoskast
18.6FrederiksbergKlubSprintStævne
18.6NæstvedKlubstævne
18.6VibyAarhus sprinter 2
17.6HelsingørKlubstævne
16.6HolstebroAKH Højdespring
16.6HolstebroAKH Højdespring
16.6HvidovreKastestævne
16.6HvidovreKastestævne
16.6Maribo Kastestævne
15.6AarhusAarhus Sprinter 1
15.6AarhusAarhus Sprinter 1
15.6GreveKlubkastestævne
15.6HerlevKlubstævne