Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/U SWE: Världsungdomsspelen 3‐5.7.2015
Ullevi

M 100 m    
4.7. Vind: +0.2

Finale A

Finale
4.7.Vind: +0.2
1Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)DEN10.46
  
 =SB
2
Emmanuel Dawlson
Emmanuel Dawlson ('92)
SWE10.59
  
 PB
3
Eirik Thorshaug
Eirik Thorshaug ('87)
NOR10.64
  
 =PB
4
Jan Wocalewski
Jan Wocalewski ('93)
SWE10.68
  
 SB
5Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)DEN10.71
  
 
6
Aleksandr Aldushin
Aleksandr Aldushin ('94)
RUS10.74
  
 PB
7
Simen Tjelta Larsen
Simen Tjelta Larsen ('94)
NOR10.75
  
 
8
Hallgeir Martinsen
Hallgeir Martinsen ('89)
NOR10.78
  
 
9
Erik Annerfalk
Erik Annerfalk ('94)
SWE10.82
  
 
Finale B
4.7. Vind: +0.5
4.7.Vind: +0.5
1
Adam Denguir
Adam Denguir ('94)
SWE10.79
  
 
2
David Sennung
David Sennung ('91)
SWE10.93
  
 
3
Amadou Sussoho
Amadou Sussoho ('95)
SWE10.96
  
 
4
Jacob Ewertzh
Jacob Ewertzh ('95)
SWE10.96
  
 
5Mike KaliszMike Kalisz ('89)DEN10.96
  
 
6Kasper StærkKasper Stærk ('83)DEN11.00
  
 
Indledende heats4.7.
Indledende 1
4.7. Vind: +0.2
4.7.Vind: +0.2
1Mike KaliszMike Kalisz ('89)DEN10.82
  
 
2
David Sennung
David Sennung ('91)
SWE10.85
  
 
3
Maximus Fröjd
Maximus Fröjd ('90)
SWE10.98
  
 SB
Indledende 2
4.7. Vind: +0.9
4.7.Vind: +0.9
1
Fredrik Åström
Fredrik Åström ('93)
SWE10.83
  
 
2
Alexander Haß
Alexander Haß ('90)
GER10.84
  
 
Indledende 3
4.7. Vind: +0.3
4.7.Vind: +0.3
1
Aleksandr Aldushin
Aleksandr Aldushin ('94)
RUS10.78
  
 PB
2
Adam Denguir
Adam Denguir ('94)
SWE10.86
  
 
3
Filip Sjövall
Filip Sjövall ('95)
SWE10.96
  
 
Indledende 4
4.7. Vind: +0.3
4.7.Vind: +0.3
1
Richard Bienasch
Richard Bienasch ('90)
GER10.96
  
 SB
2
Alexander Andersson
Alexander Andersson ('94)
SWE10.97
  
 
3
Jostein Joshua Fossøy
Jostein Joshua Fossøy ('92)
NOR10.99
  
 SB
Indledende 5
4.7. Vind: +1.4
4.7.Vind: +1.4
1
Emmanuel Dawlson
Emmanuel Dawlson ('92)
SWE10.63
  
 PB
2
Jan Wocalewski
Jan Wocalewski ('93)
SWE10.73
  
 
3
Amadou Sussoho
Amadou Sussoho ('95)
SWE10.85
  
 PB
4Kasper StærkKasper Stærk ('83)DEN10.92
  
 PB
Indledende 6
4.7. Vind: +1.1
4.7.Vind: +1.1
1
Hallgeir Martinsen
Hallgeir Martinsen ('89)
NOR10.73
  
 PB
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)DEN10.75
  
 
3
Erik Annerfalk
Erik Annerfalk ('94)
SWE10.77
  
 PB
Indledende 7
4.7. Vind: +2.0
4.7.Vind: +2.0
1Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)DEN10.55
  
 
2
Simen Tjelta Larsen
Simen Tjelta Larsen ('94)
NOR10.70
  
 PB
3
Robin Nordkvist
Robin Nordkvist ('93)
SWE11.00
  
 
Indledende 8
4.7. Vind: +1.0
4.7.Vind: +1.0
1
Eirik Thorshaug
Eirik Thorshaug ('87)
NOR10.70
  
 
2
Jacob Ewertzh
Jacob Ewertzh ('95)
SWE10.86
  
 
3
Alexander Lesser
Alexander Lesser ('93)
SWE10.93
  
 
M 200 m    
5.7. Vind: +2.3

Finale A

Finale
5.7.Vind: +2.3
1
Sulayman Bah
Sulayman Bah ('86)
SWE21.05 w
  
 
2
Patrik Andersson
Patrik Andersson ('91)
SWE21.09 w
  
 
3Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)DEN21.32 w
  
 
4
Joachim Sandberg
Joachim Sandberg ('95)
NOR21.37 w
  
 
5
Dennis Karanda
Dennis Karanda ('89)
SWE21.79 w
  
 
6
Amadou Sussoho
Amadou Sussoho ('95)
SWE21.91 w
  
 
7
Alexander Lesser
Alexander Lesser ('93)
SWE21.91 w
  
 
Jonas André Grønnhaug
Jonas André Grønnhaug ('89)
NOR DNFw
  
 
Finale B
5.7. Vind: +1.3
5.7.Vind: +1.3
1
Dennis Forsman
Dennis Forsman ('95)
SWE21.47
  
 PB
2
Emmanuel Dawlson
Emmanuel Dawlson ('92)
SWE21.63
  
 PB
3
Simen Tjelta Larsen
Simen Tjelta Larsen ('94)
NOR21.63
  
 PB
4
Torbjørn Lysne
Torbjørn Lysne ('90)
NOR21.83
  
 
5Mike KaliszMike Kalisz ('89)DEN21.85
  
 SB
6
Aleksandr Aldushin
Aleksandr Aldushin ('94)
RUS21.90
  
 PB
7
Erik Annerfalk
Erik Annerfalk ('94)
SWE21.95
  
 
8
Trausti Stefánsson
Trausti Stefánsson ('85)
ISL22.11
  
 SB
Finale C
5.7. Vind: +1.4
5.7.Vind: +1.4
1
Hallgeir Martinsen
Hallgeir Martinsen ('89)
NOR21.79
  
 PB
2Kasper StærkKasper Stærk ('83)DEN21.83
  
 PB
3
Adam Danielsson
Adam Danielsson ('93)
SWE21.83
  
 PB
4
Hampus Widlund
Hampus Widlund ('93)
SWE21.96
  
 PB
5
Fredrik Åström
Fredrik Åström ('93)
SWE22.02
  
 PB
6
Alexander Andersson
Alexander Andersson ('94)
SWE22.02
  
 
Finale D
5.7. Vind: +1.0
5.7.Vind: +1.0
1
Eirik Thorshaug
Eirik Thorshaug ('87)
NOR21.91
  
 PB
2
Martin Loftås Kåstad
Martin Loftås Kåstad ('90)
NOR22.03
  
 SB
M 400 m    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)DEN47.73
  
 
2
Adam Danielsson
Adam Danielsson ('93)
SWE47.75
  
 PB
3
Trausti Stefánsson
Trausti Stefánsson ('85)
ISL47.98
  
 SB
4
Felix Francois
Felix Francois ('90)
SWE48.00
  
 
5
Erik Martinsson
Erik Martinsson ('96)
SWE48.46
  
 
6
Hampus Widlund
Hampus Widlund ('93)
SWE48.97
  
 
Finale B
4.7.
4.7.
1
Jonas André Grønnhaug
Jonas André Grønnhaug ('89)
NOR48.85
  
 
2
Torbjørn Lysne
Torbjørn Lysne ('90)
NOR49.06
  
 SB
M 1500 m    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1
Sindre Løchting
Sindre Løchting ('93)
NOR3:48.40
  
 
2
Erik Hovlandsdal
Erik Hovlandsdal ('89)
NOR3:49.63
  
 SB
3
Jakob Ingebrigtsen
Jakob Ingebrigtsen 
NOR3:49.71
  
 PB
4
Tim Sundström
Tim Sundström ('89)
SWE3:49.82
  
 
5
Vidar Johansson
Vidar Johansson ('96)
SWE3:51.62
  
 PB
6
Robin Lindgren
Robin Lindgren ('90)
SWE3:51.83
  
 
7
John Foitzik
John Foitzik ('91)
SWE3:52.28
  
 SB
8
Amanuel Gergis
Amanuel Gergis ('96)
ERI3:53.19
  
 SB
9Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)DEN3:53.31
  
 SB
10
Jonatan Fridolfsson
Jonatan Fridolfsson ('92)
SWE3:53.68
  
 
11
Leo Magnusson
Leo Magnusson ('98)
SWE3:55.27
  
 PB
13
Thomas Jefferson Byrkjeland
Thomas Jefferson Byrkjeland ('98)
NOR3:56.15
  
 PB
Finale B
4.7.
4.7.
1
Henrik Irgens Gravdal
Henrik Irgens Gravdal ('98)
NOR3:54.76
  
 PB
3Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)DEN3:55.20
  
 PB
M 5000 m    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Lars Lunde
Lars Lunde ('97)
NOR14:40.72
  
 PB
2
Joel Zachrisson
Joel Zachrisson ('94)
SWE14:42.30
  
 
3
Stian Bekkevoll
Stian Bekkevoll ('95)
NOR14:42.87
  
 
4Joachim Weel RosboJoachim Weel Rosbo ('97)DEN14:46.90
  
 
5
Gustaf Stensjö
Gustaf Stensjö ('96)
SWE14:50.07
  
 SB
6
Joakim Sødal
Joakim Sødal ('97)
NOR14:53.72
  
 PB
M 110 m hæk    
5.7. Vind: +2.1

Finale A

Finale
5.7.Vind: +2.1
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN13.59 w
  
 
2
Amir Shaker
Amir Shaker ('89)
IRQ13.87 w
  
 
3
Vladimir Vukicevic
Vladimir Vukicevic ('91)
NOR14.01 w
  
 
4
Anton Levin
Anton Levin ('92)
SWE14.28 w
  
 
5
Sergey Chekanov
Sergey Chekanov ('94)
RUS14.47 w
  
 
6
Richard Bienasch
Richard Bienasch ('90)
GER14.51 w
  
 
7
Filip Lööv
Filip Lööv ('92)
SWE14.58 w
  
 
Indledende heats5.7.
Indledende 1
5.7. Vind: +1.1
5.7.Vind: +1.1
2
Amir Shaker
Amir Shaker ('89)
IRQ13.88
  
 SB
3
Anton Levin
Anton Levin ('92)
SWE14.43
  
 
4
Filip Lööv
Filip Lööv ('92)
SWE14.59
  
 
Indledende 2
5.7. Vind: -0.1
5.7.Vind: -0.1
1
Vladimir Vukicevic
Vladimir Vukicevic ('91)
NOR14.11
  
 
2
Marvin Tay
Marvin Tay ('90)
SWE14.45
  
 SB
3
Richard Bienasch
Richard Bienasch ('90)
GER14.50
  
 
4
Sergey Chekanov
Sergey Chekanov ('94)
RUS14.65
  
 
M 400 m hæk    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)DEN51.67
  
 
2
Joel Groth
Joel Groth ('91)
SWE51.83
  
 PB
3
Jonathan Carbe
Jonathan Carbe ('90)
SWE52.08
  
 
4Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)DEN52.61
  
 SB
5
Hampus Widlund
Hampus Widlund ('93)
SWE53.28
  
 
Finale B
3.7.
3.7.
1Martin JohansenMartin Johansen ('95)DEN53.02
  
 PB
2
Jim Christensson
Jim Christensson ('89)
SWE53.63
  
 
M Højdespring    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1
Eric Blackman
Eric Blackman ('94)
USA2.17
  
 PB
2
Muamer Aissa Barshim
Muamer Aissa Barshim ('94)
QAT2.11
  
 
2
Mehdi Katib
Mehdi Katib ('87)
SWE2.11
  
 
4
Jakob Thorvaldsson
Jakob Thorvaldsson ('88)
SWE2.11
  
 SB
5
Richard Östman
Richard Östman ('92)
FIN2.11
  
 =PB
6
Adam Chiguer
Adam Chiguer ('91)
SWE2.08
  
 SB
7
Jesper Borg
Jesper Borg ('93)
SWE2.08
  
 
8
Fredrik Löfgren
Fredrik Löfgren ('94)
SWE2.08
  
 =PB
9
Adam Lindhe
Adam Lindhe ('94)
SWE2.04
  
 PB
9
Edvin Heggemann
Edvin Heggemann ('94)
SWE2.04
  
 PB
M Stangspring    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1Mikkel M. NielsenMikkel M. Nielsen ('88)DEN5.06
  
 SB
2
Erik Thorstensson
Erik Thorstensson ('89)
SWE5.06
  
 SB
3
David Kappelin
David Kappelin ('95)
SWE4.95
  
 
4
Esa Hiltunen
Esa Hiltunen ('96)
SWE4.82
  
 PB
5
Micael Fagö
Micael Fagö ('94)
SWE4.82
  
 PB
6
Filip Gyllensten
Filip Gyllensten ('92)
SWE4.82
  
 
M Stangspring    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
2
Carl Sténson
Carl Sténson ('93)
SWE5.18
  
 
3
Hussain Asim Al-Hizam
Hussain Asim Al-Hizam ('98)
KSA5.08
  
 SB
M Længdespring    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)DEN7.61
+0.6
  
 
2
Thobias Nilsson Montler
Thobias Nilsson Montler ('96)
SWE7.60
+0.4
  
 SB
3
Johan Talèus
Johan Talèus ('94)
SWE7.58
+0.8
  
 SB
4
Adam Chiguer
Adam Chiguer ('91)
SWE7.50 w
+2.3
  
 
5
Max Andersson
Max Andersson ('95)
SWE7.46
+2.0
  
 
6Morten JensenMorten Jensen ('82)DEN7.13
+0.5
  
 
7
Kristinn Torfason
Kristinn Torfason ('84)
ISL7.05
+0.6
  
 
8Frederik ThomsenFrederik Thomsen ('93)DEN7.05
+0.7
  
 SB
Finale B
4.7.
4.7.
9
Emil Bergqvist
Emil Bergqvist ('91)
SWE7.04
+1.2
  
 SB
10
Erik Olsson
Erik Olsson ('89)
SWE7.03
+0.4
  
 PB
M Trespring    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Erik Ehrlin
Erik Ehrlin ('90)
SWE15.73
+1.0
  
 SB
2
Mathias Ström
Mathias Ström ('87)
SWE15.62
+1.4
  
 SB
3
Sindre Almsengen
Sindre Almsengen ('85)
NOR15.51
+0.9
  
 
4
Daniel Lennartsson
Daniel Lennartsson ('88)
SWE15.16
+1.8
  
 
5
Jesper Hellström
Jesper Hellström ('95)
SWE14.94
+1.3
  
 PB
6
Jesper Vestbø
Jesper Vestbø ('92)
NOR14.93
+1.4
  
 
7
Erik Olsson
Erik Olsson ('89)
SWE14.79
+1.1
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Arwid Koskinen
Arwid Koskinen ('92)
SWE17.11
  
 
M Hammerkast 7.26 kg    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1
Kristoffer Fagerlund
Kristoffer Fagerlund ('93)
SWE60.83
  
 
M Spydkast 800 gram    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Johan Carlqvist
Johan Carlqvist ('92)
SWE70.56
  
 SB
2
Quincy Andersson
Quincy Andersson ('95)
SWE65.93
  
 
3
Örn Davídsson
Örn Davídsson ('90)
ISL64.24
  
 
4
Jonathan Harley
Jonathan Harley ('93)
SWE63.52
  
 
K 100 m    
4.7. Vind: +1.8

Finale A

Finale
4.7.Vind: +1.8
1
Daniella Busk
Daniella Busk ('93)
SWE11.63
  
 SB
2
Elin Östlund
Elin Östlund ('91)
SWE11.69
  
 PB
3
Gladys Bamane
Gladys Bamane ('89)
SWE11.80
  
 PB
4
Caroline Larsson
Caroline Larsson ('93)
SWE11.88
  
 PB
5
Pernilla Nilsson
Pernilla Nilsson ('92)
SWE11.95
  
 SB
7Martha TraoréMartha Traoré ('95)DEN12.07
  
 SB
8
Rebecca Larsson
Rebecca Larsson ('94)
SWE12.14
  
 PB
9
Maria Gustafsson
Maria Gustafsson ('88)
SWE12.17
  
 
Finale B
4.7. Vind: +0.7
4.7.Vind: +0.7
1
Karin Busch
Karin Busch ('92)
NOR12.27
  
 =PB
2
Alvilde Grønneberg
Alvilde Grønneberg ('92)
NOR12.29
  
 
Indledende heats4.7.
Indledende 1
4.7. Vind: +1.7
4.7.Vind: +1.7
1
Elin Östlund
Elin Östlund ('91)
SWE11.93
  
 SB
2
Alvilde Grønneberg
Alvilde Grønneberg ('92)
NOR12.28
  
 
Indledende 2
4.7. Vind: +0.3
4.7.Vind: +0.3
1
Daniella Busk
Daniella Busk ('93)
SWE11.95
  
 
2Martha TraoréMartha Traoré ('95)DEN12.18
  
 
Indledende 3
4.7. Vind: +0.1
4.7.Vind: +0.1
1
Caroline Larsson
Caroline Larsson ('93)
SWE12.09
  
 
2
Maria Gustafsson
Maria Gustafsson ('88)
SWE12.16
  
 
3
Madeleine Eriksson
Madeleine Eriksson ('93)
SWE12.29
  
 PB
Indledende 4
4.7. Vind: +1.9
4.7.Vind: +1.9
1
Pernilla Nilsson
Pernilla Nilsson ('92)
SWE11.97
  
 SB
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN11.98
  
 PB
Indledende 5
4.7. Vind: +1.8
4.7.Vind: +1.8
1
Gladys Bamane
Gladys Bamane ('89)
SWE11.93
  
 
2
Rebecca Larsson
Rebecca Larsson ('94)
SWE12.20
  
 PB
K 200 m    
5.7. Vind: +0.9

Finale A

Finale
5.7.Vind: +0.9
1
Elisabeth Slettum
Elisabeth Slettum ('86)
NOR23.64
  
 
2
Ida Bakke Hansen
Ida Bakke Hansen ('93)
NOR23.90
  
 PB
3
Pernilla Nilsson
Pernilla Nilsson ('92)
SWE24.47
  
 
5Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN24.55
  
 
6
Gladys Bamane
Gladys Bamane ('89)
SWE24.55
  
 
7
Ida Hansen
Ida Hansen ('93)
SWE24.59
  
 
8
Benedicte Hauge
Benedicte Hauge ('89)
NOR24.71
  
 SB
Finale B
5.7. Vind: +2.1
5.7.Vind: +2.1
1
Emily Rose Norum
Emily Rose Norum ('96)
NOR24.69 w
  
 
K 400 m    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
2
Benedicte Hauge
Benedicte Hauge ('89)
NOR54.35
  
 
3
Emily Rose Norum
Emily Rose Norum ('96)
NOR54.81
  
 
4
Josefin Magnusson
Josefin Magnusson ('89)
SWE54.89
  
 
5
Elin Moraiti
Elin Moraiti ('91)
SWE55.16
  
 SB
6
Sara Bley
Sara Bley ('91)
SWE56.01
  
 SB
7
Karoline Daland
Karoline Daland ('99)
NOR56.04
  
 PB
8
Thórdís Eva Steinsdóttir
Thórdís Eva Steinsdóttir 
ISL56.05
  
 
9Ida FillingsnesIda Fillingsnes ('90)NOR56.31
  
 SB
Finale B
4.7.
4.7.
1
Alexandra Everett
Alexandra Everett ('96)
SWE56.45
  
 PB
2
Frida Grindheim
Frida Grindheim ('96)
SWE56.70
  
 SB
3
Ida Holm
Ida Holm ('93)
SWE57.03
  
 PB
Finale C
4.7.
4.7.
1Freja WærnessFreja Wærness DEN56.83
  
 PB
K 800 m    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Anna Zielinkiewicz
Anna Zielinkiewicz ('89)
POL2:08.41
  
 SB
2
Linn Nilsson
Linn Nilsson ('90)
SWE2:08.41
  
 
3Ida FillingsnesIda Fillingsnes ('90)NOR2:08.65
  
 
4
Mathilde Myhrvold
Mathilde Myhrvold ('98)
NOR2:08.75
  
 SB
5
Linn Söderholm
Linn Söderholm ('96)
SWE2:08.95
  
 
6
Ronja Fjellner
Ronja Fjellner ('89)
SWE2:09.62
  
 PB
7
Madeleine Björlin-Delmar
Madeleine Björlin-Delmar ('96)
SWE2:09.66
  
 
8
Patricia Striner
Patricia Striner ('97)
SWE2:10.83
  
 
Finale B
5.7.
5.7.
1Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)DEN2:10.07
  
 PB
2Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN2:11.00
  
 PB
3
Vilma Jonsson
Vilma Jonsson ('99)
SWE2:12.00
  
 PB
4
Rebecca Hammond
Rebecca Hammond ('91)
USA2:12.23
  
 
5
Ingrid Halvorsen Folvik
Ingrid Halvorsen Folvik ('97)
NOR2:12.25
  
 PB
6
Camilla Ziesler
Camilla Ziesler 
NOR2:12.43
  
 PB
7
Veronica Undseth
Veronica Undseth ('94)
NOR2:12.47
  
 PB
8Josefine RytterJosefine Rytter ('94)DEN2:12.71
  
 
9Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)DEN2:13.66
  
 
Finale C
5.7.
5.7.
1
Alice Petersson
Alice Petersson ('95)
SWE2:13.38
  
 PB
2
Frida Kristiansson
Frida Kristiansson ('92)
SWE2:14.15
  
 PB
3
Anniken Rostad Johansen
Anniken Rostad Johansen ('88)
NOR2:14.80
  
 
K 1500 m    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1Anna Emilie MøllerAnna Emilie Møller ('97)DEN4:26.60
  
 PB
2Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)DEN4:27.68
  
 
3
Linn Nilsson
Linn Nilsson ('90)
SWE4:27.95
  
 
4
Ronja Fjellner
Ronja Fjellner ('89)
SWE4:27.99
  
 
5Maria LarsenMaria Larsen ('96)DEN4:28.17
  
 
6
Ingrid Halvorsen Folvik
Ingrid Halvorsen Folvik ('97)
NOR4:28.78
  
 
7
Elisabeth Angell Bergh
Elisabeth Angell Bergh ('96)
NOR4:29.10
  
 SB
8
Klara Bodinson
Klara Bodinson ('90)
SWE4:29.25
  
 SB
9Lisbeth PedersenLisbeth Pedersen ('75)NOR4:29.54
  
 SB
10
Rebecca Hammond
Rebecca Hammond ('91)
USA4:30.99
  
 
11
Aurora Dybedokken
Aurora Dybedokken ('95)
NOR4:31.70
  
 
12
Camilla Ziesler
Camilla Ziesler 
NOR4:32.06
  
 PB
13
Tova Eurén
Tova Eurén ('94)
SWE4:32.18
  
 SB
14
Josefin Gerdevåg
Josefin Gerdevåg ('81)
SWE4:32.78
  
 PB
15
Caroline Ziesler
Caroline Ziesler ('95)
NOR4:35.00
  
 
16Josefine RytterJosefine Rytter ('94)DEN4:35.57
  
 PB
17
Lisa Öhberg
Lisa Öhberg ('88)
SWE4:36.74
  
 SB
18
Frida Kristiansson
Frida Kristiansson ('92)
SWE4:37.61
  
 
K 3000 m    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1Maria LarsenMaria Larsen ('96)DEN9:21.78
  
 PB
2Anna Emilie MøllerAnna Emilie Møller ('97)DEN9:24.04
  
 
3
Caroline Ziesler
Caroline Ziesler ('95)
NOR9:35.55
  
 PB
4
Emma Dahl
Emma Dahl ('91)
SWE9:36.27
  
 PB
5
Josefin Gerdevåg
Josefin Gerdevåg ('81)
SWE9:38.85
  
 PB
6
Frida Kristiansson
Frida Kristiansson ('92)
SWE9:39.82
  
 PB
7Line K SchulzLine K Schulz ('96)DEN9:53.60
  
 
8
Hedda Bångman
Hedda Bångman ('95)
SWE9:58.31
  
 SB
9
Vienna Søyland Dahle
Vienna Søyland Dahle ('92)
NOR10:01.81
  
 PB
10
Maria Sandström
Maria Sandström ('90)
SWE10:02.49
  
 PB
11
Sara Holmgren
Sara Holmgren ('90)
SWE10:03.03
  
 SB
13
Malin Jonsson
Malin Jonsson ('96)
SWE10:09.97
  
 PB
K 3000 m forh.    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Amélie Svensson
Amélie Svensson ('96)
SWE10:31.38
  
 PB
2
Moa Rothman
Moa Rothman ('96)
SWE10:41.82
  
 PB
3
Emma Jansson
Emma Jansson ('91)
SWE10:53.67
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
5.7. Vind: +0.5

Finale A

Finale
5.7.Vind: +0.5
1
Caroline Tegel
Caroline Tegel ('90)
SWE13.74
  
 PB
2
Malin Skogström
Malin Skogström ('95)
SWE13.93
  
 
3
Ida Bakke Hansen
Ida Bakke Hansen ('93)
NOR13.93
  
 
4
Adriana Janic
Adriana Janic ('96)
SWE14.01
  
 
5
Amanda Holmberg
Amanda Holmberg ('98)
SWE14.13
  
 PB
6
Sofia Johnsson
Sofia Johnsson ('94)
SWE14.19
  
 SB
7Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN14.21
  
 
Malin Eriksson
Malin Eriksson ('91)
SWE DNF
  
 
Indledende heats5.7.
Indledende 1
5.7. Vind: -1.1
5.7.Vind: -1.1
1
Caroline Tegel
Caroline Tegel ('90)
SWE14.05
  
 
2
Ida Bakke Hansen
Ida Bakke Hansen ('93)
NOR14.07
  
 
3
Amanda Holmberg
Amanda Holmberg ('98)
SWE14.37
  
 PB
4
Malin Eriksson
Malin Eriksson ('91)
SWE14.38
  
 
Indledende 2
5.7. Vind: 0.0
5.7.Vind: 0.0
1
Malin Skogström
Malin Skogström ('95)
SWE13.95
  
 
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN14.07
  
 
3
Adriana Janic
Adriana Janic ('96)
SWE14.08
  
 
Indledende 3
5.7. Vind: +0.5
5.7.Vind: +0.5
1
Sofia Mossberg
Sofia Mossberg ('95)
SWE14.30
  
 
K 400 m hæk    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Amanda Holmberg
Amanda Holmberg ('98)
SWE58.85
  
 PB
2Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)DEN59.02
  
 SB
3
Sara Bley
Sara Bley ('91)
SWE59.36
  
 PB
4
Marie Skjæggestad
Marie Skjæggestad ('99)
NOR1:00.90
  
 
5
Karoline Daland
Karoline Daland ('99)
NOR1:01.46
  
 
6
Nora Beinlich
Nora Beinlich ('97)
GER1:02.74
  
 
7
Hanna Palmqvist
Hanna Palmqvist ('96)
SWE1:03.18
  
 SB
Finale B
3.7.
3.7.
1
Ewa Marcinkiewicz
Ewa Marcinkiewicz ('93)
SWE1:02.46
  
 SB
2
Elisa Adams
Elisa Adams ('98)
GER1:02.66
  
 
K Højdespring    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Sofie Skoog
Sofie Skoog ('90)
SWE1.87
  
 
2
My Nordström
My Nordström ('90)
SWE1.84
  
 SB
3
Vendela von Corswant
Vendela von Corswant ('93)
SWE1.81
  
 SB
4
Ellen Björklund
Ellen Björklund ('90)
SWE1.74
  
 
5
Evelina Erlandsson
Evelina Erlandsson ('94)
SWE1.74
  
 
6
Lisa Engman
Lisa Engman ('94)
SWE1.74
  
 
7
Candela Guijarro
Candela Guijarro ('94)
ESP1.70
  
 
8Sandra B. ChristensenSandra B. Christensen ('95)DEN1.70
  
 
K Stangspring    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Malin Dahlström
Malin Dahlström ('89)
SWE4.50
  
 =PB
1
Michaela Meijer
Michaela Meijer ('93)
SWE4.45
  
 
2
Hulda Thorsteinsdóttir
Hulda Thorsteinsdóttir ('91)
ISL4.26
  
 PB
3
Lene Retzius
Lene Retzius ('96)
NOR4.06
  
 SB
4
Hulda Thorsteinsdóttir
Hulda Thorsteinsdóttir ('91)
ISL4.05
  
 
4
Elienor Werner
Elienor Werner ('98)
SWE4.05
  
 
4Iben Høgh-PedersenIben Høgh-Pedersen ('90)DEN3.95
  
 
5Line R JensenLine R Jensen ('92)DEN3.78
  
 
5
Hanna Jansson
Hanna Jansson ('95)
SWE3.78
  
 
6
Sara Cannmo
Sara Cannmo ('96)
SWE3.95
  
 SB
7Line R JensenLine R Jensen ('92)DEN3.95
  
 
7
Paula Nedberge Llano
Paula Nedberge Llano ('95)
NOR3.78
  
 
8
Sara Eriksson
Sara Eriksson ('91)
SWE3.85
  
 
8
Sara Eriksson
Sara Eriksson ('91)
SWE3.78
  
 
9Karin FisherKarin Fisher ('88)USA3.85
  
 =SB
9
Annika Jönsson
Annika Jönsson ('96)
SWE3.78
  
 SB
10
Paula Nedberge Llano
Paula Nedberge Llano ('95)
NOR3.85
  
 =SB
11
Klara Mattsson
Klara Mattsson ('97)
SWE3.85
  
 SB
12
Ellen Olsson
Ellen Olsson ('97)
SWE3.75
  
 PB
13Mira GuldbrandsenMira Guldbrandsen ('98)DEN3.60
  
 
K Længdespring    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1
Malin Marmbrandt
Malin Marmbrandt ('85)
SWE6.43
+1.1
  
 PB
3
Malin Olsson
Malin Olsson ('90)
SWE6.22
+0.9
  
 SB
4
Sandra Törnros
Sandra Törnros ('95)
SWE5.96
+0.8
  
 
5
Sara Kviberg
Sara Kviberg ('93)
SWE5.91
+1.2
  
 
6
Emilia Kjellberg
Emilia Kjellberg ('96)
SWE5.88
+0.7
  
 
7
Eline Breilid
Eline Breilid ('93)
NOR5.83
+0.7
  
 
8
Charlotte Skogström
Charlotte Skogström ('93)
SWE5.80 w
+2.2
  
 
9
Ida Hansen
Ida Hansen ('93)
SWE5.71
+0.1
  
 
10Monika Elisabeth BenserudMonika Elisabeth Benserud ('96)NOR5.66
+1.9
  
 PB
11
Malin Skogström
Malin Skogström ('95)
SWE5.66
+0.9
  
 
12
Johanna Carlsson
Johanna Carlsson ('94)
SWE5.66
+2.0
  
 SB
K Trespring     
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Fanny Ernestam
Fanny Ernestam ('98)
SWE12.98
+1.2
  
 PB
2
Malin Marmbrandt
Malin Marmbrandt ('85)
SWE12.79
+2.0
  
 
3
Ingrid Bøthun Leganger
Ingrid Bøthun Leganger ('93)
NOR12.58
+0.3
  
 
4
Adiam Thedros Rasmussen
Adiam Thedros Rasmussen ('82)
SWE12.49
+0.1
  
 PB
5
Emilia Hammarström
Emilia Hammarström ('96)
SWE12.40
+1.4
  
 SB
6Monika Elisabeth BenserudMonika Elisabeth Benserud ('96)NOR12.17
+0.1
  
 
7May ZerzutMay Zerzut ('94)POL12.01 w
+2.7
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1
Maria Nilsson
Maria Nilsson ('95)
SWE13.53
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Anna Karlsson
Anna Karlsson ('98)
SWE45.69
  
 
2
Mathilda Eriksson
Mathilda Eriksson ('98)
SWE42.69
  
 
3
Elin Rubin
Elin Rubin ('95)
SWE42.06
  
 PB
K Hammerkast 4.0 kg    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1
Tracey Andersson
Tracey Andersson ('84)
SWE66.64
  
 
2
Kristina Andersson
Kristina Andersson ('91)
SWE52.32
  
 SB
K Spydkast 600 gram    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1Andrea Enerstad BolleAndrea Enerstad Bolle ('92)NOR51.52
  
 PB
2
Malin Andersson
Malin Andersson ('93)
SWE44.34
  
 
3
Elisabeth Höglund
Elisabeth Höglund ('90)
SWE44.21
  
 
4
Paula Gass
Paula Gass ('94)
GBR43.71
  
 
5
Jennifer Björklund
Jennifer Björklund ('95)
SWE42.62
  
 
D19 100 m    
4.7. Vind: +0.8

Finale A

Finale
4.7.Vind: +0.8
1
Austin Hamilton
Austin Hamilton ('97)
SWE10.51
  
 
2
Emil von Barth
Emil von Barth ('96)
SWE10.59
  
 
3
Jonathan Quarcoo
Jonathan Quarcoo ('96)
NOR10.61
  
 
4
Gustav Kjell
Gustav Kjell ('96)
SWE10.70
  
 
5Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN10.82
  
 SB
6
Sondre Loftås Kåstad
Sondre Loftås Kåstad ('96)
NOR10.85
  
 
7
Øystein Klareng
Øystein Klareng ('96)
NOR10.86
  
 PB
8Rasmus Mohr ErnstRasmus Mohr Ernst ('97)DEN10.88
  
 
Kristoffer HariKristoffer Hari ('97)DEN DNS
  
 
Finale B
4.7. Vind: +2.2
4.7.Vind: +2.2
1
Abou Granli Diomande
Abou Granli Diomande ('97)
NOR10.95 w
  
 
2
Julian Koszinski
Julian Koszinski ('96)
GER10.97 w
  
 
3
Tarley Allison
Tarley Allison ('97)
SWE10.98 w
  
 
Indledende heats4.7.
Indledende 1
4.7. Vind: +0.8
4.7.Vind: +0.8
1
Jonathan Quarcoo
Jonathan Quarcoo ('96)
NOR10.76
  
 
Indledende 2
4.7. Vind: +0.1
4.7.Vind: +0.1
1Kristoffer HariKristoffer Hari ('97)DEN10.63
  
 
2Rasmus Mohr ErnstRasmus Mohr Ernst ('97)DEN10.94
  
 
Indledende 3
4.7. Vind: 0.0
4.7.Vind: 0.0
1
Austin Hamilton
Austin Hamilton ('97)
SWE10.81
  
 
Indledende 4
4.7. Vind: +1.2
4.7.Vind: +1.2
1
Gustav Kjell
Gustav Kjell ('96)
SWE10.75
  
 
Indledende 5
4.7. Vind: +2.2
4.7.Vind: +2.2
1
Emil von Barth
Emil von Barth ('96)
SWE10.60 w
  
 
2Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN10.83 w
  
 
Indledende 6
4.7. Vind: +1.7
4.7.Vind: +1.7
1
Sondre Loftås Kåstad
Sondre Loftås Kåstad ('96)
NOR10.84
  
 PB
2
Øystein Klareng
Øystein Klareng ('96)
NOR10.87
  
 PB
D19 200 m    
5.7. Vind: +1.1

Finale A

Finale
5.7.Vind: +1.1
1
Jonathan Quarcoo
Jonathan Quarcoo ('96)
NOR21.17
  
 
2Rasmus Mohr ErnstRasmus Mohr Ernst ('97)DEN21.70
  
 PB
3
Austin Hamilton
Austin Hamilton ('97)
SWE21.71
  
 SB
4
Sebastian Guillen Perez
Sebastian Guillen Perez ('97)
NOR21.79
  
 PB
5
Sondre Loftås Kåstad
Sondre Loftås Kåstad ('96)
NOR21.90
  
 
6
Øystein Klareng
Øystein Klareng ('96)
NOR22.01
  
 SB
D19 800 m    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Björn Seifert
Björn Seifert ('96)
SWE1:54.36
  
 
D19 110 m hæk 99.1 cm    
5.7. Vind: -0.3

Finale A

Finale
5.7.Vind: -0.3
1
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE14.43
  
 
2
Julian Koszinski
Julian Koszinski ('96)
GER14.43
  
 
Indledende heats5.7.
Indledende 1
5.7. Vind: +1.9
5.7.Vind: +1.9
1
Julian Koszinski
Julian Koszinski ('96)
GER14.19
  
 
2
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE14.27
  
 PB
Indledende 2
5.7. Vind: +1.5
5.7.Vind: +1.5
1
Charles Mitala
Charles Mitala ('96)
SWE14.35
  
 
D19 Højdespring    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1
Oskar Lundqvist
Oskar Lundqvist ('97)
SWE2.06
  
 
2
Fabian Delryd
Fabian Delryd ('96)
SWE2.06
  
 SB
D19 Længdespring    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1
Ingar Kiplesund
Ingar Kiplesund ('96)
NOR7.13
+0.4
  
 
2Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.09
-1.8
  
 PB
D19 Diskoskast 1.75 kg    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Jakob Gardenkrans
Jakob Gardenkrans ('97)
SWE55.18
  
 PB
2
Thor Olav Rosvold
Thor Olav Rosvold ('96)
NOR52.95
  
 
3
Oscar Gustafsson
Oscar Gustafsson ('97)
SWE51.82
  
 PB
4
Albin Lager
Albin Lager ('96)
SWE50.49
  
 
P19 100 m    
4.7. Vind: +1.0

Finale A

Finale
4.7.Vind: +1.0
1
Hanna Hoff
Hanna Hoff ('97)
SWE12.00
  
 PB
2
Emilia Kjellberg
Emilia Kjellberg ('96)
SWE12.03
  
 SB
3
Emma Jansson
Emma Jansson ('97)
SWE12.14
  
 PB
4
Lisa Lilja
Lisa Lilja ('96)
SWE12.15
  
 PB
5
Adriana Janic
Adriana Janic ('96)
SWE12.18
  
 PB
6
Marte Pettersen
Marte Pettersen ('97)
NOR12.29
  
 PB
Indledende heats4.7.
Indledende 2
4.7. Vind: +0.7
4.7.Vind: +0.7
1
Adriana Janic
Adriana Janic ('96)
SWE12.25
  
 SB
Indledende 3
4.7. Vind: +0.7
4.7.Vind: +0.7
1
Emilia Kjellberg
Emilia Kjellberg ('96)
SWE12.18
  
 SB
Indledende 5
4.7. Vind: +0.3
4.7.Vind: +0.3
1
Lisa Lilja
Lisa Lilja ('96)
SWE12.18
  
 PB
2
Hanna Hoff
Hanna Hoff ('97)
SWE12.20
  
 
P19 200 m    
5.7. Vind: +0.5

Finale A

Finale
5.7.Vind: +0.5
1
Emma Jansson
Emma Jansson ('97)
SWE24.78
  
 PB
2
Alice Svantesson
Alice Svantesson ('97)
SWE25.01
  
 PB
P19 400 m    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1
Ebba Svantesson
Ebba Svantesson ('97)
SWE56.03
  
 PB
2
Ingrid Linn Nordahl
Ingrid Linn Nordahl ('97)
NOR56.30
  
 
3
Alice Svantesson
Alice Svantesson ('97)
SWE56.43
  
 PB
P19 800 m    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Patricia Striner
Patricia Striner ('97)
SWE2:12.00
  
 
P19 1500 m    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1
Malin Jonsson
Malin Jonsson ('96)
SWE4:38.60
  
 PB
2
Emilie Grøterud Fossumstuen
Emilie Grøterud Fossumstuen ('97)
NOR4:38.61
  
 PB
P19 100 m hæk 84.0 cm    
5.7. Vind: +0.3

Finale A

Finale
5.7.Vind: +0.3
1
Lovisa Östervall
Lovisa Östervall ('97)
SWE14.25
  
 PB
2
Emilie Berge
Emilie Berge ('97)
NOR14.27
  
 PB
3
Emma Stenlöf
Emma Stenlöf ('96)
SWE14.35
  
 
Indledende heats5.7.
Indledende 1
5.7. Vind: -0.5
5.7.Vind: -0.5
1
Lovisa Östervall
Lovisa Östervall ('97)
SWE14.41
  
 
2
Emma Stenlöf
Emma Stenlöf ('96)
SWE14.41
  
 
P19 Højdespring    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Ellen Ekholm
Ellen Ekholm ('96)
SWE1.80
  
 =PB
2
Lovisa Östervall
Lovisa Östervall ('97)
SWE1.78
  
 =SB
3
Emma Stenlöf
Emma Stenlöf ('96)
SWE1.75
  
 SB
4
Elise Nedberg
Elise Nedberg ('97)
NOR1.71
  
 PB
4
Louise Ekman
Louise Ekman ('97)
SWE1.71
  
 SB
6
Johanna Dyremark
Johanna Dyremark ('97)
SWE1.71
  
 
7
Malin Engan Wiseth
Malin Engan Wiseth ('97)
NOR1.71
  
 
P19 Stangspring    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Sara Cannmo
Sara Cannmo ('96)
SWE3.73
  
 
2
McKenna Caskey
McKenna Caskey ('99)
USA3.73
  
 
3
Klara Mattsson
Klara Mattsson ('97)
SWE3.73
  
 SB
3
Annika Jönsson
Annika Jönsson ('96)
SWE3.73
  
 SB
P19 Længdespring    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1
Viktoriya Vaseykina
Viktoriya Vaseykina ('97)
RUS6.01
+0.3
  
 
1
Emma Stenlöf
Emma Stenlöf ('96)
SWE5.82 w
+2.1
  
 
2
Emilia Kjellberg
Emilia Kjellberg ('96)
SWE5.93
+0.2
  
 SB
2
Lovisa Östervall
Lovisa Östervall ('97)
SWE5.70
+0.5
  
 
2
Emilia Hammarström
Emilia Hammarström ('96)
SWE5.70
+0.1
  
 SB
3
Emma Stenlöf
Emma Stenlöf ('96)
SWE5.90
+1.1
  
 SB
4
Emilia Hammarström
Emilia Hammarström ('96)
SWE5.89
+1.4
  
 PB
4
Anna Pajunen
Anna Pajunen ('97)
FIN5.68
+0.8
  
 PB
5
Jonna Lindéen
Jonna Lindéen ('96)
SWE5.83
+1.6
  
 PB
6
Moa Ullgren
Moa Ullgren ('96)
SWE5.82
+1.3
  
 SB
7
Lovisa Östervall
Lovisa Östervall ('97)
SWE5.81
+0.3
  
 
8
Emma Jansson
Emma Jansson ('97)
SWE5.70
+0.6
  
 PB
9
Lilly Andersson
Lilly Andersson ('96)
SWE5.64
+0.8
  
 SB
P19 Kuglestød 4.0 kg    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1
Agnes Larsson
Agnes Larsson ('97)
SWE14.28
  
 
2
Emma Harrysson
Emma Harrysson ('97)
SWE13.68
  
 PB
3
Sara Lennman
Sara Lennman ('96)
SWE13.51
  
 
4
Julia Svärd Axelsson
Julia Svärd Axelsson ('96)
SWE13.25
  
 SB
P19 Diskoskast 1.0 kg    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1Marie AagaardMarie Aagaard ('96)DEN45.94
  
 
3
Lovisa Sjöstrand
Lovisa Sjöstrand ('97)
SWE43.83
  
 
P19 Hammerkast 4.0 kg    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1
Linn Forssell
Linn Forssell ('97)
SWE54.70
  
 
P19 Spydkast 600 gram    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Emma Harrysson
Emma Harrysson ('97)
SWE44.40
  
 PB
2
Linn Peura
Linn Peura ('97)
SWE44.22
  
 SB
6
Jenny Wiklund
Jenny Wiklund ('96)
FIN40.75
  
 
D17 100 m    
4.7. Vind: +0.5

Finale A

Finale
4.7.Vind: +0.5
1Simon HansenSimon Hansen ('98)DEN10.73
  
 PB
1
Henrik Larsson
Henrik Larsson ('99)
SWE10.83
  
 PB
2
Marcus Tornée
Marcus Tornée ('98)
SWE10.84
  
 PB
2
Michael Nyabako
Michael Nyabako ('99)
SWE10.93
  
 PB
Indledende heats4.7.
Indledende 3
4.7. Vind: -0.3
4.7.Vind: -0.3
1
Marcus Tornée
Marcus Tornée ('98)
SWE10.92
  
 
Indledende 4
4.7. Vind: +0.5
4.7.Vind: +0.5
1Simon HansenSimon Hansen ('98)DEN10.87
  
 
D17 200 m    
5.7. Vind: +0.5

Finale A

Finale
5.7.Vind: +0.5
1Simon HansenSimon Hansen ('98)DEN21.64
  
 PB
2Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)DEN21.94
  
 PB
3
Marcus Tornée
Marcus Tornée ('98)
SWE21.97
  
 
4
Mathias Hove Johansen
Mathias Hove Johansen ('98)
NOR22.02
  
 PB
D17 800 m    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Leo Magnusson
Leo Magnusson ('98)
SWE1:54.38
  
 PB
D17 3000 m    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Thomas Jefferson Byrkjeland
Thomas Jefferson Byrkjeland ('98)
NOR8:47.41
  
 
2
Anders Søgnebotten Lang-Ree
Anders Søgnebotten Lang-Ree ('99)
NOR8:48.28
  
 PB
D17 2000m Steeplechase (84cm)    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Anders Søgnebotten Lang-Ree
Anders Søgnebotten Lang-Ree ('99)
NOR6:06.77
  
 PB
2
Ola Martin Gåsvær
Ola Martin Gåsvær ('98)
NOR6:07.02
  
 PB
D17 110m Hurdles (91.4cm, 8.90m)    
5.7. Vind: 0.0

Finale A

Finale
5.7.Vind: 0.0
1
Max Hrelja
Max Hrelja ('98)
SWE13.71
  
 PB
2Simon TraoréSimon Traoré ('98)DEN14.25
  
 PB
3
James Gaudiello
James Gaudiello ('98)
SWE14.47
  
 PB
4Sofus Rasmus ClausenSofus Rasmus Clausen ('98)DEN14.53
  
 PB
Indledende heats5.7.
Indledende 1
5.7. Vind: +1.8
5.7.Vind: +1.8
1Simon TraoréSimon Traoré ('98)DEN14.37
  
 PB
Indledende 2
5.7. Vind: +0.5
5.7.Vind: +0.5
1
Max Hrelja
Max Hrelja ('98)
SWE13.76
  
 PB
D17 Højdespring    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Filip Björklund
Filip Björklund ('98)
SWE2.05
  
 PB
D17 Stangspring    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1
Sondre Guttormsen
Sondre Guttormsen ('99)
NOR4.63
  
 PB
D17 Kuglestød 5.0 kg    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1
Wictor Petersson
Wictor Petersson ('98)
SWE20.68
  
 
2Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)NOR19.45
  
 
D17 Diskoskast 1.5 kg    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Wictor Petersson
Wictor Petersson ('98)
SWE64.28
  
 PB
D17 Hammerkast 5.0 kg    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1
Patrik Lindstedt
Patrik Lindstedt ('99)
SWE64.41
  
 
2
Edvin Larsson
Edvin Larsson ('98)
SWE60.42
  
 
D17 Spydkast 700 gram    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Rasmus Eriksson
Rasmus Eriksson ('98)
SWE69.85
  
 
P17 100 m    
4.7. Vind: +1.2

Finale A

Finale
4.7.Vind: +1.2
1
Claudia Payton
Claudia Payton ('98)
SWE12.19
  
 PB
2
Josefin Persson
Josefin Persson ('98)
SWE12.21
  
 PB
3
Moa Mattisson
Moa Mattisson ('98)
SWE12.22
  
 PB
4
Vanja Blomberg
Vanja Blomberg ('98)
SWE12.24
  
 PB
5Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN12.27
  
 
Indledende heats4.7.
Indledende 6
4.7. Vind: +2.2
4.7.Vind: +2.2
1
Vanja Blomberg
Vanja Blomberg ('98)
SWE12.25 w
  
 
P17 200 m    
5.7. Vind: +0.2

Finale A

Finale
5.7.Vind: +0.2
1
Linnéa Frobe
Linnéa Frobe ('98)
SWE24.94
  
 PB
2
Josefin Persson
Josefin Persson ('98)
SWE25.08
  
 SB
P17 400 m    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1
Linnéa Frobe
Linnéa Frobe ('98)
SWE56.50
  
 SB
2
Josefin Persson
Josefin Persson ('98)
SWE56.53
  
 SB
3
Mari Drabløs
Mari Drabløs ('98)
NOR56.71
  
 
P17 800 m    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN2:11.37
  
 PB
2Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98)DEN2:11.80
  
 PB
3
Emma Magnusson
Emma Magnusson ('99)
SWE2:13.01
  
 PB
4
Mari Drabløs
Mari Drabløs ('98)
NOR2:13.24
  
 SB
5
Mathilde Myhrvold
Mathilde Myhrvold ('98)
NOR2:13.25
  
 
P17 100 m hæk 76.2 cm    
5.7. Vind: +1.3

Finale A

Finale
5.7.Vind: +1.3
1
Amanda Holmberg
Amanda Holmberg ('98)
SWE13.60
  
 PB
2
Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö ('98)
SWE13.94
  
 PB
3
Moa Mattisson
Moa Mattisson ('98)
SWE14.17
  
 PB
4
Emelie Nyman Wänseth
Emelie Nyman Wänseth ('98)
SWE14.25
  
 
5
Nina Konrad
Nina Konrad ('98)
GER14.30
  
 PB
6
Tove Olsson
Tove Olsson ('98)
SWE14.34
  
 PB
Indledende heats5.7.
Indledende 1
5.7. Vind: -0.3
5.7.Vind: -0.3
1
Amanda Holmberg
Amanda Holmberg ('98)
SWE13.86
  
 
Indledende 2
5.7. Vind: +0.1
5.7.Vind: +0.1
1
Emelie Nyman Wänseth
Emelie Nyman Wänseth ('98)
SWE14.39
  
 
Indledende 3
5.7. Vind: -1.5
5.7.Vind: -1.5
1
Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö ('98)
SWE13.96
  
 =PB
P17 Højdespring    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Emelie Nyman Wänseth
Emelie Nyman Wänseth ('98)
SWE1.75
  
 
2
Emma Söderström
Emma Söderström ('98)
SWE1.73
  
 PB
3Rikke AndersenRikke Andersen ('98)DEN1.73
  
 PB
4
Louise Estberg
Louise Estberg ('98)
SWE1.73
  
 PB
P17 Stangspring    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1
Elienor Werner
Elienor Werner ('98)
SWE4.10
  
 SB
2
McKenna Caskey
McKenna Caskey ('99)
USA3.96
  
 =PB
3
Frida Bergvall
Frida Bergvall ('99)
SWE3.62
  
 
P17 Længdespring    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1
Kaiza Karlén
Kaiza Karlén ('98)
SWE5.93
-0.4
  
 
1
Kaiza Karlén
Kaiza Karlén ('98)
SWE5.67 w
+2.3
  
 
P17 Trespring     
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Aleksandra Krasina
Aleksandra Krasina ('98)
RUS12.69
+1.0
  
 PB
2
Mari Sellevåg Aarø
Mari Sellevåg Aarø ('98)
NOR12.38
+0.3
  
 PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Linn Louise Kvaale
Linn Louise Kvaale ('98)
NOR14.49
  
 
2
Elise Gravningen
Elise Gravningen ('98)
NOR14.25
  
 
3
Amanda Malmehed
Amanda Malmehed ('98)
SWE13.95
  
 
P17 Diskoskast 1.0 kg    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Anna Karlsson
Anna Karlsson ('98)
SWE45.75
  
 PB
2
Mathilda Eriksson
Mathilda Eriksson ('98)
SWE42.93
  
 
P17 Hammerkast 3.0 kg    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1
Grete Ahlberg
Grete Ahlberg ('98)
SWE68.24
  
 
2
Jessica Mattsson
Jessica Mattsson ('98)
SWE59.04
  
 PB
3
Anna Karlsson
Anna Karlsson ('98)
SWE57.69
  
 PB
4
Cecilia Larsson
Cecilia Larsson ('99)
SWE55.42
  
 
5
Luana Lund Klaric
Luana Lund Klaric ('99)
SWE54.45
  
 =PB
6
Ida Stenbäck
Ida Stenbäck ('99)
SWE51.84
  
 
P17 Spydkast 500 gram    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Ida Thunberg
Ida Thunberg ('99)
SWE51.20
  
 PB
2
Maja Gustavsson
Maja Gustavsson ('98)
SWE50.31
  
 PB
3
Stella Weinberg
Stella Weinberg ('98)
NOR49.33
  
 
4
Carolin Näslund
Carolin Näslund ('98)
SWE46.06
  
 
5
Bianca Salming
Bianca Salming ('98)
SWE43.42
  
 
P16 100 m    
4.7. Vind: +1.8

Finale A

Finale
4.7.Vind: +1.8
1
Ida Eikeng
Ida Eikeng ('99)
NOR12.02
  
 
2
Live Haugstad Hilton
Live Haugstad Hilton ('99)
NOR12.12
  
 PB
3
Tonje Fjellet Kristiansen
Tonje Fjellet Kristiansen ('99)
NOR12.16
  
 PB
4
Ida Thunberg
Ida Thunberg ('99)
SWE12.30
  
 PB
Indledende heats4.7.
Indledende 3
4.7. Vind: +1.7
4.7.Vind: +1.7
1
Ida Eikeng
Ida Eikeng ('99)
NOR11.99
  
 PB
P16 200 m    
5.7. Vind: +1.5

Finale A

Finale
5.7.Vind: +1.5
1
Tonje Fjellet Kristiansen
Tonje Fjellet Kristiansen ('99)
NOR24.67
  
 
2
Ida Eikeng
Ida Eikeng ('99)
NOR24.97
  
 PB
3
Live Haugstad Hilton
Live Haugstad Hilton ('99)
NOR25.10
  
 
P16 100 m hæk 76.2 cm    
5.7. Vind: -1.3

Finale A

Finale
5.7.Vind: -1.3
1
Ida Thunberg
Ida Thunberg ('99)
SWE14.02
  
 PB
2
Victoria Almerén Hansson
Victoria Almerén Hansson ('99)
SWE14.05
  
 
3
Ida Eikeng
Ida Eikeng ('99)
NOR14.17
  
 
Indledende heats5.7.
Indledende 2
5.7. Vind: -0.6
5.7.Vind: -0.6
1
Victoria Almerén Hansson
Victoria Almerén Hansson ('99)
SWE14.23
  
 
Indledende 3
5.7. Vind: +0.6
5.7.Vind: +0.6
1
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE14.09
  
 
Indledende 4
5.7. Vind: -1.0
5.7.Vind: -1.0
1
Ida Eikeng
Ida Eikeng ('99)
NOR14.26
  
 
2
Ida Thunberg
Ida Thunberg ('99)
SWE14.39
  
 PB
P16 Højdespring    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1
Maja Nilsson
Maja Nilsson ('99)
SWE1.75
  
 
2
Filippa Rodrigues
Filippa Rodrigues ('99)
SWE1.71
  
 =PB
P16 Længdespring    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1
Fanny Runheim
Fanny Runheim ('99)
SWE5.82
+0.6
  
 SB
2
Thale Leirfall Bremset
Thale Leirfall Bremset ('99)
NOR5.63
0.0
  
 =PB
P16 Kuglestød 3.0 kg    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1Thea JensenThea Jensen ('99)DEN15.20
  
 
P16 Hammerkast 3.0 kg    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1
Elina Karvonen
Elina Karvonen ('01)
SWE60.74
  
 
2Vicki DahlVicki Dahl DEN57.27
  
 
P15 300 m    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Thórdís Eva Steinsdóttir
Thórdís Eva Steinsdóttir 
ISL39.39
  
 PB
2Freja WærnessFreja Wærness DEN39.93
  
 PB
P15 800 m    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh DEN2:13.37
  
 PB
2
Emilie Hov Andreassen
Emilie Hov Andreassen 
NOR2:14.94
  
 PB
P15 Højdespring    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Lovisa Karlsson
Lovisa Karlsson 
SWE1.70
  
 PB
P15 Stangspring    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Megan Berg Nobeus
Megan Berg Nobeus 
SWE3.60
  
 PB
P15 Længdespring    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Lovisa Karlsson
Lovisa Karlsson 
SWE5.83
-1.4
  
 PB
2
Claudia Belgrave
Claudia Belgrave 
SWE5.70 w
+2.7
  
 
D14 Stangspring    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1
Pål Haugen Lillefosse
Pål Haugen Lillefosse ('01)
NOR4.77
  
 
P14 800 m    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Lovisa Bivstedt
Lovisa Bivstedt ('01)
SWE2:13.98
  
 SB
2
Gaël De Coninck
Gaël De Coninck ('01)
BEL2:14.38
  
 PB
P14 Længdespring    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Tilde Johansson
Tilde Johansson ('01)
SWE5.88
+0.9
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020