Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/U SWE: 3.7.2015

M 60 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN8.15
  
 PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN8.18 w
  
 
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)DEN8.30 w
  
 
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)DEN8.31
  
 PB
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)DEN8.78
  
 PB
Hans Erland ThomsenHans Erland Thomsen ('03)DEN8.82
  
 PB
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)DEN8.83
  
 SB
Hans Erland ThomsenHans Erland Thomsen ('03)DEN8.90
  
 SB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)DEN8.95
  
 PB
Anders BangAnders Bang ('02)DEN9.03
  
 PB
Elias Dahl LunøeElias Dahl Lunøe ('03)DEN9.10
  
 PB
Vitus BergenserVitus Bergenser ('03)DEN9.12 w
  
 
Lasse FrandsenLasse Frandsen ('02)DEN9.57
  
 PB
M 80 m    
Vind: +2.5

Finale A

Finale
Vind: +2.5
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN9.07 w
  
 
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN9.15
  
 PB
Emil FrændeEmil Frænde DEN9.65
  
 PB
Vincent PlasVincent Plas ('01)DEN9.69
  
 PB
Emil FrændeEmil Frænde DEN9.70
  
 
Vincent PlasVincent Plas ('01)DEN9.74
  
 
Gabriel LaustenGabriel Lausten DEN9.95
  
 PB
Steintór EgholmSteintór Egholm DEN10.07
  
 PB
Christian CorneliusChristian Cornelius DEN10.12
  
 PB
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN10.28
  
 PB
Alexander HaugebyAlexander Haugeby DEN10.32
  
 PB
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN10.34
  
 PB
Haris KhanHaris Khan DEN10.40
  
 PB
Mikkel ChristoffersenMikkel Christoffersen ('01)DEN10.52
  
 PB
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)DEN10.81
  
 PB
Kristian Skov HansenKristian Skov Hansen ('01)DEN11.39
  
 PB
M 100 m    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)DEN11.06 w
  
 
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)DEN11.10
  
 
Dennis SkødtDennis Skødt ('94)DEN11.24
  
 PB
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)DEN11.24
  
 
Peter TrajkovskiPeter Trajkovski ('96)DEN11.29
  
 
Oliver Brandt-NielsenOliver Brandt-Nielsen ('97)DEN11.29
  
 
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN11.37
  
 PB
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)CUB11.38
  
 PB
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN11.39
  
 PB
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)CUB11.42
  
 
Rúni JacobsenRúni Jacobsen ('94)DEN11.48
  
 PB
Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)DEN11.53
  
 PB
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)DEN11.58
  
 PB
Tummas Napoleon ArgeTummas Napoleon Arge ('95)DEN11.59
  
 PB
Kasper FilsoeKasper Filsoe ('90)DEN11.60
  
 
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)DEN11.60
  
 
Sofus Rasmus ClausenSofus Rasmus Clausen ('98)DEN11.78
  
 PB
Simon Bøhrns KnudsenSimon Bøhrns Knudsen ('99)DEN11.87
  
 PB
Tobias StærmoseTobias Stærmose ('91)DEN11.91
  
 SB
Lasse BangsgaardLasse Bangsgaard ('98)DEN11.97
  
 
Niklas KruseNiklas Kruse ('99)DEN11.98
  
 PB
Patrick ChristensenPatrick Christensen ('96)DEN12.02 w
  
 
Rune DrongesenRune Drongesen ('96)DEN12.16
  
 SB
Lasse SchönherrLasse Schönherr ('96)DEN12.34
  
 PB
M 200 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
Morten JensenMorten Jensen ('82)DEN22.26
  
 
Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)DEN22.28 w
  
 
Peter TrajkovskiPeter Trajkovski ('96)DEN22.33
  
 =SB
Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)DEN22.35
  
 PB
Alexandre GuidjeAlexandre Guidje ('94)DEN22.41
  
 PB
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)DEN22.42
  
 PB
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)DEN22.62 w
  
 
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN22.64 w
  
 
Sofus Rasmus ClausenSofus Rasmus Clausen ('98)DEN23.05
  
 PB
Rúni JacobsenRúni Jacobsen ('94)DEN23.11
  
 PB
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN23.16
  
 PB
Dennis SkødtDennis Skødt ('94)DEN23.16 w
  
 
Simon HvelplundSimon Hvelplund ('84)DEN23.18
  
 PB
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN23.20
  
 
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)DEN23.30 w
  
 
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN23.32
  
 
Esben PoulsenEsben Poulsen ('98)DEN23.39
  
 
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)CUB23.42
  
 PB
Simon Bøhrns KnudsenSimon Bøhrns Knudsen ('99)DEN23.75
  
 PB
Tummas Napoleon ArgeTummas Napoleon Arge ('95)DEN23.80 w
  
 
Vincent PlasVincent Plas ('01)DEN23.83
  
 PB
Lasse BangsgaardLasse Bangsgaard ('98)DEN23.94
  
 
Mathias HolmMathias Holm ('97)DEN24.07
  
 PB
Robin SwannRobin Swann ('97)DEN24.14
  
 PB
Tobias StærmoseTobias Stærmose ('91)DEN24.33
  
 SB
Niklas KruseNiklas Kruse ('99)DEN24.38
  
 PB
Magnus Ugilt RasmussenMagnus Ugilt Rasmussen ('97)DEN24.45
  
 PB
Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)DEN24.61
  
 PB
Patrick ChristensenPatrick Christensen ('96)DEN24.99
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN26.23
  
 PB
Vitus BergenserVitus Bergenser ('03)DEN29.16
  
 PB
Hans Erland ThomsenHans Erland Thomsen ('03)DEN29.32
  
 PB
M 300 m    

Finale A

Finale
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN35.10
  
DUR-15 PB
Steintór EgholmSteintór Egholm DEN38.03
  
 PB
Gabriel LaustenGabriel Lausten DEN39.00
  
 PB
Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup DEN39.78
  
 PB
Sebastian NielsenSebastian Nielsen DEN41.52
  
 PB
Mathias ClausenMathias Clausen ('01)DEN44.04
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
Kasper StærkKasper Stærk ('83)DEN49.35
  
 
Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)DEN49.44
  
 PB
Martin JohansenMartin Johansen ('95)DEN49.54
  
 
Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)DEN49.92
  
 
Peter TrajkovskiPeter Trajkovski ('96)DEN50.02
  
 SB
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)DEN50.07
  
 
Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96)DEN50.28
  
 PB
Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)DEN50.63
  
 
Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)DEN50.81
  
 
Simon HvelplundSimon Hvelplund ('84)DEN50.90
  
 SB
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN51.63
  
 PB
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)DEN51.97
  
 
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN52.10
  
 PB
Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)DEN52.27
  
 
Esben PoulsenEsben Poulsen ('98)DEN52.41
  
 
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)DEN52.60
  
 
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN53.21
  
 PB
Lasse BangsgaardLasse Bangsgaard ('98)DEN53.35
  
 
Steingrímur HallsonSteingrímur Hallson ('97)DEN53.87
  
 PB
Teitur BjarnasteinTeitur Bjarnastein ('97)DEN53.98
  
 PB
Mathias HolmMathias Holm ('97)DEN54.37
  
 PB
Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)DEN55.30
  
 PB
M 600 m    

Finale A

Finale
Vitus BergenserVitus Bergenser ('03)DEN1:36.88
  
 PB
Linus LindquistLinus Lindquist ('02)DEN1:38.89
  
 PB
Anders BangAnders Bang ('02)DEN1:39.96
  
 PB
Noah Grunnet NouriNoah Grunnet Nouri ('02)DEN1:44.07
  
 
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)DEN1:44.83
  
 
Oscar RiisOscar Riis ('03)DEN1:47.19
  
 PB
Hans Erland ThomsenHans Erland Thomsen ('03)DEN1:49.80
  
 
Aske Key BenediktssonAske Key Benediktsson ('02)DEN1:50.44
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
2
Christoffer Ahl
Christoffer Ahl ('98)
SWE1:55.64
  
 PB
Jacob Ilbjerg StengaardJacob Ilbjerg Stengaard ('94)DEN1:55.32
  
 SB
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)DEN1:55.68
  
 
Frederik FurstenbergFrederik Furstenberg ('93)DEN1:57.04
  
 SB
Cho Mihn KyunCho Mihn Kyun ('94)DEN1:57.41
  
 
Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)DEN1:58.29
  
 PB
Karl-Gustav BrockdorffKarl-Gustav Brockdorff ('99)DEN1:58.40
  
 
William DevantierWilliam Devantier DEN1:58.65
  
 PB
Lukas JensenLukas Jensen ('97)DEN1:59.37
  
 SB
Sebastian Rahbech StensvigSebastian Rahbech Stensvig ('99)DEN2:01.22
  
 PB
Mads SkaaningMads Skaaning ('95)DEN2:01.68
  
 PB
Henrik GregersenHenrik Gregersen ('80)DEN2:01.80
  
 
Rasmus Rose-HansenRasmus Rose-Hansen ('99)DEN2:01.97
  
 PB
Khavaquiah RasmusenKhavaquiah Rasmusen ('92)DEN2:02.17
  
 SB
Noel MonoNoel Mono ('98)DEN2:02.34
  
 PB
Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)DEN2:02.51
  
 PB
Joachim Weel RosboJoachim Weel Rosbo ('97)DEN2:02.67
  
 SB
Steingrímur HallsonSteingrímur Hallson ('97)DEN2:02.84
  
 PB
Noel MonoNoel Mono ('98)DEN2:02.92
  
 PB
Teitur BjarnasteinTeitur Bjarnastein ('97)DEN2:03.03
  
 PB
Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)DEN2:03.14
  
 SB
Johannes WürtzJohannes Würtz ('95)DEN2:03.30
  
 PB
Søren BrasenSøren Brasen ('84)DEN2:05.51
  
 
Mikkel StampeMikkel Stampe DEN2:08.76
  
 PB
Frederik GottliebFrederik Gottlieb DEN2:08.83
  
 PB
Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup DEN2:09.38
  
 
Mads Lie BrøndumMads Lie Brøndum ('95)DEN2:09.60
  
 SB
Louis HermannLouis Hermann ('99)DEN2:09.72
  
 PB
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)DEN2:09.75
  
 
Gunnar SivertsenGunnar Sivertsen ('99)ISL2:10.03
  
 PB
Sebastian NielsenSebastian Nielsen DEN2:11.80
  
 PB
Conrad LindConrad Lind ('01)DEN2:12.32
  
 PB
Jacob Weel RosboJacob Weel Rosbo DEN2:15.40
  
 PB
Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)DEN2:17.90
  
 PB
Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)DEN2:23.27
  
 PB
Jonatan MøllerJonatan Møller ('01)DEN2:29.41
  
 PB
Finale B
1
Erik Rosqvist
Erik Rosqvist ('98)
SWE1:59.00
  
 PB
Finale C
1
Kevin Duvert
Kevin Duvert ('98)
SWE2:08.68
  
 SB
6
Lukas Mårtensson
Lukas Mårtensson ('98)
SWE2:02.03
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
Christoffer BollChristoffer Boll ('92)DEN3:55.02
  
 PB
Jacob Ilbjerg StengaardJacob Ilbjerg Stengaard ('94)DEN3:55.91
  
 SB
Morten MarinussenMorten Marinussen ('84)DEN4:01.78
  
 PB
Joachim Weel RosboJoachim Weel Rosbo ('97)DEN4:04.09
  
 PB
Sebastian Rahbech StensvigSebastian Rahbech Stensvig ('99)DEN4:05.73
  
 PB
Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)DEN4:06.34
  
 
Mads SkaaningMads Skaaning ('95)DEN4:08.24
  
 
Henrik GregersenHenrik Gregersen ('80)DEN4:10.53
  
 
Johannes WürtzJohannes Würtz ('95)DEN4:11.11
  
 PB
Noel MonoNoel Mono ('98)DEN4:13.12
  
 PB
Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)DEN4:15.56
  
 PB
Lukas JensenLukas Jensen ('97)DEN4:16.60
  
 
Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)DEN4:18.60
  
 
Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)DEN4:20.23
  
 PB
Lucas la cour HeebøllLucas la cour Heebøll ('99)DEN4:21.46
  
 PB
Louis HermannLouis Hermann ('99)DEN4:24.95
  
 PB
Simon HolstSimon Holst ('98)DEN4:28.71
  
 SB
Mads Lie BrøndumMads Lie Brøndum ('95)DEN4:29.16
  
 SB
Anders Holmelund JørgensenAnders Holmelund Jørgensen ('99)DEN4:31.98
  
 PB
Gunnar SivertsenGunnar Sivertsen ('99)ISL4:32.88
  
 PB
Linus LindquistLinus Lindquist ('02)DEN4:38.66
  
 PB
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)DEN5:03.26
  
 
Noah Grunnet NouriNoah Grunnet Nouri ('02)DEN5:03.39
  
 
Oscar RiisOscar Riis ('03)DEN5:10.83
  
 
Aske Key BenediktssonAske Key Benediktsson ('02)DEN5:34.99
  
 SB
M 2000 m    

Finale A

Finale
William DevantierWilliam Devantier DEN5:51.13
  
 PB
Oliver BjørslevOliver Bjørslev DEN5:55.65
  
 
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)DEN6:08.29
  
 PB
Conrad LindConrad Lind ('01)DEN6:08.64
  
 PB
Frederik GottliebFrederik Gottlieb DEN6:13.59
  
 PB
Jacob Weel RosboJacob Weel Rosbo DEN6:19.18
  
 PB
Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)DEN6:26.33
  
 PB
Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)DEN6:36.74
  
 PB
Jonatan MøllerJonatan Møller ('01)DEN6:50.33
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
Sebastian Rahbech StensvigSebastian Rahbech Stensvig ('99)DEN9:05.56
  
 
Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)DEN9:17.91
  
 PB
Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)DEN9:33.31
  
 SB
Mads Emil MunksgaardMads Emil Munksgaard ('99)DEN9:35.92
  
 PB
Anders Holmelund JørgensenAnders Holmelund Jørgensen ('99)DEN9:55.90
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
8
Andreas Jansson
Andreas Jansson ('96)
SWE15:02.65
  
 SB
Paulo JensenPaulo Jensen ('79)DEN15:16.87
  
 
Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)DEN15:25.79
  
 
Niels Peter NielsenNiels Peter Nielsen ('87)DEN15:31.02
  
 
Bo S AbrahamssonBo S Abrahamsson ('76)DEN15:39.71
  
 
Johannes WürtzJohannes Würtz ('95)DEN15:48.31
  
 
Oliver BjørslevOliver Bjørslev DEN16:16.21
  
 
Finale B
1
Chris Gray
Chris Gray ('92)
SWE16:04.12
  
 PB
1
Martin Wuopio
Martin Wuopio ('97)
SWE16:10.27
  
 SB
1
Geert Tuinstra
Geert Tuinstra ('90)
NED16:15.54
  
 PB
1
Gustav Nordling
Gustav Nordling ('97)
SWE16:34.63
  
 PB
M 2000 m forh.    

Finale A

Finale
4
Adam Kagebeck
Adam Kagebeck ('97)
SWE6:21.45
  
 PB
Sondre Strøm
Sondre Strøm ('97)
NOR6:10.26
  
 PB
Mads Emil MunksgaardMads Emil Munksgaard ('99)DEN6:47.39
  
 PB
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
Khavaquiah RasmusenKhavaquiah Rasmusen ('92)DEN9:35.01
  
 SB
Christoffer MadsenChristoffer Madsen ('93)DEN9:57.67
  
 PB
M 300 m hæk 76.2 cm    

Finale A

Finale
1
Carl Bengtström
Carl Bengtström 
SWE39.05
  
 PB
5
Johan Claeson
Johan Claeson ('01)
SWE41.74
  
 PB
Finale C
2
Vilgot Dahl
Vilgot Dahl 
SWE45.13
  
 PB
M 300 m hæk 84.0 cm    

Finale A

Finale
3
Anton Bengtsson
Anton Bengtsson ('99)
SWE40.34
  
 PB
4
Eric Nilsson
Eric Nilsson ('99)
SWE40.51
  
 PB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
4
Gustav Magnusson
Gustav Magnusson ('95)
SWE1:00.87
  
 SB
6
Isak Andersson
Isak Andersson ('96)
SWE54.11
  
 
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)DEN55.19
  
 PB
Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)DEN59.01
  
 SB
Finale B
3
Anton Nilsson
Anton Nilsson ('92)
SWE53.97
  
 
4
Alexander Lundskog
Alexander Lundskog ('96)
SWE53.99
  
 
6
Andreas Almlöf
Andreas Almlöf ('95)
SWE54.92
  
 
7
Mathieu Nilsson
Mathieu Nilsson ('96)
SWE55.64
  
 PB
Finale C
1
Ludvig Hillenfjärd
Ludvig Hillenfjärd ('97)
SWE54.07
  
 PB
2
Tobias Nilsson
Tobias Nilsson ('92)
SWE54.88
  
 
3
Oskar Greilert
Oskar Greilert ('95)
SWE54.93
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN1.96
  
 
Kenneth PedersenKenneth Pedersen ('97)DEN1.96
  
 PB
Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)DEN1.91
  
 PB
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)DEN1.81
  
 
Niklas KruseNiklas Kruse ('99)DEN1.75
  
 PB
Marius Hytholm Alex PetersenMarius Hytholm Alex Petersen ('01)DEN1.73
  
 PB
Albert RanningAlbert Ranning ('98)DEN1.72
  
 
Villads ClausenVillads Clausen ('98)DEN1.72
  
 PB
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN1.60
  
 
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)DEN1.50
  
 =PB
Mark DrongesenMark Drongesen DEN1.45
  
 
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)DEN1.37
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)DEN4.71
  
 PB
Oliver DurafourOliver Durafour ('97)DEN4.50
  
 PB
Oliver DurafourOliver Durafour ('97)DEN4.32
  
 
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)DEN4.23
  
 PB
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)DEN4.06
  
 PB
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)DEN3.95
  
 
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)DEN3.90
  
 
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN3.45
  
 PB
Robin SwannRobin Swann ('97)DEN3.44
  
 
Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen DEN3.23
  
 
Mathias ClausenMathias Clausen ('01)DEN2.95
  
 
Christian Munch SkylvChristian Munch Skylv ('01)DEN2.67
  
 PB
Emil BoesenEmil Boesen ('03)DEN2.14
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
Andreas JeppesenAndreas Jeppesen ('88)DEN6.73
0.0
  
 
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN6.46 w
+2.5
  
 
Emil FrændeEmil Frænde DEN6.43 w
+2.2
  
 
Kristian IpsenKristian Ipsen ('93)DEN6.42
+0.2
  
 SB
Kasper LarsenKasper Larsen ('99)DEN6.42
+0.3
  
 
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)DEN6.32 w
+2.9
  
 
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN6.29
0.0
  
 
Magnus Ugilt RasmussenMagnus Ugilt Rasmussen ('97)DEN6.17
-0.5
  
 PB
Emil FrændeEmil Frænde DEN6.16
-0.3
  
 
Andreas Sandfeld HansenAndreas Sandfeld Hansen ('99)DEN6.15
+0.9
  
 SB
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN6.15 w
+2.1
  
 
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)DEN6.07
+1.5
  
 
Simon TraoréSimon Traoré ('98)DEN6.03
+0.6
  
 
Robin SwannRobin Swann ('97)DEN5.99
+0.2
  
 =SB
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN5.98
+0.2
  
 PB
Albert RanningAlbert Ranning ('98)DEN5.96
-0.3
  
 
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN5.72
+0.6
  
 
Gabriel LaustenGabriel Lausten DEN5.70 w
+3.0
  
 
Rune DrongesenRune Drongesen ('96)DEN5.63
-0.9
  
 
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN5.54 w
+2.3
  
 
Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)DEN5.53
+0.4
  
 =PB
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN5.50
-0.7
  
 PB
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)DEN5.39
-0.4
  
 
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN5.35
+1.7
  
 PB
Christian CorneliusChristian Cornelius DEN5.31 w
+2.1
  
 
Marius Hytholm Alex PetersenMarius Hytholm Alex Petersen ('01)DEN5.23
+0.5
  
 PB
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)DEN4.57
+1.9
  
 
Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)DEN4.17 w
+2.3
  
 
Kristian Skov HansenKristian Skov Hansen ('01)DEN3.80 w
+2.9
  
 
Kristian Skov HansenKristian Skov Hansen ('01)DEN3.65
+0.6
  
 
Gabriel LaustenGabriel Lausten DEN2.66
-0.5
  
 
Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)DEN2.26
+1.6
  
 
M Trespring    

Finale A

Finale
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN14.71
+0.7
  
 
Magnus Ugilt RasmussenMagnus Ugilt Rasmussen ('97)DEN12.84
+1.2
  
 PB
Andreas Sandfeld HansenAndreas Sandfeld Hansen ('99)DEN12.61
-0.6
  
 PB
Kasper LarsenKasper Larsen ('99)DEN12.22
-0.4
  
 
Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)DEN11.80
+1.1
  
 PB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Patrik Sjöö
Patrik Sjöö ('92)
SWE48.97
  
 PB
8
Edwin Råsberg
Edwin Råsberg ('94)
SWE56.89
  
 PB
Jannick BaggeJannick Bagge ('94)DEN51.85
  
 PB
Lasse SchönherrLasse Schönherr ('96)DEN44.86
  
 PB
Steingrímur HallsonSteingrímur Hallson ('97)DEN41.05
  
 SB
Helgi GeytiHelgi Geyti ('93)DEN40.10
  
 
K 60 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN8.59 w
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN8.60
  
 PB
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)DEN8.75
  
 PB
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN8.76
  
 PB
Birita RyanBirita Ryan ('02)DEN8.76
  
 PB
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN8.82
  
 PB
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN8.84 w
  
 
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)DEN8.88
  
 PB
Flora ChalmerFlora Chalmer ('03)DEN8.95
  
 PB
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)DEN9.03
  
 PB
Kathrine E KristensenKathrine E Kristensen ('02)DEN9.08
  
 PB
Mie Hylling AxelssonMie Hylling Axelsson ('02)DEN9.09
  
 PB
Hervør NiclasenHervør Niclasen ('03)DEN9.12
  
 PB
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)DEN9.20
  
 PB
Elin NiclasenElin Niclasen ('03)DEN9.21
  
 PB
Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN9.21
  
 PB
Unna Ró JacobsenUnna Ró Jacobsen ('02)DEN9.24
  
 PB
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)DEN9.27
  
 PB
Andrea Kirstina MøllerAndrea Kirstina Møller ('02)DEN9.37
  
 PB
Kristianna S. JoensenKristianna S. Joensen ('03)DEN9.58
  
 PB
K 80 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen DEN10.29
  
 SB
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen DEN10.31
  
 SB
Olivia TuokilaOlivia Tuokila FIN10.33 w
  
 
Olivia TuokilaOlivia Tuokila FIN10.35
  
 PB
Olivia TuokilaOlivia Tuokila FIN10.44
  
 PB
Sarah Sveistrup DahlSarah Sveistrup Dahl DEN10.47
  
 PB
Sarah Sveistrup DahlSarah Sveistrup Dahl DEN10.51
  
 
Astrid LykkeAstrid Lykke DEN10.53
  
 PB
Astrid LykkeAstrid Lykke DEN10.54
  
 
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN10.57
  
 PB
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN10.68
  
 
Gertrud Rose JensenGertrud Rose Jensen ('01)DEN10.77
  
 PB
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen DEN10.80
  
 PB
Gertrud Rose JensenGertrud Rose Jensen ('01)DEN10.80 w
  
 
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN10.87
  
 PB
Nicola MallingNicola Malling ('01)DEN10.87
  
 PB
Naja VintherNaja Vinther DEN11.00
  
 PB
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)DEN11.01
  
 PB
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)DEN11.04
  
 PB
Mathilde ByrgesenMathilde Byrgesen DEN11.04
  
 PB
Annika LundtoftAnnika Lundtoft DEN11.08
  
 SB
Nanna E AndersenNanna E Andersen ('01)DEN11.17
  
 PB
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN11.18
  
 PB
Victoria Amalie LarsenVictoria Amalie Larsen DEN11.54
  
 PB
Katharina S. KlausenKatharina S. Klausen ('01)DEN11.58
  
 PB
Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)DEN11.65
  
 PB
Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)DEN11.72
  
 SB
K 100 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)DEN12.31
  
 PB
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)DEN12.33
  
 
Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN12.40
  
 
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)DEN12.40
  
 
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)DEN12.45
  
 SB
Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)DEN12.47
  
 =PB
Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)DEN12.48
  
 
Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN12.57
  
 
Cecilie Schou-NielsenCecilie Schou-Nielsen ('99)DEN12.66 w
  
 
Amalie Brammer KristiansenAmalie Brammer Kristiansen ('99)DEN12.75 w
  
 
Cecilie Schou-NielsenCecilie Schou-Nielsen ('99)DEN12.78 w
  
 
Caroline ElkjærCaroline Elkjær ('95)DEN12.79
  
 PB
Amalie Brammer KristiansenAmalie Brammer Kristiansen ('99)DEN12.81 w
  
 
Helena S. LangHelena S. Lang ('98)DEN12.88
  
 PB
Anne Sofie VermundAnne Sofie Vermund ('93)DEN12.98
  
 SB
Julia H MaurerJulia H Maurer ('93)DEN12.99
  
 PB
Sarah Winther JensenSarah Winther Jensen ('99)DEN13.03
  
 
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)DEN13.05
  
 
Klara FomsgaardKlara Fomsgaard ('98)DEN13.09
  
 
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)DEN13.09
  
 PB
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN13.10
  
 
Cassandra L VedelCassandra L Vedel ('95)DEN13.15
  
 
Frederikke MortensenFrederikke Mortensen ('98)DEN13.18
  
 
Ane Cecilie KjærgaardAne Cecilie Kjærgaard ('98)DEN13.30
  
 
Cassie SkjærbækCassie Skjærbæk ('99)DEN13.32
  
 
Simone HjortSimone Hjort ('99)DEN13.37 w
  
 
Leonora HedeLeonora Hede ('98)DEN13.48
  
 SB
Therese Helk OlesenTherese Helk Olesen ('99)DEN13.55
  
 SB
Alda Sigurðsdóttir LamhaugeAlda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)DEN13.66
  
 PB
Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)DEN13.68
  
 PB
Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)DEN13.70
  
 
Lise PedersenLise Pedersen ('99)DEN14.21
  
 
Anette HavboAnette Havbo ('99)DEN16.70 w
  
 
Katrin Antonia FjallsbakKatrin Antonia Fjallsbak ('99)DEN16.71
  
 
K 200 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)DEN25.25
  
 PB
Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN25.50
  
 PB
Louise MalmqvistLouise Malmqvist ('96)DEN25.51
  
 PB
Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)DEN25.72
  
 PB
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)DEN25.76 w
  
 
Olivia TuokilaOlivia Tuokila FIN25.90 w
  
 
Sarah Sveistrup DahlSarah Sveistrup Dahl DEN25.91 w
  
 
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)DEN26.13
  
 PB
Cecilie Schou-NielsenCecilie Schou-Nielsen ('99)DEN26.14
  
 PB
Sarah Winther JensenSarah Winther Jensen ('99)DEN26.15
  
 PB
Julia H MaurerJulia H Maurer ('93)DEN26.46
  
 PB
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)DEN26.80
  
 PB
Gertrud Rose JensenGertrud Rose Jensen ('01)DEN26.85
  
 PB
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen DEN27.20
  
 PB
Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97)DEN27.32
  
 
Liv Vanggaard KaupangLiv Vanggaard Kaupang ('95)DEN27.35
  
 
Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)DEN27.35
  
 
Therese Helk OlesenTherese Helk Olesen ('99)DEN27.36
  
 
Simone HjortSimone Hjort ('99)DEN27.51
  
 
Ane Cecilie KjærgaardAne Cecilie Kjærgaard ('98)DEN28.00
  
 PB
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN28.01
  
 PB
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)DEN28.02
  
 PB
Tessa June StrandTessa June Strand ('98)DEN28.26
  
 PB
Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)DEN28.32
  
 PB
Elisabeth DorscheElisabeth Dorsche ('98)DEN28.58
  
 PB
Bjørg NowackBjørg Nowack ('99)DEN28.76
  
 SB
Majken LützenMajken Lützen ('03)DEN29.11
  
 PB
Birita RyanBirita Ryan ('02)DEN29.68
  
 PB
Elin NiclasenElin Niclasen ('03)DEN29.69
  
 PB
Camille FrederiksenCamille Frederiksen ('99)DEN29.71
  
 PB
Mie Hylling AxelssonMie Hylling Axelsson ('02)DEN29.93
  
 PB
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)DEN30.13
  
 PB
Andrea Kirstina MøllerAndrea Kirstina Møller ('02)DEN30.21
  
 PB
Signe JensenSigne Jensen ('99)DEN30.35
  
 PB
Kathrine E KristensenKathrine E Kristensen ('02)DEN30.38
  
 PB
Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN30.69
  
 PB
Mathilde RiisMathilde Riis ('99)DEN30.71 w
  
 
Unna Ró JacobsenUnna Ró Jacobsen ('02)DEN30.81
  
 PB
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)DEN31.00
  
 PB
Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN31.12 w
  
 
Emilie NilssonEmilie Nilsson ('99)DEN31.93
  
 PB
Krista Stroyer StenstrømKrista Stroyer Stenstrøm ('99)DEN32.04
  
 PB
Mathilde Grønlund RasmussenMathilde Grønlund Rasmussen ('03)DEN33.47
  
 PB
Josephine K. MadsenJosephine K. Madsen ('02)DEN33.58
  
 PB
Anette HavboAnette Havbo ('99)DEN34.32
  
 PB
Katrin Antonia FjallsbakKatrin Antonia Fjallsbak ('99)DEN34.66
  
 PB
K 300 m    

Finale A

Finale
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN41.00
  
 PB
Sarah Sveistrup DahlSarah Sveistrup Dahl DEN41.77
  
 PB
Olivia TuokilaOlivia Tuokila FIN41.85
  
 PB
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen DEN42.31
  
 PB
Viktoria DommerViktoria Dommer ('01)DEN42.82
  
 
Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen DEN42.96
  
 SB
Henriette SchnackHenriette Schnack DEN43.54
  
 PB
Nanna E AndersenNanna E Andersen ('01)DEN43.97
  
 PB
Annika LundtoftAnnika Lundtoft DEN44.19
  
 SB
Naja VintherNaja Vinther DEN44.96
  
 PB
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)DEN45.18
  
 PB
Julie Kalstrup SchultzJulie Kalstrup Schultz DEN45.23
  
 
Cecilie BoesdalCecilie Boesdal ('01)DEN45.76
  
 PB
Sofie ChristensenSofie Christensen ('95)DEN49.80
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
Anna Thestrup AndersenAnna Thestrup Andersen ('95)DEN58.32
  
 
Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)DEN59.51
  
 
Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)DEN59.84
  
 SB
Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen DEN1:00.44
  
 
Liv Vanggaard KaupangLiv Vanggaard Kaupang ('95)DEN1:00.68
  
 
Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97)DEN1:01.58
  
 
Therese Helk OlesenTherese Helk Olesen ('99)DEN1:01.62
  
 
Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz DEN1:03.40
  
 PB
Tessa June StrandTessa June Strand ('98)DEN1:05.90
  
 
Signe JensenSigne Jensen ('99)DEN1:10.28
  
 
Emilie NilssonEmilie Nilsson ('99)DEN1:15.90
  
 PB
K 600 m    

Finale A

Finale
Majken LützenMajken Lützen ('03)DEN1:43.07
  
 PB
Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)DEN1:45.14
  
 
Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN1:46.24
  
 PB
Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)DEN1:46.54
  
 
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)DEN1:47.05
  
 PB
Unna Ró JacobsenUnna Ró Jacobsen ('02)DEN1:49.08
  
 PB
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN1:53.92
  
 
Mathilde Grønlund RasmussenMathilde Grønlund Rasmussen ('03)DEN1:57.70
  
 PB
Mie Hylling AxelssonMie Hylling Axelsson ('02)DEN1:58.20
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Alexandra Pekic
Alexandra Pekic 
SWE2:30.00
  
 PB
3
Hilda Lindberg
Hilda Lindberg ('01)
SWE2:17.24
  
 PB
4
Wilma Nielsen
Wilma Nielsen ('01)
SWE2:18.49
  
 PB
7
Sara Salomonsson
Sara Salomonsson ('97)
SWE2:19.45
  
 PB
Caroline VegebergCaroline Vegeberg ('98)DEN2:20.29
  
 
Matilde WillerMatilde Willer DEN2:22.63
  
 PB
Viktoria DommerViktoria Dommer ('01)DEN2:22.66
  
 PB
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN2:23.10
  
 
Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)DEN2:23.73
  
 PB
Anna Sommer HaugeAnna Sommer Hauge ('98)DEN2:26.18
  
 SB
Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)DEN2:26.48
  
 PB
Tine ØstergaardTine Østergaard DEN2:27.75
  
 
Heidi Elung HenningsenHeidi Elung Henningsen DEN2:28.95
  
 PB
Lærke Natascha LundLærke Natascha Lund ('01)DEN2:29.20
  
 PB
Cecilie BoesdalCecilie Boesdal ('01)DEN2:29.37
  
 SB
Louise Høj JensenLouise Høj Jensen ('97)DEN2:32.32
  
 
Andrea Holm NielsenAndrea Holm Nielsen DEN2:37.03
  
 PB
Mathilde RiisMathilde Riis ('99)DEN2:37.04
  
 SB
Veronica JanningVeronica Janning ('01)DEN2:39.76
  
 
Anna ThomsenAnna Thomsen DEN2:43.23
  
 PB
Sofie ChristensenSofie Christensen ('95)DEN2:48.32
  
 
Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)DEN3:00.14
  
 SB
Finale B
1
Elsa Wallenius
Elsa Wallenius ('01)
SWE2:20.72
  
 PB
1
Ida Tryggveson
Ida Tryggveson ('97)
SWE2:20.82
  
 PB
1
Lydia Håkansson
Lydia Håkansson ('98)
SWE2:31.79
  
 SB
1
Sofi Virk Reimers
Sofi Virk Reimers ('98)
SWE2:32.28
  
 SB
2
Julia Samuelsson
Julia Samuelsson ('99)
SWE2:18.93
  
 PB
2
Ebba Berglin
Ebba Berglin ('01)
SWE2:21.09
  
 PB
2
Emma Gustafsson
Emma Gustafsson ('97)
SWE2:23.21
  
 SB
3
Olivia Kempi
Olivia Kempi ('98)
SWE2:19.13
  
 PB
3
Matilda Hallström
Matilda Hallström 
SWE2:28.86
  
 SB
4
Alexandra Simonsen
Alexandra Simonsen ('98)
SWE2:20.65
  
 PB
4
Maja Sjöblom
Maja Sjöblom ('97)
SWE2:25.38
  
 SB
5
Sofia Johansson
Sofia Johansson ('98)
SWE2:21.32
  
 PB
5
Moa Ellmarker
Moa Ellmarker ('97)
SWE2:25.62
  
 SB
6
Elsa Olsson
Elsa Olsson ('98)
SWE2:21.75
  
 PB
7
Cornelia Böhnke
Cornelia Böhnke ('01)
SWE2:26.35
  
 PB
8
Minna Seger
Minna Seger ('01)
SWE2:29.29
  
 PB
8
Tilda Pettersson
Tilda Pettersson 
SWE2:34.24
  
 SB
Finale C
1
Sara Lilja Vidlund
Sara Lilja Vidlund ('01)
SWE2:24.20
  
 PB
2
Matilda Nilsson Edin
Matilda Nilsson Edin ('99)
SWE2:30.71
  
 PB
5
Ida Lilja
Ida Lilja ('01)
SWE2:30.48
  
 PB
5
Ebba Olsson
Ebba Olsson ('99)
SWE2:34.10
  
 SB
K 1500 m    

Finale A

Finale
Josephine BrystingJosephine Brysting ('95)DEN4:45.18
  
 PB
Clara KallClara Kall ('99)DEN4:46.23
  
 PB
Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)DEN4:55.32
  
 PB
Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN4:58.59
  
 PB
Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97)DEN5:02.55
  
 SB
Majken LützenMajken Lützen ('03)DEN5:03.23
  
 PB
Louise Høj JensenLouise Høj Jensen ('97)DEN5:05.03
  
 
Astrid BagerAstrid Bager ('99)DEN5:09.24
  
 PB
Isabella SheldonIsabella Sheldon ('97)DEN5:20.04
  
 
Unna Ró JacobsenUnna Ró Jacobsen ('02)DEN5:29.83
  
 PB
Mathilde Grønlund RasmussenMathilde Grønlund Rasmussen ('03)DEN5:33.12
  
 PB
K 2000 m    

Finale A

Finale
Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh DEN6:25.39
  
 PB
Matilde WillerMatilde Willer DEN6:41.37
  
 PB
Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)DEN7:01.50
  
 PB
Lærke Natascha LundLærke Natascha Lund ('01)DEN7:07.79
  
 PB
Heidi Elung HenningsenHeidi Elung Henningsen DEN7:21.86
  
 PB
Andrea Holm NielsenAndrea Holm Nielsen DEN7:22.17
  
 PB
Freja Lunde LarsenFreja Lunde Larsen DEN7:43.09
  
 PB
Anna ThomsenAnna Thomsen DEN7:48.27
  
 PB
K 3000 m    

Finale A

Finale
1
Hannah Nilsson
Hannah Nilsson ('91)
SWE10:11.66
  
 PB
1
Malin Strand
Malin Strand ('93)
SWE10:14.89
  
 PB
1
Karin Nilsson
Karin Nilsson ('82)
SWE10:22.30
  
 PB
1
Evelina Beramand
Evelina Beramand ('94)
SWE10:34.95
  
 SB
Vienna Søyland Dahle
Vienna Søyland Dahle ('92)
NOR10:01.81
  
 =PB
Clara KallClara Kall ('99)DEN10:03.83
  
 PB
Malin Strand
Malin Strand ('93)
SWE10:14.89
  
 PB
Isabella SheldonIsabella Sheldon ('97)DEN11:29.01
  
 
Caroline Amalie JensenCaroline Amalie Jensen ('99)DEN11:36.50
  
 
Finale B
2
Alice Greberg
Alice Greberg ('98)
SWE10:32.99
  
 PB
3
Anna Hallberg
Anna Hallberg ('86)
SWE10:34.36
  
 PB
7
Klara Henriksson
Klara Henriksson ('97)
SWE10:39.26
  
 PB
9
Alva Engdahl
Alva Engdahl ('98)
SWE11:03.21
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)DEN14.48
  
 
Thea HaahrThea Haahr ('91)DEN14.64
  
 
Louise MalmqvistLouise Malmqvist ('96)DEN15.81
  
 PB
K 300 m hæk    

Finale A

Finale
1
Emma Söderström
Emma Söderström ('98)
SWE43.86
  
 PB
2
Therese Nätstrand
Therese Nätstrand 
SWE44.06
  
 PB
3
Tove Olsson
Tove Olsson ('98)
SWE44.36
  
 SB
5
Sara Dahlén
Sara Dahlén 
SWE47.60
  
 PB
Finale B
2
Ellen Eklund
Ellen Eklund ('98)
SWE47.76
  
 SB
2
Alicia Nilsson
Alicia Nilsson ('98)
SWE47.86
  
 PB
7
Anna Påsse
Anna Påsse ('99)
SWE50.92
  
 SB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
2
Frida Hansson
Frida Hansson ('97)
SWE1:08.20
  
 PB
7
Emma Forss
Emma Forss ('94)
SWE1:11.89
  
 PB
K 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN12.37
  
 PB
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN12.49
  
 PB
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen DEN12.53
  
 PB
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen DEN12.57
  
 PB
Annika LundtoftAnnika Lundtoft DEN12.63
  
 SB
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen DEN12.74
  
 
Améli KamppAméli Kampp ('01)DEN13.73
  
 PB
Katharina S. KlausenKatharina S. Klausen ('01)DEN13.90
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Agnes Bengtsson
Agnes Bengtsson ('97)
SWE1.62
  
 SB
Tina Bischoff GellinTina Bischoff Gellin ('98)DEN1.67
  
 
Louise MalmqvistLouise Malmqvist ('96)DEN1.62
  
 SB
Sarah BahatSarah Bahat ('99)DEN1.62
  
 =PB
Katharina S. KlausenKatharina S. Klausen ('01)DEN1.60
  
 PB
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen DEN1.59
  
 SB
Astrid KjeldsteenAstrid Kjeldsteen ('02)DEN1.59
  
 PB
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN1.54
  
 PB
Selma StaunSelma Staun DEN1.52
  
 PB
Alice Kirk DamsgaardAlice Kirk Damsgaard ('01)DEN1.52
  
 
Flora ChalmerFlora Chalmer ('03)DEN1.48
  
 PB
Emilie PerssonEmilie Persson ('99)DEN1.43
  
 
Lise PedersenLise Pedersen ('99)DEN1.43
  
 PB
Nanna E AndersenNanna E Andersen ('01)DEN1.41
  
 
Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN1.39
  
 PB
Hervør NiclasenHervør Niclasen ('03)DEN1.39
  
 PB
Elin NiclasenElin Niclasen ('03)DEN1.27
  
 
Ingrid Sofie Bach Jensen BangIngrid Sofie Bach Jensen Bang ('03)DEN1.27
  
 
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)DEN1.25
  
 
Alberthe Wiedemann SimonsenAlberthe Wiedemann Simonsen ('02)DEN1.17
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
Karin FisherKarin Fisher ('88)USA3.61
  
 
Mira GuldbrandsenMira Guldbrandsen ('98)DEN3.61
  
 
Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)DEN3.44
  
 
Josephine SkipperJosephine Skipper ('98)DEN3.27
  
 
Anne Sofie OlsenAnne Sofie Olsen ('94)DEN3.27
  
 
Josephine SkipperJosephine Skipper ('98)DEN3.16
  
 
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN3.01
  
 
Selma StaunSelma Staun DEN2.88
  
 
Bjørg NowackBjørg Nowack ('99)DEN2.84
  
 
Camille FrederiksenCamille Frederiksen ('99)DEN2.84
  
 PB
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN2.61
  
 PB
Nicola MallingNicola Malling ('01)DEN2.50
  
 =PB
Krista Stroyer StenstrømKrista Stroyer Stenstrøm ('99)DEN2.21
  
 
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)DEN2.20
  
 PB
Anna Sofie FrændeAnna Sofie Frænde ('01)DEN2.00
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Emma Söderström
Emma Söderström ('98)
SWE5.09
+0.1
  
 SB
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN5.58
+1.0
  
 
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen DEN5.52 w
+2.7
  
 
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN5.47
+0.6
  
 
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen DEN5.44
-0.9
  
 
Simone HjortSimone Hjort ('99)DEN5.42
+1.2
  
 PB
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen DEN5.42 w
+2.1
  
 
Simone HjortSimone Hjort ('99)DEN5.38
-0.7
  
 PB
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg DEN5.34
+2.0
  
 
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg DEN5.27
+1.3
  
 
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)DEN5.27 w
+2.5
  
 
Sofie RasmussenSofie Rasmussen DEN5.21 w
+2.5
  
 
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)DEN5.14
-0.1
  
 
Sofie RasmussenSofie Rasmussen DEN5.12
-0.4
  
 
Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)DEN5.11
+0.2
  
 
Gertrud Rose JensenGertrud Rose Jensen ('01)DEN5.11 w
+2.6
  
 
Gertrud Rose JensenGertrud Rose Jensen ('01)DEN5.09
+0.9
  
 PB
Sofie RasmussenSofie Rasmussen DEN5.06
+0.7
  
 
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)DEN5.01
-0.8
  
 
Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)DEN4.93
+0.1
  
 
Sarah Winther JensenSarah Winther Jensen ('99)DEN4.90
+1.7
  
 
Ane Cecilie KjærgaardAne Cecilie Kjærgaard ('98)DEN4.85
+0.8
  
 
Henriette SchnackHenriette Schnack DEN4.78
+1.1
  
 
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)DEN4.74
+1.0
  
 
Katharina S. KlausenKatharina S. Klausen ('01)DEN4.73
+1.4
  
 PB
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)DEN4.63 w
+2.5
  
 
Elisabeth DorscheElisabeth Dorsche ('98)DEN4.62
+2.0
  
 SB
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)DEN4.61
+2.0
  
 =PB
Edna Maria DebesEdna Maria Debes ('97)DEN4.50
+1.1
  
 
Nanna E AndersenNanna E Andersen ('01)DEN4.46
+1.8
  
 
Astrid LykkeAstrid Lykke DEN4.31
+1.7
  
 SB
Helene NybyHelene Nyby ('99)DEN4.30
+2.0
  
 
Marita Káradóttir PetersenMarita Káradóttir Petersen ('98)DEN4.24
+0.4
  
 SB
Signe JensenSigne Jensen ('99)DEN4.12
-0.5
  
 PB
Tine SkindhøjTine Skindhøj ('95)DEN3.93
+1.2
  
 =PB
K Trespring     

Finale A

Finale
May ZerzutMay Zerzut ('94)POL11.71
+0.2
  
 PB
Sofie RasmussenSofie Rasmussen DEN11.69
+0.1
  
 PB
Natasja JacobsenNatasja Jacobsen DEN9.91
-0.3
  
 SB
Edna Maria DebesEdna Maria Debes ('97)DEN9.68
+0.7
  
 SB
Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)DEN9.61
+0.2
  
 
Marita Káradóttir PetersenMarita Káradóttir Petersen ('98)DEN9.61
+0.9
  
 SB
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Óluva Allansdóttir JoensenÓluva Allansdóttir Joensen ('02)DEN11.37
  
 
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DEN11.24
  
 
Elin NiclasenElin Niclasen ('03)DEN9.74
  
 PB
Astrid KjeldsteenAstrid Kjeldsteen ('02)DEN9.72
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN9.33
  
 
Kristianna S. JoensenKristianna S. Joensen ('03)DEN8.80
  
 PB
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)DEN8.48
  
 
Hervør NiclasenHervør Niclasen ('03)DEN8.27
  
 PB
Liva Johanne VilhelmsenLiva Johanne Vilhelmsen ('02)DEN7.43
  
 
Annemarie ØstergaardAnnemarie Østergaard ('03)DEN6.83
  
 
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Vicki DahlVicki Dahl DEN13.75
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Marie AagaardMarie Aagaard ('96)DEN45.94
  
 
Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)DEN45.75
  
 
Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)DEN34.37
  
 
Sofie DahlSofie Dahl ('97)DEN31.80
  
 
Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)DEN25.83
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Sofie DahlSofie Dahl ('97)DEN48.87
  
 
Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)DEN42.79
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Fawzie OtourFawzie Otour ('96)DEN41.78
  
 
D19 2000 m forh.    

Finale A

Finale
2
Pontus Hagman
Pontus Hagman ('97)
SWE6:11.98
  
 PB
3
Christoffer Hagman
Christoffer Hagman ('97)
SWE6:20.73
  
 PB
P19 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Elin Edgren
Elin Edgren ('97)
SWE1.51
  
 PB
9
Anna Karlsson Tufuga
Anna Karlsson Tufuga ('97)
SWE1.67
  
 PB
9
Jonna Lindéen
Jonna Lindéen ('96)
SWE1.67
  
 PB
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
7
Louise Liljeblad
Louise Liljeblad ('97)
SWE39.33
  
 SB
D17 800 m    

Finale A

Finale
1
Henry Jacobson
Henry Jacobson ('99)
SWE2:02.41
  
 PB
1
Mowlid Dahur Nur
Mowlid Dahur Nur ('98)
FOR2:08.72
  
 PB
2
William Wickholm
William Wickholm ('98)
SWE2:05.28
  
 PB
6
Emil Magnusson
Emil Magnusson ('98)
SWE2:06.59
  
 PB
7
Erik Karlsson
Erik Karlsson ('98)
SWE2:06.81
  
 PB
D17 2000m Steeplechase (84cm)    

Finale A

Finale
1
Fredrik Stenbeck
Fredrik Stenbeck ('99)
SWE7:14.38
  
 PB
1
Philip Sänneskog
Philip Sänneskog ('99)
SWE7:14.44
  
 PB
6
Axel Djurberg
Axel Djurberg ('99)
SWE6:39.54
  
 PB
7
Johan Lamm
Johan Lamm ('98)
SWE6:41.58
  
 PB
9
Jacob Åkersten
Jacob Åkersten ('98)
SWE7:04.97
  
 PB
D17 1500m Steeplechase, 76.2cm    

Finale A

Finale
5
Simon Hjortmark
Simon Hjortmark 
SWE4:49.47
  
  One hurdle missing
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Filip Björklund
Filip Björklund ('98)
SWE6.96
+0.8
  
 PB
2
David Svensson
David Svensson ('98)
SWE6.94
+0.7
  
 PB
3
Victor Koch
Victor Koch ('98)
SWE6.57
+0.3
  
 PB
7
Marcus Torneé
Marcus Torneé ('98)
SWE6.31
+1.8
  
 PB
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
7
Anton Olsson
Anton Olsson ('99)
SWE51.53
  
 PB
P17 1500m Steeplechase    

Finale A

Finale
1
Malin Svärdling
Malin Svärdling ('98)
SWE5:44.33
  
 SB
2
Lotta Blomquist
Lotta Blomquist ('98)
SWE5:09.35
  
 PB
3
Linnea Dennerporth
Linnea Dennerporth ('99)
SWE5:12.56
  
 PB
5
Amanda Ivehammar
Amanda Ivehammar ('01)
SWE5:28.56
  
 PB
P17 300 m hæk    

Finale A

Finale
1
Julia Söderberg
Julia Söderberg ('98)
SWE47.56
  
 SB
P17 Længdespring    
Kvalifikation
Kval
1
Maria Lindeberg
Maria Lindeberg ('98)
SWE5.02
0.0
  
 PB
5
Isabelle Joelsson
Isabelle Joelsson ('98)
SWE5.32
+0.7
  
 PB
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
3
Louise Svensson
Louise Svensson ('99)
SWE42.99
  
 PB
D16 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Albin Månsson
Albin Månsson ('99)
SWE5.93
+0.5
  
 SB
1
Daniel Johansson
Daniel Johansson ('99)
SWE5.91
+1.4
  
 PB
2
Daniel Langman
Daniel Langman ('99)
SWE6.48
+1.2
  
 PB
4
Erik Andersson
Erik Andersson ('99)
SWE6.36
+1.4
  
 PB
7
Oskar Erixon
Oskar Erixon ('99)
SWE6.28
+1.4
  
 SB
P16 Længdespring    
Kvalifikation
Kval
1
Linn Bäcklin
Linn Bäcklin ('99)
SWE5.21
+2.0
  
 SB
1
Melina Holse
Melina Holse ('99)
SWE5.20
+1.9
  
 PB
1
Matilda Sönnergaard
Matilda Sönnergaard ('99)
SWE5.05
+1.2
  
 SB
2
Elin Backlund
Elin Backlund ('99)
SWE4.98
+1.7
  
 SB
2
Fanny Jonsson
Fanny Jonsson ('99)
SWE4.96
-0.5
  
 PB
3
Lisa Lorenz
Lisa Lorenz ('99)
SWE4.80
+1.1
  
 PB
5
Alexandra Wiberg
Alexandra Wiberg ('99)
SWE5.46
+1.2
  
 SB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Gustav Karlsson
Gustav Karlsson 
SWE6.63 w
+4.6
  
 
2
Linus Kapstad
Linus Kapstad 
SWE6.48
+1.6
  
 PB
7
Hampus Lilja
Hampus Lilja 
SWE6.15
+1.6
  
 PB
8
Marcus Andersson
Marcus Andersson 
SWE6.09
+0.3
  
 PB
Kvalifikation
Kval
1
Simon Jonsson
Simon Jonsson 
SWE5.74 w
+2.6
  
 
2
Samuel Lestander
Samuel Lestander 
SWE6.32 w
+2.5
  
 
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
2
Alex Wisme
Alex Wisme 
SWE15.54
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Mathilda Ekholm
Mathilda Ekholm 
SWE11.82
  
 PB
Indledende heats
Indledende 3
Vind: -0.7
Vind: -0.7
2
Ingrid Holmquist
Ingrid Holmquist 
SWE12.68
  
 PB
Indledende 4
Vind: -0.4
Vind: -0.4
4
Stella Johannsen
Stella Johannsen 
SWE12.94
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
3
Hedvig Pettersson
Hedvig Pettersson 
SWE5.57
+1.7
  
 PB
7
Lisa Weyhenmeyer
Lisa Weyhenmeyer 
SWE5.28
+1.3
  
 PB
Kvalifikation
Kval
1
Hilma Hofström
Hilma Hofström 
SWE5.10
+1.2
  
 PB
D14 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Oliwer Danielsson
Oliwer Danielsson ('01)
SWE6.58
+0.1
  
 PB
4
Kiran Karlström
Kiran Karlström ('01)
SWE6.04 w
+2.4
  
 
5
Imran Lernebo
Imran Lernebo ('01)
SWE5.98 w
+2.2
  
 
7
Elias Sahlin
Elias Sahlin ('01)
SWE5.86 w
+2.2
  
 
8
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE5.70
+1.1
  
 PB
9
Oskar Weidenholm
Oskar Weidenholm ('01)
SWE5.59
+1.6
  
 PB
Kvalifikation
Kval
1
Andreas Ehn
Andreas Ehn ('01)
SWE5.45
+0.2
  
 PB
P14 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1
Tilde Johansson
Tilde Johansson ('01)
SWE11.36
  
 PB
3
Julia Wennersten
Julia Wennersten ('01)
SWE11.65
  
 PB
4
Stina Gustavsson
Stina Gustavsson ('01)
SWE11.72
  
 PB
5
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE12.17
  
 PB
6
Emily Capobianco
Emily Capobianco ('01)
SWE12.28
  
 PB
7
Elise Karlsson Torstensson
Elise Karlsson Torstensson ('01)
SWE12.28
  
 PB
Indledende heats
Indledende 2
Vind: +1.0
Vind: +1.0
2
Sandra Jonsson Lorentsson
Sandra Jonsson Lorentsson ('01)
SWE12.85
  
 PB
P14 Længdespring    

Finale A

Finale
2
Fanny Jansson
Fanny Jansson ('01)
SWE5.48
+1.2
  
 PB
3
Klara Rådbo
Klara Rådbo ('01)
SWE5.45
+0.1
  
 PB
4
Jelena Bodén
Jelena Bodén ('01)
SWE5.24
0.0
  
 PB
5
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE5.20
-2.0
  
 PB
6
Siri Lindvall
Siri Lindvall ('01)
SWE5.09
+0.1
  
 PB
Kvalifikation
Kval
1
Nicolina Eriksson
Nicolina Eriksson ('01)
SWE4.94 w
+2.2
  
 
1
Hanna Johansson
Hanna Johansson ('01)
SWE4.92
+1.3
  
 PB
1
Elin Antonsson
Elin Antonsson ('01)
SWE4.86
-0.2
  
 PB
4
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('01)
SWE5.10
+1.1
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Vilmer Elovsson
Vilmer Elovsson ('02)
SWE1.71
  
 PB
2
Zion Eriksson
Zion Eriksson ('02)
SWE1.67
  
 PB
3
William Frisk
William Frisk ('02)
SWE1.61
  
 PB
6
Johannes Jansson
Johannes Jansson ('02)
SWE1.61
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Lovisa Nilsson-Edin
Lovisa Nilsson-Edin ('02)
SWE1.62
  
 PB
4
Molly Johansson
Molly Johansson ('02)
SWE1.55
  
 PB
7
Stella Vetro
Stella Vetro ('02)
SWE1.55
  
 PB

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7