Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Pallasspelen 28‐29.1.2017 Inde

M 60 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
5Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN6.98
  
 
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1
Gustav Kjell
Gustav Kjell ('96)
SWE6.93
  
 
Indledende 4
28.1.
28.1.
1
David Sennung
David Sennung ('91)
SWE6.93
  
 SB
M 200 m    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Kasper Kadestål
Kasper Kadestål ('99)
SWE21.78
  
 PB
M 800 m    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1Christian Sand ClausenChristian Sand Clausen ('96)DEN1:52.85
  
 PB
2
Joakim Andersson
Joakim Andersson ('92)
SWE1:52.96
  
 PB
3
Benjamin Åberg
Benjamin Åberg ('95)
SWE1:55.46
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN7.85
  
 SB
Finale B
29.1.
29.1.
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN7.86
  
 SB
M Højdespring    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Hamdi Mahamat Alamine Saleh
Hamdi Mahamat Alamine Saleh ('97)
QAT2.20
  
 PB
2
Simon Wiklund
Simon Wiklund ('99)
SWE2.00
  
 
3
Yuan-Zhong Wu
Yuan-Zhong Wu ('91)
SWE2.00
  
 
M Stangspring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Eirik Greibrokk Dolve
Eirik Greibrokk Dolve ('95)
NOR5.53
  
 PB
M Længdespring    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Ingar Kiplesund
Ingar Kiplesund ('96)
NOR7.41
  
 PB
2Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)DEN7.34
  
 SB
3Morten JensenMorten Jensen ('82)DEN7.25
  
 SB
M Trespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Peder P. NielsenPeder P. Nielsen ('88)DEN15.62
  
 SB
K 60 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
2Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN7.58
  
 
3Martha TraoréMartha Traoré ('95)DEN7.67
  
 PB
4
Pernilla Nilsson
Pernilla Nilsson ('92)
SWE7.68
  
 
5
Hanna Hoff
Hanna Hoff ('97)
SWE7.76
  
 SB
6Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)DEN7.89
  
 
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1
Pernilla Nilsson
Pernilla Nilsson ('92)
SWE7.65
  
 SB
3
Lisa Skagersten
Lisa Skagersten ('92)
SWE7.95
  
 
5
Malin Roth
Malin Roth ('95)
SWE8.02
  
 
Indledende 2
28.1.
28.1.
1
Moa Mattisson
Moa Mattisson ('98)
SWE7.76
  
 PB
2Martha TraoréMartha Traoré ('95)DEN7.78
  
 SB
2
Ida Nilsson
Ida Nilsson ('98)
SWE7.95
  
 SB
3Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)DEN7.82
  
 SB
3
Julia Frisk
Julia Frisk ('99)
SWE7.97
  
 SB
Indledende 3
28.1.
28.1.
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN7.54
  
 PB
2
Hanna Hoff
Hanna Hoff ('97)
SWE7.79
  
 SB
Indledende 4
28.1.
28.1.
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN7.69
  
 
2
Oda Utsi Onstad
Oda Utsi Onstad ('90)
NOR7.79
  
 SB
4Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)DEN7.92
  
 SB
K 200 m    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87)DEN24.07
  
 SB
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN24.19
  
 SB
Finale B
29.1.
29.1.
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN24.81
  
 PB
K 400 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)DEN55.45
  
 
K 800 m    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1Stina TroestStina Troest ('94)DEN2:04.28
  
 SB
2Ida FillingsnesIda Fillingsnes ('90)NOR2:08.14
  
 SB
4Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)DEN2:10.23
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN8.49
  
 SB
2Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)DEN8.51
  
 PB
7Anne MøllerAnne Møller ('87)DEN9.13
  
 
Indledende heats29.1.
Indledende 1
29.1.
29.1.
4Anne MøllerAnne Møller ('87)DEN9.03
  
 SB
Indledende 2
29.1.
29.1.
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN8.56
  
 SB
2Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)DEN8.58
  
 PB
4
Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö ('98)
SWE8.89
  
 
5Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN9.06
  
 
K Højdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Vendela von Corswant
Vendela von Corswant ('93)
SWE1.71
  
 SB
2Sandra B. ChristensenSandra B. Christensen ('95)DEN1.71
  
 SB
K Stangspring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Lene Retzius
Lene Retzius ('96)
NOR4.10
  
 SB
2Line R JensenLine R Jensen ('92)DEN4.00
  
 SB
3Cathrine LarsåsenCathrine Larsåsen ('86)NOR3.90
  
 SB
4Caroline RannersCaroline Ranners ('95)DEN3.70
  
 PB
5Karin FisherKarin Fisher ('88)USA3.70
  
 =SB
6
Ellen Olsson
Ellen Olsson ('97)
SWE3.70
  
 SB
K Længdespring    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Nadia Akpana Assa
Nadia Akpana Assa ('95)
NOR6.03
  
 SB
2Martha TraoréMartha Traoré ('95)DEN6.00
  
 SB
K Trespring     
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Oda Utsi Onstad
Oda Utsi Onstad ('90)
NOR12.98
  
 SB
2
Sofie Olsholt
Sofie Olsholt ('96)
NOR12.53
  
 =PB
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1Trine MulbjergTrine Mulbjerg ('90)DEN16.00
  
 SB
D19 60 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN7.01
  
 PB
2Simon HansenSimon Hansen ('98)DEN7.02
  
 
Indledende heats28.1.
Indledende 2
28.1.
28.1.
1Simon HansenSimon Hansen ('98)DEN6.93
  
 
D19 Højdespring    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Simon Wiklund
Simon Wiklund ('99)
SWE2.02
  
 SB
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Wictor Petersson
Wictor Petersson ('98)
SWE20.11
  
 PB
 
18.78  X20.11 PB  X  X  X  
P19 60 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Moa Mattisson
Moa Mattisson ('98)
SWE7.77
  
 
3
Ida Nilsson
Ida Nilsson ('98)
SWE7.93
  
 SB
4
Lisa Dahlström
Lisa Dahlström ('99)
SWE7.98
  
 SB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Emmy Smedberg
Emmy Smedberg 
SWE9.00
  
 SB
P17 Højdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE1.72
  
 
P17 Stangspring    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
SWE3.70
  
 PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 29.1.

Finale A

Finale
Inde 29.1.
1
Axelina Johansson
Axelina Johansson 
SWE16.55
  
 PB
2
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE14.82
  
 PB
P16 60 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Filippa Sivnert
Filippa Sivnert ('01)
SWE7.80
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020