Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/U SWE: Världsungdomsspelen 30.6‐2.7.2017
Ullevi Stadium

M 100 m    
1.7. Vind: +1.1

Finale A

Finale
1.7.Vind: +1.1
1
Dennis Leal
Dennis Leal ('94)
SWE10.37
  
 PB
2
Odain Rose
Odain Rose ('92)
SWE10.37
  
 SB
3Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN10.48
  
 PB
4
Desmond Rogo
Desmond Rogo ('96)
SWE10.60
  
 
5
Nil de Oliveira
Nil de Oliveira ('86)
SWE10.61
  
 SB
6
Douglas Hellbratt
Douglas Hellbratt ('95)
SWE10.63
  
 
7
Jean-Christian Zirignon
Jean-Christian Zirignon ('95)
SWE10.79
  
 
8
Sebastian Guillen Perez
Sebastian Guillen Perez ('97)
NOR10.81
  
 SB
Jakob Lindbom
Jakob Lindbom ('95)
SWE DNS
  
 
Finale B
1.7. Vind: +3.1
1.7.Vind: +3.1
1
Jonas Tapani Halonen
Jonas Tapani Halonen ('95)
NOR10.52 w
  
 
2
Øyvind Kjerpeset
Øyvind Kjerpeset ('91)
NOR10.71 w
  
 
3
Nickolai Jallow
Nickolai Jallow ('91)
NOR10.72 w
  
 
4
Kenneth Vik Gulbrandsen
Kenneth Vik Gulbrandsen ('97)
NOR10.81 w
  
 
5
Jostein Joshua Fossøy
Jostein Joshua Fossøy ('92)
NOR10.84 w
  
 
6
Marvin Tay
Marvin Tay ('90)
SWE10.89 w
  
 
7
Carl Emil Kåshagen
Carl Emil Kåshagen ('91)
NOR10.90 w
  
 
8
Mathias Narum
Mathias Narum ('97)
NOR11.01 w
  
 
9
Philip Nilsson
Philip Nilsson ('95)
SWE11.01 w
  
 
Indledende heats1.7.
Indledende 1
1.7. Vind: +3.6
1.7.Vind: +3.6
1
Dennis Leal
Dennis Leal ('94)
SWE10.57 w
  
 
2
Jostein Joshua Fossøy
Jostein Joshua Fossøy ('92)
NOR10.84 w
  
 
3
Mathias Narum
Mathias Narum ('97)
NOR10.86 w
  
 
4
Philip Nilsson
Philip Nilsson ('95)
SWE10.87 w
  
 
5
Sveinbjörn Óli Svavarsson
Sveinbjörn Óli Svavarsson ('97)
ISL11.13 w
  
 
Indledende 2
1.7. Vind: +1.2
1.7.Vind: +1.2
1
Øyvind Kjerpeset
Øyvind Kjerpeset ('91)
NOR10.76
  
 
2
Amadou Sussoho
Amadou Sussoho ('95)
SWE10.88
  
 
3
Lion Martinez
Lion Martinez ('78)
SWE10.89
  
 SB
Indledende 3
1.7. Vind: +1.0
1.7.Vind: +1.0
1
Desmond Rogo
Desmond Rogo ('96)
SWE10.67
  
 
2
Tarley Allison
Tarley Allison ('97)
SWE10.94
  
 
3Patrick Monga BifukoPatrick Monga Bifuko ('96)NOR11.01
  
 SB
4
Hallgeir Martinsen
Hallgeir Martinsen ('89)
NOR11.06
  
 SB
5
Martin Jonsson
Martin Jonsson ('95)
SWE11.06
  
 PB
Indledende 4
1.7. Vind: +3.2
1.7.Vind: +3.2
1
Odain Rose
Odain Rose ('92)
SWE10.47 w
  
 
2
Nickolai Jallow
Nickolai Jallow ('91)
NOR10.72 w
  
 
3Emil StrømEmil Strøm ('93)DEN11.05 w
  
 
Indledende 5
1.7. Vind: +2.5
1.7.Vind: +2.5
1
Jonas Tapani Halonen
Jonas Tapani Halonen ('95)
NOR10.70 w
  
 
2
Oscar Hjerm
Oscar Hjerm ('97)
SWE10.95 w
  
 
3
Sebastian Kadestål
Sebastian Kadestål ('96)
SWE10.98 w
  
 
Indledende 6
1.7. Vind: +4.6
1.7.Vind: +4.6
1
Jakob Lindbom
Jakob Lindbom ('95)
SWE10.31 w
  
 
2
Sebastian Guillen Perez
Sebastian Guillen Perez ('97)
NOR10.57 w
  
 
3
Carl Emil Kåshagen
Carl Emil Kåshagen ('91)
NOR10.77 w
  
 
4
Marvin Tay
Marvin Tay ('90)
SWE10.81 w
  
 
5
Nicolas Roppen Masters
Nicolas Roppen Masters ('97)
NOR11.14 w
  
 
Indledende 7
1.7. Vind: +2.8
1.7.Vind: +2.8
1
Douglas Hellbratt
Douglas Hellbratt ('95)
SWE10.50 w
  
 
2
Nil de Oliveira
Nil de Oliveira ('86)
SWE10.54 w
  
 
3
Kenneth Vik Gulbrandsen
Kenneth Vik Gulbrandsen ('97)
NOR10.87 w
  
 
4
Mauritz Kåshagen
Mauritz Kåshagen ('89)
NOR10.94 w
  
 
5
Grigorios Kyriakoudis
Grigorios Kyriakoudis ('97)
SWE10.98 w
  
 
Indledende 8
1.7. Vind: +3.3
1.7.Vind: +3.3
1Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN10.52 w
  
 
2
Jean-Christian Zirignon
Jean-Christian Zirignon ('95)
SWE10.69 w
  
 
3Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN10.88 w
  
 
4
Vegard Fluge
Vegard Fluge ('95)
NOR11.00 w
  
 
5
Giovanni Inostroza
Giovanni Inostroza ('97)
SWE11.12 w
  
 
M 200 m    
2.7. Vind: +0.2

Finale A

Finale
2.7.Vind: +0.2
1
Austin Hamilton
Austin Hamilton ('97)
SWE21.40
  
 SB
2
Joachim Sandberg
Joachim Sandberg ('95)
NOR21.47
  
 
3
Emil von Barth
Emil von Barth ('96)
SWE21.54
  
 SB
4
Jonas Tapani Halonen
Jonas Tapani Halonen ('95)
NOR21.56
  
 SB
5
Sulayman Bah
Sulayman Bah ('86)
SWE21.70
  
 SB
6
Øyvind Kjerpeset
Øyvind Kjerpeset ('91)
NOR21.74
  
 
7
Erik Annerfalk
Erik Annerfalk ('94)
SWE22.02
  
 
8
Josh-Kevin Ramirez Talm
Josh-Kevin Ramirez Talm ('96)
NOR22.14
  
 
Nickolai Jallow
Nickolai Jallow ('91)
NOR DNF
  
 
Finale B
2.7. Vind: -0.2
2.7.Vind: -0.2
1Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN21.33
  
 PB
2
Douglas Hellbratt
Douglas Hellbratt ('95)
SWE21.50
  
 PB
3
Vidar Stenqvist
Vidar Stenqvist 
SWE21.67
  
 
4
Felix Francois
Felix Francois ('90)
SWE21.77
  
 SB
5
Sebastian Guillen Perez
Sebastian Guillen Perez ('97)
NOR21.79
  
 SB
6Kasper OlsenKasper Olsen ('91)DEN21.94
  
 SB
7
Amadou Sussoho
Amadou Sussoho ('95)
SWE22.01
  
 SB
8
Carl Emil Kåshagen
Carl Emil Kåshagen ('91)
NOR22.16
  
 
Finale C
2.7. Vind: +3.1
2.7.Vind: +3.1
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN21.69 w
  
 
2Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN21.78 w
  
 
3
Eric Larsson
Eric Larsson ('93)
SWE21.97 w
  
 
4Frederik PeschardtFrederik Peschardt ('95)DEN21.97 w
  
 
5
Hampus Widlund
Hampus Widlund ('93)
SWE22.05 w
  
 
6Patrick Monga BifukoPatrick Monga Bifuko ('96)NOR22.24 w
  
 
Finale D
2.7. Vind: +0.7
2.7.Vind: +0.7
1Emil StrømEmil Strøm ('93)DEN22.09
  
 SB
2
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
SWE22.12
  
 PB
M 400 m    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)DEN48.35
  
 SB
2Marquis CaldwellMarquis Caldwell ('90)USA48.42
  
 
3
Joakim Andersson
Joakim Andersson ('92)
SWE49.08
  
 SB
4
Josh-Kevin Ramirez Talm
Josh-Kevin Ramirez Talm ('96)
NOR49.26
  
 
5
Martin Astner
Martin Astner ('93)
SWE49.26
  
 
M 800 m    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Warsame Doley
Warsame Doley ('98)
SWE1:52.36
  
 
2
Abduljaleel Hir
Abduljaleel Hir ('95)
NOR1:53.09
  
 SB
4
Gustav Bivstedt
Gustav Bivstedt ('96)
SWE1:54.54
  
 
5
Simon Sundström
Simon Sundström ('98)
SWE1:55.74
  
 SB
6
Joel Norling
Joel Norling ('98)
SWE1:56.29
  
 
M 1500 m    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Abdelfath Yassin
Abdelfath Yassin ('95)
SOM3:49.50
  
 PB
2
Alexander Nilsson
Alexander Nilsson ('95)
SWE3:50.17
  
 PB
3
Erik Hovlandsdal
Erik Hovlandsdal ('89)
NOR3:50.55
  
 SB
4
Oliver Löfqvist
Oliver Löfqvist ('98)
SWE3:50.67
  
 
5
Simon Sundström
Simon Sundström ('98)
SWE3:51.20
  
 PB
6Cho Mihn KyunCho Mihn Kyun ('94)DEN3:53.68
  
 SB
7
Jonatan Fridolfsson
Jonatan Fridolfsson ('92)
SWE3:53.87
  
 SB
8
Joakim Sødal
Joakim Sødal ('97)
NOR3:54.43
  
 PB
9
Rasmus Bengtsson
Rasmus Bengtsson ('95)
SWE3:54.43
  
 
10
Trygve Feidje Mjelde
Trygve Feidje Mjelde ('94)
NOR3:57.48
  
 
11
Hampus Börjesson
Hampus Börjesson ('94)
SWE3:57.77
  
 
M 5000 m    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Robin Lindgren
Robin Lindgren ('90)
SWE14:49.67
  
 
2
Merih Hagos
Merih Hagos ('98)
ERI14:59.66
  
 PB
M 3000 m forh.    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Abduljaleel Hir
Abduljaleel Hir ('95)
NOR9:13.24
  
 PB
2
Awet Mengsteab
Awet Mengsteab ('95)
ERI9:18.99
  
 
M 110 m hæk    
2.7. Vind: -1.6

Finale A

Finale
2.7.Vind: -1.6
1
Vladimir Vukicevic
Vladimir Vukicevic ('91)
NOR13.90
  
 
2
Jonathan Holm
Jonathan Holm ('94)
SWE14.38
  
 
3
Hampus Widlund
Hampus Widlund ('93)
SWE14.55
  
 
4
Hannes Kvist Wirdmo
Hannes Kvist Wirdmo ('94)
SWE14.74
  
 
Indledende heats2.7.
Indledende 1
2.7. Vind: +1.7
2.7.Vind: +1.7
1
Jonathan Holm
Jonathan Holm ('94)
SWE14.22
  
 PB
2
Hampus Widlund
Hampus Widlund ('93)
SWE14.43
  
 
3
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE14.66
  
 
Indledende 2
2.7. Vind: -0.4
2.7.Vind: -0.4
1
Vladimir Vukicevic
Vladimir Vukicevic ('91)
NOR14.03
  
 
2
Hannes Kvist Wirdmo
Hannes Kvist Wirdmo ('94)
SWE14.79
  
 
M 400 m hæk    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Joachim Sandberg
Joachim Sandberg ('95)
NOR52.55
  
 
2
Viktor Nylander
Viktor Nylander ('98)
SWE53.13
  
 SB
3Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)DEN53.66
  
 
5
Campbell Wu
Campbell Wu ('93)
NZL54.86
  
 
6
Ludvig Hillenfjärd
Ludvig Hillenfjärd ('97)
SWE55.12
  
 
Finale B
30.6.
30.6.
1
Samuel Wiik
Samuel Wiik ('98)
SWE54.22
  
 PB
2
William Frobe
William Frobe ('98)
SWE54.65
  
 PB
M Højdespring    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Fabian Delryd
Fabian Delryd ('96)
SWE2.14
  
 
3
Herman Olvik
Herman Olvik ('96)
SWE2.04
  
 SB
3
Philip Frifelt Lundqvist
Philip Frifelt Lundqvist ('89)
SWE2.04
  
 
5
Henrik Thoms
Henrik Thoms ('96)
SWE2.00
  
 
5
Viktor Husmark
Viktor Husmark ('92)
SWE2.00
  
 =PB
7
Adam Chiguer
Adam Chiguer ('91)
SWE2.00
  
 SB
8Frederik JahrFrederik Jahr ('91)NOR2.00
  
 
9
Oskar Lundqvist
Oskar Lundqvist ('97)
SWE2.00
  
 
11
Jorgen Nirgi
Jorgen Nirgi ('92)
EST1.91
  
 SB
M Stangspring    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Micael Fagö
Micael Fagö ('94)
SWE4.90
  
 SB
2
Martin Paakspuu
Martin Paakspuu ('96)
EST4.78
  
 
3
Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson ('88)
SWE4.78
  
 
4Michael ChristiansenMichael Christiansen ('88)DEN4.78
  
 SB
5
Björn Andersson
Björn Andersson ('91)
SWE4.64
  
 SB
6
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
SWE4.64
  
 
M Længdespring    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
3
Rickard Willman
Rickard Willman ('94)
SWE7.30 w
+2.1
  
 
4
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE7.11 w
+2.3
  
 
5
Max Andersson
Max Andersson ('95)
SWE7.10
+1.1
  
 SB
6
Erik Lund
Erik Lund ('97)
NOR7.08
+1.0
  
 SB
7
Mathias Johansson
Mathias Johansson ('90)
SWE7.02
+1.9
  
 SB
8
Kevin Fankl
Kevin Fankl ('95)
SWE6.97
+2.0
  
 
13Andreas JeppesenAndreas Jeppesen ('88)DEN6.84
+1.6
  
 SB
Finale B
1.7.
1.7.
1
Erik Ehrlin
Erik Ehrlin ('90)
SWE7.43
+1.9
  
 PB
2
Adam Chiguer
Adam Chiguer ('91)
SWE7.38
+1.9
  
 SB
9
Victor Pettersson
Victor Pettersson ('97)
SWE6.97 w
+3.7
  
 
10
Ritchie Moba
Ritchie Moba ('90)
SWE6.92
+1.9
  
 SB
11
Erik Olsson
Erik Olsson ('89)
SWE6.88 w
+2.1
  
 
12
Tobias Jonsson
Tobias Jonsson ('96)
SWE6.84
+0.5
  
 SB
M Trespring    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Moteba Mbumba
Moteba Mbumba ('90)
SWE15.16
-0.3
  
 SB
2
Simon Karlén
Simon Karlén ('94)
SWE14.97
-0.7
  
 
3
Erik Ehrlin
Erik Ehrlin ('90)
SWE14.90
+0.1
  
 
4
Antonis Dinopoulos
Antonis Dinopoulos ('95)
SWE14.86
+2.0
  
 
5Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN14.85
+0.1
  
 SB
6
Artur Engström
Artur Engström ('96)
SWE14.83
+1.0
  
 
7
Marcus Nyberg
Marcus Nyberg ('97)
SWE14.78
-0.3
  
 SB
8Jannick BaggeJannick Bagge ('94)DEN14.72
-1.3
  
 SB
M Kuglestød 7.26 kg    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Jonas Meyer
Jonas Meyer ('90)
SWE16.59
  
 SB
2
Gabriel Heen
Gabriel Heen ('95)
SWE16.55
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Sven Martin Skagestad
Sven Martin Skagestad ('95)
NOR63.97
  
 SB
 
57.1160.05  X63.97 SB  XX  
2
Simon Pettersson
Simon Pettersson ('94)
SWE62.72
  
 
 
58.3162.7262.2562.0462.32X  
3
Albin Lager
Albin Lager ('96)
SWE53.35
  
 PB
4
Thor Olav Rosvold
Thor Olav Rosvold ('96)
NOR50.44
  
 SB
5Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)DEN49.63
  
 
6Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)DEN47.99
  
 
M Spydkast 800 gram    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Jonathan Harley
Jonathan Harley ('93)
SWE68.08
  
 
2
Theodor Thor
Theodor Thor ('93)
SWE64.81
  
 
3
Gardar Johann Fridriksson
Gardar Johann Fridriksson ('94)
NOR61.06
  
 
K 100 m    
1.7. Vind: -0.4

Finale A

Finale
1.7.Vind: -0.4
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN11.69
  
 
2
Elin Östlund
Elin Östlund ('91)
SWE11.76
  
 
3
Jessica Östlund
Jessica Östlund ('93)
SWE11.83
  
 
5Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)DEN11.91
  
 
7
Christine Bjelland Jensen
Christine Bjelland Jensen ('94)
NOR12.02
  
 
8
Diana Suumann
Diana Suumann ('92)
EST12.10
  
 SB
9Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN12.11
  
 
Finale B
1.7. Vind: +1.5
1.7.Vind: +1.5
1
Emma Jansson
Emma Jansson ('97)
SWE11.99
  
 
2
Hanna Adriansson Nordberg
Hanna Adriansson Nordberg ('92)
SWE12.05
  
 
3
Gladys Bamane
Gladys Bamane ('89)
SWE12.09
  
 
4Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN12.15
  
 
5
Sandra Törnros
Sandra Törnros ('95)
SWE12.16
  
 SB
6Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)DEN12.29
  
 
Indledende heats1.7.
Indledende 1
1.7. Vind: +1.7
1.7.Vind: +1.7
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN11.73
  
 
3
Moa Hjelmer
Moa Hjelmer ('90)
SWE12.34
  
 SB
Indledende 2
1.7. Vind: +1.2
1.7.Vind: +1.2
1Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)DEN11.89
  
 PB
2
Emma Jansson
Emma Jansson ('97)
SWE11.99
  
 
3
Gladys Bamane
Gladys Bamane ('89)
SWE12.05
  
 
Indledende 3
1.7. Vind: +1.5
1.7.Vind: +1.5
1
Christine Bjelland Jensen
Christine Bjelland Jensen ('94)
NOR11.92
  
 
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN11.93
  
 
3
Klara Helander
Klara Helander ('95)
SWE12.28
  
 PB
4
Lisa Lilja
Lisa Lilja ('96)
SWE12.35
  
 
Indledende 4
1.7. Vind: +2.8
1.7.Vind: +2.8
1
Jessica Östlund
Jessica Östlund ('93)
SWE11.71 w
  
 
3
Hanna Adriansson Nordberg
Hanna Adriansson Nordberg ('92)
SWE11.94 w
  
 
4Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)DEN12.14 w
  
 
5
Moa Ullgren
Moa Ullgren ('96)
SWE12.15 w
  
 
Indledende 5
1.7. Vind: +2.6
1.7.Vind: +2.6
1
Irene Ekelund
Irene Ekelund ('97)
SWE11.77 w
  
 
2
Diana Suumann
Diana Suumann ('92)
EST11.92 w
  
 
3Martha TraoréMartha Traoré ('95)DEN12.05 w
  
 
4
Binai Ahmad
Binai Ahmad ('97)
SWE12.33 w
  
 
Indledende 6
1.7. Vind: +2.2
1.7.Vind: +2.2
1
Elin Östlund
Elin Östlund ('91)
SWE11.75 w
  
 
2
Sandra Törnros
Sandra Törnros ('95)
SWE12.08 w
  
 
3Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)DEN12.27 w
  
 
K 200 m    
2.7. Vind: +0.8

Finale A

Finale
2.7.Vind: +0.8
1
Pernilla Nilsson
Pernilla Nilsson ('92)
SWE24.02
  
 SB
2
Elin Östlund
Elin Östlund ('91)
SWE24.10
  
 
3Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN24.16
  
 
4
Emma Jansson
Emma Jansson ('97)
SWE24.17
  
 
5
Christine Bjelland Jensen
Christine Bjelland Jensen ('94)
NOR24.37
  
 SB
6
Hanna Adriansson Nordberg
Hanna Adriansson Nordberg ('92)
SWE24.39
  
 SB
7Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN24.41
  
 PB
8
Marie Sönnerfors
Marie Sönnerfors ('93)
SWE25.48
  
 SB
Finale B
2.7. Vind: +1.9
2.7.Vind: +1.9
1
Jessica Östlund
Jessica Östlund ('93)
SWE24.16
  
 PB
2
Benedicte Hauge
Benedicte Hauge ('89)
NOR24.29
  
 PB
3Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)DEN24.45
  
 PB
4
Hanna Palmqvist
Hanna Palmqvist ('96)
SWE24.56
  
 PB
5Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN24.57
  
 PB
6
Moa Hjelmer
Moa Hjelmer ('90)
SWE24.68
  
 SB
7
Lisa Lilja
Lisa Lilja ('96)
SWE25.21
  
 
Finale C
2.7. Vind: +3.0
2.7.Vind: +3.0
1
Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck ('97)
SWE24.68 w
  
 
2
Ebba Svantesson
Ebba Svantesson ('97)
SWE24.83 w
  
 
3
Linda Frödin Glad
Linda Frödin Glad ('93)
SWE25.13 w
  
 
4Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)DEN25.13 w
  
 
5Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen DEN25.13 w
  
 
6
Marte Pettersen
Marte Pettersen ('97)
NOR25.19 w
  
 
7
Klara Helander
Klara Helander ('95)
SWE25.23 w
  
 
Finale D
2.7. Vind: +1.8
2.7.Vind: +1.8
1
Rebecka Sellberg
Rebecka Sellberg ('97)
SWE24.84
  
 PB
2
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
NOR25.06
  
 PB
3
Josephine Risberg Thoor
Josephine Risberg Thoor ('95)
SWE25.09
  
 PB
5
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE25.19
  
 PB
K 300 m    
Finale 14
2.7.
2.7.
2
Vilma Itälinna
Vilma Itälinna ('03)
FIN40.44
  
 PB
K 400 m    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Benedicte Hauge
Benedicte Hauge ('89)
NOR54.63
  
 
2
Matilda Hellqvist
Matilda Hellqvist ('93)
SWE54.92
  
 SB
3
Ebba Svantesson
Ebba Svantesson ('97)
SWE56.32
  
 
4
Alice Svantesson
Alice Svantesson ('97)
SWE56.39
  
 SB
6
Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck ('97)
SWE57.56
  
 
7Freja WærnessFreja Wærness DEN57.72
  
 
Finale B
1.7.
1.7.
1
Klara Helander
Klara Helander ('95)
SWE56.46
  
 SB
2
Josephine Risberg Thoor
Josephine Risberg Thoor ('95)
SWE56.56
  
 PB
3
Sandra Knezevic
Sandra Knezevic ('92)
SWE56.72
  
 
4
Mina Marie Anglero
Mina Marie Anglero ('97)
NOR57.02
  
 
5
Isabelle Eriksson
Isabelle Eriksson ('86)
SWE57.13
  
 SB
6
Linda Frödin Glad
Linda Frödin Glad ('93)
SWE57.31
  
 SB
7
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
NOR57.61
  
 SB
Finale C
1.7.
1.7.
1
Ida Holm
Ida Holm ('93)
SWE57.50
  
 SB
K 800 m    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Linn Söderholm
Linn Söderholm ('96)
SWE2:11.16
  
 
2
Mina Marie Anglero
Mina Marie Anglero ('97)
NOR2:14.19
  
 
3
Madeleine Björlin-Delmar
Madeleine Björlin-Delmar ('96)
SWE2:14.25
  
 
5
Karoline Skauen
Karoline Skauen 
NOR2:15.05
  
 
6Dagmar OlsenDagmar Olsen ('94)DEN2:15.65
  
 
7
Christina Toogood
Christina Toogood ('89)
NOR2:15.83
  
 
Finale B
2.7.
2.7.
1
Helena SILTBERG
Helena SILTBERG ('87)
SWE2:15.92
  
 
2
Sigrid Jervell Våg
Sigrid Jervell Våg ('92)
NOR2:16.01
  
 
3
Olivia Weslien
Olivia Weslien ('97)
SWE2:16.50
  
 
Finale C
2.7.
2.7.
1
Ellinor Aurell
Ellinor Aurell ('01)
SWE2:16.25
  
 
2
Silje Lindstad
Silje Lindstad ('97)
NOR2:16.28
  
 PB
Finale D
2.7.
2.7.
1
Ingvild Myking
Ingvild Myking ('99)
NOR2:15.31
  
 PB
K 1500 m    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Karoline Skauen
Karoline Skauen 
NOR4:25.54
  
 PB
2
Sara Christiansson
Sara Christiansson ('97)
SWE4:26.73
  
 
3
Anniken Rostad Johansen
Anniken Rostad Johansen ('88)
NOR4:27.87
  
 PB
4
Christina Toogood
Christina Toogood ('89)
NOR4:28.38
  
 SB
5
Elina Johansson
Elina Johansson ('89)
SWE4:29.23
  
 
6
Sigrid Jervell Våg
Sigrid Jervell Våg ('92)
NOR4:29.27
  
 PB
7
Kristine Lande Dommersnes
Kristine Lande Dommersnes ('99)
NOR4:29.91
  
 PB
8
Vienna Søyland Dahle
Vienna Søyland Dahle ('92)
NOR4:35.05
  
 
9
Mariann Roe
Mariann Roe ('97)
NOR4:35.30
  
 SB
10
Olivia Weslien
Olivia Weslien ('97)
SWE4:35.73
  
 
11
Pernilla Epland
Pernilla Epland ('90)
NOR4:35.74
  
 
12
Beatrice Brink
Beatrice Brink ('99)
SWE4:36.23
  
 
13
Marie Synnøve Qvale
Marie Synnøve Qvale ('94)
NOR4:40.05
  
 
14
Sara Holmgren
Sara Holmgren ('90)
SWE4:41.27
  
 SB
15
Jessica Edlund
Jessica Edlund ('95)
SWE4:42.27
  
 SB
16
Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl ('95)
SWE4:42.83
  
 SB
Finale B
1.7.
1.7.
1Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)DEN4:41.98
  
 PB
K 3000 m    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Frida Kristiansson
Frida Kristiansson ('92)
SWE9:43.52
  
 
2
Vienna Søyland Dahle
Vienna Søyland Dahle ('92)
NOR9:45.77
  
 PB
3
Mariann Roe
Mariann Roe ('97)
NOR9:48.18
  
 
4
Pernilla Epland
Pernilla Epland ('90)
NOR9:53.15
  
 
5
Ingvild Myking
Ingvild Myking ('99)
NOR10:05.40
  
 
6Mia Van WagenenMia Van Wagenen ('99)DEN10:19.05
  
 
K 3000 m forh.    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Linn Bengtsson
Linn Bengtsson ('97)
SWE10:55.88
  
 PB
2
Julia Samuelsson
Julia Samuelsson ('99)
SWE11:00.78
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
2.7. Vind: +0.7

Finale A

Finale
2.7.Vind: +0.7
1
Agathe Holtan Wathne
Agathe Holtan Wathne ('94)
NOR13.53
  
 PB
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN13.65
  
 
3
Diana Suumann
Diana Suumann ('92)
EST13.76
  
 
4
Emma Tuvesson
Emma Tuvesson ('91)
SWE13.97
  
 SB
5Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN14.25
  
 
6Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN14.31
  
 
7
Lovisa Östervall
Lovisa Östervall ('97)
SWE14.49
  
 SB
8
Amanda Holmberg
Amanda Holmberg ('98)
SWE14.59
  
 
Madeleine Eriksson
Madeleine Eriksson ('93)
SWE DNF
  
 
Indledende heats2.7.
Indledende 1
2.7. Vind: -0.8
2.7.Vind: -0.8
1
Agathe Holtan Wathne
Agathe Holtan Wathne ('94)
NOR13.96
  
 
2
Diana Suumann
Diana Suumann ('92)
EST14.21
  
 
3
Emma Tuvesson
Emma Tuvesson ('91)
SWE14.22
  
 
4
Madeleine Eriksson
Madeleine Eriksson ('93)
SWE14.37
  
 SB
Indledende 2
2.7. Vind: +1.6
2.7.Vind: +1.6
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN13.74
  
 
2Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN13.88
  
 PB
3Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN14.45
  
 
4
Lovisa Östervall
Lovisa Östervall ('97)
SWE14.56
  
 SB
5
Amanda Holmberg
Amanda Holmberg ('98)
SWE14.64
  
 
K 400 m hæk    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Line Kloster
Line Kloster ('90)
NOR59.16
  
 
2
Johanna Holmén Svensson
Johanna Holmén Svensson ('95)
SWE59.44
  
 
3
Marie Skjæggestad
Marie Skjæggestad ('99)
NOR1:00.43
  
 
4
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
NOR1:00.66
  
 
5
Nora Kollerød Wold
Nora Kollerød Wold ('97)
NOR1:01.16
  
 
6
Mina Marie Anglero
Mina Marie Anglero ('97)
NOR1:01.87
  
 
Finale B
30.6.
30.6.
1
Amanda Holmberg
Amanda Holmberg ('98)
SWE1:02.85
  
 
2Eliska MaslanovaEliska Maslanova ('95)SVK1:02.89
  
 
Finale C
30.6.
30.6.
1
Tina Helen Bergem
Tina Helen Bergem ('94)
NOR1:03.47
  
 SB
Finale D
30.6.
30.6.
1
Frida Johansson
Frida Johansson ('95)
SWE1:03.38
  
 SB
K Højdespring    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Maja Nilsson
Maja Nilsson ('99)
SWE1.87
  
 
2
Tonje Angelsen
Tonje Angelsen ('90)
NOR1.81
  
 
3
Ellen Björklund
Ellen Björklund ('90)
SWE1.74
  
 
4
Evelina Erlandsson
Evelina Erlandsson ('94)
SWE1.70
  
 
4
Louise Ekman
Louise Ekman ('97)
SWE1.70
  
 =SB
K Stangspring    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Hanna Jansson
Hanna Jansson ('95)
SWE4.10
  
 PB
2
Alva Sundin
Alva Sundin ('01)
SWE3.85
  
 PB
3
Ellen Olsson
Ellen Olsson ('97)
SWE3.85
  
 SB
3
Elin Olsson
Elin Olsson ('93)
SWE3.85
  
 SB
5
Sara Cannmo
Sara Cannmo ('96)
SWE3.75
  
 =SB
6
Annika Jönsson
Annika Jönsson ('96)
SWE3.60
  
 
7
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
SWE3.60
  
 
9
Tiina Tikk
Tiina Tikk ('90)
EST3.20
  
 
K Længdespring    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1Jessie IpsenJessie Ipsen ('83)DEN6.10 w
+2.7
  
 
2
Johanna Carlsson
Johanna Carlsson ('94)
SWE6.02 w
+2.7
  
 
3
Lovisa Östervall
Lovisa Östervall ('97)
SWE6.01 w
+4.0
  
 
4
Sofia Jäger Stenberg
Sofia Jäger Stenberg ('94)
SWE5.87
+2.0
  
 PB
5
Jonna Lindéen
Jonna Lindéen ('96)
SWE5.84
+0.9
  
 SB
6
Moa Ullgren
Moa Ullgren ('96)
SWE5.78
+0.1
  
 
7
Thilda Särnevång
Thilda Särnevång ('96)
SWE5.73
+2.0
  
 
8
Sara Skogman
Sara Skogman ('95)
SWE5.66
+1.0
  
 
9
Oda Utsi Onstad
Oda Utsi Onstad ('90)
NOR5.57
+0.6
  
 
K Trespring     
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Oda Utsi Onstad
Oda Utsi Onstad ('90)
NOR12.96
+0.8
  
 SB
2
Madeleine Nilsson
Madeleine Nilsson ('91)
SWE12.71 w
+2.5
  
 
3
Chiamaka Okparaebo
Chiamaka Okparaebo ('92)
NOR12.39 w
+2.1
  
 
4
Sofie Olsholt
Sofie Olsholt ('96)
NOR12.25
-0.2
  
 
5
Mai Britt Berge
Mai Britt Berge ('95)
NOR12.24 w
+2.3
  
 
6
Nellie Mårtensson
Nellie Mårtensson ('95)
SWE12.23 w
+2.3
  
 
7
Hanna Gille
Hanna Gille ('96)
SWE12.04
+1.4
  
 PB
8
Izehi Ileso
Izehi Ileso ('89)
SWE11.97 w
+2.6
  
 
9Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)DEN11.89 w
+2.6
  
 
Angelica Ström
Angelica Ström ('81)
SWE NM
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1Fawzie OtourFawzie Otour ('96)DEN12.87
  
 PB
2
Erica Lantz
Erica Lantz ('94)
SWE12.13
  
 
3
Beatrice Nedberge Llano
Beatrice Nedberge Llano ('97)
NOR11.88
  
 SB
K Diskoskast 1.0 kg    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)DEN52.59
  
 
3
Matilde Roe
Matilde Roe ('96)
NOR47.91
  
 
4
Erica Larsson
Erica Larsson ('90)
SWE46.26
  
 
5
Ellen Pettersson
Ellen Pettersson ('97)
SWE45.19
  
 PB
6Tenna Riber ThordahlTenna Riber Thordahl ('95)DEN41.40
  
 
7
Linn Hessler-Bergstrand
Linn Hessler-Bergstrand ('96)
SWE41.22
  
 
8
Elin Rubin
Elin Rubin ('95)
SWE40.93
  
 SB
K Hammerkast 4.0 kg    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Beatrice Nedberge Llano
Beatrice Nedberge Llano ('97)
NOR65.07
  
 
2
Helene Sofie Ingvaldsen
Helene Sofie Ingvaldsen ('96)
NOR59.17
  
 
3
Kristina Andersson
Kristina Andersson ('91)
SWE53.11
  
 SB
K Spydkast 600 gram    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Malin Haglund
Malin Haglund ('88)
SWE50.55
  
 
2Andrea Enerstad BolleAndrea Enerstad Bolle ('92)NOR47.80
  
 
3
Kristina Kristianslund
Kristina Kristianslund ('93)
NOR45.01
  
 
4
Emilie Ingerø
Emilie Ingerø ('95)
NOR43.18
  
 
M Stangspring    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Micael Fagö
Micael Fagö ('94)
SWE4.82
  
 
2
David Kappelin
David Kappelin ('95)
SWE4.82
  
 
3
Björn Andersson
Björn Andersson ('91)
SWE4.68
  
 SB
4
Pablo Zaffaroni
Pablo Zaffaroni ('01)
ARG4.68
  
 
5
Audun Bakke Jensen
Audun Bakke Jensen ('98)
NOR4.68
  
 
M Længdespring    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('95)
SWE7.77 w
+2.3
  
 
2
Andreas Otterling
Andreas Otterling ('86)
SWE7.76
+2.0
  
 
3
Thobias Nilsson Montler
Thobias Nilsson Montler ('96)
SWE7.58
+1.5
  
 
5
Jesper Hellström
Jesper Hellström ('95)
SWE7.50
+0.8
  
 
6
Artur Engström
Artur Engström ('96)
SWE7.29 w
+3.1
  
 
7
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
SWE7.26
-0.4
  
 
8Morten JensenMorten Jensen ('82)DEN7.22
+1.4
  
 
9
Johan Talèus
Johan Talèus ('94)
SWE7.13
+1.7
  
 
K Stangspring    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
2
Lene Retzius
Lene Retzius ('96)
NOR4.30
  
 SB
3
Malin Dahlström
Malin Dahlström ('89)
SWE4.23
  
 SB
4
Elin Olsson
Elin Olsson ('93)
SWE4.05
  
 PB
5
Annika Jönsson
Annika Jönsson ('96)
SWE3.85
  
 SB
6
Birgitte Kjuus
Birgitte Kjuus ('99)
NOR3.85
  
 =PB
6
Ellen Olsson
Ellen Olsson ('97)
SWE3.85
  
 =SB
8
Sara Eriksson
Sara Eriksson ('91)
SWE3.74
  
 
9
Hanna Viklund
Hanna Viklund ('99)
SWE3.63
  
 
10
Fanny Berglund
Fanny Berglund ('88)
SWE3.63
  
 
11
Sara Cannmo
Sara Cannmo ('96)
SWE3.63
  
 
12
Theresia Wängborg Nyberg
Theresia Wängborg Nyberg ('92)
SWE3.63
  
 SB
15
Tiina Tikk
Tiina Tikk ('90)
EST3.43
  
 SB
K Længdespring    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Khaddi Sagnia
Khaddi Sagnia ('94)
SWE6.72
-0.8
  
 SB
2
Malin Marmbrandt
Malin Marmbrandt ('85)
SWE6.48
+1.3
  
 SB
3
Kaiza Karlén
Kaiza Karlén ('98)
SWE6.31
+1.2
  
 
4Martha TraoréMartha Traoré ('95)DEN6.27
+1.1
  
 
5
Malin Olsson
Malin Olsson ('90)
SWE5.97
+0.2
  
 
6
Rebecka Abrahamsson
Rebecka Abrahamsson ('94)
SWE5.95
+1.3
  
 SB
7
Emilia Kjellberg
Emilia Kjellberg ('96)
SWE5.84
-1.3
  
 
8
Bianca Salming
Bianca Salming ('98)
SWE5.65 w
+2.2
  
 
Sara Kviberg
Sara Kviberg ('93)
SWE NM
  
 
D19 100 m    
1.7. Vind: +1.6

Finale A

Finale
1.7.Vind: +1.6
1
Henrik Larsson
Henrik Larsson ('99)
SWE10.60
  
 
2Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN10.62
  
 PB
3Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)DEN10.89
  
 
4
Alexander Andreasson
Alexander Andreasson ('99)
SWE10.96
  
 
5
Charles Mårelid
Charles Mårelid ('99)
SWE11.04
  
 
Kasper Kadestål
Kasper Kadestål ('99)
SWE DNS
  
 
Finale B
1.7. Vind: +0.4
1.7.Vind: +0.4
1Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)CUB11.09
  
 
Indledende heats1.7.
Indledende 1
1.7. Vind: +0.3
1.7.Vind: +0.3
1
Henrik Larsson
Henrik Larsson ('99)
SWE10.84
  
 
Indledende 2
1.7. Vind: +3.8
1.7.Vind: +3.8
1Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN10.66 w
  
 
2
Daniel Johnsen
Daniel Johnsen ('98)
NOR11.02 w
  
 
3
Linus Andersson
Linus Andersson ('98)
SWE11.14 w
  
 
Indledende 3
1.7. Vind: -0.3
1.7.Vind: -0.3
1
Kasper Kadestål
Kasper Kadestål ('99)
SWE10.72
  
 PB
2
Filip Schwartz
Filip Schwartz ('98)
SWE11.01
  
 PB
3
Toralv Opsal
Toralv Opsal ('98)
NOR11.15
  
 PB
Indledende 4
1.7. Vind: -0.3
1.7.Vind: -0.3
1Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)DEN10.91
  
 
2
Alexander Andreasson
Alexander Andreasson ('99)
SWE11.06
  
 
Indledende 5
1.7. Vind: -0.2
1.7.Vind: -0.2
1
Charles Mårelid
Charles Mårelid ('99)
SWE11.11
  
 
D19 200 m    
2.7. Vind: -1.0

Finale A

Finale
2.7.Vind: -1.0
1
Henrik Larsson
Henrik Larsson ('99)
SWE21.24
  
 PB
2
Muhammed Jatta
Muhammed Jatta ('98)
NOR21.97
  
 =PB
3
Alexander Andreasson
Alexander Andreasson ('99)
SWE22.10
  
 PB
4Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)CUB22.11
  
 PB
5
Jonatan Greni Bjerkaas
Jonatan Greni Bjerkaas ('99)
NOR22.21
  
 PB
Finale B
2.7. Vind: +0.8
2.7.Vind: +0.8
1
Victor Koch
Victor Koch ('98)
SWE22.18
  
 PB
D19 400 m    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Niklas Bergman Larsson
Niklas Bergman Larsson ('98)
SWE48.74
  
 
2
Muhammed Jatta
Muhammed Jatta ('98)
NOR49.04
  
 
Finale B
1.7.
1.7.
2
Rasmus Envall
Rasmus Envall ('99)
FIN50.74
  
 PB
D19 800 m    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Yared Kidane
Yared Kidane ('99)
ERI1:55.00
  
 
2Rasmus Rose-HansenRasmus Rose-Hansen ('99)DEN1:56.10
  
 PB
D19 110 m hæk 99.1 cm    
2.7. Vind: +0.6

Finale A

Finale
2.7.Vind: +0.6
1
Max Hrelja
Max Hrelja ('98)
SWE13.76
  
 
2
Joel Bengtsson
Joel Bengtsson ('99)
SWE14.39
  
 
3
Linus Kapstad
Linus Kapstad 
SWE14.46
  
 
4
Toralv Opsal
Toralv Opsal ('98)
NOR14.67
  
 SB
Indledende heats2.7.
Indledende 1
2.7. Vind: 0.0
2.7.Vind: 0.0
1
Max Hrelja
Max Hrelja ('98)
SWE13.48
  
 
2
Toralv Opsal
Toralv Opsal ('98)
NOR14.74
  
 SB
Indledende 2
2.7.
2.7.
3
Linus Kapstad
Linus Kapstad 
SWE14.63
  
 
D19 Højdespring    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Filip Björklund
Filip Björklund ('98)
SWE2.00
  
 
2
Storm Koksvik
Storm Koksvik ('98)
NOR2.00
  
 
D19 Længdespring    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Toralv Opsal
Toralv Opsal ('98)
NOR7.22
+0.3
  
 PB
2Kasper LarsenKasper Larsen ('99)DEN7.14 w
+2.8
  
 
3Emil IpsenEmil Ipsen ('99)DEN7.06 w
+2.7
  
 
4
Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh ('98)
SWE7.05
+2.0
  
 PB
5
Chris Mackay
Chris Mackay ('84)
GBR6.96 w
+2.1
  
 
6Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN6.94 w
+3.5
  
 
7
Robin Gustafsson
Robin Gustafsson ('99)
SWE6.92 w
+2.2
  
 
D19 Trespring    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Markus Lundborg
Markus Lundborg ('99)
SWE14.61 w
+3.9
  
 
2
Timothy Olsson
Timothy Olsson ('98)
SWE14.54
-0.4
  
 PB
3
Max Hejdenberg
Max Hejdenberg ('98)
SWE14.24
-0.2
  
 PB
4
Tobias Larsson
Tobias Larsson ('98)
SWE14.19
+1.9
  
 PB
5
Victor Koch
Victor Koch ('98)
SWE14.18 w
+2.8
  
 
D19 Kuglestød 6.0 kg    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Wictor Petersson
Wictor Petersson ('98)
SWE19.25
  
 
2
Patrik Lindstedt
Patrik Lindstedt ('99)
SWE16.42
  
 
D19 Diskoskast 1.75 kg    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Wictor Petersson
Wictor Petersson ('98)
SWE55.01
  
 
2
Alexander Sjögren
Alexander Sjögren ('99)
SWE51.87
  
 
3
Patrik Lindstedt
Patrik Lindstedt ('99)
SWE49.41
  
 
D19 Hammerkast 6.0 kg    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Patrik Lindstedt
Patrik Lindstedt ('99)
SWE65.54
  
 
2
Victor Hongell
Victor Hongell ('99)
FIN63.91
  
 PB
3
August Bergstrand
August Bergstrand ('99)
SWE62.81
  
 PB
4Hans BarrettHans Barrett ('99)DEN62.36
  
 
5
Martin Kornerud
Martin Kornerud ('98)
NOR59.92
  
 
D19 Spydkast 800 gram    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Rasmus Eriksson
Rasmus Eriksson ('98)
SWE64.39
  
 
2
Jakob Eriksson
Jakob Eriksson ('98)
SWE63.99
  
 
P19 100 m    
Indledende heats1.7.
Indledende 2
1.7. Vind: +0.6
1.7.Vind: +0.6
1
Ida Thunberg
Ida Thunberg ('99)
SWE12.31
  
 
Indledende 3
1.7. Vind: +1.5
1.7.Vind: +1.5
1
Nathalie Johnsen
Nathalie Johnsen ('98)
NOR12.13
  
 SB
2
Hanna Axelsson
Hanna Axelsson ('99)
SWE12.32
  
 
Indledende 4
1.7. Vind: +0.5
1.7.Vind: +0.5
1
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE11.90
  
 SB
Indledende 5
1.7. Vind: +0.9
1.7.Vind: +0.9
1
Claudia Payton
Claudia Payton ('98)
SWE12.12
  
 
Indledende 6
1.7. Vind: +1.6
1.7.Vind: +1.6
1
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE11.89
  
 SB
2
Claudia Payton
Claudia Payton ('98)
SWE11.98
  
 
3
Nathalie Johnsen
Nathalie Johnsen ('98)
NOR12.16
  
 
4
Ida Thunberg
Ida Thunberg ('99)
SWE12.17
  
 SB
5
Hanna Axelsson
Hanna Axelsson ('99)
SWE12.33
  
 
6
Rikke Hauan
Rikke Hauan ('98)
NOR12.36
  
 PB
Indledende 7
1.7. Vind: +2.9
1.7.Vind: +2.9
1
Rebecca Strand
Rebecca Strand ('99)
SWE12.25 w
  
 
2
Saga Berneryd
Saga Berneryd ('99)
SWE12.31 w
  
 
3
Celina Lundevik
Celina Lundevik ('99)
NOR12.34 w
  
 
P19 200 m    
2.7. Vind: +0.6

Finale A

Finale
2.7.Vind: +0.6
1
Denise Eriksson
Denise Eriksson ('98)
SWE24.24
  
 PB
1
Gabriella Holmström
Gabriella Holmström 
SWE24.97
  
 PB
2
Thale Leirfall Bremset
Thale Leirfall Bremset ('99)
NOR24.89
  
 
3
Moa Mattisson
Moa Mattisson ('98)
SWE24.94
  
 PB
4
Linnéa Frobe
Linnéa Frobe ('98)
SWE25.26
  
 SB
5
Kristine Berger Akervold
Kristine Berger Akervold ('98)
NOR25.30
  
 
6
Saga Berneryd
Saga Berneryd ('99)
SWE25.42
  
 
Finale B
2.7. Vind: -0.1
2.7.Vind: -0.1
1
Amanda Marie Grefstad Frøynes
Amanda Marie Grefstad Frøynes ('98)
NOR25.23
  
 PB
P19 400 m    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Moa Mattisson
Moa Mattisson ('98)
SWE56.79
  
 PB
2
Marie Skjæggestad
Marie Skjæggestad ('99)
NOR57.28
  
 
3
Linnéa Frobe
Linnéa Frobe ('98)
SWE57.48
  
 SB
4
Solveig Hernandez Vråle
Solveig Hernandez Vråle ('99)
NOR57.53
  
 SB
P19 800 m    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Maria Freij
Maria Freij ('98)
SWE2:15.30
  
 PB
2
Beatrice Brink
Beatrice Brink ('99)
SWE2:16.44
  
 
3
Hanna Frostdahl
Hanna Frostdahl ('99)
FIN2:17.47
  
 
P19 100 m hæk 84.0 cm    
2.7. Vind: +1.3

Finale A

Finale
2.7.Vind: +1.3
1
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE13.52
  
 PB
2
Ida Thunberg
Ida Thunberg ('99)
SWE14.12
  
 PB
3
Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö ('98)
SWE14.29
  
 SB
4
Kristi Strømmen Kjerpeset
Kristi Strømmen Kjerpeset ('98)
NOR14.36
  
 SB
5
Kristine Berger Akervold
Kristine Berger Akervold ('98)
NOR14.56
  
 
6
Josefine Grønset Løken
Josefine Grønset Løken ('99)
NOR14.58
  
 PB
7
Amanda Holmberg
Amanda Holmberg ('98)
SWE14.73
  
 
Indledende heats2.7.
Indledende 2
2.7. Vind: 0.0
2.7.Vind: 0.0
1
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE13.67
  
 
2
Kristine Berger Akervold
Kristine Berger Akervold ('98)
NOR14.29
  
 PB
3
Ida Thunberg
Ida Thunberg ('99)
SWE14.32
  
 
Indledende 3
2.7. Vind: +0.5
2.7.Vind: +0.5
1
Kristi Strømmen Kjerpeset
Kristi Strømmen Kjerpeset ('98)
NOR14.50
  
 SB
2
Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö ('98)
SWE14.57
  
 SB
P19 Højdespring    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Amanda Marie Grefstad Frøynes
Amanda Marie Grefstad Frøynes ('98)
NOR1.75
  
 
3
Frida Bergvall
Frida Bergvall ('99)
SWE1.67
  
 
4
Thea Leirfall Bremset
Thea Leirfall Bremset ('99)
NOR1.67
  
 SB
P19 Stangspring    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Birgitte Kjuus
Birgitte Kjuus ('99)
NOR3.85
  
 =PB
2
Hanna Viklund
Hanna Viklund ('99)
SWE3.73
  
 
P19 Længdespring    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Thale Leirfall Bremset
Thale Leirfall Bremset ('99)
NOR6.15
+1.7
  
 PB
3
Nathalie Westman
Nathalie Westman ('98)
FIN5.80 w
+2.8
  
 
4
Amanda Marie Grefstad Frøynes
Amanda Marie Grefstad Frøynes ('98)
NOR5.78 w
+2.7
  
 
5
Karolina Svensson
Karolina Svensson ('99)
SWE5.76
+1.7
  
 PB
6
Filippa Rodrigues
Filippa Rodrigues ('99)
SWE5.72 w
+2.8
  
 
Kvalifikation30.6.
Kval
30.6.
30.6.
1
Sara Sjögren
Sara Sjögren ('98)
SWE5.89
+1.6
  
 SB
P19 Trespring     
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Mari Sellevåg Aarø
Mari Sellevåg Aarø ('98)
NOR12.27 w
+2.2
  
 
2
Guri Sellevåg Aarø
Guri Sellevåg Aarø ('99)
NOR12.21
+0.5
  
 PB
3
Fatima Koné
Fatima Koné ('99)
SWE12.12
-0.5
  
 
4
Lizzie Hager
Lizzie Hager ('99)
SWE11.85
+1.1
  
 SB
5
Sara Sjögren
Sara Sjögren ('98)
SWE11.84
+1.7
  
 PB
P19 Kuglestød 4.0 kg    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Amanda Malmehed
Amanda Malmehed ('98)
SWE14.22
  
 
2
Elise Gravningen
Elise Gravningen ('98)
NOR13.10
  
 SB
3Ayoe Bøgelund RøbelAyoe Bøgelund Røbel ('98)DEN12.83
  
 
P19 Diskoskast 1.0 kg    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Mathilda Eriksson
Mathilda Eriksson ('98)
SWE49.00
  
 
2
Berit Stunes Isene
Berit Stunes Isene ('98)
NOR46.10
  
 
3
Ida Stenbäck
Ida Stenbäck ('99)
SWE41.99
  
 
4
Amanda Lejros
Amanda Lejros ('99)
SWE40.66
  
 PB
P19 Hammerkast 4.0 kg    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Grete Ahlberg
Grete Ahlberg ('98)
SWE58.07
  
 
2
Jessica Mattsson
Jessica Mattsson ('98)
SWE51.78
  
 
3
Ida Olsson
Ida Olsson ('99)
SWE50.19
  
 
P19 Spydkast 600 gram    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Stella Weinberg
Stella Weinberg ('98)
NOR49.48
  
 
2
Carolin Näslund
Carolin Näslund ('98)
SWE47.21
  
 
3
Bianca Salming
Bianca Salming ('98)
SWE40.88
  
 
4
Linnea Greiff
Linnea Greiff ('98)
NOR40.34
  
 
D17 100 m    
1.7. Vind: +1.2

Finale A

Finale
1.7.Vind: +1.2
1
Adam Clayton
Adam Clayton 
GBR10.75
  
 
2
Owaab Barrow
Owaab Barrow ('01)
QAT10.79
  
 PB
3
Linus Kapstad
Linus Kapstad 
SWE10.82
  
 PB
4
Saoud Al Humaidi
Saoud Al Humaidi 
QAT10.84
  
 PB
5
Vidar Stenqvist
Vidar Stenqvist 
SWE10.86
  
 
6
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE10.99
  
 
Finale B
1.7. Vind: +3.8
1.7.Vind: +3.8
1Emil FrændeEmil Frænde DEN11.11 w
  
 
2
William Thor
William Thor 
SWE11.15 w
  
 
Indledende heats1.7.
Indledende 1
1.7. Vind: +1.2
1.7.Vind: +1.2
1
Owaab Barrow
Owaab Barrow ('01)
QAT10.85
  
 PB
Indledende 2
1.7. Vind: +2.1
1.7.Vind: +2.1
1
Adam Clayton
Adam Clayton 
GBR10.91 w
  
 
Indledende 3
1.7. Vind: +1.8
1.7.Vind: +1.8
1
Linus Kapstad
Linus Kapstad 
SWE10.92
  
 
2
Viktor Thor
Viktor Thor 
SWE11.13
  
 PB
Indledende 4
1.7. Vind: +2.5
1.7.Vind: +2.5
1
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE10.99 w
  
 
Indledende 5
1.7. Vind: +1.8
1.7.Vind: +1.8
1
Vidar Stenqvist
Vidar Stenqvist 
SWE11.04
  
 
Indledende 6
1.7. Vind: -0.1
1.7.Vind: -0.1
1
Saoud Al Humaidi
Saoud Al Humaidi 
QAT11.09
  
 PB
Indledende ?
1.7. Vind: +1.2
1.7.Vind: +1.2
19
Andreas Varter
Andreas Varter 
EST11.63
  
 
D17 200 m    
2.7. Vind: +3.4

Finale A

Finale
2.7.Vind: +3.4
1Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen DEN22.22 w
  
 
D17 400 m    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Carl Bengtström
Carl Bengtström 
SWE48.05
  
 
2
Luca Thompson
Luca Thompson 
NOR49.46
  
 
D17 3000 m    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
2
Lars Agnar Hjelmeset
Lars Agnar Hjelmeset ('01)
NOR8:38.29
  
 
3
Håkon Stavik
Håkon Stavik 
NOR8:46.42
  
 PB
4
Omar Nuur
Omar Nuur ('01)
SWE8:49.77
  
 PB
5Oliver BjørslevOliver Bjørslev DEN8:50.62
  
 
6
Emil Millán Magnell
Emil Millán Magnell ('01)
SWE8:52.34
  
 PB
7
Eric Källman
Eric Källman 
SWE8:53.98
  
 PB
D17 2000m Steeplechase (84cm)    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Lars Agnar Hjelmeset
Lars Agnar Hjelmeset ('01)
NOR6:06.84
  
 PB
2
Omar Nuur
Omar Nuur ('01)
SWE6:10.52
  
 PB
D17 110m Hurdles (91.4cm, 8.90m)    
2.7. Vind: +0.2

Finale A

Finale
2.7.Vind: +0.2
1
Saoud Al Humaidi
Saoud Al Humaidi 
QAT13.69
  
 PB
2
Owaab Barrow
Owaab Barrow ('01)
QAT13.86
  
 PB
3
Melker Gustavsson
Melker Gustavsson 
SWE14.48
  
 PB
4
Gjert Høie Sjursen
Gjert Høie Sjursen 
NOR14.57
  
 
Indledende heats2.7.
Indledende 1
2.7. Vind: -0.4
2.7.Vind: -0.4
1
Saoud Al Humaidi
Saoud Al Humaidi 
QAT14.26
  
 PB
Indledende 2
2.7. Vind: 0.0
2.7.Vind: 0.0
1
Gjert Høie Sjursen
Gjert Høie Sjursen 
NOR14.34
  
 PB
2
Owaab Barrow
Owaab Barrow ('01)
QAT14.52
  
 PB
D17 300 m hæk 84.0 cm    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Carl Bengtström
Carl Bengtström 
SWE37.33
  
 PB
2
Andreas Haara Bakketun
Andreas Haara Bakketun ('01)
NOR38.17
  
 PB
D17 Højdespring    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Erlend Bolstad Raa
Erlend Bolstad Raa 
NOR1.98
  
 
D17 Stangspring    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Pablo Zaffaroni
Pablo Zaffaroni ('01)
ARG4.80
  
 
5
Andreas Varter
Andreas Varter 
EST4.01
  
 PB
15
Ahti Roio
Ahti Roio ('01)
EST3.26
  
 
D17 Længdespring    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1Mads LundMads Lund DEN7.19
+0.9
  
 PB
2Emil FrændeEmil Frænde DEN6.92
+0.5
  
 PB
D17 Trespring    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Erlend Bolstad Raa
Erlend Bolstad Raa 
NOR14.80
0.0
  
 SB
2
Tobias Carlryd
Tobias Carlryd 
SWE14.27
-1.4
  
 PB
D17 Kuglestød 5.0 kg    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Ragnar Carlsson
Ragnar Carlsson 
SWE16.06
  
 SB
D17 Diskoskast 1.5 kg    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Nazareno Sasia
Nazareno Sasia ('01)
ARG54.64
  
 
2
Fabian Weinberg
Fabian Weinberg ('01)
NOR52.12
  
 
D17 Hammerkast 5.0 kg    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Ragnar Carlsson
Ragnar Carlsson 
SWE83.17
  
 PB
2
Kristen Brosvik
Kristen Brosvik 
NOR61.77
  
 PB
3
Ivar Moisander
Ivar Moisander 
SWE60.59
  
 
4
Håkon Hjelle Roset
Håkon Hjelle Roset 
NOR60.28
  
 
D17 Spydkast 700 gram    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Carl Widenholm
Carl Widenholm 
SWE61.45
  
 
P17 100 m    
1.7. Vind: +1.2

Finale A

Finale
1.7.Vind: +1.2
1
Greta Deltin
Greta Deltin 
SWE12.13
  
 
2
Gabriella Holmström
Gabriella Holmström 
SWE12.23
  
 PB
Indledende heats1.7.
Indledende 3
1.7. Vind: +4.2
1.7.Vind: +4.2
1
Greta Deltin
Greta Deltin 
SWE12.06 w
  
 
Indledende 4
1.7. Vind: +2.5
1.7.Vind: +2.5
1
Kristina Stensvoll Reppe
Kristina Stensvoll Reppe 
NOR12.29 w
  
 
Indledende 6
1.7. Vind: +2.8
1.7.Vind: +2.8
1
Gabriella Holmström
Gabriella Holmström 
SWE12.17 w
  
 
P17 400 m    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Gaël De Coninck
Gaël De Coninck ('01)
SWE56.99
  
 PB
2
Lovisa Skoglund
Lovisa Skoglund ('01)
SWE57.36
  
 PB
P17 800 m    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Lovisa Bivstedt
Lovisa Bivstedt ('01)
SWE2:12.97
  
 
2
Lovisa Skoglund
Lovisa Skoglund ('01)
SWE2:13.09
  
 PB
3
Kristin Svendby Otervik
Kristin Svendby Otervik ('01)
NOR2:15.29
  
 
4
Ebba Berglin
Ebba Berglin ('01)
SWE2:15.91
  
 PB
5
Maja Sund
Maja Sund ('01)
SWE2:16.46
  
 PB
P17 3000 m    
Finale B
30.6.
30.6.
1
Linnéa Sennström
Linnéa Sennström 
SWE10:32.11
  
 PB
P17 1500m Steeplechase    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Elsa Wallenius
Elsa Wallenius ('01)
SWE5:01.47
  
 PB
2
Ellinor Aurell
Ellinor Aurell ('01)
SWE5:05.45
  
 SB
3
Malin Jonson
Malin Jonson ('02)
SWE5:08.12
  
 PB
4
Thea Norlund
Thea Norlund 
SWE5:12.12
  
 PB
P17 100 m hæk 76.2 cm    
2.7. Vind: +0.4

Finale A

Finale
2.7.Vind: +0.4
1
Lovisa Karlsson
Lovisa Karlsson 
SWE13.96
  
 PB
2
Tonje Moen
Tonje Moen 
NOR14.19
  
 PB
3
Emilie Sandberg
Emilie Sandberg 
NOR14.57
  
 SB
Indledende heats2.7.
Indledende 1
2.7. Vind: 0.0
2.7.Vind: 0.0
1
Tonje Moen
Tonje Moen 
NOR14.23
  
 PB
2
Lovisa Karlsson
Lovisa Karlsson 
SWE14.33
  
 
Indledende 2
2.7. Vind: 0.0
2.7.Vind: 0.0
1
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE14.45
  
 
Indledende 3
2.7. Vind: +0.4
2.7.Vind: +0.4
1
Emilie Sandberg
Emilie Sandberg 
NOR14.66
  
 SB
P17 Stangspring    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Alva Sundin
Alva Sundin ('01)
SWE3.81
  
 
2
Hedda Marie Kjølberg Hauge
Hedda Marie Kjølberg Hauge ('01)
NOR3.72
  
 
3
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
SWE3.72
  
 
22
Angelina Pirogova
Angelina Pirogova ('01)
EST2.45
  
 
P17 Længdespring    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Lovisa Karlsson
Lovisa Karlsson 
SWE5.78
-0.7
  
 
2Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen DEN5.69
-0.8
  
 PB
Kvalifikation30.6.
Kval
30.6.
30.6.
1
Lovisa Karlsson
Lovisa Karlsson 
SWE5.71
0.0
  
 
P17 Kuglestød 3.0 kg    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Sigrid Kleive
Sigrid Kleive 
NOR13.15
  
 PB
P17 Diskoskast 1.0 kg    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Ella Andersson
Ella Andersson 
SWE43.60
  
 PB
2
Ida Wåhlstrand
Ida Wåhlstrand 
SWE42.23
  
 PB
P17 Hammerkast 3.0 kg    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Helle Henriksen Hvidsten
Helle Henriksen Hvidsten ('01)
NOR63.05
  
 PB
2
Sara Forssell
Sara Forssell 
SWE59.77
  
 
3Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen DEN58.51
  
 
4
Anna Götberg
Anna Götberg ('01)
SWE57.87
  
 
5
Inga Amalie Iversen
Inga Amalie Iversen 
NOR54.75
  
 
6
Oda Marie Myklebust
Oda Marie Myklebust ('01)
NOR54.71
  
 
7
Jennifer Quick
Jennifer Quick 
SWE54.17
  
 SB
8
Jonna Geiryd
Jonna Geiryd 
SWE52.78
  
 PB
9
Jennifer Andersson
Jennifer Andersson ('01)
SWE50.26
  
 
P17 Spydkast 500 gram    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Sigrid Kleive
Sigrid Kleive 
NOR44.87
  
 PB
2
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE44.24
  
 
D16 100 m    
1.7. Vind: +1.0

Finale A

Finale
1.7.Vind: +1.0
1
Stephan Skogheim Kyeremeh
Stephan Skogheim Kyeremeh ('01)
NOR10.89
  
 
2
Oliwer Danielsson
Oliwer Danielsson ('01)
SWE10.90
  
 
3
Jose Salvador
Jose Salvador ('01)
ARG11.00
  
 PB
4
Andreas Haara Bakketun
Andreas Haara Bakketun ('01)
NOR11.09
  
 
5
Gabriel Gunnarsson
Gabriel Gunnarsson ('01)
SWE11.16
  
 PB
Indledende heats1.7.
Indledende 1
1.7. Vind: +1.6
1.7.Vind: +1.6
1
Rasmus Hugosson
Rasmus Hugosson ('01)
SWE11.14
  
 PB
Indledende 2
1.7. Vind: +0.4
1.7.Vind: +0.4
1
Andreas Haara Bakketun
Andreas Haara Bakketun ('01)
NOR11.13
  
 
Indledende 4
1.7. Vind: +2.0
1.7.Vind: +2.0
1
Thomas Graftås
Thomas Graftås ('01)
NOR11.17
  
 PB
Indledende 5
1.7. Vind: +2.3
1.7.Vind: +2.3
1
Jose Salvador
Jose Salvador ('01)
ARG11.07 w
  
 
Indledende 6
1.7. Vind: +1.7
1.7.Vind: +1.7
1
Oliwer Danielsson
Oliwer Danielsson ('01)
SWE10.96
  
 
Indledende 7
1.7. Vind: +3.7
1.7.Vind: +3.7
1
Stephan Skogheim Kyeremeh
Stephan Skogheim Kyeremeh ('01)
NOR10.92 w
  
 
2
Jaber Al-Mamari
Jaber Al-Mamari ('01)
QAT11.12 w
  
 
D16 200 m    
2.7. Vind: +1.2

Finale A

Finale
2.7.Vind: +1.2
1
Stephan Skogheim Kyeremeh
Stephan Skogheim Kyeremeh ('01)
NOR21.64
  
 
2
Andreas Haara Bakketun
Andreas Haara Bakketun ('01)
NOR21.95
  
 
3
Rasmus Hugosson
Rasmus Hugosson ('01)
SWE21.99
  
 PB
4
Jose Salvador
Jose Salvador ('01)
ARG22.07
  
 PB
5
Oliwer Danielsson
Oliwer Danielsson ('01)
SWE22.10
  
 PB
D16 110m Hurdles (91.4cm, 8.90m)    
2.7. Vind: -0.1

Finale A

Finale
2.7.Vind: -0.1
1
Markus Rooth
Markus Rooth ('01)
NOR14.42
  
 PB
2
Johan Claeson
Johan Claeson ('01)
SWE14.63
  
 PB
D16 Højdespring    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Carl af Forselles
Carl af Forselles ('01)
SWE2.06
  
 
12
Ahti Roio
Ahti Roio ('01)
EST1.70
  
 PB
D16 Længdespring    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Oliwer Danielsson
Oliwer Danielsson ('01)
SWE6.99 w
+3.2
  
 
2
Caleb Conable
Caleb Conable ('01)
SWE6.85 w
+2.4
  
 
3
Carl af Forselles
Carl af Forselles ('01)
SWE6.85
-1.1
  
 PB
D16 Trespring    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Luciano Méndez
Luciano Méndez ('01)
ARG14.96
-0.2
  
 PB
2
Henrik Flåtnes
Henrik Flåtnes ('01)
NOR14.82
+1.4
  
 PB
3
Carl af Forselles
Carl af Forselles ('01)
SWE14.53
-1.7
  
 PB
D16 Kuglestød 5.0 kg    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Nazareno Sasia
Nazareno Sasia ('01)
ARG18.11
  
 PB
2
Arvid Mägi Theorin
Arvid Mägi Theorin ('01)
SWE16.88
  
 
3
Lázaro Bonora
Lázaro Bonora ('01)
ARG15.99
  
 
P16 100 m    
1.7. Vind: +2.4

Finale A

Finale
1.7.Vind: +2.4
1
Kajsa Kjellergren
Kajsa Kjellergren ('01)
SWE12.06 w
  
 
2
Martine Hjørnevik
Martine Hjørnevik ('01)
NOR12.22 w
  
 
3
Sarah Karlsson
Sarah Karlsson ('01)
SWE12.31 w
  
 
Indledende heats1.7.
Indledende 1
1.7. Vind: +2.1
1.7.Vind: +2.1
1
Martine Hjørnevik
Martine Hjørnevik ('01)
NOR12.32 w
  
 
Indledende 2
1.7. Vind: +1.1
1.7.Vind: +1.1
1
Sarah Karlsson
Sarah Karlsson ('01)
SWE12.26
  
 PB
Indledende 4
1.7. Vind: +1.9
1.7.Vind: +1.9
1
Wilma Rosenquist
Wilma Rosenquist ('01)
SWE12.34
  
 
Indledende 5
1.7. Vind: +0.7
1.7.Vind: +0.7
1
Kajsa Kjellergren
Kajsa Kjellergren ('01)
SWE12.27
  
 
P16 200 m    
2.7. Vind: 0.0

Finale A

Finale
2.7.Vind: 0.0
1
Kajsa Kjellergren
Kajsa Kjellergren ('01)
SWE24.66
  
 PB
2
Wilma Rosenquist
Wilma Rosenquist ('01)
SWE25.25
  
 
P16 100 m hæk 76.2 cm    
2.7. Vind: -0.5

Finale A

Finale
2.7.Vind: -0.5
1
Martine Hjørnevik
Martine Hjørnevik ('01)
NOR13.59
  
 PB
2
Tilde Johansson
Tilde Johansson ('01)
SWE13.64
  
 
3
Nellie Erlandsson
Nellie Erlandsson ('01)
SWE14.65
  
 PB
Indledende heats2.7.
Indledende 1
2.7. Vind: -0.2
2.7.Vind: -0.2
1
Tilde Johansson
Tilde Johansson ('01)
SWE13.97
  
 
Indledende 2
2.7. Vind: +1.0
2.7.Vind: +1.0
1
Martine Hjørnevik
Martine Hjørnevik ('01)
NOR14.31
  
 
P16 Længdespring    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Tilde Johansson
Tilde Johansson ('01)
SWE5.88
+1.6
  
 
2
Emily Capobianco
Emily Capobianco ('01)
SWE5.71
+1.6
  
 PB
3
Andrea Thorsheim
Andrea Thorsheim ('01)
NOR5.65 w
+3.2
  
 
4
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE5.65 w
+2.3
  
 
5
Sofía Aylén Levrino
Sofía Aylén Levrino ('01)
ARG5.57 w
+2.1
  
 
7
Wilma Rosenquist
Wilma Rosenquist ('01)
SWE5.52
+0.4
  
 PB
Kvalifikation30.6.
Kval
30.6.
30.6.
1
Tilde Johansson
Tilde Johansson ('01)
SWE5.84
-1.0
  
 
P16 Trespring     
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Karoline Jæger
Karoline Jæger ('01)
NOR12.22
+0.1
  
 PB
D15 Stangspring    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Emil Carlsson
Emil Carlsson ('02)
SWE4.50
  
 PB
P15 800 m    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Pernille Karlsen Antonsen
Pernille Karlsen Antonsen ('02)
NOR2:15.52
  
 
2
Klara Frih
Klara Frih ('02)
SWE2:16.29
  
 
P15 Højdespring    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Nea Lento
Nea Lento ('02)
FIN1.65
  
 PB
P15 Længdespring    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Nikki Anderberg
Nikki Anderberg ('02)
SWE5.93
+1.0
  
 PB
2
Nea Lento
Nea Lento ('02)
FIN5.69
-0.5
  
 PB
3
Hedda Tellow
Hedda Tellow ('02)
SWE5.58
+2.0
  
 PB
4
Ida Persson
Ida Persson ('02)
SWE5.57
+1.1
  
 PB
5
Maja Åskag
Maja Åskag ('02)
SWE5.55
+0.7
  
 PB
6
Vilde Marstein
Vilde Marstein ('02)
NOR5.54
+1.2
  
 PB
Kvalifikation30.6.
Kval
30.6.
30.6.
1
Ida Persson
Ida Persson ('02)
SWE5.52 w
+2.8
  
 
P15 Trespring     
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Maja Åskag
Maja Åskag ('02)
SWE11.92
-1.9
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Victoria Quainoo
Victoria Quainoo ('02)
SWE13.68
  
 
2
Hillevi Carlsson
Hillevi Carlsson ('02)
SWE13.61
  
 
P15 Hammerkast 3.0 kg    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Hillevi Carlsson
Hillevi Carlsson ('02)
SWE61.00
  
 PB
2
Amanda Fridberg
Amanda Fridberg ('02)
SWE53.85
  
 PB
3
Victoria Quainoo
Victoria Quainoo ('02)
SWE50.53
  
 PB
P15 Spydkast 500 gram    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Vibeke Engen
Vibeke Engen ('02)
NOR46.88
  
 
2
Tuva Mathilde Jacobsen
Tuva Mathilde Jacobsen ('02)
NOR45.11
  
 PB
3
Tilda Bergström
Tilda Bergström ('02)
SWE41.13
  
 SB
P14 800 m    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)DEN2:11.86
  
 PB
2
Eilén Brenne
Eilén Brenne ('03)
NOR2:13.58
  
 PB
3Majken LützenMajken Lützen ('03)DEN2:14.02
  
 PB
4
Sigrid Bjørnsdatter Wahlberg
Sigrid Bjørnsdatter Wahlberg ('03)
NOR2:16.34
  
 PB
P14 Længdespring    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Frida Hjorth
Frida Hjorth ('03)
SWE5.59
+1.7
  
 PB
2Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN5.53
+0.7
  
 
Kvalifikation30.6.
Kval
30.6.
30.6.
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN5.50
+1.5
  
 
P14 Spydkast 500 gram    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Vivian Suominen
Vivian Suominen ('03)
FIN41.34
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020