Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/U SWE: 1.7.2016

M 60 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)DEN8.02
  
 PB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)DEN8.07 w
  
 
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)DEN8.08
  
 PB
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)DEN8.27
  
 SB
Miso BuhaMiso Buha ('03)DEN8.58
  
 PB
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)DEN8.70
  
 PB
Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)DEN8.78
  
 PB
Elias Dahl LunøeElias Dahl Lunøe ('03)DEN8.83
  
 PB
Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)DEN8.86
  
 
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)DEN8.88
  
 PB
Oliver VeselinovskiOliver Veselinovski ('03)DEN9.03
  
 PB
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)DEN9.05
  
 PB
Lehn WildmooreLehn Wildmoore ('03)DEN9.11
  
 PB
M 80 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
Vincent PlasVincent Plas ('01)DEN9.59
  
 PB
Vincent PlasVincent Plas ('01)DEN9.81
  
 
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN9.88
  
 PB
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN9.96
  
 PB
Osadeba IsaacOsadeba Isaac ('02)DEN10.05
  
 PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN10.10
  
 PB
Osadeba IsaacOsadeba Isaac ('02)DEN10.12
  
 
Ala Alfred MikkelsenAla Alfred Mikkelsen ('02)DEN10.16
  
 SB
Ala Alfred MikkelsenAla Alfred Mikkelsen ('02)DEN10.19
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN10.22
  
 PB
Kasper HørmanKasper Hørman ('01)DEN10.32
  
 PB
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)DEN10.38
  
 PB
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN10.43
  
 SB
Bertram Bing CostaBertram Bing Costa ('02)DEN10.51
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)DEN10.55
  
 PB
Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)DEN10.76
  
 PB
Kristian Skov HansenKristian Skov Hansen ('01)DEN10.82
  
 PB
M 100 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN11.02
  
 
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN11.08
  
 
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN11.19
  
 
Lukas BredoLukas Bredo ('97)DEN11.22
  
 
Lukas BredoLukas Bredo ('97)DEN11.23
  
 
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN11.23
  
 
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN11.24
  
 PB
Emil StrømEmil Strøm ('93)DEN11.28
  
 
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)DEN11.29
  
 
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN11.36
  
 
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)DEN11.40
  
 
Rúni JacobsenRúni Jacobsen ('94)DEN11.46
  
 
Daniel ElkrogDaniel Elkrog ('89)DEN11.46
  
 
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)DEN11.50
  
 
Mads LundMads Lund DEN11.55
  
 PB
Casper HenningsenCasper Henningsen ('96)DEN11.55
  
 SB
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)DEN11.58
  
 
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)DEN11.65
  
 SB
Emil FrændeEmil Frænde DEN11.66
  
 
Mikkel RamlowMikkel Ramlow DEN11.66
  
 
Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)DEN11.66
  
 PB
Mikkel RamlowMikkel Ramlow DEN11.68
  
 
Mads LundMads Lund DEN11.69
  
 
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)DEN11.70
  
 SB
Tummas Napoleon ArgeTummas Napoleon Arge ('95)DEN11.73
  
 SB
Emil FrændeEmil Frænde DEN11.74
  
 
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN11.80
  
 
Marc Hanselmann NielsenMarc Hanselmann Nielsen ('99)DEN11.81
  
 
Rune DrongesenRune Drongesen ('96)DEN12.05
  
 SB
Alexander HaugebyAlexander Haugeby DEN12.18
  
 PB
Haris KhanHaris Khan DEN12.39
  
 
Andreas UggenAndreas Uggen ('92)DEN12.52
  
 
Søren RahbekSøren Rahbek ('97)DEN12.72
  
 PB
Oskar RømerOskar Rømer DEN12.85
  
 PB
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)CUB12.90
  
 
Peter FaberPeter Faber ('93)DEN13.24
  
 
M 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN22.20
  
 PB
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN22.24
  
 PB
Emil StrømEmil Strøm ('93)DEN22.40
  
 SB
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)DEN22.59
  
 PB
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN22.64
  
 PB
Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)DEN22.88
  
 SB
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)DEN22.92
  
 PB
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN22.97
  
 PB
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN23.15
  
 PB
Marc Hanselmann NielsenMarc Hanselmann Nielsen ('99)DEN23.22
  
 =PB
Simon HvelplundSimon Hvelplund ('84)DEN23.44
  
 SB
Rúni JacobsenRúni Jacobsen ('94)DEN23.50
  
 SB
Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)DEN23.52
  
 PB
Daniel ElkrogDaniel Elkrog ('89)DEN23.60
  
 PB
Mathias AstrupMathias Astrup ('99)DEN23.61
  
 PB
Tobias StærmoseTobias Stærmose ('91)DEN24.02
  
 SB
Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DEN24.33
  
 PB
Navid BazgirNavid Bazgir ('95)DEN24.90
  
 PB
Haris KhanHaris Khan DEN24.99
  
 
Søren RahbekSøren Rahbek ('97)DEN25.32
  
 PB
Oskar RømerOskar Rømer DEN25.93
  
 PB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)DEN26.37
  
 
Peter FaberPeter Faber ('93)DEN26.95
  
 PB
Rasmus Kragelund ChristensenRasmus Kragelund Christensen ('03)DEN27.16
  
 PB
Miso BuhaMiso Buha ('03)DEN27.47
  
 PB
Hans Erland ThomsenHans Erland Thomsen ('03)DEN27.55
  
 PB
Lehn WildmooreLehn Wildmoore ('03)DEN28.52
  
 PB
M 300 m    

Finale A

Finale
Vincent PlasVincent Plas ('01)DEN36.54
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN38.86
  
 PB
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)DEN38.87
  
 PB
Osadeba IsaacOsadeba Isaac ('02)DEN39.90
  
 PB
Ala Alfred MikkelsenAla Alfred Mikkelsen ('02)DEN40.60
  
 PB
Anders BangAnders Bang ('02)DEN41.02
  
 PB
Bertram Bing CostaBertram Bing Costa ('02)DEN42.54
  
 PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)DEN43.33
  
 PB
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)DEN43.93
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)DEN50.12
  
 SB
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN50.60
  
 
Mathias AstrupMathias Astrup ('99)DEN50.82
  
 PB
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN51.55
  
 PB
Simon HvelplundSimon Hvelplund ('84)DEN51.87
  
 
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN51.96
  
 SB
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN52.31
  
 PB
Jean Bosco NshimiyimanaJean Bosco Nshimiyimana ('95)DEN52.66
  
 PB
Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)DEN52.98
  
 PB
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)DEN53.37
  
 
Oliver ThernøeOliver Thernøe ('96)DEN53.86
  
 PB
Navid BazgirNavid Bazgir ('95)DEN55.64
  
 
M 600 m    

Finale A

Finale
Hans Erland ThomsenHans Erland Thomsen ('03)DEN1:44.62
  
 PB
Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)DEN1:44.97
  
 PB
Malte BankMalte Bank ('03)DEN1:56.91
  
 SB
M 800 m    

Finale A

Finale
9
Isak Lefvert
Isak Lefvert 
SWE2:00.21
  
 PB
Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)DEN1:56.66
  
 PB
Karl-Gustav BrockdorffKarl-Gustav Brockdorff ('99)DEN1:56.73
  
 
Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)DEN1:56.89
  
 PB
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)DEN1:56.94
  
 
Julian GregersenJulian Gregersen ('98)DEN1:59.44
  
 PB
Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)DEN1:59.49
  
 
Oliver ThernøeOliver Thernøe ('96)DEN2:00.94
  
 PB
Jean Bosco NshimiyimanaJean Bosco Nshimiyimana ('95)DEN2:01.62
  
 
Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup DEN2:02.37
  
 
Rasmus Rose-HansenRasmus Rose-Hansen ('99)DEN2:02.89
  
 SB
Søren BrasenSøren Brasen ('84)DEN2:03.18
  
 
Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup DEN2:03.96
  
 
Simon HolstSimon Holst ('98)DEN2:04.11
  
 
Noel MonoNoel Mono ('98)DEN2:04.42
  
 SB
Frederik GottliebFrederik Gottlieb DEN2:05.46
  
 PB
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)DEN2:06.27
  
 
Morten BachMorten Bach DEN2:06.96
  
 PB
Conrad LindConrad Lind ('01)DEN2:07.41
  
 PB
Mads Emil MunksgaardMads Emil Munksgaard ('99)DEN2:08.72
  
 SB
Emil AarestrupEmil Aarestrup ('95)DEN2:10.15
  
 PB
Anders BangAnders Bang ('02)DEN2:13.57
  
 
Linus LindquistLinus Lindquist ('02)DEN2:15.17
  
 
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)DEN2:16.17
  
 
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)DEN2:17.99
  
 
Mads MørchMads Mørch ('01)DEN2:18.07
  
 
Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)DEN2:19.86
  
 PB
Finale B
2
Anton Ledell
Anton Ledell ('99)
SWE2:00.88
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)DEN4:03.11
  
 PB
William DevantierWilliam Devantier DEN4:05.94
  
 PB
Julian GregersenJulian Gregersen ('98)DEN4:06.27
  
 PB
Mads SkaaningMads Skaaning ('95)DEN4:08.42
  
 SB
Oliver BjørslevOliver Bjørslev DEN4:11.15
  
 PB
Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)DEN4:11.19
  
 SB
Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)DEN4:11.46
  
 
Sebastian Rahbech StensvigSebastian Rahbech Stensvig ('99)DEN4:11.75
  
 SB
Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)DEN4:14.04
  
 PB
Emil AarestrupEmil Aarestrup ('95)DEN4:17.58
  
 
Morten BachMorten Bach DEN4:19.32
  
 PB
Rasmus Rose-HansenRasmus Rose-Hansen ('99)DEN4:20.55
  
 SB
Alexander Seidler NielsenAlexander Seidler Nielsen ('99)DEN4:21.30
  
 
Oliver ThernøeOliver Thernøe ('96)DEN4:30.00
  
 PB
Frederik GottliebFrederik Gottlieb DEN4:36.03
  
 PB
Rasmus LorenzenRasmus Lorenzen ('98)DEN4:42.18
  
 PB
Sigurd Zielinski DjurupSigurd Zielinski Djurup DEN4:53.01
  
 PB
Hans Erland ThomsenHans Erland Thomsen ('03)DEN4:56.12
  
 PB
Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)DEN4:59.80
  
 PB
M 2000 m    

Finale A

Finale
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)DEN5:48.87
  
 PB
Conrad LindConrad Lind ('01)DEN5:56.74
  
 PB
Louis CantbyLouis Cantby ('01)DEN6:00.24
  
 PB
Anton ØstdalAnton Østdal ('01)DEN6:02.24
  
 PB
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)DEN6:18.45
  
 PB
Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)DEN6:32.85
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)DEN8:52.86
  
 PB
Oliver BjørslevOliver Bjørslev DEN8:55.09
  
 
Alexander Seidler NielsenAlexander Seidler Nielsen ('99)DEN8:56.28
  
 SB
Sebastian Rahbech StensvigSebastian Rahbech Stensvig ('99)DEN9:05.02
  
 SB
Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)DEN9:12.36
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1
Erik Lagerlöf
Erik Lagerlöf ('97)
SWE15:16.33
  
 PB
1
Viktor Helander
Viktor Helander ('90)
SWE15:25.68
  
 PB
1
Alexander Holm
Alexander Holm ('92)
SWE15:35.25
  
 SB
1
Michele Alemayoh
Michele Alemayoh ('92)
SWE15:44.71
  
 SB
1
Björn Hammar
Björn Hammar ('92)
SWE15:45.25
  
 SB
2
Bashir Dayib
Bashir Dayib ('97)
SWE16:36.30
  
 PB
3
Haben Kidane
Haben Kidane ('98)
SWE15:05.39
  
 PB
4
Hans Larsson
Hans Larsson ('81)
SWE15:05.41
  
 SB
6
Anton Rehn
Anton Rehn ('92)
SWE15:09.80
  
 PB
7
Ludvig Danielson
Ludvig Danielson ('95)
SWE15:10.96
  
 PB
8
Linus Hultegård
Linus Hultegård ('90)
SWE15:12.77
  
 PB
Emil AarestrupEmil Aarestrup ('95)DEN15:09.77
  
 PB
Jan E SørensenJan E Sørensen ('91)DEN15:49.33
  
 PB
Simon HolstSimon Holst ('98)DEN17:03.60
  
 SB
Rasmus LorenzenRasmus Lorenzen ('98)DEN18:00.38
  
 
Finale B
1
Merih Hagos
Merih Hagos ('98)
ERI15:43.00
  
 PB
1
Robel Kahisay
Robel Kahisay ('98)
ERI16:05.95
  
 PB
1
Daniel Alemu
Daniel Alemu ('97)
ERI16:09.30
  
 PB
1
Geert Tuinstra
Geert Tuinstra ('90)
NED16:15.79
  
 SB
7
Pontus Svensson
Pontus Svensson ('82)
SWE15:54.56
  
 PB
8
Chris Gray
Chris Gray ('92)
SWE15:55.73
  
 PB
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
6
Anders Soovik
Anders Soovik ('76)
SWE10:27.64
  
 SB
M 110 m hæk    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
Emil StrømEmil Strøm ('93)DEN15.99
  
 
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN16.00
  
 
M 300 m hæk 76.2 cm    

Finale A

Finale
1
Johan Claeson
Johan Claeson ('01)
SWE39.17
  
 PB
4
Albin Hedén
Albin Hedén ('01)
SWE40.19
  
 PB
6
William Sander
William Sander ('01)
SWE42.20
  
 PB
7
Carl Hedin
Carl Hedin ('01)
SWE42.52
  
 PB
Finale B
1
Markus Lantto
Markus Lantto ('01)
SWE40.88
  
 PB
7
Jakob Zäll
Jakob Zäll ('01)
SWE46.40
  
 SB
Finale C
2
Filip Ahlberg
Filip Ahlberg ('01)
SWE46.07
  
 PB
M 300 m hæk 84.0 cm    

Finale A

Finale
2
Daniel Johansson
Daniel Johansson ('99)
SWE38.69
  
 PB
3
Edvin Hagberg
Edvin Hagberg ('99)
SWE39.38
  
 PB
4
Anton Bengtsson
Anton Bengtsson ('99)
SWE40.05
  
 PB
5
Viggo Hahnsson
Viggo Hahnsson ('99)
SWE40.24
  
 PB
Finale B
3
Linus Bertilsson
Linus Bertilsson ('99)
SWE41.96
  
 PB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Daniel Skatt
Daniel Skatt ('91)
SWE55.70
  
 PB
4
Gustav Magnusson
Gustav Magnusson ('95)
SWE1:00.41
  
 PB
5
Dennis Elms Jansson
Dennis Elms Jansson ('95)
SWE1:00.71
  
 SB
Finale C
2
Arvid Berglund
Arvid Berglund ('91)
SWE55.92
  
 SB
3
Fredrik Lorentzon
Fredrik Lorentzon ('97)
SWE57.01
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Kenneth PedersenKenneth Pedersen ('97)DEN1.96
  
 SB
Andreas AsklundAndreas Asklund ('98)DEN1.80
  
 PB
Marius Hytholm Alex PetersenMarius Hytholm Alex Petersen ('01)DEN1.72
  
 SB
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)DEN1.72
  
 PB
Nikolai Lysholdt PetersenNikolai Lysholdt Petersen ('01)DEN1.52
  
 PB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)DEN1.50
  
 =PB
William KorsgaardWilliam Korsgaard ('01)DEN1.45
  
 
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)DEN1.44
  
 
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)DEN1.37
  
 
Malte BankMalte Bank ('03)DEN1.37
  
 PB
Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)DEN1.24
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)DEN4.33
  
 PB
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)DEN4.20
  
 
Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen DEN4.01
  
 PB
Virgil Topholm HartmannVirgil Topholm Hartmann ('98)DEN3.92
  
 PB
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN3.77
  
 
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN3.45
  
 
Christian Munch SkylvChristian Munch Skylv ('01)DEN3.38
  
 
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN3.21
  
 PB
Kasper HørmanKasper Hørman ('01)DEN2.74
  
 
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)DEN2.50
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)DEN6.88
-0.8
  
 =PB
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN6.85
+0.6
  
 SB
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)DEN6.83
+0.2
  
 
Mads LundMads Lund DEN6.74
+1.2
  
 PB
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN6.56 w
+4.4
  
 
Emil FrændeEmil Frænde DEN6.48
-0.6
  
 PB
Jannick BaggeJannick Bagge ('94)DEN6.32
+0.3
  
 SB
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN6.17
+0.9
  
 PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN5.96 w
+3.0
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN5.81 w
+4.1
  
 
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN5.77
0.0
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN5.69
0.0
  
 
Nikolai Lysholdt PetersenNikolai Lysholdt Petersen ('01)DEN5.67
0.0
  
 PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN5.65
+0.6
  
 
Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DEN5.63
+2.0
  
 =PB
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN5.56
0.0
  
 PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN5.55
+0.5
  
 PB
Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)DEN5.38
0.0
  
 
William KorsgaardWilliam Korsgaard ('01)DEN5.16
0.0
  
 PB
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)DEN5.15
0.0
  
 
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)DEN5.11
+0.3
  
 PB
Bertram Bing CostaBertram Bing Costa ('02)DEN5.08
0.0
  
 
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN3.39
-1.7
  
 
M Trespring    

Finale A

Finale
Magnus Ugilt RasmussenMagnus Ugilt Rasmussen ('97)DEN12.96
+0.7
  
 
Mikkel Roald-ArbølMikkel Roald-Arbøl ('92)DEN12.92
-0.4
  
 SB
Bjarke Meyer PedersenBjarke Meyer Pedersen ('99)DEN12.17 w
+4.8
  
 
Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)DEN11.93
0.0
  
 PB
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)DEN11.36
0.0
  
 PB
M Kuglestød    

Finale A

Finale
Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)DEN12.83
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)DEN49.43
  
 
Matthias HagenMatthias Hagen ('97)DEN41.65
  
 SB
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Jonathan GrovesJonathan Groves ('93)DEN53.42
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
7
Samuel Olsson Lundh
Samuel Olsson Lundh ('95)
SWE55.70
  
 SB
Jannick BaggeJannick Bagge ('94)DEN48.40
  
 SB
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN47.13
  
 PB
K 60 m    
Vind: +2.5

Finale A

Finale
Vind: +2.5
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN8.22 w
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN8.36
  
 PB
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN8.39
  
 PB
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN8.51
  
 SB
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN8.58
  
 PB
Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN8.73
  
 PB
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN8.74
  
 PB
Flora ChalmerFlora Chalmer ('03)DEN8.84
  
 PB
Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)DEN8.94
  
 PB
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)DEN8.95
  
 PB
Erna Krett HansenErna Krett Hansen ('03)DEN9.00
  
 PB
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)DEN9.11
  
 PB
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)DEN9.21
  
 PB
Kristianna S. JoensenKristianna S. Joensen ('03)DEN9.25
  
 PB
Rebekka SchaldemoseRebekka Schaldemose ('03)DEN9.25
  
 PB
Nanna SchaldemoseNanna Schaldemose ('04)DEN9.32
  
 PB
Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)DEN9.37
  
 PB
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)DEN9.44
  
 PB
Hervør NiclasenHervør Niclasen ('03)DEN9.50
  
 SB
Sara Flindt GrønningSara Flindt Grønning ('03)DEN9.63
  
 PB
Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)DEN9.72
  
 PB
Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)DEN9.79
  
 PB
Ella Kreisby-PedersenElla Kreisby-Pedersen ('03)DEN9.99
  
 PB
Sigrid FogSigrid Fog ('04)DEN10.25
  
 PB
K 80 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)DEN10.81
  
 PB
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)DEN10.86
  
 
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN10.97
  
 SB
Mathilde Weber SkorstensgaardMathilde Weber Skorstensgaard ('01)DEN10.99
  
 PB
Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)DEN11.03
  
 PB
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)DEN11.07
  
 PB
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN11.14
  
 SB
Julie BolsJulie Bols ('01)DEN11.15
  
 SB
Laura Valentin JensenLaura Valentin Jensen ('01)DEN11.18
  
 PB
Nanna E AndersenNanna E Andersen ('01)DEN11.21
  
 SB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN11.26
  
 SB
Emma GuldagerEmma Guldager ('01)DEN11.28
  
 PB
Birita RyanBirita Ryan ('02)DEN11.33
  
 PB
Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)DEN11.49
  
 PB
Iris TrollehaveIris Trollehave ('01)DEN11.51
  
 SB
Annika K EppersAnnika K Eppers ('02)DEN11.58
  
 SB
Liva Johanne VilhelmsenLiva Johanne Vilhelmsen ('02)DEN11.72
  
 SB
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)DEN11.72
  
 PB
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)DEN11.77
  
 SB
Mille Albinus HjermitslevMille Albinus Hjermitslev ('02)DEN11.82
  
 SB
Caroline Rødgaard JessenCaroline Rødgaard Jessen ('02)DEN12.06
  
 PB
Celine WürtzCeline Würtz ('01)DEN12.39
  
 PB
K 100 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen DEN12.37
  
 
Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN12.39
  
 
Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)DEN12.45
  
 
Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN12.46
  
 
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen DEN12.51
  
 
Caroline ElkjærCaroline Elkjær ('95)DEN12.73
  
 
Amalie Brammer KristiansenAmalie Brammer Kristiansen ('99)DEN12.75
  
 
Olivia TuokilaOlivia Tuokila FIN12.89
  
 
Amalie Brammer KristiansenAmalie Brammer Kristiansen ('99)DEN12.90
  
 
Olivia TuokilaOlivia Tuokila FIN12.93
  
 
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)DEN12.97
  
 
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)DEN13.09
  
 
Helena S. LangHelena S. Lang ('98)DEN13.22
  
 
Julia H MaurerJulia H Maurer ('93)DEN13.23
  
 
Naja VintherNaja Vinther DEN13.24
  
 
Naja VintherNaja Vinther DEN13.25
  
 
Frederikke MortensenFrederikke Mortensen ('98)DEN13.27
  
 SB
Sofie Binou NielsenSofie Binou Nielsen ('97)DEN13.31
  
 
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)DEN13.40
  
 SB
Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)DEN13.40
  
 
Mathilde Søndergaard JepsenMathilde Søndergaard Jepsen ('99)DEN13.47
  
 
Alda Sigurðsdóttir LamhaugeAlda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)DEN13.55
  
 PB
Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)DEN13.71
  
 SB
Simone HjortSimone Hjort ('99)DEN13.83
  
 SB
Josephine BundgaardJosephine Bundgaard DEN13.83
  
 
Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)DEN13.88
  
 
Lise PedersenLise Pedersen ('99)DEN13.96
  
 PB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen DEN14.06
  
 
Sarah KristensenSarah Kristensen DEN14.08
  
 
Annika Larsen HustedAnnika Larsen Husted DEN15.21
  
 PB
K 200 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)DEN25.37
  
 PB
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)DEN25.37
  
 
Olivia TuokilaOlivia Tuokila FIN25.59
  
 PB
Amalie Brammer KristiansenAmalie Brammer Kristiansen ('99)DEN25.77
  
 PB
Stephanie SaavedraStephanie Saavedra ('89)ESP25.92
  
 PB
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN26.16
  
 PB
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN26.19
  
 PB
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)DEN26.27
  
 PB
Mai Stæhr RødtnesMai Stæhr Rødtnes ('99)DEN26.44
  
 PB
Viktoria DommerViktoria Dommer ('01)DEN26.58
  
 PB
Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)DEN26.66
  
 SB
Freja WærnessFreja Wærness DEN26.96
  
 SB
Sofie Binou NielsenSofie Binou Nielsen ('97)DEN27.00
  
 PB
Cecilie Anna NæsbyCecilie Anna Næsby DEN27.05
  
 PB
Julie Kalstrup SchultzJulie Kalstrup Schultz DEN27.11
  
 PB
Julia H MaurerJulia H Maurer ('93)DEN27.16
  
 
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN27.20
  
 PB
Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)DEN27.26
  
 SB
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen DEN27.31
  
 SB
Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)DEN27.32
  
 SB
Naja VintherNaja Vinther DEN27.40
  
 PB
Josephine BundgaardJosephine Bundgaard DEN27.48
  
 SB
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen DEN27.52
  
 =SB
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DEN27.53
  
 PB
Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)DEN27.55
  
 PB
Frederikke MortensenFrederikke Mortensen ('98)DEN27.60
  
 SB
Alda Sigurðsdóttir LamhaugeAlda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)DEN27.66
  
 PB
Emma S. HansenEmma S. Hansen ('03)DEN27.69
  
 PB
Kamille D. AndersenKamille D. Andersen ('03)DEN27.93
  
 PB
Cornelia SlejCornelia Slej ('99)DEN27.95
  
 PB
Majken LützenMajken Lützen ('03)DEN28.70
  
 PB
Tine Hoffmann NielsenTine Hoffmann Nielsen DEN28.83
  
 
Sarah KristensenSarah Kristensen DEN29.13
  
 SB
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)DEN29.18
  
 PB
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)DEN29.34
  
 PB
Kristianna S. JoensenKristianna S. Joensen ('03)DEN30.36
  
 PB
Jana MittúnJana Mittún ('03)DEN30.51
  
 PB
Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)DEN31.02
  
 PB
Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)DEN31.59
  
 PB
Sigrid FogSigrid Fog ('04)DEN33.62
  
 PB
K 300 m    

Finale A

Finale
Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)DEN42.77
  
 PB
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)DEN43.25
  
 PB
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)DEN44.03
  
 PB
Cecilie Møller-JensenCecilie Møller-Jensen ('01)DEN44.05
  
 PB
Laura Valentin JensenLaura Valentin Jensen ('01)DEN44.53
  
 PB
Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)DEN45.08
  
 PB
Nanna E AndersenNanna E Andersen ('01)DEN45.34
  
 SB
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)DEN45.77
  
 PB
Veronica JanningVeronica Janning ('01)DEN47.43
  
 PB
Annika NordtugAnnika Nordtug ('02)DEN54.78
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN57.99
  
 PB
Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)DEN58.37
  
 
Freja WærnessFreja Wærness DEN59.01
  
 
Cecilie Anna NæsbyCecilie Anna Næsby DEN59.04
  
 PB
Liv Stæhr RødtnesLiv Stæhr Rødtnes ('99)DEN59.34
  
 
Mai Stæhr RødtnesMai Stæhr Rødtnes ('99)DEN59.41
  
 PB
Cornelia SlejCornelia Slej ('99)DEN1:03.09
  
 
Mathilde PedersenMathilde Pedersen ('02)DEN1:03.09
  
 PB
Tine ØstergaardTine Østergaard DEN1:04.31
  
 
K 600 m    

Finale A

Finale
Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)DEN1:41.49
  
 
Emma S. HansenEmma S. Hansen ('03)DEN1:41.93
  
 
Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)DEN1:44.34
  
 
Majken LützenMajken Lützen ('03)DEN1:45.86
  
 SB
Jana MittúnJana Mittún ('03)DEN1:46.34
  
 PB
Kamille D. AndersenKamille D. Andersen ('03)DEN1:46.61
  
 
Alma SøttrupAlma Søttrup ('03)DEN1:48.23
  
 
Rebekka SchaldemoseRebekka Schaldemose ('03)DEN1:51.14
  
 PB
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)DEN1:51.59
  
 PB
Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)DEN1:52.67
  
 PB
Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)DEN1:52.83
  
 PB
Mathilde Grønlund RasmussenMathilde Grønlund Rasmussen ('03)DEN1:54.71
  
 PB
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)DEN1:55.86
  
 
Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)DEN2:05.14
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
3
Maja Jönsson
Maja Jönsson ('02)
SWE2:18.26
  
 PB
9
Almida Thörjesson
Almida Thörjesson ('01)
SWE2:20.68
  
 SB
9
Olivia Kempi
Olivia Kempi ('98)
SWE2:21.41
  
 SB
Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)DEN2:18.40
  
 
Caroline VegebergCaroline Vegeberg ('98)DEN2:19.31
  
 
Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)DEN2:20.47
  
 PB
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)DEN2:20.73
  
 
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen DEN2:21.20
  
 
Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)DEN2:21.21
  
 PB
Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN2:23.42
  
 PB
Mathilde PedersenMathilde Pedersen ('02)DEN2:24.79
  
 PB
Cecilie Møller-JensenCecilie Møller-Jensen ('01)DEN2:26.79
  
 
Cecilie BoesdalCecilie Boesdal ('01)DEN2:27.68
  
 SB
Tine ØstergaardTine Østergaard DEN2:28.67
  
 
Mie Hylling AxelssonMie Hylling Axelsson ('02)DEN2:28.88
  
 
Anna Sofie FrændeAnna Sofie Frænde ('01)DEN2:29.29
  
 PB
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)DEN2:30.59
  
 
Mathilde Brüchle KodalMathilde Brüchle Kodal ('01)DEN2:31.12
  
 
Therese Helk OlesenTherese Helk Olesen ('99)DEN2:31.99
  
 
Frida UhrskovFrida Uhrskov ('01)DEN2:32.65
  
 
Caroline Rødgaard JessenCaroline Rødgaard Jessen ('02)DEN2:34.35
  
 PB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)DEN2:37.26
  
 
Mathilde RiisMathilde Riis ('99)DEN2:41.75
  
 SB
Annika NordtugAnnika Nordtug ('02)DEN3:19.02
  
 
Finale B
1
Lovisa Ellström
Lovisa Ellström 
SWE2:20.06
  
 PB
1
Emilia Rydensjö
Emilia Rydensjö ('02)
SWE2:25.04
  
 PB
1
Lydia Håkansson
Lydia Håkansson ('98)
SWE2:34.10
  
 SB
4
Vilma Hultström
Vilma Hultström 
SWE2:21.59
  
 SB
4
Carolina Larson
Carolina Larson ('02)
SWE2:27.93
  
 PB
8
Julia Nielsen
Julia Nielsen ('01)
SWE2:26.94
  
 SB
Finale C
1
Paulina Wikemar
Paulina Wikemar ('02)
SWE2:26.12
  
 PB
2
Matilda Hallström
Matilda Hallström 
SWE2:26.41
  
 PB
6
Lisa Fröberg
Lisa Fröberg ('02)
SWE2:29.20
  
 PB
8
Emilia Larson
Emilia Larson ('01)
SWE2:34.41
  
 SB
K 1500 m    

Finale A

Finale
7Therese JanssonTherese Jansson ('86)SWE4:51.82
  
 PB
Ingrid EckardtIngrid Eckardt ('01)DEN4:45.25
  
 
Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)DEN4:49.46
  
 PB
Louise Høj JensenLouise Høj Jensen ('97)DEN4:52.11
  
 
Mia Van WagenenMia Van Wagenen ('99)DEN4:53.18
  
 PB
Kirsten Wiborg JensenKirsten Wiborg Jensen ('98)DEN4:56.14
  
 SB
Isabella SheldonIsabella Sheldon ('97)DEN5:00.25
  
 PB
Amanda Gerner AmalooAmanda Gerner Amaloo DEN5:01.39
  
 
Jana MittúnJana Mittún ('03)DEN5:07.19
  
 PB
Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)DEN5:07.37
  
 PB
Kamille D. AndersenKamille D. Andersen ('03)DEN5:15.34
  
 
Mathilde Grønlund RasmussenMathilde Grønlund Rasmussen ('03)DEN5:17.23
  
 PB
Alma SøttrupAlma Søttrup ('03)DEN5:17.87
  
 
Therese Helk OlesenTherese Helk Olesen ('99)DEN5:21.18
  
 PB
Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)DEN5:25.14
  
 PB
Ulrikke Juul SøeborgUlrikke Juul Søeborg ('03)DEN5:25.69
  
 PB
Kamilla KajbækKamilla Kajbæk ('99)DEN5:26.05
  
 PB
Mathilde RiisMathilde Riis ('99)DEN5:33.57
  
 SB
K 2000 m    

Finale A

Finale
Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)DEN6:28.15
  
 PB
Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN6:38.00
  
 PB
Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)DEN6:38.04
  
 PB
Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)DEN6:41.69
  
 PB
Ingrid EckardtIngrid Eckardt ('01)DEN6:44.87
  
 
Mie Hylling AxelssonMie Hylling Axelsson ('02)DEN6:54.78
  
 PB
Anna Sofie FrændeAnna Sofie Frænde ('01)DEN7:15.67
  
 PB
Cecilie BoesdalCecilie Boesdal ('01)DEN7:19.48
  
 PB
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)DEN7:19.92
  
 PB
Caroline Rødgaard JessenCaroline Rødgaard Jessen ('02)DEN7:23.52
  
 PB
K 3000 m    

Finale A

Finale
7
Malin Strand
Malin Strand ('93)
SWE9:54.98
  
 PB
Vienna Søyland Dahle
Vienna Søyland Dahle ('92)
NOR9:58.62
  
 =PB
Louise Høj JensenLouise Høj Jensen ('97)DEN10:14.86
  
 PB
Amanda Gerner AmalooAmanda Gerner Amaloo DEN10:31.24
  
 PB
Isabella SheldonIsabella Sheldon ('97)DEN10:37.14
  
 PB
Kirsten Wiborg JensenKirsten Wiborg Jensen ('98)DEN10:37.57
  
 SB
Sarah Bruun NielsenSarah Bruun Nielsen ('99)DEN11:19.40
  
 
Caroline Amalie JensenCaroline Amalie Jensen ('99)DEN11:43.73
  
 SB
Finale B
1
Anette Lundqvist
Anette Lundqvist ('85)
SWE11:27.50
  
 PB
1
Maja Bakken
Maja Bakken ('96)
SWE11:45.21
  
 PB
2
Jill Höstman
Jill Höstman ('96)
SWE10:32.90
  
 PB
6
Klara Henriksson
Klara Henriksson ('97)
SWE10:44.86
  
 SB
8
Ebba Simensen
Ebba Simensen ('97)
SWE10:53.34
  
 PB
9
Nelly Höglund
Nelly Höglund ('98)
SWE11:06.59
  
 PB
K 3000 m forh.    

Finale A

Finale
2
Erika Lindeblad
Erika Lindeblad ('93)
SWE11:37.29
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
Karoline Matilde MangorKaroline Matilde Mangor ('98)DEN14.48
  
 
Karoline Matilde MangorKaroline Matilde Mangor ('98)DEN14.73
  
 
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN14.77
  
 
Caroline G S JohansenCaroline G S Johansen ('98)DEN16.09
  
 
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN16.21
  
 
K 300 m hæk    

Finale A

Finale
3
Martina Winberg
Martina Winberg ('99)
SWE44.79
  
 PB
4
Alma Kilpeläinen
Alma Kilpeläinen ('99)
SWE45.99
  
 PB
4
Tyra Landin
Tyra Landin ('02)
SWE47.01
  
 PB
6
Ebba Berglin
Ebba Berglin ('01)
SWE47.36
  
 PB
Finale B
2
Kajsa Thorselius
Kajsa Thorselius ('01)
SWE48.79
  
 PB
7
Felicia Norrby-Rydin
Felicia Norrby-Rydin ('01)
SWE49.69
  
 PB
7
Emma Green-Blomroos
Emma Green-Blomroos 
SWE52.14
  
 SB
Finale C
1
Sara Dahlén
Sara Dahlén 
SWE48.03
  
 SB
3
Lisa Brann Vidén
Lisa Brann Vidén ('02)
SWE50.27
  
 PB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
4
Malin Lindblom
Malin Lindblom ('91)
SWE1:05.53
  
 SB
Nora Kollerød Wold
Nora Kollerød Wold ('97)
NOR1:00.81
  
 PB
Vår Åsheim
Vår Åsheim ('99)
NOR1:01.10
  
 =PB
Liv Stæhr RødtnesLiv Stæhr Rødtnes ('99)DEN1:04.90
  
 
Mai Stæhr RødtnesMai Stæhr Rødtnes ('99)DEN1:05.48
  
 
Finale C
5
Ida Ekroth
Ida Ekroth ('96)
SWE1:04.52
  
 PB
K 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)DEN12.03
  
 
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)DEN12.24
  
 
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN12.40
  
 
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)DEN12.75
  
 
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN12.95
  
 
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)DEN13.37
  
 
Mathilde Brüchle KodalMathilde Brüchle Kodal ('01)DEN13.53
  
 PB
Mille Albinus HjermitslevMille Albinus Hjermitslev ('02)DEN13.92
  
 PB
Liva Johanne VilhelmsenLiva Johanne Vilhelmsen ('02)DEN14.10
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
Beatriz FerrandoBeatriz Ferrando ('86)ESP1.70
  
 
Tina Bischoff GellinTina Bischoff Gellin ('98)DEN1.67
  
 
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN1.62
  
 PB
Sandra BøllSandra Bøll ('94)DEN1.60
  
 
Katharina S. KlausenKatharina S. Klausen ('01)DEN1.59
  
 SB
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen DEN1.58
  
 
Mathilde Søndergaard JepsenMathilde Søndergaard Jepsen ('99)DEN1.56
  
 
Alice Kirk DamsgaardAlice Kirk Damsgaard ('01)DEN1.52
  
 
Emilie PerssonEmilie Persson ('99)DEN1.51
  
 SB
Josefine Bach Jensen BangJosefine Bach Jensen Bang DEN1.49
  
 
Flora ChalmerFlora Chalmer ('03)DEN1.47
  
 
Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)DEN1.47
  
 
Lise PedersenLise Pedersen ('99)DEN1.45
  
 
Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN1.43
  
 PB
Julie Kalstrup SchultzJulie Kalstrup Schultz DEN1.43
  
 
Ingrid Sofie Bach Jensen BangIngrid Sofie Bach Jensen Bang ('03)DEN1.38
  
 
Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)DEN1.34
  
 
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)DEN1.34
  
 
Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)DEN1.33
  
 
Emilie Ø. LarsenEmilie Ø. Larsen ('02)DEN1.26
  
 
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)DEN1.25
  
 
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN1.25
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
Caroline RannersCaroline Ranners ('95)DEN3.50
  
 =PB
Caroline RannersCaroline Ranners ('95)DEN3.43
  
 
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN3.25
  
 
Anne Sofie OlsenAnne Sofie Olsen ('94)DEN3.25
  
 
Nicola MallingNicola Malling ('01)DEN3.22
  
 =PB
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN3.17
  
 
Nicola MallingNicola Malling ('01)DEN3.05
  
 
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen DEN3.02
  
 PB
Selma StaunSelma Staun DEN2.85
  
 SB
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)DEN2.63
  
 
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN2.63
  
 
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)DEN2.50
  
 
Tine Hoffmann NielsenTine Hoffmann Nielsen DEN2.22
  
 
Ingrid Sofie Bach Jensen BangIngrid Sofie Bach Jensen Bang ('03)DEN2.13
  
 PB
Emma GuldagerEmma Guldager ('01)DEN2.10
  
 
Anna Mosby NielsenAnna Mosby Nielsen ('01)DEN2.10
  
 
Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)DEN1.88
  
 
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)DEN1.88
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen DEN5.49
-1.3
  
 
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)DEN5.47
-0.2
  
 PB
Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)DEN5.46 w
+2.9
  
 
Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN5.39
+0.7
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN5.39 w
+3.2
  
 
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg DEN5.38 w
+2.7
  
 
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)DEN5.38
+0.6
  
 
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)DEN5.37
+0.6
  
 PB
Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir
Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir ('01)
ISL5.35
+1.7
  
 PB
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN5.35 w
+2.1
  
 
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN5.30
0.0
  
 
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg DEN5.28
-0.1
  
 
Sofie RasmussenSofie Rasmussen DEN5.27
+1.8
  
 
Sarah Winther JensenSarah Winther Jensen ('99)DEN5.24 w
+2.5
  
 
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg DEN5.21
+1.2
  
 
Sofie RasmussenSofie Rasmussen DEN5.21
+0.5
  
 
Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)DEN5.16
0.0
  
 
Simone HjortSimone Hjort ('99)DEN5.16
+1.0
  
 SB
Sarah Winther JensenSarah Winther Jensen ('99)DEN5.16 w
+2.2
  
 
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)DEN5.11
+0.9
  
 
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen DEN5.10
+0.5
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN5.10
+1.7
  
 
Sarah Winther JensenSarah Winther Jensen ('99)DEN5.10
+1.8
  
 
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)DEN4.99
+0.7
  
 
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN4.99
+1.9
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN4.98
+0.1
  
 
Helena S. LangHelena S. Lang ('98)DEN4.94
+1.4
  
 =SB
Louise Wessel LeroyLouise Wessel Leroy ('99)DEN4.92
+1.7
  
 PB
Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)DEN4.82
+1.1
  
 SB
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)DEN4.79
+1.0
  
 
Anne PorsholdAnne Porshold ('95)DEN4.75
+1.5
  
 
Mathilde Weber SkorstensgaardMathilde Weber Skorstensgaard ('01)DEN4.64
+0.8
  
 PB
Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)DEN4.60
+1.1
  
 
Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)DEN4.58
+0.5
  
 SB
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)DEN4.58
+1.6
  
 
Birita RyanBirita Ryan ('02)DEN4.57
+1.1
  
 PB
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)DEN4.50 w
+2.3
  
 
Mai R WærnessMai R Wærness ('02)DEN4.43
0.0
  
 
Edna Maria DebesEdna Maria Debes ('97)DEN4.39
+1.3
  
 SB
Josephine BundgaardJosephine Bundgaard DEN4.37 w
+2.5
  
 
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)DEN4.34
+0.6
  
 
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)DEN4.33
+0.4
  
 
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)DEN4.19
+0.2
  
 PB
Liva Johanne VilhelmsenLiva Johanne Vilhelmsen ('02)DEN4.12
+0.9
  
 
Astrid KjeldsteenAstrid Kjeldsteen ('02)DEN4.05
+1.8
  
 SB
Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)DEN4.03
+1.2
  
 
Josephine BundgaardJosephine Bundgaard DEN4.02
+1.0
  
 
Emilie Ø. LarsenEmilie Ø. Larsen ('02)DEN3.90
+0.9
  
 PB
Tine SkindhøjTine Skindhøj ('95)DEN3.85
-0.7
  
 SB
Josephine K. MadsenJosephine K. Madsen ('02)DEN3.27
0.0
  
 PB
K Trespring     

Finale A

Finale
Sofie RasmussenSofie Rasmussen DEN11.29 w
+2.3
  
 
Sofie RasmussenSofie Rasmussen DEN11.07
+1.1
  
 
Anne PorsholdAnne Porshold ('95)DEN10.95
-1.4
  
 
Simone HjortSimone Hjort ('99)DEN10.87 w
+2.7
  
 
Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)DEN10.74 w
+2.6
  
 
Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)DEN10.29
-0.2
  
 SB
Edna Maria DebesEdna Maria Debes ('97)DEN9.75
-0.6
  
 SB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)DEN9.75 w
+3.1
  
 
Mai R WærnessMai R Wærness ('02)DEN9.71
+0.9
  
 PB
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)DEN9.65
+1.2
  
 
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)DEN9.52
0.0
  
 PB
Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)DEN9.50
0.0
  
 PB
Mille Albinus HjermitslevMille Albinus Hjermitslev ('02)DEN9.42
+1.2
  
 PB
Birita RyanBirita Ryan ('02)DEN9.22 w
+3.7
  
 
Birita RyanBirita Ryan ('02)DEN8.88
+2.0
  
 PB
Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)DEN8.74
+1.5
  
 PB
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Klara Thers-SonneKlara Thers-Sonne ('04)DEN11.29
  
 
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN10.98
  
 PB
Elin NiclasenElin Niclasen ('03)DEN10.47
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN10.26
  
 
Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)DEN9.90
  
 
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)DEN9.69
  
 PB
Kristianna S. JoensenKristianna S. Joensen ('03)DEN9.48
  
 
Sara Flindt GrønningSara Flindt Grønning ('03)DEN8.25
  
 
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)DEN7.88
  
 
Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)DEN7.16
  
 
Ella Kreisby-PedersenElla Kreisby-Pedersen ('03)DEN6.63
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)DEN50.69
  
 
Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)DEN44.90
  
 
Marie AagaardMarie Aagaard ('96)DEN42.67
  
 
Tenna RiberTenna Riber ('95)DEN41.77
  
 
Thea JensenThea Jensen ('99)DEN41.03
  
 
Cathrine TrodsøeCathrine Trodsøe ('99)DEN37.79
  
 
Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)DEN34.05
  
 
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)DEN30.43
  
 
Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)DEN28.23
  
 
Sofie MärcherSofie Märcher DEN24.15
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Sofie DahlSofie Dahl ('97)DEN49.37
  
 
Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)DEN42.00
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Karoline Matilde MangorKaroline Matilde Mangor ('98)DEN36.52
  
 
Maja C. FrederiksenMaja C. Frederiksen ('98)DEN34.23
  
 
D19 2000 m forh.    

Finale A

Finale
2
Olof Nordling
Olof Nordling ('97)
SWE6:27.79
  
 PB
3
Jacob Åkersten
Jacob Åkersten ('98)
SWE6:27.91
  
 PB
4
Mohammed Ali
Mohammed Ali ('97)
FOR6:36.37
  
 PB
5
Adel Araya
Adel Araya ('98)
SWE6:37.28
  
 PB
P19 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Elina Lanndalen
Elina Lanndalen ('97)
SWE1.57
  
 SB
1
Julia Petersson
Julia Petersson ('98)
SWE1.57
  
 PB
6
Amanda Engman
Amanda Engman ('97)
SWE1.67
  
 SB
P19 Stangspring    

Finale A

Finale
5
Alexia Lillhav
Alexia Lillhav ('98)
SWE3.45
  
 PB
P19 Længdespring    
Kvalifikation
Kval
1
Ellen Tyni Bogdanoff
Ellen Tyni Bogdanoff ('98)
SWE5.18
+1.0
  
 PB
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Moa Hansson
Moa Hansson ('98)
SWE30.92
  
 PB
D17 800 m    

Finale A

Finale
3
Sebastian Persson
Sebastian Persson ('99)
SWE2:08.38
  
 PB
D17 2000m Steeplechase (84cm)    

Finale A

Finale
5
Olof Silvander
Olof Silvander ('99)
SWE6:24.85
  
 PB
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Noa Fridell
Noa Fridell ('99)
SWE6.10
+1.5
  
 PB
1
Magnus Pedersen
Magnus Pedersen ('99)
SWE6.08
+1.2
  
 PB
1
Kristoffer Kold Erlandsen
Kristoffer Kold Erlandsen ('99)
SWE5.98
+0.2
  
 PB
2
Samuel Persgården
Samuel Persgården ('99)
SWE5.73 w
+2.1
  
 
3
Oskar Erixon
Oskar Erixon ('99)
SWE6.92 w
+2.5
  
 
4
Carl-Einar Söderström Eskonniemi
Carl-Einar Söderström Eskonniemi ('99)
SWE6.78
+1.0
  
 PB
6
Marcus Lidman
Marcus Lidman ('99)
SWE6.74
+1.0
  
 SB
9
Hampus Thun
Hampus Thun ('99)
SWE6.25
+1.5
  
 PB
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
2
Alex Wisme
Alex Wisme 
SWE58.85
  
 PB
P17 800 m    

Finale A

Finale
2
Emelie Eriksson
Emelie Eriksson 
SWE2:32.06
  
 PB
P17 1500m Steeplechase    

Finale A

Finale
1
Julia Nielsen
Julia Nielsen ('01)
SWE5:47.72
  
 SB
1
Wilma Nielsen
Wilma Nielsen ('01)
SWE5:51.20
  
 SB
P17 Længdespring    
Kvalifikation
Kval
1
Melina Holse
Melina Holse ('99)
SWE5.16
+1.3
  
 SB
1
Lizzie Hager
Lizzie Hager ('99)
SWE5.12
+0.9
  
 SB
4
Rebecca Strand
Rebecca Strand ('99)
SWE5.58
+0.7
  
 PB
8
Caroline Nilsson
Caroline Nilsson ('99)
SWE5.46 w
+2.3
  
 
D16 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Marcus Andersson
Marcus Andersson 
SWE5.91
-1.0
  
 SB
1
Simon Jonsson
Simon Jonsson 
SWE5.70
+1.2
  
 PB
2
Ludvig Brorsson
Ludvig Brorsson 
SWE6.73
+2.0
  
 PB
7
Jesper Simonsson
Jesper Simonsson 
SWE6.27
+1.1
  
 PB
P16 Længdespring    
Kvalifikation
Kval
1
Greta Deltin
Greta Deltin 
SWE5.08
+1.9
  
 SB
1
Agnes Nogueras
Agnes Nogueras 
SWE4.81
+1.7
  
 PB
D15 1500m Steeplechase, 76.2cm    

Finale A

Finale
9
Pontus Lundqvist
Pontus Lundqvist ('01)
SWE5:13.16
  
 PB
D15 300 m hæk 76.2 cm    

Finale A

Finale
3
Melker Drackner
Melker Drackner ('01)
SWE48.41
  
 PB
4
Harald Gemmel
Harald Gemmel ('01)
SWE49.57
  
 PB
5
Anton Börås
Anton Börås ('02)
SWE50.00
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Carl af Forselles
Carl af Forselles ('01)
SWE6.81 w
+2.1
  
 
1
Andreas Ehn
Andreas Ehn ('01)
SWE5.85
+0.8
  
 PB
1
Isak Hejdenberg
Isak Hejdenberg ('01)
SWE5.85 w
+2.8
  
 
3
Caleb Conable
Caleb Conable ('01)
SWE6.29
+0.3
  
 PB
6
Imran Lernebo
Imran Lernebo ('01)
SWE6.07
+1.0
  
 PB
Kvalifikation
Kval
5
Edvin Månsson
Edvin Månsson ('02)
SWE5.57
+0.4
  
 PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
2
Emma Jensen
Emma Jensen ('01)
SWE2:32.36
  
 PB
P15 300 m hæk    

Finale A

Finale
1
Ella Darrell
Ella Darrell ('01)
SWE47.57
  
 PB
2
Isa Hausmann
Isa Hausmann ('01)
SWE47.61
  
 PB
5
Sonia Fors
Sonia Fors ('02)
SWE51.89
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1
Stina Gustavsson
Stina Gustavsson ('01)
SWE11.10
  
 PB
3
Jelena Bodén
Jelena Bodén ('01)
SWE11.75
  
 PB
7
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE12.20
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.5
Vind: -0.5
2
Elise Karlsson Torstensson
Elise Karlsson Torstensson ('01)
SWE12.39
  
 SB
Indledende 3
Vind: +0.1
Vind: +0.1
5
Lina Hagberg
Lina Hagberg ('01)
SWE13.05
  
 PB
Indledende 4
Vind: +0.1
Vind: +0.1
3
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
SWE12.36
  
 PB
Indledende 6
Vind: +0.1
Vind: +0.1
3
Nina Jacobsson
Nina Jacobsson ('01)
SWE12.34
  
 SB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
7
Alice Bevegård
Alice Bevegård ('01)
SWE5.28
+0.8
  
 PB
9
Sandra Jonsson Lorentsson
Sandra Jonsson Lorentsson ('01)
SWE5.25 w
+2.6
  
 
Kvalifikation
Kval
2
Tindra Honnér
Tindra Honnér ('01)
SWE4.93
+0.7
  
 PB
2
Hanna Lindé
Hanna Lindé ('01)
SWE4.87
+0.8
  
 PB
8
Cornelia Lindberg
Cornelia Lindberg ('01)
SWE5.19
0.0
  
 PB
D14 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Adam Thell
Adam Thell ('02)
SWE6.13
+0.7
  
 PB
1
Viktor Palmén
Viktor Palmén ('02)
SWE5.33
+1.7
  
 PB
1
Lukas Edqvist
Lukas Edqvist ('02)
SWE5.29
+1.4
  
 PB
4
Viktor Hällgren
Viktor Hällgren ('02)
SWE5.69 w
+3.0
  
 
Kvalifikation
Kval
1
Jonathan Howser
Jonathan Howser ('02)
SWE5.24
+1.4
  
 PB
4
Joel Åsenlund
Joel Åsenlund ('02)
SWE5.65
+0.4
  
 PB
P14 800 m    

Finale A

Finale
1
Malin Jonson
Malin Jonson ('02)
SWE2:27.86
  
 PB
P14 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
4
Nikki Anderberg
Nikki Anderberg ('02)
SWE12.22
  
 PB
5
Leticia Buchli
Leticia Buchli ('02)
SWE12.35
  
 PB
6
Cindy Darrell
Cindy Darrell ('02)
SWE12.41
  
 PB
7
Lovisa Nilsson-Edin
Lovisa Nilsson-Edin ('02)
SWE12.51
  
 PB
Indledende heats
Indledende 5
Vind: -1.1
Vind: -1.1
3
Lisa Holmberg
Lisa Holmberg ('02)
SWE12.86
  
 PB
P14 Længdespring    

Finale A

Finale
4
Hedda Tellow
Hedda Tellow ('02)
SWE5.33 w
+3.4
  
 
5
Ida Persson
Ida Persson ('02)
SWE5.33
+2.0
  
 PB
7
Cindy Darrell
Cindy Darrell ('02)
SWE5.28 w
+2.5
  
 
8
Cajsa Augustsson
Cajsa Augustsson ('02)
SWE5.23
+0.7
  
 PB
9
Maja Åskag
Maja Åskag ('02)
SWE5.15 w
+3.5
  
 
Kvalifikation
Kval
1
Clara Johansson
Clara Johansson ('02)
SWE4.85
+1.0
  
 PB
2
Klara Frih
Klara Frih ('02)
SWE5.18
0.0
  
 PB
7
Maria Radencrantz
Maria Radencrantz ('02)
SWE5.03
0.0
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
2
Arvid Wändesjö
Arvid Wändesjö ('03)
SWE1.64
  
 PB

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7