Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Pallasspelen 26‐27.1.2019 Inde

M 60 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Festus AsanteFestus Asante ('94)DEN6.76
  
 =PB
3Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN6.86
  
 
5
Filip Schwartz
Filip Schwartz ('98)
SWE6.93
  
 
6
Emmanuel Dawlson
Emmanuel Dawlson ('92)
SWE7.02
  
 
Finale B
26.1.
26.1.
1
Marcus Tornée
Marcus Tornée ('98)
SWE6.99
  
 SB
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)DEN7.01
  
 =SB
Indledende heats26.1.
Indledende 1
26.1.
26.1.
1Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN6.81
  
 PB
2
Emmanuel Dawlson
Emmanuel Dawlson ('92)
SWE6.98
  
 SB
Indledende 3
26.1.
26.1.
1
Jean-Christian Zirignon
Jean-Christian Zirignon ('95)
SWE6.93
  
 
2Albert RanningAlbert Ranning ('98)DEN7.00
  
 SB
Indledende 4
26.1.
26.1.
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN6.93
  
 
Indledende 5
26.1.
26.1.
1Festus AsanteFestus Asante ('94)DEN6.85
  
 SB
M 1500 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
4Nick JensenNick Jensen ('91)DEN3:46.81
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
3Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN7.96
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 2
27.1.
27.1.
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN7.95
  
 SB
M Højdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Filip Björklund
Filip Björklund ('98)
SWE2.00
  
 SB
M Længdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)DEN7.43
  
 SB
K 60 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
2Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN7.40
  
 
3
Fatou Sowe
Fatou Sowe ('93)
GAM7.47
  
 
4Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN7.51
  
 
5Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)DEN7.65
  
 
6
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE7.68
  
 
7Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)DEN7.90
  
 
Finale B
26.1.
26.1.
1
Binai Ahmad
Binai Ahmad ('97)
SWE7.84
  
 
2
Ida Nilsson
Ida Nilsson ('98)
SWE7.90
  
 
Indledende heats26.1.
Indledende 1
26.1.
26.1.
2Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)DEN8.02
  
 SB
Indledende 2
26.1.
26.1.
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN7.42
  
 
2
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE7.66
  
 SB
3
Ida Nilsson
Ida Nilsson ('98)
SWE7.98
  
 
Indledende 3
26.1.
26.1.
1
Fatou Sowe
Fatou Sowe ('93)
GAM7.48
  
 
Indledende 4
26.1.
26.1.
1Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)DEN7.64
  
 
2
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE7.67
  
 SB
3
Binai Ahmad
Binai Ahmad ('97)
SWE7.91
  
 
Indledende 5
26.1.
26.1.
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN7.46
  
 PB
2Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)DEN7.90
  
 
3Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)DEN7.98
  
 
K 200 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN24.28
  
 PB
2
Daniella Busk
Daniella Busk ('93)
SWE24.56
  
 
3Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN24.57
  
 SB
Finale B
27.1.
27.1.
1
Pernilla Nilsson
Pernilla Nilsson ('92)
SWE24.67
  
 SB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN8.50
  
 
6Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)DEN8.58
  
 SB
7Thea HaahrThea Haahr ('91)DEN8.72
  
 
8
Estelle Montler
Estelle Montler ('91)
SWE8.74
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN8.47
  
 SB
3Thea HaahrThea Haahr ('91)DEN8.78
  
 
4
Jonna Lindéen
Jonna Lindéen ('96)
SWE8.81
  
 
5
Amanda Holmberg
Amanda Holmberg ('98)
SWE8.82
  
 SB
6Anne MøllerAnne Møller ('87)DEN8.95
  
 SB
Indledende 2
27.1.
27.1.
4Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)DEN8.61
  
 SB
5
Estelle Montler
Estelle Montler ('91)
SWE8.78
  
 
K Højdespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
2Rikke AndersenRikke Andersen ('98)DEN1.74
  
 PB
K Stangspring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Line R JensenLine R Jensen ('92)DEN4.00
  
 SB
1Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)DEN4.00
  
 SB
4Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN3.80
  
 PB
5Caroline RannersCaroline Ranners ('95)DEN3.80
  
 SB
6
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
SWE3.70
  
 
K Længdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
2
Elin Larsson
Elin Larsson ('94)
SWE5.94
  
 PB
D19 60 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN7.01
  
 SB
P19 60 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Wilma Rosenquist
Wilma Rosenquist ('01)
SWE7.74
  
 
2
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE7.82
  
 =PB
3Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)DEN7.82
  
 
4
Samantha Oware
Samantha Oware ('01)
SWE7.87
  
 
5
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
SWE7.87
  
 PB
Indledende heats26.1.
Indledende 1
26.1.
26.1.
1Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)DEN7.82
  
 
Indledende 2
26.1.
26.1.
2
Wilma Rosenquist
Wilma Rosenquist ('01)
SWE7.75
  
 
3
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
SWE7.90
  
 =PB
Indledende 3
26.1.
26.1.
1
Samantha Oware
Samantha Oware ('01)
SWE7.84
  
 SB
2
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE7.88
  
 
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
2
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE8.83
  
 PB
P17 60 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Nikki Anderberg
Nikki Anderberg ('02)
SWE7.78
  
 
2Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN7.85
  
 
3
Olivia Stridh
Olivia Stridh ('02)
SWE7.89
  
 PB
Indledende heats26.1.
Indledende 2
26.1.
26.1.
1Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN7.84
  
 PB
Indledende 4
26.1.
26.1.
1
Nikki Anderberg
Nikki Anderberg ('02)
SWE7.79
  
 
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde
Inde
Finale 2
27.1.
27.1.
1Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)DEN8.92
  
 PB
Indledende heats27.1.
Indledende 2
27.1.
27.1.
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN8.61
  
 PB
P16 60 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN7.82
  
 
3
Famke Persson
Famke Persson ('03)
SWE7.92
  
 
Indledende heats26.1.
Indledende 1
26.1.
26.1.
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN7.90
  
 
Indledende 2
26.1.
26.1.
1
Famke Persson
Famke Persson ('03)
SWE7.87
  
 
P16 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Amanda Pettersson
Amanda Pettersson ('03)
SWE14.06
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020