Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Göteborg/S SWE: 3.6.2018
Vælg mænd discipliner
60 m
100 m
200 m
300 m
2000 m
Spydkast 800 gram
D17 Længdespring
Vælg kvinder discipliner
60 m
200 m
300 m
400 m
Stangspring
Længdespring
Trespring
Kuglestød 2.0 kg
Kuglestød 3.0 kg
M 60 m
Vind: -0.4
Finale A
Finale
Vind: -0.4
Oliver Kraglund
Oliver Kraglund ('06)
06
DEN
8.78
PB
Oliver Kraglund
Oliver Kraglund ('06)
06
DEN
8.81
SB
M 100 m
Vind: +1.3
Finale A
Finale
Vind: +1.3
6
Oliwer Danielsson
Oliwer Danielsson ('01)
01
SWE
10.88
=PB
M 200 m
Vind: -0.4
Finale A
Finale
Vind: -0.4
Oliver Kraglund
Oliver Kraglund ('06)
06
DEN
28.68
PB
M 300 m
Finale A
Finale
Jelmer Scholten
Jelmer Scholten ('04)
04
DEN
39.99
PB
M 2000 m
Finale A
Finale
Jelmer Scholten
Jelmer Scholten ('04)
04
DEN
6:41.76
PB
M Spydkast 800 gram
Finale A
Finale
Nikolaj Volsgaard
Nikolaj Volsgaard
00
DEN
37.92
PB
K 60 m
Vind: 0.0
Finale A
Finale
Vind: 0.0
Frederikke Voss Vestergaard
Frederikke Voss Vestergaard ('06)
06
DEN
9.10
PB
Frederikke Voss Vestergaard
Frederikke Voss Vestergaard ('06)
06
DEN
9.12
Victoria Juul Giessing
Victoria Juul Giessing ('05)
05
DEN
9.17
PB
Signe B. Nielsen
Signe B. Nielsen ('06)
06
DEN
9.51
PB
Ellen Olesen
Ellen Olesen ('06)
06
DEN
9.62
PB
Anna Larsen
Anna Larsen ('06)
06
DEN
9.93
PB
Alba Marie Høyer
Alba Marie Høyer ('06)
06
DEN
9.96
PB
Sophia Tryk
Sophia Tryk ('06)
06
DEN
11.56
PB
K 200 m
Finale A
Finale
Frederikke Voss Vestergaard
Frederikke Voss Vestergaard ('06)
06
DEN
30.71
Signe B. Nielsen
Signe B. Nielsen ('06)
06
DEN
32.36
Ellen Olesen
Ellen Olesen ('06)
06
DEN
32.43
Alba Marie Høyer
Alba Marie Høyer ('06)
06
DEN
33.00
Anna Larsen
Anna Larsen ('06)
06
DEN
33.90
Tilde Nielsen
Tilde Nielsen ('06)
06
DEN
35.22
Sophia Tryk
Sophia Tryk ('06)
06
DEN
40.18
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
3
Mia Stenvall
Mia Stenvall ('90)
90
SWE
27.22
SB
3
Melanie Simon
Melanie Simon ('02)
02
SWE
27.49
PB
K 300 m
Finale A
Finale
Christine Klitgaard
Christine Klitgaard ('04)
04
DEN
42.30
Helene Lund
Helene Lund ('03)
03
DEN
43.78
PB
Ida Galsøe
Ida Galsøe ('04)
04
DEN
45.79
PB
Laura Sigsgaard Clausen
Laura Sigsgaard Clausen ('04)
04
DEN
46.39
PB
Camilla Flyvbjerg
Camilla Flyvbjerg ('04)
04
DEN
53.31
PB
Sofia Herrera
Sofia Herrera ('04)
04
DEN
54.16
PB
K 400 m
Finale A
Finale
1
Mille B. Olesen
Mille B. Olesen ('02)
02
DEN
58.48
Anne Bonderup Andersen
Anne Bonderup Andersen ('01)
01
DEN
59.90
PB
Nanna Muurholm
Nanna Muurholm ('01)
01
DEN
1:00.60
PB
K Stangspring
Finale A
Finale
Laura Sigsgaard Clausen
Laura Sigsgaard Clausen ('04)
04
DEN
1.90
PB
K Længdespring
Finale A
Finale
2
Ida Persson
Ida Persson ('02)
02
SWE
5.58
-0.8
PB
K Trespring
Finale A
Finale
Helene Lund
Helene Lund ('03)
03
DEN
10.28
-2.0
PB
Alberte Brogaard Jensen
Alberte Brogaard Jensen ('03)
03
DEN
9.15
-0.9
PB
Camilla Flyvbjerg
Camilla Flyvbjerg ('04)
04
DEN
8.65
-1.2
PB
K Kuglestød 2.0 kg
Finale A
Finale
Victoria Juul Giessing
Victoria Juul Giessing ('05)
05
DEN
9.62
Anne V. Jensen
Anne V. Jensen ('05)
05
DEN
8.32
PB
K Kuglestød 3.0 kg
Finale A
Finale
2
Jenny Jonsson
Jenny Jonsson ('02)
02
SWE
12.13
SB
Alberte Brogaard Jensen
Alberte Brogaard Jensen ('03)
03
DEN
8.96
Helene Lund
Helene Lund ('03)
03
DEN
8.88
PB
Ida Galsøe
Ida Galsøe ('04)
04
DEN
6.93
PB
Camilla Flyvbjerg
Camilla Flyvbjerg ('04)
04
DEN
5.83
PB
D17 Længdespring
Finale A
Finale
9
Felix Ljung
Felix Ljung ('02)
02
SWE
5.58
+1.6
PB
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open