Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/U SWE: Göteborg 2.7.2017

M 200 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1
Martin Jönsson
Martin Jönsson ('96)
SWE22.30
  
 SB
2
Oscar Hjerm
Oscar Hjerm ('97)
SWE22.65
  
 PB
4
Erik Hermelin
Erik Hermelin ('96)
SWE22.39
  
 SB
5
Kevin Fankl
Kevin Fankl ('95)
SWE22.41
  
 PB
5
Chidozie Abika
Chidozie Abika ('97)
SWE22.86
  
 SB
3
Ludvig Brorsson
Ludvig Brorsson 
SWE22.40 w
  
 
7
Paul Förnestig
Paul Förnestig ('01)
SWE22.55
  
 PB
7
Isak Kristensen
Isak Kristensen 
SWE22.91 w
  
 
Marquis CaldwellMarquis Caldwell ('90)USA22.31
  
 PB
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN22.31
  
 PB
Emil FrændeEmil Frænde DEN22.37 w
  
 
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN22.42
  
 PB
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN22.64
  
 PB
Lukas BredoLukas Bredo ('97)DEN22.65
  
 SB
Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)DEN22.68
  
 SB
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN22.96
  
 PB
Mathias AstrupMathias Astrup ('99)DEN22.97
  
 PB
Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)DEN22.99 w
  
 
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)DEN23.00
  
 
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)DEN23.12
  
 PB
Emil JespersenEmil Jespersen ('94)DEN23.19
  
 PB
Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)DEN23.21
  
 
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)DEN23.28
  
 SB
Amar KrsoAmar Krso ('89)DEN23.32
  
 SB
Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)DEN23.45
  
 PB
Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)DEN23.63
  
 
Toke GotthardsenToke Gotthardsen ('94)DEN23.67 w
  
 
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN23.74
  
 
Kasper FilsoeKasper Filsoe ('90)DEN23.74 w
  
 
Patrick WolfPatrick Wolf ('01)DEN23.78
  
 PB
Tummas Napoleon ArgeTummas Napoleon Arge ('95)DEN23.87 w
  
 
Anton MjöbäckAnton Mjöbäck DEN23.91
  
 PB
Navid BazgirNavid Bazgir ('95)DEN23.97
  
 PB
Tobias StærmoseTobias Stærmose ('91)DEN24.00 w
  
 
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)DEN24.27
  
 PB
William Burchardt EgendalWilliam Burchardt Egendal ('94)DEN24.66
  
 PB
Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)DEN26.20
  
 PB
Sebastian SkouboeSebastian Skouboe ('99)DEN26.85
  
 PB
Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen DEN26.96
  
 PB
Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)DEN26.98
  
 PB
Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)DEN27.21
  
 PB
Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)DEN27.73
  
 PB
Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)DEN28.23
  
 PB
Mike HansenMike Hansen ('04)DEN29.25
  
 SB
Christian Dam PedersenChristian Dam Pedersen ('04)DEN29.47
  
 PB
Mikkel StubkjærMikkel Stubkjær ('04)DEN29.54
  
 PB
August Edvard JohansenAugust Edvard Johansen ('04)DEN30.77
  
 PB
Finale B
Vind: +0.8
Vind: +0.8
3
Arvid Gustafsson
Arvid Gustafsson ('99)
SWE22.39
  
 PB
6
Jonatan Granath
Jonatan Granath 
SWE23.88
  
 PB
7
Johan Alsing
Johan Alsing ('99)
SWE22.79
  
 PB
9
Leon Johansson
Leon Johansson ('01)
SWE23.76
  
 PB
Finale C
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Anders Pihlblad
Anders Pihlblad ('98)
SWE22.49
  
 PB
1
Albert Nygren
Albert Nygren ('01)
SWE23.02
  
 PB
2
Marcus Hagerud
Marcus Hagerud ('01)
SWE23.27
  
 PB
3
Felix Wilow
Felix Wilow ('01)
SWE23.38
  
 PB
3
Gustav Zetterlund
Gustav Zetterlund 
SWE23.91
  
 PB
4
Andreas Führ
Andreas Führ ('98)
SWE22.76
  
 PB
4
Felix Larsen Nilsson
Felix Larsen Nilsson 
SWE24.06
  
 PB
6
Marcus Lidman
Marcus Lidman ('99)
SWE22.85
  
 PB
6
Imran Lernebo
Imran Lernebo ('01)
SWE23.59
  
 PB
8
Ludvig Ramhult
Ludvig Ramhult ('01)
SWE23.73
  
 PB
9
Petter Olson
Petter Olson ('91)
SWE22.78 w
  
 
9
Elias Lindahl
Elias Lindahl ('01)
SWE23.74
  
 PB
Indledende ?
Vind: +2.5
Vind: +2.5
2
Michael Skalenius
Michael Skalenius ('90)
SWE23.67 w
  
 
7
Fredrik Lorentzon
Fredrik Lorentzon ('97)
SWE23.84 w
  
 
M 300 m    

Finale A

Finale
3
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE38.92
  
 PB
4
Robin Isaksson
Robin Isaksson ('02)
SWE37.54
  
 PB
Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)DEN36.59
  
 PB
Ala Alfred MikkelsenAla Alfred Mikkelsen ('02)DEN39.12
  
 PB
Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN39.50
  
 PB
Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)DEN40.57
  
 
Stinus Dolmer NielsenStinus Dolmer Nielsen ('03)DEN41.08
  
 
Neloo FalckNeloo Falck ('03)DEN41.15
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)DEN41.28
  
 PB
Miso BuhaMiso Buha ('03)DEN41.37
  
 
Hans Erland ThomsenHans Erland Thomsen ('03)DEN41.69
  
 PB
William ElsnerWilliam Elsner ('03)DEN42.02
  
 PB
William A. HelmsdalWilliam A. Helmsdal ('02)DEN42.54
  
 PB
Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)DEN43.57
  
 
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)DEN45.96
  
 PB
Finale B
1
Sebastian Eriksson
Sebastian Eriksson ('03)
SWE39.01
  
 PB
2
Simon Avramsson
Simon Avramsson ('02)
SWE38.34
  
 PB
2
Niklas Wall
Niklas Wall ('03)
SWE40.04
  
 PB
3
Jesper Hermansson
Jesper Hermansson ('02)
SWE38.52
  
 PB
3
David Ulstein
David Ulstein ('03)
SWE40.34
  
 PB
4
Amrullah Stanikzai
Amrullah Stanikzai ('02)
AFG38.53
  
 PB
4
Kalle Georgsson
Kalle Georgsson ('03)
SWE40.69
  
 PB
5
Sture Källström
Sture Källström ('03)
SWE40.98
  
 PB
Finale C
2
Elias Hedner
Elias Hedner ('02)
SWE38.70
  
 PB
4
Liam Wiklander
Liam Wiklander ('03)
SWE41.85
  
 PB
6
Dennis Holmstedt
Dennis Holmstedt ('02)
SWE39.53
  
 PB
8
Viktor Palmén
Viktor Palmén ('02)
SWE40.52
  
 SB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Mahamuud Ahmed
Mahamuud Ahmed ('98)
SWE2:03.26
  
 SB
Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)DEN1:58.96
  
 
Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)DEN1:59.50
  
 
Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell DEN2:00.01
  
 
Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)DEN2:00.29
  
 
Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)DEN2:01.82
  
 SB
Søren BrasenSøren Brasen ('84)DEN2:03.29
  
 
Christoffer SlothChristoffer Sloth ('85)DEN2:03.91
  
 
Abdirisak Ahmed MahamadAbdirisak Ahmed Mahamad ('96)DEN2:04.09
  
 
Oliver ThernøeOliver Thernøe ('96)DEN2:05.30
  
 
Emil SkovhøjEmil Skovhøj ('91)DEN2:05.66
  
 
Johannes WürtzJohannes Würtz ('95)DEN2:05.68
  
 SB
Joachim Weel RosboJoachim Weel Rosbo ('97)DEN2:06.05
  
 SB
Kasper Pontoppidan JensenKasper Pontoppidan Jensen ('99)DEN2:10.76
  
 =PB
Mads Emil MunksgaardMads Emil Munksgaard ('99)DEN2:11.09
  
 SB
Finale C
4
Henrik Petersson
Henrik Petersson ('93)
SWE2:00.84
  
 SB
M 2000 m    

Finale A

Finale
Elias ShifrisElias Shifris ('02)DEN6:00.70
  
 PB
Anders BangAnders Bang ('02)DEN6:01.70
  
 PB
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)DEN6:10.42
  
 PB
Linus LindquistLinus Lindquist ('02)DEN6:13.64
  
 PB
Gustav MørchGustav Mørch ('02)DEN6:20.62
  
 PB
Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)DEN6:25.23
  
 PB
Noah Grunnet NouriNoah Grunnet Nouri ('02)DEN6:26.01
  
 PB
Marcus RøllingMarcus Rølling ('03)DEN6:29.38
  
 PB
Mathias LaugesenMathias Laugesen ('02)DEN6:57.36
  
 PB
Anton WullumAnton Wullum ('02)DEN6:59.21
  
 PB
Finale B
1
Kalle Georgsson
Kalle Georgsson ('03)
SWE6:58.65
  
 PB
4
Victor Wahlgren
Victor Wahlgren ('02)
SWE6:32.66
  
 SB
M 3000 m    

Finale A

Finale
1
Alexander Bucht
Alexander Bucht ('01)
SWE9:03.85
  
 PB
1
Harald Carling
Harald Carling 
SWE9:12.08
  
 PB
1
Hannes Hejdebäck
Hannes Hejdebäck 
SWE9:12.52
  
 PB
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)DEN9:03.66
  
 PB
Conrad LindConrad Lind ('01)DEN9:03.93
  
 PB
Anton ØstdalAnton Østdal ('01)DEN9:05.77
  
 
Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)DEN9:42.62
  
 PB
Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)DEN10:06.17
  
 
Martin Haals StenvangMartin Haals Stenvang ('01)DEN10:21.94
  
 
David Romney LauridsenDavid Romney Lauridsen ('01)DEN10:42.80
  
 PB
Finale B
3
Kasper Friberg
Kasper Friberg ('01)
SWE9:41.60
  
 PB
6
Eric Boethius
Eric Boethius 
SWE9:43.29
  
 PB
M 110 m hæk    
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.7
Vind: +1.7
3
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE14.66
  
 
5
Nils Eickhoff
Nils Eickhoff ('97)
SWE16.47
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)DEN1.50
  
 
Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)DEN1.44
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)DEN4.20
  
 
Virgil Topholm HartmannVirgil Topholm Hartmann ('98)DEN4.00
  
 =PB
Mathies HartmannMathies Hartmann ('95)DEN3.80
  
 PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN3.79
  
 
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)DEN3.23
  
 PB
M Trespring    

Finale A

Finale
0
Salesi Pettersson Hafoka
Salesi Pettersson Hafoka ('97)
SWE12.01
+0.7
  
 PB
1
Salesi Pettersson Hafoka
Salesi Pettersson Hafoka ('97)
SWE12.99 w
+2.7
  
 
Jonas Bruun GregersenJonas Bruun Gregersen ('01)DEN10.12
+0.2
  
 PB
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
Frederik RiberFrederik Riber ('97)DEN41.69
  
 
Tom Olav JensenTom Olav Jensen ('60)DEN39.15
  
 
Frederik JensenFrederik Jensen ('97)DEN35.54
  
 
K 200 m    
Vind: -2.5

Finale A

Finale
Vind: -2.5
1
Jonna Lindéen
Jonna Lindéen ('96)
SWE25.48
  
 PB
2
Hanna Bergqvist
Hanna Bergqvist ('91)
SWE25.79
  
 PB
2
Gaël De Coninck
Gaël De Coninck ('01)
SWE26.67
  
 PB
3
Mia Stenvall
Mia Stenvall ('90)
SWE26.84
  
 SB
5
Elin Tornhed
Elin Tornhed ('95)
SWE26.15
  
 SB
6
Therese Bjureby
Therese Bjureby ('97)
SWE26.28
  
 SB
1
Livia Tibbling
Livia Tibbling ('05)
SWE27.14 w
  
 
2
Helmi Hjortbäck
Helmi Hjortbäck ('05)
SWE27.22 w
  
 
3
Mathilda Gustafsson
Mathilda Gustafsson 
SWE25.43
  
 SB
3
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE25.48
  
 PB
3
Nike Isaksson
Nike Isaksson ('04)
SWE26.68
  
 PB
4
Sissel Eliasson
Sissel Eliasson ('04)
SWE26.79
  
 PB
7
Sandra Jonsson Lorentsson
Sandra Jonsson Lorentsson ('01)
SWE25.80
  
 PB
7
Ebba Asp
Ebba Asp ('04)
SWE27.57
  
 PB
8
Amie Jammeh
Amie Jammeh ('99)
SWE25.69
  
 PB
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen DEN25.13 w
  
 
Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)GER25.18
  
 =PB
Olivia TuokilaOlivia Tuokila FIN25.62
  
 SB
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN25.83
  
 
Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)DEN25.88
  
 SB
Stephanie SaavedraStephanie Saavedra ('89)ESP25.96
  
 SB
Caroline ElkjærCaroline Elkjær ('95)DEN25.99
  
 PB
Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)DEN26.03
  
 PB
Mathilde YttesenMathilde Yttesen ('01)DEN26.08
  
 SB
Kamille Busch HansenKamille Busch Hansen DEN26.36
  
 SB
Liv Stæhr RødtnesLiv Stæhr Rødtnes ('99)DEN26.46
  
 SB
Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)DEN26.84
  
 PB
Mai Stæhr RødtnesMai Stæhr Rødtnes ('99)DEN26.94 w
  
 
Freja WærnessFreja Wærness DEN26.96
  
 
Lili KökényLili Kökény ('01)DEN27.11
  
 PB
Laura Haslund-ChristensenLaura Haslund-Christensen ('01)DEN27.20
  
 
Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)DEN27.26 w
  
 
Cornelia SlejCornelia Slej ('99)DEN27.30
  
 PB
Cecilie Anna NæsbyCecilie Anna Næsby DEN27.46 w
  
 
Nanna GrubertNanna Grubert ('04)DEN27.49
  
 =PB
Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)DEN27.57
  
 PB
Josepha DahlJosepha Dahl ('04)DEN27.66
  
 PB
Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)DEN27.67 w
  
 
Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)DEN27.71
  
 PB
Josephine BundgaardJosephine Bundgaard DEN27.73 w
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen DEN27.97
  
 
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)DEN28.06
  
 PB
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)DEN28.22
  
 PB
Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)DEN28.28
  
 PB
Nikoline Bundgaard-HansenNikoline Bundgaard-Hansen ('04)DEN28.64
  
 PB
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)DEN28.68
  
 PB
Sara PorstSara Porst ('04)DEN28.79
  
 PB
Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)DEN29.36
  
 PB
Camilla SassCamilla Sass ('04)DEN30.17
  
 PB
Filippa RougFilippa Roug ('05)DEN30.27
  
 
Liv L NielsenLiv L Nielsen ('01)DEN30.32
  
 SB
Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)DEN30.33
  
 PB
Mille ChristensenMille Christensen ('05)DEN30.40
  
 PB
Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)DEN30.75
  
 PB
Frida FrobergFrida Froberg ('05)DEN30.96
  
 PB
Amalie Holmelund JørgensenAmalie Holmelund Jørgensen ('01)DEN31.83
  
 
Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)DEN32.73
  
 PB
Lærke Bay SmidtLærke Bay Smidt ('04)DEN32.94
  
 PB
Finale B
Vind: -0.1
Vind: -0.1
2
Julia Frisk
Julia Frisk ('99)
SWE25.50
  
 PB
2
Tyra Tjulander
Tyra Tjulander ('04)
SWE27.43
  
 PB
3
Anna Engelin
Anna Engelin ('98)
SWE25.69
  
 PB
5
Ebba Magnusson
Ebba Magnusson ('01)
SWE26.12
  
 PB
6
Klara Mattsson
Klara Mattsson ('01)
SWE26.16
  
 PB
9
Linnéa Andersson
Linnéa Andersson ('01)
SWE26.46
  
 PB
Finale C
Vind: +2.7
Vind: +2.7
1
Hannah Hansson
Hannah Hansson 
SWE27.39 w
  
 
1
Ella Borg
Ella Borg ('04)
SWE27.46
  
 PB
5
Alice Heldt Cassel
Alice Heldt Cassel ('01)
SWE27.41
  
 SB
9
Karolina Svensson Magnusson
Karolina Svensson Magnusson ('99)
SWE27.01
  
 SB
K 300 m    

Finale A

Finale
1
Lisa Fröberg
Lisa Fröberg ('02)
SWE40.67
  
 PB
2
Klara Frih
Klara Frih ('02)
SWE40.76
  
 PB
4
Elisabeth Hvalgren
Elisabeth Hvalgren ('02)
SWE41.13
  
 PB
9
Alma Svanberg
Alma Svanberg ('02)
SWE42.60
  
 SB
Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)DEN41.36
  
 PB
Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)DEN41.52
  
 PB
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN41.75
  
 PB
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)DEN42.35
  
 PB
Emma S. HansenEmma S. Hansen ('03)DEN42.61
  
 PB
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN42.79
  
 PB
Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)DEN42.84
  
 PB
Majken LützenMajken Lützen ('03)DEN42.86
  
 PB
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)DEN43.07
  
 PB
Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN43.28
  
 PB
Mathilde PedersenMathilde Pedersen ('02)DEN44.17
  
 PB
Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)DEN45.02
  
 PB
Unna Ró JacobsenUnna Ró Jacobsen ('02)DEN45.37
  
 PB
Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN45.83
  
 PB
Nanna ElmerNanna Elmer ('03)DEN45.96
  
 PB
Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)DEN46.57
  
 PB
Hervør NiclasenHervør Niclasen ('03)DEN46.62
  
 SB
Andrea Kirstina MøllerAndrea Kirstina Møller ('02)DEN46.89
  
 PB
Caroline SøndergåårdCaroline Søndergåård ('02)DEN47.52
  
 PB
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)DEN47.60
  
 PB
Naja BertelsenNaja Bertelsen ('03)DEN48.00
  
 PB
Karoline BygwraaKaroline Bygwraa ('03)DEN50.31
  
 PB
Malene LaursenMalene Laursen ('02)DEN51.16
  
 PB
Marie Maegaard BechMarie Maegaard Bech ('02)DEN51.54
  
 
Maja Fuglsang JensenMaja Fuglsang Jensen ('03)DEN52.88
  
 PB
Benedicte Bech RasmussenBenedicte Bech Rasmussen ('03)DEN54.21
  
 PB
Finale B
1
Ebba Åhman
Ebba Åhman ('02)
SWE41.68
  
 PB
2
Maja Åskag
Maja Åskag ('02)
SWE42.61
  
 PB
4
Madeleine Aulio
Madeleine Aulio ('02)
SWE43.17
  
 PB
Finale C
1
Laura Fodor
Laura Fodor ('03)
SWE42.90
  
 PB
5
Tuva Nilsson
Tuva Nilsson ('02)
SWE44.83
  
 SB
K 800 m    

Finale A

Finale
2
Samrawit Mengsteab
Samrawit Mengsteab ('90)
SWE2:25.93
  
 PB
Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen DEN2:14.28
  
 
Lisa HøgLisa Høg ('90)DEN2:20.85
  
 
Finale B
5
Sara Christiansson
Sara Christiansson ('97)
SWE2:16.94
  
 SB
6
Frida Kristiansson
Frida Kristiansson ('92)
SWE2:17.50
  
 SB
Finale C
5
Emma Jansson
Emma Jansson ('91)
SWE2:18.61
  
 SB
K 2000 m    

Finale A

Finale
1
Maja Jönsson
Maja Jönsson ('02)
SWE7:06.82
  
 SB
Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)DEN6:25.23
  
 PB
Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)DEN6:48.33
  
 PB
Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)DEN6:57.08
  
 PB
Mie Hylling AxelssonMie Hylling Axelsson ('02)DEN6:57.20
  
 SB
Sarah GladSarah Glad ('03)DEN7:00.57
  
 PB
Caroline Rødgaard JessenCaroline Rødgaard Jessen ('02)DEN7:02.20
  
 PB
Anna Clara SkjærbækAnna Clara Skjærbæk ('02)DEN7:04.41
  
 PB
Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)DEN7:21.13
  
 PB
Mathilde Grønlund RasmussenMathilde Grønlund Rasmussen ('03)DEN7:36.43
  
 PB
Ditte Stærk SørensenDitte Stærk Sørensen ('03)DEN7:37.21
  
 PB
Ida LangeIda Lange ('02)DEN8:04.86
  
 PB
Finale B
1
Alva Strandberg
Alva Strandberg ('02)
SWE7:09.11
  
 SB
Finale C
1
Linnea Svensson
Linnea Svensson ('03)
SWE7:17.04
  
 PB
3
Josefine Höjer
Josefine Höjer ('03)
SWE7:22.33
  
 PB
4
Anja Jagesten
Anja Jagesten ('02)
SWE7:28.53
  
 PB
8
Albertina Brandt
Albertina Brandt ('03)
SWE7:41.21
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)DEN14.67
  
 
Mai Stæhr RødtnesMai Stæhr Rødtnes ('99)DEN15.11
  
 
Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)DEN15.74
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Alexandra Schill
Alexandra Schill 
SWE1.51
  
 SB
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN1.60
  
 
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen DEN1.51
  
 
Josefine Bach Jensen BangJosefine Bach Jensen Bang DEN1.51
  
 SB
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN1.51
  
 
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)DEN1.47
  
 
Julie Kalstrup SchultzJulie Kalstrup Schultz DEN1.45
  
 
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN1.41
  
 
Maja AntvorskovMaja Antvorskov ('02)DEN1.34
  
 
Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)DEN1.26
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN3.25
  
 
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen DEN3.05
  
 SB
Selma StaunSelma Staun DEN3.05
  
 SB
Nicola MallingNicola Malling ('01)DEN3.05
  
 
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)DEN3.01
  
 PB
Sandra ChristensenSandra Christensen ('95)DEN2.80
  
 
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)DEN2.50
  
 
K Trespring     

Finale A

Finale
Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)DEN11.79
+1.2
  
 SB
Maren HøgbergetMaren Høgberget ('89)NOR11.64
+0.4
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen DEN11.48
-1.0
  
 PB
Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)GER11.13
-1.0
  
 
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN11.03
+0.9
  
 SB
Vibha SorenVibha Soren ('01)DEN10.44
-1.3
  
 PB
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)DEN10.81
  
 
Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)DEN6.87
  
 
Lærke Bay SmidtLærke Bay Smidt ('04)DEN6.81
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)DEN52.59
  
 
Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)DEN51.30
  
 
Tenna RiberTenna Riber ('95)DEN41.40
  
 
Cathrine TrodsøeCathrine Trodsøe ('99)DEN36.93
  
 SB
Ane RiberAne Riber ('99)DEN35.34
  
 
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)DEN34.73
  
 
D19 200 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
5
Johan Carlson
Johan Carlson ('99)
SWE23.59
  
 SB
6
Viktor Kjellsson
Viktor Kjellsson ('98)
SWE23.66
  
 PB
D19 110 m hæk 99.1 cm    
Indledende heats
Indledende 1
Vind: 0.0
Vind: 0.0
3
Staffan Risberg
Staffan Risberg ('99)
SWE15.01
  
 PB
Indledende 2
6
Tobias Hammarqvist
Tobias Hammarqvist ('99)
SWE17.19
  
 
D19 Trespring    

Finale A

Finale
0
Magnus Pedersen
Magnus Pedersen ('99)
SWE12.76
+2.0
  
 SB
1
Magnus Pedersen
Magnus Pedersen ('99)
SWE12.94 w
+2.1
  
 
7
Samuel Wiik
Samuel Wiik ('98)
SWE13.62
+0.4
  
 SB
8
Anton Olsson
Anton Olsson ('99)
SWE13.30 w
+2.5
  
 
P19 200 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1
Linnea Hjortstam
Linnea Hjortstam ('98)
SWE26.76
  
 SB
2
Marion Sackey Mensah
Marion Sackey Mensah ('98)
SWE26.09 w
  
 
2
Ella Arvidsson
Ella Arvidsson ('99)
SWE26.73
  
 PB
4
Josefine Olsson
Josefine Olsson ('98)
SWE27.25
  
 PB
P19 100 m hæk 84.0 cm    
Indledende heats
Indledende 2
Vind: 0.0
Vind: 0.0
7
Cani Mahmoud
Cani Mahmoud ('99)
SWE17.81
  
 PB
Indledende 3
Vind: +0.5
Vind: +0.5
8
Jonna Uttman
Jonna Uttman ('99)
SWE17.70
  
 PB
P19 Trespring     

Finale A

Finale
1
Johanna Andersson
Johanna Andersson ('99)
SWE10.82 w
+2.3
  
 
6
Judith Wagersten
Judith Wagersten ('98)
SWE11.73
+1.6
  
 PB
7
Julia Olander
Julia Olander ('99)
SWE11.44
+1.9
  
 SB
8
Judith Sjöman
Judith Sjöman ('99)
SWE11.44
-0.7
  
 PB
D17 110m Hurdles (91.4cm, 8.90m)    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
5
Joakim Wadstein
Joakim Wadstein 
SWE14.70
  
 PB
6
Albin Andersson
Albin Andersson 
SWE15.40
  
 PB
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
2
Samuel Fransson
Samuel Fransson 
SWE1.95
  
 PB
8
Todd Hector
Todd Hector 
SWE1.77
  
 SB
D17 Trespring    

Finale A

Finale
1
Samuel Lestander
Samuel Lestander 
SWE12.38 w
+3.6
  
 
1
Christoffer Wockats
Christoffer Wockats 
SWE11.16
+1.4
  
 PB
3
Tim Svantesson
Tim Svantesson 
SWE14.09
-0.4
  
 PB
4
Alexander Nyman
Alexander Nyman 
SWE13.30
+0.7
  
 PB
6
Gustav Magnusson
Gustav Magnusson 
SWE12.87
-1.5
  
 PB
7
Jacob Tysen Holmberg
Jacob Tysen Holmberg 
SWE12.71
+0.2
  
 PB
8
Linus Tegenborg Sjöström
Linus Tegenborg Sjöström 
SWE12.69
+1.7
  
 PB
P17 200 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1
Sara Dahlén
Sara Dahlén 
SWE27.29
  
 PB
P17 100 m hæk 76.2 cm    
Indledende heats
Indledende 3
Vind: +0.4
Vind: +0.4
6
Amanda Möller
Amanda Möller 
SWE18.35
  
 PB
P17 Trespring     

Finale A

Finale
0
Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 
SWE11.48
+0.9
  
 PB
1
Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 
SWE11.64 w
+2.7
  
 
1
Sanna Sandström
Sanna Sandström 
SWE10.67
+1.8
  
 PB
2
Linn Egerfält
Linn Egerfält 
SWE11.63
-0.5
  
 SB
3
Alexandra Schill
Alexandra Schill 
SWE11.54
-1.1
  
 PB
8
Therése Knutsson
Therése Knutsson 
SWE10.88
+1.3
  
 PB
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
7
Tilda Ånborg
Tilda Ånborg 
SWE35.51
  
 PB
D16 200 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1
Simon Martinsson
Simon Martinsson ('01)
SWE23.43
  
 PB
1
Sidrak Afework
Sidrak Afework ('01)
SWE24.23
  
 PB
2
Arvid Mägi Theorin
Arvid Mägi Theorin ('01)
SWE23.46
  
 PB
D16 110m Hurdles (91.4cm, 8.90m)    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
4
Henrik Renz
Henrik Renz ('01)
SWE15.01
  
 PB
5
Albin Hedén
Albin Hedén ('01)
SWE15.13
  
 PB
Indledende heats
Indledende 2
Vind: -0.1
Vind: -0.1
8
Melker Drackner
Melker Drackner ('01)
SWE16.78
  
 PB
D16 Trespring    

Finale A

Finale
1
Noah Ander
Noah Ander ('01)
SWE11.15
+0.6
  
 PB
4
Caleb Conable
Caleb Conable ('01)
SWE13.84
-2.2
  
 PB
P16 200 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1
Ebba Berglin
Ebba Berglin ('01)
SWE27.04
  
 PB
2
Linnea Pihl
Linnea Pihl ('01)
SWE27.09
  
 PB
P16 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
4
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
SWE14.88
  
 PB
8
Lina Hagberg
Lina Hagberg ('01)
SWE15.37
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.2
Vind: -0.2
3
Ebba Magnusson
Ebba Magnusson ('01)
SWE15.58
  
 PB
5
Isabell Lindgren
Isabell Lindgren ('01)
SWE18.73
  
 PB
Indledende 2
Vind: +1.0
Vind: +1.0
2
Shila Fathli
Shila Fathli ('01)
SWE15.51
  
 PB
3
Alva Wolwan
Alva Wolwan ('01)
SWE15.70
  
 PB
6
Cornelia Lindberg
Cornelia Lindberg ('01)
SWE16.85
  
 PB
Indledende 3
Vind: -0.6
Vind: -0.6
5
Moa Kilén
Moa Kilén ('01)
SWE17.26
  
 PB
P16 Trespring     

Finale A

Finale
0
Irmelin Olsson
Irmelin Olsson ('01)
SWE9.60
+1.9
  
 PB
1
Irmelin Olsson
Irmelin Olsson ('01)
SWE10.06 w
+3.1
  
 
3
Elvira Carlén
Elvira Carlén ('01)
SWE11.29 w
+2.4
  
 
5
Ronja Bökmark
Ronja Bökmark ('01)
SWE10.87
+0.3
  
 
8
Cornelia Westling
Cornelia Westling ('01)
SWE10.83
+1.9
  
 PB
P16 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
2
Fanny Östman
Fanny Östman ('01)
SWE11.90
  
 SB
D15 300 m    

Finale A

Finale
1
Oliver Gao
Oliver Gao ('02)
SWE39.74
  
 PB
2
Karl Källman
Karl Källman ('02)
SWE40.98
  
 PB
5
David Mörck
David Mörck ('02)
SWE39.92
  
 PB
8
Olle Ek
Olle Ek ('02)
SWE40.77
  
 PB
D15 80 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
4
Anton Hermansson
Anton Hermansson ('02)
SWE11.68
  
 PB
D15 Stangspring    

Finale A

Finale
4
Joel Andersson
Joel Andersson ('02)
SWE3.53
  
 PB
4
Johannes Jansson
Johannes Jansson ('02)
SWE3.23
  
 PB
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Martin Sundberg
Martin Sundberg ('03)
SWE38.19
  
 PB
8
Elias Lind
Elias Lind ('03)
SWE40.90
  
 PB
P15 300 m    

Finale A

Finale
1
Tove Larsson
Tove Larsson ('02)
SWE42.93
  
 PB
3
Julia Berns
Julia Berns ('02)
SWE43.29
  
 PB
4
Ebba Follin
Ebba Follin ('02)
SWE43.35
  
 PB
4
Johanna Stübner
Johanna Stübner ('02)
SWE44.80
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
6
Clara Johansson
Clara Johansson ('02)
SWE1.59
  
 PB
P15 Stangspring    

Finale A

Finale
2
Hilma Hindsberg
Hilma Hindsberg ('02)
SWE3.34
  
 PB
8
Linn Jansson
Linn Jansson ('02)
SWE2.60
  
 PB
9
Harriet Hjern
Harriet Hjern ('02)
SWE2.03
  
 PB
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1
Sophie Reid
Sophie Reid ('02)
SWE32.29
  
 PB
D14 300 m    

Finale A

Finale
1
Oliver Ellström
Oliver Ellström ('03)
SWE39.68
  
 PB
D14 80 m hæk 84.0 cm    
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1
Mattias Andersson
Mattias Andersson ('03)
SWE11.87
  
 PB
5
Sten Hagström
Sten Hagström ('03)
SWE12.67
  
 PB
Indledende 2
Vind: -0.8
Vind: -0.8
4
Isak Helgesson
Isak Helgesson ('03)
SWE12.91
  
 PB
Indledende 3
Vind: -0.9
Vind: -0.9
3
David Thid
David Thid ('03)
SWE12.23
  
 PB
4
Elliot Duvert
Elliot Duvert ('03)
SWE12.35
  
 PB
6
Teodor Borgius
Teodor Borgius ('03)
SWE13.28
  
 PB
D14 Højdespring    

Finale A

Finale
8
Jacob Thelander
Jacob Thelander ('03)
SWE1.64
  
 SB
8
Oliver Forsström
Oliver Forsström ('03)
SWE1.60
  
 =PB
D14 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Jesper Ahlin
Jesper Ahlin ('03)
SWE17.24
  
 PB
3
Max Andersson
Max Andersson ('03)
SWE13.12
  
 PB
P14 300 m    

Finale A

Finale
1
Lovisa Pettersson
Lovisa Pettersson ('03)
SWE43.72
  
 PB
1
Beata Edelholm
Beata Edelholm ('03)
SWE43.82
  
 PB
2
Felicia Åberg
Felicia Åberg ('03)
SWE44.57
  
 PB
P14 Højdespring    

Finale A

Finale
4
Olivia Dittlau
Olivia Dittlau ('03)
SWE1.56
  
 PB
7
Vanna Darrell
Vanna Darrell ('03)
SWE1.52
  
 PB
P14 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1
Calista Ezeh
Calista Ezeh ('03)
SWE11.33
  
 PB

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7