Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/U SWE: Göteborg 1.7.2017

M 60 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
Benjamin Leth RosemkildeBenjamin Leth Rosemkilde ('04)DEN7.85
  
 PB
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)DEN7.93
  
 PB
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)DEN7.95
  
 PB
Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)DEN7.96
  
 PB
Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)DEN7.98
  
 PB
Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)DEN8.27 w
  
 
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)DEN8.42
  
 PB
Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)DEN8.43
  
 PB
Hakeem AliHakeem Ali ('05)DEN8.55 w
  
 
Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)DEN8.57
  
 PB
Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)DEN8.60
  
 PB
Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)DEN8.66 w
  
 
Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)DEN8.68
  
 PB
Hakeem AliHakeem Ali ('05)DEN8.70
  
 PB
Christian Dam PedersenChristian Dam Pedersen ('04)DEN8.82
  
 PB
Mike HansenMike Hansen ('04)DEN8.98
  
 PB
August Edvard JohansenAugust Edvard Johansen ('04)DEN9.06
  
 PB
Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)DEN9.09
  
 PB
Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)DEN9.28
  
 SB
Mikkel StubkjærMikkel Stubkjær ('04)DEN9.38
  
 PB
Tobias ZornigTobias Zornig ('04)DEN9.99
  
 PB
M 80 m    
Vind: +2.5

Finale A

Finale
Vind: +2.5
1
Viktor Wall
Viktor Wall ('03)
SWE9.21 w
  
 
2
Linus Johansson
Linus Johansson ('03)
SWE9.22 w
  
 
3
Milo Wahlgren
Milo Wahlgren ('02)
SWE9.29
  
 PB
6
Mattias Andersson
Mattias Andersson ('03)
SWE9.67 w
  
 
Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)DEN9.25
  
 PB
Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)DEN9.33
  
 
Osadeba IsaacOsadeba Isaac ('02)DEN9.61
  
 PB
Osadeba IsaacOsadeba Isaac ('02)DEN9.67
  
 
Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN9.68
  
 PB
Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN9.73
  
 PB
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)DEN9.83 w
  
 
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)DEN9.87
  
 PB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)DEN9.95
  
 PB
Ala Alfred MikkelsenAla Alfred Mikkelsen ('02)DEN9.98
  
 PB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)DEN10.08
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)DEN10.13 w
  
 
Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)DEN10.16
  
 PB
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)DEN10.21
  
 PB
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)DEN10.28
  
 PB
Bertram Bing CostaBertram Bing Costa ('02)DEN10.37
  
 PB
Miso BuhaMiso Buha ('03)DEN10.47
  
 PB
Hans Erland ThomsenHans Erland Thomsen ('03)DEN10.72
  
 PB
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)DEN10.85
  
 PB
Finale B
Vind: +1.0
Vind: +1.0
2
Rasmus Skoglund
Rasmus Skoglund ('02)
SWE9.53
  
 PB
M 100 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)CUB11.18
  
 
Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen DEN11.21
  
 
Mads LunøMads Lunø ('99)DEN11.22
  
 
Lukas BredoLukas Bredo ('97)DEN11.22 w
  
 
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)DEN11.29
  
 SB
Alex Futtrup ChristiansenAlex Futtrup Christiansen ('97)DEN11.31 w
  
 
Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)DEN11.32 w
  
 
Emil JespersenEmil Jespersen ('94)DEN11.33 w
  
 
Malachy MozejkoMalachy Mozejko DEN11.34 w
  
 
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN11.35 w
  
 
Emil FrændeEmil Frænde DEN11.37
  
 
Tummas Napoleon ArgeTummas Napoleon Arge ('95)DEN11.39 w
  
 
Toke GotthardsenToke Gotthardsen ('94)DEN11.39 w
  
 
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN11.43
  
 PB
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)DEN11.47 w
  
 
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)DEN11.50
  
 
Kasper FilsoeKasper Filsoe ('90)DEN11.50 w
  
 
Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)DEN11.50 w
  
 
Malachy MozejkoMalachy Mozejko DEN11.57
  
 
Navid BazgirNavid Bazgir ('95)DEN11.63 w
  
 
Rune DrongesenRune Drongesen ('96)DEN11.69 w
  
 
William Burchardt EgendalWilliam Burchardt Egendal ('94)DEN11.69 w
  
 
Patrick WolfPatrick Wolf ('01)DEN11.74
  
 PB
Mathies HartmannMathies Hartmann ('95)DEN11.75 w
  
 
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)DEN11.83
  
 SB
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN11.86
  
 
Haris KhanHaris Khan DEN11.98
  
 
Jonas Bruun GregersenJonas Bruun Gregersen ('01)DEN12.25
  
 
Daniel Wagner JørgensenDaniel Wagner Jørgensen ('93)DEN12.39
  
 PB
Oliver LumholdtOliver Lumholdt ('01)DEN12.71
  
 PB
Sebastian SkouboeSebastian Skouboe ('99)DEN12.94
  
 
Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen DEN12.95
  
 PB
Finale B
Vind: +3.8
Vind: +3.8
3
Glody Ngoma
Glody Ngoma 
SWE11.25 w
  
 
3
Andreas Führ
Andreas Führ ('98)
SWE11.35
  
 PB
5
Favour Chidison
Favour Chidison ('01)
SWE11.44
  
 PB
6
Imran Lernebo
Imran Lernebo ('01)
SWE11.46
  
 PB
Indledende heats
Indledende 3
Vind: +1.0
Vind: +1.0
5
Martin Jönsson
Martin Jönsson ('96)
SWE11.06
  
 PB
Indledende 8
Vind: +3.3
Vind: +3.3
7
Jesper Ullbing
Jesper Ullbing ('97)
SWE11.40 w
  
 
8
Eric Hallquist
Eric Hallquist ('96)
SWE11.69 w
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Robin Johansson
Robin Johansson ('94)
SWE50.84
  
 PB
3
Fabian Thun
Fabian Thun ('97)
SWE52.75
  
 PB
8
Viktor Bondesson
Viktor Bondesson ('98)
SWE51.20
  
 PB
Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)DEN49.31
  
 SB
Kasper OlsenKasper Olsen ('91)DEN49.55
  
 
Mathias AstrupMathias Astrup ('99)DEN49.69
  
 PB
Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)DEN50.31
  
 
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)DEN50.96
  
 SB
Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)DEN51.40
  
 
Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)DEN51.80
  
 SB
Rasmus Rose-HansenRasmus Rose-Hansen ('99)DEN51.80
  
 PB
Abdirisak Ahmed MahamadAbdirisak Ahmed Mahamad ('96)DEN52.59
  
 SB
Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)DEN52.60
  
 
Anton MjöbäckAnton Mjöbäck DEN52.65
  
 
Tristan BandtholtzTristan Bandtholtz ('95)DEN52.77
  
 SB
Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell DEN53.73
  
 
Tobias StærmoseTobias Stærmose ('91)DEN54.26
  
 
Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup DEN54.59
  
 PB
Mads Emil MunksgaardMads Emil Munksgaard ('99)DEN55.95
  
 PB
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)DEN56.00
  
 
Finale B
2
Erik Hermelin
Erik Hermelin ('96)
SWE49.62
  
 SB
2
Felix Larsen Nilsson
Felix Larsen Nilsson 
SWE52.23
  
 PB
3
Anton Bengtsson
Anton Bengtsson ('99)
SWE51.51
  
 PB
5
Gustav Bivstedt
Gustav Bivstedt ('96)
SWE49.84
  
 SB
6
Anton Sjölund
Anton Sjölund ('01)
SWE52.96
  
 PB
7
Joakim Karlsson
Joakim Karlsson ('97)
SWE50.12
  
 SB
8
Erik Lindahl
Erik Lindahl ('90)
SWE50.26
  
 SB
Finale C
2
Ludvig Ramhult
Ludvig Ramhult ('01)
SWE53.26
  
 PB
3
Viktor Kjellsson
Viktor Kjellsson ('98)
SWE52.84
  
 PB
4
Axel Alness-Borg
Axel Alness-Borg ('98)
SWE53.01
  
 SB
6
Kevin Duvert
Kevin Duvert ('98)
SWE53.56
  
 SB
7
Anton Ledell
Anton Ledell ('99)
SWE53.72
  
 SB
M 800 m    

Finale A

Finale
Elias ShifrisElias Shifris ('02)DEN2:01.56
  
 
Anders BangAnders Bang ('02)DEN2:02.03
  
 
Gustav MørchGustav Mørch ('02)DEN2:07.06
  
 
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)DEN2:08.02
  
 
Linus LindquistLinus Lindquist ('02)DEN2:10.13
  
 
Stinus Dolmer NielsenStinus Dolmer Nielsen ('03)DEN2:12.90
  
 PB
Noah Grunnet NouriNoah Grunnet Nouri ('02)DEN2:13.98
  
 
William ElsnerWilliam Elsner ('03)DEN2:16.48
  
 
Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)DEN2:16.62
  
 
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)DEN2:17.50
  
 SB
Martin MøllgaardMartin Møllgaard ('03)DEN2:17.63
  
 
Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)DEN2:18.44
  
 PB
Hans Erland ThomsenHans Erland Thomsen ('03)DEN2:22.53
  
 
Mathias LaugesenMathias Laugesen ('02)DEN2:23.28
  
 
Marcus RøllingMarcus Rølling ('03)DEN2:23.56
  
 PB
Anton WullumAnton Wullum ('02)DEN2:24.62
  
 
Finale C
2
Viktor Möller
Viktor Möller ('02)
SWE2:11.04
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Wilhelm Olofsson
Wilhelm Olofsson 
SWE4:10.24
  
 PB
3
Merih Hagos
Merih Hagos ('98)
ERI4:04.36
  
 PB
Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)DEN4:01.50
  
 SB
Christoffer MadsenChristoffer Madsen ('93)DEN4:03.23
  
 
Sebastian Rahbech StensvigSebastian Rahbech Stensvig ('99)DEN4:03.26
  
 
Oliver BjørslevOliver Bjørslev DEN4:05.07
  
 
Morten BachMorten Bach DEN4:06.91
  
 
Mads SkaaningMads Skaaning ('95)DEN4:07.62
  
 SB
Anders-Dres TarbensenAnders-Dres Tarbensen ('01)DEN4:07.66
  
 PB
Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)DEN4:07.88
  
 PB
Khavaquiah RasmusenKhavaquiah Rasmusen ('92)DEN4:09.60
  
 SB
Johannes WürtzJohannes Würtz ('95)DEN4:10.11
  
 
Jonas GertsenJonas Gertsen ('98)DEN4:10.15
  
 
Mubaarik IbrahimMubaarik Ibrahim ('98)DEN4:10.96
  
 SB
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)DEN4:12.51
  
 PB
Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)DEN4:13.23
  
 
Conrad LindConrad Lind ('01)DEN4:13.24
  
 PB
Emil SkovhøjEmil Skovhøj ('91)DEN4:21.22
  
 
Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)DEN4:23.65
  
 PB
Christoffer VienbergChristoffer Vienberg ('94)DEN4:30.29
  
 PB
Sigurd Zielinski DjurupSigurd Zielinski Djurup DEN4:30.56
  
 PB
Anders Holmelund JørgensenAnders Holmelund Jørgensen ('99)DEN4:32.42
  
 SB
Oliver ThernøeOliver Thernøe ('96)DEN4:37.41
  
 
Kasper Pontoppidan JensenKasper Pontoppidan Jensen ('99)DEN4:38.63
  
 
Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)DEN4:40.02
  
 SB
Martin Haals StenvangMartin Haals Stenvang ('01)DEN4:41.10
  
 PB
Axel Vang ChristensenAxel Vang Christensen ('04)DEN4:48.61
  
 
Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)DEN4:50.59
  
 
Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)DEN4:53.72
  
 
Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)DEN4:59.71
  
 PB
David Romney LauridsenDavid Romney Lauridsen ('01)DEN5:03.48
  
 PB
Gustav HeroldGustav Herold ('05)DEN5:04.24
  
 
Mike HansenMike Hansen ('04)DEN5:19.08
  
 PB
Carl Emil HjorthCarl Emil Hjorth ('04)DEN5:21.07
  
 PB
Mikkel StubkjærMikkel Stubkjær ('04)DEN5:22.74
  
 PB
Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)DEN5:53.94
  
 PB
Finale B
1
Harald Carling
Harald Carling 
SWE4:24.39
  
 PB
1
Kasper Friberg
Kasper Friberg ('01)
SWE4:25.84
  
 
5
Alexander Bucht
Alexander Bucht ('01)
SWE4:15.36
  
 PB
7
Alexander Waerme
Alexander Waerme ('97)
SWE4:06.01
  
 SB
9
Dejen Neguse
Dejen Neguse ('99)
SWE4:21.88
  
 PB
Finale C
1
Melvin Johansson
Melvin Johansson ('01)
SWE4:38.87
  
 PB
7
Goytom Mengstu
Goytom Mengstu ('01)
FOR4:32.56
  
 PB
8
Nahom Hailu
Nahom Hailu ('01)
ETH4:32.72
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Marius Hytholm Alex PetersenMarius Hytholm Alex Petersen ('01)DEN1.92
  
 PB
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)DEN1.83
  
 PB
Andreas AsklundAndreas Asklund ('98)DEN1.80
  
 
Jacob RosenlundJacob Rosenlund ('01)DEN1.79
  
 
Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN1.68
  
 PB
Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)DEN1.47
  
 PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Victor Lans
Victor Lans ('03)
SWE2.50
  
 SB
Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen DEN3.90
  
 
Elias Dahl LunøeElias Dahl Lunøe ('03)DEN3.08
  
 PB
Emil BoesenEmil Boesen ('03)DEN2.95
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN6.87
+1.6
  
 PB
Simon TraoréSimon Traoré ('98)DEN6.85
+0.6
  
 
Daniel Wagner JørgensenDaniel Wagner Jørgensen ('93)DEN6.69
+1.8
  
 PB
Rune DrongesenRune Drongesen ('96)DEN6.38
+1.6
  
 PB
Robin SwannRobin Swann ('97)DEN6.30 w
+4.6
  
 
Alex Futtrup ChristiansenAlex Futtrup Christiansen ('97)DEN6.18
+0.5
  
 SB
Robin SwannRobin Swann ('97)DEN6.12
+1.9
  
 
Toke GotthardsenToke Gotthardsen ('94)DEN5.64
+1.2
  
 
Finale B
0
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE7.01
+2.0
  
 SB
1
Henning André
Henning André ('97)
SWE6.82
+1.8
  
 PB
2
Anton Östebo
Anton Östebo ('96)
SWE6.36
+0.6
  
 SB
4
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE7.11 w
+2.3
  
 
M Trespring    

Finale A

Finale
Miso BuhaMiso Buha ('03)DEN11.85
-1.2
  
 PB
William A. HelmsdalWilliam A. Helmsdal ('02)DEN10.74
-1.1
  
 PB
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Tom Olav JensenTom Olav Jensen ('60)DEN46.98
  
 SB
K 60 m    
Vind: +4.2

Finale A

Finale
Vind: +4.2
1
Emilia Johansson
Emilia Johansson ('05)
SWE8.08 w
  
 
2
Elin Molinder
Elin Molinder ('04)
SWE8.16 w
  
 
2
Livia Tibbling
Livia Tibbling ('05)
SWE8.22 w
  
 
3
Linnéa Svanhall
Linnéa Svanhall ('04)
SWE8.17 w
  
 
4
Meja Wolwan
Meja Wolwan ('05)
SWE8.27 w
  
 
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)DEN8.34 w
  
 
Josepha DahlJosepha Dahl ('04)DEN8.40 w
  
 
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)DEN8.44
  
 PB
Nanna GrubertNanna Grubert ('04)DEN8.45
  
 PB
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)DEN8.53 w
  
 
Camilla SassCamilla Sass ('04)DEN8.54 w
  
 
Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)DEN8.55
  
 PB
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)DEN8.59
  
 PB
Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)DEN8.63
  
 PB
Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)DEN8.63
  
 
Sara PorstSara Porst ('04)DEN8.63 w
  
 
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)DEN8.64 w
  
 
Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)DEN8.80
  
 PB
Nikoline Bundgaard-HansenNikoline Bundgaard-Hansen ('04)DEN8.84
  
 PB
Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)DEN8.95
  
 PB
Ida Marie AndresenIda Marie Andresen ('04)DEN8.99
  
 PB
Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)DEN9.01
  
 PB
Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)DEN9.07
  
 PB
Karla B. LangvikKarla B. Langvik ('05)DEN9.12
  
 PB
Filippa RougFilippa Roug ('05)DEN9.12
  
 PB
Børka Berg JørgensenBørka Berg Jørgensen ('04)DEN9.13
  
 PB
Lærke Bay SmidtLærke Bay Smidt ('04)DEN9.23 w
  
 
Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)DEN9.31
  
 PB
Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)DEN9.37
  
 PB
Mille ChristensenMille Christensen ('05)DEN9.39
  
 PB
Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)DEN9.56
  
 PB
Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)DEN9.71
  
 PB
K 80 m    
Vind: +2.9

Finale A

Finale
Vind: +2.9
1
Nikki Anderberg
Nikki Anderberg ('02)
SWE9.81 w
  
 
1
Frida Hjorth
Frida Hjorth ('03)
SWE9.94
  
 PB
2
Olivia Stridh
Olivia Stridh ('02)
SWE9.95 w
  
 
3
Ebba Wulcan
Ebba Wulcan ('03)
SWE10.23
  
 PB
4
Maja Åskag
Maja Åskag ('02)
SWE10.31 w
  
 
6
Thea Holmén
Thea Holmén ('03)
SWE10.35
  
 PB
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN10.20 w
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN10.28
  
 
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN10.36 w
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN10.40
  
 
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN10.40 w
  
 
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN10.46 w
  
 
Angela MukiAngela Muki ('03)DEN10.53 w
  
 
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN10.54 w
  
 
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN10.55
  
 PB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN10.61
  
 PB
Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)DEN10.63
  
 PB
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)DEN10.64
  
 PB
Angela MukiAngela Muki ('03)DEN10.65 w
  
 
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)DEN10.78 w
  
 
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)DEN10.85
  
 PB
Annika K EppersAnnika K Eppers ('02)DEN10.90
  
 PB
Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN10.96
  
 PB
Mathilde Johanne Asp JensenMathilde Johanne Asp Jensen ('03)DEN10.98
  
 PB
Mathilde PedersenMathilde Pedersen ('02)DEN10.99 w
  
 
Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)DEN11.08 w
  
 
Maja AntvorskovMaja Antvorskov ('02)DEN11.12
  
 PB
Naja BertelsenNaja Bertelsen ('03)DEN11.14
  
 PB
Freja JensenFreja Jensen ('03)DEN11.15
  
 SB
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)DEN11.18
  
 PB
Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN11.22
  
 PB
Mathilda Juel GertzMathilda Juel Gertz ('02)DEN11.25 w
  
 
Såra IversenSåra Iversen ('03)DEN11.26
  
 PB
Unna Ró JacobsenUnna Ró Jacobsen ('02)DEN11.45
  
 PB
Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)DEN11.45
  
 PB
Caroline SøndergåårdCaroline Søndergåård ('02)DEN11.50
  
 PB
Elin NiclasenElin Niclasen ('03)DEN11.51 w
  
 
Emma LandbergEmma Landberg ('02)DEN11.52
  
 SB
Rebekka SchaldemoseRebekka Schaldemose ('03)DEN11.58
  
 PB
Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)DEN11.61
  
 PB
Olivia Helleskov BatkoOlivia Helleskov Batko ('03)DEN11.77
  
 PB
Karoline BygwraaKaroline Bygwraa ('03)DEN12.02
  
 PB
Maja Fuglsang JensenMaja Fuglsang Jensen ('03)DEN12.07
  
 PB
Malene LaursenMalene Laursen ('02)DEN12.10
  
 PB
Benedicte Bech RasmussenBenedicte Bech Rasmussen ('03)DEN12.19
  
 PB
Ida LangeIda Lange ('02)DEN12.60 w
  
 
Finale B
Vind: +2.9
Vind: +2.9
1
Wilma Svenson
Wilma Svenson ('03)
SWE10.29 w
  
 
2
Junianna Larsen Brolin
Junianna Larsen Brolin ('02)
SWE10.27 w
  
 
4
Annie Norström
Annie Norström ('03)
SWE10.45 w
  
 
6
Hedda Tellow
Hedda Tellow ('02)
SWE10.42 w
  
 
K 100 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
5
Mathilda Gustafsson
Mathilda Gustafsson 
SWE12.46
  
 SB
7
Jonna Claesson
Jonna Claesson 
SWE12.50
  
 SB
Celina Nilsen Lundevik
Celina Nilsen Lundevik ('99)
NOR12.34 w
  
 
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen DEN12.40
  
 
Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)DEN12.50 w
  
 
Caroline ElkjærCaroline Elkjær ('95)DEN12.54
  
 SB
Kamille Busch HansenKamille Busch Hansen DEN12.56
  
 PB
Olivia TuokilaOlivia Tuokila FIN12.65 w
  
 
Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)DEN12.69
  
 
Kamille Busch HansenKamille Busch Hansen DEN12.70 w
  
 
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)DEN12.75
  
 SB
Olivia TuokilaOlivia Tuokila FIN12.86
  
 
Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)DEN12.92
  
 
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN12.99
  
 PB
Ida BoelIda Boel DEN13.11 w
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen DEN13.14
  
 
Ida BoelIda Boel DEN13.16
  
 PB
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)DEN13.23 w
  
 
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN13.24
  
 
Laura Haslund-ChristensenLaura Haslund-Christensen ('01)DEN13.26 w
  
 
Emilie FlorinEmilie Florin ('01)DEN13.29
  
 SB
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)DEN13.32
  
 
Josephine BundgaardJosephine Bundgaard DEN13.50 w
  
 
Lise PedersenLise Pedersen ('99)DEN13.58
  
 
Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)DEN13.66
  
 PB
Laura Valentin JensenLaura Valentin Jensen ('01)DEN13.68
  
 SB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen DEN13.95
  
 
Amalie Holmelund JørgensenAmalie Holmelund Jørgensen ('01)DEN14.62 w
  
 
Finale B
Vind: +3.1
Vind: +3.1
1
Fanny Jansson
Fanny Jansson ('01)
SWE12.42 w
  
 
2
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
SWE12.46 w
  
 
4
Vanja Blomberg
Vanja Blomberg ('98)
SWE12.42 w
  
 
5
Klara Mattsson
Klara Mattsson ('01)
SWE12.57 w
  
 
7
Moa Holm
Moa Holm 
SWE13.09
  
 SB
8
Cornelia Lindberg
Cornelia Lindberg ('01)
SWE12.69 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.7
Vind: +1.7
6
Mary Ann Andreasson
Mary Ann Andreasson ('92)
SWE12.71
  
 SB
Indledende 2
Vind: +1.2
Vind: +1.2
5
Caroline Tegel
Caroline Tegel ('90)
SWE12.64
  
 SB
Indledende 3
Vind: +1.5
Vind: +1.5
8
Jennika Larsson
Jennika Larsson ('91)
SWE13.24
  
 SB
Indledende 4
Vind: +2.8
Vind: +2.8
6
Sofia Andersson
Sofia Andersson ('94)
SWE12.48 w
  
 
8
Freja Avebäck
Freja Avebäck ('95)
SWE13.22 w
  
 
9
Jenny Åkervall
Jenny Åkervall ('72)
SWE13.27 w
  
 
Indledende 5
Vind: +2.6
Vind: +2.6
6
Marie Sönnerfors
Marie Sönnerfors ('93)
SWE12.45 w
  
 
6
Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll ('97)
SWE12.51 w
  
 
Indledende 6
Vind: +2.2
Vind: +2.2
5
Therese Bjureby
Therese Bjureby ('97)
SWE12.76 w
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
5
Emelie Svensson
Emelie Svensson ('95)
SWE1:02.33
  
 SB
3
Julia Frisk
Julia Frisk ('99)
SWE59.62
  
 SB
8
Sandra Jonsson Lorentsson
Sandra Jonsson Lorentsson ('01)
SWE59.49
  
 PB
Stephanie SaavedraStephanie Saavedra ('89)ESP58.04
  
 
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN58.20
  
 
Mathilde YttesenMathilde Yttesen ('01)DEN58.74
  
 
Viktoria DommerViktoria Dommer ('01)DEN59.44
  
 
Eliska MaslanovaEliska Maslanova ('95)SVK59.75
  
 SB
Liv Stæhr RødtnesLiv Stæhr Rødtnes ('99)DEN1:00.05
  
 SB
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen DEN1:00.19
  
 PB
Cornelia SlejCornelia Slej ('99)DEN1:01.28
  
 PB
Cecilie Anna NæsbyCecilie Anna Næsby DEN1:01.44
  
 SB
Julia H MaurerJulia H Maurer ('93)DEN1:01.84
  
 
Nina Marie KrarupNina Marie Krarup ('99)DEN1:01.98
  
 PB
Johanne Wiedemann SimonsenJohanne Wiedemann Simonsen ('99)DEN1:02.60
  
 SB
Mai Stæhr RødtnesMai Stæhr Rødtnes ('99)DEN1:02.72
  
 SB
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)DEN1:03.56
  
 
Mathilde RiisMathilde Riis ('99)DEN1:08.68
  
 
Finale B
2
Bianca Salming
Bianca Salming ('98)
SWE59.35
  
 PB
5
Ebba Berglin
Ebba Berglin ('01)
SWE59.68
  
 
9
Amanda Jacobsson
Amanda Jacobsson ('99)
SWE1:03.45
  
 SB
Finale C
3
Madeleine Björlin-Delmar
Madeleine Björlin-Delmar ('96)
SWE57.93
  
 SB
4
Cornelia Faxius
Cornelia Faxius ('98)
SWE1:04.28
  
 SB
6
Patricia Striner
Patricia Striner ('97)
SWE1:00.40
  
 SB
6
Stella Krywult
Stella Krywult 
SWE1:01.50
  
 PB
7
Caroline Andersson
Caroline Andersson ('92)
SWE1:00.49
  
 SB
7
Linnea Åberg
Linnea Åberg ('99)
SWE1:05.95
  
 SB
8
Frida Grindheim
Frida Grindheim ('96)
SWE1:01.85
  
 SB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Maud De Coninck
Maud De Coninck ('05)
BEL5:07.56
  
 PB
1
Nellie Skantze
Nellie Skantze ('05)
SWE5:12.11
  
 PB
1
Felicia Niklasson
Felicia Niklasson ('01)
SWE5:24.22
  
 
2
Julia Meijer
Julia Meijer ('04)
SWE4:45.35
  
 PB
6
Nadja Rugland
Nadja Rugland ('01)
SWE4:53.01
  
 PB
6
Amanda Helgesson
Amanda Helgesson ('04)
SWE4:58.44
  
 PB
8
Emily Fielder
Emily Fielder 
SWE4:56.07
  
 SB
Mia Van WagenenMia Van Wagenen ('99)DEN4:45.40
  
 
Lisa HøgLisa Høg ('90)DEN4:45.46
  
 PB
Marie Møller SchmidtMarie Møller Schmidt ('01)DEN4:50.95
  
 
Sara Schou KristensenSara Schou Kristensen ('97)DEN4:51.07
  
 
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)DEN5:00.72
  
 
Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)DEN5:07.58
  
 
Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)DEN5:12.94
  
 PB
Sarah Bruun NielsenSarah Bruun Nielsen ('99)DEN5:12.98
  
 SB
Anna Sofie FrændeAnna Sofie Frænde ('01)DEN5:13.10
  
 
Liv L NielsenLiv L Nielsen ('01)DEN5:18.61
  
 
Kamilla KajbækKamilla Kajbæk ('99)DEN5:25.33
  
 
Matilde WillerMatilde Willer DEN5:25.36
  
 
Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)DEN5:30.37
  
 
Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)DEN5:49.94
  
 PB
Finale B
1
Kerstin Axelsson
Kerstin Axelsson ('96)
SWE5:00.54
  
 SB
3
Malin Persson
Malin Persson ('97)
SWE4:43.97
  
 PB
3
Linnea Johansson
Linnea Johansson ('01)
SWE5:19.78
  
 SB
K Højdespring    

Finale A

Finale
Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)DEN1.54
  
 PB
Karla B. LangvikKarla B. Langvik ('05)DEN1.28
  
 
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)DEN1.22
  
 
Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)DEN1.14
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Lina Magnusson
Lina Magnusson ('03)
SWE2.04
  
 PB
2
Elin Hellquist
Elin Hellquist ('01)
SWE2.66
  
 PB
Julie HarsmannJulie Harsmann DEN3.30
  
 =PB
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen DEN3.02
  
 
Nicola MallingNicola Malling ('01)DEN3.02
  
 
Selma StaunSelma Staun DEN2.85
  
 
Ingrid Sofie Bach Jensen BangIngrid Sofie Bach Jensen Bang ('03)DEN2.21
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN5.44
+1.3
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen DEN5.32
-0.4
  
 
Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)GER5.31
-0.6
  
 
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)DEN5.17
+1.3
  
 
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN4.96
-0.2
  
 
Finale B
1
Jennika Larsson
Jennika Larsson ('91)
SWE5.42 w
+2.9
  
 
1
Malin Olsson
Malin Olsson ('97)
SWE5.39 w
+2.3
  
 
K Trespring     

Finale A

Finale
Andrea Kirstina MøllerAndrea Kirstina Møller ('02)DEN10.23
+0.2
  
 PB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)DEN9.96
-0.2
  
 
Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN9.45
-1.1
  
 PB
Mai R WærnessMai R Wærness ('02)DEN9.24
0.0
  
 
Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)DEN9.13
-2.0
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)DEN36.84
  
 PB
D19 100 m    
Indledende heats
Indledende 3
Vind: -0.3
Vind: -0.3
5
Viktor Wahlén Diederichsen
Viktor Wahlén Diederichsen ('98)
SWE11.61
  
 SB
D19 400 m    

Finale A

Finale
2
Felix Mattsson
Felix Mattsson ('98)
SWE53.99
  
 PB
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Mikael Jansson
Mikael Jansson ('98)
SWE1.80
  
 SB
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Marcus Lidman
Marcus Lidman ('99)
SWE6.66 w
+3.2
  
 
1
Victor Koch
Victor Koch ('98)
SWE6.62
+1.5
  
 PB
1
Magnus Pedersen
Magnus Pedersen ('99)
SWE6.42 w
+3.8
  
 
8
Thomas Rydh-Sternbeck
Thomas Rydh-Sternbeck ('99)
SWE6.85 w
+3.5
  
 
P19 100 m    
Indledende heats
Indledende 2
Vind: +0.6
Vind: +0.6
4
Sara Hermansson
Sara Hermansson ('99)
SWE12.82
  
 SB
Indledende 4
Vind: +0.5
Vind: +0.5
3
Amie Jammeh
Amie Jammeh ('99)
SWE12.56
  
 PB
8
Hanna Zachrisson
Hanna Zachrisson ('99)
SWE13.43
  
 SB
Indledende 5
Vind: +0.9
Vind: +0.9
5
Marion Sackey Mensah
Marion Sackey Mensah ('98)
SWE12.83
  
 SB
7
Alexandra Hellborg
Alexandra Hellborg ('98)
SWE13.38
  
 PB
P19 1500 m    

Finale A

Finale
1
Amanda Gottfridsson
Amanda Gottfridsson ('99)
SWE5:11.61
  
 PB
6
Alice Greberg
Alice Greberg ('98)
SWE4:50.64
  
 PB
7
Eleonora Olsmats
Eleonora Olsmats ('99)
SWE4:52.93
  
 PB
9
Elin Marcusson
Elin Marcusson ('99)
SWE4:57.49
  
 PB
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
8
Alma Kilpeläinen
Alma Kilpeläinen ('99)
SWE5.43 w
+2.3
  
 
D17 100 m    
Indledende heats
Indledende 2
Vind: +2.1
Vind: +2.1
4
Albin Andersson
Albin Andersson 
SWE11.73 w
  
 
Indledende 3
Vind: +1.8
Vind: +1.8
5
Ludvig Jönsson
Ludvig Jönsson 
SWE11.77
  
 PB
Indledende 4
Vind: +2.5
Vind: +2.5
2
Isak Kristensen
Isak Kristensen 
SWE11.26 w
  
 
5
Marcus Andersson
Marcus Andersson 
SWE11.64 w
  
 
D17 400 m    

Finale A

Finale
1
David Cannmo
David Cannmo ('01)
SWE53.76
  
 PB
2
Max Bechtel
Max Bechtel ('01)
SWE54.74
  
 PB
3
Gustav Zetterlund
Gustav Zetterlund 
SWE55.33
  
 SB
4
Albert Nurmi
Albert Nurmi ('01)
SWE55.52
  
 PB
6
Carl Malmström
Carl Malmström 
SWE54.85
  
 PB
D17 Stangspring    

Finale A

Finale
1
Albin Andersson
Albin Andersson 
SWE3.62
  
 PB
8
Erik Hanell
Erik Hanell ('01)
SWE3.90
  
 
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1
Filip Linnér
Filip Linnér 
SWE41.53
  
 PB
5
William Lanndalen
William Lanndalen ('01)
SWE58.49
  
 PB
P17 100 m    
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1
Julia Björkman
Julia Björkman 
SWE12.46
  
 PB
5
Vilma Hultström
Vilma Hultström 
SWE13.49
  
 PB
Indledende 2
Vind: +1.5
Vind: +1.5
3
Hannah Hansson
Hannah Hansson 
SWE12.86
  
 PB
4
Claudia Belgrave
Claudia Belgrave 
SWE12.91
  
 PB
Indledende 3
Vind: +4.2
Vind: +4.2
3
Moa Holm
Moa Holm 
SWE12.92 w
  
 
5
Elin Eriksson
Elin Eriksson 
SWE13.48 w
  
 
Indledende 4
Vind: +2.5
Vind: +2.5
2
Mathilda Gustafsson
Mathilda Gustafsson 
SWE12.39 w
  
 
Indledende 6
Vind: +2.8
Vind: +2.8
3
Ylwa Haglund
Ylwa Haglund 
SWE13.13 w
  
 
5
Ebba Molinder
Ebba Molinder 
SWE13.23 w
  
 
P17 400 m    

Finale A

Finale
5
Vilma Hultström
Vilma Hultström 
SWE1:02.72
  
 SB
P17 1500 m    

Finale A

Finale
1
Caroline Olsmats
Caroline Olsmats 
SWE5:34.15
  
 PB
P17 Stangspring    

Finale A

Finale
1
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE3.02
  
 SB
1
Linnea Pihl
Linnea Pihl ('01)
SWE3.02
  
 
7
Ella Darrell
Ella Darrell ('01)
SWE3.30
  
 
8
Ronja Bökmark
Ronja Bökmark ('01)
SWE3.17
  
 PB
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
8
Sofia Sundstedt
Sofia Sundstedt 
SWE5.09
+0.6
  
 PB
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1
Elsa Lindén
Elsa Lindén 
SWE42.69
  
 SB
D16 100 m    
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.6
Vind: +1.6
4
Theodor Hammar Larsson
Theodor Hammar Larsson ('01)
SWE11.82
  
 PB
Indledende 2
Vind: +0.4
Vind: +0.4
2
Felix Wilow
Felix Wilow ('01)
SWE11.41
  
 PB
7
Karl Hällgren
Karl Hällgren ('01)
SWE11.99
  
 PB
Indledende 5
Vind: +2.3
Vind: +2.3
3
Favour Chidison
Favour Chidison ('01)
SWE11.41 w
  
 
4
Arvid Mägi Theorin
Arvid Mägi Theorin ('01)
SWE11.51 w
  
 
5
Marcus Hagerud
Marcus Hagerud ('01)
SWE11.52 w
  
 
D16 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Theodor Duvert
Theodor Duvert ('01)
SWE1.70
  
 
D16 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
7
Theodor Duvert
Theodor Duvert ('01)
SWE12.01
  
 
P16 100 m    
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +2.1
Vind: +2.1
7
Olivia Österling Strömstedt
Olivia Österling Strömstedt ('01)
SWE13.48 w
  
 
Indledende 2
Vind: +1.1
Vind: +1.1
4
Sofie Cedergrund
Sofie Cedergrund ('01)
SWE13.05
  
 PB
Indledende 3
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1
Filippa Sivnert
Filippa Sivnert ('01)
SWE12.32
  
 =PB
3
Jelena Bodén
Jelena Bodén ('01)
SWE13.26
  
 PB
6
Alice Heldt Cassel
Alice Heldt Cassel ('01)
SWE13.38
  
 PB
Indledende 4
Vind: +1.9
Vind: +1.9
2
Cornelia Lindberg
Cornelia Lindberg ('01)
SWE12.75
  
 PB
4
Shila Fathli
Shila Fathli ('01)
SWE13.27
  
 PB
Indledende 6
Vind: +3.4
Vind: +3.4
5
Alfrida Kilvik
Alfrida Kilvik ('01)
SWE13.33 w
  
 
6
Moa Sellergren
Moa Sellergren ('01)
SWE13.43 w
  
 
Indledende 7
Vind: +1.9
Vind: +1.9
3
Ebba Magnusson
Ebba Magnusson ('01)
SWE12.81
  
 PB
5
Linnéa Andersson
Linnéa Andersson ('01)
SWE13.03
  
 PB
Indledende 8
Vind: +1.9
Vind: +1.9
3
Lisa Ericsson
Lisa Ericsson ('01)
SWE13.26
  
 PB
4
Line Söderpalm
Line Söderpalm ('01)
SWE13.40
  
 PB
P16 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Linnéa Andersson
Linnéa Andersson ('01)
SWE5.35 w
+2.3
  
 
9
Sandra Jonsson Lorentsson
Sandra Jonsson Lorentsson ('01)
SWE5.38 w
+2.3
  
 
D15 80 m    
Indledende heats
Indledende 3
Vind: +0.8
Vind: +0.8
5
Ludvig All
Ludvig All ('02)
SWE9.93
  
 PB
Indledende 4
Vind: +2.3
Vind: +2.3
2
Lukas Sällström
Lukas Sällström ('02)
SWE9.59 w
  
 
6
Fred Österblom
Fred Österblom ('02)
SWE10.17 w
  
 
Indledende 5
Vind: +1.5
Vind: +1.5
3
Oliver Papinski
Oliver Papinski ('02)
SWE9.62
  
 PB
5
Lukas Mindelsohn
Lukas Mindelsohn ('02)
SWE9.80
  
 PB
7
Mahadi Hassen
Mahadi Hassen ('02)
SWE10.18
  
 PB
Indledende 6
Vind: +0.3
Vind: +0.3
4
Isac Engman
Isac Engman ('02)
SWE9.82
  
 PB
6
Olle Ek
Olle Ek ('02)
SWE10.11
  
 PB
7
Tom Fritzdorf
Tom Fritzdorf ('02)
SWE10.15
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1
Emil Bengtsson
Emil Bengtsson ('02)
SWE2:15.97
  
 PB
4
Karl Källman
Karl Källman ('02)
SWE2:17.31
  
 PB
7
Noa Escobar Särnbratt
Noa Escobar Särnbratt ('02)
SWE2:18.72
  
 PB
D15 Trespring    

Finale A

Finale
1
Karl-William Einarson
Karl-William Einarson ('02)
SWE10.93
-1.4
  
 PB
1
Oliver Glans
Oliver Glans ('03)
SWE10.89
-0.6
  
 PB
2
Johan Wahlgren
Johan Wahlgren ('02)
SWE10.19
0.0
  
 PB
4
Lukas Edqvist
Lukas Edqvist ('02)
SWE12.15
0.0
  
 PB
P15 80 m    
Indledende heats
Indledende 2
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Tova Wickell
Tova Wickell ('02)
SWE10.64
  
 PB
Indledende 4
Vind: +2.8
Vind: +2.8
3
Nike Wäljegård
Nike Wäljegård ('02)
SWE10.71 w
  
 
4
Leticia Buchli
Leticia Buchli ('02)
SWE10.74 w
  
 
5
Emilia Sjöstrand
Emilia Sjöstrand ('02)
SWE10.81 w
  
 
Indledende 5
Vind: +2.7
Vind: +2.7
3
Hanna Zakrisson
Hanna Zakrisson ('02)
SWE10.70 w
  
 
Indledende 6
Vind: +1.2
Vind: +1.2
2
Wendela Yhlen Graf
Wendela Yhlen Graf ('02)
SWE10.63
  
 PB
Indledende 7
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1
Clara Johansson
Clara Johansson ('02)
SWE10.53
  
 PB
Indledende 11
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1
Junianna Larsen Brolin
Junianna Larsen Brolin ('02)
SWE10.51
  
 PB
Indledende 13
Vind: +1.8
Vind: +1.8
3
Julia Berns
Julia Berns ('02)
SWE10.73
  
 PB
P15 Trespring     

Finale A

Finale
2
Clara Johansson
Clara Johansson ('02)
SWE11.50
-2.9
  
 PB
3
Linnea Svensson
Linnea Svensson ('03)
SWE9.51
-0.1
  
 PB
8
Felicia Norell
Felicia Norell ('02)
SWE11.07
-1.5
  
 PB
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
6
Selma Löfman
Selma Löfman ('02)
SWE45.30
  
 PB
8
Maja Åkerblom
Maja Åkerblom ('02)
SWE40.41
  
 PB
D14 80 m    
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1
Mattias Andersson
Mattias Andersson ('03)
SWE9.72
  
 PB
Indledende 2
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1
Viktor Wall
Viktor Wall ('03)
SWE9.32
  
 PB
Indledende 3
Vind: +1.7
Vind: +1.7
3
Samuel Vinberg
Samuel Vinberg ('03)
SWE9.90
  
 PB
Indledende 6
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1
Linus Johansson
Linus Johansson ('03)
SWE9.52
  
 PB
D14 Stangspring    

Finale A

Finale
1
Linus Pihl
Linus Pihl ('03)
SWE2.33
  
 PB
2
Malte Fuchs Edberg
Malte Fuchs Edberg ('03)
SWE3.21
  
 PB
D14 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
3
Elliot Duvert
Elliot Duvert ('03)
SWE42.21
  
 PB
4
Teodor Borgius
Teodor Borgius ('03)
SWE40.57
  
 PB
P14 80 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
4
Alicia Löwhagen
Alicia Löwhagen ('03)
SWE10.77
  
 PB
Indledende 2
Vind: +1.5
Vind: +1.5
2
Lovisa Pettersson
Lovisa Pettersson ('03)
SWE10.65
  
 PB
Indledende 4
Vind: +2.7
Vind: +2.7
1
Beata Edelholm
Beata Edelholm ('03)
SWE10.88 w
  
 
Indledende 5
Vind: +0.7
Vind: +0.7
2
Meja Lindberg
Meja Lindberg ('03)
SWE10.75
  
 PB
Indledende 9
Vind: +1.7
Vind: +1.7
2
Tova Möllerström
Tova Möllerström ('03)
SWE10.84
  
 PB
Indledende 11
Vind: +2.3
Vind: +2.3
1
Famke Persson
Famke Persson ('03)
SWE10.42 w
  
 
Indledende 13
Vind: +1.3
Vind: +1.3
4
Emilia Wamsler
Emilia Wamsler ('03)
SWE10.83
  
 PB
4
Olivia Dittlau
Olivia Dittlau ('03)
SWE10.85
  
 PB
Indledende 15
Vind: +3.1
Vind: +3.1
1
Elin Stenhammar
Elin Stenhammar ('03)
SWE10.42 w
  
 
P14 Stangspring    

Finale A

Finale
3
Vanna Darrell
Vanna Darrell ('03)
SWE2.88
  
 PB
7
Alicia Hallner
Alicia Hallner ('03)
SWE2.36
  
 SB
P14 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
2
Maria Grenegård
Maria Grenegård ('03)
SWE40.09
  
 PB
D13 Stangspring    

Finale A

Finale
1
Linus Jönsson
Linus Jönsson ('05)
SWE3.22
  
 PB
P13 60 m    
Indledende heats
Indledende 4
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1
Jenjira Phayakhruea
Jenjira Phayakhruea ('04)
SWE8.29
  
 PB
Indledende 8
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1
Linnéa Svanhall
Linnéa Svanhall ('04)
SWE8.27
  
 PB
P13 Stangspring    

Finale A

Finale
2
Norah Lind
Norah Lind ('05)
SWE2.62
  
 PB
P12 60 m    
Indledende heats
Indledende 8
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Ella Engman
Ella Engman ('05)
SWE8.28
  
 PB
P12 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Emma Sandin
Emma Sandin ('05)
SWE1.55
  
 PB

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7