Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/U SWE: Göteborg 30.6.2017

M 600 m    

Finale A

Finale
Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)DEN1:39.34
  
 
Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)DEN1:39.96
  
 PB
Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)DEN1:41.20
  
 
Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)DEN1:42.35
  
 PB
Gustav HeroldGustav Herold ('05)DEN1:53.22
  
 
Carl Emil HjorthCarl Emil Hjorth ('04)DEN1:53.59
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
Anders-Dres TarbensenAnders-Dres Tarbensen ('01)DEN1:59.38
  
 
Morten BachMorten Bach DEN1:59.99
  
 
Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell DEN2:00.96
  
 
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)DEN2:03.09
  
 SB
Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup DEN2:04.10
  
 SB
Frederik GottliebFrederik Gottlieb DEN2:06.48
  
 
Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)DEN2:12.90
  
 
Martin Haals StenvangMartin Haals Stenvang ('01)DEN2:17.30
  
 PB
Finale C
1
Roble Abdullahi
Roble Abdullahi ('01)
SOM2:13.07
  
 PB
6
Michael Nordahl
Michael Nordahl ('01)
SWE2:09.48
  
 PB
M 3000 m    
Finale B
8
Lukas Mårtensson
Lukas Mårtensson ('98)
SWE9:48.91
  
 SB
M 5000 m    

Finale A

Finale
4
Daniel Lund
Daniel Lund ('83)
SWE15:10.47
  
 SB
9
Robert Alexandersson
Robert Alexandersson ('90)
SWE15:38.95
  
 SB
Joachim Weel RosboJoachim Weel Rosbo ('97)DEN15:07.22
  
 
Jonas GertsenJonas Gertsen ('98)DEN15:12.02
  
 
Sebastian Rahbech StensvigSebastian Rahbech Stensvig ('99)DEN15:14.19
  
 
Mads SkaaningMads Skaaning ('95)DEN15:46.25
  
 
Johannes WürtzJohannes Würtz ('95)DEN16:02.40
  
 
Finale B
1
Mikael Andersson
Mikael Andersson 
SWE17:28.16
  
 SB
4
Geert Tuinstra
Geert Tuinstra ('90)
NED16:11.92
  
 PB
5
Ludvig Bjurelid
Ludvig Bjurelid 
SWE16:17.24
  
 PB
6
Karrara Kameal
Karrara Kameal ('95)
FOR16:20.14
  
 PB
9
Dejen Neguse
Dejen Neguse ('99)
SWE16:29.47
  
 PB
M 2000 m forh.    

Finale A

Finale
Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup DEN7:09.97
  
 
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
Khavaquiah RasmusenKhavaquiah Rasmusen ('92)DEN9:29.87
  
 
M 300 m hæk 76.2 cm    
Finale B
2
Fred Österblom
Fred Österblom ('02)
SWE45.59
  
 PB
6
Oliver Glans
Oliver Glans ('03)
SWE48.29
  
 PB
M 300 m hæk 84.0 cm    
Finale C
1
Simon Martinsson
Simon Martinsson ('01)
SWE41.43
  
 PB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN56.03
  
 PB
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)DEN57.26
  
 SB
Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)DEN58.20
  
 SB
Finale B
7
Daniel Skatt
Daniel Skatt ('91)
SWE57.30
  
 SB
Finale C
1
Grigorios Kyriakoudis
Grigorios Kyriakoudis ('97)
SWE57.45
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)DEN1.73
  
 
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)DEN1.54
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)DEN4.46
  
 PB
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN4.20
  
 
Virgil Topholm HartmannVirgil Topholm Hartmann ('98)DEN3.77
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
Simon TraoréSimon Traoré ('98)DEN6.76
-1.5
  
 
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN6.72
-0.8
  
 
Kasper LarsenKasper Larsen ('99)DEN6.63
-0.8
  
 
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)DEN6.61
-0.7
  
 
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN6.29
+1.2
  
 
Patrick WolfPatrick Wolf ('01)DEN6.25
-0.6
  
 PB
Mads LunøMads Lunø ('99)DEN6.19
-0.9
  
 
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)DEN6.13
-0.5
  
 PB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)DEN6.09
+0.9
  
 PB
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN5.90
+0.5
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN5.85
+2.0
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN5.82
0.0
  
 
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)DEN5.77
-1.1
  
 
Malachy MozejkoMalachy Mozejko DEN5.65
-1.6
  
 
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)DEN5.55
+0.8
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)DEN5.50
0.0
  
 
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)DEN5.48
-1.1
  
 
Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN5.43 w
+2.5
  
 
Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)DEN5.38
+0.3
  
 
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)DEN5.36
-0.7
  
 PB
Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)DEN5.27
+0.2
  
 
Sebastian SkouboeSebastian Skouboe ('99)DEN5.25
-0.9
  
 PB
Hans Erland ThomsenHans Erland Thomsen ('03)DEN5.15
-0.3
  
 PB
Elias Dahl LunøeElias Dahl Lunøe ('03)DEN5.14
+1.0
  
 PB
Jonas Bruun GregersenJonas Bruun Gregersen ('01)DEN5.12
-1.2
  
 
Miso BuhaMiso Buha ('03)DEN5.07
-0.7
  
 
Emil BoesenEmil Boesen ('03)DEN4.99 w
+2.3
  
 
Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN4.98
-1.1
  
 
Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen DEN4.93 w
+2.8
  
 
William A. HelmsdalWilliam A. Helmsdal ('02)DEN4.87
-1.7
  
 
Emil BoesenEmil Boesen ('03)DEN4.75
+0.8
  
 
Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen DEN4.53
+0.3
  
 
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)DEN4.46 w
+3.5
  
 
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)DEN4.33
+1.2
  
 PB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN55.56
  
 
Andreas JeppesenAndreas Jeppesen ('88)DEN54.06
  
 PB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('95)DEN48.86
  
 SB
K 600 m    

Finale A

Finale
Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)DEN1:45.59
  
 PB
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)DEN1:46.07
  
 
Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)DEN1:51.10
  
 
Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)DEN1:53.02
  
 
Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)DEN1:53.63
  
 
Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)DEN1:53.92
  
 
Mille ChristensenMille Christensen ('05)DEN2:00.21
  
 PB
Filippa RougFilippa Roug ('05)DEN2:07.04
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Hedda Mejer
Hedda Mejer ('01)
SWE2:25.58
  
 SB
Emma S. HansenEmma S. Hansen ('03)DEN2:18.48
  
 PB
Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)DEN2:19.39
  
 PB
Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)DEN2:19.86
  
 
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)DEN2:20.88
  
 
Frida UhrskovFrida Uhrskov ('01)DEN2:25.87
  
 
Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN2:25.88
  
 SB
Marie Møller SchmidtMarie Møller Schmidt ('01)DEN2:25.96
  
 
Anna Sofie FrændeAnna Sofie Frænde ('01)DEN2:28.68
  
 
Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)DEN2:28.94
  
 
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)DEN2:28.94
  
 
Nina KrarupNina Krarup ('99)DEN2:29.66
  
 
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)DEN2:29.68
  
 
Caroline Rødgaard JessenCaroline Rødgaard Jessen ('02)DEN2:30.46
  
 
Liv L NielsenLiv L Nielsen ('01)DEN2:33.73
  
 SB
Sarah GladSarah Glad ('03)DEN2:33.77
  
 
Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)DEN2:36.16
  
 PB
Nanna ElmerNanna Elmer ('03)DEN2:37.21
  
 
Laura RothschildLaura Rothschild ('02)DEN2:37.58
  
 PB
Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)DEN2:38.60
  
 
Rebekka SchaldemoseRebekka Schaldemose ('03)DEN2:38.70
  
 
Matilde WillerMatilde Willer DEN2:39.13
  
 
Ditte Stærk SørensenDitte Stærk Sørensen ('03)DEN2:39.95
  
 PB
Mathilde RiisMathilde Riis ('99)DEN2:41.01
  
 
Mathilde Grønlund RasmussenMathilde Grønlund Rasmussen ('03)DEN2:48.15
  
 PB
Karoline BygwraaKaroline Bygwraa ('03)DEN2:59.45
  
 PB
Finale B
1
Julia Svennblad
Julia Svennblad ('03)
SWE2:23.92
  
 PB
1
Matilda Wohlin
Matilda Wohlin 
SWE2:32.43
  
 SB
3
Stella Krywult
Stella Krywult 
SWE2:22.94
  
 PB
Finale C
1
Emma Danarp
Emma Danarp ('01)
SWE2:33.21
  
 SB
5
Mimmi Andersson
Mimmi Andersson 
SWE2:27.34
  
 SB
6
Cornelia Alm
Cornelia Alm 
SWE2:27.99
  
 SB
K 3000 m    

Finale A

Finale
1
Kerstin Axelsson
Kerstin Axelsson ('96)
SWE10:41.22
  
 SB
1
Erika Svanborg
Erika Svanborg ('91)
SWE10:42.00
  
 SB
1
Hanna Michaelsson
Hanna Michaelsson ('89)
SWE10:51.84
  
 SB
Mia Van WagenenMia Van Wagenen ('99)DEN10:19.05
  
 
Lisa HøgLisa Høg ('90)DEN10:30.32
  
 PB
Sara Schou KristensenSara Schou Kristensen ('97)DEN10:40.66
  
 
Sarah Bruun NielsenSarah Bruun Nielsen ('99)DEN11:02.30
  
 
Kamilla KajbækKamilla Kajbæk ('99)DEN11:29.12
  
 
Finale B
1
Linnea Johansson
Linnea Johansson ('01)
SWE11:32.06
  
 PB
1
Frida Ahlund
Frida Ahlund ('99)
SWE11:42.06
  
 PB
3
Johanna Larsson
Johanna Larsson ('93)
SWE10:34.94
  
 PB
4
Linnea Palm
Linnea Palm ('99)
SWE10:41.90
  
 PB
7
Freya Orban
Freya Orban ('97)
SWE11:13.16
  
 SB
8
Felicia Niklasson
Felicia Niklasson ('01)
SWE11:14.72
  
 PB
K 1500m Steeplechase    

Finale A

Finale
Mie Hylling AxelssonMie Hylling Axelsson ('02)DEN5:42.56
  
 PB
K 3000 m forh.    

Finale A

Finale
3
Moa Rothman
Moa Rothman ('96)
SWE11:13.26
  
 SB
K 300 m hæk    

Finale A

Finale
5
Leticia Buchli
Leticia Buchli ('02)
SWE46.74
  
 PB
9
Filippa Straumsnes Lundberg
Filippa Straumsnes Lundberg 
SWE50.41
  
 SB
Finale B
1
Ella Darrell
Ella Darrell ('01)
SWE46.77
  
 PB
2
Tilde Bengtsson
Tilde Bengtsson ('02)
SWE48.61
  
 PB
4
Wilma Björkman
Wilma Björkman ('01)
SWE48.76
  
 SB
Finale C
3
Linnea Pihl
Linnea Pihl ('01)
SWE49.96
  
 SB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
6
Linnea Åberg
Linnea Åberg ('99)
SWE1:14.06
  
 SB
Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen DEN1:04.10
  
 
Liv Stæhr RødtnesLiv Stæhr Rødtnes ('99)DEN1:06.14
  
 SB
K 80 m hæk 76.2 cm    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN11.61
  
 
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)DEN11.72 w
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN11.84
  
 
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN11.90
  
 =PB
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN12.12
  
 
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN12.19
  
 PB
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN12.23 w
  
 
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)DEN12.24
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN12.41
  
 
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)DEN12.70
  
 PB
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN12.99
  
 
Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)DEN14.27
  
 PB
Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)DEN15.57 w
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
Sandra ChristensenSandra Christensen ('95)DEN1.60
  
 
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)DEN1.43
  
 
Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)DEN1.38
  
 
Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)DEN1.32
  
 
Ida Marie AndresenIda Marie Andresen ('04)DEN1.25
  
 
Nanna GrubertNanna Grubert ('04)DEN1.25
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)DEN3.45
  
 SB
Sandra ChristensenSandra Christensen ('95)DEN2.60
  
 
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)DEN2.60
  
 
Mille Lindholm PedersenMille Lindholm Pedersen ('99)DEN2.45
  
 
Kate LadefogedKate Ladefoged ('98)DEN2.45
  
 SB
K Længdespring    

Finale A

Finale
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen DEN5.51
-1.1
  
 
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN5.29
+1.9
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen DEN5.28
-0.5
  
 
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)DEN5.18
+1.2
  
 
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN5.08
-0.6
  
 PB
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN5.08
+1.2
  
 
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)DEN4.99
-2.6
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN4.97
+0.4
  
 
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)DEN4.97
+1.0
  
 
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)DEN4.96
+1.5
  
 
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN4.92
+2.0
  
 
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN4.86
-0.4
  
 
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)DEN4.84
0.0
  
 PB
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN4.80
-2.0
  
 PB
Mille Lindholm PedersenMille Lindholm Pedersen ('99)DEN4.80
0.0
  
 
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)DEN4.77
-0.7
  
 
Unna Ró JacobsenUnna Ró Jacobsen ('02)DEN4.71
-1.9
  
 PB
Angela MukiAngela Muki ('03)DEN4.71
-0.5
  
 PB
Elisabeth DorscheElisabeth Dorsche ('98)DEN4.69
+0.9
  
 
Mai R WærnessMai R Wærness ('02)DEN4.63 w
+2.7
  
 
Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)DEN4.63
-0.6
  
 
Julie Kalstrup SchultzJulie Kalstrup Schultz DEN4.61
-0.9
  
 PB
Johanne Wiedemann SimonsenJohanne Wiedemann Simonsen ('99)DEN4.58
+0.9
  
 SB
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)DEN4.55
-2.3
  
 SB
Andrea Kirstina MøllerAndrea Kirstina Møller ('02)DEN4.55
+1.6
  
 PB
Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN4.53
-1.2
  
 =PB
Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)DEN4.53 w
+5.0
  
 
Maja AntvorskovMaja Antvorskov ('02)DEN4.48
0.0
  
 
Hervør NiclasenHervør Niclasen ('03)DEN4.47
+1.4
  
 PB
Mai R WærnessMai R Wærness ('02)DEN4.41
-4.7
  
 
Freja JensenFreja Jensen ('03)DEN4.35
-1.2
  
 
Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)DEN4.32
-0.5
  
 
Caroline SøndergåårdCaroline Søndergåård ('02)DEN4.32
+0.8
  
 SB
Rebekka SchaldemoseRebekka Schaldemose ('03)DEN4.30
-1.2
  
 PB
Mathilda Juel GertzMathilda Juel Gertz ('02)DEN4.26
+1.7
  
 
Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)DEN4.24
-1.4
  
 PB
Olivia Helleskov BatkoOlivia Helleskov Batko ('03)DEN4.23
-0.7
  
 
Emma LandbergEmma Landberg ('02)DEN4.10
-0.3
  
 SB
Benedicte Bech RasmussenBenedicte Bech Rasmussen ('03)DEN4.04
-0.9
  
 
Såra IversenSåra Iversen ('03)DEN3.97
-0.5
  
 
Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)DEN3.92
-0.7
  
 
Karoline BygwraaKaroline Bygwraa ('03)DEN3.57
-1.6
  
 PB
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Iben DahlIben Dahl ('05)DEN10.36
  
 PB
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)DEN9.60
  
 
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)DEN8.22
  
 
Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)DEN7.98
  
 
Karla B. LangvikKarla B. Langvik ('05)DEN7.90
  
 
Frida FrobergFrida Froberg ('05)DEN7.14
  
 
Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)DEN6.80
  
 
Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)DEN5.40
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Liv CantbyLiv Cantby ('99)DEN38.98
  
 
Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)DEN31.75
  
 
D19 Længdespring    
Kvalifikation
Kval
1
Simon Björnstedt
Simon Björnstedt ('99)
SWE6.79
-1.4
  
 PB
1
Magnus Pedersen
Magnus Pedersen ('99)
SWE6.39
-2.6
  
 PB
2
Jonatan Åsman
Jonatan Åsman ('98)
SWE6.23
0.0
  
 SB
P19 Stangspring    

Finale A

Finale
9
Johanna Hellman
Johanna Hellman ('99)
SWE3.13
  
 PB
P19 Længdespring    
Kvalifikation
Kval
2
Lina Näslund
Lina Näslund ('98)
SWE4.83 w
+2.2
  
 
4
Helena Kolte
Helena Kolte ('98)
SWE5.46
-1.3
  
 PB
D17 800 m    

Finale A

Finale
6
Axel Sandberg
Axel Sandberg 
SWE2:14.72
  
 PB
D17 2000m Steeplechase (84cm)    

Finale A

Finale
1
Casper Ohlin
Casper Ohlin ('99)
SWE7:46.35
  
 PB
3
Eric Källman
Eric Källman 
SWE6:26.66
  
 PB
6
Melker Forsberg
Melker Forsberg ('01)
SWE6:41.85
  
 PB
9
Eric Boethius
Eric Boethius 
SWE6:47.36
  
 PB
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Ludvig Jönsson
Ludvig Jönsson 
SWE6.17
+0.1
  
 SB
2
Marcus Andersson
Marcus Andersson 
SWE5.64
+0.8
  
 SB
6
Jonatan Granath
Jonatan Granath 
SWE6.49
+0.2
  
 PB
9
Fabian Engström
Fabian Engström 
SWE6.17
+0.7
  
 PB
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1
Albin Liedholm
Albin Liedholm 
SWE42.45
  
 PB
2
Simon Thor
Simon Thor 
SWE58.61
  
 SB
P17 800 m    

Finale A

Finale
8
Hedvig Leijonhielm
Hedvig Leijonhielm 
SWE2:35.05
  
 PB
P17 1500m Steeplechase    

Finale A

Finale
6
Emilia Bentayeb
Emilia Bentayeb 
SWE5:26.11
  
 SB
8
Lisa Wilhelmsson
Lisa Wilhelmsson 
SWE5:50.92
  
 SB
P17 Længdespring    
Kvalifikation
Kval
4
Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 
SWE5.33
-0.4
  
 PB
6
Clara Augustsson
Clara Augustsson 
SWE5.27
+1.7
  
 PB
7
Ebba Molinder
Ebba Molinder 
SWE5.23
+1.8
  
 PB
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1
Moa Simonsson
Moa Simonsson ('01)
SWE27.15
  
 SB
D16 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE6.21
+1.6
  
 
2
Imran Lernebo
Imran Lernebo ('01)
SWE5.67
+0.6
  
 SB
P16 Længdespring    
Kvalifikation
Kval
1
Sandra Jonsson Lorentsson
Sandra Jonsson Lorentsson ('01)
SWE5.15
-1.3
  
 SB
1
Amanda Finney Nilsson
Amanda Finney Nilsson ('01)
SWE5.05
0.0
  
 PB
2
Hanna Johansson
Hanna Johansson ('01)
SWE5.04
-0.2
  
 PB
2
Moa Eklundh
Moa Eklundh ('01)
SWE4.89
-0.3
  
 SB
2
Moa Simonsson
Moa Simonsson ('01)
SWE4.89
-0.5
  
 SB
3
Filippa Söderström
Filippa Söderström ('01)
SWE4.80
-0.7
  
 PB
5
Alva Pettersson
Alva Pettersson ('01)
SWE5.42
0.0
  
 SB
D15 1500m Steeplechase, 76.2cm    

Finale A

Finale
1
Ville Larsson
Ville Larsson ('02)
SWE5:12.59
  
 SB
1
Olof Persson
Olof Persson ('02)
SWE5:42.71
  
 PB
2
Viktor Frisk
Viktor Frisk ('03)
SWE4:42.00
  
 PB
8
Albin Wallenius
Albin Wallenius ('03)
SWE5:08.49
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
2
Ludvig Nylander
Ludvig Nylander ('02)
SWE6.17
+0.4
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm    
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1
Cindy Darrell
Cindy Darrell ('02)
SWE11.72
  
 PB
2
Tove Larsson
Tove Larsson ('02)
SWE12.05
  
 PB
3
Lisa Fröberg
Lisa Fröberg ('02)
SWE12.24
  
 PB
6
Nike Wäljegård
Nike Wäljegård ('02)
SWE13.11
  
 PB
Indledende 2
Vind: +0.3
Vind: +0.3
7
Hanna Zakrisson
Hanna Zakrisson ('02)
SWE12.88
  
 SB
Indledende 3
Vind: +4.8
Vind: +4.8
2
Ebba Åhman
Ebba Åhman ('02)
SWE11.80 w
  
 
4
Josefin Stridh
Josefin Stridh ('02)
SWE12.60 w
  
 
6
Ebba Follin
Ebba Follin ('02)
SWE12.86 w
  
 
7
Evelina Ottosson
Evelina Ottosson ('02)
SWE12.91 w
  
 
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
8
Cindy Darrell
Cindy Darrell ('02)
SWE5.40
+1.9
  
 PB
Kvalifikation
Kval
1
Felicia Norell
Felicia Norell ('02)
SWE5.19
-1.4
  
 
1
Clara Johansson
Clara Johansson ('02)
SWE5.13
-1.2
  
 PB
1
Molly Johansson
Molly Johansson ('02)
SWE5.03
0.0
  
 SB
2
Ida Pettersson
Ida Pettersson ('02)
SWE5.01
-1.3
  
 
2
Matilda Härström
Matilda Härström ('02)
SWE4.97
-1.2
  
 PB
8
Nike Wäljegård
Nike Wäljegård ('02)
SWE5.25
-0.9
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
5
Amanda Fridberg
Amanda Fridberg ('02)
SWE12.60
  
 PB
D14 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Viktor Wall
Viktor Wall ('03)
SWE6.28
+0.7
  
 PB
1
Teodor Borgius
Teodor Borgius ('03)
SWE5.53
+2.0
  
 PB
6
Mattias Andersson
Mattias Andersson ('03)
SWE5.86
+1.4
  
 PB
8
Niklas Wall
Niklas Wall ('03)
SWE5.69
+1.5
  
 PB
P14 800 m    

Finale A

Finale
1
Thyra Arnhult
Thyra Arnhult ('03)
SWE2:34.18
  
 PB
P14 80 m hæk 76.2 cm    
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.5
Vind: -0.5
4
Thea Hammarström
Thea Hammarström ('03)
SWE12.78
  
 PB
Indledende 5
Vind: +4.2
Vind: +4.2
3
Karin Tebelius
Karin Tebelius ('03)
SWE12.98 w
  
 
Indledende 6
Vind: +1.5
Vind: +1.5
3
Sara Luul
Sara Luul ('03)
SWE12.91
  
 PB
P14 Længdespring    

Finale A

Finale
0
Lovisa Pettersson
Lovisa Pettersson ('03)
SWE4.97
-0.1
  
 PB
7
Lovisa Pettersson
Lovisa Pettersson ('03)
SWE5.15 w
+2.6
  
 
9
Hanna Karlsson
Hanna Karlsson ('03)
SWE5.08
+1.6
  
 PB
Kvalifikation
Kval
2
Matilda Lundgren
Matilda Lundgren ('03)
SWE4.82
-1.5
  
 PB
9
Felicia Åberg
Felicia Åberg ('03)
SWE5.02
-0.3
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
2
Ludvig Jaasund
Ludvig Jaasund ('04)
SWE1.76
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
2
Tilde Bjerager
Tilde Bjerager ('04)
SWE1.57
  
 PB
3
Ella Jovanovic
Ella Jovanovic ('04)
SWE1.57
  
 PB
6
Emilia Mandl
Emilia Mandl ('04)
SWE1.54
  
 PB

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7