Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Malmö 29.1.2017 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Benjamin Leth RosemkildeBenjamin Leth Rosemkilde ('04)DEN8.07
  
 SB
Benjamin Leth RosemkildeBenjamin Leth Rosemkilde ('04)DEN8.13
  
 
Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)DEN8.44
  
 PB
Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)DEN8.53
  
 
August Edvard JohansenAugust Edvard Johansen ('04)DEN9.15
  
 
August Edvard JohansenAugust Edvard Johansen ('04)DEN9.16
  
 
Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)DEN9.23
  
 PB
Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)DEN9.42
  
 PB
Tobias ZornigTobias Zornig ('04)DEN10.06
  
 SB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Adrian Mehic
Adrian Mehic ('94)
SWE23.64
  
 SB
Peter TrajkovskiPeter Trajkovski ('96)DEN22.37
  
 
Kasper OlsenKasper Olsen ('91)DEN22.68
  
 
Emil StrømEmil Strøm ('93)DEN22.69
  
 SB
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN22.69
  
 =PB
Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)DEN22.73
  
 SB
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN22.76
  
 PB
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN22.84
  
 SB
Frederik PeschardtFrederik Peschardt ('95)DEN23.08
  
 SB
Mikkel RamlowMikkel Ramlow DEN23.19
  
 PB
Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)DEN23.23
  
 SB
Emil FrændeEmil Frænde DEN23.27
  
 PB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)DEN23.34
  
 SB
Vincent PlasVincent Plas ('01)DEN23.60
  
 PB
Mathias AstrupMathias Astrup ('99)DEN24.08
  
 SB
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN24.48
  
 PB
Haris KhanHaris Khan DEN24.61
  
 PB
Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DEN24.93
  
 PB
Andreas Kock PedersenAndreas Kock Pedersen ('97)DEN25.16
  
 PB
Navid BazgirNavid Bazgir ('95)DEN25.23
  
 PB
Johan VoigtJohan Voigt ('01)DEN25.84
  
 PB
Jason OvergaardJason Overgaard ('01)DEN29.98
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Aladdin BouhaniaAladdin Bouhania ('84)DEN1:58.19
  
 SB
Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)DEN2:04.08
  
 SB
Søren BrasenSøren Brasen ('84)DEN2:04.58
  
 PB
Oliver ThernøeOliver Thernøe ('96)DEN2:05.91
  
 PB
Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)DEN2:09.79
  
 PB
Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)DEN2:13.09
  
 PB
Villads SchouVillads Schou ('01)DEN2:13.33
  
 PB
Jens-Jakob IngerslevJens-Jakob Ingerslev ('03)DEN2:28.68
  
 PB
Elias Kongsted MisanderElias Kongsted Misander ('02)DEN2:37.71
  
 PB
Finale C
5
Anton Lindberg
Anton Lindberg 
SWE2:10.13
  
 PB
M 60 m hæk 99.1 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)DEN8.43
  
 PB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
5
Andreas Leveau
Andreas Leveau ('80)
SWE1.90
  
 SB
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)DEN1.82
  
 PB
Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)DEN1.50
  
 
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)DEN1.50
  
 =PB
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Adam Bengtsson
Adam Bengtsson ('99)
SWE4.40
  
 PB
Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen DEN3.90
  
 PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN3.30
  
 =PB
Kasper HørmanKasper Hørman ('01)DEN3.20
  
 
Jonathan ThulstrupJonathan Thulstrup ('01)DEN2.80
  
 
Emil BoesenEmil Boesen ('03)DEN2.80
  
 =PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
6
Mattias Sunneborn
Mattias Sunneborn ('70)
SWE6.69
  
 SB
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)DEN6.86
  
 
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN6.75
  
 PB
Emil FrændeEmil Frænde DEN6.49
  
 
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN6.47
  
 
Martin LindebjergMartin Lindebjerg DEN6.05
  
 SB
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN6.04
  
 PB
Robin SwannRobin Swann ('97)DEN5.99
  
 
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN5.98
  
 PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN5.55
  
 
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN5.15
  
 
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)DEN4.90
  
 
Johan VoigtJohan Voigt ('01)DEN3.93
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Jonas Meyer
Jonas Meyer ('90)
SWE17.21
  
 SB
5
Kevin Fankl
Kevin Fankl ('95)
SWE13.87
  
 PB
Matthias HagenMatthias Hagen ('97)DEN14.68
  
 PB
Jannick BaggeJannick Bagge ('94)DEN13.15
  
 PB
Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)DEN13.06
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sara Kärsbo
Sara Kärsbo ('91)
SWE26.32
  
 PB
2
Elin Nossmy
Elin Nossmy ('96)
SWE27.27
  
 SB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Josefine RytterJosefine Rytter ('94)DEN2:12.78
  
 SB
Finale C
2
Anja Jagesten
Anja Jagesten ('02)
SWE2:34.07
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Indledende ?
Mari Klaup
Mari Klaup ('90)
EST8.74
  
 SB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
7
Mari Klaup
Mari Klaup ('90)
EST5.50
  
 SB
Jessie IpsenJessie Ipsen ('83)DEN5.68
  
 SB
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Emma Harrysson
Emma Harrysson ('97)
SWE14.17
  
 PB
5
Julia Svärd Axelsson
Julia Svärd Axelsson ('96)
SWE12.79
  
 SB
Maria SløkMaria Sløk ('83)DEN14.55
  
 SB
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 2
5
Linnea Lindh
Linnea Lindh ('99)
SWE10.09
  
 PB
D17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
4
Albin Wågsäter
Albin Wågsäter 
SWE1.82
  
 PB
P17 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lovisa Karlsson
Lovisa Karlsson 
SWE25.91
  
 PB
1
Helena Cronstedt
Helena Cronstedt ('01)
SWE27.13
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
4
Helena Cronstedt
Helena Cronstedt ('01)
SWE1.63
  
 PB
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
6
Sara Grahn
Sara Grahn 
SWE4.92
  
 PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Ella Andersson
Ella Andersson 
SWE13.44
  
 PB
5
Vilma Engbe
Vilma Engbe 
SWE12.39
  
 PB
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
4
Axel Heander
Axel Heander ('02)
SWE10.27
  
 PB
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
4
Maja Fernström
Maja Fernström ('02)
SWE4.97
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020