Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Malmö 28.1.2017 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)DEN7.03
  
 SB
Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN7.04
  
 
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN7.04
  
 
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN7.06
  
 PB
Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)DEN7.10
  
 SB
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)DEN7.12
  
 
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN7.12
  
 =SB
Lukas BredoLukas Bredo ('97)DEN7.14
  
 SB
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.14
  
 
Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)DEN7.16
  
 
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.18
  
 
Lukas BredoLukas Bredo ('97)DEN7.19
  
 
Kasper OlsenKasper Olsen ('91)DEN7.20
  
 
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)CUB7.20
  
 PB
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN7.21
  
 PB
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)CUB7.22
  
 =PB
Emil StrømEmil Strøm ('93)DEN7.24
  
 SB
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN7.24
  
 SB
Rodney PratdavisRodney Pratdavis ('93)DEN7.25
  
 PB
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)DEN7.27
  
 SB
Jakob H. AndersenJakob H. Andersen ('97)DEN7.31
  
 SB
Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)DEN7.32
  
 PB
Christian Lind NielsenChristian Lind Nielsen ('91)DEN7.32
  
 SB
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)DEN7.32
  
 SB
Emil FrændeEmil Frænde DEN7.33
  
 SB
Emil FrændeEmil Frænde DEN7.35
  
 SB
Mikkel RamlowMikkel Ramlow DEN7.35
  
 SB
Mikkel RamlowMikkel Ramlow DEN7.36
  
 SB
Tummas Napoleon ArgeTummas Napoleon Arge ('95)DEN7.39
  
 =PB
Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen DEN7.39
  
 
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)DEN7.41
  
 SB
Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen DEN7.42
  
 
Josef Abu-EesaJosef Abu-Eesa ('75)DEN7.43
  
 
Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)DEN7.43
  
 
Niklas BjerreNiklas Bjerre ('99)DEN7.45
  
 PB
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)DEN7.46
  
 SB
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN7.54
  
 =PB
Johan K. ThomsenJohan K. Thomsen ('97)DEN7.56
  
 SB
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN7.60
  
 
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)DEN7.73
  
 
Haris KhanHaris Khan DEN7.75
  
 
Siam AarøeSiam Aarøe ('02)DEN7.78
  
 SB
Navid BazgirNavid Bazgir ('95)DEN7.80
  
 =PB
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)DEN7.82
  
 PB
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)DEN7.84
  
 
Siam AarøeSiam Aarøe ('02)DEN7.84
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN7.88
  
 SB
Kasper HørmanKasper Hørman ('01)DEN7.95
  
 
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)DEN7.99
  
 PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)DEN8.00
  
 PB
August ØstergaardAugust Østergaard ('03)DEN8.00
  
 PB
August ØstergaardAugust Østergaard ('03)DEN8.02
  
 
Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)DEN8.12
  
 SB
Aske BrunAske Brun ('02)DEN8.13
  
 SB
Johan VoigtJohan Voigt ('01)DEN8.18
  
 SB
Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)DEN8.20
  
 
Neloo FalckNeloo Falck ('03)DEN8.32
  
 PB
Oliver LumholdtOliver Lumholdt ('01)DEN8.37
  
 SB
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)DEN8.56
  
 PB
Leif Erik NielsenLeif Erik Nielsen ('57)DEN8.58
  
 SB
Lehn WildmooreLehn Wildmoore ('03)DEN8.82
  
 PB
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)DEN8.88
  
 SB
Jakob H B AndersenJakob H B Andersen ('03)DEN9.11
  
 PB
Finale B
2
Sebastian Kadestål
Sebastian Kadestål ('96)
SWE7.09
  
 PB
3
Kevin Perera
Kevin Perera ('93)
SWE7.11
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
2
Jakob Mast Larsson
Jakob Mast Larsson ('97)
SWE7.18
  
 SB
Indledende 5
7
Felix Ericsson
Felix Ericsson ('95)
SWE7.34
  
 SB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN22.78
  
 PB
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)DEN22.99
  
 PB
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN23.14
  
 PB
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)DEN23.62
  
 PB
Niklas BjerreNiklas Bjerre ('99)DEN24.56
  
 PB
Osadeba IsaacOsadeba Isaac ('02)DEN25.13
  
 PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN25.33
  
 PB
August ØstergaardAugust Østergaard ('03)DEN25.72
  
 PB
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)DEN25.86
  
 PB
Siam AarøeSiam Aarøe ('02)DEN26.01
  
 PB
Aske BrunAske Brun ('02)DEN26.41
  
 PB
Neloo FalckNeloo Falck ('03)DEN27.08
  
 PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)DEN27.19
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Anton Sigurdsson
Anton Sigurdsson ('96)
SWE49.36
  
 PB
Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)DEN49.23
  
 SB
Frederik PeschardtFrederik Peschardt ('95)DEN50.57
  
 SB
Peter TrajkovskiPeter Trajkovski ('96)DEN50.74
  
 
Mathias AstrupMathias Astrup ('99)DEN51.65
  
 PB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)DEN52.08
  
 SB
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)DEN52.43
  
 
Andreas ScouAndreas Scou ('97)DEN52.46
  
 PB
Vincent PlasVincent Plas ('01)DEN52.77
  
 PB
Brian Brandt JørgensenBrian Brandt Jørgensen ('74)DEN53.34
  
 SB
Oliver ThernøeOliver Thernøe ('96)DEN53.66
  
 PB
Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell DEN53.84
  
 PB
Martin PanduroMartin Panduro ('94)DEN54.06
  
 PB
Lucas SoulierLucas Soulier ('02)DEN56.00
  
 PB
Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)DEN58.63
  
 PB
Nicklas FjeldbyNicklas Fjeldby ('01)DEN1:05.33
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)DEN2:23.42
  
 PB
Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)DEN2:24.90
  
 PB
Samuel Tiger RichmondSamuel Tiger Richmond ('04)DEN2:24.93
  
 PB
Noah Borgen MorellNoah Borgen Morell ('04)DEN2:29.12
  
 PB
Gustav HeroldGustav Herold ('05)DEN2:39.74
  
 PB
M 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)DEN2:55.29
  
 PB
Jonas AlbertsenJonas Albertsen ('03)DEN3:10.29
  
 PB
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)DEN3:17.16
  
 PB
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
5
Abdikhalaq Nooh
Abdikhalaq Nooh ('99)
SWE4:02.11
  
 PB
6
Abubakar Abdullahi
Abubakar Abdullahi ('99)
SWE4:04.65
  
 PB
Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)DEN4:01.42
  
 PB
Christoffer MadsenChristoffer Madsen ('92)DEN4:10.39
  
 PB
Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)DEN4:13.05
  
 SB
Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell DEN4:17.25
  
 PB
Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)DEN4:37.90
  
 PB
William ElsnerWilliam Elsner ('03)DEN4:56.03
  
 PB
Rasmus WieseRasmus Wiese ('99)DEN4:57.82
  
 PB
Jens-Jakob IngerslevJens-Jakob Ingerslev ('03)DEN5:28.44
  
 PB
Elias Kongsted MisanderElias Kongsted Misander ('02)DEN5:45.09
  
 PB
Finale C
2
Erik Santiestevez
Erik Santiestevez ('96)
SWE4:16.61
  
 PB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)DEN1.63
  
 PB
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)DEN1.50
  
 
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Oliver DurafourOliver Durafour ('97)DEN4.40
  
 SB
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)DEN4.30
  
 =PB
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN4.10
  
 PB
Virgil Topholm HartmannVirgil Topholm Hartmann ('98)DEN3.70
  
 PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)DEN5.00
  
 PB
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)DEN4.99
  
 PB
Lehn WildmooreLehn Wildmoore ('03)DEN4.52
  
 
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN14.28
  
 SB
Johan VoigtJohan Voigt ('01)DEN9.94
  
 
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)DEN7.93
  
 
K 200 m    
Inde
Inde
Finale B
2
Olivia Stridh
Olivia Stridh ('02)
SWE25.92
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Ebba Jernmark Burrows
Ebba Jernmark Burrows 
SWE1:00.38
  
 PB
Finale B
1
Hanna Bergqvist
Hanna Bergqvist ('91)
SWE58.09
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Lisa-Sofia Tainio Bellander
Lisa-Sofia Tainio Bellander ('04)
SWE2:34.31
  
 SB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Maria Sandström
Maria Sandström ('90)
SWE4:49.56
  
 SB
5
Freya Orban
Freya Orban ('97)
SWE5:06.26
  
 PB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)DEN3.60
  
 PB
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
8
Emma Erlandsson
Emma Erlandsson ('99)
SWE11.45
  
 PB
Anne PorsholdAnne Porshold ('95)DEN11.99
  
 PB
P19 60 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 2
1
Moa Mattisson
Moa Mattisson ('98)
SWE7.76
  
 =PB
D17 60 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 1
5
Axel Sjöberg
Axel Sjöberg 
SWE7.49
  
 PB
Indledende 2
4
Marcus Andersson
Marcus Andersson 
SWE7.45
  
 SB
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Casper Borgström
Casper Borgström 
SWE13.00
  
 PB
4
Isak Kristensen
Isak Kristensen 
SWE11.43
  
 PB
P17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Emmy Smedberg
Emmy Smedberg 
SWE8.12
  
 SB
Indledende heats
Indledende 2
2
Hannah Hansson
Hannah Hansson 
SWE8.14
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 
SWE1.63
  
 =PB
9
Hilma Hofström
Hilma Hofström 
SWE1.50
  
 PB
P17 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Sara Grahn
Sara Grahn 
SWE11.34
  
 PB
P16 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Wilma Rosenquist
Wilma Rosenquist ('01)
SWE7.90
  
 PB
P16 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Angel Richmore
Angel Richmore ('01)
SWE11.32
  
 PB
5
Moa Simonsson
Moa Simonsson ('01)
SWE10.29
  
 
D15 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Johan Wahlgren
Johan Wahlgren ('02)
SWE10.69
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Johanna Persson
Johanna Persson ('03)
SWE1.50
  
 PB
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Laura Iversen
Laura Iversen ('02)
SWE10.19
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020