Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Malmö 26.1.2019 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.03
  
 =PB
Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)DEN7.03
  
 
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.05
  
 SB
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN7.07
  
 =SB
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)DEN7.08
  
 PB
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN7.11
  
 
Emil FrændeEmil Frænde DEN7.15
  
 SB
Emil FrændeEmil Frænde DEN7.19
  
 
Patrick Monga BifukoPatrick Monga Bifuko ('96)NOR7.22
  
 
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)DEN7.24
  
 
Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)DEN7.25
  
 PB
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)DEN7.31
  
 
Peter KjølbyePeter Kjølbye ('01)DEN7.31
  
 SB
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)DEN7.33
  
 
Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN7.34
  
 =PB
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN7.34
  
 SB
Peter KjølbyePeter Kjølbye ('01)DEN7.34
  
 SB
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)DEN7.35
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN7.36
  
 PB
Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN7.37
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN7.38
  
 SB
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN7.41
  
 SB
Kasper FilsoeKasper Filsoe ('90)DEN7.48
  
 SB
Bertram Bing CostaBertram Bing Costa ('02)DEN7.48
  
 
Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)DEN7.50
  
 PB
Mikkel LinnemandMikkel Linnemand ('02)DEN7.51
  
 
Emil GrovnEmil Grovn ('98)DEN7.53
  
 PB
Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)DEN7.53
  
 
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)DEN7.54
  
 PB
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)DEN7.58
  
 PB
Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)DEN7.69
  
 
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN7.74
  
 PB
Villiam Arendt LemvighVilliam Arendt Lemvigh ('01)DEN7.78
  
 PB
Thorbjørn BørresenThorbjørn Børresen ('01)DEN7.82
  
 PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)DEN7.83
  
 
Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)DEN7.92
  
 PB
Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)DEN7.99
  
 PB
Mathias HøjenMathias Højen ('05)DEN8.03
  
 
Lauge Preisler VillundLauge Preisler Villund ('03)DEN8.05
  
 PB
Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)DEN8.16
  
 
Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)DEN8.17
  
 
Mathias HøjenMathias Højen ('05)DEN8.18
  
 
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)DEN8.19
  
 PB
Halfdan SiemHalfdan Siem ('04)DEN8.42
  
 PB
Philip MølgaardPhilip Mølgaard ('05)DEN8.52
  
 PB
Timoléon RescanTimoléon Rescan ('05)DEN8.60
  
 
Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)DEN8.74
  
 
Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)DEN8.88
  
 SB
Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)DEN8.95
  
 PB
Tue Agger MaarbjergTue Agger Maarbjerg ('05)DEN9.00
  
 PB
Indledende heats
Indledende 5
8
Marcus Nyberg
Marcus Nyberg ('97)
SWE7.43
  
 PB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Carl Hedin
Carl Hedin ('01)
SWE23.38
  
 PB
2
Ludvig Jönsson
Ludvig Jönsson 
SWE23.72
  
 SB
3
Teodor Sobczyk
Teodor Sobczyk ('01)
SWE23.79
  
 PB
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)DEN23.79
  
 PB
Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)DEN24.05
  
 PB
Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)DEN24.09
  
 PB
Mathias HøjenMathias Højen ('05)DEN25.66
  
 PB
Milan TuxenMilan Tuxen ('04)DEN25.81
  
 PB
Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)DEN26.70
  
 PB
Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)DEN26.70
  
 PB
Luca HøgenhavenLuca Høgenhaven ('05)DEN27.88
  
 PB
Silas Klentz DahlSilas Klentz Dahl ('04)DEN28.21
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Amrullah Stanikzai
Amrullah Stanikzai ('02)
AFG54.99
  
 SB
2
Isac Engman
Isac Engman ('02)
SWE55.06
  
 PB
Philip BraunPhilip Braun ('90)DEN50.00
  
 SB
Matthias MørkMatthias Mørk ('97)DEN50.66
  
 SB
Mathias AstrupMathias Astrup ('99)DEN51.04
  
 
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN51.22
  
 SB
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)DEN51.70
  
 SB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)DEN52.24
  
 
Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)DEN52.77
  
 PB
Brian Brandt JørgensenBrian Brandt Jørgensen ('74)DEN53.02
  
 SB
August ØstergaardAugust Østergaard ('03)DEN53.31
  
 PB
Jonathan KureJonathan Kure ('97)DEN53.50
  
 PB
Neloo FalckNeloo Falck ('03)DEN53.51
  
 PB
Mikkel LinnemandMikkel Linnemand ('02)DEN54.92
  
 PB
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)DEN55.73
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Christopher StrandgaardChristopher Strandgaard ('06)DEN2:26.04
  
 PB
William HvassWilliam Hvass ('06)DEN2:29.72
  
 PB
Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)DEN2:39.08
  
 PB
Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)DEN2:45.16
  
 PB
Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)DEN2:46.78
  
 PB
M 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)DEN2:56.88
  
 PB
Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)DEN3:01.39
  
 PB
Tobias GarzaTobias Garza ('04)DEN3:10.70
  
 PB
Gustav HeroldGustav Herold ('05)DEN3:11.76
  
 PB
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Theis LæssøeTheis Læssøe ('93)DEN4:04.90
  
 PB
Patrick LeesePatrick Leese ('88)DEN4:07.99
  
 PB
Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)DEN4:09.34
  
 SB
Julian GregersenJulian Gregersen ('98)DEN4:14.73
  
 SB
Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)DEN4:14.78
  
 PB
Martin MøllgaardMartin Møllgaard ('03)DEN4:18.94
  
 PB
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)DEN4:19.19
  
 PB
Bo S AbrahamssonBo S Abrahamsson ('76)DEN4:22.78
  
 SB
Jonas AlbertsenJonas Albertsen ('03)DEN4:34.04
  
 PB
Carl Emil HjorthCarl Emil Hjorth ('04)DEN4:34.47
  
 PB
Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)DEN4:35.35
  
 PB
Rasmus HansenRasmus Hansen ('03)DEN4:35.51
  
 PB
Sebastian HansenSebastian Hansen ('01)DEN4:40.92
  
 PB
Daniel Rømer MathiesenDaniel Rømer Mathiesen ('99)DEN4:54.27
  
 PB
David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)DEN4:58.95
  
 PB
Finale B
2
Isak Bjeregaard
Isak Bjeregaard ('81)
SWE4:06.83
  
 SB
Finale C
1
Elliot Anderstedt
Elliot Anderstedt ('01)
SWE4:14.23
  
 PB
4
Hassein Jirrabey
Hassein Jirrabey ('93)
SOM4:24.76
  
 PB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)DEN1.84
  
 
Tobias GarzaTobias Garza ('04)DEN1.81
  
 PB
Eli RiegeEli Riege ('06)DEN1.45
  
 
Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)DEN1.45
  
 PB
Silas Klentz DahlSilas Klentz Dahl ('04)DEN1.40
  
 
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)DEN4.70
  
 PB
Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)DEN4.70
  
 =PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN4.30
  
 PB
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN4.00
  
 SB
Jens SørensenJens Sørensen ('91)DEN3.80
  
 =PB
Christoffer Holst HahnChristoffer Holst Hahn ('74)DEN3.80
  
 =PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mathias HøjenMathias Højen ('05)DEN5.30
  
 PB
Philip MølgaardPhilip Mølgaard ('05)DEN4.92
  
 
Timoléon RescanTimoléon Rescan ('05)DEN4.88
  
 PB
Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)DEN4.58
  
 PB
Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)DEN4.57
  
 
Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)DEN4.52
  
 SB
Tue Agger MaarbjergTue Agger Maarbjerg ('05)DEN3.68
  
 
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Patrick WolfPatrick Wolf ('01)DEN13.72
  
 PB
Miso BuhaMiso Buha ('03)DEN13.18
  
 
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)DEN12.37
  
 SB
Bertram Bing CostaBertram Bing Costa ('02)DEN12.09
  
 PB
Simon ThomsenSimon Thomsen ('99)DEN11.29
  
 SB
Tobias GarzaTobias Garza ('04)DEN11.12
  
 PB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN7.82
  
 
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN7.90
  
 
Ida BoelIda Boel DEN7.97
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen DEN8.00
  
 PB
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN8.01
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen DEN8.02
  
 PB
Ida BoelIda Boel DEN8.03
  
 PB
Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)DEN8.06
  
 
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)DEN8.06
  
 PB
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)DEN8.10
  
 
Amanda BergstenAmanda Bergsten ('94)DEN8.12
  
 =PB
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)DEN8.14
  
 
Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)DEN8.16
  
 PB
Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)DEN8.17
  
 SB
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)DEN8.19
  
 
Amanda BergstenAmanda Bergsten ('94)DEN8.21
  
 
Alda Sigurðsdóttir LamhaugeAlda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)DEN8.26
  
 PB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN8.27
  
 SB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN8.30
  
 SB
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)DEN8.31
  
 
Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)DEN8.32
  
 PB
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN8.33
  
 
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN8.34
  
 
Angela TimmAngela Timm ('03)DEN8.34
  
 PB
Angela TimmAngela Timm ('03)DEN8.37
  
 PB
Carla NørremarkCarla Nørremark ('02)DEN8.38
  
 SB
Nanna GrubertNanna Grubert ('04)DEN8.38
  
 PB
Sophie RoesslerSophie Roessler ('96)DEN8.40
  
 SB
Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)DEN8.40
  
 SB
Nanna GrubertNanna Grubert ('04)DEN8.41
  
 
Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)DEN8.42
  
 PB
Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)DEN8.43
  
 =SB
Sara OlssonSara Olsson ('02)DEN8.44
  
 SB
Andrea Öbro JakobsenAndrea Öbro Jakobsen ('01)DEN8.46
  
 PB
Katrine LundKatrine Lund ('90)DEN8.47
  
 PB
Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)DEN8.51
  
 PB
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)DEN8.58
  
 
Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)DEN8.58
  
 SB
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)DEN8.60
  
 PB
Silke DittlauSilke Dittlau ('03)DEN8.65
  
 PB
Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)DEN8.72
  
 
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)DEN8.75
  
 
Filippa RougFilippa Roug ('05)DEN8.76
  
 
Maria VenborgMaria Venborg ('91)DEN8.78
  
 PB
Filippa RougFilippa Roug ('05)DEN8.78
  
 
Kirstine RædkjærKirstine Rædkjær ('91)DEN8.82
  
 PB
Mathilde Meedom KløvMathilde Meedom Kløv ('06)DEN8.84
  
 PB
Mathilde Meedom KløvMathilde Meedom Kløv ('06)DEN8.86
  
 =PB
Vilma Bahne JessenVilma Bahne Jessen ('05)DEN8.87
  
 
Clara Ruud HansenClara Ruud Hansen ('05)DEN8.87
  
 
Ida Marie Skøt-NielsenIda Marie Skøt-Nielsen ('04)DEN8.88
  
 PB
Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)DEN8.92
  
 PB
Freja R AbrahamsenFreja R Abrahamsen ('03)DEN8.93
  
 PB
Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)DEN8.94
  
 SB
Frida BundgaardFrida Bundgaard ('03)DEN8.99
  
 PB
Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)DEN9.02
  
 PB
Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)DEN9.02
  
 
Marie Meyer HaveMarie Meyer Have ('03)DEN9.11
  
 PB
April Webber SørensenApril Webber Sørensen ('04)DEN9.12
  
 PB
Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)DEN9.14
  
 PB
Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)DEN9.27
  
 =PB
Indledende heats
Indledende 5
4
Agnes Johansson
Agnes Johansson ('95)
SWE8.23
  
 SB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)DEN26.15
  
 PB
Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)DEN26.73
  
 PB
Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)DEN27.25
  
 PB
Nanna GrubertNanna Grubert ('04)DEN27.57
  
 PB
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)DEN27.69
  
 PB
Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)DEN28.11
  
 PB
Ida Marie Skøt-NielsenIda Marie Skøt-Nielsen ('04)DEN29.18
  
 PB
Filippa RougFilippa Roug ('05)DEN29.25
  
 PB
Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)DEN29.90
  
 SB
Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)DEN29.95
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN57.92
  
 SB
Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)DEN57.93
  
 PB
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen DEN59.22
  
 PB
Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN59.31
  
 PB
Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)DEN59.34
  
 PB
Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)DEN1:01.40
  
 SB
Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)DEN1:01.84
  
 SB
Katrine LundKatrine Lund ('90)DEN1:02.15
  
 PB
Nanna ElmerNanna Elmer ('03)DEN1:02.67
  
 PB
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)DEN1:03.47
  
 PB
Wilma Birch JohanssonWilma Birch Johansson ('99)DEN1:05.08
  
 PB
Maria VenborgMaria Venborg ('91)DEN1:06.55
  
 PB
Finale C
3
Ebba Berglin
Ebba Berglin ('01)
SWE1:00.05
  
 PB
Finale G
1
Åsa Mohlin
Åsa Mohlin ('87)
SWE1:02.04
  
 PB
3
Florentina Stojakovic
Florentina Stojakovic ('74)
SWE1:04.32
  
 SB
Finale H
2
Johanna Stübner
Johanna Stübner ('02)
SWE1:04.95
  
 SB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Anna Bjaaland AndersenAnna Bjaaland Andersen ('06)DEN2:46.11
  
 PB
Freja AbrahamFreja Abraham ('06)DEN2:54.49
  
 SB
Frida RevallFrida Revall ('06)DEN3:01.61
  
 PB
K 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Annika Faager
Annika Faager ('76)
SWE2:57.39
  
 PB
Annika Holther OlesenAnnika Holther Olesen ('05)DEN3:23.44
  
 PB
Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)DEN3:31.73
  
 PB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)DEN4:32.77
  
 SB
Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)DEN4:50.95
  
 SB
Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)DEN4:57.04
  
 SB
Cecilie Møller-JensenCecilie Møller-Jensen ('01)DEN4:58.59
  
 PB
Klara HansenKlara Hansen ('03)DEN4:59.10
  
 SB
Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)DEN5:04.57
  
 PB
Josefine MunksdorffJosefine Munksdorff ('02)DEN5:06.21
  
 PB
Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)DEN5:06.22
  
 SB
Esther KirkebyEsther Kirkeby ('04)DEN5:07.70
  
 PB
Tine ØstergaardTine Østergaard DEN5:08.91
  
 PB
Matilde WillerMatilde Willer DEN5:21.39
  
 SB
Isabella Matilda JensenIsabella Matilda Jensen ('01)DEN5:29.59
  
 PB
Freja Boss RasmussenFreja Boss Rasmussen ('05)DEN5:34.72
  
 PB
Madeleine A. A. RasmussenMadeleine A. A. Rasmussen ('05)DEN6:08.94
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Tina Bischoff GellinTina Bischoff Gellin ('98)DEN1.65
  
 =SB
Maja AntvorskovMaja Antvorskov ('02)DEN1.60
  
 PB
Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)DEN1.50
  
 
Lia Palmberg NordhaldLia Palmberg Nordhald ('03)DEN1.50
  
 
Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)DEN1.45
  
 PB
Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)DEN1.40
  
 PB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
9
Megan Berg Nobeus
Megan Berg Nobeus 
SWE3.10
  
 SB
Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)DEN3.50
  
 SB
Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)DEN3.20
  
 SB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)DEN4.90
  
 PB
Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)DEN4.64
  
 PB
Filippa RougFilippa Roug ('05)DEN4.29
  
 
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sanna Sandström
Sanna Sandström 
SWE10.48
  
 PB
1
Mea Gedin
Mea Gedin ('01)
SWE10.27
  
 SB
1
Ida Björndal
Ida Björndal ('01)
SWE10.05
  
 SB
7
Vera Vikdahl
Vera Vikdahl ('01)
SWE11.53
  
 PB
Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)DEN11.90
  
 SB
Carla NørremarkCarla Nørremark ('02)DEN11.00
  
 PB
Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN10.55
  
 PB
Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)DEN10.30
  
 PB
Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)DEN9.76
  
 
K Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)DEN9.92
  
 PB
D19 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Caleb Conable
Caleb Conable ('01)
SWE7.12
  
 PB
5
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE7.21
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
4
Hampus Helamb
Hampus Helamb ('01)
SWE7.42
  
 PB
Indledende 3
4
Simon Wennolf
Simon Wennolf 
SWE7.35
  
 PB
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Otto Nilsson
Otto Nilsson ('01)
SWE11.59
  
 PB
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Richie Leong
Richie Leong ('02)
SWE7.27
  
 SB
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Hampus Wallin
Hampus Wallin ('02)
SWE14.77
  
 PB
P17 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
8
Cornelia Helgesson
Cornelia Helgesson ('02)
SWE5:38.95
  
 PB
P17 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
5
Amanda Sörensson
Amanda Sörensson ('03)
SWE10.67
  
 PB
P16 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Thea Löfman
Thea Löfman ('03)
SWE13.52
  
 PB
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lovis Mathisson
Lovis Mathisson ('04)
SWE7.94
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Emma Kovacevic
Emma Kovacevic ('04)
SWE1.58
  
 PB
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Saga Plessen
Saga Plessen ('04)
SWE10.92
  
 PB
D14 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Måns Bergström
Måns Bergström ('05)
SWE7.77
  
 PB

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7