Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Malmö/A SWE: Malmö 9.2.2019 Inde
Vælg mænd discipliner
60 m
Højdespring
Stangspring
D17 60 m
D15 60 m
Vælg kvinder discipliner
60 m
Stangspring
Længdespring
Kuglestød 2.0 kg
P17 60 m
P17 Længdespring
P14 Kuglestød 3.0 kg
M 60 m
Inde
Finale A
Finale
Inde
Nicolai Lind Andersen
Nicolai Lind Andersen ('98)
98
DEN
7.27
Nicolai Lind Andersen
Nicolai Lind Andersen ('98)
98
DEN
7.28
Frederik Regli
Frederik Regli ('90)
90
DEN
7.38
Andreas Christoffersen
Andreas Christoffersen ('01)
01
DEN
7.40
Christian Trajkovski
Christian Trajkovski ('65)
65
DEN
7.43
SB
Mikkel David Marklund
Mikkel David Marklund ('04)
04
DEN
7.45
SB
Massin Ait Bouziad
Massin Ait Bouziad ('95)
95
DEN
7.46
SB
Mikkel David Marklund
Mikkel David Marklund ('04)
04
DEN
7.54
SB
Emil Grovn
Emil Grovn ('98)
98
DEN
7.58
Markus Nederschier
Markus Nederschier ('05)
05
DEN
8.13
=PB
Mik Resen Lønborg
Mik Resen Lønborg ('03)
03
DEN
8.19
PB
Silas Løbner Samsøe
Silas Løbner Samsøe ('03)
03
DEN
8.58
PB
Kevin Jensen
Kevin Jensen ('07)
07
DEN
8.80
Kevin Jensen
Kevin Jensen ('07)
07
DEN
8.84
Marvin Jensen
Marvin Jensen ('07)
07
DEN
9.81
PB
Marvin Jensen
Marvin Jensen ('07)
07
DEN
9.82
PB
Indledende heats
Indledende 2
3
Marcus Andersson
Marcus Andersson
00
SWE
7.30
PB
Indledende 3
4
Petter Roos
Petter Roos ('01)
01
SWE
7.35
PB
5
Linus Malmborg
Linus Malmborg ('74)
74
SWE
7.42
SB
M Højdespring
Inde
Finale A
Finale
Inde
Kevin Jensen
Kevin Jensen ('07)
07
DEN
1.40
M Stangspring
Inde
Finale A
Finale
Inde
2
Emil Östergren
Emil Östergren ('98)
98
SWE
4.40
SB
Mik Resen Lønborg
Mik Resen Lønborg ('03)
03
DEN
3.20
K 60 m
Inde
Finale A
Finale
Inde
Amanda Bergsten
Amanda Bergsten ('94)
94
DEN
8.09
PB
Amanda Bergsten
Amanda Bergsten ('94)
94
DEN
8.13
Maria Skov Kragh
Maria Skov Kragh ('01)
01
DEN
8.17
PB
Signe Boelsmand
Signe Boelsmand ('91)
91
DEN
8.18
Cecilie Gedsø Færge
Cecilie Gedsø Færge ('03)
03
DEN
8.20
SB
Selma Bertram
Selma Bertram ('03)
03
DEN
8.21
PB
Signe Boelsmand
Signe Boelsmand ('91)
91
DEN
8.22
Maria Skov Kragh
Maria Skov Kragh ('01)
01
DEN
8.22
Selma Bertram
Selma Bertram ('03)
03
DEN
8.23
Cecilie Gedsø Færge
Cecilie Gedsø Færge ('03)
03
DEN
8.27
SB
Sarah Rasmussen
Sarah Rasmussen ('04)
04
DEN
8.30
PB
Sarah Rasmussen
Sarah Rasmussen ('04)
04
DEN
8.31
PB
Alda Sigurðsdóttir Lamhauge
Alda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)
98
DEN
8.32
Emilie Børregaard Voigt
Emilie Børregaard Voigt ('05)
05
DEN
8.32
Emma Giovanna Vitale
Emma Giovanna Vitale ('93)
93
DEN
8.36
PB
Alda Sigurðsdóttir Lamhauge
Alda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)
98
DEN
8.36
Victoria Lendal
Victoria Lendal ('02)
02
DEN
8.37
Emma Giovanna Vitale
Emma Giovanna Vitale ('93)
93
DEN
8.39
SB
Emilie Børregaard Voigt
Emilie Børregaard Voigt ('05)
05
DEN
8.40
Ida Lønne Jespersen
Ida Lønne Jespersen
00
DEN
8.49
Annika Vinther
Annika Vinther ('04)
04
DEN
8.49
Laura Tølløse
Laura Tølløse ('97)
97
DEN
8.52
SB
Clara Ruud Hansen
Clara Ruud Hansen ('05)
05
DEN
8.58
PB
Clara Ruud Hansen
Clara Ruud Hansen ('05)
05
DEN
8.61
Ingeborg Falck
Ingeborg Falck ('04)
04
DEN
8.62
Annika Vinther
Annika Vinther ('04)
04
DEN
8.62
Ingrid Gram Jensen
Ingrid Gram Jensen ('05)
05
DEN
8.68
PB
Alberte Ulrik
Alberte Ulrik ('03)
03
DEN
8.74
PB
Ingrid Gram Jensen
Ingrid Gram Jensen ('05)
05
DEN
8.74
PB
Josefine Sørensen
Josefine Sørensen ('02)
02
DEN
8.82
SB
Talulah Axelsson
Talulah Axelsson ('06)
06
DEN
9.44
Elisabeth Røddik Elsner
Elisabeth Røddik Elsner ('06)
06
DEN
9.55
Indledende heats
Indledende 3
3
Emma Hedlund
Emma Hedlund
00
SWE
8.05
PB
K Stangspring
Inde
Finale A
Finale
Inde
Alberte Ulrik
Alberte Ulrik ('03)
03
DEN
2.20
PB
K Længdespring
Inde
Finale A
Finale
Inde
2
Agnes Johansson
Agnes Johansson ('95)
95
SWE
5.46
SB
5
Klara Ekelund
Klara Ekelund ('99)
99
SWE
5.32
PB
Hannah Illum Petersen
Hannah Illum Petersen
00
DEN
5.39
Marie Høgh Larsen
Marie Høgh Larsen ('03)
03
DEN
5.27
PB
Laura Tølløse
Laura Tølløse ('97)
97
DEN
5.22
SB
Victoria Lendal
Victoria Lendal ('02)
02
DEN
5.18
Cecilie Gedsø Færge
Cecilie Gedsø Færge ('03)
03
DEN
5.13
PB
Ditte Schmidt
Ditte Schmidt ('97)
97
DEN
5.04
Louise Bach Moore
Louise Bach Moore ('01)
01
DEN
4.97
Ingeborg Falck
Ingeborg Falck ('04)
04
DEN
4.94
Emma Giovanna Vitale
Emma Giovanna Vitale ('93)
93
DEN
4.91
PB
Maria Skov Kragh
Maria Skov Kragh ('01)
01
DEN
4.89
Signe Boelsmand
Signe Boelsmand ('91)
91
DEN
4.85
Emilie Børregaard Voigt
Emilie Børregaard Voigt ('05)
05
DEN
4.85
PB
Nanna Bak Grubert
Nanna Bak Grubert ('04)
04
DEN
4.83
Ingrid Gram Jensen
Ingrid Gram Jensen ('05)
05
DEN
4.51
PB
Josefine Sørensen
Josefine Sørensen ('02)
02
DEN
4.38
SB
Johanna C.B. Jessen
Johanna C.B. Jessen ('05)
05
DEN
4.37
Sarah Rasmussen
Sarah Rasmussen ('04)
04
DEN
4.35
Frida Bundgaard
Frida Bundgaard ('03)
03
DEN
4.11
K Kuglestød 2.0 kg
Inde
Finale A
Finale
Inde
Luna Frid Hanberg
Luna Frid Hanberg ('06)
06
DEN
11.05
Elisabeth Røddik Elsner
Elisabeth Røddik Elsner ('06)
06
DEN
9.09
PB
Talulah Axelsson
Talulah Axelsson ('06)
06
DEN
8.77
PB
Mikaela Medina Sørensen
Mikaela Medina Sørensen ('06)
06
DEN
8.63
Aliya Dahl
Aliya Dahl ('07)
07
DEN
8.20
PB
D17 60 m
Inde
Finale A
Finale
Inde
1
Adam Landén
Adam Landén ('02)
02
SWE
7.28
PB
P17 60 m
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 2
2
Amanda Sörensson
Amanda Sörensson ('03)
03
SWE
8.21
PB
P17 Længdespring
Inde
Finale A
Finale
Inde
5
Joy Thulin
Joy Thulin ('03)
03
SWE
4.98
SB
7
Hanna Persson
Hanna Persson ('02)
02
SWE
4.85
PB
D15 60 m
Inde
Finale A
Finale
Inde
2
Joel Ring
Joel Ring ('04)
04
SWE
7.76
PB
Indledende heats
Indledende 2
2
David Nyman
David Nyman ('04)
04
SWE
7.75
PB
P14 Kuglestød 3.0 kg
Inde
Finale A
Finale
Inde
2
Isabelle Lund
Isabelle Lund ('05)
05
SWE
10.11
PB
Head to head
×
Seneste resultater
21.4
Skanderborg
Klubstævne
20.4
Glostrup
Glostrup Games
17.4
Greve
Klubkastestævne
16.4
Haderslev
Løbestævne
16.4
Ballerup
Kastestævne 2
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive