M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kristo Galeta Kristo Galeta ('83) | 83 | EST | 19.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Viktor Gardenkrans Viktor Gardenkrans ('95) | 95 | SWE | 17.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Simon Pettersson Simon Pettersson ('94) | 94 | SWE | 62.75 | SB | ||||||||||
2 | Nicholas Percy Nicholas Percy ('94) | 94 | GBR | 56.49 | |||||||||||
3 | Jakob Gardenkrans Jakob Gardenkrans ('97) | 97 | SWE | 56.30 | |||||||||||
4 | Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99) | 99 | DEN | 54.97 | PB | ||||||||||
5 | Andreas Høyby EllegaardAndreas Høyby Ellegaard ('93) | 93 | DEN | 52.12 | |||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kathrine BebeKathrine Bebe ('91) | 91 | DEN | 53.47 | |||||||||||
2 | Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96) | 96 | DEN | 50.88 | |||||||||||
3 | Louise Cronstedt Louise Cronstedt ('97) | 97 | SWE | 35.97 | PB | ||||||||||
4 | Hanna Grönwall Hanna Grönwall ('99) | 99 | SWE | 33.37 | |||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Hanna Grönwall Hanna Grönwall ('99) | 99 | SWE | 46.48 | |||||||||||
P19 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Daniella Persson Daniella Persson | 00 | SWE | 48.39 | |||||||||||
2 | Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01) | 01 | DEN | 41.41 | |||||||||||
P17 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Emilia Wamsler Emilia Wamsler ('03) | 03 | SWE | 12.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Emilia Pai Emilia Pai ('02) | 02 | SWE | 8.41 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Hedda Rosvall Hedda Rosvall ('02) | 02 | SWE | 7.83 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P17 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Emilia Wamsler Emilia Wamsler ('03) | 03 | SWE | 36.64 | PB | ||||||||||
2 | Emilia Pai Emilia Pai ('02) | 02 | SWE | 21.11 | PB | ||||||||||
P17 Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alva Nilsson Alva Nilsson ('02) | 02 | SWE | 33.91 | |||||||||||
D15 Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Casper Griphage Casper Griphage ('05) | 05 | SWE | 10.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D15 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Casper Griphage Casper Griphage ('05) | 05 | SWE | 39.76 | PB | ||||||||||
P15 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Matilda Åkerman Matilda Åkerman ('04) | 04 | SWE | 10.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ella Eklund Ella Eklund ('04) | 04 | SWE | 10.73 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Hanna Kamrad Hanna Kamrad ('05) | 05 | SWE | 8.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Julia Johansson Julia Johansson ('04) | 04 | SWE | 8.40 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tilde Schack Tilde Schack ('05) | 05 | SWE | 7.94 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P15 Diskoskast 0.75 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Matilda Åkerman Matilda Åkerman ('04) | 04 | SWE | 37.40 | |||||||||||
2 | Tilde Grönwall Tilde Grönwall ('04) | 04 | SWE | 32.28 | PB | ||||||||||
3 | Ella Eklund Ella Eklund ('04) | 04 | SWE | 31.68 | PB | ||||||||||
4 | Julia Johansson Julia Johansson ('04) | 04 | SWE | 27.25 | PB | ||||||||||
P15 Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tilde Grönwall Tilde Grönwall ('04) | 04 | SWE | 47.10 | PB | ||||||||||
2 | Matilda Åkerman Matilda Åkerman ('04) | 04 | SWE | 37.58 | PB | ||||||||||
3 | Hanna Kamrad Hanna Kamrad ('05) | 05 | SWE | 31.82 | PB | ||||||||||
4 | Tilde Schack Tilde Schack ('05) | 05 | SWE | 26.69 | |||||||||||
M40 Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mattias Ekborg Mattias Ekborg ('77) | 77 | SWE | 9.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M40 Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mattias Ekborg Mattias Ekborg ('77) | 77 | SWE | 28.68 | SB | ||||||||||
M45 Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Dennis Due Dennis Due ('73) | 73 | SWE | 7.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mattias Collin Mattias Collin ('71) | 71 | SWE | 7.63 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M45 Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Dennis Due Dennis Due ('73) | 73 | SWE | 12.75 | PB | ||||||||||
K45 Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Linda Åkerman Linda Åkerman ('71) | 71 | SWE | 8.23 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K45 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Linda Åkerman Linda Åkerman ('71) | 71 | SWE | 28.10 | SB | ||||||||||
K45 Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Linda Åkerman Linda Åkerman ('71) | 71 | SWE | 24.36 | SB | ||||||||||
K50 Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ann-Christin Lind Ann-Christin Lind ('65) | 65 | SWE | 37.29 | PB | ||||||||||
M55 Kuglestød 6.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Peter Rosenlöf Peter Rosenlöf ('64) | 64 | SWE | 11.46 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dan Lindahl Dan Lindahl ('60) | 60 | SWE | 10.70 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M55 Hammerkast 6.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Dan Lindahl Dan Lindahl ('60) | 60 | SWE | 27.90 | PB | ||||||||||
2 | Peter Rosenlöf Peter Rosenlöf ('64) | 64 | SWE | 16.18 | PB | ||||||||||
K55 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kristina Ponton Kristina Ponton ('63) | 63 | SWE | 9.51 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K55 Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kristina Ponton Kristina Ponton ('63) | 63 | SWE | 34.13 | PB | ||||||||||
M60 Kuglestød 5.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Martin Särman Martin Särman ('58) | 58 | SWE | 8.69 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M60 Hammerkast 5.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Martin Särman Martin Särman ('58) | 58 | SWE | 36.86 | PB | ||||||||||
M65 Kuglestød 5.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Thomas Grundström Thomas Grundström ('51) | 51 | SWE | 8.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M65 Hammerkast 5.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Thomas Grundström Thomas Grundström ('51) | 51 | SWE | 19.12 | PB | ||||||||||
K65 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Elisabet Ekborg Elisabet Ekborg ('52) | 52 | SWE | 7.07 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K65 Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Elisabet Ekborg Elisabet Ekborg ('52) | 52 | SWE | 16.68 | PB | ||||||||||
M70 Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kenneth Jansson Kenneth Jansson ('49) | 49 | SWE | 12.57 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M70 Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kenneth Jansson Kenneth Jansson ('49) | 49 | SWE | 52.20 | |||||||||||
2 | Rune Persson Rune Persson ('47) | 47 | SWE | 23.83 | PB | ||||||||||
K70 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anne-Marie Jönsson Anne-Marie Jönsson ('49) | 49 | SWE | 5.18 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K70 Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anne-Marie Jönsson Anne-Marie Jönsson ('49) | 49 | SWE | 19.19 | PB | ||||||||||
M75 Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kenneth Arvidsson Kenneth Arvidsson ('41) | 41 | SWE | 10.96 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nils Bäck Nils Bäck ('43) | 43 | SWE | 9.90 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Åke Jonson Åke Jonson ('42) | 42 | SWE | 6.40 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M75 Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kenneth Arvidsson Kenneth Arvidsson ('41) | 41 | SWE | 35.81 | PB | ||||||||||
2 | Åke Jonson Åke Jonson ('42) | 42 | SWE | 16.19 | PB | ||||||||||
K80 Hammerkast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anna-Lisa Lind Anna-Lisa Lind ('36) | 36 | SWE | 15.93 | |||||||||||
M85 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ingvar Eriksson Ingvar Eriksson ('34) | 34 | SWE | 8.57 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nils Rågstedt Nils Rågstedt ('30) | 30 | SWE | 7.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M85 Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ingvar Eriksson Ingvar Eriksson ('34) | 34 | SWE | 16.87 | PB | ||||||||||
2 | Nils Rågstedt Nils Rågstedt ('30) | 30 | SWE | 20.51 | PB |