Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Pallasspelen 25‐26.1.2020 Inde
Atleticum

M 60 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Emmanuel Dawlson
Emmanuel Dawlson ('92)
SWE6.82
  
 SB
2
Kasper Kadestål
Kasper Kadestål ('99)
SWE6.86
  
 SB
3Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN6.88
  
 SB
4
Jean-Christian Zirignon
Jean-Christian Zirignon ('95)
SWE6.90
  
 SB
5Festus AsanteFestus Asante ('94)DEN6.90
  
 SB
6
Thomas Jones
Thomas Jones ('01)
SWE6.93
  
 SB
7Simon HansenSimon Hansen ('98)DEN6.94
  
 =SB
8Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)DEN6.98
  
 SB
Finale B
25.1.
25.1.
1
Björn Boström
Björn Boström ('87)
SWE6.98
  
 PB
2Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN6.99
  
 PB
3
Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh ('98)
SWE6.99
  
 SB
4
Alexander Andreasson
Alexander Andreasson ('99)
SWE7.04
  
 
5Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)DEN7.07
  
 PB
6Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)DEN7.07
  
 SB
7Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)DEN7.11
  
 
8
Filip Bøe
Filip Bøe 
NOR7.14
  
 
Indledende heats25.1.
Indledende 1
25.1.
25.1.
1Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)DEN7.12
q
  
 SB
2Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)DEN7.17
  
 
3
Tobias Carlryd
Tobias Carlryd 
SWE7.27
  
 
4Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN7.28
  
 SB
5
Anton Bertilsson
Anton Bertilsson ('99)
SWE7.36
  
 SB
6
Simon Wennolf
Simon Wennolf 
SWE7.40
  
 SB
7
Linus Malmborg
Linus Malmborg ('74)
SWE7.61
  
 
Indledende 2
25.1.
25.1.
1
Kasper Kadestål
Kasper Kadestål ('99)
SWE6.93
q
  
 SB
2Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)DEN7.11
q
  
 
3
Lukas Nordèn
Lukas Nordèn ('98)
SWE7.19
  
 
4Marius Glenner-FrandsenMarius Glenner-Frandsen ('95)DEN7.29
  
 PB
5
Sindre Olsvik
Sindre Olsvik ('98)
NOR7.34
  
 PB
6Dlovan BakerDlovan Baker DEN7.43
  
 
Indledende 3
25.1.
25.1.
1Festus AsanteFestus Asante ('94)DEN6.97
q
  
 SB
2
Thomas Jones
Thomas Jones ('01)
SWE6.99
q
  
 
3
Filip Bøe
Filip Bøe 
NOR7.11
q
  
 
4Alex Futtrup ChristiansenAlex Futtrup Christiansen ('97)DEN7.18
  
 =SB
5
James Gaudiello
James Gaudiello ('98)
SWE7.22
  
 SB
6Frederik RegliFrederik Regli ('90)DEN7.32
  
 SB
7
Anders Nilsson
Anders Nilsson ('63)
SWE8.78
  
 PB
Indledende 4
25.1.
25.1.
1
Emmanuel Dawlson
Emmanuel Dawlson ('92)
SWE6.87
q
  
 SB
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)DEN7.01
q
  
 SB
3
Sebastian Kadestål
Sebastian Kadestål ('96)
SWE7.21
  
 SB
4
Erik Ahlfont
Erik Ahlfont 
SWE7.44
  
 
5
Marcus Andersson
Marcus Andersson 
SWE7.56
  
 SB
6
Fredrik Ekman
Fredrik Ekman ('94)
SWE8.09
  
 =PB
Indledende 5
25.1.
25.1.
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN6.97
q
  
 SB
2
Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh ('98)
SWE7.03
q
  
 
3Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)DEN7.14
q
  
 PB
4Emil FrændeEmil Frænde DEN7.20
  
 SB
5Mads LunøMads Lunø ('99)DEN7.31
  
 
6Sebastian Kordt LassenSebastian Kordt Lassen ('93)DEN7.35
  
 PB
7Michael Noes AndersenMichael Noes Andersen ('91)DEN7.49
  
 SB
Indledende 6
25.1.
25.1.
1
Jean-Christian Zirignon
Jean-Christian Zirignon ('95)
SWE7.00
q
  
 
2
Björn Boström
Björn Boström ('87)
SWE7.02
q
  
 SB
3Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.11
q
  
 SB
4Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)DEN7.29
  
 
5
Marius Bull Hjeltnes
Marius Bull Hjeltnes ('96)
NOR7.31
  
 PB
6Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)DEN7.53
  
 SB
7Daniel Rømer MathiesenDaniel Rømer Mathiesen ('99)DEN7.88
  
 PB
Indledende 7
25.1.
25.1.
1Simon HansenSimon Hansen ('98)DEN6.97
q
  
 
2
Alexander Andreasson
Alexander Andreasson ('99)
SWE7.02
q
  
 SB
3
Douglas Hellbratt
Douglas Hellbratt ('95)
SWE7.21
  
 
4Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)DEN7.45
  
 
5Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)DEN7.49
  
 PB
6
Mattias Sunneborn
Mattias Sunneborn ('70)
SWE7.53
  
 SB
7
Jens Lindgren
Jens Lindgren ('93)
SWE7.89
  
 PB
M 200 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Emil Johansson
Emil Johansson ('02)
SWE21.98
  
 SB
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)DEN22.31
  
 SB
3Kasper OlsenKasper Olsen ('91)DEN22.59
  
 SB
Finale B
26.1.
26.1.
1Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)DEN22.57
  
 SB
2Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)DEN22.73
  
 
3
Sebastian Kadestål
Sebastian Kadestål ('96)
SWE22.97
  
 SB
Finale C
26.1.
26.1.
1Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN22.36
  
 PB
2
Samuel Wiik
Samuel Wiik ('98)
SWE23.31
  
 SB
Finale D
26.1.
26.1.
1
Jacob Helsing
Jacob Helsing 
SWE22.96
  
 
2Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)DEN23.34
  
 PB
3Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)DEN23.49
  
 
Finale E
26.1.
26.1.
1Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN22.84
  
 PB
2
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE23.47
  
 PB
3
Mattias Sunneborn
Mattias Sunneborn ('70)
SWE24.20
  
 SB
Finale F
26.1.
26.1.
1
Anton Bertilsson
Anton Bertilsson ('99)
SWE23.26
  
 
2
Rafael Tejada De Leon
Rafael Tejada De Leon ('02)
SWE23.71
  
 
Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)DEN DNF
  
 
Finale G
26.1.
26.1.
1Mads LunøMads Lunø ('99)DEN22.96
  
 PB
2Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)DEN23.64
  
 PB
3Dlovan BakerDlovan Baker DEN23.88
  
 PB
Finale H
26.1.
26.1.
1
Emmanuel Ogwo
Emmanuel Ogwo ('02)
SWE23.04
  
 PB
2
Richie Leong
Richie Leong ('02)
SWE23.87
  
 SB
Finale I
26.1.
26.1.
1
Lucas Bolin
Lucas Bolin ('01)
SWE23.05
  
 PB
2Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)DEN23.33
  
 PB
3Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)DEN23.58
  
 SB
Finale J
26.1.
26.1.
1Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)DEN22.93
  
 PB
2Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)DEN24.00
  
 SB
3Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DEN24.42
  
 SB
Finale K
26.1.
26.1.
1
Isac Engman
Isac Engman ('02)
SWE24.35
  
 PB
2
Felix Larsen Nilsson
Felix Larsen Nilsson 
SWE24.89
  
 SB
3
Magnus Herstedt
Magnus Herstedt ('98)
SWE24.89
  
 PB
Finale L
26.1.
26.1.
1
Pierre Nordkvist
Pierre Nordkvist ('83)
SWE24.93
  
 PB
2Bernie BengtssonBernie Bengtsson ('62)DEN25.46
  
 PB
3
Magnus Sövgren
Magnus Sövgren ('75)
SWE27.01
  
 PB
Finale M
26.1.
26.1.
1
Markus Rönnerling
Markus Rönnerling ('81)
SWE26.41
  
 PB
2
Peter Bengtsson
Peter Bengtsson ('64)
SWE27.82
  
 PB
3
Peter Lindgren
Peter Lindgren ('60)
SWE28.61
  
 PB
Finale N
26.1.
26.1.
1Daniel Rømer MathiesenDaniel Rømer Mathiesen ('99)DEN25.03
  
 PB
2
Tomas Johnsson
Tomas Johnsson ('71)
SWE29.17
  
 PB
3
Evert Tegle
Evert Tegle ('49)
SWE36.26
  
 PB
M 400 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Carl Bengtström
Carl Bengtström 
SWE47.84
  
 SB
2
Emil Johansson
Emil Johansson ('02)
SWE48.66
  
 SB
3
Anton Sigurdsson
Anton Sigurdsson ('96)
SWE49.02
  
 SB
4
Samuel Wiik
Samuel Wiik ('98)
SWE50.75
  
 
Finale B
25.1.
25.1.
1Kasper OlsenKasper Olsen ('91)DEN50.41
  
 
2Philip BraunPhilip Braun ('90)DEN50.53
  
 
3
Jacob Helsing
Jacob Helsing 
SWE52.19
  
 SB
Finale C
25.1.
25.1.
1Mathias AstrupMathias Astrup ('99)DEN51.11
  
 SB
2Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)DEN51.26
  
 
3Sebastian LarvadSebastian Larvad ('01)DEN51.91
  
 PB
4
Mattias Sunneborn
Mattias Sunneborn ('70)
SWE53.55
  
 SB
Finale D
25.1.
25.1.
1Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)DEN52.22
  
 PB
2Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)DEN52.52
  
 SB
3Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)DEN52.70
  
 SB
4Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)DEN53.10
  
 PB
Finale E
25.1.
25.1.
1
Felix Larsen Nilsson
Felix Larsen Nilsson 
SWE53.56
  
 SB
2
Albert Nurmi
Albert Nurmi ('01)
SWE54.10
  
 
3
Esbjörn Eriksson
Esbjörn Eriksson ('03)
SWE54.53
  
 
4Brian Brandt JørgensenBrian Brandt Jørgensen ('74)DEN54.81
  
 SB
Finale F
25.1.
25.1.
1
Ali Hussein
Ali Hussein 
SWE54.99
  
 PB
2Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)DEN54.99
  
 PB
3
Isac Engman
Isac Engman ('02)
SWE55.03
  
 PB
Finale G
25.1.
25.1.
1Robin RichRobin Rich ('67)DEN54.66
  
 PB
2Daniel Rømer MathiesenDaniel Rømer Mathiesen ('99)DEN56.46
  
 PB
3Jason OvergaardJason Overgaard ('01)DEN58.46
  
 PB
4
Peter Bengtsson
Peter Bengtsson ('64)
SWE1:01.08
  
 PB
M 800 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Christoffer Frost JohansenChristoffer Frost Johansen ('97)DEN1:54.81
  
 SB
2Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)DEN1:58.86
  
 PB
3Villads SchouVillads Schou ('01)DEN1:59.53
  
 PB
4Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)DEN1:59.59
  
 PB
5
Robin Sterner
Robin Sterner ('91)
SWE2:02.59
  
 SB
6
Michael Hansson
Michael Hansson ('96)
SWE2:04.79
  
 
Finale B
26.1.
26.1.
1Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)DEN2:04.06
  
 PB
2Gustav BendsenGustav Bendsen ('03)DEN2:04.36
  
 PB
3
Albin Lago
Albin Lago ('03)
SWE2:07.62
  
 
4
Rasmus Haak
Rasmus Haak ('03)
SWE2:12.01
  
 PB
5Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)DEN2:16.76
  
 SB
Finale C
26.1.
26.1.
1
Daniel Karlsson
Daniel Karlsson ('84)
SWE2:06.85
  
 SB
2
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('02)
SWE2:07.09
  
 PB
3
Henrik Nord
Henrik Nord ('73)
SWE2:09.24
  
 PB
4
Olof Persson
Olof Persson ('76)
SWE2:10.84
  
 PB
5Elias Kongsted MisanderElias Kongsted Misander ('02)DEN2:14.11
  
 PB
6
Louis Schmitz
Louis Schmitz ('04)
SWE2:15.57
  
 PB
Finale D
26.1.
26.1.
1
Mattias Lindén
Mattias Lindén ('83)
SWE2:11.47
  
 PB
2
Erik Weineisen
Erik Weineisen ('03)
SWE2:14.75
  
 
3
Martin Edvardsson
Martin Edvardsson ('75)
SWE2:15.09
  
 PB
4
Fredrik Krantz
Fredrik Krantz ('80)
SWE2:17.94
  
 PB
5
Filip Olsson
Filip Olsson ('04)
SWE2:19.17
  
 PB
6
Erik Olsson
Erik Olsson ('04)
SWE2:33.29
  
 
Finale E
26.1.
26.1.
1
Albin Öberg
Albin Öberg ('04)
SWE2:15.51
  
 SB
2David Romney LauridsenDavid Romney Lauridsen ('01)DEN2:20.02
  
 PB
3
Felix Wyon
Felix Wyon ('04)
SWE2:20.37
  
 PB
4
Albert Hellman
Albert Hellman ('01)
SWE2:22.02
  
 PB
5
Mårten Jungner
Mårten Jungner ('72)
SWE2:28.62
  
 PB
6
Bertil Augustsson
Bertil Augustsson ('04)
SWE2:39.35
  
 PB
M 1500 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Robin Rohlén
Robin Rohlén ('90)
SWE3:46.60
  
 PB
2Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)DEN3:47.09
  
 PB
3
Gustav Berlin
Gustav Berlin ('95)
SWE3:49.84
  
 PB
4
Warsame Doley
Warsame Doley ('98)
SWE3:50.56
  
 PB
5
Omar Ismail
Omar Ismail 
SWE3:50.57
  
 PB
6Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)DEN3:51.22
  
 PB
7
Mattias Ohlsson
Mattias Ohlsson ('94)
SWE3:51.26
  
 PB
8
Alexander Nilsson
Alexander Nilsson ('95)
SWE3:54.53
  
 SB
9
Simon Wallenlind
Simon Wallenlind ('97)
SWE3:54.80
  
 SB
Adrian Mehic
Adrian Mehic ('94)
SWE DNF
  
 
Leo Magnusson
Leo Magnusson ('98)
SWE DNF
  
 
Finale B
25.1.
25.1.
1Conrad LindConrad Lind ('01)DEN4:04.38
  
 
2Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)DEN4:06.53
  
 PB
3Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)DEN4:10.82
  
 PB
4
Marc Lövgren Karlsson
Marc Lövgren Karlsson ('74)
SWE4:12.40
  
 PB
5
Albin Öberg
Albin Öberg ('04)
SWE4:16.21
  
 PB
6Noah Grunnet NouriNoah Grunnet Nouri ('02)DEN4:16.72
  
 PB
7
Timor Sandberg
Timor Sandberg ('99)
SWE4:18.47
  
 PB
8Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)DEN4:21.52
  
 =PB
Finale C
25.1.
25.1.
1
Henrik Nord
Henrik Nord ('73)
SWE4:22.92
  
 
2Tummas Napoleon ArgeTummas Napoleon Arge ('95)DEN4:34.83
  
 PB
3
Mattias Jonsson
Mattias Jonsson ('70)
SWE4:38.20
  
 PB
4
Fredrik Krantz
Fredrik Krantz ('80)
SWE4:42.36
  
 PB
5
Christian Daanen
Christian Daanen ('59)
SWE5:04.38
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Max Hrelja
Max Hrelja ('98)
SWE7.79
  
 
2
Jonathan Holm
Jonathan Holm ('94)
SWE8.02
  
 
3
Filip Björklund
Filip Björklund ('98)
SWE8.06
  
 
4
Hampus Widlund
Hampus Widlund ('93)
SWE8.10
  
 
5
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE8.24
  
 SB
6
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
SWE8.26
  
 =SB
7
Amir Shaker
Amir Shaker ('89)
IRQ8.27
  
 
8Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN8.73
  
 
Indledende heats26.1.
Indledende 1
26.1.
26.1.
1
Max Hrelja
Max Hrelja ('98)
SWE7.85
q
  
 
2
Jonathan Holm
Jonathan Holm ('94)
SWE7.94
q
  
 SB
3
Hampus Widlund
Hampus Widlund ('93)
SWE8.09
q
  
 
4
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE8.26
q
  
 SB
5Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN9.01
  
 SB
Indledende 2
26.1.
26.1.
1
Filip Björklund
Filip Björklund ('98)
SWE8.18
q
  
 
2
Amir Shaker
Amir Shaker ('89)
IRQ8.20
q
  
 
3
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
SWE8.26
q
  
 =SB
4Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN8.61
q
  
 SB
5Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)DEN9.24
  
 SB
M Højdespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Vetle Raa Ellingsen
Vetle Raa Ellingsen 
NOR2.10
  
 PB
 
1.90
  O
1.95
  O
2.00
  O
2.05 =PB
XXO
2.10 PB
XXO
2.13
XXX
  
2Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)DEN2.00
  
 SB
 
1.80 SB
  O
1.85 SB
  O
1.90 SB
 XO
1.95 SB
  O
2.00 SB
 XO
2.05
XXX
  
3Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl DEN1.90
  
 
 
1.80
  O
1.85
  O
1.90
  O
1.95
XXX
    
M Stangspring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Andreas Gjesdal
Andreas Gjesdal ('95)
NOR5.20
  
 PB
 
4.80
  O
5.00
  O
      
2
Filip Gyllensten
Filip Gyllensten ('92)
SWE5.00
  
 SB
 
4.80 SB
 XO
5.00 SB
  O
      
3
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
SWE4.90
  
 SB
 
4.60
  O
4.70
 XO
4.80
  O
4.90 SB
  O
5.00
XXX
   
4Rasmus Wejnold JørgensenRasmus Wejnold Jørgensen ('89)DEN4.80
  
 SB
 
4.60 SB
  O
4.80 SB
  O
5.00
XXX
     
5Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)DEN4.80
  
 SB
 
4.50 SB
  O
4.70 SB
 XO
4.80 SB
 XO
4.90
XXX
    
6Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen DEN4.80
  
 PB
 
4.20
  O
4.40
 XO
4.50
XXO
4.60 =PB
  O
4.70 PB
XXO
4.80 PB
XXO
4.90
XXX
 
7Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)DEN4.70
  
 =PB
 
4.40
  XP
4.50
  O
4.60
XXO
4.70 =PB
  O
4.80
XXX
   
8
Magnus Herstedt
Magnus Herstedt ('98)
SWE4.50
  
 
 
4.50
  O
4.60
XXX
      
9
William Asker
William Asker ('04)
SWE4.50
  
 PB
 
4.10
  O
4.30 PB
  O
4.40 PB
 XO
4.50 PB
 XO
4.60
XXX
   
9Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN4.50
  
 =PB
 
4.20 SB
  O
4.30 SB
  O
4.40 SB
 XO
4.50 =PB
 XO
4.60
XXX
4.70
  X
  
11
Patric Rodås
Patric Rodås ('95)
SWE4.30
  
 PB
 
4.10 SB
  O
4.30 PB
  O
4.40
XXX
     
12Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN4.30
  
 =PB
 

  6

 XO

  5

  O
4.00 SB
 XO
4.20 SB
  O
4.30 =PB
  O
4.40
XXX
46.82
  4
48.96 PB
XXO
      
13Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN4.20
  
 PB
 
3.70
 XO
3.80
  O
3.90
  O
4.00 =SB
  O
4.10 =PB
XXO
4.20 PB
XXO
4.30
XXX
 
14Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)DEN4.00
  
 PB
 
3.60 SB
  O
3.80 SB
  O
3.90 PB
  O
4.00 PB
XXO
4.10
XXX
   
15Jonathan ThulstrupJonathan Thulstrup ('01)DEN4.00
  
 PB
 
3.60 =SB
 XO
3.70 =PB
  O
3.80 PB
  O
3.90 PB
  O
4.00 PB
XXO
4.10
XXX
  
Per Magne Florvaag
Per Magne Florvaag ('93)
NOR NH
  
 
 
4.70
XXX
       
Kevin Fankl
Kevin Fankl ('95)
SWE NH
  
 
 
4.70
XXX
       
M Længdespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Thobias Montler
Thobias Montler ('96)
SWE8.10
  
 SB
 
7.62 SB7.76 SB7.87 SB7.95 SB8.00 SB8.10 WL SB  
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)DEN7.50
  
 SB
 
7.50 SB  X  X7.277.157.32  
3Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.49
  
 PB
 
7.36 SB7.44 SB7.297.49 PB7.267.38  
4Kasper LarsenKasper Larsen ('99)DEN7.43
  
 PB
 
7.09 SB7.12 SB7.14 SB7.28 =PBSB7.37 PBSB7.43 PBSB  
5
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('95)
SWE7.41
  
 
 
7.417.30  X  X  X7.31  
6
Marius Bull Hjeltnes
Marius Bull Hjeltnes ('96)
NOR7.12
  
 SB
 
  X6.73 SB6.81 SB7.12 SB7.056.75  
7Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN6.86
  
 SB
 
6.60 SB6.86 SB6.60  X6.716.73  
8Emil FrændeEmil Frænde DEN6.72
  
 SB
 
6.63 SB6.536.72 SB6.596.546.72 =SB  
9
Alexander Andreasson
Alexander Andreasson ('99)
SWE6.72
  
 SB
 
6.72 SB6.546.55     
10
Tobias Carlryd
Tobias Carlryd 
SWE6.62
  
 SB
 
  X  X6.62 SB     
11Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)DEN6.59
  
 SB
 
3.80 SB6.59 SB6.33     
12
Kevin Fankl
Kevin Fankl ('95)
SWE6.59
  
 SB
 
6.59 SB  X  X     
13
Björn Boström
Björn Boström ('87)
SWE6.45
  
 SB
 
6.42 SB3.126.45 SB     
14
Elias Sanden Søvik
Elias Sanden Søvik 
NOR6.44
  
 PB
 
  X  X6.44 PB     
15
Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh ('98)
SWE6.43
  
 
 
  X5.916.43     
16
Sindre Olsvik
Sindre Olsvik ('98)
NOR6.30
  
 PB
 
6.25 PBSB6.176.30 PBSB     
17Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN6.24
  
 SB
 
6.24 SB  –  –     
18
Jesper Simonsson
Jesper Simonsson 
SWE5.76
  
 
 
5.765.71  X     
M Trespring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Artur Engström
Artur Engström ('96)
SWE15.04
  
 SB
 
14.96 SB14.6714.9015.00 SB14.9015.04 SB  
2
Sondre Vie Ytrearne
Sondre Vie Ytrearne ('01)
NOR14.95
  
 SB
 
14.5014.95 SB13.4314.82  X14.75  
3
Per Bucher Johannessen
Per Bucher Johannessen ('02)
NOR14.94
  
 
 
14.18  X  X14.5514.9414.91  
4Peder P. NielsenPeder P. Nielsen ('88)DEN14.43
  
 SB
 
14.43 SB14.34  X     
5Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN14.28
  
 SB
 
  X14.28 SB  X  X13.8413.75  
6
Marius Bull Hjeltnes
Marius Bull Hjeltnes ('96)
NOR14.21
  
 SB
 
  X13.18 SB13.48 SB13.86 SB  X14.21 SB  
7
Carl Erik Landsvik
Carl Erik Landsvik ('01)
NOR14.13
  
 
 
13.49  X13.9514.13  X  X  
8
Elias Sanden Søvik
Elias Sanden Søvik 
NOR13.78
  
 PB
 
  X13.78 PB  X  X13.55  X  
9Patrick WolfPatrick Wolf ('01)DEN13.34
  
 SB
 
12.84 SB13.17 SB13.34 SB     
10
Johan Wahlgren
Johan Wahlgren ('02)
SWE12.90
  
 PB
 
12.58 PB12.90 PB12.79     
11
Favour Chidison
Favour Chidison ('01)
SWE12.15
  
 
 
  X  X12.15     
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Gabriel Heen
Gabriel Heen ('95)
SWE17.91
  
 
 
  X  X16.8717.91  X17.76  
2
Viktor Gardenkrans
Viktor Gardenkrans ('95)
SWE17.90
  
 PB
 
  X  X17.2617.7517.90 PB17.40  
3Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)DEN17.38
  
 PB
 
16.68 SB16.4216.4017.38 PB  X  X  
4Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)DEN13.94
  
 SB
 
12.96 SB13.94 SB13.5613.7513.88  X  
5Oliver ChabertOliver Chabert ('99)DEN12.07
  
 PB
 
11.85 SB11.3711.8112.07 PB11.7811.28  
6Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)DEN11.54
  
 PB
 
  X11.03 PB10.96  X11.54 PB  X  
K 60 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN7.42
  
 SB
2Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN7.49
  
 SB
3Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)DEN7.51
  
 
4
Tilde Johansson
Tilde Johansson ('01)
SWE7.61
  
 =SB
5
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE7.65
  
 
6
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE7.66
  
 
7Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN7.67
  
 
8
Pernilla Nilsson
Pernilla Nilsson ('92)
SWE7.78
  
 
Finale B
25.1.
25.1.
1
Caroline Larsson
Caroline Larsson ('93)
SWE7.81
  
 
2
Felicia Sjöblom
Felicia Sjöblom ('99)
SWE7.92
  
 
3
Elina Gunnarsson
Elina Gunnarsson ('94)
SWE7.95
  
 
4
Elise Malmberg
Elise Malmberg ('95)
SWE7.96
  
 
5Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN8.00
  
 
6Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)DEN8.03
  
 
7
Vanja Blomberg
Vanja Blomberg ('98)
SWE8.05
  
 
8Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)DEN8.06
  
 
Indledende heats25.1.
Indledende 1
25.1.
25.1.
1
Tilde Johansson
Tilde Johansson ('01)
SWE7.61
q
  
 SB
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN7.70
q
  
 
3
Felicia Sjöblom
Felicia Sjöblom ('99)
SWE7.88
q
  
 
4
Elina Gunnarsson
Elina Gunnarsson ('94)
SWE7.91
q
  
 SB
5
Vanja Blomberg
Vanja Blomberg ('98)
SWE8.01
q
  
 SB
6Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange DEN8.05
  
 SB
7
Freja Avebäck
Freja Avebäck ('95)
SWE8.22
  
 PB
8
Agnes Johansson
Agnes Johansson ('95)
SWE8.24
  
 SB
Indledende 2
25.1.
25.1.
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN7.54
q
  
 SB
2
Pernilla Nilsson
Pernilla Nilsson ('92)
SWE7.76
q
  
 
3Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)DEN7.99
q
  
 PB
4Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)DEN8.00
q
  
 SB
5
Emma Hedlund
Emma Hedlund 
SWE8.13
  
 
6Rebekka HillingsøRebekka Hillingsø DEN8.31
  
 PB
7Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)DEN8.31
  
 SB
8Cecilie Biltoft-JensenCecilie Biltoft-Jensen ('94)DEN8.47
  
 PB
Indledende 3
25.1.
25.1.
1
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE7.58
q
  
 PB
2Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)DEN7.58
q
  
 
3
Elise Malmberg
Elise Malmberg ('95)
SWE7.86
q
  
 SB
4
Clara Augustsson
Clara Augustsson 
SWE8.04
  
 
5
Hannah Hansson
Hannah Hansson 
SWE8.13
  
 SB
6
Elin Larsson
Elin Larsson ('94)
SWE8.19
  
 SB
7Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)DEN8.43
  
 SB
8
Matilda Nilsson
Matilda Nilsson ('93)
SWE8.54
  
 SB
Indledende 4
25.1.
25.1.
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN7.45
q
  
 SB
2
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE7.73
q
  
 
3
Caroline Larsson
Caroline Larsson ('93)
SWE7.79
q
  
 
4Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN7.91
q
  
 SB
5Ida BoelIda Boel DEN8.05
  
 SB
6Sandra BöllSandra Böll DEN8.24
  
 SB
7
Sofia Wallertoft
Sofia Wallertoft ('92)
SWE8.47
  
 
8Marie-Louise Levy PaezMarie-Louise Levy Paez ('79)DEN9.03
  
 
K 200 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN24.21
  
 SB
2
Daniella Busk
Daniella Busk ('93)
SWE24.57
  
 SB
3
Elise Malmberg
Elise Malmberg ('95)
SWE25.08
  
 
Finale B
26.1.
26.1.
1
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE24.48
  
 PB
2
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE24.87
  
 
3
Pernilla Nilsson
Pernilla Nilsson ('92)
SWE25.00
  
 SB
Finale C
26.1.
26.1.
1
Wilma Rosenquist
Wilma Rosenquist ('01)
SWE25.16
  
 SB
2Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN25.61
  
 
Finale D
26.1.
26.1.
1
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE25.18
  
 =PB
2Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)DEN26.12
  
 PB
3
Elina Gunnarsson
Elina Gunnarsson ('94)
SWE26.51
  
 SB
Finale E
26.1.
26.1.
1
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE25.67
  
 
2Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)DEN25.96
  
 PB
3
Emma Hedlund
Emma Hedlund 
SWE26.32
  
 PB
Finale F
26.1.
26.1.
1
Clara Augustsson
Clara Augustsson 
SWE25.86
  
 PB
2Sandra BöllSandra Böll DEN26.15
  
 SB
3
Vanja Blomberg
Vanja Blomberg ('98)
SWE26.22
  
 SB
Finale G
26.1.
26.1.
1Maja FelbyMaja Felby ('02)DEN27.16
  
 PB
2Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)DEN27.45
  
 SB
Finale H
26.1.
26.1.
1Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)DEN26.78
  
 SB
2Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN27.88
  
 PB
Finale I
26.1.
26.1.
1Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)DEN27.42
  
 SB
2Maria VenborgMaria Venborg ('91)DEN29.10
  
 PB
3
Stephanie Ydström
Stephanie Ydström ('92)
SWE29.57
  
 PB
Finale J
26.1.
26.1.
1Elisabeth DorscheElisabeth Dorsche ('98)DEN28.34
  
 PB
2Kirstine RædkjærKirstine Rædkjær ('91)DEN28.41
  
 PB
3
Anna-Lena Falknell
Anna-Lena Falknell ('78)
SWE31.59
  
 PB
Finale K
26.1.
26.1.
1
Camilla Rönnerling
Camilla Rönnerling ('85)
SWE30.75
  
 PB
2
Helena Zander
Helena Zander ('75)
SWE32.38
  
 PB
3
Anna-Karin Lindgren
Anna-Karin Lindgren ('61)
SWE34.79
  
 PB
K 400 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck ('97)
SWE56.99
  
 
2Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)DEN57.27
  
 PB
3Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN57.65
  
 PB
4
Louise Duvling Andersson
Louise Duvling Andersson 
SWE1:00.71
  
 SB
Finale B
25.1.
25.1.
1
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE58.93
  
 SB
2Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)DEN58.95
  
 SB
3
Josephine Risberg Thoor
Josephine Risberg Thoor ('95)
SWE1:00.11
  
 
4Katrine LundKatrine Lund ('90)DEN1:01.23
  
 PB
Finale C
25.1.
25.1.
1
Maja Jönsson
Maja Jönsson ('02)
SWE1:00.02
  
 
2Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)DEN1:00.56
  
 PB
3
Filippa Zäll
Filippa Zäll ('03)
SWE1:00.56
  
 PB
4
Cornelia Helgesson
Cornelia Helgesson ('02)
SWE1:02.42
  
 PB
Finale D
25.1.
25.1.
1
Emilia Mandl
Emilia Mandl ('04)
SWE1:01.88
  
 
2Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)DEN1:03.87
  
 PB
3
Ena Jahic
Ena Jahic ('98)
BIH1:05.02
  
 PB
4Maria VenborgMaria Venborg ('91)DEN1:05.59
  
 PB
Finale E
25.1.
25.1.
1
Una Ademovic
Una Ademovic ('04)
SWE1:02.93
  
 PB
2Elisabeth DorscheElisabeth Dorsche ('98)DEN1:04.49
  
 PB
3
Tova Möllerström
Tova Möllerström ('03)
SWE1:04.96
  
 PB
Finale F
25.1.
25.1.
1
Wendela Yhlen Graf
Wendela Yhlen Graf ('02)
SWE1:03.99
  
 
2
Linnea Haara
Linnea Haara ('03)
SWE1:05.99
  
 
3Kirstine RædkjærKirstine Rædkjær ('91)DEN1:06.75
  
 PB
Finale G
25.1.
25.1.
1
Tilda Mjörnell
Tilda Mjörnell ('04)
SWE1:02.77
  
 PB
2
Caroline Norrsand
Caroline Norrsand ('85)
SWE1:06.31
  
 SB
3Yasmine AbbouchYasmine Abbouch ('01)DEN1:06.37
  
 PB
K 800 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN2:10.99
  
 SB
2Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)DEN2:12.47
  
 PB
3
Madeleine Björlin-Delmar
Madeleine Björlin-Delmar ('96)
SWE2:12.85
  
 SB
4Josefine RytterJosefine Rytter ('94)DEN2:13.05
  
 SB
5
Wilma Nielsen
Wilma Nielsen ('01)
SWE2:13.24
  
 PB
6Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)DEN2:25.83
  
 SB
Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck ('97)
SWE DNF
  
 
Finale B
26.1.
26.1.
1
Sandra Åberg
Sandra Åberg ('03)
SWE2:19.57
  
 PB
2
Stina Pettersson
Stina Pettersson ('02)
SWE2:19.98
  
 PB
3
Ebba Berglin
Ebba Berglin ('01)
SWE2:21.03
  
 SB
4
Hilda Lindell
Hilda Lindell ('04)
SWE2:23.45
  
 PB
5
Lisa Wreeby
Lisa Wreeby ('02)
SWE2:24.73
  
 PB
Finale C
26.1.
26.1.
1
Alma Svennerud
Alma Svennerud ('04)
SWE2:25.35
  
 PB
2Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)DEN2:25.63
  
 PB
3
Frida Berglin
Frida Berglin ('05)
SWE2:27.31
  
 
4
Anne Oostra
Anne Oostra ('04)
SWE2:27.36
  
 PB
5
Tilda Mjörnell
Tilda Mjörnell ('04)
SWE2:29.01
  
 PB
Finale D
26.1.
26.1.
1Laura Røhl Guldbæk ArentsenLaura Røhl Guldbæk Arentsen ('03)DEN2:27.10
  
 
2Ida KiilIda Kiil ('05)DEN2:35.63
  
 PB
3Frida RevallFrida Revall ('06)DEN2:43.11
  
 PB
4Emma FokdalEmma Fokdal ('04)DEN2:51.09
  
 PB
5
Sofia Hegardt
Sofia Hegardt ('72)
SWE2:56.70
  
 PB
K 1500 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Annika Faager
Annika Faager ('76)
SWE4:41.39
  
 PB
2
Nadja Rugland
Nadja Rugland ('01)
SWE4:41.89
  
 PB
3Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)DEN4:42.64
  
 PB
4
Florentina Stojakovic
Florentina Stojakovic ('74)
SWE5:19.99
  
 SB
5
Annelie Blomqvist
Annelie Blomqvist ('92)
SWE5:31.29
  
 SB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN8.40
  
 
2
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
SWE8.58
  
 PB
3Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)DEN8.64
  
 
4
Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö ('98)
SWE8.75
  
 =SB
5
Estelle Montler
Estelle Montler ('91)
SWE8.76
  
 SB
6Ida BoelIda Boel DEN8.78
  
 =SB
7
Lovisa Karlsson
Lovisa Karlsson 
SWE8.79
  
 
8Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)DEN8.97
  
 
Indledende heats26.1.
Indledende 1
26.1.
26.1.
1
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
SWE8.63
q
  
 =PB
2Ida BoelIda Boel DEN8.78
q
  
 SB
3
Lovisa Karlsson
Lovisa Karlsson 
SWE8.80
q
  
 
4Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)DEN8.95
q
  
 PB
5Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange DEN9.21
  
 SB
Indledende 2
26.1.
26.1.
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN8.47
q
  
 SB
2Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)DEN8.59
q
  
 SB
3
Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö ('98)
SWE8.78
q
  
 
4
Estelle Montler
Estelle Montler ('91)
SWE8.85
q
  
 
5Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN9.19
  
 SB
6Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)DEN9.94
  
 SB
K Højdespring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Emma Söderström
Emma Söderström ('98)
SWE1.74
  
 SB
 
1.65 SB
  O
1.68 SB
  O
1.71 SB
  O
1.74 SB
XXO
1.78
  XX
   
2Rikke AndersenRikke Andersen ('98)DEN1.71
  
 
 
1.60
  O
1.65
  O
1.68
  O
1.71
  O
1.74
XXX
   
3
Malin Støyva
Malin Støyva ('94)
NOR1.71
  
 PB
 
1.55 PB
  O
1.60 PB
  O
1.65 PB
XXO
1.68 PB
  O
1.71 PB
 XO
1.74
XXX
  
4
Vendela von Corswant
Vendela von Corswant ('93)
SWE1.71
  
 SB
 
1.65
 XO
1.68
  O
1.71 SB
XXO
1.74
XXX
    
5Beatriz Ferrano ForésBeatriz Ferrano Forés ('86)DEN1.68
  
 SB
 
1.55 SB
  O
1.60 SB
  O
1.65 SB
 XO
1.68 SB
  O
1.71
XXX
   
6Tina Bischoff GellinTina Bischoff Gellin ('98)DEN1.60
  
 SB
 
1.50 SB
  O
1.55 SB
  O
1.60 SB
  O
1.65
XXX
    
7
Ellen White
Ellen White ('01)
SWE1.60
  
 
 
1.55
  O
1.60
 XO
1.65
XXX
     
8
Sara Johansson
Sara Johansson ('94)
SWE1.55
  
 SB
 
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55 SB
 XO
1.60
XXX
    
9Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange DEN1.50
  
 SB
 
1.45
  O
1.48
  O
1.50 SB
 XO
1.51 SB
  O
1.54 SB
  O
1.55
XXX
1.57 SB
 XO
1.60 SB
XXO
1.63
XXX
       
10
Matilda Nilsson
Matilda Nilsson ('93)
SWE1.45
  
 SB
 
1.39
  O
1.42
  O
1.45 SB
  O
1.45 SB
  O
1.48 SB
  O
1.50
XXX
1.51 SB
  O
1.54 SB
XXO
1.57
XXX
       
Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 
SWE NH
  
 
 
1.48
XXO
1.51
XXX
1.60
XXX
     
K Stangspring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Michaela Meijer
Michaela Meijer ('93)
SWE4.30
  
 SB
 
4.10 SB
  O
4.30 SB
  O
4.50
XXX
     
2Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)DEN4.20
  
 SB
 
3.80
  O
4.00
 XO
4.20 SB
  O
4.30
XXX
    
3
Linnea Jönsson
Linnea Jönsson ('99)
SWE4.10
  
 
 
3.90
  O
4.00
  O
4.10
  O
4.20
XXX
    
4
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
SWE4.00
  
 
 
3.70
  O
3.80
  O
3.90
 XO
4.00
XXO
4.10
XXX
   
5
Hanna Jansson
Hanna Jansson ('95)
SWE4.00
  
 SB
 
3.80
 XO
3.90 =SB
 XO
4.00 SB
XXO
4.10
  XX
    
6
Malin Dahlström
Malin Dahlström ('89)
SWE3.90
  
 
 
3.90
  O
       
7
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE3.90
  
 
 
3.70
XXO
3.80
  O
3.90
XXO
4.00
XXX
    
8
Fanny Berglund
Fanny Berglund ('88)
SWE3.80
  
 SB
 
3.80 SB
  O
       
9
Annika Jönsson
Annika Jönsson ('96)
SWE3.80
  
 =SB
 
3.70
 XO
3.80 =SB
  O
3.90
XXX
     
10Line R JensenLine R Jensen ('92)DEN3.80
  
 
 
3.70
  O
3.80
 XO
3.90
XXX
     
11
Klara Mattsson
Klara Mattsson ('97)
SWE3.80
  
 SB
 
3.60
  O
3.70
 XO
3.80 SB
XXO
3.90
XXX
    
12Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)DEN3.70
  
 PB
 
3.30
  O
3.50 SB
  O
3.60 =PB
  O
3.70 PB
  O
3.80
XXX
   
13Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN3.60
  
 
 
3.30
  O
3.40
  O
3.50
  O
3.60
XXO
3.70
XXX
   
14Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN3.50
  
 SB
 
3.30 SB
  O
3.50 SB
  O
3.60
XXX
     
15Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)DEN3.50
  
 SB
 
3.30
 XO
3.40
  O
3.50 SB
 XO
3.60
XXX
    
16
Ella Uddenäs
Ella Uddenäs ('05)
SWE3.40
  
 
 
3.10
  O
3.20
  O
3.30
XXO
3.40
  O
3.50
XXX
   
17
Synne Marie Engebretsen
Synne Marie Engebretsen ('02)
NOR3.40
  
 PB
 
3.10 PB
  O
3.20 PB
  O
3.30 PB
XXO
3.40 PB
 XO
3.50
XXX
   
K Længdespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Malin Otterling Marmbrandt
Malin Otterling Marmbrandt ('85)
SWE6.09
  
 SB
 
6.04 SB6.09 SB  X6.086.015.98  
2
Jenny Lestander
Jenny Lestander ('98)
SWE6.01
  
 PB
 
6.00 =PB4.49  X5.885.746.01 PB  
3
Moa Ullgren
Moa Ullgren ('96)
SWE5.68
  
 
 
  X  X5.605.685.68  X  
4
Lovisa Karlsson
Lovisa Karlsson 
SWE5.67
  
 
 
5.645.673.745.60  –  –  
5
Thilda Särnevång
Thilda Särnevång ('96)
SWE5.67
  
 SB
 
  X5.595.485.67 SB  X5.64  
6Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)GER5.62
  
 
 
5.48  X5.625.385.585.58  
7
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE5.59
  
 SB
 
5.35  X5.44 =SB  X5.59 SB  X  
8Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN5.42
  
 SB
 
5.015.42 SB5.125.185.295.30  
9Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)DEN5.37
  
 SB
 
5.37 SB5.145.20     
10
Emma Andreasson
Emma Andreasson 
SWE5.34
  
 
 
5.29  X5.34     
11Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)DEN5.12
  
 SB
 
  X5.07 SB5.12 SB     
12
Judith Sjöman
Judith Sjöman ('99)
SWE5.07
  
 
 
5.075.064.11     
13
Frida Bergvall
Frida Bergvall ('99)
SWE4.81
  
 SB
 
  X4.81 SB  X     
14Laetitia BruunLaetitia Bruun ('94)DEN4.68
  
 SB
 
4.38 SB4.39 SB4.68 SB     
15
Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö ('98)
SWE4.34
  
 
 
  X  X4.34     
16
Stephanie Ydström
Stephanie Ydström ('92)
SWE4.21
  
 PB
 
4.18 PB4.21 PB4.13     
Elina Gunnarsson
Elina Gunnarsson ('94)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
K Trespring     
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)GER12.85
  
 PB
 
  X  X12.85 PB12.6312.5412.84  
2
Malin Otterling Marmbrandt
Malin Otterling Marmbrandt ('85)
SWE12.60
  
 SB
 
11.65 SB12.16 SB  X12.41 SB12.2312.60 SB  
3
Emelie Nyman Wänseth
Emelie Nyman Wänseth ('98)
SWE12.51
  
 SB
 
12.23 SB12.36 SB12.51 SB  –12.4512.36  
4
Jenny Lestander
Jenny Lestander ('98)
SWE12.45
  
 SB
 
12.45 SB  X12.1712.3112.1212.42  
5
Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 
SWE11.83
  
 PB
 
11.83 PB  X11.82  X  X11.62  
6
Judith Wagersten
Judith Wagersten ('98)
SWE11.53
  
 SB
 
11.53 SB11.2511.3111.1111.3811.50  
7
Amanda Hjalmarsson
Amanda Hjalmarsson ('97)
SWE11.40
  
 
 
  X11.40  X     
8Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN11.39
  
 SB
 
11.31 SB  X  X11.39 SB11.19  X  
9Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN11.24
  
 PB
 
  X11.24 PB11.17     
10
Hanna Johansson
Hanna Johansson ('01)
SWE11.17
  
 
 
  X11.0711.17     
11
Hilma Hofström
Hilma Hofström 
SWE10.75
  
 SB
 
10.60 SB10.75 SB10.42     
12
Clara Johansson
Clara Johansson ('02)
SWE10.47
  
 
 
  X10.4610.47     
13Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)DEN9.65
  
 
 
  X9.65  X     
Judith Sjöman
Judith Sjöman ('99)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Frida Åkerström
Frida Åkerström ('90)
SWE15.40
  
 SB
 
  X15.40 SB  X  X  X  X  
2Maria SløkMaria Sløk ('83)DEN13.82
  
 SB
 
13.52 SB13.82 SB13.2313.05  X12.97  
3
Mathilda Eriksson
Mathilda Eriksson ('98)
SWE12.82
  
 SB
 
  X12.61 SB  X  X12.1312.82 SB  
4Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange DEN12.65
  
 SB
 
12.65 SB12.5412.1612.2112.09  X  
5Sandra BöllSandra Böll DEN12.11
  
 SB
 
11.26 SB11.31 SB12.11 SB11.5211.7511.39  
6
Frida Bergvall
Frida Bergvall ('99)
SWE12.08
  
 
 
12.6011.9712.0213.3912.3711.9312.0811.74
  X       
7Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)DEN12.04
  
 PB
 
13.35 PBSB11.18 PBSB  X13.1812.46 SB11.80 SB12.04 PB11.86
  –       
8
Jennifer Rudberg
Jennifer Rudberg ('98)
SWE11.86
  
 SB
 
10.40 SB11.76 SB  X9.8810.12  X  X11.15
11.86 SB       
M30 60 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Linus Malmborg
Linus Malmborg ('74)
SWE7.39
  
 SB
2
Mattias Sunneborn
Mattias Sunneborn ('70)
SWE7.40
  
 SB
3
Markus Rönnerling
Markus Rönnerling ('81)
SWE8.05
  
 
4
Martin Bergström
Martin Bergström ('76)
SWE8.30
  
 
5
Peter Bengtsson
Peter Bengtsson ('64)
SWE8.48
  
 PB
6
Henrik Falknell
Henrik Falknell ('74)
SWE13.54
  
 PB
Finale B
25.1.
25.1.
1
Thomas Novin
Thomas Novin ('80)
SWE8.19
  
 PB
2
Johan Thümmel
Johan Thümmel ('73)
SWE8.53
  
 PB
3
Peter Lindgren
Peter Lindgren ('60)
SWE8.61
  
 PB
4
Anders Nilsson
Anders Nilsson ('63)
SWE8.69
  
 PB
5
Tomas Johnsson
Tomas Johnsson ('71)
SWE8.80
  
 
6
Leif Grönqvist
Leif Grönqvist ('69)
SWE8.94
  
 PB
Finale C
25.1.
25.1.
1Stig FogStig Fog ('67)DEN8.58
  
 PB
2Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)DEN8.98
  
 SB
3
Alexander Milanov
Alexander Milanov ('68)
SWE9.07
  
 =PB
4
Daniel Ohlin
Daniel Ohlin ('73)
SWE9.17
  
 PB
5
Rune Persson
Rune Persson ('47)
SWE10.48
  
 PB
6
Lars-Erik Granberg
Lars-Erik Granberg ('42)
SWE10.91
  
 
M30 Længdespring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Johan Thümmel
Johan Thümmel ('73)
SWE4.91
  
 PB
2Stig FogStig Fog ('67)DEN4.54
  
 PB
3
Tomas Johnsson
Tomas Johnsson ('71)
SWE4.48
  
 
4Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)DEN4.29
  
 SB
5
Lars-Erik Granberg
Lars-Erik Granberg ('42)
SWE3.02
  
 PB
6
Rune Persson
Rune Persson ('47)
SWE2.96
  
 
M30 Kuglestød 7.26 kg    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Christian Karlström
Christian Karlström ('83)
SWE9.41
  
 PB
2
Johan Thümmel
Johan Thümmel ('73)
SWE8.38
  
 PB
K30 60 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Karin Björk
Karin Björk ('81)
SWE8.69
  
 PB
2
Marie Hansson
Marie Hansson ('80)
SWE8.70
  
 PB
3
Camilla Rönnerling
Camilla Rönnerling ('85)
SWE9.02
  
 PB
4
Anna-Karin Lindgren
Anna-Karin Lindgren ('61)
SWE10.32
  
 
D19 60 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Oliwer Danielsson
Oliwer Danielsson ('01)
SWE6.94
  
 
2
Erik Johansson
Erik Johansson ('01)
SWE7.07
  
 
3
Lucas Bolin
Lucas Bolin ('01)
SWE7.15
  
 PB
4Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)DEN7.23
  
 PB
5
Victor Akande
Victor Akande ('02)
SWE7.29
  
 
5
Rafael Tejada De Leon
Rafael Tejada De Leon ('02)
SWE7.29
  
 
7Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN7.30
  
 
8Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN7.30
  
 
Indledende heats25.1.
Indledende 1
25.1.
25.1.
1
Erik Johansson
Erik Johansson ('01)
SWE7.06
q
  
 =PB
2Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)DEN7.27
q
  
 PB
3
Rafael Tejada De Leon
Rafael Tejada De Leon ('02)
SWE7.28
q
  
 
4
Elias Hedner
Elias Hedner ('02)
SWE7.28
  
 
5
Edvin Månsson
Edvin Månsson ('02)
SWE7.31
  
 SB
6
Anton Runemar
Anton Runemar ('02)
SWE7.32
  
 
7
Andreas Joseph Dixon
Andreas Joseph Dixon ('01)
NOR7.44
  
 PB
Indledende 2
25.1.
25.1.
1Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)DEN7.32
  
 PB
2
Imran Lernebo
Imran Lernebo ('01)
SWE7.32
  
 
3
Herman Forsberg
Herman Forsberg ('02)
SWE7.40
  
 =PB
4
Petter Roos
Petter Roos ('01)
SWE7.42
  
 
5
Teodor Sobczyk
Teodor Sobczyk ('01)
SWE7.52
  
 
6
Andreas Jönsson
Andreas Jönsson ('02)
SWE7.58
  
 SB
7Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)DEN7.64
  
 PB
Indledende 3
25.1.
25.1.
1
Lucas Bolin
Lucas Bolin ('01)
SWE7.20
q
  
 PB
2Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN7.23
q
  
 
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN7.27
q
  
 
4
Richie Leong
Richie Leong ('02)
SWE7.34
  
 SB
5Elia Noél LattaElia Noél Latta ('02)DEN7.42
  
 PB
6
Samuel Carlsson
Samuel Carlsson ('01)
SWE7.55
  
 PB
7
Theodor Duvert
Theodor Duvert ('01)
SWE7.68
  
 
Indledende 4
25.1.
25.1.
1
Oliwer Danielsson
Oliwer Danielsson ('01)
SWE6.98
q
  
 
2
Victor Akande
Victor Akande ('02)
SWE7.21
q
  
 PB
3
Emmanuel Ogwo
Emmanuel Ogwo ('02)
SWE7.33
  
 
4
Hugo Olsson
Hugo Olsson ('02)
SWE7.47
  
 PB
5
Simon Nordqvist
Simon Nordqvist ('02)
SWE7.49
  
 
6
Hugo Larsson Wilhelmsson
Hugo Larsson Wilhelmsson ('02)
SWE7.69
  
 
7
Isac Engman
Isac Engman ('02)
SWE7.75
  
 SB
D19 200 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN23.06
  
 PB
2
Rafael Tejada De Leon
Rafael Tejada De Leon ('02)
SWE23.62
  
 
Finale B
25.1.
25.1.
1
Andreas Joseph Dixon
Andreas Joseph Dixon ('01)
NOR23.17
  
 PB
2
Anton Runemar
Anton Runemar ('02)
SWE23.19
  
 PB
3
Elias Hedner
Elias Hedner ('02)
SWE23.21
  
 
Finale C
25.1.
25.1.
1
Imran Lernebo
Imran Lernebo ('01)
SWE23.16
  
 PB
2
Emmanuel Ogwo
Emmanuel Ogwo ('02)
SWE23.16
  
 PB
Finale D
25.1.
25.1.
1
Andreas Jönsson
Andreas Jönsson ('02)
SWE23.74
  
 =PB
2
Petter Roos
Petter Roos ('01)
SWE23.84
  
 SB
3Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)DEN24.38
  
 PB
Finale E
25.1.
25.1.
1
Herman Forsberg
Herman Forsberg ('02)
SWE23.64
  
 PB
2
Victor Akande
Victor Akande ('02)
SWE24.12
  
 PB
3
Simon Nordqvist
Simon Nordqvist ('02)
SWE24.45
  
 PB
Finale F
25.1.
25.1.
1
Hugo Larsson Wilhelmsson
Hugo Larsson Wilhelmsson ('02)
SWE24.80
  
 PB
2
Samuel Carlsson
Samuel Carlsson ('01)
SWE24.91
  
 PB
3Jason OvergaardJason Overgaard ('01)DEN25.67
  
 PB
25.1.
25.1.
1Elia Noél LattaElia Noél Latta ('02)DEN23.49
  
 PB
2
Johan Wahlgren
Johan Wahlgren ('02)
SWE24.89
  
 PB
3
Mattis Roknic Kinman
Mattis Roknic Kinman ('02)
SWE25.99
  
 PB
D19 1500 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Victor Wahlgren
Victor Wahlgren ('02)
SWE4:16.11
  
 PB
2
Truls Månsson
Truls Månsson ('02)
SWE4:21.02
  
 PB
3
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('02)
SWE4:23.63
  
 PB
4
Albert Hellman
Albert Hellman ('01)
SWE4:43.03
  
 PB
5David Romney LauridsenDavid Romney Lauridsen ('01)DEN5:00.55
  
 PB
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Thomas Jones
Thomas Jones ('01)
SWE8.11
  
 
2
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE8.34
  
 
3
Carl Erik Landsvik
Carl Erik Landsvik ('01)
NOR8.34
  
 PB
4
Edvin Månsson
Edvin Månsson ('02)
SWE8.43
  
 PB
5
Marcus Blixt
Marcus Blixt ('02)
SWE8.57
  
 
6
Teodor Sobczyk
Teodor Sobczyk ('01)
SWE8.69
  
 
7Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)DEN8.70
  
 
8
Andreas Joseph Dixon
Andreas Joseph Dixon ('01)
NOR8.81
  
 
Indledende heats26.1.
Indledende 1
26.1.
26.1.
1
Carl Erik Landsvik
Carl Erik Landsvik ('01)
NOR8.35
q
  
 PB
2
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE8.35
q
  
 
3
Edvin Månsson
Edvin Månsson ('02)
SWE8.47
q
  
 PB
4
Andreas Joseph Dixon
Andreas Joseph Dixon ('01)
NOR8.66
q
  
 
5Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN9.09
  
 
6Jason OvergaardJason Overgaard ('01)DEN10.20
  
 
Indledende 2
26.1.
26.1.
1
Thomas Jones
Thomas Jones ('01)
SWE8.03
q
  
 
2
Teodor Sobczyk
Teodor Sobczyk ('01)
SWE8.65
q
  
 PB
3Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)DEN8.67
q
  
 PB
4
Marcus Blixt
Marcus Blixt ('02)
SWE8.74
q
  
 
5Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)DEN8.85
  
 
6
Carl Hedin
Carl Hedin ('01)
SWE9.06
  
 SB
7Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)DEN9.14
  
 
D19 Højdespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Erik Dahlberg
Erik Dahlberg ('02)
SWE1.94
  
 
 
1.85
 XO
1.88
  O
1.91
XXO
1.94
 XO
1.97
XXX
   
2
Theodor Duvert
Theodor Duvert ('01)
SWE1.80
  
 PB
 
1.75 SB
  O
1.80 PB
  O
1.85
XXX
     
2Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)DEN1.80
  
 =SB
 
1.70
  O
1.75
  O
1.80 =SB
  O
1.85
XXX
    
4Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN1.80
  
 PB
 
1.60 SB
  O
1.65 SB
  O
1.70 SB
  O
1.75 PB
  O
1.80 PB
XXO
1.85
XXX
  
D19 Længdespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Erik Johansson
Erik Johansson ('01)
SWE7.23
  
 PB
 
7.10 PB7.11 PB7.087.23 PB7.207.17  
2
Oliwer Danielsson
Oliwer Danielsson ('01)
SWE7.00
  
 SB
 
7.00 SB  X  X  –  –  –  
3William KorsgaardWilliam Korsgaard ('01)DEN6.83
  
 PB
 
6.83 PB4.814.866.586.71  X  
4
Teodor Sobczyk
Teodor Sobczyk ('01)
SWE6.80
  
 PB
 
6.65 PB  –6.574.59  X6.80 PB  
5
Jimmy Hellström
Jimmy Hellström ('03)
SWE6.76
  
 PB
 
6.45 SB6.76 PB6.495.25  –  –  
6
Victor Hering
Victor Hering ('03)
SWE6.72
  
 PB
 
6.466.086.286.70 PB6.346.72 PB  
7
Hugo Olsson
Hugo Olsson ('02)
SWE6.53
  
 PB
 
6.11  X6.36 PB6.53 PB  –  X  
8Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN6.41
  
 SB
 
6.366.056.41 SB  X6.246.40  
9Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN6.29
  
 SB
 
  X  X6.29 SB     
10
Johan Wahlgren
Johan Wahlgren ('02)
SWE6.04
  
 PB
 
6.04 PB5.905.88     
11
Herman Forsberg
Herman Forsberg ('02)
SWE5.96
  
 PB
 
  X5.735.96 PB     
12
Rafael Tejada De Leon
Rafael Tejada De Leon ('02)
SWE5.87
  
 PB
 
4.67 PB5.77 PB5.87 PB     
13
Favour Chidison
Favour Chidison ('01)
SWE5.80
  
 SB
 
5.695.505.80 SB     
14Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)DEN5.79
  
 PB
 
5.64 SB5.74 PB5.79 PB     
15
Theodor Duvert
Theodor Duvert ('01)
SWE5.75
  
 
 
5.715.575.75     
Patrick WolfPatrick Wolf ('01)DEN NM
  
 
 
  X  X  X     
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Leo Frid Göransson
Leo Frid Göransson ('02)
SWE14.90
  
 PB
 
14.62 PB  X13.7414.90 PB14.89  X  
2
Hampus Wallin
Hampus Wallin ('02)
SWE14.06
  
 PB
 
12.23 PB12.85 PB14.06 PB  X  X12.93  
3Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)DEN13.58
  
 
 
12.75  X  X13.0113.58  X  
4
Teodor Sobczyk
Teodor Sobczyk ('01)
SWE11.89
  
 SB
 
  X10.98 SB11.80 SB11.79  X11.89 SB  
5
Carl Hedin
Carl Hedin ('01)
SWE10.44
  
 PB
 
9.94 SB  X10.44 PB  X  X10.33  
P19 60 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Filippa Sivnert
Filippa Sivnert ('01)
SWE7.51
  
 
2
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
SWE7.77
  
 SB
3
Wilma Rosenquist
Wilma Rosenquist ('01)
SWE7.83
  
 
4Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN7.88
  
 SB
5
Cajsa Augustsson
Cajsa Augustsson ('02)
SWE7.88
  
 
6
Kajsa Kjellergren
Kajsa Kjellergren ('01)
SWE7.90
  
 
7
Olivia Stridh
Olivia Stridh ('02)
SWE7.91
  
 
8
Ebba Åhman
Ebba Åhman ('02)
SWE8.11
  
 
Indledende heats25.1.
Indledende 1
25.1.
25.1.
1
Filippa Sivnert
Filippa Sivnert ('01)
SWE7.54
q
  
 
2
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
SWE7.79
q
  
 SB
3
Kajsa Kjellergren
Kajsa Kjellergren ('01)
SWE7.85
q
  
 
4
Cajsa Augustsson
Cajsa Augustsson ('02)
SWE7.93
q
  
 
5Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN8.15
  
 PB
6
Stina Östklint
Stina Östklint ('01)
SWE8.26
  
 SB
7Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)DEN8.33
  
 
Indledende 2
25.1.
25.1.
1
Olivia Stridh
Olivia Stridh ('02)
SWE7.90
q
  
 
2Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN8.01
q
  
 SB
3Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)DEN8.36
  
 
4
Sissela Österberg
Sissela Österberg ('02)
SWE8.37
  
 PB
5
Tove Larsson
Tove Larsson ('02)
SWE8.53
  
 
6Emma Rokkjer LangballEmma Rokkjer Langball ('02)DEN9.53
  
 PB
Indledende 3
25.1.
25.1.
1
Wilma Rosenquist
Wilma Rosenquist ('01)
SWE7.80
q
  
 SB
2
Ebba Åhman
Ebba Åhman ('02)
SWE8.00
q
  
 PB
3
Alva Bengtsson
Alva Bengtsson ('01)
SWE8.18
  
 SB
4Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN8.27
  
 SB
5
Hanna Persson
Hanna Persson ('02)
SWE8.36
  
 PB
6Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)DEN8.40
  
 SB
7
Kajsa Ericsson
Kajsa Ericsson ('01)
SWE8.77
  
 PB
P19 200 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Ebba Åhman
Ebba Åhman ('02)
SWE25.87
  
 
2Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)DEN25.90
  
 PB
Finale B
25.1.
25.1.
Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)DEN31.71
  
 PB
1
Maja Kronkvist
Maja Kronkvist ('02)
SWE26.66
  
 SB
2Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)DEN27.64
  
 SB
P19 1500 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)DEN5:35.62
  
 PB
2Isabella Matilda JensenIsabella Matilda Jensen ('01)DEN5:36.41
  
 SB
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE8.58
  
 PB
2
Ebba Åhman
Ebba Åhman ('02)
SWE8.83
  
 
3Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN9.12
  
 SB
4
Wendela Yhlen Graf
Wendela Yhlen Graf ('02)
SWE9.45
  
 PB
5
Kajsa Karila
Kajsa Karila ('02)
SWE9.60
  
 PB
6
Stina Östklint
Stina Östklint ('01)
SWE9.72
  
 PB
7
Tove Larsson
Tove Larsson ('02)
SWE9.83
  
 
Indledende heats26.1.
Indledende 1
26.1.
26.1.
1
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE8.76
q
  
 SB
2
Andrea Thorsheim
Andrea Thorsheim ('01)
NOR9.49
q
  
 PB
3
Tove Larsson
Tove Larsson ('02)
SWE9.63
q
  
 
4
Stina Östklint
Stina Östklint ('01)
SWE9.76
q
  
 PB
5
Moa Kilén
Moa Kilén ('01)
SWE10.32
  
 SB
Indledende 2
26.1.
26.1.
1
Ebba Åhman
Ebba Åhman ('02)
SWE8.98
q
  
 
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN9.27
q
  
 SB
3
Wendela Yhlen Graf
Wendela Yhlen Graf ('02)
SWE9.57
q
  
 PB
4
Kajsa Karila
Kajsa Karila ('02)
SWE9.73
q
  
 PB
5
Ebba Magnusson
Ebba Magnusson ('01)
SWE9.77
  
 PB
6
Tilde Gudmundsson
Tilde Gudmundsson ('02)
SWE9.88
  
 
P19 Højdespring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Sara OlsenSara Olsen ('01)DEN1.60
  
 SB
 
1.50
  O
1.55 SB
XXO
1.60 SB
  O
1.65
XXX
    
2
Andrea Thorsheim
Andrea Thorsheim ('01)
NOR1.60
  
 PB
 
1.50 PB
  O
1.55 PB
XXO
1.60 PB
XXO
1.65
XXX
    
3Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)DEN1.55
  
 SB
 
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55 SB
XXO
1.60
XXX
    
3
Angel Richmore
Angel Richmore ('01)
SWE1.55
  
 SB
 
1.50 SB
  O
1.55 SB
XXO
1.60
XXX
     
5
Mea Gedin
Mea Gedin ('01)
SWE1.50
  
 
 
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
XXX
     
6
Elisabeth Bolstad Raa
Elisabeth Bolstad Raa ('03)
NOR1.45
  
 SB
 
1.45 SB
  O
1.50
XXX
      
7Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN1.45
  
 SB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
 XO
1.50
XXX
     
P19 Længdespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Anja Olsson
Anja Olsson ('01)
SWE5.63
  
 PB
 
5.51  X5.565.38  X5.63 PB  
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN5.44
  
 SB
 
5.115.17 SB5.26 SB  X5.27 SB5.44 SB  
3
Tilde Gudmundsson
Tilde Gudmundsson ('02)
SWE5.39
  
 SB
 
5.105.245.165.29 SB5.39 SB  X  
4
Andrea Thorsheim
Andrea Thorsheim ('01)
NOR5.38
  
 PB
 
5.11 =PB5.38 PB5.255.195.225.19  
5
Cajsa Augustsson
Cajsa Augustsson ('02)
SWE5.38
  
 
 
5.25  X5.12  X5.384.45  
6
Samantha Oware
Samantha Oware ('01)
SWE5.33
  
 SB
 
5.33 SB5.215.21  X3.595.33 =SB  
7
Emelie Biarner
Emelie Biarner ('02)
SWE5.27
  
 PB
 
4.864.895.27 PB4.93  –5.08  
8
Hanna Persson
Hanna Persson ('02)
SWE5.19
  
 PB
 
5.00 PB5.01 PB5.19 PB4.875.115.01  
9
Hanna Johansson
Hanna Johansson ('01)
SWE5.12
  
 SB
 
4.98  X5.12 SB     
10Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN5.03
  
 SB
 
  X5.03 SB  X     
11Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)DEN4.96
  
 SB
 
4.69 SB4.674.96 SB     
12
Felicia Norell
Felicia Norell ('02)
SWE4.92
  
 SB
 
4.75 SB  X4.92 SB     
13Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)DEN4.87
  
 SB
 
4.64 SB4.87 SB4.61     
14Misja B. JepsenMisja B. Jepsen ('01)DEN4.67
  
 PB
 
4.67 PB4.584.28     
15
Clara Johansson
Clara Johansson ('02)
SWE4.66
  
 
 
4.66  X  X     
16
Hanna Falck
Hanna Falck ('01)
SWE4.53
  
 
 
  X4.53  X     
17Emma Rokkjer LangballEmma Rokkjer Langball ('02)DEN3.95
  
 PB
 
  X3.95 PB2.51     
18
Martina Olsson
Martina Olsson ('02)
SWE3.05
  
 
 
  X  X3.05     
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Angel Richmore
Angel Richmore ('01)
SWE12.50
  
 PB
 
12.0212.25 SB11.6112.43 PB12.3012.50 PB  
2
Victoria Quainoo
Victoria Quainoo ('02)
SWE12.36
  
 SB
 
12.36 SB  X  X  X12.17  X  
3
Hanna Didricksson
Hanna Didricksson ('02)
SWE11.67
  
 
 
11.1611.64  X11.0311.67  X  
4
Cajsa Augustsson
Cajsa Augustsson ('02)
SWE10.76
  
 PB
 
8.77 PB10.33 PB10.76 PB9.99  X  X  
5Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)DEN10.61
  
 
 
  X  X10.30  X  X10.61  
6
Emilia Pai
Emilia Pai ('02)
SWE8.18
  
 PB
 
8.05 PB8.027.848.18 PB7.818.02  
7
Hedda Rosvall
Hedda Rosvall ('02)
SWE7.17
  
 PB
 
7.17 PB6.136.846.636.376.32  
D17 60 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE7.17
  
 
2
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE7.21
  
 =PB
3
Victor Hering
Victor Hering ('03)
SWE7.24
  
 PB
4
Anton Essén
Anton Essén ('03)
SWE7.32
  
 
5
Samuel Ekelund
Samuel Ekelund ('03)
SWE7.40
  
 
6
Moltas Strömberg
Moltas Strömberg ('03)
SWE7.41
  
 
7
Elliot Duvert
Elliot Duvert ('03)
SWE7.50
  
 PB
Indledende heats25.1.
Indledende 1
25.1.
25.1.
1
Victor Hering
Victor Hering ('03)
SWE7.27
q
  
 PB
2
Anton Essén
Anton Essén ('03)
SWE7.29
q
  
 PB
3
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE7.29
q
  
 
4
Jimmy Hellström
Jimmy Hellström ('03)
SWE7.32
q
  
 PB
5
Elliot Duvert
Elliot Duvert ('03)
SWE7.57
q
  
 PB
6Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)DEN7.65
  
 
Indledende 2
25.1.
25.1.
1
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE7.23
q
  
 
2
Moltas Strömberg
Moltas Strömberg ('03)
SWE7.36
q
  
 PB
3
Samuel Ekelund
Samuel Ekelund ('03)
SWE7.43
q
  
 
4
Esbjörn Eriksson
Esbjörn Eriksson ('03)
SWE7.61
  
 
5
Jimmy Moreno
Jimmy Moreno ('03)
SWE7.94
  
 
D17 200 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)DEN22.80
  
 PB
2Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)DEN23.26
  
 PB
3
Moltas Strömberg
Moltas Strömberg ('03)
SWE23.43
  
 SB
Finale B
26.1.
26.1.
1Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)DEN23.56
  
 PB
2
Anton Essén
Anton Essén ('03)
SWE23.83
  
 
3
Zacharias Parmatow
Zacharias Parmatow ('03)
SWE24.82
  
 PB
Finale C
26.1.
26.1.
1Mikkel David MarklundMikkel David Marklund ('04)DEN23.88
  
 PB
2Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)DEN23.97
  
 PB
3
Esbjörn Eriksson
Esbjörn Eriksson ('03)
SWE24.20
  
 
Finale D
26.1.
26.1.
1
Joel Torp
Joel Torp ('04)
SWE24.86
  
 
2Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)DEN25.54
  
 PB
3William ElsnerWilliam Elsner ('03)DEN25.74
  
 SB
Finale E
26.1.
26.1.
1
Vincente Nordqvist
Vincente Nordqvist ('04)
SWE24.79
  
 PB
2Noah ØstergaardNoah Østergaard ('06)DEN26.55
  
 PB
3Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)DEN27.63
  
 PB
Finale F
26.1.
26.1.
1Mathis TouillonMathis Touillon ('04)DEN25.43
  
 PB
2
William Jarnemo
William Jarnemo ('04)
SWE25.61
  
 PB
3
Vincent Lundstedt
Vincent Lundstedt ('04)
SWE25.99
  
 PB
4
Elias Lindberg
Elias Lindberg ('04)
SWE26.27
  
 
26.1.
26.1.
1
Viggo Andersson
Viggo Andersson ('04)
SWE25.00
  
 PB
2
Johan Frithiofsson
Johan Frithiofsson ('03)
SWE26.77
  
 PB
D17 1500 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)DEN4:30.78
  
 PB
2
Rasmus Haak
Rasmus Haak ('03)
SWE4:31.75
  
 PB
3
Louis Schmitz
Louis Schmitz ('04)
SWE4:53.53
  
 
4Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)DEN4:56.35
  
 PB
5Cilius JørgensenCilius Jørgensen ('04)DEN5:00.21
  
 PB
6
Gabriel Rydén
Gabriel Rydén ('07)
SWE5:02.53
  
 PB
7
Erik Olsson
Erik Olsson ('04)
SWE5:05.87
  
 PB
8
Niels Jensen
Niels Jensen ('04)
SWE5:15.09
  
 PB
D17 60m Hurdles (91.4cm, 8.90m)    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE8.39
  
 
2
Moltas Strömberg
Moltas Strömberg ('03)
SWE8.51
  
 
Indledende heats26.1.
Indledende 1
26.1.
26.1.
1
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE8.46
  
 
2
Erik Erlandsson
Erik Erlandsson ('04)
SWE9.22
  
 PB
Gustav Brasch
Gustav Brasch ('04)
SWE DNF
  
 
D17 Højdespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Elliot Duvert
Elliot Duvert ('03)
SWE2.06
  
 PB
 
1.88
  O
1.94
  O
1.97
  O
2.00 PB
  O
2.03 PB
  O
2.06 PB
XXO
2.09
XXX
 
2
Mohammed Nouh
Mohammed Nouh ('03)
QAT2.06
  
 PB
 
1.85 PB
  O
1.91 PB
  O
1.94 PB
  O
1.97 PB
  O
2.00 PB
 XO
2.03 PB
XXO
2.06 PB
XXO
2.09
XXX
3
Adam Svensson
Adam Svensson ('03)
SWE1.97
  
 =PB
 
1.85
  O
1.88
  O
1.94
XXO
1.97 =PB
  O
2.00
XXX
   
4
Victor Hering
Victor Hering ('03)
SWE1.85
  
 PB
 
1.70
  O
1.75
  O
1.80
XXO
1.85 PB
XXO
1.88
XXX
   
5
Teodor Heldal
Teodor Heldal ('04)
NOR1.80
  
 PB
 
1.75 PB
  O
1.80 PB
  O
1.85
XXX
     
6
William Peiro
William Peiro ('03)
SWE1.75
  
 
 
1.70
  O
1.75
 XO
1.80
XXX
     
7
Hannes Hertzman
Hannes Hertzman ('04)
SWE1.65
  
 
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
XXX
     
D17 Stangspring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)DEN3.50
  
 PB
 
2.80 SB
  O
3.00 PB
  O
3.10 PB
 XO
3.20 PB
 XO
3.30 PB
  O
3.40 PB
 XO
3.50 PB
 XO
3.60
XXX
2
Felix Steene
Felix Steene ('04)
SWE3.50
  
 SB
 
3.50 SB
XXO
3.70
XXX
      
3
Sebastian Braunias
Sebastian Braunias ('04)
SWE3.40
  
 PB
 
3.00
  O
3.10
  O
3.20
  O
3.30 =PB
  O
3.40 PB
  O
3.50
XXX
  
4
Malte Siwertsson
Malte Siwertsson ('04)
SWE3.00
  
 PB
 
2.60 PB
  O
2.70 PB
  O
2.80 PB
 XO
2.90 PB
XXO
3.00 PB
XXO
3.10
XXX
  
D17 Længdespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Samuel Ekelund
Samuel Ekelund ('03)
SWE6.21
  
 
 
5.886.215.895.99  –6.20  
2
Zacharias Parmatow
Zacharias Parmatow ('03)
SWE6.11
  
 PB
 
4.55 SB5.44 PB5.54 PB6.11 PB6.015.48  
3Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)DEN5.98
  
 
 
5.465.535.715.98  X5.81  
4
William Peiro
William Peiro ('03)
SWE5.78
  
 PB
 
  X5.525.58 PB5.78 PB5.265.26  
5
Johan Frithiofsson
Johan Frithiofsson ('03)
SWE4.84
  
 PB
 
4.63 PB4.274.414.484.204.84 PB  
D17 Trespring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Philip Karlsson
Philip Karlsson ('04)
SWE13.25
  
 PB
 
12.81 PB12.86 PB12.99 PB12.9313.25 PB12.91  
2
Victor Hering
Victor Hering ('03)
SWE13.25
  
 PB
 
11.1612.2313.25 PB12.65  –12.49  
3
Johannes Lundqvist
Johannes Lundqvist ('04)
SWE12.38
  
 SB
 
  X12.38 SB  X  –12.14  X  
4Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)DEN10.48
  
 
 
  X10.2310.4810.42  X  X  
5
Melvin Pai
Melvin Pai ('04)
SWE10.35
  
 PB
 
10.35 PB  –  –  –  –   
6Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)DEN8.87
  
 
 
8.838.858.87  –  –  –  
Viggo Andersson
Viggo Andersson ('04)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Hugo Liljegren
Hugo Liljegren ('03)
SWE9.47
  
 PB
 
9.47 PB  X8.829.069.259.21  
P17 60 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN7.78
  
 SB
2
Wilma Svenson
Wilma Svenson ('03)
SWE7.84
  
 SB
3Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN7.84
  
 =PB
4Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)DEN8.02
  
 =PB
5Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN8.07
  
 =PB
6
Daga Indebetou
Daga Indebetou ('03)
SWE8.13
  
 
7
Tova Möllerström
Tova Möllerström ('03)
SWE8.41
  
 
Indledende heats25.1.
Indledende 1
25.1.
25.1.
1Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN7.84
q
  
 PB
2
Wilma Svenson
Wilma Svenson ('03)
SWE7.86
q
  
 =SB
3
Daga Indebetou
Daga Indebetou ('03)
SWE8.07
q
  
 PB
4
Tova Möllerström
Tova Möllerström ('03)
SWE8.35
q
  
 PB
5
Frida Andersson
Frida Andersson ('03)
SWE8.54
  
 PB
6
Emma Borovac
Emma Borovac ('03)
SWE8.72
  
 PB
Indledende 2
25.1.
25.1.
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN7.80
q
  
 SB
2Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)DEN8.02
q
  
 PB
3Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN8.07
q
  
 PB
4
Nicole Dinu
Nicole Dinu ('03)
SWE8.49
q
  
 
5
Jenny Urberg
Jenny Urberg ('03)
SWE8.92
  
 
P17 200 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Wilma Svenson
Wilma Svenson ('03)
SWE25.49
  
 
2Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN25.49
  
 PB
3
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE25.62
  
 PB
Finale B
26.1.
26.1.
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)DEN25.87
  
 PB
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN26.66
  
 PB
3
Frida Andersson
Frida Andersson ('03)
SWE27.99
  
 PB
Finale C
26.1.
26.1.
1Caroline VammenCaroline Vammen ('04)DEN26.17
  
 PB
2Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)DEN26.33
  
 PB
3Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)DEN26.94
  
 PB
Finale D
26.1.
26.1.
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)DEN26.49
  
 PB
2Nanna GrubertNanna Grubert ('04)DEN27.61
  
 SB
3Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)DEN27.68
  
 PB
Finale E
26.1.
26.1.
1Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)DEN26.52
  
 PB
2
Magda Karlsson
Magda Karlsson ('04)
SWE27.24
  
 PB
3
Filippa Svensson
Filippa Svensson ('03)
SWE28.91
  
 
Finale F
26.1.
26.1.
1
Nicole Dinu
Nicole Dinu ('03)
SWE28.48
  
 PB
2Ida Marie Skøt-NielsenIda Marie Skøt-Nielsen ('04)DEN29.09
  
 PB
3Johanna Køncke KofodJohanna Køncke Kofod ('04)DEN29.24
  
 PB
26.1.
26.1.
1Annika VintherAnnika Vinther ('04)DEN27.92
  
 PB
2
Ester Schenck
Ester Schenck ('04)
SWE29.03
  
 PB
26.1.
26.1.
1Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)DEN27.39
  
 PB
2
Emma Borovac
Emma Borovac ('03)
SWE28.94
  
 PB
P17 1500 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Tilda Mjörnell
Tilda Mjörnell ('04)
SWE5:01.59
  
 PB
2
Alma Svennerud
Alma Svennerud ('04)
SWE5:05.96
  
 PB
3Laura Røhl Guldbæk ArentsenLaura Røhl Guldbæk Arentsen ('03)DEN5:08.49
  
 SB
4Esther KirkebyEsther Kirkeby ('04)DEN5:11.99
  
 SB
5Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)DEN5:24.58
  
 SB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN8.75
  
 SB
2Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)DEN8.82
  
 
3Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)DEN8.83
  
 PB
4Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN8.93
  
 PB
5
Filippa Svensson
Filippa Svensson ('03)
SWE9.90
  
 
6
Jenny Urberg
Jenny Urberg ('03)
SWE10.32
  
 
7
Linnea Haara
Linnea Haara ('03)
SWE10.87
  
 
Indledende heats26.1.
Indledende 1
26.1.
26.1.
1Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)DEN8.70
  
 PB
2Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN8.95
  
 
3
Filippa Svensson
Filippa Svensson ('03)
SWE9.73
  
 PB
4
Jenny Urberg
Jenny Urberg ('03)
SWE10.27
  
 
5
Linnea Haara
Linnea Haara ('03)
SWE10.28
  
 
P17 Højdespring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN1.70
  
 
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65
 XO
1.70
 XO
1.74
XXX
 
2Smilla Hytholm Alex PetersenSmilla Hytholm Alex Petersen ('04)DEN1.55
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55 PB
 XO
1.60
XXX
    
3
Elisabeth Bolstad Raa
Elisabeth Bolstad Raa ('03)
NOR1.55
  
 PB
 
1.45 =PB
 XO
1.50 PB
  O
1.55 PB
XXO
1.60
XXX
    
4
Kim Rodén
Kim Rodén ('03)
SWE1.50
  
 SB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50 SB
 XO
1.55
XXX
    
4
Johanna Persson
Johanna Persson ('03)
SWE1.50
  
 
 
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
XXX
     
6
Matilda Åkerman
Matilda Åkerman ('04)
SWE1.45
  
 SB
 
1.35 SB
 XO
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50
XXX
    
P17 Stangspring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Frida Andersson
Frida Andersson ('03)
SWE3.20
  
 PB
 
2.60
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00
  O
3.10
  O
3.20 PB
  O
3.30
XXX
 
2
Leonie Mörstam
Leonie Mörstam ('06)
SWE3.20
  
 PB
 
2.60
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00 =PB
  O
3.10 PB
XXO
3.20 PB
 XO
3.30
XXX
3
Luna Johannsen
Luna Johannsen ('05)
SWE3.10
  
 
 
2.80
  O
2.90
  O
3.00
 XO
3.10
  O
3.20
XXX
   
4
Ronja Sjöstrand
Ronja Sjöstrand ('04)
SWE3.10
  
 PB
 
2.60
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90
 XO
3.00
 XO
3.10 PB
  O
3.20
XXX
 
5
Milla Ekstrand
Milla Ekstrand ('03)
SWE3.00
  
 
 
2.80
  O
2.90
 XO
3.00
  O
3.10
XXX
    
6
Amina Fältmars
Amina Fältmars ('03)
SWE2.80
  
 =PB
 
2.50
  O
2.70
  O
2.80 =PB
  O
2.90
XXX
    
7
Ellen Rosenberg
Ellen Rosenberg ('06)
SWE2.80
  
 PB
 
2.50 =PB
  O
2.60 PB
 XO
2.70 PB
  O
2.80 PB
 XO
2.90
  XP
   
8
Ellen Persson
Ellen Persson ('03)
SWE2.70
  
 
 
2.50
  O
2.70
  O
2.80
XXX
     
9
Ester Schenck
Ester Schenck ('04)
SWE2.60
  
 
 
2.30
  O
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70
XXX
   
10
Elvira Collvin
Elvira Collvin ('04)
SWE2.50
  
 
 
2.40
  O
2.50
  O
2.60
XXX
     
11
Smilla Bengtsson
Smilla Bengtsson ('04)
SWE2.30
  
 =PB
 
2.20 SB
 XO
2.30 =PB
XXO
2.40
XXX
     
P17 Længdespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DEN5.79
  
 SB
 
5.71 SB5.705.675.635.79 SB  X  
2Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN5.59
  
 
 
5.335.595.56  X5.455.51  
3Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN5.41
  
 PB
 
5.41 PB5.265.265.255.365.37  
4
Elin Pettersson
Elin Pettersson ('03)
SWE5.41
  
 SB
 
5.065.41 SB5.295.275.215.27  
5
Tilda Lilja
Tilda Lilja ('03)
SWE5.06
  
 
 
4.904.92  X4.805.06  X  
6
Malin Lundgren
Malin Lundgren ('03)
SWE4.51
  
 PB
 
4.51 PB4.394.374.154.304.25  
7
Betty Lecander
Betty Lecander ('03)
SWE4.37
  
 PB
 
  X  X  X4.37 PB2.594.27  
8
Kim Rodén
Kim Rodén ('03)
SWE4.35
  
 
 
4.354.25  X4.18  –  –  
P17 Trespring     
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Aicha Koné
Aicha Koné ('04)
SWE11.50
  
 
 
11.1711.50  X11.2811.3611.49  
2
Frida Andersson
Frida Andersson ('03)
SWE11.19
  
 
 
  X  X10.8311.0011.1910.78  
3
Ella Jovanovic
Ella Jovanovic ('04)
SWE11.10
  
 SB
 
  X11.01 SB10.9711.03 SB11.10 SB  X  
4Smilla Hytholm Alex PetersenSmilla Hytholm Alex Petersen ('04)DEN10.72
  
 
 
10.7210.1710.6610.4010.4010.16  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Julia Scharnell
Julia Scharnell ('03)
SWE13.45
  
 SB
 
12.97 SB12.97 =SB12.4911.7312.6813.45 SB  
2Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN13.43
  
 PB
 
13.27 PB12.6813.43 PB13.1813.0612.74  
3
Thea Löfman
Thea Löfman ('03)
SWE12.92
  
 SB
 
12.63 SB12.75 SB12.2112.4112.1512.92 SB  
4Søs SühlerSøs Sühler ('04)DEN12.85
  
 SB
 
12.0812.75 SB12.85 SB  X10.2610.69  
5
Moa Feldt
Moa Feldt ('03)
SWE12.21
  
 
 
11.9412.08  X11.9210.6912.21  
6
Nicole Dinu
Nicole Dinu ('03)
SWE11.31
  
 
 
10.509.6410.2911.2311.2711.31  
7Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN10.86
  
 
 
10.3210.549.8210.1710.869.57  
8
Vendela Mörstam
Vendela Mörstam ('04)
SWE10.04
  
 
 
9.3910.049.359.499.599.71  
9
Malin Lundgren
Malin Lundgren ('03)
SWE9.67
  
 PB
 
9.62 PB9.349.67 PB     
10
Josefin Axelsson
Josefin Axelsson ('03)
SWE7.95
  
 SB
 
7.55 SB7.80 SB7.95 SB     
D16 60 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)DEN7.17
  
 
2Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)DEN7.31
  
 
3Mikkel David MarklundMikkel David Marklund ('04)DEN7.36
  
 
4Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)DEN7.42
  
 PB
5
Isak Holgersson
Isak Holgersson ('04)
SWE7.53
  
 
6
Erik Erlandsson
Erik Erlandsson ('04)
SWE7.59
  
 
7
Johannes Lundqvist
Johannes Lundqvist ('04)
SWE7.68
  
 
Indledende heats25.1.
Indledende 1
25.1.
25.1.
1Mikkel David MarklundMikkel David Marklund ('04)DEN7.42
q
  
 
2Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)DEN7.49
q
  
 PB
3
Erik Erlandsson
Erik Erlandsson ('04)
SWE7.55
q
  
 
4
Vincent Lundstedt
Vincent Lundstedt ('04)
SWE8.02
  
 PB
5
Filip Olsson
Filip Olsson ('04)
SWE8.40
  
 
6Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)DEN8.54
  
 
Indledende 2
25.1.
25.1.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)DEN7.27
q
  
 
2
Isak Holgersson
Isak Holgersson ('04)
SWE7.51
q
  
 =PB
3
Johannes Lundqvist
Johannes Lundqvist ('04)
SWE7.58
q
  
 =PB
4
Viggo Andersson
Viggo Andersson ('04)
SWE7.74
  
 =PB
5
Vincente Nordqvist
Vincente Nordqvist ('04)
SWE7.84
  
 SB
6
William Jarnemo
William Jarnemo ('04)
SWE8.00
  
 
Indledende 3
25.1.
25.1.
1Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)DEN7.33
q
  
 
2
Felix Steene
Felix Steene ('04)
SWE7.57
q
  
 PB
3
Joel Torp
Joel Torp ('04)
SWE7.68
  
 
4Mathis TouillonMathis Touillon ('04)DEN7.84
  
 PB
5
Casper Johansson
Casper Johansson ('04)
SWE7.85
  
 =PB
6
Elias Lindberg
Elias Lindberg ('04)
SWE8.08
  
 
7
Niels Jensen
Niels Jensen ('04)
SWE8.09
  
 PB
8
Felix Wyon
Felix Wyon ('04)
SWE8.19
  
 PB
D16 60m Hurdles (91.4cm, 8.90m)    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Gustav Brasch
Gustav Brasch ('04)
SWE8.36
  
 
2
Isac Svensson
Isac Svensson ('04)
SWE8.40
  
 PB
3
Erik Erlandsson
Erik Erlandsson ('04)
SWE9.21
  
 PB
4
Hannes Hertzman
Hannes Hertzman ('04)
SWE9.39
  
 PB
D16 Længdespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)DEN6.93
  
 PB
 
  X6.516.83 PB6.676.93 PB6.54  
2
Philip Karlsson
Philip Karlsson ('04)
SWE6.01
  
 PB
 
4.515.38  X5.76  X6.01 PB  
3
Isac Svensson
Isac Svensson ('04)
SWE5.99
  
 SB
 
5.99 SB3.68  X  X  X  X  
4
Johannes Lundqvist
Johannes Lundqvist ('04)
SWE5.83
  
 PB
 
  X  X5.83 PB5.51  X  X  
5
Viggo Andersson
Viggo Andersson ('04)
SWE5.49
  
 PB
 
3.27  X5.21 PB5.49 PB  X  X  
6
Elias Lindberg
Elias Lindberg ('04)
SWE5.07
  
 
 
4.454.474.93  X4.875.07  
7
Hannes Hertzman
Hannes Hertzman ('04)
SWE4.63
  
 SB
 
4.564.63 SB4.53  X  –  –  
8
Sebastian Odell
Sebastian Odell ('04)
SWE4.62
  
 PB
 
4.32 PB3.904.45 PB3.884.054.62 PB  
D16 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Felix Steene
Felix Steene ('04)
SWE12.05
  
 PB
 
  X11.84 PB10.05  X  X12.05 PB  
P16 60 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE7.84
  
 
2Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)DEN8.16
  
 PB
3Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)DEN8.25
  
 PB
4
Matilda Åkerman
Matilda Åkerman ('04)
SWE8.26
  
 
5Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)DEN8.26
  
 
6Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)DEN8.34
  
 
7
Jenjira Phayakhruea
Jenjira Phayakhruea ('04)
SWE8.49
  
 
8
Stina Svenby
Stina Svenby ('04)
SWE8.61
  
 
Indledende heats25.1.
Indledende 1
25.1.
25.1.
1
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE7.82
q
  
 
2Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)DEN8.23
q
  
 
3Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)DEN8.25
q
  
 PB
4Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)DEN8.33
q
  
 PB
5
Jenjira Phayakhruea
Jenjira Phayakhruea ('04)
SWE8.44
q
  
 PB
6
Iza Mellberg
Iza Mellberg ('04)
SWE8.60
  
 SB
7
Alva Staffas
Alva Staffas ('04)
SWE8.82
  
 PB
Indledende 2
25.1.
25.1.
1
Matilda Åkerman
Matilda Åkerman ('04)
SWE8.21
q
  
 
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)DEN8.29
q
  
 PB
3
Stina Svenby
Stina Svenby ('04)
SWE8.48
q
  
 PB
4
Ester Schenck
Ester Schenck ('04)
SWE8.77
  
 
5
Alice Albien
Alice Albien ('04)
SWE8.78
  
 PB
6April Webber SørensenApril Webber Sørensen ('04)DEN9.06
  
 PB
Magda Karlsson
Magda Karlsson ('04)
SWE DNF
  
 
P16 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Linnéa Svanhall
Linnéa Svanhall ('04)
SWE8.98
  
 
2Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)DEN9.01
  
 SB
3
Emilia Mandl
Emilia Mandl ('04)
SWE9.46
  
 PB
4Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)DEN9.49
  
 PB
5
Una Ademovic
Una Ademovic ('04)
SWE9.63
  
 
Indledende heats26.1.
Indledende 1
26.1.
26.1.
1
Linnéa Svanhall
Linnéa Svanhall ('04)
SWE8.74
  
 PB
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)DEN9.62
  
 
3
Una Ademovic
Una Ademovic ('04)
SWE9.84
  
 
P16 Længdespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE5.38
  
 
 
5.035.385.145.19  X5.25  
2
Aicha Koné
Aicha Koné ('04)
SWE5.36
  
 SB
 
  X5.155.36 SB5.14  X5.32  
3Caroline VammenCaroline Vammen ('04)DEN5.32
  
 PB
 
4.974.724.945.15 SB5.32 PB5.32 =PB  
4
Emilia Mandl
Emilia Mandl ('04)
SWE5.26
  
 
 
4.905.094.935.26  X5.05  
5Nanna GrubertNanna Grubert ('04)DEN4.95
  
 
 
4.864.854.834.82  X4.95  
6Ida Marie Skøt-NielsenIda Marie Skøt-Nielsen ('04)DEN4.66
  
 SB
 
4.66 SB4.584.524.414.51  X  
7
Iza Mellberg
Iza Mellberg ('04)
SWE4.57
  
 
 
4.394.454.574.474.544.46  
8
Vendela Mörstam
Vendela Mörstam ('04)
SWE4.27
  
 
 
4.274.081.721.42  –  –  
9
Stina Svenby
Stina Svenby ('04)
SWE4.15
  
 
 
  X  X4.15     
10
Sara Andersson
Sara Andersson ('06)
SWE4.14
  
 
 
2.222.374.14     
11
Emilia Malmlöf
Emilia Malmlöf ('06)
SWE4.12
  
 
 
4.123.95  X     
12
Alice Albien
Alice Albien ('04)
SWE4.03
  
 
 
3.484.03  X     
13
Maja Malm
Maja Malm ('04)
SWE3.60
  
 PB
 
3.37 PB3.60 PB2.83     
P16 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Matilda Åkerman
Matilda Åkerman ('04)
SWE12.89
  
 PB
 
12.89 PB  X12.8712.15  X12.81  
2
Ella Eklund
Ella Eklund ('04)
SWE11.06
  
 PB
 
  X  X11.06 PB  X10.3210.53  
3
Annie Torkéll
Annie Torkéll ('06)
SWE10.81
  
 PB
 
9.5810.66 PB10.80 PB10.3010.81 PB  –  
4
Saga Redestam
Saga Redestam ('04)
SWE10.29
  
 PB
 
  X10.0310.1710.26 PB10.2310.29 PB  
5
Vendela Mörstam
Vendela Mörstam ('04)
SWE10.18
  
 PB
 
9.69 SB9.73 SB10.18 PB9.519.809.70  
6Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)DEN9.59
  
 
 
  X7.688.268.599.389.59  
7
Ester Schenck
Ester Schenck ('04)
SWE8.31
  
 PB
 
7.43  X8.31 PB7.957.587.27  
8April Webber SørensenApril Webber Sørensen ('04)DEN6.93
  
 PB
 
5.81 PB5.79  X6.93 PB6.476.15  
D15 60 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Isak Hughes
Isak Hughes ('05)
SWE7.25
  
 
2
Noah Karlberg
Noah Karlberg ('05)
SWE7.32
  
 PB
3Mathias HøjenMathias Højen ('05)DEN7.55
  
 
4Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)DEN7.59
  
 
5
Ted Bohman
Ted Bohman ('05)
SWE7.74
  
 
6Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)DEN7.83
  
 
7
Shakeem Reid
Shakeem Reid ('05)
SWE7.93
  
 
8
Elias Toth
Elias Toth ('05)
SWE7.97
  
 =SB
Indledende heats25.1.
Indledende 1
25.1.
25.1.
1
Isak Hughes
Isak Hughes ('05)
SWE7.28
q
  
 
2
Noah Karlberg
Noah Karlberg ('05)
SWE7.37
q
  
 
3Mathias HøjenMathias Højen ('05)DEN7.52
q
  
 
4
Ted Bohman
Ted Bohman ('05)
SWE7.70
q
  
 
5
Elias Toth
Elias Toth ('05)
SWE7.97
q
  
 SB
6Christian Thomas NymannChristian Thomas Nymann ('05)DEN8.29
  
 
Indledende 2
25.1.
25.1.
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)DEN7.60
q
  
 
2Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)DEN7.75
q
  
 
3
Shakeem Reid
Shakeem Reid ('05)
SWE7.91
q
  
 =PB
4
Melvin Modess
Melvin Modess ('05)
SWE8.03
  
 
5
Viktor Hedner
Viktor Hedner ('05)
SWE8.12
  
 
6
Jacob Carlsson
Jacob Carlsson ('05)
SWE8.48
  
 
D15 200 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Isak Hughes
Isak Hughes ('05)
SWE23.87
  
 
2
Melvin Vala Tefre
Melvin Vala Tefre ('05)
SWE24.34
  
 PB
3
Samuel Jönsson
Samuel Jönsson ('06)
SWE24.71
  
 
4
Noah Karlberg
Noah Karlberg ('05)
SWE24.86
  
 PB
Finale B
25.1.
25.1.
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)DEN23.58
  
 PB
2Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)DEN24.77
  
 PB
3Christian AnderssonChristian Andersson ('06)DEN25.04
  
 PB
4
Måns Bergström
Måns Bergström ('05)
SWE25.14
  
 
Finale C
25.1.
25.1.
1Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)DEN25.33
  
 PB
2
Melvin Modess
Melvin Modess ('05)
SWE25.80
  
 
3
John Bäck
John Bäck ('06)
SWE28.87
  
 
Finale D
25.1.
25.1.
1Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)DEN27.51
  
 PB
2
Viktor Vartia
Viktor Vartia ('06)
SWE27.57
  
 PB
3Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)DEN28.44
  
 PB
Finale E
25.1.
25.1.
1
Morgan Lindstedt
Morgan Lindstedt ('05)
SWE25.42
  
 
2Ludvig ElmedalLudvig Elmedal ('06)DEN26.07
  
 PB
3Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)DEN27.02
  
 PB
4
Jacob Carlsson
Jacob Carlsson ('05)
SWE27.53
  
 PB
Finale F
25.1.
25.1.
1
Ted Bohman
Ted Bohman ('05)
SWE25.01
  
 PB
2
Shakeem Reid
Shakeem Reid ('05)
SWE26.39
  
 PB
3
Jonas Gustén
Jonas Gustén ('05)
SWE26.86
  
 PB
4
Dionis Joziasse
Dionis Joziasse ('05)
SWE27.89
  
 
D15 1000 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)DEN2:58.44
  
 PB
1Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)DEN2:48.53
  
 PB
2Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)DEN2:50.69
  
 PB
3Gustav HeroldGustav Herold ('05)DEN2:54.54
  
 PB
4
Sander Petri Bere
Sander Petri Bere ('05)
SWE2:57.97
  
 PB
5
Gustav Törnkvist
Gustav Törnkvist ('05)
SWE2:58.05
  
 PB
6
Albin Sjöström
Albin Sjöström ('06)
SWE3:06.09
  
 
7
Ludvig Bergström
Ludvig Bergström ('06)
SWE3:10.62
  
 PB
Finale B
25.1.
25.1.
1
Simon Danielsson
Simon Danielsson ('06)
SWE3:06.81
  
 PB
2
Gabriel Andersson
Gabriel Andersson ('06)
SWE3:09.39
  
 PB
3Carlos Ørn Tange PaldanCarlos Ørn Tange Paldan ('05)DEN3:09.64
  
 PB
4Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)DEN3:10.91
  
 PB
5Gustav Bodekær ThomsenGustav Bodekær Thomsen ('05)DEN3:22.45
  
 PB
6
Simon Persson
Simon Persson ('05)
SWE3:25.62
  
 
D15 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)DEN8.56
  
 PB
2Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)DEN8.89
  
 PB
3
Alexander Eklund
Alexander Eklund ('05)
SWE9.38
  
 
4
Linus Rosén
Linus Rosén ('06)
SWE9.62
  
 PB
5
Melvin Modess
Melvin Modess ('05)
SWE9.74
  
 
6
Leo Göransson
Leo Göransson ('05)
SWE9.85
  
 
7
Erik Carlsson
Erik Carlsson ('06)
SWE11.04
  
 
D15 Højdespring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)DEN1.73
  
 PB
 
1.55
  O
1.66
  O
1.73 PB
 XO
1.76
XXX
    
2
Elias Johansson
Elias Johansson ('05)
SWE1.45
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
    
3
Hugo Frisesdal
Hugo Frisesdal ('05)
SWE1.45
  
 
 
1.40
 XO
1.45
  O
1.50
XXX
     
4Christian Thomas NymannChristian Thomas Nymann ('05)DEN1.40
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
     
D15 Stangspring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Leo Göransson
Leo Göransson ('05)
SWE3.30
  
 PB
 
2.80
  O
2.90
  O
3.00
 XO
3.10
  O
3.20 =PB
  O
3.30 PB
 XO
3.40
XXX
 
2
Isak Bergström
Isak Bergström ('06)
SWE3.10
  
 
 
2.70
  O
2.90
 XO
3.00
  O
3.10
 XO
3.20
XXX
   
3
Gustav Karlström
Gustav Karlström ('05)
SWE2.70
  
 
 
2.70
  O
2.80
XPP
      
4Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)DEN2.40
  
 
 
2.30
 XO
2.40
  O
2.50
XXX
     
Viggo Bergström
Viggo Bergström ('06)
SWE NH
  
 
 
2.40
  XP
       
D15 Længdespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)DEN6.03
  
 
 
5.623.56  X5.556.035.85  
2
Isak Hughes
Isak Hughes ('05)
SWE5.78
  
 PB
 
5.42 PB5.63 PB  X  X  X5.78 PB  
3
Måns Bergström
Måns Bergström ('05)
SWE5.77
  
 
 
5.295.635.775.185.545.68  
4
Noah Karlberg
Noah Karlberg ('05)
SWE5.74
  
 
 
5.745.395.545.625.59  X  
5
William Duong
William Duong ('05)
SWE5.63
  
 PB
 
  X  X5.63 PB  X3.22  X  
6Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)DEN5.51
  
 PB
 
5.365.42  X4.895.51 PB5.35  
7
Alexander Eklund
Alexander Eklund ('05)
SWE5.06
  
 
 
  X4.905.064.914.833.57  
8
Leo Strandh
Leo Strandh ('05)
SWE4.89
  
 PB
 
4.664.83 PB4.794.89 PB4.604.82  
9Christian AnderssonChristian Andersson ('06)DEN4.82
  
 
 
4.824.464.55     
10Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)DEN4.29
  
 
 
4.294.194.28     
11
Hugo Frisesdal
Hugo Frisesdal ('05)
SWE4.23
  
 
 
4.233.204.05     
12
Elias Johansson
Elias Johansson ('05)
SWE3.92
  
 
 
3.732.883.92     
Christian Thomas NymannChristian Thomas Nymann ('05)DEN NM
  
 
 
  X  X  X     
D15 Trespring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Jonas Gustén
Jonas Gustén ('05)
SWE11.17
  
 SB
 
  X11.17 SB11.15  X  X  –  
2
Leo Strandh
Leo Strandh ('05)
SWE10.20
  
 
 
10.209.909.879.82  X9.88  
3
Hugo Frisesdal
Hugo Frisesdal ('05)
SWE10.08
  
 
 
  X  X  X10.08  X  X  
4
Elias Johansson
Elias Johansson ('05)
SWE9.32
  
 PB
 
8.708.658.569.109.32 PB8.67  
5
Isak Bergström
Isak Bergström ('06)
SWE7.91
  
 
 
7.91  –  –  –  –  –  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Noah Karlberg
Noah Karlberg ('05)
SWE12.67
  
 PB
 
12.46 PB12.2512.1211.7112.67 PB12.05  
2
Casper Griphage
Casper Griphage ('05)
SWE12.40
  
 PB
 
11.7512.35 PB11.9312.40 PB  X  X  
3
Alexander Eklund
Alexander Eklund ('05)
SWE12.17
  
 PB
 
12.17 PB11.3711.79  X  X11.85  
4
William Kalläne
William Kalläne ('05)
SWE10.83
  
 PB
 
9.6610.069.1510.1910.83 PB10.01  
5Christian Thomas NymannChristian Thomas Nymann ('05)DEN8.61
  
 PB
 
  X8.26 PB7.567.878.038.61 PB  
P15 60 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)DEN7.94
  
 
2Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)DEN8.20
  
 
3
Amanda Lennartsson
Amanda Lennartsson ('05)
SWE8.30
  
 
4
Cèline Stjernfelt
Cèline Stjernfelt ('05)
SWE8.44
  
 
5
Elenie Carlsson
Elenie Carlsson ('05)
SWE8.44
  
 
6Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)DEN8.45
  
 
7Filippa RougFilippa Roug ('05)DEN8.55
  
 
Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)DEN DQ
  
 
Indledende heats25.1.
Indledende 1
25.1.
25.1.
1Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)DEN8.16
q
  
 
2
Elenie Carlsson
Elenie Carlsson ('05)
SWE8.45
q
  
 
3Solvej MøllerSolvej Møller ('05)DEN8.53
  
 
4
Corinne Danielsson
Corinne Danielsson ('05)
SWE8.81
  
 
5Ella Aurora Magelund RasmussenElla Aurora Magelund Rasmussen ('05)DEN8.91
  
 PB
6
Helena Celik
Helena Celik ('05)
SWE9.65
  
 PB
Indledende 2
25.1.
25.1.
1Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)DEN8.24
q
  
 
2
Cèline Stjernfelt
Cèline Stjernfelt ('05)
SWE8.40
q
  
 PB
3Filippa RougFilippa Roug ('05)DEN8.51
q
  
 PB
4
Clara Nilsson
Clara Nilsson ('05)
SWE8.73
  
 
5Anna PedersenAnna Pedersen ('05)DEN8.82
  
 
6Saga BergholmSaga Bergholm ('05)DEN8.89
  
 PB
7
Linnéa Düring
Linnéa Düring ('05)
SWE8.99
  
 PB
Indledende 3
25.1.
25.1.
1Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)DEN8.41
q
  
 PB
2Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)DEN8.63
  
 
3
Jeriel Kabongo
Jeriel Kabongo ('05)
SWE8.84
  
 
4
Thea Johansson
Thea Johansson ('05)
SWE9.20
  
 
5
Nevena Brankovic
Nevena Brankovic ('05)
SWE9.26
  
 
6Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)DEN9.44
  
 SB
Indledende 4
25.1.
25.1.
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)DEN8.02
q
  
 
2
Amanda Lennartsson
Amanda Lennartsson ('05)
SWE8.33
q
  
 
3Vilma Bahne JessenVilma Bahne Jessen ('05)DEN8.74
  
 
4
Ella Wolff
Ella Wolff ('05)
SWE8.88
  
 
5Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)DEN8.98
  
 SB
6
Elsa Sandsten
Elsa Sandsten ('05)
SWE8.99
  
 
7
Siri Ingvarsson
Siri Ingvarsson ('05)
SWE9.22
  
 
P15 200 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)DEN26.39
  
 PB
2Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)DEN26.99
  
 SB
3
Olivia Jensfelt
Olivia Jensfelt ('05)
SWE27.43
  
 SB
4
Amanda Lennartsson
Amanda Lennartsson ('05)
SWE27.57
  
 
Finale B
25.1.
25.1.
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)DEN27.05
  
 PB
2
Elenie Carlsson
Elenie Carlsson ('05)
SWE27.06
  
 
3Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)DEN27.70
  
 PB
Izabella Olofsson
Izabella Olofsson ('05)
SWE DQ
  
 
Finale C
25.1.
25.1.
1Solvej MøllerSolvej Møller ('05)DEN27.80
  
 PB
2Filippa RougFilippa Roug ('05)DEN27.88
  
 PB
3
Ellen Perman
Ellen Perman ('07)
SWE28.33
  
 
4
Linnea Odéhn
Linnea Odéhn ('06)
SWE29.04
  
 
Finale D
25.1.
25.1.
1Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)DEN28.39
  
 PB
2
Annie Torkéll
Annie Torkéll ('06)
SWE28.96
  
 
3
Ella Wolff
Ella Wolff ('05)
SWE29.21
  
 
4Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)DEN29.40
  
 PB
Finale E
25.1.
25.1.
1
Elin Thor
Elin Thor ('06)
SWE29.27
  
 =PB
2Anna PedersenAnna Pedersen ('05)DEN29.30
  
 PB
3
Clara Nilsson
Clara Nilsson ('05)
SWE30.08
  
 PB
Sara Andersson
Sara Andersson ('06)
SWE DQ
  
 
Finale F
25.1.
25.1.
1Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)DEN29.64
  
 PB
2Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)DEN29.83
  
 PB
3Natasha BurkalNatasha Burkal ('06)DEN30.43
  
 PB
4
Siri Ingvarsson
Siri Ingvarsson ('05)
SWE30.93
  
 
25.1.
25.1.
1Ella Aurora Magelund RasmussenElla Aurora Magelund Rasmussen ('05)DEN29.82
  
 PB
2
Ellida Stengård
Ellida Stengård ('05)
SWE29.90
  
 PB
3
Hedda Månsson
Hedda Månsson ('05)
SWE31.30
  
 
4Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)DEN31.78
  
 PB
25.1.
25.1.
1Signe KensøSigne Kensø ('06)DEN30.39
  
 PB
2Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)DEN30.72
  
 PB
3
Lova Gunnarsson
Lova Gunnarsson ('06)
SWE33.06
  
 PB
25.1.
25.1.
1
Daphne Rönnerling
Daphne Rönnerling ('05)
SWE29.82
  
 
2
Linnéa Düring
Linnéa Düring ('05)
SWE30.04
  
 PB
25.1.
25.1.
1Vilma Bahne JessenVilma Bahne Jessen ('05)DEN29.59
  
 PB
2Saga BergholmSaga Bergholm ('05)DEN29.74
  
 PB
P15 1000 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Isabella Vestergaard
Isabella Vestergaard ('06)
SWE3:12.22
  
 PB
2
Nelly Elned
Nelly Elned ('06)
SWE3:13.01
  
 PB
3Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)DEN3:14.49
  
 PB
4
Anastasia Nilsson
Anastasia Nilsson ('06)
SWE3:15.54
  
 PB
5
Ella Pellmé
Ella Pellmé ('05)
SWE3:31.91
  
 PB
6Frida RevallFrida Revall ('06)DEN3:33.08
  
 PB
Finale B
25.1.
25.1.
1
Liv Altarac
Liv Altarac ('05)
SWE3:26.88
  
 PB
2Ella Aurora Magelund RasmussenElla Aurora Magelund Rasmussen ('05)DEN3:26.92
  
 PB
3Madeleine A. A. RasmussenMadeleine A. A. Rasmussen ('05)DEN3:28.55
  
 PB
4Anna Bjaaland AndersenAnna Bjaaland Andersen ('06)DEN3:29.85
  
 PB
5
Sophia Schüttert
Sophia Schüttert ('06)
SWE3:34.05
  
 PB
6
Asta Hägglund
Asta Hägglund ('06)
SWE3:45.63
  
 PB
P15 60m Hurdles (76.2cm, 8m)    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)DEN9.05
  
 PB
2
Helmi Hjortbäck
Helmi Hjortbäck ('05)
SWE9.15
  
 
3
Izabella Olofsson
Izabella Olofsson ('05)
SWE9.38
  
 
4
Frida Andersson
Frida Andersson ('06)
SWE9.67
  
 
5Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)DEN9.88
  
 
6
Linnea Algotsson
Linnea Algotsson ('06)
SWE9.94
  
 PB
7
Lovisa Nilsson
Lovisa Nilsson ('06)
SWE14.28
  
 
Indledende heats26.1.
Indledende 1
26.1.
26.1.
1
Helmi Hjortbäck
Helmi Hjortbäck ('05)
SWE9.28
q
  
 
2Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)DEN9.75
q
  
 PB
3
Daphne Rönnerling
Daphne Rönnerling ('05)
SWE9.84
q
  
 PB
4
Amanda Cederlöf
Amanda Cederlöf ('05)
SWE10.56
  
 PB
Indledende 2
26.1.
26.1.
Marie-Louise Levy PaezMarie-Louise Levy Paez ('79)DEN10.57
  
 PB
1
Izabella Olofsson
Izabella Olofsson ('05)
SWE9.34
q
  
 PB
2
Frida Andersson
Frida Andersson ('06)
SWE9.59
q
  
 PB
3
Amanda Rönn
Amanda Rönn ('05)
SWE10.24
  
 PB
4
Ellida Stengård
Ellida Stengård ('05)
SWE10.90
  
 
5
Elsa Heyden
Elsa Heyden ('06)
SWE11.87
  
 
Indledende 3
26.1.
26.1.
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)DEN9.36
q
  
 PB
2
Lovisa Nilsson
Lovisa Nilsson ('06)
SWE9.81
q
  
 PB
3
Linnea Algotsson
Linnea Algotsson ('06)
SWE9.98
q
  
 
4Solvej MøllerSolvej Møller ('05)DEN10.35
  
 PB
5
Ronja Rickardsson
Ronja Rickardsson ('05)
SWE10.39
  
 
6Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)DEN10.69
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Isabel Josefina B. FarupIsabel Josefina B. Farup ('05)DEN1.58
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.58 PB
  O
1.61
XXX
   
2Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)DEN1.58
  
 
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.58
 XO
1.61
XXX
   
3
Ellida Stengård
Ellida Stengård ('05)
SWE1.55
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50 =PB
XXO
1.55 PB
  O
1.58
XXX
   
4
Ronja Rickardsson
Ronja Rickardsson ('05)
SWE1.45
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
    
5Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)DEN1.45
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
  O
1.50
XXX
   
6Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)DEN1.40
  
 =SB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40 =SB
  O
1.45
XXX
    
7Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)DEN1.40
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXX
   
8Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)DEN1.35
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
    
9Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)DEN1.35
  
 =SB
 
1.25
  O
1.30
 XO
1.35 =SB
XXO
1.40
XXX
    
P15 Stangspring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Izabella Olofsson
Izabella Olofsson ('05)
SWE3.30
  
 PB
 
2.80
  O
3.00
 XO
3.10
  O
3.20 PB
  O
3.30 PB
  O
3.40
XXX
  
2Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)DEN3.00
  
 PB
 
2.60
 XO
2.70
 XO
2.80 =PB
  O
2.90 PB
 XO
3.00 PB
  O
3.10
XXX
  
3Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)DEN2.80
  
 
 
2.50
  O
2.60
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90
XXX
   
4
Leonie Mörstam
Leonie Mörstam ('06)
SWE2.60
  
 
 
2.60
  O
2.70
XXX
      
5
Ellen Rosenberg
Ellen Rosenberg ('06)
SWE2.60
  
 
 
2.40
 XO
2.50
  O
2.60
  O
2.70
XXX
    
5
Ellida Stengård
Ellida Stengård ('05)
SWE2.60
  
 
 
2.40
 XO
2.50
  O
2.60
  O
2.70
XXX
    
7
Ebba Alson
Ebba Alson ('05)
SWE2.20
  
 PB
 
1.90
  O
2.05
  O
2.20 PB
  O
2.30
XXX
    
Emma Kirsten
Emma Kirsten ('05)
SWE NH
  
 
 
2.60
XXX
       
P15 Længdespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Elenie Carlsson
Elenie Carlsson ('05)
SWE5.12
  
 PB
 
  X  X4.90  X4.995.12 PB  
2Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)DEN4.99
  
 SB
 
  X4.97 SB4.784.79  X4.99 SB  
3Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)DEN4.85
  
 SB
 
4.85 SB4.624.554.574.554.44  
4Filippa RougFilippa Roug ('05)DEN4.83
  
 PB
 
4.83 PB4.764.664.824.694.79  
5
Ronja Rickardsson
Ronja Rickardsson ('05)
SWE4.79
  
 PB
 
  X4.364.79 PB4.68  X4.50  
6
Frida Andersson
Frida Andersson ('06)
SWE4.75
  
 PB
 
4.70 PB4.674.494.544.544.75 PB  
7Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)DEN4.75
  
 PB
 
4.75 PB4.62  X4.654.60  X  
8
Noortje Thien Berglin
Noortje Thien Berglin ('05)
SWE4.70
  
 
 
4.66  X  X  X4.434.70  
9
Clara Nilsson
Clara Nilsson ('05)
SWE4.50
  
 PB
 
4.314.434.50 PB     
10
Amanda Cederlöf
Amanda Cederlöf ('05)
SWE4.50
  
 
 
4.254.414.50     
11Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)DEN4.26
  
 
 
4.264.18  X     
12
Sara Andersson
Sara Andersson ('06)
SWE4.25
  
 
 
2.884.114.25     
13Solvej MøllerSolvej Møller ('05)DEN4.23
  
 
 
  X4.234.12     
14
Emilia Malmlöf
Emilia Malmlöf ('06)
SWE4.21
  
 
 
4.214.174.11     
15
Jeriel Kabongo
Jeriel Kabongo ('05)
SWE4.09
  
 
 
3.864.044.09     
16
Corinne Danielsson
Corinne Danielsson ('05)
SWE4.03
  
 
 
  X4.033.97     
17
Ella Pellmé
Ella Pellmé ('05)
SWE3.86
  
 PB
 
3.483.86 PB3.67     
18
Elin Thor
Elin Thor ('06)
SWE3.84
  
 
 
3.843.733.54     
Vilma Bahne JessenVilma Bahne Jessen ('05)DEN NM
  
 
 
  X  X  X     
Thea Johansson
Thea Johansson ('05)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
Elsa Sandsten
Elsa Sandsten ('05)
SWE NM
  
 
 
  X  X  –     
P15 Trespring     
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Ronja Rickardsson
Ronja Rickardsson ('05)
SWE10.74
  
 PB
 
10.0410.1310.74 PB10.419.71  X  
2
Noortje Thien Berglin
Noortje Thien Berglin ('05)
SWE10.63
  
 PB
 
10.62 PB10.209.5410.5310.6010.63 PB  
3
Amanda Cederlöf
Amanda Cederlöf ('05)
SWE10.10
  
 PB
 
9.98 PB10.10 PB10.08  X  X  X  
4
Annie Torkéll
Annie Torkéll ('06)
SWE10.06
  
 
 
10.0610.059.659.669.789.52  
5
Emma Kirsten
Emma Kirsten ('05)
SWE9.88
  
 
 
9.449.709.68  X9.769.88  
6
Jeriel Kabongo
Jeriel Kabongo ('05)
SWE9.74
  
 PB
 
9.279.279.45  X9.74 PB  X  
7
Filippa Couture
Filippa Couture ('05)
SWE9.63
  
 
 
9.199.189.639.52  X  X  
8
Daphne Rönnerling
Daphne Rönnerling ('05)
SWE9.37
  
 PB
 
9.35 PB9.239.37 PB8.819.188.77  
9Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)DEN9.34
  
 
 
9.189.349.17     
10
Sara Andersson
Sara Andersson ('06)
SWE9.21
  
 
 
9.219.058.38     
11
Elsa Sandsten
Elsa Sandsten ('05)
SWE9.12
  
 
 
  X  X9.12     
Thea Johansson
Thea Johansson ('05)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)DEN10.39
  
 
 
10.3910.369.8310.2110.069.81  
2
Ronja Rickardsson
Ronja Rickardsson ('05)
SWE9.81
  
 
 
8.689.548.809.189.81  X  
3
Sara Andersson
Sara Andersson ('06)
SWE9.57
  
 
 
9.579.568.768.999.149.02  
4
Jeriel Kabongo
Jeriel Kabongo ('05)
SWE8.95
  
 PB
 
8.88 PB7.948.018.05  X8.95 PB  
5
Elin Thor
Elin Thor ('06)
SWE8.47
  
 PB
 
7.948.47 PB8.268.267.877.65  
6
Nevena Brankovic
Nevena Brankovic ('05)
SWE8.47
  
 
 
8.478.00  X7.007.007.99  
7Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)DEN7.76
  
 
 
7.767.517.647.577.277.40  
8
Corinne Danielsson
Corinne Danielsson ('05)
SWE6.95
  
 PB
 
6.656.786.866.95 PB6.816.42  
9
Helena Celik
Helena Celik ('05)
SWE5.19
  
 
 
4.835.195.05     
10
Linnéa Düring
Linnéa Düring ('05)
SWE5.07
  
 PB
 
5.05 PB4.405.07 PB     
D14 60 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Samuel Jönsson
Samuel Jönsson ('06)
SWE7.53
  
 
2
Melker Jensfelt
Melker Jensfelt ('06)
SWE7.67
  
 
3Anyel WeisAnyel Weis ('06)DEN7.69
  
 PB
4Christian AnderssonChristian Andersson ('06)DEN7.71
  
 
5
Ivano Bevanda
Ivano Bevanda ('07)
SWE7.97
  
 
6
André Björk
André Björk ('06)
SWE8.06
  
 =PB
7
Viktor Vartia
Viktor Vartia ('06)
SWE8.33
  
 PB
8
Linus Rosén
Linus Rosén ('06)
SWE8.33
  
 
Indledende heats25.1.
Indledende 1
25.1.
25.1.
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)DEN7.66
q
  
 PB
2
Melker Jensfelt
Melker Jensfelt ('06)
SWE7.68
q
  
 
3
André Björk
André Björk ('06)
SWE8.06
q
  
 =PB
4
Viktor Vartia
Viktor Vartia ('06)
SWE8.34
q
  
 PB
5
Linus Rosén
Linus Rosén ('06)
SWE8.37
q
  
 
6
Isak Bergström
Isak Bergström ('06)
SWE9.06
  
 
7Connor Joseph MikkelsenConnor Joseph Mikkelsen ('06)DEN9.24
  
 
Indledende 2
25.1.
25.1.
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)DEN7.84
q
  
 
2
Adam Greszkiewicz
Adam Greszkiewicz ('06)
SWE8.54
  
 
3
William Anderberg
William Anderberg ('06)
SWE8.76
  
 
4Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)DEN8.83
  
 
5
Konrad Mölstad Katsler
Konrad Mölstad Katsler ('06)
SWE8.97
  
 
6
Tage Ranefalk
Tage Ranefalk ('06)
SWE9.42
  
 
Indledende 3
25.1.
25.1.
1
Samuel Jönsson
Samuel Jönsson ('06)
SWE7.70
q
  
 
2
Ivano Bevanda
Ivano Bevanda ('07)
SWE7.95
q
  
 PB
3
Simon Danielsson
Simon Danielsson ('06)
SWE8.55
  
 
4
Albin Sjöh
Albin Sjöh ('06)
SWE8.72
  
 
5
Zac Jellum Ling
Zac Jellum Ling ('06)
SWE9.01
  
 PB
6Hayden HodgeHayden Hodge ('06)DEN9.02
  
 PB
7
Vilgot Sandström
Vilgot Sandström ('06)
SWE9.44
  
 
D14 Højdespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Tobias Heldal
Tobias Heldal ('06)
NOR1.58
  
 PB
 
1.50 PB
  O
1.55 PB
  O
1.58 PB
XXO
1.61
XXX
    
2
Zac Jellum Ling
Zac Jellum Ling ('06)
SWE1.45
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
   
3
Adam Greszkiewicz
Adam Greszkiewicz ('06)
SWE1.45
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45 PB
 XO
1.50
XXX
   
4
Vilgot Sandström
Vilgot Sandström ('06)
SWE1.30
  
 
 
1.30
  O
1.35
XXX
      
D14 Længdespring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)DEN5.49
  
 
 
5.412.954.605.385.494.67  
2Carl-Emil JensenCarl-Emil Jensen ('06)DEN4.86
  
 
 
  X4.634.653.224.684.86  
3
Linus Rosén
Linus Rosén ('06)
SWE4.79
  
 
 
4.694.494.364.554.074.79  
4
William Anderberg
William Anderberg ('06)
SWE4.76
  
 PB
 
  X4.76 PB4.434.49  –4.19  
5
Viktor Vartia
Viktor Vartia ('06)
SWE4.66
  
 
 
4.494.37  X4.664.494.26  
6
Albin Sjöh
Albin Sjöh ('06)
SWE4.58
  
 
 
4.524.424.51  X4.58  X  
7
Zac Jellum Ling
Zac Jellum Ling ('06)
SWE4.51
  
 
 
4.51  X  X4.48  X  X  
8
André Björk
André Björk ('06)
SWE4.51
  
 
 
  X  X4.444.513.22  X  
9
Melvin Preihs
Melvin Preihs ('06)
SWE4.37
  
 PB
 
4.34 PB4.114.37 PB     
10
Vilgot Sandström
Vilgot Sandström ('06)
SWE4.23
  
 
 
4.23  X  X     
11
Isak Bergström
Isak Bergström ('06)
SWE4.22
  
 
 
4.134.224.03     
12Connor Joseph MikkelsenConnor Joseph Mikkelsen ('06)DEN4.16
  
 PB
 
1.464.16 PB  X     
13
Tage Ranefalk
Tage Ranefalk ('06)
SWE4.14
  
 
 
  X4.094.14     
14
Adam Greszkiewicz
Adam Greszkiewicz ('06)
SWE4.13
  
 
 
  X4.134.07     
15
Viggo Bergström
Viggo Bergström ('06)
SWE4.13
  
 
 
4.034.133.25     
16Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)DEN4.12
  
 
 
4.12  X4.00     
D14 Trespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Zac Jellum Ling
Zac Jellum Ling ('06)
SWE10.34
  
 PB
 
10.34 PB10.14  X9.539.909.76  
2
Viktor Vartia
Viktor Vartia ('06)
SWE10.34
  
 PB
 
10.34 PB10.099.97  X9.939.59  
3
Erik Carlsson
Erik Carlsson ('06)
SWE9.89
  
 PB
 
9.66 PB9.80 PB  X  X  X9.89 PB  
4
William Anderberg
William Anderberg ('06)
SWE9.54
  
 PB
 
8.78 PB9.29 PB9.54 PB  X9.369.13  
5
Linus Lindberg
Linus Lindberg ('06)
SWE9.12
  
 
 
8.808.94  X  X8.899.12  
6
Teodor De Luca
Teodor De Luca ('06)
SWE8.40
  
 PB
 
8.36 PB8.40 PB  X  X  –  –  
D14 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)DEN10.90
  
 
 
10.5910.36  X10.1910.7410.90  
2Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)DEN10.34
  
 PB
 
8.279.60 PB9.98 PB10.19 PB10.28 PB10.34 PB  
3Carl-Emil JensenCarl-Emil Jensen ('06)DEN10.29
  
 PB
 
9.248.728.45  X9.81 PB10.29 PB  
4
Melker Jensfelt
Melker Jensfelt ('06)
SWE9.97
  
 
 
9.148.099.829.619.129.97  
5Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)DEN8.19
  
 
 
7.967.688.197.618.188.11  
6
Linus Rosén
Linus Rosén ('06)
SWE7.69
  
 
 
7.057.697.35  X7.527.60  
7
Erik Hallqvist-Persson
Erik Hallqvist-Persson ('06)
SWE6.85
  
 
 
6.386.546.856.58  X6.73  
P14 60 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Linnea Englund
Linnea Englund ('06)
SWE7.97
  
 
2
Annie Torkéll
Annie Torkéll ('06)
SWE8.58
  
 
3Malika B. JensenMalika B. Jensen ('06)DEN8.66
  
 PB
4
Elin Thor
Elin Thor ('06)
SWE8.67
  
 
5Signe KensøSigne Kensø ('06)DEN8.69
  
 PB
6Frederikke JensenFrederikke Jensen ('06)DEN8.71
  
 PB
7
Lina Ås
Lina Ås ('06)
SWE8.78
  
 PB
8Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)DEN9.08
  
 
Indledende heats25.1.
Indledende 1
25.1.
25.1.
1
Elin Thor
Elin Thor ('06)
SWE8.60
q
  
 PB
2Signe KensøSigne Kensø ('06)DEN8.85
q
  
 PB
3Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)DEN8.86
q
  
 PB
4Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)DEN9.04
  
 =PB
5
Asta Hägglund
Asta Hägglund ('06)
SWE9.07
  
 
6
Elsa Heyden
Elsa Heyden ('06)
SWE9.07
  
 
Indledende 2
25.1.
25.1.
1
Linnea Englund
Linnea Englund ('06)
SWE8.12
q
  
 
2
Sara Andersson
Sara Andersson ('06)
SWE8.92
  
 PB
3Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)DEN9.06
  
 SB
4
Ida Svedenborn
Ida Svedenborn ('06)
SWE9.11
  
 
5
Ida Larsson
Ida Larsson ('06)
SWE9.30
  
 PB
6Hanna HorchHanna Horch ('05)DEN9.64
  
 PB
Indledende 3
25.1.
25.1.
1Malika B. JensenMalika B. Jensen ('06)DEN8.68
q
  
 PB
2Natasha BurkalNatasha Burkal ('06)DEN8.90
  
 PB
3
Ebba Holgersson
Ebba Holgersson ('06)
SWE9.03
  
 
4Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)DEN9.11
  
 PB
5
Alva Jeppsson
Alva Jeppsson ('06)
SWE9.46
  
 PB
6
Ida Josefsson
Ida Josefsson ('06)
SWE9.70
  
 PB
Indledende 4
25.1.
25.1.
1
Annie Torkéll
Annie Torkéll ('06)
SWE8.49
q
  
 PB
2Frederikke JensenFrederikke Jensen ('06)DEN8.76
q
  
 PB
3
Lina Ås
Lina Ås ('06)
SWE8.81
q
  
 PB
4Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)DEN8.96
  
 
5
Emilia Malmlöf
Emilia Malmlöf ('06)
SWE9.07
  
 PB
6Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)DEN9.18
  
 
7
Sophia Schüttert
Sophia Schüttert ('06)
SWE9.49
  
 PB
P14 Højdespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Lovisa Nilsson
Lovisa Nilsson ('06)
SWE1.60
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60 PB
 XO
1.63
XXX
  
2
Linnea Algotsson
Linnea Algotsson ('06)
SWE1.45
  
 PB
 
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50
XXX
    
2Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)DEN1.45
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
     
4
Lina Ås
Lina Ås ('06)
SWE1.45
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40 PB
XXO
1.45 PB
 XO
1.50
XXX
  
5
Ida Svedenborn
Ida Svedenborn ('06)
SWE1.40
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40 =PB
XXO
1.45
XXX
  
6
Ella Roman
Ella Roman ('06)
SWE1.35
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35 =PB
  O
1.40
XXX
   
7
Tilda Persson
Tilda Persson ('06)
SWE1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
     
7
Ebba Holgersson
Ebba Holgersson ('06)
SWE1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
    
9Mie SühlerMie Sühler ('06)DEN1.30
  
 PB
 
1.20
  O
1.25 =SB
 XO
1.30 PB
  O
1.35
XXX
    
10Ida StrandosIda Strandos ('06)DEN1.30
  
 =PB
 
1.25
  O
1.30 =PB
 XO
1.35
XXX
     
10Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)DEN1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXX
    
12
Anesa Delkic
Anesa Delkic ('06)
SWE1.30
  
 PB
 
1.20
 XO
1.25 =PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35
XXX
    
13
Ida Larsson
Ida Larsson ('06)
SWE1.30
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30 PB
XXO
1.35
XXX
    
13
Elsa Heyden
Elsa Heyden ('06)
SWE1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXO
1.35
XXX
    
15
Asta Hägglund
Asta Hägglund ('06)
SWE1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
XXO
1.35
XXX
    
16
Selma Oredsson Tomasini
Selma Oredsson Tomasini ('06)
SWE1.25
  
 
 
1.20
 XO
1.25
  O
      
P14 Længdespring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Annie Torkéll
Annie Torkéll ('06)
SWE4.88
  
 
 
  X4.854.554.824.884.53  
2
Linnea Englund
Linnea Englund ('06)
SWE4.69
  
 PB
 
  X4.62 PB  X4.64 PB4.264.69 PB  
3
Anastasia Nilsson
Anastasia Nilsson ('06)
SWE4.54
  
 PB
 
4.33 PB4.144.28  X4.40 PB4.54 PB  
4
Lina Ås
<