Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tórshavn: 3. BETRI Stórkapping 13.6.2020
Tórsbreyt

M 400 m    

Finale A

Finale
1Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)Hvirlan49.41
  
 PB 1
2Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan51.68
  
 PB 2
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Julian GregersenJulian Gregersen ('98)Frederiksberg IF4:06.29
  
 SB 1
4Júst í TúniJúst í Túni ('86)Treysti6:22.49
  
 SB 4
M Højdespring    

Finale A

Finale
Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)Hvirlan NHDNS
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
3Karin Holm SimonsenKarin Holm Simonsen ('99)Bragdið1:03.07
  
 SB 3
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)Treysti4:42.67
  
 SB 1
K Højdespring    

Finale A

Finale
3Karin Holm SimonsenKarin Holm Simonsen ('99)Bragdið1.45
  
 PB 3
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
3Guðrið Káradóttir PetersenGuðrið Káradóttir Petersen Aarhus 19007.99
  
 SB 3
 
7.70 SB6.617.88 SB7.427.99 SB7.95  
D19 400 m    

Finale A

Finale
3Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið52.93
  
 PB 3
4Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið55.21
  
 PB 4
5Sveinur SilvursteinSveinur Silvurstein ('02)Bragdið55.71
  
 PB 5
D19 1500 m    

Finale A

Finale
3Sveinur SilvursteinSveinur Silvurstein ('02)Bragdið5:15.94
  
 PB 3
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið1.75
  
 SB 1
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
4Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið7.17
  
 PB 4
 
6.93 PB7.17 PB6.776.727.14   
P19 400 m    

Finale A

Finale
1Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti59.10
  
 PB 1
2Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Vejle IF1:00.31
  
 PB 2
4Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið1:05.04
  
 PB 4
P19 1500 m    

Finale A

Finale
2Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti5:11.50
  
 SB 2
3Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Vejle IF5:18.61
  
 SB 3
P19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið1.55
  
 SB 1
2Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið1.45
  
 SB 2
6Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti1.25
  
 SB 6
P19 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
2Lýdia Poula SimonsenLýdia Poula Simonsen ('01)Hvirlan9.86
  
 SB 2
 
9.61 SB9.86 SB9.769.62    
D17 400 m    

Finale A

Finale
3Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan55.58
  
 SB 3
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan NHDNS
  
 
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
4Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið1.40
  
 SB 4
Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið NHDNS
  
 
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Elin NiclasenElin Niclasen ('03)Hvirlan10.06
  
 PB 1
 
9.65 PB9.3110.06 PB9.189.579.71  
Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið NMDNS
  
 
D15 400 m    

Finale A

Finale
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið53.15
  
 PB 1
2Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið54.07
  
 PB 2
4Bjarti S. VangBjarti S. Vang ('05)Bragdið59.42
  
 PB 4
D15 1500 m    

Finale A

Finale
2Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið4:56.52
  
 SB 2
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
2Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið1.64
  
 PB 2
3Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið1.61
  
 PB 3
Bjarti S. VangBjarti S. Vang ('05)Bragdið NHDNS
  
 
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið9.14
  
 PB 1
 
8.44 SB8.74 PB9.14 PB     
2Bjarti S. VangBjarti S. Vang ('05)Bragdið8.20
  
 PB 2
 
8.20 PB7.847.89     
P15 400 m    

Finale A

Finale
1Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti1:04.93
  
 PB 1
2Jóhanna PedersenJóhanna Pedersen ('06)Hvirlan1:08.27
  
 PB 2
3Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið1:11.83
  
 PB 3
P15 1500 m    

Finale A

Finale
4Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti5:19.53
  
 SB 4
5Kristina Verlandsdót HayfieldKristina Verlandsdót Hayfield ('05)Hvirlan5:56.01
  
 PB 5
6Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið6:35.54
  
 PB 6
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
5Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið1.30
  
 PB 5
7Jóhanna PedersenJóhanna Pedersen ('06)Hvirlan1.25
  
 PB 7
Kristina Verlandsdót HayfieldKristina Verlandsdót Hayfield ('05)Hvirlan NHDNS
  
 
Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti NHDNS
  
 
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
3Kristina Verlandsdót HayfieldKristina Verlandsdót Hayfield ('05)Hvirlan6.09
  
 PB 3
 
5.96 PB6.09 PB6.09 =PB     
4Jóhanna PedersenJóhanna Pedersen ('06)Hvirlan5.96
  
 PB 4
 
5.70 PB5.79 PB5.96 PB     
5Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið4.74
  
 PB 5
 
4.07 PB4.74 PB4.49     
Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti NMDNS
  
 
D13 80 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið12.15
  
 PB 1
2Christian Sunnvardss AndreasenChristian Sunnvardss Andreasen ('07)Bragdið12.46
  
 PB 2
3Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)Bragdið12.83
  
 PB 3
4Aron MikkelsenAron Mikkelsen ('07)Hvirlan13.70
  
 PB 4
5Villiam á Lava PerssonVilliam á Lava Persson ('07)Hvirlan15.72
  
 PB 5
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið3:33.60
  
 PB 1
2Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)Bragdið3:38.03
  
 PB 2
3Christian Sunnvardss AndreasenChristian Sunnvardss Andreasen ('07)Bragdið3:57.54
  
 PB 3
4Aron MikkelsenAron Mikkelsen ('07)Hvirlan4:00.64
  
 PB 4
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)Bragdið4.14
+1.4
  
 PB 1
 
3.97 PB4.14 PB4.06     
2Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið4.13
+1.9
  
 PB 2
 
3.84 PB3.784.13 PB     
3Christian Sunnvardss AndreasenChristian Sunnvardss Andreasen ('07)Bragdið3.52
+1.4
  
 PB 3
 
3.52 PB3.483.40     
4Villiam á Lava PerssonVilliam á Lava Persson ('07)Hvirlan3.36
+1.5
  
 PB 4
 
3.36 PB3.213.29     
Aron MikkelsenAron Mikkelsen ('07)Hvirlan NMDNS
  
 
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið27.34
  
 PB 1
 
27.34 PB22.9820.14     
2Aron MikkelsenAron Mikkelsen ('07)Hvirlan21.65
  
 PB 2
 
21.65 PB14.7216.47     
3Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)Bragdið19.89
  
 PB 3
 
19.89 PB16.3413.16     
5Christian Sunnvardss AndreasenChristian Sunnvardss Andreasen ('07)Bragdið12.59
  
 PB 5
 
12.59 PB12.44      
P13 80 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti12.02
  
 PB 1
2Lisa Tummasardóttir VennedLisa Tummasardóttir Venned ('07)Treysti12.19
  
 PB 2
3Lý PetersenLý Petersen ('07)Færøerne12.84
  
 PB 3
4Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan13.27
  
 PB 4
5Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti13.59
  
 PB 5
6Gabriella VangGabriella Vang ('08)Bragdið14.10
  
 PB 6
P13 1000 m    

Finale A

Finale
1Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti3:41.52
  
 PB 1
2Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan3:45.98
  
 PB 2
3Lý PetersenLý Petersen ('07)Færøerne3:59.03
  
 PB 3
4Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti4:27.42
  
 PB 4
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Lisa Tummasardóttir VennedLisa Tummasardóttir Venned ('07)Treysti3.77 w
+2.1
  
  1
 
3.77 PB3.763.77 =PB     
2Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti3.73
+1.4
  
 PB 2
 
3.57 PB3.73 PB3.66     
3Lý PetersenLý Petersen ('07)Færøerne3.52
+1.3
  
 PB 3
 
3.09 PB3.38 PB3.52 PB     
4Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan3.49
+1.7
  
 PB 4
 
3.49 PB3.403.24     
5Gabriella VangGabriella Vang ('08)Bragdið3.32
+1.8
  
 PB 5
 
3.32 PB3.313.25     
6Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti3.25
+0.5
  
 PB 6
 
3.23 PB3.083.25 PB     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
4Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti13.23
  
 PB 4
 
7.96 PB13.23 PB11.62     
6Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti10.12
  
 PB 6
 
8.45 PB8.4210.12 PB     
7Lý PetersenLý Petersen ('07)Færøerne8.84
  
 PB 7
 
7.59 PB8.12 PB8.84 PB     
8Lisa Tummasardóttir VennedLisa Tummasardóttir Venned ('07)Treysti8.63
  
 PB 8
 
8.63 PB7.286.90     
D11 80 m    
Vind: -3.1

Finale A

Finale
Vind: -3.1
2
Axel Holm Simonsen
Axel Holm Simonsen ('09)
Bragdið12.93
  
 PB 2
3
Óli M. Vang
Óli M. Vang ('10)
Bragdið14.14
  
 PB 3
4
Bogi Vang
Bogi Vang ('10)
Bragdið14.70
  
 PB 4
5
Jóhan Á Fløtti Syderbø
Jóhan Á Fløtti Syderbø ('09)
Treysti16.67
  
 PB 5
Rói Thomassen
Rói Thomassen ('10)
Hvirlan DNFDNS
  
 
Dánjal Olsen
Dánjal Olsen ('10)
Hvirlan DNFDNS
  
 
D11 600 m    

Finale A

Finale
1
Axel Holm Simonsen
Axel Holm Simonsen ('09)
Bragdið2:09.87
  
 PB 1
2
Óli M. Vang
Óli M. Vang ('10)
Bragdið2:21.65
  
 PB 2
3
Bogi Vang
Bogi Vang ('10)
Bragdið2:22.27
  
 PB 3
4
Rói Thomassen
Rói Thomassen ('10)
Hvirlan2:24.25
  
 PB 4
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Axel Holm Simonsen
Axel Holm Simonsen ('09)
Bragdið3.91
+1.5
  
 PB 1
 
3.91 PB3.91 =PB3.61     
2
Bogi Vang
Bogi Vang ('10)
Bragdið3.33 w
+2.3
  
  2
 
3.33 PB2.853.07     
3
Óli M. Vang
Óli M. Vang ('10)
Bragdið3.16 w
+2.1
  
  3
 
3.13 PB3.083.16 PB     
4
Jóhan Á Fløtti Syderbø
Jóhan Á Fløtti Syderbø ('09)
Treysti3.01
+1.0
  
 PB 4
 
3.01 PB  X2.03     
5
Rói Thomassen
Rói Thomassen ('10)
Hvirlan2.95 w
+2.4
  
  5
 
2.69 PB2.74 PB2.95 PB     
Dánjal Olsen
Dánjal Olsen ('10)
Hvirlan NMDNS
  
 
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Óli M. Vang
Óli M. Vang ('10)
Bragdið34.60
  
  1
 
25.7334.6034.42     
2
Axel Holm Simonsen
Axel Holm Simonsen ('09)
Bragdið30.76
  
 PB 2
 
29.79 PB19.7430.76 PB     
3
Rói Thomassen
Rói Thomassen ('10)
Hvirlan19.92
  
 PB 3
 
17.94 PB19.92 PB17.99     
4
Jógvan Ziska Simonsen
Jógvan Ziska Simonsen ('10)
Hvirlan19.12
  
 PB 4
 
12.01 PB  X19.12 PB     
5
Jóhan Á Fløtti Syderbø
Jóhan Á Fløtti Syderbø ('09)
Treysti12.24
  
 PB 5
 
  X10.58 PB12.24 PB     
6
Bogi Vang
Bogi Vang ('10)
Bragdið11.09
  
 PB 6
 
11.09 PB9.9310.84     
Dánjal Olsen
Dánjal Olsen ('10)
Hvirlan NMOK
  
  7
 
  X  X  X     
P11 80 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Sigrið Hansdóttir
Sigrið Hansdóttir ('10)
Bragdið12.80
  
 PB 1
2
Heiðrún Bogadóttir Enni
Heiðrún Bogadóttir Enni ('10)
Bragdið13.60
  
 PB 2
3
Rannvá Ryan
Rannvá Ryan ('10)
Treysti14.17
  
 PB 3
4
Jennhild Lydersen
Jennhild Lydersen ('10)
Treysti14.21
  
 PB 4
5
Mia Ásadottir
Mia Ásadottir ('10)
Hvirlan16.21
  
 PB 5
6
Josefina Ó. Lamhauge
Josefina Ó. Lamhauge ('09)
Treysti16.76
  
 PB 6
P11 600 m    

Finale A

Finale
1
Sigrið Hansdóttir
Sigrið Hansdóttir ('10)
Bragdið1:55.53
  
 PB 1
2
Heiðrún Bogadóttir Enni
Heiðrún Bogadóttir Enni ('10)
Bragdið2:18.76
  
 PB 2
3
Rannvá Ryan
Rannvá Ryan ('10)
Treysti2:30.98
  
 PB 3
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Sigrið Hansdóttir
Sigrið Hansdóttir ('10)
Bragdið4.04 w
+2.5
  
  1
 
3.89 PB3.92 PB4.04 PB     
2
Jennhild Lydersen
Jennhild Lydersen ('10)
Treysti3.20 w
+2.2
  
  2
 
3.16 PB3.003.20 PB     
3
Mia Ásadottir
Mia Ásadottir ('10)
Hvirlan2.83 w
+2.5
  
  3
 
2.83 PB2.772.75     
4
Rannvá Ryan
Rannvá Ryan ('10)
Treysti2.81 w
+2.4
  
  4
 
2.81 PB2.762.69     
5
Josefina Ó. Lamhauge
Josefina Ó. Lamhauge ('09)
Treysti2.30 w
+2.4
  
  5
 
1.77 PB2.29 PB2.30 PB     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Sigrið Hansdóttir
Sigrið Hansdóttir ('10)
Bragdið43.66
  
 PB 1
 
41.24 PB43.66 PB41.39     
2
Jennhild Lydersen
Jennhild Lydersen ('10)
Treysti25.12
  
 PB 2
 
12.8425.12 PB15.80     
3
Rannvá Ryan
Rannvá Ryan ('10)
Treysti21.52
  
  3
 
  X19.1821.52     
4
Josefina Ó. Lamhauge
Josefina Ó. Lamhauge ('09)
Treysti8.68
  
 PB 4
 
  X8.68 PB  X     
D9 80 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1
Jákup Fossá
Jákup Fossá ('11)
Treysti14.33
  
 PB 1
1
Hákun Berg Arnholdsson
Hákun Berg Arnholdsson ('12)
Treysti14.87
  
 PB 4
2
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti14.43
  
 PB 2
2
Símun Sunnvardsson Andreasen
Símun Sunnvardsson Andreasen ('12)
Treysti15.55
  
 PB 6
3
Kristjan Róksson
Kristjan Róksson ('11)
Hvirlan14.46
  
 PB 3
3
Bjarni Høgnason Tausen
Bjarni Høgnason Tausen ('11)
Treysti15.70
  
 PB 8
4
Eyðun E. Olsen
Eyðun E. Olsen ('11)
Hvirlan15.83
  
 PB 9
Markus Eliassen
Markus Eliassen ('11)
Bragdið DNFDNS
  
 
Finale B
Vind: -1.5
Vind: -1.5
4
Bjarni Bogason Enni
Bjarni Bogason Enni ('12)
Bragdið15.01
  
 PB 5
5
Sigfríður T Venned
Sigfríður T Venned ('12)
Treysti15.64
  
 PB 7
6
Robert Róason Vilhelmsen
Robert Róason Vilhelmsen ('11)
Bragdið16.06
  
 PB 10
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Kristjan Róksson
Kristjan Róksson ('11)
Hvirlan1:24.40
  
 PB 1
2
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti1:28.30
  
 PB 2
3
Bjarni Bogason Enni
Bjarni Bogason Enni ('12)
Bragdið1:33.46
  
 PB 3
4
Jákup Fossá
Jákup Fossá ('11)
Treysti1:35.19
  
  4
5
Hákun Berg Arnholdsson
Hákun Berg Arnholdsson ('12)
Treysti1:35.97
  
 PB 5
6
Símun Sunnvardsson Andreasen
Símun Sunnvardsson Andreasen ('12)
Treysti1:37.33
  
 PB 6
7
Sigfríður T Venned
Sigfríður T Venned ('12)
TreystiNT
  
 PB 7
8
Robert Róason Vilhelmsen
Robert Róason Vilhelmsen ('11)
BragdiðNT
  
 PB 8
9
Bjarni Høgnason Tausen
Bjarni Høgnason Tausen ('11)
TreystiNT
  
 PB 9
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Kristjan Róksson
Kristjan Róksson ('11)
Hvirlan3.11 w
+3.3
  
  1
 
2.903.11 PB2.79     
2
Bjarni Bogason Enni
Bjarni Bogason Enni ('12)
Bragdið2.84
+2.0
  
 PB 2
 
2.76 PB2.712.84 PB     
3
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti2.84
+1.6
  
  3
 
2.842.642.59     
4
Hákun Berg Arnholdsson
Hákun Berg Arnholdsson ('12)
Treysti2.78
+1.9
  
 PB 4
 
2.78 PB2.762.65     
5
Eyðun E. Olsen
Eyðun E. Olsen ('11)
Hvirlan2.71
+1.7
  
 PB 5
 
2.63 PB2.69 PB2.71 PB     
6
Sigfríður T Venned
Sigfríður T Venned ('12)
Treysti2.64 w
+2.7
  
  6
 
1.992.432.64 PB     
7
Jákup Fossá
Jákup Fossá ('11)
Treysti2.49
0.0
  
 PB 7
 
2.49 PB2.222.27     
8
Robert Róason Vilhelmsen
Robert Róason Vilhelmsen ('11)
Bragdið2.48 w
+3.0
  
  8
 
2.48 PB2.252.33     
9
Bjarni Høgnason Tausen
Bjarni Høgnason Tausen ('11)
Treysti2.44
+1.5
  
 PB 9
 
2.44 PB2.292.34     
10
Símun Sunnvardsson Andreasen
Símun Sunnvardsson Andreasen ('12)
Treysti2.28
+1.6
  
 PB 10
 
2.28 PB2.071.85     
Markus Eliassen
Markus Eliassen ('11)
Bragdið NMDNS
  
 
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Hákun Berg Arnholdsson
Hákun Berg Arnholdsson ('12)
Treysti29.49
  
 PB 1
 
29.49 PB27.0625.40     
2
Kristjan Róksson
Kristjan Róksson ('11)
Hvirlan29.13
  
 PB 2
 
  X29.13 PB28.35     
3
Bjarni Høgnason Tausen
Bjarni Høgnason Tausen ('11)
Treysti28.11
  
 PB 3
 
28.11 PB26.9423.16     
4
Sigfríður T Venned
Sigfríður T Venned ('12)
Treysti21.27
  
 PB 4
 
21.17 PB21.27 PB16.01     
5
Jákup Fossá
Jákup Fossá ('11)
Treysti20.17
  
  5
 
15.9819.4220.17     
6
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti18.01
  
 PB 6
 
  X17.36 PB18.01 PB     
7
Robert Róason Vilhelmsen
Robert Róason Vilhelmsen ('11)
Bragdið16.59
  
 PB 7
 
14.3014.5216.59 PB     
8
Bjarni Bogason Enni
Bjarni Bogason Enni ('12)
Bragdið15.28
  
 PB 8
 
12.49 PB15.28 PB  X     
9
Símun Sunnvardsson Andreasen
Símun Sunnvardsson Andreasen ('12)
Treysti12.47
  
 PB 9
 
  X  X12.47 PB     
Markus Eliassen
Markus Eliassen ('11)
Bragdið NMOK
  
  10
 
  X  X  X     
P9 80 m    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
1
Maja Ó. Lamhauge
Maja Ó. Lamhauge ('11)
Treysti14.96
  
 PB 4
2
Vera Lilja H. Róadóttir
Vera Lilja H. Róadóttir ('12)
Bragdið15.02
  
 PB 6
3
Nanna Á Fløtti Syderbø
Nanna Á Fløtti Syderbø ('11)
Treysti15.35
  
 PB 8
4
Petrina T Venned
Petrina T Venned ('11)
Treysti15.44
  
 PB 9
5
Helena Í Skorini
Helena Í Skorini ('11)
Onki felag15.96
  
 PB 10
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti13.77
  
 PB 1
2
Heidi Jacobsen
Heidi Jacobsen ('11)
Treysti13.89
  
 PB 2
3
Monika Sigurðsdóttir Vang
Monika Sigurðsdóttir Vang ('11)
Bragdið14.74
  
 PB 3
4
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið15.01
  
 PB 5
5
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti15.04
  
 PB 7
Andrea Heinadóttir
Andrea Heinadóttir ('11)
Frælsi DNFDNS
  
 
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti1:24.09
  
 PB 1
2
Heidi Jacobsen
Heidi Jacobsen ('11)
Treysti1:30.07
  
 PB 2
3
Helena Í Skorini
Helena Í Skorini ('11)
Onki felag1:31.83
  
 PB 3
4
Monika Sigurðsdóttir Vang
Monika Sigurðsdóttir Vang ('11)
Bragdið1:32.07
  
 PB 4
5
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti1:33.09
  
 PB 5
6
Maja Ó. Lamhauge
Maja Ó. Lamhauge ('11)
Treysti1:37.14
  
 PB 6
7
Petrina T Venned
Petrina T Venned ('11)
Treysti1:38.97
  
 PB 7
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Heidi Jacobsen
Heidi Jacobsen ('11)
Treysti3.35
+1.7
  
 PB 1
 
3.35 PB3.243.28     
2
Nanna Á Fløtti Syderbø
Nanna Á Fløtti Syderbø ('11)
Treysti3.30
+0.9
  
 PB 2
 
3.30 PB3.082.91     
3
Monika Sigurðsdóttir Vang
Monika Sigurðsdóttir Vang ('11)
Bragdið3.01
+2.0
  
 PB 3
 
2.69 PB3.01 PB2.80     
4
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti2.91
+1.6
  
 PB 4
 
2.84 PB2.812.91 PB     
5
Helena Í Skorini
Helena Í Skorini ('11)
Onki felag2.82
+2.0
  
 PB 5
 
2.82 PB2.81      
6
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið2.69
+0.4
  
 PB 6
 
2.512.59 PB2.69 PB     
7
Vera Lilja H. Róadóttir
Vera Lilja H. Róadóttir ('12)
Bragdið2.48 w
+2.4
  
  7
 
2.462.482.46     
8
Petrina T Venned
Petrina T Venned ('11)
Treysti2.47
+0.6
  
 PB 8
 
2.47 PB2.422.41     
9
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti2.30
+1.4
  
 PB 9
 
2.052.16 PB2.30 PB     
10
Maja Ó. Lamhauge
Maja Ó. Lamhauge ('11)
Treysti2.21
+1.9
  
 PB 10
 
1.901.882.21 PB     
Andrea Heinadóttir
Andrea Heinadóttir ('11)
Frælsi NMDNS
  
 
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Heidi Jacobsen
Heidi Jacobsen ('11)
Treysti20.03
  
  1
 
18.9320.0314.73     
2
Helena Í Skorini
Helena Í Skorini ('11)
Onki felag19.54
  
 PB 2
 
19.54 PB18.6117.31     
3
Monika Sigurðsdóttir Vang
Monika Sigurðsdóttir Vang ('11)
Bragdið18.12
  
 PB 3
 
6.85 PB11.93 PB18.12 PB     
4
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið17.30
  
  4
 
16.6515.2717.30     
5
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti16.75
  
 PB 5
 
16.75 PB15.7316.37     
6
Nanna Á Fløtti Syderbø
Nanna Á Fløtti Syderbø ('11)
Treysti15.24
  
 PB 6
 
12.47 PB15.24 PB12.14     
7
Petrina T Venned
Petrina T Venned ('11)
Treysti14.49
  
 PB 7
 
14.49 PB5.5410.91     
8
Maja Ó. Lamhauge
Maja Ó. Lamhauge ('11)
Treysti12.66
  
 PB 8
 
12.66 PB12.109.62     
Andrea Heinadóttir
Andrea Heinadóttir ('11)
Frælsi NMOK
  
  9
 
  X  X  X     
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
3
Dávid Sunnvardsson Andreasen
Dávid Sunnvardsson Andreasen ('14)
Treysti1.60 w
+2.2
  
  3
 
0.84 PB0.87 PB1.60 PB     
4
Harry Fríði Hansson
Harry Fríði Hansson ('15)
Bragdið1.56
+1.7
  
 PB 4
 
1.54 PB1.191.56 PB     
5
Lui E. Olsen
Lui E. Olsen ('15)
Hvirlan1.56 w
+2.2
  
  5
 
1.24 PB1.46 PB1.56 PB     
Jósef Vinter Tummasarson
Jósef Vinter Tummasarson ('15)
Onki felag NM
  
 
Nóa Olsen
Nóa Olsen ('13)
Onki felag NM
  
 
Jóanis Heinason
Jóanis Heinason ('13)
Frælsi NM
  
 
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Emily Thomsen
Emily Thomsen ('13)
Treysti2.40 w
+2.2
  
  1
 
1.67 PB1.96 PB2.40 PB     
2
Jonna Steinberg Joensen
Jonna Steinberg Joensen ('14)
Treysti1.65 w
+2.6
  
  2
 
1.18 PB1.65 PB1.56     
6
Sigga Dam Dalsgaard
Sigga Dam Dalsgaard ('13)
Hvirlan1.51
+1.9
  
 PB 6
 
1.03 PB1.51 PB      
7
Katrina á Fløtti Syderbø
Katrina á Fløtti Syderbø ('14)
Treysti1.22 w
+2.3
  
  7
 
1.18 PB1.22 PB      
8
Barbara Sól
Barbara Sól ('15)
Hvirlan1.18
0.0
  
 PB 8
 
0.90 PB0.98 PB0.631.18 PB    
Brynhild Heinadóttir
Brynhild Heinadóttir ('15)
Frælsi NMNM
  
 

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7