Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Sæby: Uoff. vestdanske ungdomsmesterskaber 3 og 5 kamp 20.6.2020

D13 600 m    

Finale A

Finale
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja1:48.88
  
 PB
2Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja1:50.19
  
 PB
3Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM1:59.65
  
 PB
4Markus Sthyr NielsenMarkus Sthyr Nielsen ('07)Aalborg AM2:08.78
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM4.17
+1.6
  
 PB
 
4.17 PB
 1.6
4.11
 3.0
      
2Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja4.13 w
+2.3
  
 
 
2.83 PB
 1.1
3.68 PB
 1.4
4.13
 2.3
     
3Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM3.93
+0.6
  
 PB
 
3.93 PB
 0.6
3.74
 1.0
3.71
 2.5
     
4Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja3.70
+1.8
  
 PB
 
3.64 PB
 0.5
3.70 PB
 1.8
3.69
 3.0
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja8.18
  
 PB
 
8.01 PB7.678.18 PB     
2Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM7.18
  
 PB
 
6.98 PB7.18 PB6.63     
3Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja6.03
  
 PB
 
6.03 PB5.855.63     
4Markus Sthyr NielsenMarkus Sthyr Nielsen ('07)Aalborg AM5.30
  
 PB
 
5.30 PB4.364.83     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja28.56
  
 PB
 
28.56 PB  X28.56 =PB     
2Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM26.95
  
 SB
 
26.95 SB26.95 =SB26.95 =SB     
3Markus Sthyr NielsenMarkus Sthyr Nielsen ('07)Aalborg AM18.85
  
 PB
 
18.85 PB18.85 =PB18.85 =PB     
Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja NM
  
 
 
  X  X  X     
P13 80 m    
Finale 1
Vind: +2.4
Vind: +2.4
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8011.14 w
  
 
2Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK8011.82 w
  
 
3Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM11.86 w
  
 
4Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 13.70 w
  
 
5Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja14.49 w
  
 
Finale 2
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja11.37
  
 PB
2Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM11.73
  
 PB
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM12.50
  
 PB
4Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK8012.66
  
 PB
5Mathilde Sofie OlesenMathilde Sofie Olesen ('06)Greve Atletik14.29
  
 SB
P13 600 m    
Finale 1
1Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM1:49.49
  
 PB
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK801:59.65
  
 PB
3Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK802:10.38
  
 PB
4Mathilde Sofie OlesenMathilde Sofie Olesen ('06)Greve Atletik2:22.42
  
 PB
5Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK803:27.97
  
 SB
Finale 2
1Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM1:46.20
  
 PB
2Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja1:59.60
  
 PB
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM2:02.95
  
 SB
4Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 2:19.84
  
 PB
5Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja2:45.43
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK804.74 w
+2.5
  
 
 
4.58
 3.4
4.55 =PB
 1.2
4.74
 2.5
     
2Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM4.38
+1.1
  
 PB
 
4.23
 2.4
4.29
 2.4
4.38 PB
 1.1
     
3Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK804.35
+1.1
  
 PB
 
4.35 PB
 1.1
4.28
 1.2
4.13
 1.6
     
4Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM4.30
+1.0
  
 PB
 
4.28
 4.4
4.30 PB
 1.0
4.08
 0.2
     
5Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM4.28 w
+2.4
  
 
 
4.28
 2.4
4.19 =PB
 0.8
4.25
 2.3
     
6Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja3.98
0.0
  
 PB
 
3.83
 2.7
3.82
 3.3
3.98 PB     
7Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK803.51
+1.9
  
 PB
 
3.44 PB
 1.9
3.51 PB
 1.9
3.33
 0.1
     
8Mathilde Sofie OlesenMathilde Sofie Olesen ('06)Greve Atletik3.38
+0.8
  
 PB
 
  X3.25 PB3.38 PB
 0.5
     
9Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 3.20
+1.2
  
 PB
 
3.11
 3.5
3.05 PB
 0.8
3.20 PB
 1.2
     
10Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja3.02
+0.5
  
 PB
 
2.96
 2.8
2.83 PB
 1.7
3.02 PB
 0.5
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8010.41
  
 PB
 
10.12 PB10.41 PB10.11     
2Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK8010.19
  
 PB
 
10.19 PB9.659.50     
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM9.25
  
 PB
 
8.76 SB9.25 PB9.15     
4Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 9.11
  
 PB
 
9.06 PB8.899.11 PB     
5Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja8.22
  
 PB
 
7.18 SB8.22 PB7.94     
6Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK807.89
  
 PB
 
7.20 SB7.32 SB7.89 PB     
7Mathilde Sofie OlesenMathilde Sofie Olesen ('06)Greve Atletik7.25
  
 PB
 
6.66 SB7.25 PB6.90     
8Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM7.10
  
 PB
 
6.48 PB7.02 PB7.10 PB     
9Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM6.93
  
 SB
 
5.74 SB6.55 SB6.93 SB     
10Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja5.05
  
 SB
 
5.01 SB5.05 SB4.43     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM27.52
  
 PB
2Mathilde Sofie OlesenMathilde Sofie Olesen ('06)Greve Atletik26.51
  
 PB
3Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8020.62
  
 PB
4Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK8018.75
  
 PB
5Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 18.23
  
 SB
6Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM17.25
  
 SB
7Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja16.74
  
 PB
8Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM16.04
  
 SB
9Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK8013.25
  
 PB
10Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja10.99
  
 PB
D12 80 m    
Finale 1
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM11.74
  
 PB
2Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja12.24
  
 PB
3Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM12.74
  
 PB
4Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja13.09
  
 PB
Finale 2
Vind: +2.3
Vind: +2.3
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja11.12 w
  
 
2Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM11.75 w
  
 
3Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja11.92 w
  
 
4Markus Sthyr NielsenMarkus Sthyr Nielsen ('07)Aalborg AM12.86 w
  
 
D12 600 m    

Finale A

Finale
1Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM1:57.41
  
 PB
2Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM1:58.59
  
 PB
3Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja2:08.40
  
 PB
4Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja2:35.20
  
 PB
D12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja4.76 w
+3.5
  
 
 
4.49 PB
 0.7
4.72 PB
 1.6
4.76
 3.5
     
2Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM4.26 w
+2.6
  
 
 
4.10 PB
 1.0
4.15 PB
 0.5
4.26
 2.6
     
3Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja3.76
+1.7
  
 PB
 
3.36 PB
 0.5
2.98
 1.3
3.76 PB
 1.7
     
4Markus Sthyr NielsenMarkus Sthyr Nielsen ('07)Aalborg AM3.38
+1.8
  
 SB
 
3.37 SB
 0.9
3.38 SB
 1.8
3.37
 1.1
     
D12 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja6.57
  
 PB
 
6.37 PB6.57 PB6.47     
2Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM5.94
  
 PB
 
5.94 PB5.845.89     
3Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM5.55
  
 PB
 
5.42 PB5.55 PB5.22     
4Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja4.36
  
 PB
 
4.02 PB4.36 PB4.15     
D12 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja19.23
  
 PB
 
19.23 PB19.23 =PB  X     
2Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja12.88
  
 PB
 
  X12.88 PB  X     
Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM NM
  
 
 
  X  X  X     
Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM NM
  
 
 
  X  X  X     
P12 80 m    
Vind: +3.0

Finale A

Finale
Vind: +3.0
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM11.01 w
  
 
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja11.57 w
  
 
3Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK8012.23 w
  
 
P12 600 m    

Finale A

Finale
1Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja1:58.52
  
 PB
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM2:00.97
  
 PB
3Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK802:01.13
  
 PB
P12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM4.41
+1.6
  
 PB
 
4.33 PB
 1.3
4.30
 1.9
4.41 PB
 1.6
     
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja3.99 w
+3.8
  
 
 
3.63 PB
 1.1
3.52
 1.2
3.99
 3.8
     
3Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK803.90 w
+2.4
  
 
 
3.85
 2.8
3.85
 2.6
3.90
 2.4
     
P12 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM9.64
  
 PB
 
9.08 PB8.699.64 PB     
2Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK807.96
  
 PB
 
7.96 PB7.877.62     
3Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja7.25
  
 PB
 
6.88 PB7.25 PB7.07     
P12 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK8017.31
  
 PB
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM16.48
  
 PB
3Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja14.01
  
 PB
D11 60 m    

Finale A

Finale
1
Alvin Juul Eskildsen
Alvin Juul Eskildsen ('10)
Randers Freja10.29
  
 PB
2
Magnus Christensen
Magnus Christensen ('10)
SIK8010.38
  
 PB
3
Hjalte Kjær
Hjalte Kjær ('10)
SIK8012.36
  
 PB
Mikkel Kupetz
Mikkel Kupetz ('10)
SIK80 DNF
  
 
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK801.31
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
  
2Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK801.10
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
    
3Alexander Beth BrobergAlexander Beth Broberg ('09)SIK801.05
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
  
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Daniel RamonDaniel Ramon ('09)SIK803.95
  
 PB
 
3.92 PB3.95 PB3.82     
2Peter Tomban GeriPeter Tomban Geri ('09)Aalborg AM3.90
  
 PB
 
3.85 PB3.813.90 PB     
3Rasmus PlatzRasmus Platz ('09)Randers Freja3.74
  
 PB
 
3.67 PB3.74 PB3.71     
4Nicklas Østergaard TrangeledNicklas Østergaard Trangeled ('09)SIK803.60
  
 PB
 
3.60 PB3.49      
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK808.52
  
 PB
 
8.24 PB8.52 PB8.14     
2Nicklas Østergaard TrangeledNicklas Østergaard Trangeled ('09)SIK807.47
  
 PB
 
7.47 PB6.146.57     
3Daniel RamonDaniel Ramon ('09)SIK806.63
  
 PB
 
5.93 PB6.63 PB6.00     
4Rasmus PlatzRasmus Platz ('09)Randers Freja6.36
  
 PB
 
6.36 PB6.205.84     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Theodor Søndergaard Sørensen
Theodor Søndergaard Sørensen ('10)
SIK8032.08
  
 PB
2
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM27.07
  
 PB
3
Hjalte Kjær
Hjalte Kjær ('10)
SIK8018.35
  
 PB
P11 60 m    

Finale A

Finale
1Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja9.37
  
 PB
2Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM10.43
  
 PB
3Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja10.92
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Frederikke SindalFrederikke Sindal ('09)Randers Freja3.82
  
 PB
 
3.82 PB       
2Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja3.72
  
 PB
 
3.68 PB3.543.72 PB     
3Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM3.44
  
 PB
 
3.41 PB3.44 PB3.40     
4Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja2.86
  
 PB
 
2.62 PB2.86 PB2.80     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja9.24
  
 PB
 
9.24 PB8.769.02     
2Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM7.01
  
 PB
 
5.71 SB6.80 PB7.01 PB     
3Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja6.88
  
 PB
 
6.82 PB6.87 PB6.88 PB     
Frederikke SindalFrederikke Sindal ('09)Randers Freja NM
  
 
 
  X       
D10 60 m    
Finale 1
1Rasmus PlatzRasmus Platz ('09)Randers Freja9.31
  
 PB
2Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK809.38
  
 PB
3Peter Tomban GeriPeter Tomban Geri ('09)Aalborg AM9.48
  
 PB
4Nicklas Østergaard TrangeledNicklas Østergaard Trangeled ('09)SIK809.85
  
 PB
Finale 2
1Daniel RamonDaniel Ramon ('09)SIK809.02
  
 PB
2Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK809.54
  
 PB
3Alexander Beth BrobergAlexander Beth Broberg ('09)SIK8010.47
  
 PB
D10 1000 m    

Finale A

Finale
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM3:35.83
  
 PB
2
Theodor Søndergaard Sørensen
Theodor Søndergaard Sørensen ('10)
SIK803:51.71
  
 PB
D10 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Theodor Søndergaard Sørensen
Theodor Søndergaard Sørensen ('10)
SIK801.00
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
     
2
Hjalte Kjær
Hjalte Kjær ('10)
SIK800.85
  
 PB
 
0.85 PB
  O
       
D10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Alvin Juul Eskildsen
Alvin Juul Eskildsen ('10)
Randers Freja3.61
  
 PB
 
3.35 PB3.61 PB3.53     
2
Magnus Christensen
Magnus Christensen ('10)
SIK803.44
  
 PB
 
3.44 PB3.363.41     
3
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM3.27
  
 PB
 
3.26 PB3.27 PB      
D10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Magnus Christensen
Magnus Christensen ('10)
SIK805.86
  
 PB
2
Alvin Juul Eskildsen
Alvin Juul Eskildsen ('10)
Randers Freja4.27
  
 PB
Mikkel Kupetz
Mikkel Kupetz ('10)
SIK80 NM
  
 
D10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8045.26
  
 PB
2Peter Tomban GeriPeter Tomban Geri ('09)Aalborg AM28.73
  
 PB
3Alexander Beth BrobergAlexander Beth Broberg ('09)SIK8021.64
  
 PB
P10 60 m    
Finale 1
1
Sarah Emilie Hartmann
Sarah Emilie Hartmann ('10)
Aalborg AM9.85
  
 PB
2
Elinor Bach Larsen
Elinor Bach Larsen ('10)
Aalborg AM10.29
  
 PB
3
Sarah Villum Grevsen
Sarah Villum Grevsen ('10)
Randers Freja10.55
  
 PB
4
Signe Christensen
Signe Christensen ('10)
SIK8011.26
  
 PB
Finale 2
1
Sarah Christiansen
Sarah Christiansen ('10)
SIK8011.40
  
 PB
2
Bianca Pedersen
Bianca Pedersen ('10)
SIK8011.70
  
 PB
P10 1000 m    

Finale A

Finale
1
Ronja Langgaard Andersen
Ronja Langgaard Andersen ('10)
Aalborg AM4:14.48
  
 PB
P10 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Sarah Emilie Hartmann
Sarah Emilie Hartmann ('10)
Aalborg AM1.26
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.23 PB
  O
1.26 PB
  O
 
2
Bianca Pedersen
Bianca Pedersen ('10)
SIK800.95
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
    
P10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Sarah Villum Grevsen
Sarah Villum Grevsen ('10)
Randers Freja3.18
  
 PB
2
Elinor Bach Larsen
Elinor Bach Larsen ('10)
Aalborg AM3.17
  
 PB
3
Signe Christensen
Signe Christensen ('10)
SIK803.09
  
 PB
4
Sarah Christiansen
Sarah Christiansen ('10)
SIK802.89
  
 PB
5
Ronja Langgaard Andersen
Ronja Langgaard Andersen ('10)
Aalborg AM2.71
  
 SB
P10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Sarah Emilie Hartmann
Sarah Emilie Hartmann ('10)
Aalborg AM6.10
  
 PB
 
5.25 PB5.176.10 PB     
2
Signe Christensen
Signe Christensen ('10)
SIK805.21
  
 PB
 
4.47 PB5.21 PB4.70     
3
Ronja Langgaard Andersen
Ronja Langgaard Andersen ('10)
Aalborg AM4.35
  
 PB
 
4.10 PB4.33 PB4.35 PB     
4
Sarah Villum Grevsen
Sarah Villum Grevsen ('10)
Randers Freja4.35
  
 PB
 
4.00 PB3.964.35 PB     
5
Sarah Christiansen
Sarah Christiansen ('10)
SIK802.41
  
 PB
 
2.35 PB2.41 PB2.41 =PB     
P10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Bianca Pedersen
Bianca Pedersen ('10)
SIK8015.42
  
 PB
2
Elinor Bach Larsen
Elinor Bach Larsen ('10)
Aalborg AM13.36
  
 PB

Seneste resultater

16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021
2.9OdenseSprintstævne
2.9KøbenhavnTorsdagskast
2.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9GrindstedJump event 2
30.8SilkeborgKastestævne
30.8HerlufsholmKlubstævne
29.8KøbenhavnSparta Springstævne
29.8AarhusAarhus springer i luften 3