Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Aalborg: AAM-løbestævne 13.6.2020
Skovdalen Atletikstadion
Vælg mænd discipliner
1500 m
5000 m
Vælg kvinder discipliner
5000 m
M 1500 m
Finale A
Finale
1
Peter Gerner Ejersbo
Peter Gerner Ejersbo ('95)
95
Odense Atletik
3:54.89
SB
2
Alexander Krogh Johansen
Alexander Krogh Johansen ('88)
88
AGF Atletik
3:59.29
SB
3
Oliver Bjørslev
Oliver Bjørslev
00
Aalborg AM
4:06.26
SB
4
Jeppe Kejser Dahl Jensen
Jeppe Kejser Dahl Jensen
00
Aarhus 1900
4:07.73
PB
5
Christoffer Sloth
Christoffer Sloth ('85)
85
Odense Atletik
4:12.16
SB
6
Jens Vestergaard Christiansen
Jens Vestergaard Christiansen ('02)
02
Aarhus 1900
4:16.36
PB
7
Christian Andersen
Christian Andersen ('95)
95
Aarhus 1900
4:17.00
PB
8
Jakob Vase Johannessen
Jakob Vase Johannessen
00
Aarhus 1900
4:18.84
SB
9
Frederik Kannegaard
Frederik Kannegaard
00
Aarhus 1900
4:32.45
PB
10
Camilla Flyvbjerg
Camilla Flyvbjerg ('04)
04
Aalborg AM
5:04.13
K 1
Andreas Nors Rebstrup
Andreas Nors Rebstrup
00
Aalborg AM
DNF
M 5000 m
Finale A
Finale
1
Thijs Nijhuis
Thijs Nijhuis ('92)
92
Viborg AM
13:54.28
SB
2
Andreas Schonberg Lommer
Andreas Schonberg Lommer ('91)
91
13:58.31
PB
3
Jakob Dybdal Abrahamsen
Jakob Dybdal Abrahamsen ('94)
94
Aarhus 1900
13:59.38
SB
4
Axel Vang Christensen
Axel Vang Christensen ('04)
04
FIF Hillerød
14:06.51
DUR-16
PB
5
Theophile Bigirimana
Theophile Bigirimana ('93)
93
Aalborg AM / RWA
14:37.81
PB
6
Magnus Dewett
Magnus Dewett ('95)
95
Herning LK
14:49.56
SB
7
Niels Peter Nielsen
Niels Peter Nielsen ('87)
87
AGF Atletik
15:07.20
SB
8
Noel Mono
Noel Mono ('98)
98
Aalborg AM
15:35.23
PB
Kasper Skov
Kasper Skov ('92)
92
AGF Atletik
DNF
Kristian Uldbjerg Hansen
Kristian Uldbjerg Hansen ('96)
96
Aalborg AM
DNF
Mikael Johnsen
Mikael Johnsen ('92)
92
AGF Atletik
DNF
Mikkel Dahl-Jessen
Mikkel Dahl-Jessen ('94)
94
AGF Atletik
DNF
Morten Toft Munkholm
Morten Toft Munkholm ('85)
85
Randers Freja
DNF
Morten Stilling
Morten Stilling ('87)
87
VEXA HLM Running
DNF
Finale B
1
Emil Adelborg
Emil Adelborg ('83)
83
Aalborg AM
16:03.00
SB
2
Marnar Djurhus
Marnar Djurhus ('95)
95
Vejle IF
16:08.83
SB
3
Samuel Simon Araya
Samuel Simon Araya ('82)
82
Aalborg AM / ERI
16:41.73
PB
4
Simon Høberg Olesen
Simon Høberg Olesen
00
Aalborg AM
16:55.70
PB
6
Martin Szwed
Martin Szwed ('80)
80
Aalborg AM
17:09.44
PB
7
Christian Nørgaard Nielsen
Christian Nørgaard Nielsen ('83)
83
Aalborg AM
17:25.43
SB
8
Jeppe Garde
Jeppe Garde ('65)
65
Aalborg AM
17:39.04
SB
9
Klavs Frederiksen
Klavs Frederiksen ('75)
75
Aalborg AM
17:51.54
PB
10
Martin Kraglund
Martin Kraglund ('73)
73
Aalborg AM
17:56.18
SB
13
Kristian Werner Pedersen
Kristian Werner Pedersen ('93)
93
Klub 100 Mar Danmark
18:55.44
PB
16
Martin Nyman Badsberg
Martin Nyman Badsberg ('70)
70
Aalborg AM
21:32.05
PB
Mathias Bøgelund
Mathias Bøgelund ('92)
92
Aalborg AM
DNF
Rene Quist Agger
Rene Quist Agger ('81)
81
Aalborg AM
DNF
K 5000 m
10
Karen Ehrenreich
Karen Ehrenreich ('84)
84
Aarhus 1900
17:02.94
PB
11
Benedikte Nyholm Bangsgaard
Benedikte Nyholm Bangsgaard ('96)
96
AGF Atletik
18:08.90
PB
12
Lise Kandborg Sørensen
Lise Kandborg Sørensen ('85)
85
AGF Atletik
18:43.79
SB
14
Grace Greenwood
Grace Greenwood ('76)
76
Aalborg AM
21:09.57
PB
15
Carina Enevold Andersen
Carina Enevold Andersen ('89)
89
Aalborg AM
21:25.47
PB
Head to head
×
Seneste resultater
16.4
Haderslev
Løbestævne
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1