Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Greve: Pre Sommerferie Stævne 25.6.2020
Greve Stadion

     
M 100 m    
Finale 1
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1Anton MerlinAnton Merlin ('07)Greve Atletik15.95
  
 PB
2Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik16.24
  
 PB
3Oliver NeergaardOliver Neergaard ('06)Greve Atletik16.44
  
 PB
4Philip Kroner-AndersenPhilip Kroner-Andersen ('08)Greve Atletik18.50
  
 PB
5Tobias R. AndersenTobias R. Andersen ('11)Greve Atletik20.24
  
 PB
Finale 2
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik10.99
  
 SB
2Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik11.39
  
 SB
3Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.97
  
 PB
4Kasper SchellerKasper Scheller ('03)Greve Atletik12.66
  
 PB
M 200 m    
Finale 1
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Kasper IvarsenKasper Ivarsen ('06)Greve Atletik31.44
  
 PB
2Mikkel SkoleMikkel Skole ('09)Greve Atletik34.08
  
 PB
3Nikolas GrønbækNikolas Grønbæk ('10)Greve Atletik36.90
  
 PB
Finale 2
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1Mathias AstrupMathias Astrup ('99)Sparta Atletik og Løb23.16
  
 SB
M Længdespring    
Competition 1
1Oliver NeergaardOliver Neergaard ('06)Greve Atletik3.56 w
+2.1
  
 
 
3.56
 2.1
3.22 PB
 0.4
      
2Kasper IvarsenKasper Ivarsen ('06)Greve Atletik3.48
+0.5
  
 PB
 
3.48 PB
 0.5
3.48 =PB
 1.3
      
Competition 2
1Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik6.61
+1.9
  
 SB
 
  X6.43 SB
 0.3
6.61 SB
 1.9
  X    
2Kasper SchellerKasper Scheller ('03)Greve Atletik5.62
0.0
  
 PB
 
  X5.62 PB
 0.0
  X5.56
 1.4
5.43
 1.4
5.43
 1.0
  
3Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik5.34
+0.7
  
 PB
 
4.88 SB
 0.0
5.21 PB
 1.1
4.83
 1.9
5.07
 1.3
5.08
 1.6
5.34 PB
 0.7
  
K 100 m    
Finale 1
Vind: -1.2
Vind: -1.2
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik14.52
  
 PB
2Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik15.46
  
 PB
3Leila FaljicLeila Faljic ('08)Greve Atletik16.20
  
 PB
4Emilie DonnerstagEmilie Donnerstag ('08)Greve Atletik16.22
  
 PB
5Sara NormannSara Normann ('09)Greve Atletik16.74
  
 PB
6Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09)Greve Atletik16.76
  
 PB
7Helene AndersenHelene Andersen ('08)Greve Atletik17.50
  
 PB
Finale 2
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik12.84
  
 SB
K 200 m    
Finale 1
Vind: -1.3
Vind: -1.3
1Mathilde OlesenMathilde Olesen ('06)Greve Atletik29.25
  
 PB
2Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik30.61
  
 PB
3Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik31.02
  
 PB
Finale 2
Vind: -1.5
Vind: -1.5
1Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik27.22
  
 SB
2Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik27.30
  
 PB
K Længdespring    
Competition 1
1Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik4.64
+1.3
  
 SB
 
  X4.64 SB
 1.3
      
2Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik3.80
+0.7
  
 PB
 
3.80 PB
 0.7
3.49
 0.9
      
3Mathilde OlesenMathilde Olesen ('06)Greve Atletik3.66
+0.7
  
 PB
 
3.66 PB
 0.7
3.29
 1.9
      
4Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik3.49
+1.6
  
 PB
 
  X3.49 PB
 1.6
      
Competition 2
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik5.71
+1.5
  
 SB
 
5.55 SB
 0.3
  X  X5.71 SB
 1.5
  –  X  
D15 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Oliver NeergaardOliver Neergaard ('06)Greve Atletik23.35
  
 
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik12.00
  
 PB
 
12.00 PB11.1811.2911.70    
2Oliver NeergaardOliver Neergaard ('06)Greve Atletik5.64
  
 PB
 
5.64 PB4.794.58     
3Kasper IvarsenKasper Ivarsen ('06)Greve Atletik4.54
  
 PB
 
  X  X3.62 PB4.54 PB    
P15 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik13.61 w
  
 
2Mathilde OlesenMathilde Olesen ('06)Greve Atletik16.25 w
  
 
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik6.80
  
 PB
 
  X6.80 PB6.67     
2Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik5.79
  
 PB
 
5.47 PB4.165.79 PB5.05    
3Mathilde OlesenMathilde Olesen ('06)Greve Atletik5.32
  
 PB
 
4.56 PB5.32 PB  X     
4Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik4.72
  
 PB
 
4.42 PB4.094.72 PB     
D13 Længdespring 1 m zone    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Anton MerlinAnton Merlin ('07)Greve Atletik4.04
  
 PB
 
  X  X4.04 PB
 0.0
     
2Nikolas GrønbækNikolas Grønbæk ('10)Greve Atletik3.32
  
 PB
 
  X  X3.32 PB
 0.0
     
3Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik3.26
+1.7
  
 PB
 
3.26 PB
 1.7
  X      
4Philip Kroner-AndersenPhilip Kroner-Andersen ('08)Greve Atletik3.12
  
 PB
 
3.12 PB
 1.3
3.03
 0.7
      
5Tobias R. AndersenTobias R. Andersen ('11)Greve Atletik2.57
  
 PB
 
2.57 PB
 1.8
2.47
 1.3
      
6Mikkel SkoleMikkel Skole ('09)Greve Atletik2.55
  
 PB
 
2.55 PB
 0.7
2.51
 1.5
      
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Anton MerlinAnton Merlin ('07)Greve Atletik6.86
  
 PB
 
6.68 PB6.316.73 PB6.86 PB    
2Philip Kroner-AndersenPhilip Kroner-Andersen ('08)Greve Atletik5.79
  
 PB
 
5.47 PB5.79 PB5.745.62    
3Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik5.37
  
 PB
 
5.34 PB5.37 PB5.32     
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik4.40
+1.3
  
 PB
 
  X4.40 PB
 1.3
      
2Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik3.69
0.0
  
 PB
 
3.66 PB
 1.0
3.69 PB
 0.0
      
3Leila FaljicLeila Faljic ('08)Greve Atletik3.45
  
 PB
 
3.41 PB
 0.2
3.45 PB
 1.0
      
4Sara NormannSara Normann ('09)Greve Atletik3.45
  
 PB
 
3.45 PB
 1.4
3.15
 0.4
      
5Emilie DonnerstagEmilie Donnerstag ('08)Greve Atletik3.42
  
 PB
 
  X3.42 PB
 0.9
      
6Helene AndersenHelene Andersen ('08)Greve Atletik3.17
  
 PB
 
3.15 PB
 1.4
3.17 PB
 0.8
      
7Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik3.11
  
 PB
 
3.11 PB
 1.0
2.60
 0.6
      
8Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09)Greve Atletik2.86
  
 PB
 
2.83 PB
 1.3
2.86 PB
 1.6
      
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik7.13
  
 SB
 
6.03 SB6.95 SB7.13 SB6.94    
2Leila FaljicLeila Faljic ('08)Greve Atletik6.88
  
 PB
 
6.04 PB  X6.88 PB  X    
3Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik5.74
  
 PB
 
5.74 PB5.544.97     
4Emilie DonnerstagEmilie Donnerstag ('08)Greve Atletik5.48
  
 PB
 
  X4.56 PB5.48 PB  X    
5Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik5.29
  
 PB
 
5.29 PB5.084.54     
6Helene AndersenHelene Andersen ('08)Greve Atletik4.63
  
 PB
 
4.59 PB4.63 PB3.584.61    

Seneste resultater

4.8KøbenhavnTracks 2 - 4. august Østerbro, Østerbro Stadion
4.8Aarhus10000 m DM Kval
4.8HolstebroAKH Højde
2.8RandersStangsstævne
1.8OdenseLørdagsstævne
1.8AarhusAarhus Springer 1900
1.8AarhusAarhus Springer 1900
1‐2.8HvidovreCopenhagen Open
31.7AabenraaMasterstævne Aabenraa 4 WWVMC 2020
31.7TårnbyKlubstævne 10
30.7RønneDiskostævne
29.7Rønne10000m
28.7AabenraaMasterstævne Aabenraa 3 WWMC 2020
28.7HvidovreSpring- Og Kastestævne
28.7TårnbyKlubstævne 9
27.7KøbenhavnTRACKS 27. juli Østerbro
27.7TårnbyKlubstævne 8
26.7EsbjergKastestævne
25.7SilkeborgSommerstævne
23.7AarhusAarhus sprinter 5
23.7HvidovreKortsprint stævne
22.7KøbenhavnHverdagsspring
19.7AabenraaMasterstævne Aabenraa 2 WWVMC 2020
19.7HvidovreKastestævne
18.7AabenraaMasterstævne Aabenraa 1 WWVMC 2020
18.7AalborgLørdagsstævne
17.7KøbenhavnPole Vault Party
16.7AarhusSpyd- Og Hammerkaststævne
16.7KøbenhavnHoldt Invite
15.7HelsingørSprintstævne III
12.7GreveVindsprint 2
11.7TårnbyTårnby Games
9.7TórshavnOpin kapping á Tórsbreyt 9. juli 2020
9.7BallerupStangspring
8.7Aarhus1900 Sommerhøjdespring
7.7TórshavnOpin kapping á Tórsbreyt 7. juli 2020
7.7KøbenhavnHjortebjerg Invite
5.7GreveVindsprint
5.7RoskildeKuglesøtdsklubstævne
4.7ToftirLøbestævne Svangaskarð
4.7AarhusAarhus Sprinter 4
4‐5.7KøbenhavnMangekampstribute
4‐5.7KøbenhavnMangekamp point P15-P17-P19-K-D17-D19-M
3.7AabenraaSommerstævne 2020
2.7AalborgTorsdagsstævne
2.7BallerupKlubstævne
2.7KøbenhavnLængdespringsstævne
2.7NæstvedKlubstævne
1.7TårnbyKlubstævne 7
30.6Odense5000m stævne
30.6HerlevHerlev High
30.6SkiveMidsommerstævne
29.6KøbenhavnLængdespring
29.6Maribo Kastestævne
28.6RandersKastemangekamp
28.6KøbenhavnLøbestævne
27.6KøbenhavnHammer og diskos M/K
27.6LyngbyTrongårdens IF - Klubstævne 3
27.6Aarhus1900 High Jump Challenge 2
27.6BagsværdKaste Mangekamp