Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Viby: Øst og Vest Mangekamp, Viby Stadion 11‐12.5.2019

M22 Tikamp    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
2Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM6361
  
 SB
 
11,65/-1,06,63/+1,611,371,7853,2615,35/+1,234,113,9041,264.43,27
Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 1900DNF
  
 
 
12,05/-1,06,52/+0,812,44NH
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)SpartaDNF
  
 
 
11,55/-1,06,22/+1,611,73NH
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)SpartaDNF
  
 
 
11,18/-1,0
K22 Syvkamp    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
2Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19003712
  
 PB
 
18,86/0,21,519,3527,33/-0,35,02/0,830,262.50,53
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)SpartaDNF
  
 
 
14,75/0,21,6012,1325,83/-0,34,95/-1,839,50
D19 Tikamp U20    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
2Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM3878
  
 PB
 
12,53w/+2,25,94/0,010,071,6359,8021,78/+1,229,92NH24,405.20,23
D17 Tikamp U18    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta6638
  
 PB
 
11,70w/+2,26,47/+0,513,601,7255,3015,53/+0,239,014,3058,685.04,50
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta6139
  
 PB
 
11,83/+1,05,80/+0,414,761,6655,4215,62/-0,636,583,9046,825.03,73
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik6061
  
 PB
 
11,36w/+2,25,86/+0,113,831,6953,7516,96/-0,638,123,2049,734.57,55
4Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik5798
  
 PB
 
11,93w/+2,26,28/+1,714,351,6657,2116,11/+0,235,193,7044,445.33,71
5Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta5600
  
 PB
 
11,91/+1,05,68/+2,012,671,6957,2116,85/+0,237,493,7036,415.03,99
6Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas5084
  
 PB
 
12,22/+1,06,16/+0,211,101,6057,0015,84/+0,236,17NH49,635.30,45
7Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19004631
  
 SB
 
12,41/+1,05,85/+2,010,921,7262,3616,16/-0,635,65NH51,156.25,62
Malte BankMalte Bank ('03)SpartaDNF
  
 
 
DNF/+1,0
P17 Syvkamp U18    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA4934
  
 PB
 
14,74/0,01,5412,4525,70w/2,24,87/1,140,402.31,22
2Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19004737
  
 SB
 
14,58/0,01,5111,1525,63w/2,25,31/1,229,702.33,00
4Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM3967
  
 PB
 
15,69w/2,51,549,5526,51/1,14,52/2,020,872.41,35
6Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM2912
  
 PB
 
19,48w/2,51,277,4628,83/1,84,79/0,921,832.53,52
7Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM2865
  
 PB
 
19,19w/2,51,397,1429,71/1,14,42w/3,914,472.42,23
8Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik2622
  
 PB
 
DNFw/2,5NH9,0027,23/1,84,60/0,025,342.35,82
Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 1900DNF
  
 
 
14,20/0,01,5711,2325,68/1,15,15w/2,3NM
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)SpartaDNF
  
 
 
17,89w/2,51,5110,39DNF/1,8NM
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve AtletikDNF
  
 
 
14,76/0,0
D15 Nonathlon D15    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19004008
  
 PB
2Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)SAK773843
  
 PB
3Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta3303
  
 PB
4Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta3549
  
 PB
5Noah Aaby JørgensenNoah Aaby Jørgensen ('05)Aarhus 19002849
  
 PB
P15 Syvkamp P15    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF4139
  
 PB
 
13,85/0,01,398,7228,60/0,74,38w/3,429,972.26,84
2Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta3988
  
 PB
 
13,59/0,21,429,2029,00w/3,24,85/1,028,772.54,87
3Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)Sparta3840
  
 PB
 
14,95/0,01,4210,5628,55/1,44,30/0,622,872.39,12
4Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF3835
  
 PB
 
13,41/0,01,457,3427,80/1,44,24/-0,219,012.40,54
5Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 3809
  
 PB
 
15,28/0,21,399,2528,23/1,44,90w/4,023,982.45,25
6Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM3729
  
 PB
 
13,88/0,01,428,1228,53/0,74,17w/3,622,202.44,20
8Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK773438
  
 PB
 
14,46/0,01,306,1029,67w/3,24,49/-0,422,442.40,08
9Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)HGF AM3241
  
 PB
 
15,60/0,21,427,8829,76/0,74,05/1,920,672.53,07
10Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)Sparta3052
  
 
 
16,76/0,21,338,6530,59w/3,24,17/1,128,463.05,91
11Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja2768
  
 PB
 
15,63/0,21,458,2130,88/0,74,12/1,619,01DNF
D13 Pentathlon D13    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja3081
  
 PB
2Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM3005
  
 PB
3Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta1894
  
 PB
D12 Pentathlon D12    
12.5.

Finale A

Finale
12.5.
1Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta1933
  
 PB
2Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19001754
  
 PB
3Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19001693
  
 PB
4Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19001284
  
 PB
5Sigurd Bjørn LindmanSigurd Bjørn Lindman ('07)Aarhus 19001142
  
 PB
6Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 1900971
  
 PB

Seneste resultater

15.4KøbenhavnForårskast
14.4Rønne800 m testløb
10.4AalborgAAM Stævne 1
10.4EjbyVinterturneringen 4. runde 5 km landevej
10.4VejleKastestævne
9.4EsbjergKaste klubstævne
5.4HelsingørPåskestævne
3.4BallerupKastestævne
2.4GreveKastestævne
1.4EsbjergInternt klubstævne Esbjerg AM
1.4GreveKastestævne
30.3SkiveÅbningsstævne
30.3AabenraaAabenraa Intern Kast
30.3København1500m. Kval
27.3Rønne1500 m testløb
26.3EsbjergKasteklubstævne
24.3KøbenhavnForårskugle
22.3KøbenhavnForårshammer
18.3BallerupKastestævne
13.3EsbjergKastestævne
13.3Rønne5000 m testløb
6.3København800m og 1500m
6.3ViborgViborg 50km
4.3BallerupHammerkast
27.2Rønne3000 m testløb
24.2Randersindestævne mellem
24.2KøbenhavnHop med pind 2
23.2AarhusAarhus Indoor
20‐21.2AarhusDM Inde
20‐21.2OdenseDM Inde
20‐21.2RandersDM Inde
18.2BallerupHammerkast
14.2AalborgCorona Indoor 2
13.2SkiveEM Kvalifikation 1500 m
13.2KøbenhavnSparta Inde 3
13‐14.2RandersDM Mangekamp inde 2021
11.2AarhusVintersprint
10.2KøbenhavnHop med pind 1
9.2RandersRanders 1500 m
6.2KøbenhavnSparta Inde 2
6.2AarhusResultater Spring med Musik
6.2København3000m - Sub 8:45 min
6.2RandersRanders Indoor
5.2KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 3
30.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 2
30.1KøbenhavnSparta inde 1
26.1Randers1500 m inde - EM kvalifikation
23.1AalborgAAM Coronastævne
23.1AarhusSpringstævne
23.1HvidovreLængdespringsstævne
23.1OdenseOdense Indoor
21.1KøbenhavnSparta Hammer Challenge - 1
20.1AarhusAarhus springer i luften
19.1KøbenhavnSparta Kuglestødskonkurrence
16.1RandersVinterstævne
16.1SkiveEM Kvalifikation, 3000m Elite
1.1HvidovreKuglestødsstævne
31.12RandersNyt Års 5000 m
31.12HvidovreKuglestødsstævne
30.12AarhusSidste Chancen 2020