M 100 m Vind: -0.1 Finale A Finale | Vind: -0.1 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02) | 02 | Hvidovre AM | 11.23 | SB | ||||||||||
2 | Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97) | 97 | Hvidovre AM | 11.28 | PB | ||||||||||
3 | Michael Noes AndersenMichael Noes Andersen ('91) | 91 | Hvidovre AM | 11.51 | PB | ||||||||||
4 | Christian TrajkovskiChristian Trajkovski ('65) | 65 | Hvidovre AM | 11.95 | DR55 | SB | |||||||||
Josef Abu-EesaJosef Abu-Eesa ('75) | 75 | Frederiksberg IF | DNF | ||||||||||||
Finale B Vind: +0.7 | Vind: +0.7 | ||||||||||||||
1 | Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04) | 04 | Helsingør IF | 12.13 | PB | ||||||||||
2 | Jonathan HenningJonathan Henning ('04) | 04 | Hvidovre AM | 12.93 | PB | ||||||||||
3 | Jeppe Skærlund SvendsenJeppe Skærlund Svendsen ('04) | 04 | Helsingør IF | 13.22 | PB | ||||||||||
M 200 m Vind: 0.0 Finale A Finale | Vind: 0.0 | ||||||||||||||
1 | Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02) | 02 | Hvidovre AM | 22.77 | =PB | ||||||||||
2 | Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97) | 97 | Hvidovre AM | 22.96 | PB | ||||||||||
3 | Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04) | 04 | Helsingør IF | 24.86 | PB | ||||||||||
3 | David RørvigDavid Rørvig ('06) | 06 | Hvidovre AM | NT | SB | ||||||||||
4 | Jonathan HenningJonathan Henning ('04) | 04 | Hvidovre AM | 26.61 | PB | ||||||||||
5 | Jeppe Skærlund SvendsenJeppe Skærlund Svendsen ('04) | 04 | Helsingør IF | 27.77 | PB | ||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Thomas Jersild OlsenThomas Jersild Olsen ('01) | 01 | Holte Atletik | 53.51 | PB | ||||||||||
2 | Daniel Rømer MatthiesenDaniel Rømer Matthiesen ('99) | 99 | Hvidovre AM | 55.91 | PB | ||||||||||
3 | Christian TrajkovskiChristian Trajkovski ('65) | 65 | Hvidovre AM | 57.70 | SB | ||||||||||
4 | Jesper NørremarkJesper Nørremark ('72) | 72 | Hvidovre AM | 59.00 | SB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
4 | David RørvigDavid Rørvig ('06) | 06 | Hvidovre AM | 1:03.76 | PB | ||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Simon Birhan Worsøe ClausenSimon Birhan Worsøe Clausen ('05) | 05 | Hvidovre AM | 2:05.57 | PB | ||||||||||
2 | Sebastian BergmanSebastian Bergman ('01) | 01 | Hvidovre AM | 2:11.97 | SB | ||||||||||
3 | Nikolaj DonsNikolaj Dons ('02) | 02 | Hvidovre AM | 2:12.50 | SB | ||||||||||
4 | Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05) | 05 | Hvidovre AM | 2:17.48 | PB | ||||||||||
5 | Thomas Ek UdahlThomas Ek Udahl ('05) | 05 | Hvidovre AM | 2:20.99 | PB | ||||||||||
6 | Carl da Cunha LassenCarl da Cunha Lassen ('05) | 05 | Hvidovre AM | 2:22.41 | PB | ||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96) | 96 | KIF | 6.69 | +0.8 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02) | 02 | Hvidovre AM | 6.50 | +1.4 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jonathan HenningJonathan Henning ('04) | 04 | Hvidovre AM | 4.87 | w | +4.0 | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Lucas SpuurLucas Spuur ('05) | 05 | Hvidovre AM | 3.67 | +1.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Thor SørensenThor Sørensen ('89) | 89 | Aalborg AM | 15.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kasper Ekberg VillumsenKasper Ekberg Villumsen ('87) | 87 | Hvidovre AM | 11.18 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99) | 99 | Hvidovre AM | 10.67 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91) | 91 | Køge Atletik | 51.79 | SB | ||||||||||
1 | Kasper Ekberg VillumsenKasper Ekberg Villumsen ('87) | 87 | Hvidovre AM | 32.73 | |||||||||||
2 | Thor SørensenThor Sørensen ('89) | 89 | Aalborg AM | 40.80 | SB | ||||||||||
2 | Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99) | 99 | Hvidovre AM | 29.42 | |||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99) | 99 | Hvidovre AM | 9.58 | |||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99) | 99 | Hvidovre AM | 30.56 | |||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99) | 99 | Hvidovre AM | 30.16 | PB | ||||||||||
K 100 m Vind: +0.9 Finale A Finale | Vind: +0.9 | ||||||||||||||
1 | Annika VintherAnnika Vinther ('04) | 04 | Helsingør IF | 13.36 | SB | ||||||||||
2 | Viola Draabe BruunsgaardViola Draabe Bruunsgaard ('06) | 06 | Hvidovre AM | 14.38 | PB | ||||||||||
3 | Chaddy ChalmChaddy Chalm ('05) | 05 | Hvidovre AM | 14.58 | PB | ||||||||||
4 | Selina Rasmussen MeilstrupSelina Rasmussen Meilstrup ('06) | 06 | Hvidovre AM | 14.61 | PB | ||||||||||
K 200 m Vind: +0.9 Finale A Finale | Vind: +0.9 | ||||||||||||||
1 | Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01) | 01 | Hvidovre AM | NT | SB | ||||||||||
2 | Annika VintherAnnika Vinther ('04) | 04 | Helsingør IF | NT | PB | ||||||||||
4 | Viola Draabe BruunsgaardViola Draabe Bruunsgaard ('06) | 06 | Hvidovre AM | NT | PB | ||||||||||
5 | Andrea Skov LarsenAndrea Skov Larsen ('05) | 05 | Hvidovre AM | NT | PB | ||||||||||
6 | Chaddy ChalmChaddy Chalm ('05) | 05 | Hvidovre AM | NT | PB | ||||||||||
K 400 m | |||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Maja FelbyMaja Felby ('02) | 02 | Køge Atletik | 1:00.70 | |||||||||||
2 | Johanna Køncke KofodJohanna Køncke Kofod ('04) | 04 | Køge Atletik | 1:02.24 | |||||||||||
3 | Misja Brynjolf JepsenMisja Brynjolf Jepsen ('01) | 01 | Hvidovre AM | 1:02.98 | |||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Selina Rasmussen MeilstrupSelina Rasmussen Meilstrup ('06) | 06 | Hvidovre AM | 4.34 | +1.9 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Caroline RinghoferCaroline Ringhofer ('06) | 06 | Hvidovre AM | 4.24 | +1.6 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02) | 02 | Hvidovre AM | 5.13 | w | +2.5 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Emma Rokkjer LangballEmma Rokkjer Langball ('02) | 02 | Hvidovre AM | 4.11 | w | +2.4 | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ellen VingaardEllen Vingaard ('06) | 06 | Hvidovre AM | 3.47 | +0.7 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Maria SløkMaria Sløk ('83) | 83 | Hvidovre AM | 14.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen | 00 | Hvidovre AM | 49.21 | |||||||||||
D19 Kuglestød 6.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01) | 01 | Amager AC | 13.15 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D19 Diskoskast 1.75 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01) | 01 | Amager AC | 37.35 | PB | ||||||||||
D19 Vægtkast 12.5 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01) | 01 | Hvidovre AM | 18.99 | PB | ||||||||||
D19 Hammerkast 6.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01) | 01 | Hvidovre AM | 54.46 | PB | ||||||||||
P19 Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02) | 02 | Hvidovre AM | 30.18 | SB | ||||||||||
D17 Kuglestød 5.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Magnus ØstergaardMagnus Østergaard ('04) | 04 | Hvidovre AM | 12.28 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D17 Diskoskast 1.5 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Magnus ØstergaardMagnus Østergaard ('04) | 04 | Hvidovre AM | 30.66 | PB | ||||||||||
D17 Vægtkast 11.34 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Magnus ØstergaardMagnus Østergaard ('04) | 04 | Hvidovre AM | 10.04 | PB | ||||||||||
D17 Hammerkast 5.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Magnus ØstergaardMagnus Østergaard ('04) | 04 | Hvidovre AM | 26.18 | PB | ||||||||||
D17 Spydkast 700 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Magnus ØstergaardMagnus Østergaard ('04) | 04 | Hvidovre AM | 38.40 | PB | ||||||||||
D15 80 m hæk 84.0 cm Vind: +0.4 Finale A Finale | Vind: +0.4 | ||||||||||||||
1 | Bertram Anders Wolff LarsenBertram Anders Wolff Larsen ('06) | 06 | Helsingør IF | 13.44 | PB | ||||||||||
D15 Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alexander BergmanAlexander Bergman ('05) | 05 | Hvidovre AM | 10.35 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Erik Lange DonsErik Lange Dons ('06) | 06 | Hvidovre AM | 9.10 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D15 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alexander BergmanAlexander Bergman ('05) | 05 | Hvidovre AM | 25.72 | PB | ||||||||||
D15 Vægtkast 9.08 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alexander BergmanAlexander Bergman ('05) | 05 | Hvidovre AM | 9.96 | PB | ||||||||||
D15 Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alexander BergmanAlexander Bergman ('05) | 05 | Hvidovre AM | 30.65 | PB | ||||||||||
D15 Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alexander BergmanAlexander Bergman ('05) | 05 | Hvidovre AM | 26.74 | SB | ||||||||||
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m Vind: +0.4 Finale A Finale | Vind: +0.4 | ||||||||||||||
1 | Andrea Skov LarsenAndrea Skov Larsen ('05) | 05 | Hvidovre AM | 13.07 | PB | ||||||||||
Caroline RinghoferCaroline Ringhofer ('06) | 06 | Hvidovre AM | DNF | ||||||||||||
P15 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ella BekElla Bek ('05) | 05 | Hvidovre AM | 8.33 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06) | 06 | Hvidovre AM | 7.90 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P15 Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05) | 05 | Amager AC | 35.88 | PB | ||||||||||
2 | Ella BekElla Bek ('05) | 05 | Hvidovre AM | 22.29 | PB | ||||||||||
P13 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07) | 07 | Aalborg AM | 11.56 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P13 Hammerkast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07) | 07 | Aalborg AM | 52.13 | PB | ||||||||||
M45 Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Michael KureMichael Kure ('71) | 71 | Amager AC | 39.30 | |||||||||||
K50 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Vivian KraftVivian Kraft ('66) | 66 | Hvidovre AM | 38.39 | |||||||||||
M55 Diskoskast 1.5 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Michael Bruun JepsenMichael Bruun Jepsen ('65) | 65 | Hvidovre AM | 38.41 | SB | ||||||||||
2 | Kasper Skov-MikkelsenKasper Skov-Mikkelsen ('65) | 65 | BAC | 36.18 | SB | ||||||||||
M60 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Martin IversenMartin Iversen ('56) | 56 | Hvidovre AM | 38.99 | SB | ||||||||||
M70 Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Knud HøyerKnud Høyer ('46) | 46 | Greve Atletik | 10.48 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M70 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Knud HøyerKnud Høyer ('46) | 46 | Greve Atletik | 34.91 | |||||||||||
M70 Vægtkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Knud HøyerKnud Høyer ('46) | 46 | Greve Atletik | 13.49 | |||||||||||
M70 Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Knud HøyerKnud Høyer ('46) | 46 | Greve Atletik | 37.33 | SB | ||||||||||
M70 Spydkast 500 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Knud HøyerKnud Høyer ('46) | 46 | Greve Atletik | 24.02 | SB | ||||||||||
K70 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Inge FaldagerInge Faldager ('48) | 48 | Hvidovre AM | 7.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K70 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Inge FaldagerInge Faldager ('48) | 48 | Hvidovre AM | 25.12 | |||||||||||
K70 Vægtkast 5.44 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Inge FaldagerInge Faldager ('48) | 48 | Hvidovre AM | 10.49 | |||||||||||
K70 Hammerkast 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Inge FaldagerInge Faldager ('48) | 48 | Hvidovre AM | 30.88 | |||||||||||
K70 Spydkast 500 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Inge FaldagerInge Faldager ('48) | 48 | Hvidovre AM | 11.38 | SB | ||||||||||
M75 Spydkast 500 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Torben SøderbergTorben Søderberg ('45) | 45 | BAC | 34.88 |