Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Tårnby: Atletikmærke 2 11.6.2020
Vælg mænd discipliner
D17 Diskoskast 1.5 kg
D15 100 m
D15 1000 m
D15 Diskoskast 1.0 kg
D13 80 m
D13 600 m
D13 Boldkast 250 gram
D11 400 m
D11 1000 m
D11 Længdespring 1 m zone
D9 400 m
D9 600 m
D9 Kuglestød 2.0 kg
Vælg kvinder discipliner
P15 100 m
P15 600 m
P15 1000 m
P15 Diskoskast 0.75 kg
P13 80 m
P13 600 m
P13 1000 m
P13 Boldkast 145 gram
P11 400 m
P11 600 m
P11 Længdespring 1 m zone
P9 400 m
P9 Kuglestød 2.0 kg
D17 Diskoskast 1.5 kg
Finale A
Finale
1
Hussein Ali
Hussein Ali ('04)
04
Amager AC
17.04
PB
D15 100 m
Vind: 0.0
Finale A
Finale
Vind: 0.0
1
Janus Stepping Christensen
Janus Stepping Christensen ('05)
05
Amager AC
13.5h
2
Daniel Røddik Lund
Daniel Røddik Lund ('06)
06
Amager AC
14.8h
3
Marius Hansen
Marius Hansen ('06)
06
Amager AC
15.5h
D15 1000 m
Finale A
Finale
1
Daniel Røddik Lund
Daniel Røddik Lund ('06)
06
Amager AC
3:29.3h
PB
D15 Diskoskast 1.0 kg
Finale A
Finale
1
Janus Stepping Christensen
Janus Stepping Christensen ('05)
05
Amager AC
30.02
PB
2
Daniel Røddik Lund
Daniel Røddik Lund ('06)
06
Amager AC
12.27
PB
3
Marius Hansen
Marius Hansen ('06)
06
Amager AC
12.04
PB
P15 100 m
Vind: +0.2
Finale A
Finale
Vind: +0.2
1
Annabelle Viple
Annabelle Viple ('05)
05
Amager AC
13.5h
2
Laura Bollerslev Andreasen
Laura Bollerslev Andreasen ('05)
05
Amager AC
14.2h
2
Ada Nissen Thyrsted
Ada Nissen Thyrsted ('06)
06
Amager AC
14.2h
P15 600 m
Finale A
Finale
1
Ada Nissen Thyrsted
Ada Nissen Thyrsted ('06)
06
Amager AC
1:59.9h
SB
P15 1000 m
Finale A
Finale
1
Annabelle Viple
Annabelle Viple ('05)
05
Amager AC
3:35.1h
SB
P15 Diskoskast 0.75 kg
Finale A
Finale
1
Caroline Jørgensen
Caroline Jørgensen ('05)
05
Amager AC
31.25
SB
2
Laura Bollerslev Andreasen
Laura Bollerslev Andreasen ('05)
05
Amager AC
23.35
PB
3
Ada Nissen Thyrsted
Ada Nissen Thyrsted ('06)
06
Amager AC
17.79
PB
4
Annabelle Viple
Annabelle Viple ('05)
05
Amager AC
15.57
SB
D13 80 m
Vind: +1.3
Finale A
Finale
Vind: +1.3
1
Carl Bäckström Nielsen
Carl Bäckström Nielsen ('07)
07
Amager AC
10.0h
2
Tristan Trzecieski
Tristan Trzecieski ('07)
07
Amager AC
11.4h
3
Emil Zilmer Lund
Emil Zilmer Lund ('07)
07
Amager AC
11.8h
4
Sebastian Nørgård-Edmund
Sebastian Nørgård-Edmund ('08)
08
Amager AC
12.1h
D13 600 m
Finale A
Finale
1
Carl Bäckström Nielsen
Carl Bäckström Nielsen ('07)
07
Amager AC
1:52.9h
SB
2
Emil Zilmer Lund
Emil Zilmer Lund ('07)
07
Amager AC
2:01.4h
PB
3
Tristan Trzecieski
Tristan Trzecieski ('07)
07
Amager AC
2:17.4h
PB
4
Sebastian Nørgård-Edmund
Sebastian Nørgård-Edmund ('08)
08
Amager AC
2:28.6h
PB
D13 Boldkast 250 gram
Finale A
Finale
1
Carl Bäckström Nielsen
Carl Bäckström Nielsen ('07)
07
Amager AC
44.32
PB
2
Tristan Trzecieski
Tristan Trzecieski ('07)
07
Amager AC
36.63
PB
3
Emil Zilmer Lund
Emil Zilmer Lund ('07)
07
Amager AC
29.54
PB
4
Sebastian Nørgård-Edmund
Sebastian Nørgård-Edmund ('08)
08
Amager AC
25.26
PB
P13 80 m
Finale A
Finale
1
Celina C.S. Jensen
Celina C.S. Jensen ('07)
07
Amager AC
10.8h
2
Estha Færch
Estha Færch ('07)
07
Amager AC
11.4h
3
Lea Månsson
Lea Månsson ('07)
07
Amager AC
11.8h
4
Line Drikkjær Svare
Line Drikkjær Svare ('08)
08
Amager AC
11.9h
4
Johanne Marie Lilleøre
Johanne Marie Lilleøre ('08)
08
Amager AC
11.9h
6
Thit Tore Jensen
Thit Tore Jensen ('07)
07
Amager AC
12.0h
7
Naia Hansen
Naia Hansen ('07)
07
Amager AC
12.3h
8
Julie Marie Nørreskov Groth
Julie Marie Nørreskov Groth ('07)
07
Amager AC
12.5h
9
Ella Djurhuus
Ella Djurhuus ('08)
08
Amager AC
12.6h
9
Sandra Ghatei
Sandra Ghatei ('07)
07
Amager AC
12.6h
11
Alma Kjeldsen
Alma Kjeldsen ('07)
07
Amager AC
12.7h
12
Anna Nova Kronberg Andersen
Anna Nova Kronberg Andersen ('07)
07
Amager AC
12.8h
12
Silke Marie Bach Madsen
Silke Marie Bach Madsen ('08)
08
Amager AC
12.8h
14
Aya Mouchkir
Aya Mouchkir ('08)
08
Amager AC
12.9h
15
Siri Nissen Thyrsted
Siri Nissen Thyrsted ('08)
08
Amager AC
13.1h
P13 600 m
Finale A
Finale
1
Thit Tore Jensen
Thit Tore Jensen ('07)
07
Amager AC
2:01.9h
PB
2
Lea Månsson
Lea Månsson ('07)
07
Amager AC
2:02.8h
PB
3
Estha Færch
Estha Færch ('07)
07
Amager AC
2:06.6h
PB
4
Julie Marie Nørreskov Groth
Julie Marie Nørreskov Groth ('07)
07
Amager AC
2:10.1h
PB
5
Ella Djurhuus
Ella Djurhuus ('08)
08
Amager AC
2:10.6h
PB
6
Alma Kjeldsen
Alma Kjeldsen ('07)
07
Amager AC
2:16.2h
PB
7
Anna Nova Kronberg Andersen
Anna Nova Kronberg Andersen ('07)
07
Amager AC
2:18.0h
PB
8
Siri Nissen Thyrsted
Siri Nissen Thyrsted ('08)
08
Amager AC
2:19.6h
PB
9
Sandra Ghatei
Sandra Ghatei ('07)
07
Amager AC
2:21.6h
PB
10
Silke Marie Bach Madsen
Silke Marie Bach Madsen ('08)
08
Amager AC
2:22.5h
PB
11
Celina C.S. Jensen
Celina C.S. Jensen ('07)
07
Amager AC
2:47.2h
PB
12
Aya Mouchkir
Aya Mouchkir ('08)
08
Amager AC
2:47.9h
PB
P13 1000 m
Finale A
Finale
1
Johanne Marie Lilleøre
Johanne Marie Lilleøre ('08)
08
Amager AC
3:39.0h
PB
2
Line Drikkjær Svare
Line Drikkjær Svare ('08)
08
Amager AC
3:58.2h
PB
P13 Boldkast 145 gram
Finale A
Finale
1
Celina C.S. Jensen
Celina C.S. Jensen ('07)
07
Amager AC
47.73
PB
2
Line Drikkjær Svare
Line Drikkjær Svare ('08)
08
Amager AC
45.37
PB
3
Anna Nova Kronberg Andersen
Anna Nova Kronberg Andersen ('07)
07
Amager AC
32.30
PB
4
Alma Kjeldsen
Alma Kjeldsen ('07)
07
Amager AC
30.57
PB
5
Thit Tore Jensen
Thit Tore Jensen ('07)
07
Amager AC
30.47
PB
6
Silke Marie Bach Madsen
Silke Marie Bach Madsen ('08)
08
Amager AC
25.87
PB
7
Estha Færch
Estha Færch ('07)
07
Amager AC
21.82
PB
8
Aya Mouchkir
Aya Mouchkir ('08)
08
Amager AC
19.44
PB
9
Naia Hansen
Naia Hansen ('07)
07
Amager AC
19.33
PB
10
Lea Månsson
Lea Månsson ('07)
07
Amager AC
18.72
PB
11
Sandra Ghatei
Sandra Ghatei ('07)
07
Amager AC
18.18
PB
12
Siri Nissen Thyrsted
Siri Nissen Thyrsted ('08)
08
Amager AC
14.14
PB
13
Johanne Marie Lilleøre
Johanne Marie Lilleøre ('08)
08
Amager AC
14.10
PB
14
Julie Marie Nørreskov Groth
Julie Marie Nørreskov Groth ('07)
07
Amager AC
13.51
PB
15
Ella Djurhuus
Ella Djurhuus ('08)
08
Amager AC
11.16
PB
D11 400 m
Finale A
Finale
1
Jonas Gretlund
Jonas Gretlund ('09)
09
Amager AC
1:05.4h
2
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
10
Amager AC
1:13.0h
3
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
10
Amager AC
1:19.0h
4
Alfred Brekling Brushøj
Alfred Brekling Brushøj ('10)
10
Amager AC
1:20.2h
5
Harry Lilleøre
Harry Lilleøre ('10)
10
Amager AC
1:21.2h
6
Johannes Mølbak Johansen
Johannes Mølbak Johansen ('09)
09
Amager AC
1:21.8h
7
Otto Qvist
Otto Qvist ('10)
10
Amager AC
1:29.1h
8
Jakob Haslund
Jakob Haslund ('10)
10
Amager AC
NT
D11 1000 m
Finale A
Finale
1
Harry Lilleøre
Harry Lilleøre ('10)
10
Amager AC
3:55.4h
PB
2
Alfred Brekling Brushøj
Alfred Brekling Brushøj ('10)
10
Amager AC
3:58.8h
PB
3
Johannes Mølbak Johansen
Johannes Mølbak Johansen ('09)
09
Amager AC
4:14.9h
PB
D11 Længdespring 1 m zone
Finale A
Finale
1
Jonas Gretlund
Jonas Gretlund ('09)
09
Amager AC
4.58
0.0
PB
2
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
10
Amager AC
3.95
+1.9
PB
3
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
10
Amager AC
3.77
+1.3
PB
4
Otto Qvist
Otto Qvist ('10)
10
Amager AC
3.63
w
+2.5
5
Harry Lilleøre
Harry Lilleøre ('10)
10
Amager AC
3.49
+1.6
PB
6
Johannes Mølbak Johansen
Johannes Mølbak Johansen ('09)
09
Amager AC
3.48
+1.4
PB
7
Alfred Brekling Brushøj
Alfred Brekling Brushøj ('10)
10
Amager AC
3.28
+0.3
PB
8
Jakob Haslund
Jakob Haslund ('10)
10
Amager AC
2.92
+2.0
PB
P11 400 m
Finale A
Finale
1
Ursula Helleskov
Ursula Helleskov ('10)
10
Amager AC
1:21.5h
2
Alva Wagner Toftdahl
Alva Wagner Toftdahl ('10)
10
Amager AC
1:23.4h
3
Flora Høgh Sander
Flora Høgh Sander ('09)
09
Amager AC
1:26.0h
4
Maria Rose Jørgensen
Maria Rose Jørgensen ('10)
10
Amager AC
1:28.7h
5
Frida Dalsby Kønigsberg
Frida Dalsby Kønigsberg ('10)
10
Amager AC
1:31.1h
6
Ida Lund
Ida Lund ('09)
09
Amager AC
1:32.6h
7
Emma Brandt
Emma Brandt ('10)
10
Amager AC
1:38.5h
8
Dagmar Lange
Dagmar Lange ('09)
09
Amager AC
NT
P11 600 m
Finale A
Finale
1
Maria Rose Jørgensen
Maria Rose Jørgensen ('10)
10
Amager AC
2:19.1h
PB
2
Ursula Helleskov
Ursula Helleskov ('10)
10
Amager AC
2:19.3h
PB
3
Alva Wagner Toftdahl
Alva Wagner Toftdahl ('10)
10
Amager AC
2:25.8h
PB
P11 Længdespring 1 m zone
Finale A
Finale
1
Alva Wagner Toftdahl
Alva Wagner Toftdahl ('10)
10
Amager AC
3.32
w
+2.4
2
Ursula Helleskov
Ursula Helleskov ('10)
10
Amager AC
3.27
w
+2.2
3
Maria Rose Jørgensen
Maria Rose Jørgensen ('10)
10
Amager AC
3.15
+1.0
PB
3
Flora Høgh Sander
Flora Høgh Sander ('09)
09
Amager AC
3.15
+0.6
PB
5
Frida Dalsby Kønigsberg
Frida Dalsby Kønigsberg ('10)
10
Amager AC
3.07
+1.2
PB
6
Dagmar Lange
Dagmar Lange ('09)
09
Amager AC
2.88
+1.2
PB
7
Ida Lund
Ida Lund ('09)
09
Amager AC
2.76
+1.4
PB
8
Emma Brandt
Emma Brandt ('10)
10
Amager AC
2.09
+0.8
PB
D9 400 m
Finale A
Finale
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
11
Amager AC
1:18.5h
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
13
Amager AC
1:26.7h
3
Sebastian Gretlund
Sebastian Gretlund ('12)
12
Amager AC
1:28.8h
4
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
13
Amager AC
1:29.8h
5
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
12
Amager AC
1:34.3h
6
Vincent Schiøtt
Vincent Schiøtt ('12)
12
Amager AC
1:38.9h
D9 600 m
Finale A
Finale
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
13
Amager AC
2:30.3h
PB
2
Sebastian Gretlund
Sebastian Gretlund ('12)
12
Amager AC
2:32.8h
PB
3
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
12
Amager AC
2:41.6h
PB
D9 Kuglestød 2.0 kg
Finale A
Finale
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
11
Amager AC
6.16
PB
2
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
12
Amager AC
4.97
PB
3
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
13
Amager AC
4.78
PB
4
Sebastian Gretlund
Sebastian Gretlund ('12)
12
Amager AC
3.97
PB
5
Vincent Schiøtt
Vincent Schiøtt ('12)
12
Amager AC
3.44
PB
6
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
13
Amager AC
2.15
PB
P9 400 m
Finale A
Finale
1
Dicte Unger Tommerup
Dicte Unger Tommerup ('12)
12
Amager AC
1:34.3h
2
Lykke Aspelund Faurschou
Lykke Aspelund Faurschou ('12)
12
Amager AC
1:37.2h
3
Sara Vestergaard Vind
Sara Vestergaard Vind ('12)
12
Amager AC
1:37.5h
4
Ingrid Hagmann-Eliasson
Ingrid Hagmann-Eliasson ('11)
11
Amager AC
NT
5
Claudia Czarny
Claudia Czarny ('11)
11
Amager AC
NT
6
Karla Nielsen
Karla Nielsen ('12)
12
Amager AC
NT
7
Augusta Bruzelius
Augusta Bruzelius ('12)
12
Amager AC
NT
8
Alma Ertman Brøndum
Alma Ertman Brøndum ('12)
12
Amager AC
NT
P9 Kuglestød 2.0 kg
Finale A
Finale
1
Dicte Unger Tommerup
Dicte Unger Tommerup ('12)
12
Amager AC
3.43
PB
2
Ingrid Hagmann-Eliasson
Ingrid Hagmann-Eliasson ('11)
11
Amager AC
2.79
PB
3
Lykke Aspelund Faurschou
Lykke Aspelund Faurschou ('12)
12
Amager AC
2.69
PB
4
Alma Ertman Brøndum
Alma Ertman Brøndum ('12)
12
Amager AC
2.67
PB
5
Sara Vestergaard Vind
Sara Vestergaard Vind ('12)
12
Amager AC
2.65
PB
6
Claudia Czarny
Claudia Czarny ('11)
11
Amager AC
2.64
PB
7
Karla Nielsen
Karla Nielsen ('12)
12
Amager AC
2.56
PB
8
Augusta Bruzelius
Augusta Bruzelius ('12)
12
Amager AC
2.51
PB
Head to head
×
Seneste resultater
16.4
Haderslev
Løbestævne
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1