Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tórshavn: 2. Betri Stórkapping 23.5.2020

M 200 m    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
1Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan23.33 w
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan2:05.40
  
 SB
2Júst í TúniJúst í Túni ('86)Treysti3:05.15
  
 SB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)Hvirlan6.90
+0.6
  
 PB
K 200 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Karin Holm SimonsenKarin Holm Simonsen ('99)Bragdið28.60
  
 PB
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Karin Holm SimonsenKarin Holm Simonsen ('99)Bragdið26.15
  
 PB
2Guðrið Káradóttir PetersenGuðrið Káradóttir Petersen Aarhus 190023.81
  
 SB
D19 200 m    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
1Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið24.10 w
  
 
2Sveinur SilvursteinSveinur Silvurstein ('02)Bragdið25.53 w
  
 
3Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið26.08 w
  
 
D19 800 m    

Finale A

Finale
1Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið2:08.15
  
 PB
2Sveinur SilvursteinSveinur Silvurstein ('02)Bragdið2:18.80
  
 PB
3Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið2:22.19
  
 PB
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið5.87
+0.1
  
 SB
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Sveinur SilvursteinSveinur Silvurstein ('02)Bragdið25.31
  
 PB
2Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið20.26
  
 PB
P19 200 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti26.77
  
 PB
2Oddvör JosephsenOddvör Josephsen ('01)Treysti / ISL27.23
  
 PB
3Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið27.78
  
 SB
4Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið28.60
  
 SB
P19 800 m    

Finale A

Finale
1Oddvör JosephsenOddvör Josephsen ('01)Treysti / ISL2:28.83
  
 PB
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið4.99 w
+4.3
  
 
2Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið4.38
+0.8
  
 SB
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Lýdia Poula SimonsenLýdia Poula Simonsen ('01)Hvirlan22.82
  
 PB
2Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið22.26
  
 SB
D17 200 m    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
1Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan24.07 w
  
 
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan5.52
+1.7
  
 SB
P17 200 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið28.02
  
 SB
2Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið31.91
  
 SB
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið4.71 w
+3.9
  
 
2Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið4.12 w
+3.5
  
 
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Elin NiclasenElin Niclasen ('03)Hvirlan40.06
  
 PB
2Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið16.72
  
 PB
D15 200 m    
Vind: +3.0

Finale A

Finale
Vind: +3.0
1Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið24.36 w
  
 
2Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið24.71 w
  
 
3Bjarti S. VangBjarti S. Vang ('05)Bragdið26.97 w
  
 
4Rúni VangRúni Vang ('05)Bragdið28.32 w
  
 
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið2:10.63
  
 SB
2Bjarti S. VangBjarti S. Vang ('05)Bragdið2:26.61
  
 SB
3Rúni VangRúni Vang ('05)Bragdið2:30.52
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið5.49
0.0
  
 SB
2Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið5.25
+1.3
  
 PB
3Bjarti S. VangBjarti S. Vang ('05)Bragdið4.04
+1.2
  
 PB
4Rúni VangRúni Vang ('05)Bragdið3.73
+1.6
  
 PB
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið34.60
  
 PB
2Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið28.86
  
 PB
3Bjarti S. VangBjarti S. Vang ('05)Bragdið24.94
  
 PB
4Rúni VangRúni Vang ('05)Bragdið9.04
  
 PB
P15 200 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti28.89
  
 PB
2Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið30.27
  
 PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti2:31.40
  
 SB
2Kristina Verlandsdóttir HayfieldKristina Verlandsdóttir Hayfield ('05)Hvirlan2:44.15
  
 PB
3Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið2:57.81
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið4.48 w
+3.4
  
 
2Jóhanna PedersenJóhanna Pedersen ('06)Hvirlan4.21 w
+2.6
  
 
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Kristina Verlandsdóttir HayfieldKristina Verlandsdóttir Hayfield ('05)Hvirlan17.74
  
 PB
2Jóhanna PedersenJóhanna Pedersen ('06)Hvirlan13.13
  
 PB
3Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið11.83
  
 PB
D13 200 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1Rasmus Emil PoulsenRasmus Emil Poulsen ('08)Bragdið30.83 w
  
 
2Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið32.27 w
  
 
3Christian Sunnvardss AndreasenChristian Sunnvardss Andreasen ('07)Bragdið32.92 w
  
 
4Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)Bragdið33.75 w
  
 
D13 800 m    

Finale A

Finale
1Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)Bragdið2:51.27
  
 PB
2Rasmus Emil PoulsenRasmus Emil Poulsen ('08)Bragdið2:51.56
  
 PB
3Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið2:58.40
  
 PB
4Christian Sunnvardss AndreasenChristian Sunnvardss Andreasen ('07)Bragdið3:09.12
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)Bragdið1.20
  
 PB
2Christian Sunnvardss AndreasenChristian Sunnvardss Andreasen ('07)Bragdið1.15
  
 PB
3Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið1.00
  
 PB
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Aron MikkelsenAron Mikkelsen ('07)Hvirlan8.20
  
 PB
2Rasmus Emil PoulsenRasmus Emil Poulsen ('08)Bragdið6.65
  
 PB
3Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)Bragdið5.75
  
 PB
4Christian Sunnvardss AndreasenChristian Sunnvardss Andreasen ('07)Bragdið5.65
  
 PB
5Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið5.40
  
 PB
P13 200 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti31.61 w
  
 
2Lisa Tummasardóttir VennedLisa Tummasardóttir Venned ('07)Treysti32.05 w
  
 
3Lý PetersenLý Petersen ('07)Færøerne33.99 w
  
 
4Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan34.77 w
  
 
5Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti36.68 w
  
 
P13 800 m    

Finale A

Finale
1Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan2:57.73
  
 PB
2Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti3:02.51
  
 PB
3Lý PetersenLý Petersen ('07)Færøerne3:14.82
  
 PB
4Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti3:15.48
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lisa Tummasardóttir VennedLisa Tummasardóttir Venned ('07)Treysti1.28
  
 PB
2Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti1.25
  
 PB
3Lý PetersenLý Petersen ('07)Færøerne1.05
  
 PB
4Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan1.00
  
 PB
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Lisa Tummasardóttir VennedLisa Tummasardóttir Venned ('07)Treysti7.55
  
 PB
2Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti6.50
  
 PB
3Lý PetersenLý Petersen ('07)Færøerne6.25
  
 PB
4Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti6.20
  
 PB
D11 200 m    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1
Axel Holm Simonsen
Axel Holm Simonsen ('09)
Bragdið32.92
  
 PB
2
Óli M. Vang
Óli M. Vang ('10)
Bragdið36.44
  
 PB
3
Dánjal Olsen
Dánjal Olsen ('10)
Hvirlan37.34
  
 PB
4
Bogi Vang
Bogi Vang ('10)
Bragdið38.06
  
 PB
5
Josef Angsten
Josef Angsten ('10)
Treysti / SWE40.54
  
 PB
D11 800 m    

Finale A

Finale
1
Axel Holm Simonsen
Axel Holm Simonsen ('09)
Bragdið3:01.63
  
 PB
2
Óli M. Vang
Óli M. Vang ('10)
Bragdið3:16.87
  
 PB
3
Bogi Vang
Bogi Vang ('10)
Bragdið3:20.52
  
 PB
4
Josef Angsten
Josef Angsten ('10)
Treysti / SWE3:23.03
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Óli M. Vang
Óli M. Vang ('10)
Bragdið1.05
  
 PB
2
Axel Holm Simonsen
Axel Holm Simonsen ('09)
Bragdið1.00
  
 PB
Bogi Vang
Bogi Vang ('10)
Bragdið NHBragdið
  
 
Jóhan Á Fløtti Syderbø
Jóhan Á Fløtti Syderbø ('09)
Treysti NHTreysti
  
 
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Axel Holm Simonsen
Axel Holm Simonsen ('09)
Bragdið6.80
  
 PB
2
Óli M. Vang
Óli M. Vang ('10)
Bragdið6.35
  
 PB
3
Dánjal Olsen
Dánjal Olsen ('10)
Hvirlan5.85
  
 PB
4
Josef Angsten
Josef Angsten ('10)
Treysti / SWE5.30
  
 PB
5
Jóhan Á Fløtti Syderbø
Jóhan Á Fløtti Syderbø ('09)
Treysti5.30
  
 PB
6
Bogi Vang
Bogi Vang ('10)
Bragdið3.20
  
 PB
P11 200 m    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
1
Sigrið Hansdóttir
Sigrið Hansdóttir ('10)
Bragdið32.43 w
  
 
2
Heiðrún Bogadóttir Enni
Heiðrún Bogadóttir Enni ('10)
Bragdið35.95 w
  
 
3
Rannvá Ryan
Rannvá Ryan ('10)
Treysti37.80 w
  
 
4
Jennhild Lydersen
Jennhild Lydersen ('10)
Treysti40.17 w
  
 
5
Mia Ásadottir
Mia Ásadottir ('10)
Hvirlan43.82 w
  
 
6
Josefina Ó. Lamhauge
Josefina Ó. Lamhauge ('09)
Treysti45.87 w
  
 
P11 800 m    

Finale A

Finale
1
Sigrið Hansdóttir
Sigrið Hansdóttir ('10)
Bragdið2:43.71
  
 PB
2
Heiðrún Bogadóttir Enni
Heiðrún Bogadóttir Enni ('10)
Bragdið3:19.11
  
 PB
3
Rannvá Ryan
Rannvá Ryan ('10)
Treysti3:38.55
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Sigrið Hansdóttir
Sigrið Hansdóttir ('10)
Bragdið1.10
  
 PB
2
Heiðrún Bogadóttir Enni
Heiðrún Bogadóttir Enni ('10)
Bragdið1.10
  
 PB
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Sigrið Hansdóttir
Sigrið Hansdóttir ('10)
Bragdið7.00
  
 PB
2
Rannvá Ryan
Rannvá Ryan ('10)
Treysti5.05
  
 PB
3
Josefina Ó. Lamhauge
Josefina Ó. Lamhauge ('09)
Treysti4.50
  
 PB
4
Jennhild Lydersen
Jennhild Lydersen ('10)
Treysti4.35
  
 PB
D9 40 m    
Vind: +3.5

Finale A

Finale
Vind: +3.5
1
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti7.28 w
  
 
2
Jákup Fossá
Jákup Fossá ('11)
Treysti7.52 w
  
 
3
Robert Róason Vilhelmsen
Robert Róason Vilhelmsen ('11)
Bragdið7.58 w
  
 
4
Kristjan Róksson
Kristjan Róksson ('11)
Hvirlan7.62 w
  
 
5
Rókur Reginson
Rókur Reginson ('11)
Onki felag7.77 w
  
 
5
Sigfríður T Venned
Sigfríður T Venned ('12)
Treysti7.77 w
  
 
7
Bjarni Bogason Enni
Bjarni Bogason Enni ('12)
Bragdið7.85 w
  
 
8
Marius Lucassen
Marius Lucassen ('11)
Bragdið / SWE8.21 w
  
 
8
Emil Hosseini
Emil Hosseini ('11)
Hvirlan / SWE8.21 w
  
 
10
Símun Sunnvardsson Andreasen
Símun Sunnvardsson Andreasen ('12)
Treysti8.42 w
  
 
12
Ebbe Bolin
Ebbe Bolin ('12)
Bragdið / SWE8.55 w
  
 
D9 600 m    

Finale A

Finale
1
Kristjan Róksson
Kristjan Róksson ('11)
Hvirlan2:12.88
  
 PB
2
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti2:17.65
  
 PB
3
Rókur Reginson
Rókur Reginson ('11)
Onki felag2:21.53
  
 PB
4
Bjarni Bogason Enni
Bjarni Bogason Enni ('12)
Bragdið2:28.29
  
 PB
5
Símun Sunnvardsson Andreasen
Símun Sunnvardsson Andreasen ('12)
Treysti2:35.24
  
 PB
6
Sigfríður T Venned
Sigfríður T Venned ('12)
Treysti2:37.57
  
 PB
7
Jákup Fossá
Jákup Fossá ('11)
Treysti2:41.64
  
 PB
8
Robert Róason Vilhelmsen
Robert Róason Vilhelmsen ('11)
Bragdið2:48.65
  
 PB
9
Marius Lucassen
Marius Lucassen ('11)
Bragdið / SWE2:51.16
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti2.99
0.0
  
 PB
2
Kristjan Róksson
Kristjan Róksson ('11)
Hvirlan2.93
+0.2
  
 PB
3
Rókur Reginson
Rókur Reginson ('11)
Onki felag2.77
+0.5
  
 PB
4
Emil Hosseini
Emil Hosseini ('11)
Hvirlan / SWE2.53
+0.7
  
 PB
5
Sigfríður T Venned
Sigfríður T Venned ('12)
Treysti2.48
0.0
  
 PB
6
Jákup Fossá
Jákup Fossá ('11)
Treysti2.15
+0.9
  
 PB
7
Robert Róason Vilhelmsen
Robert Róason Vilhelmsen ('11)
Bragdið2.12
+0.1
  
 
8
Símun Sunnvardsson Andreasen
Símun Sunnvardsson Andreasen ('12)
Treysti1.85
+0.1
  
 PB
9
Marius Lucassen
Marius Lucassen ('11)
Bragdið / SWE1.78
+1.5
  
 PB
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti4.85
  
 PB
2
Jákup Fossá
Jákup Fossá ('11)
Treysti4.65
  
 PB
3
Símun Sunnvardsson Andreasen
Símun Sunnvardsson Andreasen ('12)
Treysti4.50
  
 PB
4
Bjarni Bogason Enni
Bjarni Bogason Enni ('12)
Bragdið4.35
  
 PB
5
Robert Róason Vilhelmsen
Robert Róason Vilhelmsen ('11)
Bragdið3.80
  
 PB
6
Marius Lucassen
Marius Lucassen ('11)
Bragdið / SWE3.25
  
 PB
9
Ebbe Bolin
Ebbe Bolin ('12)
Bragdið / SWE2.85
  
 PB
P9 40 m    
Vind: +2.4

Finale A

Finale
Vind: +2.4
1
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti7.30 w
  
 
2
Andrea Heinadóttir
Andrea Heinadóttir ('11)
Frælsi7.32 w
  
 
3
Heidi Jacobsen
Heidi Jacobsen ('11)
Treysti7.42 w
  
 
4
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið7.60 w
  
 
4
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti7.60 w
  
 
6
Monika Sigurðsdóttir Vang
Monika Sigurðsdóttir Vang ('11)
Bragdið7.76 w
  
 
7
Nanna Á Fløtti Syderbø
Nanna Á Fløtti Syderbø ('11)
Treysti7.89 w
  
 
8
Petrina T Venned
Petrina T Venned ('11)
Treysti7.93 w
  
 
9
Vera Lilja H. Róadóttir
Vera Lilja H. Róadóttir ('12)
Bragdið7.95 w
  
 
10
Maja Ó. Lamhauge
Maja Ó. Lamhauge ('11)
Treysti8.04 w
  
 
11
Helena Í Skorini
Helena Í Skorini ('11)
Onki felag8.11 w
  
 
P9 600 m    

Finale A

Finale
1
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti2:32.76
  
 PB
2
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti2:33.74
  
 PB
3
Maja Ó. Lamhauge
Maja Ó. Lamhauge ('11)
Treysti2:35.68
  
 PB
4
Helena Í Skorini
Helena Í Skorini ('11)
Onki felag2:37.72
  
 PB
5
Monika Sigurðsdóttir Vang
Monika Sigurðsdóttir Vang ('11)
Bragdið2:44.19
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Helena Í Skorini
Helena Í Skorini ('11)
Onki felag2.73
+2.0
  
 PB
2
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti2.68 w
+3.5
  
 
3
Heidi Jacobsen
Heidi Jacobsen ('11)
Treysti2.66 w
+2.7
  
 
4
Nanna Á Fløtti Syderbø
Nanna Á Fløtti Syderbø ('11)
Treysti2.63
+1.9
  
 
5
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið2.54 w
+2.6
  
 
6
Andrea Heinadóttir
Andrea Heinadóttir ('11)
Frælsi2.54 w
+2.5
  
 
7
Vera Lilja H. Róadóttir
Vera Lilja H. Róadóttir ('12)
Bragdið2.50
+1.8
  
 PB
8
Maja Ó. Lamhauge
Maja Ó. Lamhauge ('11)
Treysti2.18
+0.6
  
 PB
9
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti2.10
+2.0
  
 PB
10
Petrina T Venned
Petrina T Venned ('11)
Treysti1.97
+1.9
  
 PB
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Andrea Heinadóttir
Andrea Heinadóttir ('11)
Frælsi5.00
  
 PB
2
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti4.05
  
 PB
3
Nanna Á Fløtti Syderbø
Nanna Á Fløtti Syderbø ('11)
Treysti3.85
  
 PB
4
Helena Í Skorini
Helena Í Skorini ('11)
Onki felag3.55
  
 PB
5
Heidi Jacobsen
Heidi Jacobsen ('11)
Treysti3.35
  
 PB
6
Maja Ó. Lamhauge
Maja Ó. Lamhauge ('11)
Treysti3.35
  
 PB
7
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti3.15
  
 PB
8
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið3.10
  
 PB
D8 40 m    
Vind: +3.6

Finale A

Finale
Vind: +3.6
1
Jóanis Heinason
Jóanis Heinason ('13)
Frælsi8.88 w
  
 
2
Pól V. Fuglø
Pól V. Fuglø ('13)
Treysti9.87 w
  
 
3
Símeon Hvannastein
Símeon Hvannastein ('13)
Treysti11.07 w
  
 
4
Lui E. Olsen
Lui E. Olsen ('15)
Hvirlan11.41 w
  
 
5
Harry Fríði Hansson
Harry Fríði Hansson ('15)
Bragdið15.30 w
  
 
Dávid Sunnvardsson Andreasen
Dávid Sunnvardsson Andreasen ('14)
Treysti NMTreysti
  
 
P8 40 m    
Vind: +2.3

Finale A

Finale
Vind: +2.3
1
Emily Thomsen
Emily Thomsen ('13)
Treysti8.62 w
  
 
2
Brynhild Heinadóttir
Brynhild Heinadóttir ('15)
Frælsi10.23 w
  
 
3
Jemima Hvannastein
Jemima Hvannastein ('15)
Treysti10.41 w
  
 

Seneste resultater

24.10KøbenhavnKIF Fødselsdagsstævne
19.10GreveKlubkastestævne
18.10KøbenhavnKastestævne
17.10BallerupDM og Kapgangsturneringen – bane
17.10HolteSpydkast
13.10Viborg1500 m Stævne
10.10AabenraaKast Med Michel Leinders
10.10VejleFemkamp
10.10VejleMinistaevne
8.10TårnbyKlubstævne 17
4.10BagsværdBAC/HIF klubkast
4.10EsbjergKaste klubstævne
4.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
4.10SlagelseMonster 3-kamp
3.10GreveKlubkastestævne
3.10HolstebroInterns ministævne
3.10Maribo DM i Vægtkast
2.10TårnbyLysstævnet
1.10AarhusEfterårskastestævne
1.10HolstebroInternt Kastestævne 1
1.10HolteTorsdagsstævne
30.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
30.9SilkeborgSidste chance i september
30.9TårnbyKlubstævne 15
29.9SlagelseStangspringsstævne
28.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
28.9HerlevGert Kærlin Tribute
28.9KøbenhavnTracks 8
28.9StoholmKlubstævne
27.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
27.9RandersVDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008
27.9LyngbyKlubmesterskaber
26.9AalborgInternt afslutningsstævne
26.9EsbjergRegionsstævne (Storstævne)
26.9Herning
25‐27.9GreveAfslutningsstævne
24.9RandersVDMU for mix hold 12-13 år
24.9GlostrupKlubmesterskab
24.9HolteHøjdespring
24.9HvidovreKastemangekamp 1
24.9HvidovreKastemangekamp 2
24.9TårnbyØST holdkamp
23.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
23.9HillerødKlubstævne 2
23.9TårnbyKlubstævne 14
22.9Aarhuslubstævne 2020-04
22.9HvidovreKastestævne
22.9KøbenhavnØst Hold D13
22.9Slagelse400m hæk
21.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
21.9HillerødKlubstævne 1
19‐20.9HvidovreDMU 14-15 år
19.9RandersVDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona)
19.9RoskildeKlubstævne Kastemangekamp
19.9SæbyVestdansk holdmesterskab for mixhold
17.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
17.9Odense800m stævne
16.9KøbenhavnSEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år
15.9HaderslevSønderjysk Nålestævne
15.9KøbenhavnTracks 7